Voetbal in Kennemerland PlKDIENSTEN Speeltuinvereniging „De Moerberg" blijft voorlopig bestaan Aanmeldingsformulier Uw brsl klaar terwijl u wacht Vloerwrijvers Fa. de Vilder 7 Agenda van Beverwijks Sociaal Culturele Raad Uw beste wensen voor 1959 NIEUWJAARS ADVERTENTIES Beverwijks burgemeester opent nationale vogelexpositie Steun voor de heer C. van der Veen J. DE BOER - Mr. Opticien Spaanse driften Een nacht om nooit te vergeten Jail House Rock Vrouw zonder genade Vergunningen ingevolge de hinderwet Kolder parade foto KRIJGER cine Schepen, rederijen en werven Kinderdiensten ZATERDAG 20 DECEMBER 1958 Als het niet al te hard regent bestaat de kans, dat, zo al niet alle wedstrijden toch een behoorlijk percentage van het vastgestelde programma afgewerkt kan worden. Voor de Kennemers en Beverwijk zijn de resp. tegen Hollandia en Alcm, Victrix te spelen ontmoetingen van zeer groot belang en ook het treffen tussen Vitesse en de Alkmaarse Boys wordt met belangstelling tegemoet gezien. Na hun overwinning van zondag j.l. op Watergraafsmeer ademen De Kennemers en hun supporters weer even ruimer en in nog meerdere mate zal dit het geval zijn, als de roodzwarten de komende zondag van één der medegegadigden voor de onderste plaats, Hollandia, zouden win nen. Onmogelijk lijkt dit ons niet, want op 21 september toonden Lejeune c.s. zich ook de meerdere van de Hollandianen, die er tot dusver op eigen terrein ook al niet veel van terecht brachten. VVB met 11 punten uit 11 wedstrijden krijgt Zandvoortmeeuwen, dat één punt meer bezit, tegenover zich. De eerste ont moeting wonnen de Zandvoorters met tweenul, doch dat was nog in de tijd, toen VVB's verjongde ploeg zich moest aanpassen. Dit is inmiddels geschied en daarom rekenen we nu ten minste op een gelijkspel. DEM moet tegen HMS op haar tellen passen, want wel hebben deze HMS'ers nog maar zeven punten verzameld, doch daar zijn er o.m. twee bij, die behaald werden in de uitwedstrijd tegen het sterke HRC. Bij een normale krachtsinspanning van de Beverwijkers houden we het ech ter op dezen. De derdeklassers De ploegen, die in 3A de leiding hebben, te weten IVV, QSC en Beverwijk, hebben naar onze smaak zondag nog maar niet zo zonder meer gewonnen. Om te beginnen zal Beverwijk op eigen terrein geduchte tegenstand ,ran Alcmaria Victrix onder vinden. De Alkmaarders zijn enige tijd de kluts lelijk kwijt geweest, maar de laatste weken doen zij zich weer aardig gelden, zodat het voor Beverwijk een hele toer zal zijn, om weer een soortgelijk resultaat te behalen als op 21 september, toen de roodwitten met tweevier wonnen. IVV is met Velsen nog niet klaar, hoe wel de Ilpendammers toch de eerste wed strijd met ruim verschil (éénvier) ge wonnen hebben. Inmiddels evenwel heb ben de Velsenaren de juiste opstelling ge vonden en al behoort een tweede IVV- zege natuurlijk zeker niet tot de onmoge lijkheden, zo gemakkelijk als de eerste keer zal het zeker niet gaan. Voor QSC zal veel afhangen van het antwoord op de vraag in welke bui het De Meteoor zal aantreffen. De laatste tijd waren de Amsterdammers de kluts weer wat kwijt, doch Beverwijk bijvoorbeeld heeft van hen toch maar met viernul verloren! Wijk aan Zee trekt naar ZAP, dat tot dusver nog weinig daverende dingen heeft laten zien, maar toch ook weer niet door de „badmensen" als een zwakke club moet worden beschouwd. Vatten zij echter de zaak serieus op, dan gaan de punten mee naar Wijk aan Zee. In Castricum komen twee gelijkwaar dige ploegen tegenover elkaar te staan, namelijk CSV en Always Forward. Dit treffen zal wel op een gelijkspel uitlopen! Alkm. BoysVitesse Van de vijf clubs, die in 3B met de ellebogen werken om maar de bovenste plaats te bereiken, krijgen Vitesse en de Alkmaarse Boys het het lastigst, want zij komen tegenover elkaar te staan, terwijl ZVV, WSV en ADO het alle drie met vrij wat lager geklasseerde clubs aan de stok krijgen, namelijk resp. met Zilvermeeuwen (8 punten uit 11 wedstrijden), HSV (6 pun ten uit 11 wedstr.) en RKEDO (5 punten uit 10 wedstr.). Op 21 september speelden Vitesse en Alkm. Boys gelijk tegen elkaar (nulnul) en ook ditmaal voelen we veel voor een puntenverdeling. De andere drie pretendenten voor de bovenste plaats ach ten we echter in staat op beide punten be slag te leggen. ZATERDAG 20 DECEMBER Toneelvereniging Havenkwartier met „Zeelui aan de wal". Hervormde gemeente met de film „De vallende sterren" in het Hervormd Ver enigingsgebouw aan de Schans, 20 uur. ZONDAG 21 DECEMBER Instuif Beverwjjk-Velsen-N. Dansavond m.m.v. „The Music Players in het St. Josefhuis in Velsen-N., 20.15 uur. DINSDAG 23 DECEMBER Personeelsvereniging Maters met kerst- kienavond. Instuif Beverwijk-Velsen-N. met discus sieavond in St. Josefzaal, Velsen-N. Voorbereiding voor Kerstmis. VRIJDAG 26 DECEMBER Instuif Beverwijk-Velsen-N. in het Ken- nemer Theater, 20.15 uur, kerstbal m.m.v. „De Accorelli's". ZONDAG 28 DECEMBER Instuif Beverwjjk-Velsen-N. met dans en kienavond in hotel Sonnevanck in Wijk aan Zee, 20.15 uur. Eén der nog vele liefhebbers voor de bovenste plaats, VDO, komt bij Terras vogels op bezoek. De Santpoorters zouden èn zichzelf èn Kinheim een goede dienst bewijzen door deze wedstrijd te winnen, maar het komt ons voor, dat dit voor de Vogels geen gemakkelijke opgave zal blij ken te zijn. Kinheim zelf krijgt het o.i. wat gemakkelijker, want haar tegenpartij, St. Pancratius, behoort niet tot de sterkste ploegen. Op 21 september wonnen de Kin- heimers met drieéén. Na de nederlaag tegen Taba staat Wa terloo er verre van best voor. De IJmuide- naren zullen dan ook ernstig moeten pro beren op DVAV ten minste één punt te veroveren. Maar zelfs dat zal niet mee vallen! TerrasvogelsVDO. De thuisclub komt als volgt uit: Drost; J. Veldman en Van Gelder; Röbken, Goedhart en Disselkoter; Rijke, Thoolen, Van Dillewijn, Timmer en H. Veldman. QSCVelsen. De Velsenaren komen uit met: Kaasenbrood; Van Bugnum en Boon; Spanjaard, Hijnen en Schoorl; Wittebrood, Van Schagen, Hoogzaad, Graman en Koe- lemeij. De Kennemers 2Hollandia 2. De Be- verwijkse reserves verschijnen als volgt: Groot; Beentjes en Peggeman; Geel, Six en Niesten; Kops, Smit, Hèere, Van der Sluis en Aardenburg. BeverwjjkAlcmaria Victrix. De thuis club beschikt over: Raap; Niesten en K. Minneboo; Wolterman, J. Minneboo en Van der Pas; Springer, Gerrits, Waanders, Kick Minneboo en Van Oost. DEM 2DWV 3. De DEM'ers komen in het veld met: Rozemeyer; Persijn en Van Lieshout; Burger, Niesten en Scheerman; Aardenburg, Willems, De Boer, Van Some ren en Jansen. zult u ongetwijfeld ter kennis willen brengen van uw relaties. Welnu, in ons blad van WOENSDAG 31 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd. Kosten 115 mm 1.80 Iedere mm meer 0.12 U kunt ze opgeven aan ons kantoor: Lange Nieuwstr. 427, IJmuiden of aan onze bezorgers. Burgemeester J G. S. Bruinsma van Beverwijk zal vrijdag 26 december (twee de kerstdag) om 14.30 uur in de Heilige Hartschool aan de Galgenweg in Bever wijk officieel de nationale tentoonstelling van de volière-vereniging „Vogelvreugd" openen. De tentoonstelling is tweede kerstdag geopend van 15 tot 22 uur, zaterdag 27 de cember van 9 tot 22 uur en zondag 28 de cember van 10 tot 18 uur. Op de tentoonstel, ling kan men ruim zeshonderd vogels van diverse pluimage aantreffen. De inzendin gen komen uit verscheidene plaatsen in Nederland. Ofschoon de bedroevend matige op komst der leden twee van de onge veer tweehonderdtachtig dit aan het be gin van de avond niet zou doen verwach ten, is men er toch in geslaagd de drei gende ondergang van de speeltuinvereni ging „De Moerberg" voorlopig nog af te wenden. Dit was het verheugend resul taat van de vergadering, welke vrijdag avond in een der zalen van het Cultureel Centrum aan het Moerbergplantsoen werd gehouden. Een resultaat, dat in de eerste plaats te danken is aan het idealisme voor het speeltuinwerk van de heer C. van der Veen, die de laatste tijd door de omstan digheden werd genoodzaakt de belangen van zijn vereniging praktisch zonder me dewerking der leden geheel alleen te be hartigen. Deze impasse van „De Moerberg" heeft een lange voorgeschiedenis, strikt geno men te langdurig, om in het beperkte ka der van een krantenverslag te worden uit eengezet. Wij moeten dus volstaan met het noemen van de voornaamste oorzaken, zo als het door werkzaamheden uittreden- van diverse bestuursleden, de waarlijk schan dalige vernielingen dopr de jeugd van de speelwerktuigen en de financiële moeilijk heden welke hierdoor zijn ontstaan en het gebrek aan actieve medewerking van de zijde der ouders. De heer Van der Veen heeft deze problemen destijds reeds voor gelegd aan de sectie van speeltuinvereni gingen te Velsen, waarop men hier be sloot hem te laten assisteren door een aan tal bestuursleden van de aangesloten ver enigingen. Te weten: de heren L. Kare- maker („Jong Santpoort"), P. M. Lange- veld („Da Costa") en J. Luster („In Vei lige Haven"). Met de oud-voorzitter van „De Moerberg", de heer J. Goris, de twee reeds genoemde leden en de heer C. van der Veen waren dit vrijdag de enige aan wezigen. Nadat de heer Van der Veen eerst zijn niet geringe teleurstelling had uitgespro ken over een dergelijk gebrek aan mede leven van de leden, zette hij het doel van deze vergadering nog even uiteen. Name lijk, om in de eerste plaats te trachten weer een voltallig bestuur te formeren, teneinde aldus een meer normale gang van zaken te bevorderen. Hij verzuimde daar bij niet uitvoerig te herinneren aan de ve le moeilijkheden, die hij de laatste tijd moest overwinnen om het voortbestaan van „De Moerberg" mogelijk te maken. In het bijzonder was spreker teleurge steld over de houding van de ambtenaar voor jeugdzaken te Velsen, die volgens de heer Van der Veen, wegens een futiele re den, had geweigerd de verzending van een circulaire te bevorderen, waarin de leden op de hoogte werden gebracht met een Sint Nicolaasfeest voor de kinderen. Deze weigering geschiedde, zo zei spreker, op zulk een korte termijn, dat geen andere voorzieningen meer konden worden getrof fen en men het feest heeft moeten afge lasten. Dit betekende een nieuwe finan ciële schadepost voor „De Moerberg", daar zaal, poppenkast, operateur en films reeds waren gehuurd en men ook de be nodigde versnaperingen voor de kinderen inmiddels had besteld. Tevens werd op deze wijze verhinderd dat de vereniging weer eens acte de présence kon geven, Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant f 7.65 per kwartaal/of 0.59 per week Handtekening: "1 Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die zich met ingang van 2 Januari 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de num mers tot en met 31 december 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. hetgeen wellicht de getaande belangstel ling enigszins zou hebben geëlimineerd. En dit alles voor een, wat spreker noem de, klein probleem, dat volgens de heer Van der Veen gemakkelijk had kunnen worden opgelost. De aanwezigen bleken allen het nodige begrip voor deze moeilijkheden te hebben en zij spraken hun bewondering uit over de houding van de heer Van der Veen, die zijn enthousiasme voor het speeltuinwerk desondanks nog niet had verloren. Men besloot dan ook uiteindelijk opnieuw een kinderfeest te organiseren, bij welke voor bereidingen de vertegenwoordigers van de reeds genoemde speeltuinverenigingen hem ter zijde zullen staan. Ten overvloe de gaf de heer J. A. Groot zich nog voor een bestuursfunctie op, waarnaast men nog denzelfde aanbieding had mogen ont vangen van de heer J. Berkekamp. Aldus verkreeg deze vergadering een optimisti scher besluit dan het zich eerst liet aan zien en zullen binnenkort nadere bijzonder heden over het kinderfeest bekend kunnen worden gemaakt. .O- XV; ui 9fIDB R- - *2jT?er>^o I JjlBDgfreO ■fr 70 Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 (Thalia) Tot maandag draait een Co lumbia Internationaal „superproduktie", waarin Brigitte Bardot figureert als een grasgroen Frans meisje dat tijdens een logeerpartijtje in Spanje verzeild raakt in een feodaal dorpsmilieu, waar passie, haat en overspel aan de orde van de dag zijn. B.B., die weer zorgeloos haar vele bekoor lijkheden demonstreert, maakt er kennis met een vurige Spaanse jongeling, die zijn wraak komt koelen op de landheer een pracht van een marqué-graaf die zijn zuster verleid heeft. Bij een nachtelijke vechtpartij tussen de twee mannen wordt de graaf min of meer per ongeluk om zeep gebracht. De jonge moordenaar moet vluchten, vergezeld door B.B., in de onherbergzame sierra's, waar zich tussen het tweetal een uitzichtloze idylle ontspint die een beklemmend stuk filmtragedie had kunnen worden, indien Brigitte ook maar iets van acteren verstaan had. Dat de film desondanks geen mislukking werd, is voor namelijk te danken aan het talent van de cameramannen, wier fascinerende kleu renopnamen van het woeste landschap en de rijke Spaanse folklore ons het wrede, trotse, mystieke en ongenaakbare Spanje van Hemingway in al zijn sombere luis ter voor ogen stellen. Van maandag tot en met woensdag draait „Ontsnapt uit Chiku Shan", waar in een dappere kapitein de inwoners van een Chinees dorpje helpt ontsnappen naar de vrijheid. En passant verovert hij het hart van een Amerikaanse schone. Van geheel andere orde is natuurlijk „Tarzans vlucht", waarmee men zich zondagmid dag kan vermaken. Oerwoudromantiek, die niet verveelt. Tarzan is weer op zijn best! (R e x) Men zal zich herinneren dat onze filmredacteur bij de voorstellingen van deze film in Haarlem uitvoerige be spreking wijdde aan deze Engelse recon structie van de ramp met de „Titanic" en de omstandigheden, waaronder het schip zonk. Een indrukwekkend epos van moed en zelfopoffering, van leed en verschrik king, maar bovenal van de „Titanic" en haar bemanning. Tot dinsdag kan men de ze fraaie film aanschouwen. Zondagmid dag wordt vertoond „De verdediger van de Duivelsrots". (L u x o r' Het verhaal, hoewel drama tisch, doet er toch niet erg veel toe in „Jail House Rock". Het gaat om de zang van de heer Elvis Presley. Alleen al om deze zang zullen vele teenagers en tevens veelal trouwe aanhangers van bovenge noemde rock-and-roll-koning wel naar het Luxor-theater tijgen. Elvis slaat in een kroeg „per ongeluk" een man dood en be landt in het gevang. Daar leert hij een beroemd radiozanger kennen, die als hob by roofovervallen bedrijft en derhalve ook in de nor verzeild is geraakt. Enfin, deze kennismaking effent voor Elvis de weg naar de roem. Hij raakt weliswaar ergens in de film zijn stem nog kwijt, komt in het ziekenhuis terecht en krijgt zijn stem weer terug, maar dat is voor de toeschouwers niet zo belangrijk. Wel voor de heren film producers, die nu eenmaal zonder de no dige verwikkelingen dergelijke rolprenten niet op gang kunnen houden. Ge zult het begrijpen: alles komt bij het scheiden van de markt op zijn pootjes terecht. Elvis wordt een brave jongen en zingt nog lang en gelukkig. Tot en met zondag. Tot en met dinsdag de gevoelige film „Als er dauw hangt, komt er regen" en in de ma tinees „Klaar voor actie." (W. B. -t h e a t e r). Het gaat er (in kerststemming) weer heerlijk wild toe in dit sfeervolle theatertje. „De vrouw zon der genade" waart op een dusdanige ma nier tezamen met een stelletje bloeddor stige Indianen en slechte blanken over het witte doek rond, dat men er akelig van wordt als men haar ziet. Men moet haar dan ook maar gaan zien als men akelig Straatscène in Peking Op het kruis punt van Toengtan, een der belang rijkste van het stadscentrum, brengt een groot tableau hulde aan de „hel den, die het grote landbouwprogramma hebben verwezenlijkt". B. en W. van Velsen delen mee dat op de vierde afdeling van de gemeentesecre tarie een verzoek om vergunning ingevol ge de hinderwet van de n.v. kristalijsfa briek en koelhuis Groenland aan de Der de Havenstraat 1 in IJmuiden om over te gaan tot het uitbreiden van de herstel plaats en de installatie voor het vervaar digen van ijs ter inzage ligt. Donderdag 8 januari om elf uur des morgens zal op het gemeentehuis aan een ieder de gele genheid worden geboden om mondeling bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen. Voorts delen B. en W. van Velsen mee dat bij hun besluit van 16 december ver gunning ingevolge de hinderwet is ver leend aan de K.N.H.S. om het bedrijf uit te breiden met een koude kalkontharding op het Hoogoventerrein. Tevens is aan de Hoogovens vergunning verleend om de H.D.-centrale met een derde hogedruk-ke- tel uit te breiden, hetgeen eveneens op het Hoogoventerrein zal geschieden. Advertentie (2 borstels) f 128.- Demonstratie vrijbl. bij u thuis. Velserduinweg 173 - Tel. 4402 p.s. Enorme keuze STOFZUIGERS in voorraad Goed idee van Castricum De Castricumse middenstand heeft met de door haar gehouden St. Nicolaasactie, waarvan 50°/o van de baten bestemd was voor de bouw van een zwembad ter plaat se, succes gehad. De winkeliers hebben dit jaar een grotere omzet bereikt en boven dien kon de Stichting Zwembad Castricum worden verblijd met een bedrag van 4200. Dit vormt een stevige basis voor de op richting. De overhandiging van het geld aan de Stichting geschiedde door de heer G. N. Oudejans, voorzitter van het mid denstands-actiecomité. De prijswinnaars waren: hoofdprijs 1000,de heer C. Tromp; 2de prijs f 500,de heer G. Ger- kens; 3de prijs 250,de heer G. Hooger- huis. JAARVERGADERING P.v.d.A. De afdeling Castricum van de Partij van den Arbeid heeft in hotel Kuilman te Bakkum haar jaarvergadering gehouden. De heren J. A. Keizer en M. Krist, respectievelijk voorzitter en bestuurslid, stelden zich niet herkiesbaar. Tot hun op volgers werden respectievelijk benoemd de heren M. D. Cappel en C. A. Hollaender. De heer H. Hessing bracht verslag uit over de centrale fakkeldragersdag, die 29 november in Utrecht was gehouden. De kandidaatstelling voor de partijraadver gadering werd aangehouden tot een vol gende bijeenkomst. AGENDA VOOR HEEMSKERK. Marquette-theater: zaterdag en zondag 20 uur: „Betreurd verleden". Zondag middag 15 uur: „Lassie's triomf". wil worden, of als men van de onuitputte lijke gevechten tussen Indianen en blan ken houdt. Zaterdag kan dit nog gebeuren. Zondag en maandag zal men zich tevre den moeten stellen met „De wreker", die heel wat stoute knapen naar de andere wereld helpt met zijn los in de holster zit tend klapperpistooltje. In de matinees slaan de bewoners van Mars toe in „Mars slaat toe". (Kennemer theater). Tot en met zaterdag kunt ge genieten van de film „Kolderparade", waarin ge Charley Chaplin op z'n best ziet. Vijf twee-acters van de bovenste plank worden u voorge schoteld. Een mengeling van humor en tragiek, ernst en kolder. Wij kunnen u de ze film ten zeerste aanbevelen. Zondag tot en met dinsdag de Zweedse film „Over treding van artikel 152 bis", gebaseerd op het probleem van de vrouw die geen kind wil krijgen en dat men zonder veel op smuk getracht heeft op een eerlijke wijze te benaderen. „De geheime dienst grijpt in" (in de matinees) is weer van een ge heel ander genre. Men zal beslist wel ple zier aan deze rolprent beleven. Winnaars Plan West-puzzel Vrijdagavond is de uitslag bekendge maakt van de woordenpuzzel, georgani seerd door de winkeliersvereniging „Plan West" te Beverwijk. De heer J. P. Sier huis, Stumphiusstraat 5 te Beverwijk, werd als de winnaar aangewezen en kreeg 1000 aan waardebonnen uitbetaald. De jury, bestaande uit de heren Th. M. Luy- pen, J. Verbaan en H. B. Bos, allen be trokken bij het onderwijs, hebben alle 2000 inzendingen beoordeeld. De andere winnaars waren: de Bie, Lijsterbeslaan 250,Rie Zonneveld, Maarten van Heemskerkstraat 100, H. Zonneveld, Rijksstraatweg en C. Cas tricum, Alkmaarseweg ieder 25.Mej. Kuiper, M. van Heemskerkstraat, mw. Rijken, Poelenburgstraat; Mw. Zonneveld, M. v. Heemskerkstraat; Vogelzang, Noor- derwijkweg; Van Someren, Const. Huy- gensstraat; C. van der Plas, Adri en Ol. van der Plas, Ri.jvordtlaan, allen 10, Advertentie ONTWIKKELEN AFDRUKKEN VERGROTEN Marktplein 24-26 - Tel. 5596 - llmuiden Donderdag is de nieuwe kotter Tiny KW.34 van de rederij Tiny in IJmuiden aangekomen. Het schip is gebouwd bij de Fa. S. Eymonsbergen te Amsterdam ter vervanging van de gelijknamige kotter die aan het begin van dit jaar naar Scheve- ningen werd verkocht en van daar uit aan de visserij deelneemt onder de naam Leen- dert SCH- 10. De nieuwe „Tiny" is 22,24 m. lang, 6 m. breed en 3,10 m. diep en is uitgerust met een 300 pk. Industrie dieselmotor. Een nieuw opgerichte rederij in Aber deen, de Near Water Trawlers Ltd,, heeft bij Hall, Russell and Co. Ltd. twee motor trawlers besteld, elk 30,30 m. lang over alles. Als hoofdmotor worden ze voorzien van een 500 pk. National motor. Bij de scheepswerf J. Lewis Sons Ltd. in Aberdeen zal binnenkort de motortraw- ier Ben Royal gereedkomen welke in aan bouw is voor R. Irnin Sons, eveneens in Aberdeen. Dit schip is 36,50 m. lang tussen de loodlijnen, 7,60 m. breed en 3,60 m. diep en de voortstuwing geschiedt door een Mirrlees motor van 700 pk- De Ben Royal is een zusterschip van de Ben Barvas, die in november j.l. werd opge leverd. Bij Cochrane in Selby vond de tewater lating plaats van de motortrawler Ross Jackal welke in aanbouw is voor Traw lers Grimsby Ltd. Dit is het 15e visserij- schip dat na de oorlog voor deze rederij van stapel is gelopen. Dit schip heeft een lengte van 38,70 m., breedte 7,92 m. en een holte van 3,96 m. met een bruto inhoud van ongeveer 355 ton. Ruston Hornsby levert de hoofdmotor, vermogen 700 pk. Donderdagavond heeft de sleepboot Sim- son van Bureau Wijsmuller het stoom schip Niobe van de K.N.S.M. in de Noor- dersluis vastgemaakt met bestemming Hendrik-Ido-Ambacht. Het schip, dat in 1922 werd gebouwd bij de Hamburg Elbe Schiffswerft te Hamburg, 1347 bruto ton meet is voor de sloop verkocht. Het is het vroegere Duitse stoomschip „Diana" en onder Nederlandse vlag heeft het schip eerst gevaren onder de naam „Putten". voor 21, 24, 25 en 26 december IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. Huisman; 17 uur: ds. G. van Doorn; 24 december, 23 uur: kerstnachtdienst (met medewerking van het zangkoor „Looft den Heer"; 25 december, 10 uur: ds. G. van Doorn (kerkkoor); 17 uur: ds. G. van Doorn (kinderkoor). Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. Sj. de Roest (avondmaalvie ring) 19 uur: ds. J. van den Berg; 24 december, 23 uur: ds. J. van den Berg (kerkkoor Bethlehemkerk); 25 decem ber, 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kérk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: 'ds.' W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens; 25 december, 9 en 15 uur: ds. W. Diepersloot; 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens 26 december, 10 uur: kerstzangdienst. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok; 25 december, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: ds. J. P. Geels; 15 uur: ds. A. H. Schippers. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon 16.30 uur: kerstfeest van de zondagsschool; 25 de cember 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon (kerstdienst). Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: vespers. Leger des Heils, 10 uur: heiligings- dienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan 20 uur: openbare samenkomst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: ds. J. van Dam; 11,15 uur: kin- derkerk; le kerstdag 3 uur: kinder kerstfeest. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: open-deurdienst, ds. Dickhuis, ds. de Roest; 23 uur: ds. Dickhuis (kerst nachtdienst); 25 december, 10 uur: ds. de Roest; 26 december, 10 uur: ds. Huis man. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds, J. van Leeuwen 25 december, 10 en 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrjjz. Herv., Abelenstriat, 10.30 uur: ds. L. Doorn; 25 december, 10.30 uur: J. B. Assendorp. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare- niusstraat, 10 uur: G. Brucks 19.30 uur: ds. Mietens 11.45 uur: zondagsschool; woensdag, 19.45 uur: Bijbelbespreking. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 9.30 uur: ds. J. A. Roskam; 24 dec. 20.30 uur: kerstavonddienst; 25 dec. 16 uur: kinderdienst met zangkoor; 26 dec. 10.30 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 17 uur: kerstfeest zondagsscholen; 24 december, 23 uur: ds. L. Brink (kerstnachtdienst met medewerking van het Engelmun- duskerkkoor); 25 december, 10.30 uur: ds. L. Brink (kerkkoor). VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. G. van Doorn 20 uur: open-deurdienst, ds. Leenman; 24 december, 23 uur: kerst nachtdienst, H. G. Oostinga 25 decem ber, 10.30 uur: ds. H. P. Huisman; 19 uur: W. C. Greive. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp- lokaal, Smidt van Gelderstraat, 10 uur: W. F. Kloos; 25 december, 10 uur: A. de Vries. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: H. Veldkamp; 11.45 uur: zondagsschool; 19 uur: kerstzang- dienst, De Lofstem; 25 december, 10 uur: J. Sevensma 15.30 uur: Kerstfeest zondagsschool. Evang. Luth. Gem., 11 uur: ds. J. A. Roskam; 24 december, 22 uur: kerst nachtdienst, ds. J. A. Roskam. Vrije Evangelische Gemeente „IJmond", 21 december, 9 uur: ds. A. A. Leenhouts; 22 december, 20 uur: kerstwijdings- dienst, ds. A. van Gent; 25 december, 9 uur: ds. A. A. Leenhouts. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 en 19.15 uur: ds. G. W. IJzerman. Irene- kapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Popu lierenlaan, 10 uur: ds. M. J. Bouwers. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer A. Boer. Vrijz. Herv. Kerk, Prinsesselaan, 10 uur: kerstfeest zondagsschool. Geref. Kerk, Moensplein, 9, 10.30 en 17 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplain, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 en 19 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 10 en 17 uur: ds. Homans. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. P. Salm. Woensdag 24 december, 22.30 uur: kerst- nachtzangdienst, donderdag 25 december 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch 9.00 uur: ds. P. Salm. Vrijdag 26 december geen diensten. Zondag 28 december 10.30 uur: ds. P. Salm. Duinenbosch 9 uur: ds. P. Salm. Geref. Kerk, 21 december, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee; 25 december 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. 26 december geen diensten; 28 december 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. A. G. van Wijk 19 uur: ds. D. ter Stee- ge; 25 december, 9 en 10.45 uur: ds. D. ter Steege; 26 december, 10 uur: ds. D. ter Steege. Adventskerk (ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. G. H. van Willénswaard; 25 decem ber, 10.30 uur: ds. G. H. van Willens- waard. Geref. Kerk, 10 uur: ds. A. de Ruyter; 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 9 uur: ds. J. C. Maris; 15 uur: ds. J. P. Geels; 25 december, 10.30 en 15.30 uur: ds. J. C. Maris; 26 december gemeenschappelijke dienst in de Bethelkerk te Haarlem-Noord. Geref. Kerk (Wüstelaan 99), 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15.15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service: 3 p.m., Sunday, Decem ber 21st. Christmas Communion: 7 p.m.; Carol Service: 8 p.m., Wednesday, De cember 24th. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur; Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Comité van Samenw. zondagsscholen, zondagsschool voor Schipperskinderen, Groen van Prinste- rerschool, Koningsplein aanvang 12 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool, Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool,, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.30 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 uur. Santpoort: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kapel aan de Pastorieweg, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, School met de Bijbel, alle te 12 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Da Costaschool, aanvang 11.30 uur.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7