bwf- EXAMENS Voorzitter tuinders L.T.B. tegen afschaffing teeltregelingen Heerlijk bakken met appelen Bollenkwekers moeten streven naar kwaliteitsverbetering CEMA -PATENT Voor overval in Haarlemmermeer drie jaar gevangenis geëist van Thijs de Tuinman V&ikaSe. HOLLANDIA NAAIMACHINES 13 GEEN SPR ONG IN HET DUISTER Wat U bakt blozende appelen is altijd lekker Smullen maar. En 't is ook nog reuze gezond Bandrecorders voor oorlogsblinden Hendrik de Vriesprijs voor Ab Visser VOORZITTER K.V.OB.: 6 maanden garantie Jongens-en meisjesschoenen Onderzoek in grafkelder van ruïnekerk te Bergen m in onze etalages fr OW* HAARLEMSE RECHTBANK Thuisreis Raad voor de Scheepvaart Bij brandbare lading luchtkokers afdekken fi'- VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 In de vandaag in Haarlem gehouden vergadering van de vakgroep Tuinders van le Katholieke Land- en Tuinbouwbond heeft de voorzitter, de heer Jac. Groen Azn., gesproken over „enkele ernstige za ken die op 't ogenblik in de tuinbouw aan de orde zijn". Hij doelde ondermeer op de kwestie van de teeltregelingen en de erkenningseisen voor de uitoefening van een bedrijf. I>e heer Groen zei dat er de laatste tijd stemmen opgaan om deze maatregelen los te laten of in ieder geval soepeler toe te passen. Tegen deze ge- Advertentie Tl PANNEKOEKENI jjAj* a it "f 1 N' .'.V v. yV S dachte nam hij scherp stelling. „Want met al die regelingen op tuinbouwgebied beogen wij slechts de kostprijs voor onze produkten te verkrijgen. Bij de tuinbouw is dit trouwens niet eens het geval en ko men wij niet verder dan enige bescher ming tegen afbraak". Over het loslaten van de teeltregelingen zei de heer Groen voorts dat men „de sprong in het duister" nog nooit heeft dur ven wagen uit vrees voor de overvloed van produkten, die ongetwijfeld het resul taat van deze liberalisatie zouden zijn, met alle gevolgen voor de prijzen van de ze produkten. Tevens zou het karakter van het minimumprijzenstelsel in gevaar wor den gebracht. De tuinbouw kan niet worden vrijgege ven aan het spel van de maatschappelijke krachten. „Door besluiten van het pro- duktschap is eigenlijk al de bijl gelegd aan de boom der ordening in de tuinbouw". De voorzitter was van mening dat de georga niseerde tuinders zich sterk tegen de libe ralisatieplannen moeten verzetten. Voor komen moet worden dat de enige bescher ming die de tuinbouw nog heeft ook aan hem wordt ontnomen. De heer Groen vroeg zich af, of een vrijere concurrentie wel gewenst is met het oog op de totstandkoming van de Euro- markt. Het is zeer de vraag, wat de an dere betrokken landen doen als Nederland zijn tuinbouwprodukten tegen afbraakpry- zen op de Europese markt gooit. „Zij die in de E.E.G. een mogelijkheid zien om alle remmen los te gooien, moe ten bedenken dat dit in de huidige tijd be slist niet meer kan. In het buitenland zal zeker niet de bereidheid bestaan om in vi tale bedrijfstakken te worden gewurgd. Als de teeltregelingen belemmeringen zouden zijn voor de Euromarkt, dan zou dat van de afzetcoöperaties ook kunnen worden gezegd. Niemand spreekt over op ruiming van die coöperaties, maar op de tuinbouw heeft men het blijkbaar ge munt. Wij zullen ons met hand en tand te gen deze aanvallen beschermen", zei de heer Groen. Uitvoerig sprak de voorzitter over de contractteelt voor de industrie en het stre ven om deze vrij te laten. Over de publiek rechtelijke bedrijfsorganisatie zei hij, het volkomen onjuist te achten dat teeltveror deningen uitsluitend tot stand komen in het Produktschap voor Groenten en Fruit, waarin de tuinders slechts een vierde van het totale aantal zetels innemen. Ook de werknemers, de handel en industrie zijn in dit produktschap vertegenwoordigd. Het produktschap besloot met name tot algehele vrijheid voor contractteelt voor bonen en spinazie, dus tot een ongelimi teerd areaal. Zelfs tegen het unanieme ad vies van het Landbouwschap in. De heer Groen noemde dit een onaanvaardbare toestand. „De illusie van de tuinders dat de p.b.o. in het belang van de producen ten werkt, verdwijnt op deze wijze geheel en de p.b.o. wordt slechts uitgehold". De heer Groen noemde het afgelopen jaar voor de tuinbouw over het algemeen ongunstig. Vooral voor de koudegronds- tuinbouw kan van een slecht jaar worden gesproken. In bepaalde tuinbouwgebieden is een noodtoestand ontstaan. Bepaalde produkten hebben echter een goede markt gehad en dat doet de hoop weer opleven. Tijdens een bijeenkomst in de aula van de Koninklijke Militaire Academie te Bre da hebben veertien Nederlandse oorlogs blinden namens de stichting „Meer Ont spanning Voor Ernstige Oorlogsgewon den" (MOVEO) een bandrecorder ont vangen. Thans zijn alle oorlogsblinden in het bezit van een dergelijk apparaat, zo dat zij niet alleen het gesproken boek zul len afluisteren, maar ook het gesproken weekblad, dat hen op de hoogte houdt van hetgeen er voorvalt in de wereld. Het fonds 1815 voor oud-militairen en nagela ten betrekkingen en de vereniging „Ere schuld en Dankbaarheid" verleenden fi nanciële steun. De Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers deed het voorbereidend werk. Het is de bedoeling deze bandrecorderactie voort te zetten ten behoeve van de oud-militairen van het voormalige K.N.I.L., die ten gevolge van de in krijgsgevangenschap geleden ont beringen werden getroffen door kamp blindheid. De Hendrik de Vriesprijs voor 1958 is donderdag uitgereikt aan de heer Ab Visser in Amsterdam, tijdens de officiële plechtig heid in de raadszaal van het stadhuis in Groningen. De heer Visser, die Groninger van geboorte is, heeft in zijn romans en verhalen, waarin zijn Groninger jeugd herinneringen een rol spelen, typisch Gro ningse stof verwerkt. De prijs groot vijfhonderd gulden is in 1946 door de raad van de gemeente Groningen ingesteld ten einde om de twee jaren aan een daarvoor in aanmerking komende vertegenwoordiger van het Gro ninger kunstleven op letterkundig gebied te worden toegekend. De eerste keer werd de naamgever, de dichter-schilder Hendrik de Vries, met de prijs begiftigd. In de jaren 1948 tot en met 1956 viel zij ten deel aan respectievelijk de schrijvers Koos Schuur, prof. dr. W. H. Nagel pseudoniem J. B. Charles Sjoerd Leiker, Jozef Cohen en Jan Boer. Burgemeester J. Tuin herinnerde hieraan toen hij in een korte toespraak de heer Visser complimenteerde. Hij heette de naamgever H. de Vries welkom en ver scheidene andere vooraanstaande figuren op cultureel terrein. De prijs ging ditkeer voor het eerst gepaard met een legpenning. Tevens werd nog een legpenning aangebo den aan diegenen, die al eerder de Hendrik de Vriesprijs hebben gekregen. Ab Visser zei in zijn dankwoord dat hij Groninger was en bleef: „hij droeg het Groninger accent als een moedervlek rond' Hij zei zeer verheugd te zijn met deze Hendrik de Vriesprijs, te meer daar hij zijn officieel debuut aan Hendrik de Vries te danken had. Tenslotte droeg hij voor uit eigen werk. Advertentie Tijdens de donderdagmiddag in hotel ,de Leeuwerik" in Haarlem gehouden ver gadering van de Katholieke Vereniging voor Ondernemers in het Bloembollenbe- drijf heeft de voorzitter, de heer Ant. Nijssen, aandacht geschonken aan de vraagstukken van de bloembollencultuur. Hij toonde zich tevreden over het oogst- resultaat van het afgelopen jaar. De ex port van bollen is in gewicht en in geld toegenomen. Ten aanzien van de Europe se economische samenwerking stelde de heer Nijssen, dat de Nederlandse kwekers door kwaliteitsverbetering hun voorsprong in de bollenteelt zullen kunnen behouden. De heer Nijssen schonk aandacht aan het vraagstuk van de uitvoer der bolbloe- men. De verdere ontwikkeling van dit vraagstuk kan van enorme betekenis van de bollenexport zijn. Over de ontwikkeling van de Euromarkt bestaat nog grote on zekerheid. Als zijn overtuiging gaf de heer Nijssen dat de Euromarkt dient te stre ven naar een vrijere markt, waardoor ech ter ook een vrijere concurrentie zal ont staan. De kwekers zullen aan deze con currentie het hoofd moeten bieden en hun voorsprong in de bollenteelt moeten be houden. Gestreefd moet worden naar op voering van de kwaliteit door verbetering van het sortiment, perfectionering van de produktiemethoden en van de bolbehan- deling. Ten aanzien van de c.a.o. voor het bol- lenbedrijf zijn weer onderhandelingen gaande. Mogelijk zal een nieuwe functie indeling worden ingevoerd. Mede door het verbod van de aardappelteelt in de duin streek dient de c.a.o. te worden gewijzigd daar aan de arbeiders thans geen aardap pelland meer beschikbaar kan worden ge steld. Ten aanzien van dit verbod op de aardappelteelt werd later vanuit de ver gadering een felle aanval op de Planten- ziektenkundige Dienst in Wageningen ge daan. Men meende dat „Wageningen" steeds meer dictatoriale neigingen krijgt. „Wat blijft er nog over van de onderne mer?" vroeg men zich af. De voorzitter liet uitkomen, dat de vakgenoten in deze aangelegenheden wel degelijk worden ge kend. Gesproken werd over het afschaffen van teeltbeperkende maatregelen, dit met het oog op de totstandkoming van de Euro markt. Het hoofdbestuur vond gchter dat hiertoe thans nog niet moet worden over gegaan. Wel dient de ontwikkeling nauw lettend te worden gevolgd. Eventueel zal het hoofdbestuur de leden over deze aan gelegenheid deskundig laten voorlichten. Verder werd gesproken over de vraag, hoe het komt dat de export van bloem bollen naar Amerika de laatste jaren ach teruitgaat. Als een van de oorzaken zag men ondermeer de grotere verkoop van Japanse bloembollen op de Amerikaanse markt. De voorzitter was van oordeel, dat slechts door het voeren van een intensie ve reclame de export op Amerika kan worden gehandhaafd en misschien weer iets kan worden opgevoerd. Mogelijk zal ook de totstandkoming van een Ameri kaanse „Keukenhof" de verkoop van bol len bevorderen. Tenslotte zei de voorzitter dat mogelijk heden bestaan voor het verkrijgen van fi nanciële hulp van het Tuinbouwwaarborg- fonds voor de bouw van bewaarplaatsen voor bollen. Deze bewaarplaatsen kunnen in systeembouw worden neergezet, wat een kostenbesparing geeft van ongeveer dertig percent. Advertentie op de zolen GRATIS atlas van de Benelux bij ieder paar Cema-patentschoenen Er is een onderzoek ingesteld in de grafkelder van de ruïnekerk te Bergen om na te gaan in welke staat zich de zwa re eikenhouten grafkisten bevinden van de graven en gravinnen van Nassau, die daar zijn bijgezet. Bij het onderzoek bleek dat drie kisten nog intact waren, Op twee daarvan kon men de initialen vaststellen van Willem Lodewijk, graaf van Nassau, die in 1792 overleed, en van Adriana Petronella van der Does van Noordwij ck, gravin van Alblas, overleden in 1770. Vastgesteld kon worden dat in de grafkelder zes graven en gravinnen van Nassau zijn bijgezet. Men is van plan de grafkelder te res taureren en datumborden op de tombes aan te brengen. De grafkelder werd voor het laatst geopend in 1940 om er koperen kronen, die men voor de bezetter wilde verbergen, te doen onderduiken. Advertentie k/ass/eke en moc/erne meubelen in ale sfeer van. hu/st en dennengroen. f een. feesé voor f oog INTERIEURVERZORGING BARTELJORISSTR. 13-11 HAARLEM JÏÏ hoofdstad.,jjaar Zaandam. De timmerman verschafte zich met een valse sleutel toe- In de nacht van 21 op 22 september werd een 67-jarige alleenwonende boer in zijn woning aan de Hoofdweg tussen Hoofd dorp en De Lynden overvallen. Tijdens de pogingen van de daders de sleutel van de brandkast te vinden werd de boer wakker. Door middel van een alarmschei onder zijn kussen waarschuwde hij een nabijwo- nende knecht. Diens komst verhinderde, dat de overvallers hun plan de boer be wusteloos te slaan en er met de inhoud van de brandkast 1500) vandoor te gaan konden uitvoeren. De boer werd bij de vechtpartij gewond. Tegen de daders van deze brutale roofoverval, een 22-jarige machinist uit Delfzijl en een 31-jarige ho telbediende uit Amsterdam, heeft de offi cier van Justitie bij de Haarlemse recht bank, mr. G. W. F. van der Valk Bou- man, donderdagmorgen drie jaar gevan genisstraf met aftrek geëist. De machinist, begin september uit de gevangenis ontslagen hij is vier keer veroordeeld en de hotelbediende, (zes veroordelingen) beraamden hun plan om de boer, die als rijk bekend stond te over vallen, in de hal van het Centraal Station in Amsterdam. De machinist had geen on derdak en geen geld. Hij moest een gul den lenen om per tram en bus naar de Haarlemmermeer te reizen. Door het met behulp van een schroevendraaier open geschoven keukenraam slopen de mannen de woning van de boer binnen. De machi nist rukte een stuk van de vitrage af om als masker te dienen; de hotelbediende ge bruikte hiervoor een overhemd. De brand kast bleek op slot te zijn en het tweetal betrad de slaapkamer van de boer om te zien of de sleutel in diens kleren zat. De boer werd wakker. Hij deed het licht op. „Wat moet dat?", vroeg hij. „We komen je geld halen", luidde het antwoord. De boer begon te schreeuwen. De mannen de den 't licht weer uit. De machinist sprong in het bed en knelde het hoofd van de boer in zijn arm. De boer kreeg enkele klap pen op het hoofd. „Hoeveel geld moeten jullie dan hebben", vroeg hij. „Dan zal ik het geven". „Alles", antwoordden de overvallers. Tijdens de vechtpartij zag de boer kans onder zijn hoofdkussen op een knop te drukken, waardoor bij een in de buurt wonende knecht een alarmschei overging. Toen deze bij de woning aan kwam sloegen de overvallers op de vlucht. Tijdens hun tocht door de polder naar Am sterdam kwamen hun kleren onder de mod der. De machinist had bloed op zijn over hemd, uit de hoofdwond, die hij de boer had toegebracht. Als getuige verklaarde de boer ter zit ting, dat hij een der overvallers had ho ren zeggen „Sla hem maar bewusteloos" De officier van Justitie achtte de opzet tot geweld niet bewezen, maar verdach ten waren tijdens de overval niet voor het gebruik van geweld teruggedeinsd. Hij noemde de overval een der zwaardere in zijn soort. Mr. B. J. Lambers voerde voor de ma chinist aan, dat het gebruiken van geweld niet ten laste is gelegd en slechts als ver zwarende omstandigheid kan gelden. Mr. F. M. Oberman wees er, pleitende voor de hotelbediende op, dat deze een gerin gere rol in de overval heeft gespeeld. Plei ter zag voor zijn cliënt nog wel heil in on dertoezichtstelling van de reclassering. De hotelbediende zei in zijn laatste woord be rouw van zijn daad te hebben. Valse sleutel Verdacht van diefstal in vereniging en heling stond een 21-jarige Amsterdamse handlanger terecht. Met een 25-jarige Am sterdamse monteur en een 34-jarige Am sterdamse timmerman reed verdachte in de nacht van 22 op 23 augustus van de gang tot een, woning en stal een fototoe stel, een portefeuille en een spaarvarken tje. De opbrengst van de diefstal werd ver deeld. De monteur vertelde als getuige, dat verdachte in de auto was blijven zit ten. De officier van Justitie achtte inderdaad niet bewezen, dat de handlanger samen met de timmerman de diefstal heeft ge pleegd. Wel had hij het fototoestel en een deel van het geld als geschenk aangeno men. Wegens heling eiste de officier tegen de handlanger acht maanden gevangenis straf met aftrek. Mr. K. A. F. J. Plies- ter achtte de opzet van de diefstal niet be wezen en bepleitte een straf gelijk aan de preventieve hechtenis. Tegen de timmerman, die in een psycho- patenasiel in Den Haag is gedetineerd, eis te de officier wegens diefstal zes maan' den gevangenisstraf. De man is negen keer veroordeeld, hoofdzakelijk wegens diefstal. De verantwoordelijkheid voor de daad van de timmerman berust gro tendeels bij degenen, die hem op vrije voe ten stelden, aldus de officier in zijn requi sitoir. Mr. Ali Cohen vroeg begrip voor het feit dat zijn cliënt door een verblijf in een DUNMOW, (UPI) De 48-jarige mevrouw Anne Tomkin uit Dunmow kocht drie maanden geleden een paard, Charlie, van een boerderij in Wales. Vrijdag van de vorige week was Char lie, die heimwee had, verdwenen. Sindsdien volgen politiemannen, we genwachters en boeren het spoor van het paard, dat linearecta leidt naar de stal in Wales. Charlie is al meermalen gesignaleerd, maar niemand is er tot- nutoe in geslaagd hem dicht genoeg te naderen om hem te pakken. Charlie zwoegt verderEn zwoegen is het wat hij doet. Met de kerstdagen wil hij ken nelijk in de oude en vertrouwde stal zijn en daarom maakt hij geen om- weggetjes. Vijf verkeerswegen is hij al overge stoken, verschillende steden is hij al gepasseerd, twee zeer belangrijke en drukke spoorbanen heeft hij gekruist en hij heeft acht rivieren moeten over zwemmen. Charlie houdt vol. Met een snelheid van rond dertig kilometer per dag zoekt hij zijn weg westwaarts. De Raad voor de Scheepvaart acht het gewenst dat bij het vervoer van zeer brandbare ladingen, zoals katoen, alle luchtkokers aan boord door middel van kopergaas worden afgedekt. De raad doet deze aanbeveling in zijn uitspraak over de brand aan boord van het in een droogdok te Schiedam staande s.s. „Eemdijk" op 31 januari van het vorig jaar. De brand woedde in een ruim, dat gela den was met katoen. Toen de normale blusmiddelen geen succes hadden, liet men het ruim vollopen. Daardoor werd de brand geblust. Alle lading, ook de niet door het vuur aangetaste, werd beschadigd. De oorzaak van de brand is volgens de raad niet vast komen te staan. De raad acht het mogelijk, dat toen de laatste keer in het ruim is gewerkt, een der arbeiders heeft gerookt en dat door een weggeworpen sigaret katoen is gaan schroeien. Het feit echter, dat de brand op twee plaatsen woedde wijst meer op het binnendringen van vonken in het ruim door de luchtko kers. Advertentie R KING SIZE FI LTE R kamp in de oorlog en door veel huwelijks ellende uit zijn evenwicht is geraakt. Hij is een maatschappelijk wrakhout. Hij heeft marihuanasigaretten gerookt om de werkelijkheid te ontvluchten. Pleiter achtte gevangenisstraf funest voor deze verdachte, die zo spoedig mogelijk aan de behandelende geneesheer moet worden overgelaten. Tegen de derde verdachte in deze zaak, de monteur, eiste de officier wegens heling een boete van 75 subs, dertig dagen en drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Uitspraak in bovengenoemde zaken op maandag 29 december om half tien. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL. Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Amsterdam. Gemeente Universiteit. De heer W. Chr. Hülsman uit Amsterdam, assistent op het laboratorium voor fysiologische chemie, verkreeg de graad van doctor in de geneeskunde op een proefschrift getiteld „Over het mechanisme van de ademhalingsketen-phosphorylering". Daarna promoveerde tot doctor in de geneeskunde de heer J. Moeljono uit Amsterdam op een proef schrift getiteld „Onderzoek van de antigene struc tuur der virussen van de variola-vaccinatiegroep". Amsterdam. Gemeente Universiteit. Kandidaats examen politieke en sociale wetenschappen: A. M de Boo, Delft. Doctoraalexamen politieke en sociale wetenschappen: C. de Schipper Amster dam. Kandidaatsexamen economie: S. Goedel, W. P. van Peski, H. W. Lulofs en M. v. d. Meulen, allen te Amsterdam. Doctoraalexamen scheikun de: mej. I. E. F. M. Thole, Huizen; H. Brunink, Velsen. Doctoraalexamen natuurkunde: W. Hui- zenga, Amsterdam. Doctoraalexamen wiskunde: H. Jager, Amsterdam. Doctoraalexamen pharma- cie: P. D. Thung en W. A. Bosch, beiden te Am sterdam. Kandidaatsexamen wis- en natuurkun de: J. Timmer, P. C. Diegenbach en C. de Wolf, allen te Amsterdam. Leiden. Te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op een proefschrift getiteld „De datum van het grote hypogaeum bij de Porta Maggiore te Rome" de heer F. L. Bastet, geboren te Haarlem en thans wonende te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Voorts is ge promoveerd tot doctor in de godgeleerdheid op een proefschrift getiteld „Calvinus Oecumenicus (Calvijn en de eenheid der kerk in het licht van. zijn briefwisseling)" de heer W. Nijenhuis, gebo ren te Amsterdam en thans wonende te Den Haag. Doctoraalexamen rechten vrije studierichting: Th. H. J. v. d. Kallen, Rotterdam. Doctoraalexamen rechten: mej. J. N. Jans, Utrecht; mej. M. H. L. Conradi, Oegstgeest. Leiden. Doctoraalexamen rechten: mej. M. van Es, Den Haag; mej. J. E. Lucardie, Voorburg; E. P. van Veldhuizen, Rotterdam; M. S. Arriens, Den Haag; A. Statema, Den Haag; J. A. Borman, Den Haag. Kandidaatsexamen geschiedenis: mej. C. C. Melchior, Leiden; H. L. Wesseling, Leiden. Kandidaatsexamen sociologie: mej. M. J. van Bu ren, Voorburg; P. Kleerebezem, Wassenaar. Kan didaatsexamen F wis- en natuurkunde: mej. K. P. Versteeg, Leiden; mej. J. ten Kate, Leiden; J. Perdijk, Leiden; N. Heijboer, Leiden; J. L. den Otter, Leidschendam. Idem H: M. M. Fischer, Leiden. Idem I: T. A. Sieswerda, Leiden. Idem K: mej. M. L. Bakker, Leiden; W. J. J. O. de Wilde, Leiden; K. R. Libbenga, Hillegom. Idem K: mej. P. J. Smink, Amsterdam; J. M. C. Hoog, Leiden. Idem B: H. J. A. de Berghes, Oegstgeest. Idem L: N. H. M. v. d. Wouw, Leiden. Doctoraal examen scheikunde: mej. E. den Tonkelaar, Leiden; H. Boter, Leiden. Delft. Kandidaatsexamen civiel-ingenieur: H. S. Adhin, Utrecht; A. P. H. van Baardewijk, Rot terdam; J. C. Barreveld, Amsterdam; I. J. Bar- thel, Amsterdam; H. N. C. Breusers, Rotterdam; J. van Calker, Delft; B. Coops, Hoogezand; C. M. van Dam, 's-Gravenhage; H. van Dijk, Delft; J. A. M. van den Elshout, 's-Gravenhage; W. de Groot, Soest; R. Hamerslag, Amsterdam; L. A. Koelé, 's-Gravenhage; E. L. C. Koster, Schiedam; L. P. Kuijpers, Kwintsheul; E. Loman, Utrecht; P. J. van Mever, Rotterdam; A. L. H. Pullens, Oosterbeek; J. Smal, Rotterdam; P. Spijk, Us- quert; C. Stigter, Nieuwerkerk aan de IJsel; P. Stoter, Zwolle; J. B. Venema, Rijswijk Z.H.; L. C. Voslamber, Delfzijl; F. Wagenmaker, Nijmegen; H. B. M. Walters, 's-Hertogenbosch; A. W. Wal- ther, Leeuwarden; A. J. A. Zaat, Rijswijk (Z.H.). Ingenieursexamen voor werktuigkundig inge nieur: J. van Ettinger, 's-Gravenhage; F. C. van Gentevoort, Rijswijk (Z.H.); A. P. C. van Heese- wijk, Rotterdam; R. A. Hulscher, Rijswijk (Z.H.); F. T. Kellermann, Rotterdam; P. C. S. Kleyn, Rijswijk (Z.H.); A. J. G. M. Koenders, Soest; C. Koetzier, Heemskerk; W. G. P. D. Koning, Gro ningen; A. Lafeber, Naarden; W. J. Lugard, Eind hoven; H. F. Maris, 's-Gravenhage; J. D. Melio, Driewegen; J. C. A. Passchier, Hilversum; J. K. Pesman, Alphen aan de Rijn; A. Plat, Eindhoven; T. Schippers, Maassluis; S. E. Tal, Rijswijk (Z.H).; A. Tiktak, Voorschoten; H. D. U. Ubbens, Eind hoven; J. J. Veerman, Eindhoven; C. J. Volle- bregt, Oegstgeest; G. Vonk, Nijmegen. Ingenieurs examen voor vliegtuigbouwkundig ingenieur: T. A. Smit, Spijk (Gron.). Gepromoveerd tot doctor in de technische wetenschap de heer R. Bult op een proefschrift getiteld „Met lijnolie gemodifi ceerde alkydharsen. Onderzoekingen met behulp van fractioneren". Tilburg. Katholieke Economische Hogeschool. Kandidaatsexamen economische wetenschappen: J. Verhulst 's-Hertogenbosch; A. Kruytzer, Maas- niel; J. Stiphout, Sambeek; E. Prick, Tilburg; R. Terpstra, Hilversum; H. Sinner, Nijmegen. Nijmegen. Kandidaatsexamen Nederlands: J. P. Verhees, Gennep. Kandidaatsexamen rechten: mej. H. E. M. C. Verbruggen, Den Bosch; J. Th. Versteegen, Renkum; J. M. Smit, Nijmegen. Kan didaatsexamen geschiedenis: A. A. J. M. van de Meerendonk O. Praem., Heeswijk (cum laude). Doctoraalexamen geschiedenis: H. J. van Xanten, Herpen. Doctoraalexamen klassieken: J. W. J. H. Noor, Amsterdam. Kandidaatsexamen rechten: M. L. M. T. van der Meulen, Eindhoven; A. E. Th. Plochg, Arnhem; J. M. C. H. Smeets, Posterholt; R. B. M. Berger, Venlo; A. G. G. Colen, Helmond. Groningen. Kandidaatsexamen psychologie: mej. M. E. Faber, Venlo; M. Koopman, Klazienaveen; H. W. G. Bolhuis, Midwolda (Old.). Doctoraal examen rechtsgeleerdheid: mej. J. J. H. M. Ha- nenburg, Sneek. Kandidaatsexamen economische wetenschappen: F. A. H. Holtkamp, Haren (Gr.); K. de Jonge, Valthermond. Doctoraalexamen bio logie: mej. A. T. Clason, Groningen; L. P. Pijn- acker, Kollum. Doctoraalexamen scheikunde: G. J. Katerberg, Hoogeveen. Doctoraalexamen wis kunde; L. R. J. Westermann, Groningen. Kandi daatsexamen wis- en natuurkunde (C): H. J. Ha- bing, Groningen. Idem ÏF): J. Marrink. Gronin gen; P. J. C. Bloem, Groningen; S. H. Groen, Veelerveen. Idem (K): J. L. Sikkema, Groningen. Idem (L): J. K. C. van der Molen, Groningen. Kandidaatsexamen sociale wetenschappen: mej. W. W. Bottema, Delft; C. van Dee, Assen. De promotie van de heer E. Dekker en die van de heer G. J. Tammeling geschiedde cum laude.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 13