japonnen en mantels Willem Ruys wordt opgeknapt voor zijn nieuwe taak Speciaai oom de ketst DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Op 7 maart vertrekt het schip voor zijn eerste reis om de wereld Spoedkarwei voor Wilton Fijenoord Luidsprekers VVV Zonderlinge zwerfster in Hengelo geïdentificeerd Tien maanden geëist tegen Duitse bemiddelaar Een goede gewoonte NIEUWJAARS ADVERTENTIES „Pelikaan"-pioniers op Schiphol gehuldigd Prins Bernhard opent in Haarlem wetenschappelijk laboratorium Nieuwe vestiging van n.v. Brocades-Stheeman De dood van „Finse Henni" Noorse zeeman krijgt drieënhalf jaar Receptie „De Kennemers" Scheepvaart PETTICOATS EN ONDERJURKEN VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 Advertentie hebben wij ontvangen een nieuwe zending prachtige Ook een blouse, rok, pullover of vest is altijd een welkome aanvulling van uw garderobe. Hiervan hebben wjj steeds veel voorradig. ■jm uiden Afdeling confectie le etage MARKTPLEIN 29 Van zaterdag t/m dinsdag zyn wjj tot 'g avonds 9 uur geopend De Hengelose politie, die tn de nacht van linsdag op woensdag een geestelijk ge stoorde vrouw zwervend had aangetrof fen, die hardnekkig bleef weigeren haar naam te zeggen, is er door de politie-ra- diobericht in geslaagd de vrouw te iden tificeren als de 33-jarige D. P. uit 's-Gra- venzande. Zij maakte een beschaafde ipdruk en sprak Nederlands. Zij wilde slechts water drinken en toonde zich soms vreesachtig. Direct na het uitzenden van het bericht kwamen de eerste meldingen van man nen, die hun echtgenote zochten, binnen. Moeders, die hun dochter kwijt zijn, bel den op en diverse politie-instanties deden mededelingen van soortgelijke gevallen. Nog steeds staat de telefoon witgloeiend. Inmiddels meent men echter met vrij gro te zekerheid de vrouw geïdentificeerd te hebben. Zij is onlangs uit een inrichting te Rotterdam ontslagen en heeft haar ouders, kleine middenstanders, bijna ge ruïneerd door haar vreemde escapades, waarbij men haar uit allerlei plaatsen in Nederland, en zelfs uit Zweden en Duits land naar huis heeft moeten laten brengen. Ook heeft zij zich op enkele van haar tochten, o.m. in Den Haag en Rotter dam, schuldig gemaakt aan rijwieldief stallen. De Hengelose pqlitie zitnu nog met het probleem, wat met de vrouw aan te vangen. AMSTERDAM Aan de forse koersstijging van de aan delen en de converteerbare obligaties Phi lips van de laatste tijd is een einde ge komen. Amerika liet in deze hoek verstek gaan en dit was voor het publiek en de speculatie het teken, om tot winstnemingen over te gaan. Bij gebrek aan kooporders kwam de koers van de aandelen op 468 ongeveer 9 punten onder de vorige slot- prijs te liggen. De converteerbare obliga ties verloren ongeveer 5 punten. Deze koersreacties werden door de beurs als zeer normaal beschouwd. Van een wilde handel was zeker geen sprake. In het niet- officiële telefonische avóndverkeer werd als hoogste prijs voor de Philipsaandelen nog 488 betaald en voor de obligaties 224. Bepaald flauw in de markt lagen aandelen Kon. Olie. Deze maatschappij heeft de laatste tijd de wind niet i.i de zeilen door onder andere de oliepolitiek in Venezuela en de moeilijkheden in het Nabije Oosten. De olie-aandelen verloren ruim 2 gulden en waren vc r eenzelfde bedrag onder pa riteit Amerika. De handel was zeer ge ring. Aandelen Unilever, die bij de ope ning slechts 2 punten lager dan de vorige dag waren, moesten in het verdere beurs- verloop wat meer terrein prijsgeven, waardoor het verlies gisteren op ongeveer 6 punten kwam te liggen. De stockdivi denden Unilever waren eveneens lager. K.L.M. werd min 1 gulden geadviseerd. A.K.U. leed slechts een bescheiden verlies. Van de leidende cultuurwaarden bleef Amsterdam Rubber de haussetendentie voortzetten, zij het op bescheiden wijze. Met de koersstijging voor certificaten Deli schijnt het vrijwel afgelopen te zijn.'Deze waarden werden aangeboden. H.V.A. was iets luier. Op de staatsfondsenmarkt von den incidentele verhogingen plaats bij ge ringe omzetten. Aandelen Robeco werden een vijftal punten hoger geadviseerd in verband met de plannen van de American Telephone and Telegraph Company te New York tot een splitsing van de aandelen in de verhouding van 3 tegen 1. De Robeco bezit 30.500 aandelen A.T.T. In de Ameri kaanse sector werden aandelen A.T.T. on geveer 23 dollar hoger geadviseerd. Pro longaties 3% percent. (ANP). NEW YORK Het koersniveau monteerde over een breed front, brokkelde toen af en sloot toch nog hoog genoeg om te kunnen doen spreken over een nieuw absoluut record niveau. American Telephone was even meer dan 4 dollars hoger op een nieuw hoogtepunt sinds 1930; het fonds sloot plus 3 dollar en met de grootste omzet. De vliegtuigbouwwaarden ontmoetten goede vraag na een aanvankelijke daling. De groep sloot onregelmatig met General Dy namics plus 2 3/4 en Bendix Aviation 1 3/4. lager. Republic Steel steeg 3 dollar en leid de de groep hoger. De openbare nutsbedrij ven hadden een van hun beste dagen sinds lang. Het gemiddelde kwam van 88,48 op 88,89. De hoog in koers liggende fondsen maakten flinke winsten. De olies monteer den. Ford was willig in de auto's. Enkele spoorwegfondsen buiten de gemiddelde groep stegen flink. Het spoorweggemid delde kwam van 154.03 op 154.79. Dat voor industrie steeg van 569,38 tot 572,38. De aandelenomzet was op 3.900.000 onveran derd. Van de 1230 verhandelde fondsen sloten er 490 hoger en 484 lager. (UPI). Voor de rechtbank te Amsterdam is te gen de 25-jarige Duitser H. W. D. wegens oplichting tien maanden gevangenisstraf geëist met aftrek van preventieve hech tenis. De Duitser was ten laste gelegd dat hij in Edam en Marken door het doen van valse verklaringen verschillende personen had bewogen, geld af te geven voor een reisgids, die hij in Duitsland wilde uitge ven. In die reisgids zou een lijst met Ne derlandse adressen worden opgenomen, waar Duitse toeristen tegen een redelijke prijs hun inkopen zouden kunnen doen zonder gevaar te lopen te worden afgezet. Men ging echter aan zijn eerlijke bedoe lingen twijfelen toen bleek dat zijn adres in Amsterdam fictief was. Het gevolg was dat D. kort daarop in Rotterdam, waar hij logeerde, werd aangehouden. Volgens verkregen maar niet controleerbare in lichtingen van Interpol zouden tegen hem in Duitsland bij verstek vijf vonnissen we gens oplichting of diefstal zijn uitgespro ken. De officier zei in zijn requisitoir dat de verdachte door allerlei leugens en listen en door „het aannemen van een valse hoe danigheid" mensen heeft bewogen contrac ten af te sluiten en geld aan hem af te staan. Hij heeft echter geen enkele moei te gedaan, om zich met een drukker over zijn beloofde reisgidsen te verstaan. De verdediger voerde aan dat zijn cliënt wel degelijk voornemens was, ernstig za ken te doen. Volgens pleiter was D. alleen te optimistisch geweest. Het enige onjuis te is het opgeven van het fictieve adres geweest. De rechtbank zal 30 december uitspraak doen. is het bij de jaarwisseling ook uw relaties uw beste wensen aan te bieden. Welnu, in ons blad van WOENSDAG 31 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd kosten 115 mm ƒ1.80 Iedere mm meer ƒ0.12 U kunt ze opgeven aan ons kantoor: Lange Nieuwstr. 427, IDmuiden of aan onze bezorgers Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3%°/o Nederl. '47 8916/tg 3% Nedl. 1962/64 94% Woningbouw 6 "/n 110% Pr. A'dam '56 I 86'% Pr. A'dam '56 II. 95 Pr. A'dam '56 III 95% Pr. R'dam '52 T.. 96% Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57.... 106 A.K.U 242% 241 Calvé Delft 385 Van Gelder Zonen 184 K. N. Hoogovens. 329% Nederl. Ford 198 N. Kabelfabriek. 296 gew.Philips Gloeil. 468% 457 Pref.PhilipsGloeil. 194 Unilever 396 393 Wilton Fyenoord. 195 Werf Gusto 147 Dordtsche Petrol. 733 Kon. Petroleum f 180,90 180,50 ESilliton 175% A'dam Rubber 8 U/a K.L.M 100,50 Holl. Amer. Lijn. 151% K.N.S.M 153 N. Scheepv. Unie 132% v. Nievelt Goudr. 129% Phs. v. Ommeren 237 H.V.A 130 Delimaatschappij 135,30 Amsterd. Bank.. 240% Nat. handelsbank 132 Ned. Handel Mij. 179% Rotterd. Bank.... 196 Twentsche Bank. 177 Anaconda Copper 59% Bethlehem Steel.. 48% U.S. Steel 88% General Motors.. 48'/Ib Shell Union 80% Tidewater 22% In Wilton-Fijenoords kolossale Oostdok te Schiedam krioelen 1600 man op, in, tegen en onder de „Willem Ruys". Een leger lassers, schilders, timmerlieden, stoffeerders, installateurs, elektriciens, voert er een strijd met de tijd. Want op 20 februari 1959 moet de grote verbouwing van de „Willem Ruys" gereed zijn, opdat het schip op 7 maart volgeboekt kan uitvaren voor zijn eerste reis om de wereld, een nieuwe lijn, die voor het vlaggeschip van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd is gecreëerd, nu de passagiersaienst op Indonesië, waarvoor het was bestemd, praktisch tot nihil is gereduceerd. De accommodatie wordt nu, om een rendabele exploitatie mogelijk te maken, vergroot van 850 tot 1200 a 1300 passagiers. Maar er zit een grondige verbouwing aan vast, om die 350 passagiers méér ook te kunnen verzorgen. De verbouwing van de Willem Ruys is de grootste, waarvoor Wilton Fijenoord heeft gestaan. Het is een moeilijk karwei, dat tal van problemen heeft. Neem alleen maar het aanleggen van de air-conditio ning door het hele schip, waartoe langs alle hutten, zalen en vertrekken ruimte moet worden gevonden om twee buizen met een diameter van veertig centimeter in totaal 12 km. lang voor het oog onzichtbaar weg te werken. Dat is op een nieuw schip al moeilijk, laat staan op een bestaand schip. En als er hutten worden bijgebouwd voor 350 passagiers, dan bete kent dat ook, dat voor zoveel man meer recreatiemogelijkheden aanwezig moeten zijn met als gevolg uitbreiding van sport- dekken, bars, de bouw van een bioscoop zaal voor 160 bezoekers en van een tweede zwembad. Nieuwe voorzieningen En zoveel man meer aan boord betekent ook: uitbreiding van de keukens waarin voor 1600 opvarenden moet worden ge kookt de proviandkamers, de koel- en vriesruimten, de linnenkamers, de wasse rij en de bagageruimen. Daaraan vast zit weer de uitbreiding van de elektrische uit rusting en de sprinkler-brandblusinstalla- tie. Zelfs de bestaande hutten en zalen zijn geheel afgetuigd. Het houtwerk is alle maal naar de fabriek gegaan om te wor den geschuurd en opnieuw gelakt. De wan den over het gehele schip worden betim merd met kunstharsplaten, waarvan al leen al 151.000 vierkante meter nodig zijn, een oppervlakte, die voldoende is om er 25 stadions mee te kunnen bedekken. Nieuwe ruimte is gewonnen door enkele dekken te verlengen. Op het achterschip is aan het dekhuis een lengte van dertig meter aangebouwd, waarin eerste-klas- hutten komen. Het dek zelf is aan de ach terkant tien meter verlengd. Het brugdek werd 15 meter langer, evenals het onder- promenadedqk, waarop een nieuwe, toeris tensalon komt met een tafeltenniszaal en een nieuwe bibliotheek. Op het boven-pro- menadedek is het sportdek veranderd en met 60 meter verlengd om ruimte te ma ken voor een lido toeristenklas en zes nieu we luxe-hutten. Op het commandobrugdek komen een sportdek van 550 vierkante me ter en een zonnedek van 300 vierkante meter. Silhouet verandert Door de vergroting van de bovenbouw Twee pioniers van de K.L.M.de vroe gere boordwerktuigkundige J. M. H. Gros- veld en de oud-vlieger L. Sillevis zijn op Schiphol door de K.L.M.-directie gehul digd. Op 18 december 1933, 25 jaar ge leden, vertrok de „Pelikaan" van de Am sterdamse luchthaven voor haar historisch geworden recordvlucht naar Batavia. Grosfeld is de enige van de bemanning van vier, die nog in leven is. Smirnoff is gestorven, Soer is bij een vliegtuigongeluk om het leven gekomen en Beukering, de radiotelegrafist, is tijdens de laatste oor log in een concentratiekamp overleden. Sillevis heeft op een bijzondere manier te maken gehad met deze vlucht van de „Pelikaan". Hij vloog namelijk een nor male lijnmachine van Schiphol naar het toenmalige Batavia, een dienst, waarover men toentertijd tien dagen deed. Onder weg had Sillevis de post overgenomen van de Panderjager, die een snelle kerstpost- vlucht zou maken, doch door motorpech in Italië was gestrand. De „Pelikaan" haalde Sillevis in Johdpur (India) in en nam de post over. De „Pelikaan", die vier dagen deed over zowel de uit- als de thuisreis, bracht in Nederland en daar buiten een ongekend enthousiasme teweeg. Honderd uren is de bemanning op die historische vlucht in touw geweest, waar van 84 uur in de lucht. Vrijdag 9 januari zal Prins Bernhard in Haarlem een nieuw centraal wetenschap pelijk laboratorium van de n.v. Konink lijke Pharmaceutische fabrieken v.li. Bro cades-Stheeman en Pharmacia officieel openen. Het omvangrijke wetenschappelijke speurwerk, dat Brocades-Stheeman in het bijzonder sinds de laatste wereldoorlog in nauwe samenwerking met enkele universi teitscentra verricht, heeft het noodzakelijk gemaakt de verschillende werkgroepen ge centraliseerd onder te brengen. Daartoe is aan één der bestaande gebouwen van de vennootschap een verdieping toegevoegd. Tot dusverre bestond de Haarlemse vesti ging van Brocades-Stheeman ond,er meer uit een distributiekantoor, dat sinds enige tijd naar Amsterdam is overgebracht, van waar de distributie sneller kan geschieden, omdat er grotere voorraden zijn. Het cen trale wetenschappelijke werk wordt nu ge vestigd in Haarlem. verandert ook de aanblik van de Willem Ruys, en daartoe draagt eveneens bij de verlenging van de beide schoorstenen, de voorste met 3,50 meter tot 16 meter hoog (en een diameter zo groot, dat er ge makkelijk enkele auto's in geparkeerd kunnen worden) en de achterste met 2.85 meter tot circa 14 meter. Pas in februari van dit jaar kreeg Wilton Fijenoord be moeiing met het werk. Toen twee maan den later het plan definitief vast stond, bleek het driemaal zo omvangrijk te zijn als eerst voorzien was. In september kwam het schip in dok: vijf maanden kreeg de werf om het karwei te klaren. Daarbij komt nog, dat behalve veel nieuw werk ook het schip zelf dat al bijna twintig jaar oud is (in 1939 lag het klaar om te water worden gelaten) wordt opge knapt. Technische nieuwtjes Ook technisch gebeurt er veel aan de Willem Ruys. Het schip wordt uitgerust met een Denny Brown-stabiliseerinstalla- tie. De vier bestaande hulpmotoren zijn vervangen door grotere M.A.N.-motoren. Er komt voorts een nieuwe verdampings installatie voor het vervaardigen van zoet water. De tonnage van het schip zal met 2200 ton toenemen tot 23.300 ton. Totnutoe is er 1.150 ton staal aan het schip verwerkt. Voor de 500 kubieke meter hout, die wor den verwerkt, zijn 1.200 bomen van 1.20 meter omvang en tien meter lengte no dig. Er is een hoeveelheid multiplex ver werkt met een oppervlakte van 6000 vier kante meter, voldoende om het Feyenoord stadion te bedekken. Er zijn voorts ver werkt 75 kilometer elektriciteitsdraden, en 600.000 laselektroden. Aan gas en zuurstof werd verbruikt 80.000 kubieke meter: de inhoud van een gashouder met een middellijn van 50 me ter eri een hoogte van 37 meter. Het ener gieverbruik bedroeg tot dusver 200.000 ki lowatt, wat overeenkomt met het jaarver bruik van 400 gezinnen. De „Willem Ruys" gaat zijn reizen om de wereld maken in tegengestelde richting als de Sibajak op het ogenblik vaart. Van Rotterdam gaat de Ruys via het Suèzkanaal naar Singa pore en verder via Australië en Nieuw- Zeeland door het Panamakanaal naar de Bermuda-eilanden en in de zomer ook naar New. York. Vandaar gaat de reis via Mia mi over Southampton terug naar Rotter dam. Voor deze wereldreizen is veel be langstelling. Via een tolk heeft de 36-jarige Noorse zeeman F. F. E. vanochtend vernomen, dat de Amsterdamse rechtbank hem heeft veroordeeld tot drie jaar en zes maanden met aftrek der preventieve hechtenis we gens mishandeling, de dood tengevolge hebbende, van de 27-jarige Finse vrouw Henni Hyvarinen. Dit is de enige van de recente geruchtmakende drie moorden op bewoonsters van een bepaalde buurt in Amsterdam, die tot heden opgelost kon worden. De rechtbank achtte noch doodslag, noch zware mishandeling bewezen. De officier had wegens doodslag vijf jaar met af trek geëist. De zeeman heeft bekend, de vrouw in de nacht van 21 op 22 mei jl. in haar ka mertje aan de Sint Olofsteeg met een cog- nacfles op het hoofd te hebben geslagen na een ruzie over de vraag wie een nieu we fles zou gaan kopen. De vrouw is daarna zodanig door een scherp voorwerp aan de hals verwond dat zij is doodgebloed De zeeman verklaarde zich hiervan niets te kunnen herinneren. Volgens de officier zou de zeeman de vrouw met een gebro ken drinkglas hebben verwond, doch de verdediger was van mening, dat de vrouw tengevolge van de slag met de fles in dat glas is gevallen. Wel heeft de Noor be kend, Henni na de slag uit het raam te hebben geschoven. Het ontzielde lichaam kwam op een acht meter lager en juist boven het water van de Oude Zijds Voor burgwal gelegen vlonder terecht. Hier is het door omwonenden gevonden. Kort daarna is de zeeman in een der cafeetjes in de nabijheid gearresteerd. Hij had bloedvlekken aan zijn kleding en schoenen. De man stond volgens zijn su perieuren en de rapporten zeer gunstig be kend. Havenverkeer Amsterdam In de week van 7 tot en met 13 december zijn in de hoofdstedelijke haven aange komen 161 schepen (430.755 brt.) en ver trokken 154 schepen (384.809 brt.). Op 28 december bestaat „De Kenne mers" 40 jaar. In verband hiermede zal het bestuur op zaterdag 3 januari van 3 tot 5 uur recipiëren in het Kennemer Theater in Beverwijk. Abbekerk, 18 v. Hamburg n. Bremen. Abida, 18 v. Geelong n. Curasao via Panamakan. Acila, 18 10 m. n. Kp. Bon n. Algiers. Adonis, 19 te Ciudad Trujillo. Albireo, 18 50 m. o. Malta n. Antwerpen, Alblasserdijk, 18 te Antwerpen. Aldabi, 18 v. Rotterdam n. Bremen. Algenib, 19 v. Las Palmas n. Bremen. Algol, 18 163 m. z.w. St. Jago Isle n. Las Palmas. Alioth, 18 te Buenos Aires verwacht. Almkerk, 18 v. Genua n. Marseille. Alphacca, 18 v. New York n. Boston. Amerskerk, 18 te East-London verwacht. Ampenan, 18 v. New York n. Alexandria. Amstelpark. 18 v. Vizagapatnam n. Calcutta, Amstelmeer, 18 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Andijk, 18 450 m. w. Finisterre n. Havana. Annenkerk, 18 320 m. n.o. St. Helena n. Kaapstad Argos, 18 v. Juraeus n. Limni. Ariadne, 19 te Rotterdam. Attis, 17 80 m. n. Kp. Maysi n. Nassau. Averdijk, 18 v. Baltimore n. New York. Bali, 18 v. Singapore n. Tandjong Priok. Balticborg, 18 te Amsterdam. Banggai, 18 v. Vancouver n. Manilla. Bawean, pass. 18 Stromboli n. Port Said. Bengkalis, 18 te Hamburg v. Antwerpen. Beninkust, pass. 19 Dakar n. Freetown. Bintang, 18 te Philadelphia. Blitar, 18 150 m. n.w. Colombo n. Penang Bloemendael, 18 500 m. o.z.o. Horta n. Trinidad. Bonita, 18 te Laceiba. Borneo. 18 rede Leixoes. Breda, 18 te Punta Cardon verwacht. Bussum, pass. 18 Ras Fartak n. Rastanura. Caltex Arnhem, 18 88 m. o.z.o. Kp. St. Vincent naar Pernis. Calt. Eindhoven, 18 155 m. o. Malta n. Ph.delphia. Caltex Leiden, 18 165 m. w.z.w. Kreta n. Pt. Said. Caltex The Hague. 19 te Rio de Janeiro. Calt. Utrecht, 18 150 m. z.w. M'bourne n. Kurnell. Camerounkust, 17 v. Freetown n. Dakar. Camitia, 19 te Kaapstad verwacht. Cartago, 19 te Guayaquil verwacht. Casamance, 18 140 m. w. Kp. St. Vine. n. Dakar. Charis, 14 te Port Arthur. Cinulia, 31 te Brisbane verwacht. Cistula, 18 v. Adelaide n. Port Said. Cor.gokust, 19 te Abidjan. Cradle of Liberty, 18 180 m. w. Kreta n. Pt. Said. De Eerens, 19 te Ummsaid verwacht. Delfland, 18 te Ilheus verwacht. Delfshaven, pass. 18 Beachyhead n. Jacksonville. Delft, 19 te Antwerpen. Diemerdijk, 18 te San Francisco. Dongedijk, pass. 18 pass. Kp. S. Lucas n. Balboa. Dordrecht, 18 8 m. o. Dungeness n. Houston. Duivendijk, 18 v. Londen n. Swansea. Duivendrecht, 18 45 m. z.w. Hodeibo n. Suez. Eemland, 18 te Amsterdam. Eenhoorn, 16 v. Saloniki n. Ceuta. Eos, 18 v. Ma lta n. Piraeus. Esso Nederland, 18 te Fawley v. Port Said. Farmsum, 18 te Le Havre verwacht. Friesland SSM. 19 te Setubal verwacht. Gabonkust, 18 te Rotterdam. Gan.vmedes. 18 v. Grenada n. St. Vincent. Graveland, 19 te Santos. Grootekerk, 19 et Antwerpen. Guineekust, 18 te Antwerpen. Haarlem. 18 te Bremen. Hathor, 18 te Beyrouth verwacht v. Syracuse. Hector, 18 te Saloniki v. Soudabay. Hecuba, 19 te Amapala. Heelsum, 18 te Houston v. Antwerpen. Heemskerk, 18 te Duinkerken. Helder, 17 150 m. n.o. Kp. Finisterre n. Lissabon. Helena. 18 450 m. w.z.w. Ouessant n. La Guaira. Helicon, 18 te La Guaira. Hera, 18 330 m. n.o. Puerto Rico ni Europa. Hersilia. 18 v. San Juan Del Sur n. Cristobal. Hilversum, 18 v. Banias n. Hamburg. Holendrecht. 18 te Baltimore. Hoogkerk, 18 te Beira. Houtman. 18 180 m. n.w. Kangaroo eiland naar Fremantle. Hydra. pass. 17 Guadeloupe n. La Guaira. Jason. 18 te Antwerpen v. IJmuiden. Jupiter, 17 rede Ceuta n. Rotterdam. Kaap Hoorn, 18 te Abadan verwacht. Kalydon, 18 v. Gothenburg n. Thameshaven. Katelysia, 18 270 m. o.n.o. Port Darwin n. Miri. Keizerswaard, 18 te Maracaibo v. Curasao. Kenia. 19 te Stanlow verwacht v. Invergordon. Kennemerland, pass. 18 Finisterre n. Amsterdam. Kertosono, 17 v. Vera Cruz n. Tampico. Kinderdijk, 18 v. Antwerpen n. Havana. Kloosterdijk, 19 te Tampico. Koningswaard, 18 250 m. z.w. Fiores n. R'dam. Kreeft, 18 110 m. n.n.o. Finisterre n. Monrovia. Kryptos, 18 te Lissabon v. Curasao. Laarderkerk, 18 80 m. w. Oporto n. Port Said. Larenberg, 18 1800 m. z.z.o. Kp. Blanco n. A'dam. Leto, 18 v. Burutu n. Lagos. Leuvekerk 18 40 m. n.n.o. Algiers n. Hamburg. Liberty Bell. 18 te Port Said v. Newport News. Lieve Vrouwekerk, 18 v. Rotterdam n. Bombay. Lindekerk, 18 te Rotterdam. Maasdam. 18 440 m. o. Halifax n. Halifax. Maaskerk, pass. 18 Suez n. Port Sudan. Maasland, 18 v. Amsterdam n. Las Palmas. Maaslloyd, 18 v. Beyrouth n. Port Said. Malea, 18 170 m. z.o. Makassar n. Sydney. Maron. 18 370 m. w. Fiores n. Antwerpen. Mataram, 18 te Djeddah. Meerkerk, 18 640 m. Minicoy n. Trincomalee. Memnon, 17 v. Charleston n, Norfolk. Mentor, 18 v. Willemstad n. New York. Merwelloyd, 18 te New Orleans v. Cristobal. Modjokerto, 18 te Rotterdam. Montferland, 19 te Montevideo. Muiderkerk, 18 100 m. o.n.o. Port Sudan n. Aden. Munttoren, pass. 18 Finisterre n. Mena Al Ahm. Na ess Lion, 18 v. Port Said n. Houston. Naess Tiger, 18 470 m. z.o. Bermuda n. Houston. Nanusa, 19 te Antwerpen. Nestor, 18 te Philadelphia. Nieuw Amsterdam, 19 te New York. Nijkerk, 18 te'Bangkok. Noordam, 18 840 m. o. Kp. Race n. Rotterdam. Notos, 19 te Rotterdam. Oberon, 18 50 m. w. Ouessant n. Londen. Oldekerk, 18 te Hamburg. Ommenkerk, 18 te Suez. Oranje, 19 te Tandjong Priok. Oranjefontein, 18 te Las Palmas. Orestes, 18 te San Juan verwacht v. Trujillo. Osiris, 18 te Antwerpen. Ouwerkerk, 18 840 m. o.z.o. Sokotra n. Aden. Papendrecht 18 v. Wismar n. Novorossisk. P. G. Thulin, 18 te Coquimbo v. Philadelphia. Peperkust, 18 v. Douala n. Pointe Noire. Poelau Laut, 18 te Singapore v. Djakarta. Polyphemus, 18 te S. Fernando verw. v. H'kong. Prins Casimir, 18 950 m. w. Landsend n. Le Havre. Pr Johan Willem Friso, 18 v. R'dam n. Portugal. Pr. Will. George Fred., 19 v. R'dam n. Hamburg. Prins Willem III, 19 te Rotterdam. Prins Willem V, pass. 19 Ouessant n. Alexandrië. Prins Willem van Oranje, 18 te Londen Veldtocht. Purmerend, 18 te Thameshaven v. Spezia. Pygmalion, 18 v. Amsterdam n. West-Indië. Raki, 18 te Colombo. Randfontein, 18 v. Bremen n. Hamburg. Rondo, 19 te Malaga. Rotti, pass. 18 Sicotra n. Djibouti. Rhndam, 18 te Rotterdam. Rijnkerk, 18 v. Lourenco Marques tl. Beira. Saiatiga, 17 940 m. w. Azoren n. Iskendgrun. Schiedijk, 18 te Rotterdam. Schouten. 18 210 m. o.z.o. Beira n. Dunedin. Sibajak, 17 v. Balboa n. Tahiti. Sliedrecht, 19 te Novorossisk. Sloterdijk, pass. 18 Sable Island n. New York. Soestdijk, 17 v. New York n. Antwerpen. Solon, 18 te La Guaira. Stad Amsterdam, pass. 18 Las Palmas n. Emden. Stad Schiedam, verm. 20 v. Bone n. Rotterdam. Stanvac Malacca, 19 te Sungeigerong verwacht. Statendam, 18 te New York verwacht v. Havana. Statue of Liberty, 18 200 m. o.z.o. Malta n. P. Said. Steenwijk, 18 24 m. z.o. Startpoint n. Hpt. Roads. Stentor, 19 te Mobile verwacht v. Miragoana. Straat Bali, 17 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Straat Banka, 19 te Belawan. Sumatra, 18 v. Manilla n. Cebu. Tabinta, 18 te Amsterdam. Tamo, 18 te Antwerpen verwacht. Tankhaven I, 17 v. Sungeigerong n. Penang. Tappanzee, 19 te Abadan. Tarakan, 18 v. Sasablanca n. Mostaganem. Tawali, 19 v. Bremen n. Antwerpen. Teucer, 18 200 m. z. Bangkok n. Bangkok. Texel, 18 te Lyttleton. Theobaldius, 18 te Tarakan. Tiberius, 17 v. Georgetown n. Ciudad Bolivar. Tibia. 19 te Santiago De Cuba verwacht. Tjibadak. 18 v. Semarang n. Singapore. Tjitjalengka 18 290 m. n.n.o. Okinawa n. H'kong. Tjipondok, 18 te Tandjong Priok v. Hongkong. Tomocyclus, 22 te Philadelphia verwacht. Tomori, 18 v. Surabaja n. Balikpapan. Towa 18 260 m. w. Lissabon n. Rio de Janeiro. Van Cloon, 18 te Tientsin verwacht n. Tsingtao. Van Riebeeck, 18 264 m. o. Brisbane n. Auckland. Van Spilbergen, 18 v. Takoradi n. Lagos. Van Waerwijck, 18 v. Beira n. Lorenco Marques. Vasum, 18 te La Spezia verwacht. Vivipara, 18 100 m. w.n.w. Ouessant n. Tripoli. Waingapoe, 18 ten anker rede van Kuwait. Waterland, 18 te Hamburg verwacht. Waterman, 18 350 m. z.o. Suez n. Aden. W. Alton Jones, 18 140 m. z.z.w. Kp. St. Vincent naar Philadelphia. Weltevreden, verm. 20 v. Rotterdam n. Antw. Wieldrecht, 18 v. Cardon n. Bayonne. Willemstad, 18 te Guadeloupe. Witmarsum, 19 te Jacksonville. Woltersum, 18 te Antwerpen v. Hamburg. Wonorato, 18 ten anker Belawan. Wonosobo. 13/1 v. Khorramshar n. Calcutta. IJssel, 19 te Amsterdam. Zaankerk, 18 1100 m. n.w. Fremantle v. Aden. Zaanland. 18 te Santos verwacht. Zuiderkerk, 18 dw. Gibraltar n. Marseille. Zwijndrecht, pass. 18 Dover n. Baltimore. SLEEPVAART Argus en Tyne, 19 te Vlaardingen Clyde. 15 v. New York n. New Orleans. Cycloop, 17 80 m. n.w. Bermudas n. Perz. Golf. Hudson. 17 te Lorient. Humber, 19 v. Falmouth te Vlissingen. Loire, 19 v. Martinique n. Belem. Maas, 19 v. Masasluis n. Le Havre. Noordholland, 17 80 m. z.w. Ouess. n. Maracaibo. Oostzee, 19 te Rio de Janeiro. Poolzee, 19 v. Barrow te Vlissingen. Rode Zee, 19 210 m. z. Panama n. Europa. Titan, 17 180 m. z.w. Bermudas n. Perz. Golf. Zeeland, 17 180 m. n.o. Terceira n. Khorramshar. Mooie vindt u bij Jongeman volgt Mulo-B cursus vraagt leraar voor BIJLESSEN. Br. L 8889. Gevr. een nette WERKSTER, maandagvoormiddag, don derdag en vrijdag. Edison- straat 36, IJmuiden. Gevr. per 2 januari of later FLINK MEISJE voor dag of d. en n. Wiggers, Dr. Kuyper- laan 21, Velserbeek. GEM. KAMER te huur met pension. Br. L 8882. NET KOSTHUIS aangeb. bij part. te IJmuiden. Br. L 8893 WONINGRUIL Heemskerk, Eng. kamer, 3 slaapk., bad- cel, zolder, f 15 huur. Voor huis te IJmuiden, Sant poort of omg. Br. L 8892. Wk C w BOU&ER ff DRIEHUIS THUISWERK gevr., onver schillig wat. Br. L 8881. KOOPJE. Luxe damesonder goed, camisoles en slips met kant 1.49 per st. Jaeger he renondergoed, hemden, korte mouw en lange pantalons 4.25 per st. Flanellen lakens le kwaliteit cellophaan ver pakt f 5.75 en 6.98 per st. Doet uw voordeel bij textiel handel Fraanje, Keizer Wil helmstraat 1618 VERLOREN: zondag 14 dec. bruine leren handschoen, linker. Tegen belon. terug. Leeuweriklaan 8, IJmuiden. LUXE VERHUUR Opeis Re kord 1958 en '57 m. radio f 20 per dag, 200 km. Verz. inbe grepen, C. J. Rademakers, Rijnstraat 91, tel. 62854565 GANZEN, kalkoenen, konij nen. Poeliersbedrijf P. On rust en Zn., Oranjestraat 26, Telef. 5291, IJmuiden-W. PERMANENT vanaf f 6.—. met watergolf f 8. Tel. 4364. Toni Koper, Trompstraat 83. GRATIS KERSTNUMMER bij Radio-Televisie Bode. Rosier, Kennemerlaan 142, A.V.R.O.-kalender 1959. Een pracht. POULARDES, kippenpoulet. eendvogels. Poeliersbedrijf P. Onrust en Zn., Oranje straat 26, Telef. 5291, IJmui- den-W. PIANO te koop gevraagd. Br. met uiterste prijs en merk L 8890. SPOTKOOPJE! 3 W. gramm. versterker, compl. met spea ker. v. Wassenaerstraat 43. BRAADKIPPEN, braadkui- kens, soepkippen. Poeliers bedrijf P. Onrust en Zoon. Oranjestraat 26, Telef. 5291, IJmuiden-W. Te koop: 3 wieier KINDER. FIETSJE. Trompstraat 136. Spotkoopje. Pracht modern BANKSTEL, massief eiken, met losse verende kussens, bekl. wol, 15 j. gar. f 279. Zaanenstraat 63, Haarlem-N. Te koop: JONGENSFIETS. IJmuiderstraatweg 182. DAT IS PAS EEN GE- SCHENK! Dames! Bontjasjes, kort en lang, tegen zeer lage prijzen, met 5 jaar garantie, reeds vanaf f 2.- p. w. Vraagt bezoek. Strikte geheimhou ding. Brieven L 1059. Aangeb. OPEL OLYMPIA '49 met kachel, pr. banden, in goede staat. Te bevr. C. Staring, Hunzestraat 4. ROOKSTOELKUSSENS, dubbel verend, 15 jaar gar. v.a. f 22.50 per stel. Zaanen straat 63, Haarlem-N. Te koop BABYCOMMODE en ledikantje. Na 5 uur. Gu- likerstraat 18, IJmuiden. VOLKSBESTELWAGENS regelmatig in voorraad, wel ke onder garantie worden verkocht. Fa. Van Houten en Co., Blekersvaartweg 14, Heemstede, Telef. 38187. LUXE VERHUUR V.W. Opel Wijk aan Zeeërweg 164. Te koop prima, mod. bouclé TRAPLOPER, 1 paar witte pumps, wit suède. Planeten weg 255. SCHOUDERHAM 150 gram 69 cent. Bij Streefland, Tuin dersstraat 45. HOEST UW KIND? Natter- mann's Melrosum Forte helpt lost taai slijm op, smaakt goed. Flacon f 2 bij elke dro gist. 1 fl. MARCANDO, zpete Spaanse wijn f 2.98 waarbij een pot Boerenjongens of meisjes voor 35 cent. Bij Streefland, Tuindersstr. 45. Te koop WASBOK, hark, mestvork, gieter, 2 hegscha- ren, tuinslang, timmerhout. Gevr. werkfiets. Te bevr. Reggestraat 26. LUXE VERHUUR zonder chauffeur, uitsluitend n we wagens.. Opeis Rekord en Volkswagens 1958. Arie Beekhuis, Torricellistraat 32. IJmuiden, telefoon 7179. Pracht RIJST 39 cent 500 gr. Bij Streefland, Tuindersstr. no, 45. INBOEDEL te koop. Z.g.a.n. Adres te vern. bureau v. d. blad. SLACHTKIPPEN en NIJNEN te koop. Na 1 Groeneweg 40. KO- uur. Wij leveren de volgende merken KOELKASTEN: Kel- vinator, Bauknecht. Liebherr Silo, Bosch, enz. Velo Was machine Mij. N.V. Tromp straat 68-69. Tel. 5198. Voor de a.s. Kerstdagen uw WILD en GEVOGELTE van Stuyt's Wildhal en wij zor gen dat u tevreden zult zijn Terraswe" 33, Santpoort. Tel. 025608245. Wordt thuisbe zorgd, Dagelijks vers. ■Te koop z.g.a.n. MANDO LINE, merk Silvestri. Na 6 uur. Cypressenstraat 15. KAPOKMATRASSEN bij vullen en verenbedden drie delig maken. A. C. Borst, Planetenweg 38-42, tel. 5991 Te koop BRUIDSJAPON m. 40-42, m. kapje en pettycoat. Pronk, Lorentzstraat 34, IJmuiden-O. TEL. 6599 Kompasstraat 57. Verhuur nieuwe Opeis Re kord '58 met radio f 20 per dag, 200 km. AU risks ver zekerd. Binnen- en buiten land. Laat uw MEUBELEN vak kundig repareren en opnieuw bekleden. A. C. Borst, Pla netenweg 38-42, Tel. 5991. Te koop aangeb. VOLKS WAGEN in uitm. st. f 1600. Industriestraat 38. KERSTBOMEN. Frans Nae- reboutstraat 17. Te koop RADIO'S, waarvan 1 z.g.a.n., pick-up, 2 wandel wagentjes, Kaptein f 25, 2- pers. spiralen, kachels, tafels, boekenkastje, j.frame, heren fiets, vloerkleden, z.g.a.n. 2- en 3-pits gasstellen, wit, met deksels. Fransens, v. d. Zwaagstraat 18, IJmuiden-O., Telef. 6338. Complete MEUBILERING en STOFFERING. A. C. Borst, Planetenweg 38-42, tel. 5991 KUNSTGEBITTEN. Repara ties in één dag gereed. Gra- hamstraat 22. SPOTKOOPJE! Pracht fau teuils, die als model gediend hebben, f 22.50, en 3 stoelen. Zaanenstraat 63, H'lem-N. Heeft u wat te SLACHTEN, dan is uw adres Van Speijk- straat 8, IJmuiden-O.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 19