Directrice Haarlems rusthuis ontslagen van rechtsvervolging Roerpropellerboten voor het eerst in Nederland gebouwd Fraaie zege van VIC I in tafel- tenniscompetitie op Rapidity III „Die Haerlemsche Musyckcaraer" met versterkt jeugdkoor Havenberichten IJmond-agenda Scheepswerf in Lisse laat twee snelle wendbare schepen te water Tavido speelde klucht Gemeentelijke verordening gelaakt Aanmeldingsformulier Kwekers hebben geen last van gasschade gehad Betaling abonnementsgeld per giro Vanmorgen in de vishal en op zee Kennemerstaten legt beslag op Velserbad Dure andijvie DINSDAG 16 DECEMBER 1958 (Van een onzer verslaggevers) De scheeps- en jachtwerf n.v. Akerboom in Lisse is als eerste werf in Neder land begonnen met de bouw van roerpropellerboten volgens het Schottel-aan drijvingssysteem. Tot nu toe werden deze boten uit Duitsland geïmporteerd. Twee schepen, de Zwaluw en de Meeuw, zijn thans gereed. Aan de bouw van drie andere boten van hetzelfde type zal spoedig worden begonnen. Hierna zal de werf ook wel niet om werk verlegen zitten. Want het is nu reeds vrijwel zeker dat er dan nog een tien tot twintig boten van stapel zullen lopen. De belangstelling van zowel de overheid als van het bedrijfsleven is bijzonder groot. De Zwaluw, bestemd voor de Delta Dienst in Hellevoetsluis, heeft maandag middag een proefvaart gemaakt, die alles zins geslaagd kan worden genoemd. Opval lend is de snelheid, de grote wendbaarheid en de stabiliteit van het schip. Een groot gerief is ook de zee van ruimte die men aan boord heeft. Die kon worden verwezen lijkt door de motor, die toch al niet veel plaats in beslag neemt, in het achterschip (tegen de spiegel aan) te monteren. Bij de meeste schepen bevindt de motor zich mid scheeps, waardoor veel ruimte verloren gaat. De motor (238 pk), voorzien van een uit- schakelbare koppeling die een grote stabi liteit verzekert, garandeert een maximum snelheid van ruim 31 kilometer per uur (zonder passagiers zelfs 35 kilometer). De roerpropeller kan 360 graden draaien waardoor het schip bijzonder wendbaar is Geen druppeltje De grote wendbaarheid doet niets aan de stabiliteit af. Dit bleek wel tijdens de proefvaart toen op topsnelheid eerst scherp naar stuur, en even later scherp naar bak boord werd gekoerst. Er ging geen drup- neltje over de randen van de (volle) sherry glazen De wendbaarheid werd bewezen door het ruim veertien meter lange vaartuig in een 'wintig meter breed kanaal om zijn as te laten draaien. Hierna voer het schip ach teruit, behaalde een nog vrij grote snelheid en luisterde even nauwkeurig naar het roer als in de gebruikelijke vaarrichting het geval is. De kostbare schroef wordt be schermd door een sterke roerhak, die als verlenging van de kiel is aangebracht en beweegbaar is. Voldoende ruimte Doordat de motor tegen de spiegel aan werd gebouwd, -bleef er voldoende ruimte over om een geriefelijke stuurhut te bou wen, alsmede een grote kajuit en gang boorden met een breedte van ongeveer vijftig centimeter. Op het ruime achterdek kan gemakkelijk worden gewerkt. De dek ken en de opbouw zijn van aluminium (licht en duurzaam); bovendien is de huid geschopeerd. Interieur De binnenbetimmering is van plastic platen voorzien, die tegep krassen bestand zijn en een minimum aan onderhoud ver eisen. De vloeren zijn met linoleum bedekt. In de kajuit bevindt zich een tafel, waar acht tot negen personen aan kunnen plaats nemen. De banken kunnen tevens gebruikt worden als slaapplaatsen. Voorts kan men aan boord een w.c., en een keuken (elke huisvrouw zou er trots op zijn) vinden. Een verstelbare hete-lucht-installatie zorgt voor een naar believen te regelen tempera tuur. De boten, die in vier verschillende leng ten worden gebouwd (10,50, 12,10, 14,45 en 16,90 meter) variëren in prijs van 65.000 tot 85.000. Volgens de heer Akerboom scherp concurrerende prijzen. Naar zijn zeggen zijn de door zijn werf geleverde boten beter afgewerkt en solieder dan de in het buitenland vervaardigde boten van hetzelfde type. Advertentie met een goede disco-dis Koop hiervoor een nieuwe plaat bij „DISCO" in de Cederstraat CEDERSTRAAT 53 - nabij Rex theater Binnenkort: PLEIN '45 no. 4 Bridgeclub Sans Atout De eindstand van de selectiewedstrden bij de bridgeclub „Sans Atout'' is: 1- J. BlomJ. Nijman; 2. J. HamersJ. v. Zut_ phen; 3. A. TandG. Zoontjes; 4. Ph. v. Groningen; 7. J. BerleeC- Hoogboom; 8. J. KrabG. C. Tabak; 9. mevr. Tabak Biben. Tijdens de maandagavond gehouden vergadering van de afdeling Beverwijk van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur heeft de voorzit ter, de heer C. B. Broeze, meegedeeld dat er dit jaar in het geheel geen gasschade werd geconstateerd. Het verheugde de heer Broeze dat de industrie en de kwe kers in de IJmond zo prettig samenwerken. Traditiegetrouw heeft de heer Broeze een kort overzicht gegeven van het afge lopen seizoen. Er werden vrij weinig tul pen aangevoerd, die goede prijzen behaal den. De irissenteelt, nog altijd van belang voor dè strèek rond Beverwijk, bracht niet zoveel op. De hyacinthen en narcissen brachten echter wel veel geld in het laatje. Vooral de narcissen liepen gedurende het seizoen belangrijk in prijs op. Voorts hield men zich bezig met de be handeling van de beschrijvingsbrief voor de algemene vergadering die op 22 de cember in Haarlem zal worden gehouden. Kandidaten voor het hoofdbestuur wérden de volgende heren: J. Hópman sr. uit Eg- mond en J. van Straalen uit 's Gravenzan- de. Tot besluit van de vergadering werd de traditionele verloting gehouden. Toneel bij Us Memmetael De Friese vereniging „Us Memmetael" in Beverwijk heeft voor het winterseizoen het volgende programma samengesteld. Donderdag 18 december komt de eigen to neelgroep voor het voetlicht met „It mys- tearje fan Bottinga's pleats", (het myste rie op Bottinga's boerderij) van H. Groe- neveld. De toneelvereniging „Lyts Frysk Toaniel" van Barend v. d. Veen geeft op donderdag 5 februari voor „Us Memme tael" een opvoering van „Met klompen in het spel". Ten slotte zal de eigen to neelvereniging op 7 april het seizoen be sluiten met een toneelstuk dat nog in voor bereiding is. Klavierschippers in Kennemer Theater Zaterdag 27 december brengt het show- accordeonorkest „De Klavierschippers" in het Kennemer Theater te Beverwijk een gevarieerd programma. Medewerking ver lenen „Dubbel één", An en Mary Stoker en Pete Jongejan. In de thuiswedstrijd tegen Rapidity 3 heeft het eerste team van VTC opnieuw bewezen een van de sterkste teams in de tweede klasse van het district Kennemer- land te zijn. Slechts Van der Pol moest eenmaal de eer aan Weber laten; Oort en Van Weel deren daarentegen wonnen hun partijen met duidelijke cijfers. De einduitslag werd dan ook 91. VTC 2 heeft in de derde klasse zijn eerste nederlaag van dit seizoen moeten incasseren. Het struikelblok was het sterk spelende tweede team van Hotac. Dekker kon twee maal tot winst komen maar moest in Moddemeyer zijn meerdere er kennen. Noorman kon slechts eenmaal scoren en wel tegen Akkerboom. Koster, die zijn inzinking nog steeds niet te boven is, kon niet tot winst komen. De einduit slag was 37. VTC 3 heeft weer een knappe overwin ning behaald en heeft ditmaal RKTVU met een 64-nederlaag naar huis gestuurd. De grote man was weer Snelders, die drie overwinningen op zijn naam bracht. Bos scoorde tweemaal maar kon tegen Van Laarhoven niet tot winst komen. De door griep geplaagde De Waal kon zijn nor male spel niet ontplooien en moest dan ook met drie nederlagen genoegen nemen. Het dubbelspel moest hier de beslissing brengen en Snelders met Bos zorgden wel voor de nodige sensatie door de eerste set te verliezen met 2123, de tweede te win nen met 23—21 en ook, na veel spanning, de derde op hun naam te brengen: 2119. Einduitslag 64. VTC 4 heeft het stoute grapje uitge haald om slechts met twee man het op te nemen tegen Hotac 5. Keemel en Voogt hebben zich goed van hun taak gekweten en al hun partijen in winst omgezet; zij De Zwaluw maakt haar proefvaart op het Braassemer Meer. De boten die volgens de heer Akerboom uitermate geschikt zijn voor de rivieren, de Zeeuwse stromen en de havenmondingen kunnen ook als luxe-jachten dienst doen, Hoewel de prijs van het schip voor parti culieren wel erg hoog ligt, is er ook in dit opzicht belangstelling voor. Tot slot zij nog vermeld dat het in de bedoeling ligt der gelijke schepen aan het buitenland te leve ren en wel aan Frankrijk, België en En geland. Philip King heeft met „En zo begon het' (See, how they run!) een zeer aardige klucht geschreven Het is onbegonnen werk te trachten van déze kolder een enigszins begrijpelijk exposé te geven, want wij zouden al direct verward raken in de vijf echte en vermeende dominees, die zo ongeveer drie bedrijven lang over het toneel blijven rennen, waarbij dan tot verhoging van de pret de een of ande re juffrouw al dan niet boven haar theewater in een kast verdwijnt of van pure emotie aan het bezwijmen slaat. Ve le lezers zullen deze klucht al eens hebben gezien, want diverse amateurverenigingen, die haar leden een avond van uitbundige vrolijkheid wilden .bezorgen, hebben dit stuk ook in de IJmond ai meermalen voor het voetlicht gebracht. Hier werden door de toneelclub „Tavido" een onderafdeling van de ontspanningsver eniging „De Gieteling" weer drie succes volle voorstellingen aan toegevoegd: de eerste zoals gewoonlijk in het Hervormd Jeugdhuis te IJmuiden-Oost; gevolgd door twee opvoeringen in het Kennemer thea ter te Beverwijk. „Tavido" is met deze voorstellingen goed voor de dag gekomen want ofschoon het geen kunst is het pu bliek met dergelijke nonsens tot daveren de bijval te verleiden, vereist het toch wel degelijk de nodige toneelkennis van de spelers zich zoveel beperking op te leg gen, dat de verschillende niet bepaald zonder overdrijving gekarakteriseerde fi guren, toch nog een zekere mate van waar schijnlijkheid verkrijgen. Zij wisten deze zotte historie onder regie van de heer A. H. Holtslag in zulk een overrompelend tempo uit te voeren, dat het publiek nau welijks gelegenheid werd gegeven op adem te komen. De verschillende echte en pseu- do-dominees werden met een vermake lijk onderling contrast uitgebeeld door Roel Velthuys, Jan Henneman, Wim Gre- ouir en Piet Böhm. Het contrast werd nog verhevigd door de enigszins sinister uitge beelde Duitse krijgsgevangene van Gé Weyers. De martiale sergeant Towers was van Theo Holtslag. En bij de dames was het Pop Ebbinge-Wubben, die met haar waarlijk kostelijke kluchtspeltype ring van de zure miss Skillon de beste prestatie leverde. De rol van Penelope, die eigenlijk de gehele avond Slechts moet blijk geven van haar ontzetting over de tumultueuze gevolgen van het bezoek door haar voormalige collega, vereiste van een geroutineerd speelster als Nans Velthuys niet de geringste extra inspanning. Dini van Oyen ten slotte was de charmante Bessy, ook al weer bijzonder vermakelijk door haar onverstoorbare rust in déze la wine van dwaasheid Een voortreffelijke kluchtspelvertoning, welké op ideale wij ze aan de bedoelingen wist te beantwoor den. Jan van Dam De Haarlemse kantonrechter, mr. Th. F. Raedt, heeft maandag een 45-jarige di rectrice van een rust- en verpleeghuis in Haarlem ontslagen van rechtsvervolging. Haar was ten laste gelegd, dat zij in strijd met de op 19 december 1957 in werking getreden gemeentelijke verordening op de verzorgings- en verpleeghuizen de vereiste vergunning voor het houden van een der gelijk tehuis niet binnen de gestelde ter mijn heeft aangevraagd en voorts, dat zij zonder vergunning van de gemeente een rust- en verpleeghuis heeft geëxploiteerd. De officier van justitie, mr. H. Lagerwaard heeft veertien dagen geleden twee boeten van elf gulden geëist. In zijn vonnis over woog de rechter onder andere, dat de ge meente in de bewuste verordening het doel controle on de verzorging en/of verple ging in particuliere verzorgings- en ver pleeghuizen verre is voorbijgeschoten. J m 0% X-.-r Wij herinneren er aan, dat de gemeente Haarlem op 3 april van dit jaar de van wege haar in het rusthuis verpleegde pa tiënten om medische en hygiënische rede nen aan het rusthuis heeft onttrokken en ter verpleging heeft doen opnemen in het St. Elisabethsgasthuis. De raadsman, mr. A. D. P. V. van Löben Seis, achtte de motieven, waarop het gemeentebestuur tenslotte afwijzend besliste op de aanvrage van dè directrice van een vergunning gebrek aan liefde en toewijding in strijd met de werkelijkheid. Pleiter meepde, dat de vergunning geweigerd was, omdat men bezwaren had tegen de persoon van zijn cliënte en niet om zakelijke rede nen. In zijn vonnis overwoog de kanton rechter, dat bijvoorbeeld in de Drank wet de weigering van een vergunning op grond van bezwaren tegen de persoon van de verzoeker slechts mogelijk is in be paalde in artikel 12 nauwkeurig omschre ven gevallen, waardoor de rechtszekerheid ten zeerste wordt gediend. In de betrokken verordening neemt men echter genoegen met de enkele aanwezig heid van naar het oordeel van B. en W. bestaande „bezwaren", zonder enige aan duiding op, welk terrein deze moeten lig gen en zonder dat de eis wordt gesteld, dat de gronden voor deze bezwaren objec tief moeten vaststaan, althans, dat de be doelde bezwaren op vaststaande gronden steunen. Persoonlijke bezwaren Ten aanzien van de persoonlijke be- zwarne welke in dit geval in het geding waren, behelst het vonnis de volgende „passage": .Overwegende, dat Wjj, in aanmerking nemende de onvolkomenheid van het men selijk geslacht, van oordeel zijn. dat tegen een ieder wel enig bezwaar zal zjjn aan te voeren, doch dat lang niet elk bezwaar de geschiktheid van een persoon om als hou der van een verzorgings- of verpleeghuis op te treden, zal aantasten." De raadsman heeft terecht betoogd, dat in de verordening niet voldoende waar- Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Couranl 4 7.63 per kwartaal/of ƒ0.56 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die rich met ingang van 2 jannari 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de num mers tot en met 31 december 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen borgen zijn gegeven voor de rechtszeker heid van de belanghebbenden, aldus het vonnis. De gemeente is door een bepaling als de onderhavige verder gegaan dan in het belang van de orde, zedelijkheid en gezondheid is vereist. Met name heeft zij meer het recht van de ingezetenen om een perceel, waarover zij rechtens de be schikking hebben, te exploiteren, beknot dan in het belang van orde, zedelijk- en gezondheid vereist is. Beperking Nog een andere overweging van het vonnis is, dat de gemeentelijke verorde ning de groep van voor het grootste deel volkomen valide personen, die 65 jaar ge worden zijn en die volgens de kanton rechter nog zeer goed in staat zijn op hun eigen belangen te letten beperkt in hun recht om intrek te nemen in een hotel of pension van, hun keus. Als gevolg hiervan hebbeo,. hotels ?p „pensions dan weer wel en dan weer niet de status van „verzor gingshuis" in de zin der verordening, na melijk naarmate zij op een bepaald mo ment meer of minder dan twee „bejaar den" of herstellenden huisvesten tegen vergoeding. Ook op deze gronden, vervolgt het vonnis, gaat de verordening verder dan het belang der openbare orde. Zij beperkt te veel en zonder grond belanghebbenden in de exploitatie van percelen of gedeelten daarvan waarover zij rechtens de beschik king hebben en die zij willen gebruiken voor de huisvesting, gepaard met enige verzorging van personen, die voldoende in staat zijn voor zichzelf te zorgen. Tenslotte overwoog de rechter in zijn vonnis, dat de verordening derhalve niet verbindend is, zodat verdachte dient te worden ontslagen van rechtsvervolging. bewezen, met een 73-overwinning, hun meerderheid. VTC 5 moest het met twee invallers tegen het sterke VGZ 2 opnemen, maar kon het tegen deze spelers, die een grotere ervaring hadden, niet tot winst brengen. Einduitslag 010. VTC 6 moest ook een zware 010-neder- laag slikken en wel van Oranje Zwart 4 Het is begrijpelijk dat de jongelui van het 5de en 6de team nog niet tot over winningen in staat zijn daar zij sedert kort in de competitie meespelen en dus de zo broodnodige wedstrijdroutine nog niet hebben. Het bestuur van VTC heeft er goed aan gedaan deze jonge krachten toch al in de competitie mee te laten draaien, zodat zij aan een bepaalde wedstrijdmen taliteit kunnen wennen. Talent is er, dus nu nog de ervaring. Dames VTC 1 heeft het deze week niet slecht gedaan en heeft op Te Zaanen 1 een mooie overwinning behaald. Mejuffrouw Van Duyl, die dit seizoen zeer sterk speelt, kon weer drie overwinningen in deze wedstrijd behalen. Mevrouw Van Keulen scoorde twee maal en mevrouw' Koster kon het slechts één maal tot winst brengen. Het dubbelspel werd met overtuigende cijfers door de VTC-dames op hun naam ge bracht, zodat de einduitslag 7—3 werd. VTC 2 heeft het tegen Ready 1 niet kun nen bolwerken en moest met een 46 nederlaag genoegen nemen. Mejuffrouw Warners kon twee maal scoren en me vrouw Goosens en Jonkman konden bei den elk een puntje in de wacht slepen. Het dubbelspel ging na veel spanning voor de VTC-dames verloren, zodat zij zich bij bovengenoemde uitslag moesten neer leggen. VTC 3 moest het in Haarlem tegen To- gido 3 opnemen, maar kon niet tot winst komen; het werd zelfs een 91 nederlaag Mejuffrouw Belfroid kon de eer redden door mejuffrouw Stekelenburg te verslaan /-OCOOOOCCOOOOCOCXX>OCOCCCOCCOOCOOCOCOOOCOOOOOCCCCCOOOCOO< I 0 U kv het uzelf gemakkelijk maken 1 door het abonnementsgeld voor het j volgende kwartaal te voldoen op 3 onze postgirorekening no. 129288 ten 3 name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7.65, post- abonnés f 8,15. 8 U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg.-. 3 adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen j (hef allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be- schikking. In dat geval dient men 3 wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. VOOOOOTOOOCOÓOCOOOOGOCOOOO xxioooocodoooooooooooogoooo' Diploma's voor E.H.B.O.'ers Bij de onlangs gehouden tentamens van de afdeling Beverwijk-Hoogovens van de EHBO, afgenomen door arts G. K. Fierstra uit Velsen-noord. werden van de tien deel nemende kandidaten de EHBO-diploma's met twee jaar verlengd. De namen van de geslaagden zijn: de heren C. Minnee en K. Blomvliet te IJmui den,, mevr. J. Westerhuis-Bouwens te Vel sen-noord, de heren W. v. d. Berg, F. H Lelie en mevr. Lelie-Schaap te Haarlem en de heren H. W. v. d. Wel, H. Ketting, P. Stuive en I. Leemberg, allen te Beverwijk. Dê rooms-katholieke culturele organisa tie „De Keerkring" heeft ditkeer dt goede gedachte gehad een kerstconcert te organi seren waar het bekende muziekensemble „Die Haerlemsche Musyckcamer" zich te zamen met het jeugdkoor van het Pius X- college liet horen. Daartoe was men maan dagavond in de concertzaal van het Ken nemer Theater te Beverwijk bijeengeko men, welke zaal voor deze bijzondere ge beurtenis op muzikaal terrein zeer goed bezet was. Daar André Kaart niet alleen dirigent van „Die Haerlemsche Musyck camer" maar tevens zangleraar aan boven genoemd college is, berustte de muzikale leiding van deze avond in één hand, het geen ongetwijfeld de eenheid in de uitvoe ring der vertolkte werken ten goede ge komen is. Reeds eerder in dit seizoen hebben wij in deze kolommen met lof over het op treden van dit muziekensemble kunnen schrijven. De musici brengen veelal vrij •onbekende, klassieke composities ten ge hore, die niettemin een bijzondere beko ring hebben. Daarbij heeft de kwaliteit van het spel dezer musici een zodanig gehalte, dat men rustig van „voortreffelijk" mag spreken. Veel van het programma hadden we reeds eerder van „Die Haerlemsche Mu syckcamer" gehoord. Echter opende men met de noviteit voor deze avond: het acht ste concerto grosso van Corelli, dat deze Italiaan in 1712 schreef „ter ere van het feest der geboorte" en dat zich voor dit kerstconcert uitstekend leende. Stijlvol klonken de akkoorden van het statige grave, vlot werden de tempowisselingen van het aansluitende allegro en het adagio uitgevoerd. Buitengemeen fraai was de homogene klank van dit muzikaal musi cerende gezelschap. Daar waren dan verder nog de begaafde cembaliste Gertrude Ma- claine Pont met het reeds eerder gerecen seerde concert van Nicola Lentz, het con cert voor twee hobo's, solisten Kees Kuiper en Ton van den Berg, het concert voor twee fluiten met als solisten Edo Willod Versprille en Taco Ferwerda en een der vele fluitconcerten van Johann Joachim Quantz, de leermeester van de grote keur vorst, alles reeds eerder gehoorde maar niettemin steeds weer charmante compo sities. bewaard: Psalm 137 van Johann Rosen- müller voor gemengd koor en strijkorkest. Kaart had zich de medewerking van een aantal volle bassen en tenoren verzekerd teneinde het evenwicht in de bezetting beter te kunnen handhaven. Rosenmüller, die eender beste componisten van kerk muziek omstreeks de eerste helft van de zeventiende eeuw was, schreef deze vier stemmige lofzang volgens een geheel eigen stijl, die men tegenwoordig zelden hoort uitvoeren in de concertzaal. De dirigent had zich veel moeite gegeven het werk tot in de finesses in te studeren. De jeugdige zangers en zangeressen hebben het fraai vertolkt, zodat het goed klonk. Als compo sitie heeft het ons echter minder geboeid dan het overige repertoire van het gezel schap, omdat het te rijk aan „klassieke" herhalingen was. A. J. van der Weijden Prijzen van maandag Heilbot 3.502.90, gr. tong 4.003.60, grm. tong 3.70-3.20, kim. tong 3.90-3.20, kl. tong I 4.00—3.60. kl. tong II 3.90—3.30, tarbot I 3.00—2.00 per kg. Tarbot II 112-96. tarbot III 80, tarbot IV 7545, schartong 57. gr. schol 54—46, grm. schol 61—45, kim. schol 70—56 kl. schol I 70—56. kl. schol II 7042, v. haring 50—23, makreel 38—21, gr. schel vis 86—46, grm. schelvis 6146, kim. schelvis 58— 40, kl. schelvis I 54—37, kl. schelvis II 4635, wij ting 42—17, gr. gul 43—38, mid. gul 36—30, kl. gul 33 25, kl. haai 38—30 ham 11050, poontjes 30 25. kl. koolvis zw. 33'27, kl. koolvis wit 4743 per 50 kg. Aanvoer van maandag 887 kisten tong en tarbot, 4 k. heilbot, 4 k. tong schar en schartong, 1370 k. schol, 530 k. haring, 525 k. makreel, 1045 k. schelvis 945 k. wijting, 530 k. kabeljauw en gul, 15 k. leng, 10 k. haai, 25 k. ham, 45 k. poon, 515 k. koolvis en 30 k. diver sen. Totaal 6480 kisten vis. Besommingen van maandag 2 trawlers met 48.700, IJM 18 Ariadne 19.980, IJM 15 Emma 26.760, KW 32 23.660, KW 22 4400, KW 19 t 4580, KW 129 10.980 KW 70 i 5100, SCH 153 3440, KW 9 4900, KW 51 4350, KW 166 3450. KW 108 4720, KW 114 3360, KW 69 f 2300, KW 169 3020, KW 64 2980, KW 107 3230, KW 26 I 4090, KW 125 3340 KW 17 4880, KW 89 4630, KW 126 4740, KW 24 5760, KW 27 1530, KW 165 5470, KW 36 3790, KW 133 2480, KW 178 t 2500, KW 210 3380, KW 31 5500, KW 63 1740. KW 66 4500. KW 33 t 5950 KW 93 f 5520, KW 12 f 2370, IJM 61 2510, IJM 46 f 5140, IJM 30 1420, IJM 221 f 6080, IJM 64 6310, IJM 45 f 5600, KW 28 4830, KW 52 I 4550, KW 124 3600, KW 44 f 4530, KW 46 5830, KW 91 t 3860 KW 161 f 4110, WR 51 2820, WR 7 2440, WR 34 7 2240, KW 25 f 4)20, KW 88 I 3790, KW 33 2510, RO 2 3210, RO 27 5010, Voor het jeugdkoor was het slotnummer hd 124 5150, hd 87 1910. De vereniging Kennemerstaten heeft maandagavond met haar zwemafdeling beslag gelegd op het Velserbad waar ze ventig leden hun zwemdiploma A B of C hebben getracht te halen. Opnieuw zijn de Kennemerstaten-zweminstructeurs en het personeel van het zwembad er in geslaagd bijna alle kandidaten, van wie bij de A- groep Annemieke ter Hoeve (negen jaar) de jongste was en in de B-groep Albert J. Otto, eveneens negen jaar, de begeerde diploma's te laten halen. In de A-afdeling slaagden 36 meisjes en jongens in de B-groep 23 kandidaten. Me vrouw D. J. Rosie-Ruitenbeek slaagde ge lijktijdig met haar dochtertje Marja. In de C-afdeling verwierven vier jongeren het diploma. De namen van de geslaagden zijn: C-diploma: A. Ent, B. Ivens, J. Otto en F., de Leeuw. B-diploma: J. D. Amse, T. de Boer, T. Bruinsma, P. v. d. Does, P. Donkersloot, B.' Edeling, F. W. Esselman, H- Groenland, A. Kemp, Arjen Kemp, R. Kessens, E. v. d Molen, A. Muyen, J. Oosterwal, A. J. Otto. D. J. Rosie-Ruitenbeek, M. Rosie, L. Schaap, L. Spits, H.Starreveld J- Steyn, H. v. Straaten, J. H. Valk. A-diploma: K. J. Bakker, A. Bijeman, L. v. Eekhout, P. Eikel, B. v. Gulik, A. ter Hoeve, R- v. d. Hoff, A. van 't Hoff, A. Hoogland, H. Hoogvorst, A. v. Huysstede, H. Jimmink, G. Knaap, L. Knorren, J. H. Koning, R. v. Lamoen, A. J. v. Leyden, J. v. d. Meulen, E. v- d. Molen, A. v. d. Plas, J. Quist, A. Schol, C. F. Slinger, B. Sprin ger, J. Stet, E. v. Straalen, J. Teljeur, M. Terburg, V. Tiemeyer, A. Vlietstra, C. Vonk, A. de Wit, J. Wuis, H. Duym, J. Berkhof en B. Kappert. De geslaagden waren in Beverwijk, Vel sen-noord en zuid, IJmuiden en Santpoort. Weenink schaakt tegen Pat Mat 2 Het eerste team van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft in de bonds- competitie een voorlopige 5-3 overwinning behaald op „Pat Mat" 2, waarschijnlijk zal uit de afgebroken .partijen nog één winst punt komen voor „Weenink" zodat een nederlaag voor de Statenhuisbewoners on vermijdelijk zal zijn. De gedetailleerde uit slagen waren: P. Stet (W)J. H. Sonne- veld (P) 1-0; K. SlingsP. Tijssen afgebr.; C. KoomenA. Slings 1-0; R. Gigengack J. A. Roodenberg 1-0; H. v. 't HoffP. A. Janssen 1-0; J. MuyenH. J- Bannenberg afgebr.; W. Nijkamp—J. Sauer 0-1; A. Bur gerhoutA. W. Falter 1-0: J. v. Verseveld G. v. d. Berg 0-1; D. DuinmeyerJ. J. Schroder 0-1. Kerstavond K.A.V. De jaarlijkse kerstavond van de Heems- kerkse afdeling van de K.A.V. zal plaats hebben op donderdag 18 december in zaal Dam. Als spreker is uitgenodigd kapelaan Stam uit Beverwijk. Andijvie noteert thans zeer hoge prijzen op de veilingen. De goede kwaliteit is wel zeer hoog in prijs maar ook de minder goe de soort wordt gretig afgenomen. Er wordt soms zestig cent per kilo voor be taald. Op de veiling van Ons Belang te Castri- cum werd de goede kwaliteit tegen deze prijs verkocht, terwijl voor de mindere soort toch nog 50 cent per kg. werd be taald. Spruiten waren maandag prijshou dend en noteerden tot 75 per kg. De ove rige noteringen in centen waren kopsprui- ten 14-18; waspeen 13; boerekool 12-15. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Gracia van Rouaan; Aeneas, Birkenhead; Peregrine, Londen; Ank Winsemius. Lissabon; Nero. Aarhus; Ama- conte, Bona; Bolt, Halden; Ilos, Gothenburg: Ar- detta. Liverpool; Wolfgang Russ Hamburg; Bo- hus. Gefle, erts lossen IJmuiden; Maasland, Ham burg; Ariadne, Kopenhagen; Showa Maru, Sin gapore; Grebbestroom, Liverpool; Margriet L, Par; Martha Ahrens, Hamburg; Munkfors Skog- hai. hout lossen Zaandam; Trito. Dublin: Elle- wcutsdijk. Neath; Spes, Rotterdam: Ethel Everard Gothenburg, cellulose lossen Papierfabriek. liinsdag kwamen in IJmuiden aan: Forel van Pernoviken, hout lossen Utrecht: Roelof Buisman, Stettin, cement lossen Haarlem; Zonnekerk, Ant werpen: Fauvette, Felixtowe; Bab T, Hudiksval, 1-out lossen Zaandam; Albert V, Swansea; Boreas, Rotterdam. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Poseidon naar Hamburg; Neth. Coast, Rotterdam; Koserow, Riemen: Bornrif, Delfzijl; Musketier, Rotterdam; Fides Middlesborough: Baden. Rotterdam; Ponza. Karskar, zout geladen IJmuiden; Peregrine, Har- lir.gen; Avasaksa, Hampton Roads; Bohus, Furil- len erts gelost Hoogovens Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Jop naar Kolding; Zwaantiena, Stockholm, walsmateriSal geladen IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). VELSEN DINSDAG 16 DECEMBER Thalia: „Sissy, keizerin en oeder" (Derde deel), 20 uur. Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulcnmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Heidestraat 40: Expositie van aquarellen en tekeningen over IJmuiden en zijn vishal voor „Felison", 19 tot 21 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstr. WOENSDAG 17 DECEMBER Thalia: Als dinsdag. Rex: „Mars slaat toe", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als dinsdag. Heidestraat 40: Expositie „Felison", als dinsdag. Raadhuis: Spreekuur wethouder van so ciale zaken, 1012 uur. BEVERWIJK DINSDAG 16 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Fanfare". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De hel van Marseille". Het Centrum, 20 uur: Kerstavond Katho lieke Arbeiders Vrouwen. „Nieuw Leven", Baanstraat, 20 uur: Le zing Humanistisch Verbond. „De Groentenbeurs", 20 uur: Demon stratie kookpannen. WOENSDAG 17 DECEMBER Bioscopen: Als dinsdag. Hotel Bellevue, 10.30 uur: Aanbesteding. Het Centrum, 20 uur- Katholiek Vrou wen Gilde, Kerstavond. Zeewijkschool, 20 uur: Vrouwengroep Partij van de Arbeid, kerstavond.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7