Problemen MmMK Hamburg is heel mooi, maar Santpoort WEG MET DIE VODDEN WILDAV0ND Velsens Culturele Agenda in de komende week Havenberichten LANGS SLUIZEN EN HAVENS Uit het leven van „Hercules", IJm. 196 Kopje s.v.p. meenemen Schilderij dat nooit klaar is ZESTIG JAAR ZINGEN EN KWART EEUW SCHRIJVEN Verlovingsringen HDZ op de honderd velden J CAFETARIA SC HAG EN ELNA NAAIMACHINES 5 In „B^roendael" heet de moderne jeugd voortaan „Youth" Kustvaarder Marion H. weer vlot Vanmorgen in de vishal en op zee Gevaarlijk rijden Amerikaanse Fries in IJmuiden Gelukkig kerstfeest p. DE GROOT Juwelier Aanvoer van donderdag (Onze wekelijkse damrubriek ander leiding van B. Dukel) Kerstconcerten in Dorps- en Adventskerk vu o//a-na VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 IN DE ZOMER van het jaar 1952 werd de stoomtrawler „Hercules", IJM 196, voor de sloop verkocht. Het schip was toen 47 jaar oud, waarvan het bijna 40 jaar als IJmuidense trawler had gevaren. Het was in 1905 dat de scheepswerf Earle Co. Ltd te Huil de „Marshall Oyama", H 836, afleverde aan Pickering Haldane, een bekende stoomtrawlerrederij die eveneens in Hull was gevestigd. Na acht jaar onder Britse vlag te hebben gevaren, besloot men het schip te verkopen en de nieuwe thuishaven is IJmuiden geworden. Op de foto maakt het schip zijn proef tocht met genodigden aan boord. Vijf en veertig jaar geleden betekende een traw ler van dergelijke grootte een belangrijke aanwinst. De „Erin," IJM. 88, „Sham rock," IJM. 129 en „Hibernia", IJM. 182, die tot de rederij van Perquin De Vries behoorden, waren veel kleiner. Als eerste schipper kwam A. A. Koster op de „Her cules"; hij had voorheen op de „Hibernia" gevaren. De „Hercules" was groot 255 reg. ton bruto, had een lengte van 39,69 m., breed te van 6,84 m. en een holte van 3.65 m. De machine had een vermogen van 425 pk. Toen het schip pas kort in de vaart was, kwam het bedrijf stil te liggen vanwege het oorlogsgevaar, maar toch moest er later weer gevaren en gevist worden. Tientallen schepen gingen verloren. De rederij Per quin De Vries ondervond dit aan het einde van het jaar 1915. Op 15 november ging de „Hibernia" naar zee en keerde nimmer terug en op 27 december haalde de „Erin" een mijn in het net, die buiten boord ontplofte en de trawler tot zinken bracht. De „Hercules" en de „Shamrock" kwamen er goed af en laatstgenoemd schip, zij het dan met een motor, is tot nu toe nog steeds in de vaart. De „Shamrock" en de „Hercules" zijn in 1920 overgegaan naar De VEM, waar beide schepen lange tijd dienst hebben ge daan. De „Hercules" bracht de jaren 1940- 1945 in Engeland door en voer daar in marinedienst. Daarna heeft het schip slechts kort aan de visserij deelgenomen, evenals het zusterschip, de „Adelante", IJM. 19. Deze trawler heeft naast de „Her- Na Haarlem, Heemstede en Zandvoort heeft nu ook Bloemendaal een „moder nistensociëteit" gekregen. Zij heet „Mo dern Youth Society Bloemendael" en is gisteravond geopend in café-restaurant Petit aan het Kerkplein in aanwezigheid van diverse gemeentelijke autoriteiten en van bijna honderd jongelui, welke laatsten •zich staandebeens als lid opgaven het geen trouwens de enige manier was om binnen te komen. In een neo-romantische interieur sprak Hans Officier, de twintigjarige initiatief nemer en voorlopige voorzitter van de soos, een openingswoord. „Wij willen culturele en artistieke ontwikkeling en ontspanning van de jeugd", zei hij, „maar herrieschoppers en nozems zullen geweerd worden". En dat het daarmee ernst was, bleek even later toen een groepje Haar lemse braniemakers resoluut de toegang ontzegd werd. Na deze „beginselverklaring" was het woord aan het Zaans Ritme Kwartet (piano, trompet, tenorsax, bas en slag werk), een ensemble dat met zijn pittige arrangementen en improvisaties in East Coast-stijl zowel qua ensemble als met diverse soli een uitstekende indruk achterliet. Later kregen wi| van het bestuur een lij vig dossier met plannen en corresponden tie te zien, waaruit bleek dat de voorlo pige bestuurders eerst het gemeentebe stuur om steun en goedkeuring verzocht hebben, die het op zekere voorwaar den van harte gegeven hééft. Een van die condities luidde, dat er een adviserend bestuur van volwassenen moest komen. In de adviescommissie zijn nu diverse Bloe- mendaalse notabelen bijeengekomen, zo als de heren Casse, chef der afdeling on derwijs ter secretarie en Jaap Buys jr., hoofd van de Hartenlustschool, onder wier toezicht er stellig geen ontsporingen te duchten zijn. Daarna is de burgerij be werkt om financiële ruggesteun en ook dat schijnt wonderwel gelukt te zijn. En ten slotte hebben de jongelui met een maar een programma voor de komen de twee maanden op poten gezet, waarop onder meer de volgende evenementen prijken: een optreden van Rita Reys, een grote jam session, een avond met het Haarlemse jazzkwartet The Diamonds (dat maandag zijn radiodebuut zal ma ken), lezingen ovei moderne jazz en idem schilderkunst en een reeks van grammo- foonplatenconcerten van moderne klassie ke muziek van Debussy tot Honneger. Het bestuur heeft contact gezocht met de Haarlemse zustervereniging „Soos 1958" in de Kleine Houtstraat en onderhandelt voorts met zes andere jeugdsociëteiten (o.a. de V.J.S. en Xeno in Haarlem en Entre Nous te Heemstede) in de hoop, al le activiteiten op dit gebied te kunnen sa menbundelen. Binnenkort wil men een or gaan uitgeven dat „Youth" zal heten. Waarom niet „Jeugd", vraagt men zich wellicht af en waarom heeft ook de Bloemendaalse soos zo'n onhollandse naam gekregen. Was dat nu beslist nodig? „Natuurlijk niet," zegt Hans Officier de voorlopige voorzitter. „Maar een En gelse naam trekt nu eenmaal altijd veel sterker. Als we 'm „Moderne jeugdsocië- teit" genoemd hadden, zou iedereen al bij voorbaat gezegd hebben: Bah, wat saai! en was er geen kip gekomen!" cules" op de helling gestaan, maar is veel later in IJmuiden gekomen. De Yorkshire Steam fishing Co. Ltd. in Hull had het schip besteld en bracht het in de vaart als „Lord Curzon," H. 824. Al spoedig veran derde het van naam wegens aankoop door de Croston Steam Trawling Co. Ltd.; de „Princes Juliana", de merken H. 824 ble ven onveranderd. Daarna is het schip ver kocht naar Zweden. Onder de naam „Cap- to", GG. 54, behoorde het thuis in Gothen- borg. In die Zweedse haven heeft men het schip later weer te koop aangeboden en wellicht is het daaraan te danken dat het naar IJmuiden gekomen is. De rederij Ernst Weimar nam het over, waarme de zij in het bezit kwam van zeven traw lers. Aan de „Fram," „Voorwaarts," .Protinus", „Forward", „Avanti" en „En Avant" werd de „Capto" toegevoegd en verdoopt in „Adelante", J.TM. 19. Beide schepen waren in 1930 weer her enigd, al hadden ze eerder nooit behoord tot dezelfde rederij. De „Adelante" is in 1940-1945 eveneens in marinedienst geweest, maar dan onder de vlag van de bezetter. Alles bij elkaar genomen, had deze trawler er ook bijna 45 jaar op zitten toen het schip in juni 1951 voor goed uit de haven verdween. Arie van der Veer De Nederlandse kustvaarder „Marian H" is in de Limfjord bij Jutland aan de grond gelopen. Bij pogingen om het schip vlot te krijgen, werd het bemanningslid J. H. Alders door een kabel aan het hoofd geraakt. Een Deense sleepboot heeft hem naar Aalborg gebracht, waar hij in een ziekenhuis is opgenomen. Zijn toestand is niet ernstig. De kustvaarder is later op eigen kracht vlotgekomen. Het schip is voor onderzoek naar Aalborg gevaren. Prijzen vun donderdag Heilbot 3.60, gr. tong 4.204.00, grm tong 4.10— 3.80. kim. tong 3.90—3.70, kl. tong I 4.i0—3.80, kl. tong II 4.00—3.60, tarbot I 3.70 3.20 per kg. Tarbot IV 72. gr. schol 45 41. grm. schol 45—42, kim. schol 50—44. kl. schol I 5646, kl. schol II 60—47. schar 27—20, bot 40—35. v. haring 36, ma kreel 3727. gr. schelvis 60—54, grm. schelvis 56 50. kim. schelvis 5047, kl. schelvis I 56 48, kl. schelvis II 55-46. wijting 45—36, gr. gul 4140, mid. gul 3533. kl. gul 3130, poontjes 47. kl. koolvis zw. 33—28, kl. koolvis wit 37 per 50 kg. Gr. kabeljauw 168—96, gr. koolvis zw. 8475, gr. koolvis wit 96 per 125 kg. Advert ontie een matras die met de tijd meegaat Jaren lang! 1-persoons 97.50 2-persoons 145. TEMPERA is een van de vele goede matrassen uit de keurkollektie van WONINGINRICHTING BEVERWIJK Breestr. 74-84 280 modelkamers Geopend: 8-l2.30en W-löu Dinsdag 8-I3 u De Culturele Agenda van 21 t/m 27 december: 22 t/m 24 en 27 december Pie- ter Vermeulenmusëum, geopend van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden; 22 t/m 24 en 27 december Openbare Lees zaal en Bibliotheek, Heidestraat IJmuiden- Oost, geopend van: maandag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot, 17.30 uur; filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal ge opend van 14 tot 17 uur (jeugd); zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; filaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 21 t/m 24 en 26 t/m 27 december „Feli- son", expositie van aquarellen en tekenin gen over IJmuiden en zijn vishal in expo sitiezaal Heidestraat 40. geopend van; 21, 26 en 27 december van 14 tot 17 uur, overige dagen van 19 tot. 21 uur. Bioscopen Thalia: Vrijdag tot en met zondag „Spaanse driften". Vrijdag om 20 uur. Za terdag en zondag om 19 en 21.15 uur. Zon dag om 15 uur „De vlucht van Tarzan en de aapmens". Maandag tot en met woens dag om 20 uur „Ontsnapt van Chiku Shan". Donderdag (eerste kerstdag) om 15 uur „Revolvergevecht in Montana". Om 19 en 21.15 uur „Jerry, de sch.ik van het bataljon", evenals tweede kerstdag. Bo vendien op tweede kerstdag om 15 uur „Afkloppen" met Danny Kaye. Zaterdag 27 december om 19 en 21.15 uur „Geen genade voor bandieten" evenals zondag. Boven dien zondag om 15 uur „De eed aan de bloedvlag". Maandag 29 en dinsdag 30 december om 20 uur „De held van Ben- gazi". Op oudejaarsavond geen voorstel ling. Rex: Tot en met maandag om 20 uur „Een nacht om nooit te vergeten". Zondag 21 december om 15 uur „De verdedigers van de duivelsrots". De dames van de afdeling Santpoort van de Nederland se Vereniging van Huisvrou wen hebben de vorige week met belangstelling de Krui mel gelezen, die was gewijd aan hun IJmuidense colle ga's. „Maar ons blad is ook heel erg mooi", zeiden de Santpoortenaressen. Wij moeten toegeven dat het zelfs net zo mooi is als dat van de IJmuidensen. Een lief omslagje met (natuurlijk) de ruïne van Brederode er op afgebeeld. En met heel wat aardige artikeltjes erin. On der andere van mevrouw M. K.S. Haar artikel is ge titeld „Hamburg, door huis- Vrouwenogen gezien". Wij hebben er een fragment uit gelicht, dat wij hierbij onder de beleefde aandacht bren gen. „De omgeving van Ham burg is zeer verrassend. Dat verwacht je eigenlijk niet. In de stad vallen vooral de twee meren op: de Binnen en Buiten Alster. Daar wordt gevaren en gezeild. Dan is er nog het grote vermaakspark „Bloemen en planten". Een prachtig park met vijvers en rozenprieeltjes, terrasjes en tropische kassen. Er heerst een zeldzame rust die wij in Nederland in een druk be zocht stadspark niet kennen. Er is ook een rolschaatsbaan en 's avonds zijn er cabarets, 's Zomers als het donker wordt, wordt het waterorgel bespeeld. Dat is een combi natie van muziek, kleur en WEET U dat motorrijders, brom fietsers en fietsers niet met beide handen van het stuur mogen rijden, dat, zij dus het stuur ten minste met één hand moeten vasthouden? dat fietsers tijdens het trappen niet hun voeten van de trappers mogen hebben? dat het fietsers ver boden is een wagen of krui wagen, kinderwagen of een dergelijk ander klein voer tuig te trekken of te duwen? dat hei fietsers slechts is toegestaan een wagentje voort te trekken als dit deugdelijk geconstrueerd is en aan het rijwiel is vast gemaakt? ALS U deze regels in acht neemt draagt u uw steentje bij tot een veiliger verkeer. Dus minder slachtoffers, minder leed. Advertentie GEWELDIGE SORTERING water. Een groots gezicht zo'n waterorgel". Maar hoe mooi de schrijf ster van het artikel Hamburg ook vindt, er is niets beter dan Santpoort. Dat blijkt wel uit de laatste zin van haar relaas. „Toch was ik blij onze eigen frisse huisjes in Sant poort weer te zien. Die graur we huizen in Duitsland lig gen mij niet zo erg". De pro perheid van de echte Hol landse huisvrouw blijkt hier ook wel overduidelijk uit. Grauwe huizen kunnen wel mooi, zelfs romantisch zijn, maar de schone huisjes in Holland zijn toch maar je ware. Enige dagen hebben de quderlingen J. L. Westra en Edward Schaffer door Velsen getrokken om iets te vertel len over de kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, oftewel de Mormonen. En hoewel de heer Westra een zuiver Ne derlandse naam heeft, noemt hij zich toch een „volbloed Amerikaan". Maar een Ame rikaan die een aardig mondje Hollands spreekt. Toch zijn deze Amerikanen nog niet zo lang in Holland. Hoe ze dan zo gauw Nederlands heupen geleerd? „Van de mensen in de straat", zegt de heer Westra. „Mijn voorouders zijn bovendien Friezen", ver klapt hij. „Dat kun je aan m'n naam zien". Zondag 28 december zullen zij naar het Culturele Centrum aan het Moerbergplantsoen in IJmui den trekken om daar het evangelie op hun eigen wijze te verkondigen. De dienst be gint om half elf. Heel wat verenigingen or ganiseren in deze december dagen kerstfeesten. De secre tarissen van deze verenigin gen hebben het erg druk. Met het versturen van con vocaties bijvoorbeeld. Die convocaties (een deftig woord voor mededeling) belanden dan meestal ook wel op onze redactie. Zo kregen wij laatst een keurig verzorgd blaadje van de afdeling IJmuiden van de Vrouwen bond N.V.V. De dames gaan maandag 22 december in de benedenzaal van het Cultu reel Centrum in IJmuiden het kerstfeest vieren. Het be looft erg gezellig te worden. Er zal worden gekiend om aardige prijzen en er zal een lekker hapje worden gegeten en waarschijnlijk een heer lijk slokje gedronken. Dat er iets gedronken zal worden vermoeden wij althans omdat het naschrift op de convoca tie luidt: „Kopje s.v.p. mee nemen". Wij zien de dames al omstreeks acht uur 's avonds in de rij staan op het Moerbergplantsoen. Alle maal met verheugde gezich ten en bovendien nog met kopjes in de handen. Wij vernemen nog nader dat de dames ook twee kopjes mee mogen nemen. Want er zul len er wel weer zijn, die het servies hebben vergeten. In de grootste kantine van de Hoogovens kunt ge een wand aantreffen, waarop het gehele bedrijf in beeld werd gebracht. In helle kleuren ziet men Hoogovens IV, Breedband, de vertinnerij en al die andere afdelingen, die een ieder toch steeds weer imponeren en boeien. Jam mer is dat het mammoet- schilderij", dat bijna een gehele wand van de zeer comfortabel en gezellig inge richte kantine beslaat, wel door de grootte maar niet door het kunstzinnige impo neert. De kolossale wand schildering wordt bij elke uitbreiding van het bedrijf bijgewerkt. Daarom ziet de Hoogoven IV er nog zo „vers" uit en daarom is Hoogoven I al wat „vaaltjes" geworden. Dit is de een na laatste Kennemer Kruimel van dit jaar. Met Kerstmis zult ge deze rubriek niet zien verschijnen. Op oude jaarsdag echter wei. Daar om willen wjj nu reeds alle lezeressen, lezers en lezertjes een gelukkig en heel prettig kerstfeest toe wensen. De heer C. Stuifbergen uit Castricum is een muzikaal man. Een man die wat kan van zang. Maar liefst zestig jaar is hij al lid van het kerkkoor van de St. Panera- Iedere IJmuidenaar zal zich nog wel de grote fik in het pakhuis met lompen van de firma Gosschalk aah de Zuidzijde herinneren. On danks vertwijfelde pogingen van de brandweer slaagde men er niet in het pakhuis te behouden. Enfin, het brandde helemaal uit en de muren werden omver ge trokken, de smeulende en stinkende lompen her en der verspreid. Er is al weer een hele tijd overheen gegaan. Maar de half verbrande lom pen liggen er nog steeds. Op een grote stapel. En die lom pen verspreiden een nu niet bepaald aangename geur. Als het flink geregend heeft en dat doet het nogal eens aan onze blonde kusten dan stinkt het zelfs. En niet zo'n heel klein beetje. Bo vendien ontsiert deze vuil nisbelt de toch al zo sombere Zuidzijde. Wie haalt die berg eens weg? tiuskerk. Elke zondag was hij present om de Hoogmis mede met zijn zang luister bij te zetten. En hij zingt nog steeds. Nog even krachtig en spontaan als ruim een halve eeuw geleden. De heer Stuif bergen heeft ook het koor enige tijd als waarnemend dirigent geleid. En lang niet onverdienstelijk. Dat hij bin nenkort gehuldigd zal wor den staat wel vast. Want zo'n trouwe zanger, zo'n trouw lid.... die moet je in ere houden. Wat de hobby van de heer Stuifbergen is? Zin gen natuurlijk. Zoals met alle goede din- gen. Ze komen niet alleen. Daarom zal ook de secre taris van het kerkkoor wor den gehuldigd. Dat is de heer J. Korsdam, die een kwart eeuw de pen hanteert ter meerdere eer en glorie van de dappere zangers van St. Pancratius. Kennemerlaan 30 Telefoon 4127 89 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot. 135 k. schol, 35 k. schar, 30 k. bot, 24 k. haring, 61 k. makreel, 18(1 k. schelvis, 25 k. wijting, 115 k. kabeljauw en gul, 5 k. poon. 105 k. koolvis en 15 k. diversen. Totaal 820 kisten vis. Besommingen van donderdag IJM 20 Polderman 20.990, KW 37 f 6130, KW 134 5690, KW 65 1660, KW 71 1280, KW 19 390, IJM 38 I 2620. Met het overlijden in het voorjaar van de heer J. B. M. J. Eekhoud, is een zeer sterke dammer uit de Rotterdamse hoofd klasse heengegaan, wiens grootste liefde het analyseren was. In het officieel orgaan van de Konink lijke Nederlandse Dambond heeft hij heel wat geschreven en hij kreeg grote bekend heid door zijn diepzinnige openingsstudies. Van zijn hand verschenen ook damboeken, die vee] werden en worden gelezen. Toen hij van dit voorjaar in de ooglijderskliniek te Utrecht moest worden opgenomen, had Eekhoud juist de manuscripten voor twee damboeken gereed. Het is dan ook verheu gend de dammers te kunnen mededelen dat bij de uitgeversmaatschappij E. E. Kluwer, te Antwerpen en Deventer, thans twee goede damboeken zijn verschenen van de helaas te vroeg overleden J. B M. J. Eekhoud. De titels van de prachtig met rode en blauwe omslag versierde boeken luiden: „De invloed van de openingstheorie op het damspel" en „De combinatie regeert het damspel". De schrijver behandelt in de openings theorie verschillende speelvormen zoals de Vos-variant, de voortzetting Boosten, de voortzetting Barteling, de 34-29-opening, het randspel, de opsluiting aan de korte vleugel, het systeem De Haas, de kerkhof- ruit en de variant De Graag. Het is bewonderenswaardig zoals Eek houd al deze speelvormen bestudeerd heeft. Maar de meeste bewondering gaat uit naar „de korte vleugel-opsluiting". In een der stellingen komt de volgende afwikkeling voor: Zwart aan zet. 116-21, 2. 27x16 23- 29, 3. 34x23 18x27, 4. 31x22 25x34, 5. 40x29 24x33. Een leuke vondst. 6. 44-40 33x44, 7. 43-39 44x33, 8. 28x39 17x28, 9. 39-33 28x39, 10. 40-34 39x30, 11. 35x4 en na 12-18 neemt zwart na 5-10 en 14-20 de dam af. Wit heeft zelfs nog materieel nadeel gekregen Na een leerzame inleiding van de schrij ver (in ..De combinatie regeert") over de pedagogische waarde van het damspel, volgt een belangwekkend artikel over oooocoococccccooccr r— - oooc«xyrc(X3oc»occoccooooopcccooc gende stelling, die wij aan het boekje ont lenen, deze afwikkeling: Een logische partijstand, die, met zwart als laatste zet 14-20, zich heel dikwijls op „Positie- en combinatie-spel". In de vol- het bord kan voordoen. Na 14-20 kan wit nu winnen door de volgende combinatie: 1. 28-23 18x29 gedwongen, 2. 39-34 moet 9-14, 3. 34x23 19x39, 4. 30x8 2x13, 5. 40-34 39x30 en 6. 35x2. Eekhoud-zet Wij zijn Eekhoud heel dankbaar dat hij de dammers deze twee damboeken heeft nagelaten. Enkele naar Eekhoud genoemde zetjes bieden wij hier de dammers aan: xxxxxxx:00000000c)000c0000000c3c000000c00c000000c)000000000 Wiïfr WW vwfr Wti fa*#/ fort?,. Wtfa lOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOd Als groot combinatie- en slagspeier wist Eekhoud tijdens zijn dampartijen altijd aandacht te trekken. De volgende proble matische winst staat op zijn naam: 1. 47-41 31-36 gedwongen, 2. 50-45 36x47, 3. 34-30 25x34, 4. 40x18 13x22, 5. 37-31 26x28, 6. 38- 33 47x40, 7. 45x34 28x30, 8. 35x2 en wint. In het boek van de overleden oud-Neder landse kampioen F. Raman „Combineren op het dambord", uitgave 1954, heeft deze schrijver reeds op het bijzondere talent van de Rotterdammer Eekhoud gewezen. Wij laten uit dit boekje hier enkele Eekhoud- zetjes volgen: In de partij met wit aan zet laat Eekhoud 1. 39-34 volgen. De tegenspeler ziet deze zet als een blunder en neemt dam met 16-21 27x16 22-28 33x22 1 8x47. En nu volgt de winst door 26-21 37-31 34-30 40x18 13x22 38-33 47x40 45x34 en de fraaie slag naar ruit 2. Ook het volgend voorbeeld kan In de partij voorkomen: Zwart: 3 8 9 10 11 12 13 14 16 18 19 20 23 26. Wit: 25 27 31 32 35 37 38 39 41 42 43 44 45 en 48. Wit aan zet: 1. 39-33 23-28? 2. 33x22 16-21, ooooooajooo joooocooüoco ^ooocccoccoooococccooooocoocco» «xxwóooooooooxIcxxjooooobeTOorwioooóm^ooooooo^oooooo 3. 27x7 18x47, 4. 7x18 13x22, 5. 37-31 26x28. En met 38-33 de Eekhoud-wending met 45x34 en winst. Tot slot de volgende stand: Zwart: 2 4 7 10 12 13 16 17 18 19 20 22 23 25 en 26. Wit: 27 31 32 33 35 37 38 39 40 41 42 43 44 45 en 48. 1. 39-34 22-28, 2. 33x11 12-17, 3. 11x22 16-21, 4. 27x16 18x47, 5. 34-30 25x34, 6. 40x9 4x13, 7. 37-31 26x28, 8. 38-33 47x40, 9 45x34 28x30, 10. 35x4. En wint. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de damredacteur, B. Dukel. Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. Advertentie GROOTS OPGEZETTE ZATERDAG 20 DECEMBER Bik en Arnoldkade 43-44 - Tel. 6564 DCIJ II—VKD II G. PostmaD. Rump 20, J. de Boer J. Lucas 2—0, W. van Wort—P. Beelen 02, D. OttJ. van Roden 11, Van Bak- kum—Messelum 20, C. Kaan—A. van Wort 20, Van der SteenVan Andringa 20, ApedoornVan Andringa 11, W. Gomes—F. Duyn 2—0, J. Tijms—A. Meyer 1—1. Buiten de gewone godsdienstoefeningen wordt er in de Nederlands Hervormde kerk in Santpoort (Dorpskerk) een speciaal kerstprogramma uitgevoerd. Zaterdag avond wordt een kerstconcert gegeven, dat om 20 uur zal beginnen. Zondag 21 decem ber zal om 19 uur in de Dorpskerk een kerstzangdienst worden gehouden. Dins dag 23 december om 20 uur staat er in de Adventskerk eveneens een kerstconcert op het programma. Woensdag 24 december om 23 uur wordt er in de Dorpskerk een kerstnachtspel opgevoerd. Advertentie (Zwitsers fabrikaat) Alleen verkoop: TEMPELIERSSTRAAT 68 - HAARLEM Telefoon 21164 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Hestia van Antwerpen; Wexford, Boston; Cato, Antwer pen, Iaden aan Hoogovens; Rote, Londen; Fresh- field, Swansea; Kongo, Bremen: Julia, La Gou- lette, erts voor Hoogovens; Capella, Delfzijl: Gouweborg, Calais, zout laden IJmuiden; Hiron- delle. Londen; Argus, Skognall: Hinde, Londen; Cumulus, Parr; Balticborg, Londen; Hontestroom, Huil; Tabinta. Hamburg: Paul Westers, Rundvik, hout voor Zaandam; Jans, Londen; Wakefield, Goole; Fairbank, Pepel, erts voor Hoogovens; Gefie, Stockholm, provianderen IJmuiden: Zanzi bar, Portsmouth, walsmateriaal laden Hoogovens; Ulanga, Leixoes; Rilda. Helsingborg, ertsbriketten voor Hoogovens; IJssel, Hamburg; Reggeborg, Valdemarsvik, hout voor Utrecht. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan; Goote van Rotterdam; Vangard, Dordrecht; Martti Ragnar, Las Pairnas; Heluoan, Jossingfjord; Rijnstroom. Londen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Boreas naar Rotterdam, walsmateriaal bijgeladen in IJ muiden; Kiaora, Vancouver; Rhenania, Narvik; Justus Waller, Constanza; Jannie, Delfzijl; Swal low, Londen, walsmateriaal van IJmuiden; Am- stelmeer. Golf van Mexico; Rein, Tripoli; Altha, Hampton Roads, ledig Hoogovens; Gouweborg Noordzee, zout van IJmuiden; Najaden, Ham burg, ledig Velsen; Else Parchmann. Rotterdam; Grebbestroom, Liverpool; Nero, Hamburg: Twee Gebroeders, Hamburg; Zaanstroom, Londen: Ariadne, Rotterdam; Pygmalion. Puerto Limon; Niobe, gesleept naar Hendrik Ido Ambacht; Hom berg. Hamburg; Peter Freze. Helsingborg: Gefle, Antwerpen, geproviandeerd in IJmuiden; Kyle- brook, Antwerpen; Maasland, Vlissingen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden; Cato naar Swansea, coils geladen Hoogovens; Orion. Koning- Hirondelle. Harlingen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan).

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 5