Japonnen mantels Vanmorgen in de vishal en op zee Kort en bondig Ha venberichten an Zwitserse Breimachines Kerstboomverlichting Aanmeldingsformulier P. v. Maarleveld Castricum's nieuwe brandweerchef DINSDAG 23 DECEMBER 1958 4 Sleepboten van Smit met booreilanden op reis In 1959 vele jubilea bij de papierfabriek in Velsen Havenverkeer Amsterdam Mevrouw Schouten weer herkiesbaar als presidente Speciaal voor de Kerst Beverwijk wint van KNC u/m Antiek zilver ten ai scheid Zeelui aan wal NOTERINGEN CASTRICUM Betaling abonnementsgeld per giro Een goede gezvoonte NIEUWJAARS ADVERTENTIES Kerstviering vrouwenbond van het NVV Kerstwijding in Maranatha Supporters klaverjassen R.-k. gemengde zang vereniging opgericht in Heemskerk Jaarwisselingsbijeenkomst P.v.d.A. in „Assumburg" Zondag drie-verenigingen kerstveldloop in duinen JEUGDSCHAAKTOERNOOI Advertentie Er wordt hard gewerkt om het Am sterdamse RAl-gebouw in gereedheid te brengen voor het concours hippique, dat daar tijdens de kerstdagen wordt gehouden. Karrevrachten zand worden over de vloer verdeeld. Binnen enkele weken zullen vier sleep boten van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst op zee zijn met drie drijven de booreilanden, die naar de Perzische Golf moeten. Deze booreilanden zijn be stemd voor oliewinning uit de zeebodem Alle reizen beginnen in de Golf van Mexi co en de te slepen afstand zal 11.000 mijl bedragen. Onder deze booreilanden be vindt zich de C. H. Thornton, het grootste object van dit soort, dat tot dusver van de Verenigde Staten naar de Perzische Golf werd getransporteerd. De laatste tijd is het sleepwerk voor de oliemaatschappijen sterk toegenomen. De „Zwarte Zee" is met het booreiland „Offshore Rigg 55" van Almirante in Pa nama naar Eugene-eiland in de Missisippi delta vertrokken. Dit booreiland is recht hoekig van vorm. De zijden zijn 200 voet lang en de diepgang bedraagt 8 voet. De stutten, waarop het eiland in de zeebodem komt te rusten zijn 125 voet lang. De sleep boot „Clyde" vertrekt op 23 december met het booreiland C. E. Thornton van Orange in de Golf van Mexico naar de Perzische Golf. Dit eiland is driehoekig van vorm en is een lastige sleep omdat het op zee sterk achter de sleepboot giert. De stut ten van dit object steken 140 voet boven het ponton uit. Deze sleep zal spoedig worden gevolgd door de sleepboot „Oostzee" die een „drill tender" overbrengt en de sleepboot „Loire", die twee voorraadschepen sleept die alle behoren bij het eerste transport. De „Zwarte Zee" is inmiddels met de eer ste sleep naar Panama teruggekeerd om dat de schoren, waarmee de stutten waren vastgezet, op zee zijn losgeraakt. Het zee klaar maken van deze booreilanden is een moeilijk werk. Zodra de moeilijkheden zijn opgelost zal de „Zwarte Zee" de reis op nieuw beginnen. Deze sleepboot zal ver volgens op 15 januari van Corpus Christi in de Golf van Mexico naar Khang Eiland in de Perzische Golf vertrekken met het booreiland „Long 144". Dit booreiland is rechthoekig van vorm en te vergelijken met de „Adma" en de „Enterprise", die een jaar geleden door de „Thames" van Duitsland naar de Perzische Golf werden versleept. De reizen zullen ongeveer 110 dagen duren. De sleepboot „Oceaan" bezet het station op de Azoren en in maart wordt de nieuwe sleepboot „Elbe" in de vaart gebracht. Dan zal de vloot van L. Smit en Co. vier sleepboten hebben met elk een vermogen van meer dan 3000 pk. Advertentie met een goede disco-dis Koop hiervoor een nieuwe plaat bij „DISCO" in de Cederstraat CEDERSTRAAT 53 - nabij Rex theater Binnenkort: PLEIN '45 no. 4 In het komende jaar 1959 zal het gebrui kelijke ceremonieel bij de viering van jubilea bij de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen eenender tig maal geschieden; een respectabel aan tal. Het opmerkelijke hierbij is, dat op enige uitzonderingen na alle jubilea in de tweede helft van het nieuwe jaar zullen worden gevierd, wat er op wijst, dat het bedrijf in deze periode na de eerste wereld oorlog een groot aantal personeelsleden heeft aangetrokken, die Van Gelder Zn. trouw zijn gebleven. Er zijn niet minder dan vijfentwintig veertigjarige jubilarissen: J. v. d. Zon op 2 juni, J. Katers op 12 juni, Th. W. van Son en G. Duineveld op 23 juni, S. v. d. Wal op 25 juni, H. Sikkenk op 30 juni, J. N. Rem op 3 juli, Th. A. Harsveld op 7 juli, G. Kaandorp, A. Kamkes en P. W. Ruigrok op 14 juli, C. van Eeken op 17 juli, A. Blansjaar op 21 juli, F. J. Scholten op 24 juli, H. Bak- kum op 28 juli, D. M. G. Stapper op 4 augustus, J. van Deursen en B. de Jong op 11 augustus, J. Bijl op 25 augustus, W. Vas- tenburg op 2 september, A. v. d. Wal op 29 september, A. Slikker op 6 oktober, C. Rozemeyer op 20 oktober, P. A. Rozemeyer op 3 november en C. Wester op 3 december 1959. Een zilveren jubileum gaan vieren: H. Schuller op 26 juni, W. Groot op 7 februari, L. Vogelzang op 14 maart, C. P. Schreuder op 31 mei, L. J. Visser op 8 september en H. Winkelaar op 17 december 1959. In de week van 14 tot en met 20 decem ber zijn in cL hoofdstedelijke haven aan gekomen 135 schepen (386.805 b.r.t.) en vertrokken 153 schepen (451.034 b.r.t.). Kerstviering van NCVB De zaal van het gemeentelijk wijkcen- i trum aan de Smidt van Gelderstraat kon maandagavond nauwelijks de vele leden van de afdeling Velsen van de Ned. Chris ten Vrouwenbond herbergen voor haar jaarlijkse liturgische kerstfeestviering. De liturgie, gelezen door de dames mevr. E. Schouten en mevr. Affourtit-Post, was I geheel gericht op de schepping, 's mensen val en de Christus geboorte, afgewisseld met passende samenzang van bekende psalmen en gezangen. Deze liturgische kerstviering in het stemmige licht van brandende kaarsen tussen de versiering met hulst en bloe men, werd voorafgegaan door het ad-1 ventslied „Hoe zal ik u ontvangen". Mevr. Schouten, presidente; deelde mee reeds vier jaar de leiding van de afdeling te hebben, maar zich voor de volgende verkiezing herkiesbaar te stellen, tenzij de leden zich een andere presidente wen sen. In dat geval zal de nieuwe presidente uit Hervormde kring moeten komen. (o.a. cocktail) tegen zeer voordelige prijzen DOET NU UW VOORDEEL De keus is bijzonder groot Afd confectie eerste etage MARKTPLEIN 29 Ook hedenavond tot 9 uur geopend Damkampioenschap Kennemerland Advertentie Tempeliersstraat 68 - Haarlem - Tel. 21164 Vraagt vrijblijvend demonstratie. KINDERKOORFEEST IN 0,V. KERK Met het ingaan van de voorlaatste ronde waren-de damclub Beverwijk en het Haar lemse K.N.C. in de 1ste klasse damcompe- titie van Kennemerland gelijk aan de kop gekomen wat verliespunten betreft. Het toeval wilde dat de beide clubs elkaar in de laatste ronde moesten ontmoeten. Deze wedstrijd is na een boeiende strijd voor lopig met 9-7 winst voor Beverwijk afge broken. De twee afgebroken partijen aan bord twee en negen staan nadeliger voor de KNC-ers. De einduitslag zal zeker 11-9 voor BDC zijn. De stand aan de kop is nu Beverwijk 6 11 6852 V K D 7 10 79—61 KNC 6 9 70—50 Sportief 7 8 7565 De drie antieke zilveren voorwerpen Voor de eerste maal in haar geschiede- I die mr. M, M. Kwint de scheidende pre- nis zal de Oud-Katholieke kerk aan de sident-directeur van de Hoogovens, ir. Wilhelminakade in IJmuiden'een kinder- A. H. Ingen Housz, tijdens de afscheids kerstfeestviering binnen haar muren heb- plechtigheid in de versierde Blikhal na- ben na het ontstaan ruim twintig jaar ge- mens de drie IJmondgemeenten aanbood leden van de Oud-Katholieke zondags- waren twee strooiers en een mosterdpot, school. De drie voorwerpen zijn uitgevoerd in Deze instelling vielde haar eerste kerst- drijfwerk met schelp- en kwastmotieven feest in een gebouw aan de Fultonstraat in de achttiende eeuw zeer geliefd in Haar- en later naar het eigen verenigingsgebouw lem. De mosterdpot werd in 1743 door te verhuizen. De groei van de zondags- meester Albert Giljaard vervaardigd. De- school liet geen ruimte om het gebruike- ze meester is vermeld in het werk van lijke decemberfeest in het eigen gebouw Voet: „Haarlems zilver". De strooiers zijn te houden, zodat nu enige jaren achtereen respectievelijk van meester Jan Verdoes het gebouw voor Christelijke Belangen (1938) en van meester Florianus van der hiervoor werd gebezigd. Aangezien ook dit. Hoeff (1761). Beide laatstgenoemde mees gebouw niet meer beschikbaar is, zal de ters komen ook voor in het werk van Voet. Oud-Katholieke zondagsschool thans voor T tt *i i de eerste maal haar kerstfeest in haar Leger deS HeilS beZOrgt kerkgebouw vieren en wel op vrijdagmid- i i i .c dag. 26 december te half vier. bejaarden kerstleest BENOEMING EN BOUW ULO-SCHOOL. In het patronaatsgebouw in IJmuiden Oost heerste maandagavond een gezellige Ter benoeming van een onderwijzer aan kerststemming: het Leger des Heils had de nog te bouwen ULO-schooI in IJmuiden hier haar gewoonte getrouw de bejaarden dragen B. en W. van Velsen aan de raad u;eer uitgenodigd om tezamen kerstfeest voor. de heer F. M. Brünott, onderwijzer We bieren. De grote zaal van het patronaats- aan een openbare ULO-school te Hengelo, gebouw was bijna geheel bezet met be- Door het bestuur van de Prinses Marij- I jaarden uit Velsen. Het muziekkorps van kekleuterschool te IJmuiden-Oost is de het Leger des Heils speelde stemmige lie- medewerking verzocht ingevolge artikel 50 deren. Een aantal meisjes, geheel in het van de Kleuteronderwijswet voor de bouw gekleed, zongen kerstliederen. van een bergplaats voor buitenspeelmate riaal bij deze school. In de bescheiden, met groen versierde Het bestuur van de Christelijke kleuter- zaal prijkte een prachtige kerstboom. Ka- school „Kennemervreugd" te Santpoort- pitein K. Bilder las uit Lucas 2, het ver- Zuid heeft eveneens medewerking verzocht haal van keizer Augustus en de geboorte voor de bouw van een bergplaats voor van Christus. In een gebed vroeg kapitein buitenspeelmateriaal bij deze school. Bilder de vrede, zoals Jezus Christus die De aanvragen voldoen aan de wettelijke op aarde wilde. Na het zingen van kerst- eisen, zodat B. en W. de raad voorstellen I liederen, waaraan ook de mensen in de de gevraagde medewerking te verlenen. Advertentie f 6.55 t/m f 25.— Perée Kennemerlaan 9 - Tel. 5271 zaal meededen, werd een schets in vier I bedrijven opgevoerd: „Een spanningsvolle kerstnacht". Na de pauze, waarin de be iaarden werden onthaald op koffie en koek, liet het zangkoortje zich nogmaals horen en werd er een door kapitein Bilder geschreven kerstverhaal: „De Vuurtoren" voorgelezen. Toen de bejaarden huiswaarts keerden, deden zij dat niet met lege han den. Het Leger des Heils zorgde voor een keurige kerstgave, hetgeen door de be zoekers van dit kerstfeest ten zeerste op prijs werd gesteld. A mateurtoneel De toneelvereniging „Havenkwartier' te Beverwijk heeft kennelijk in het grote succes bij het publiek met haar vorige op voering van Jack Bess' volksstuk „Men sen rond de havens" voldoende aanleiding gezien ook het vervolg hierop „Zeelui aan wal" voor het voetlicht te brengen. Haar donateurs konden in het Kennemer thea ter de kennismaking hernieuwen met Tan te Leen, Zwarte Dien en het trio, dat van de auteur de kernachtige bijnamen ver kreeg van „De Fijne, de Kreeft en de Luie". Wegens bezigheden elders zijn wij niet in de gelegenheid geweest de gehele op voering van dit tweede deel bij te wonen, zodat de volgende indrukken slechts kun nen worden gebaseerd op een gedeelte van de voorstelling. Toch menen wij te mogen vaststellen dat de schrijver volgens hetzelf de systeem te werk ging als in „Mensen rond de havens", want ook dit stuk houdt verband met de romantiek van het zee mansleven, of met hetgeen sommige auteurs hieronder verstaan. De figuren be zitten de gebruikelijke karaktertrekken, waarvan de verschillen bijna automatisch tot de begeerde conflicten leiden. Omdat het milieu wordt gevormd door stoere zee lui en hun onvervaarde vrouwen, kunnen dergelijke meningsverschillen dan in he vig bewogen taferelen worden uitgespeeld. Regisseur J. W van der Meije heeft dus opnieuw de ogen gesloten voor de ge forceerde dramatiek van dit genre en niet willen zien, tot welk een onwaarachtige ka rakterisering een dergelijke stijl onvermij delijk aanleiding geeft. Hij compenseerde dit met een dikwijls levendige voorstel ling, waarin hijzelf een der best gespeel de rollen voor zijn rekening nam. De ove rige medespelenden konden met de type ringen, ook hun successen van het vorige stuk prolongeren. Wij behoeven dus slechts te herinneren aan de contrastrijke vertol kingen van het zeemanstrio door de heren H. de Waard, P. Slotenmaker en Th. Wi- nands en de gemoedelijke kastelein van R. van Huysstede. En wat de dames be treft kan opnieuw met waardering melding worden gemaakt van de bewogen gespeel de Zwarte Dien van mevrouw M. de Rui- ter-Komen, de pittige Tante Leen van me vrouw De Waard en de gevoelige Beppie van mevrouw Ketting-van der Meij. Een tweede groot succes in dit seizoen dus voor „Havenkwartier", ofschoon de artistieke waarde voor discussie vatbaar is. Castricum Het veilingbeeld van de veiling van Ons Belang te Castricum is tegen de naderende kerstdagen eentonig wat betreft de aan voer. Ook gisteren kwamen niet veel soor ten aan de veiling en de prijzen konden niet bijzonder hoog genoemd worden Slechts de prei noteerde goede prijzen, maar de boerekool was vergeleken bij vorige week weer in prijs gedaald. Gele kool bracht een redelijke prijs op en ook peterselie, dat per kistje van de hand ging, kwam tot goede noteringen. Deze noteringen waren: spruiten f 0.45 f 1,ongeschoonde spruiten 0,250,38; kopspruiten 0,10—0,16; grove spruiten 0,15—0,33; prei 0,14—0,23; boerekool ƒ0,08ƒ0,12; waspeen 0,12ƒ0,15; gele kool ƒ0,18; peterselie ƒ0,45 per kistje. ncXDOOOOOOOOOOOOOCXX5CXXXDOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC>C>OOOqC V kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur- Het te gireren bedrag is f 7,65, post- abonnees f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. XXXJOOOOOOOOOOOOCJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Duitse successen De Duitsers hebben successen geboekt bij de uitvoering van het door de Bonds regering gefinancierde programma voor het zoeken naar nieuwe visgronden. Twee groepen onderzoekings-trawlers vertrok ken uit Bremerhaven. De groep, die naar Jan Mayeneiland ging, moest vaststellen dat daar geen nieuwe visgronden te vin- is het bij de jaarwisseling ook uw relaties uw beste wensen aan te bieden. Welnu, in ons blad van WOENSDAG 31 DECEMBER is daartoe ruimte gereserveerd kosten 115 mm ƒ1.80 Iedere mm meer ƒ0.12 U kunt ze opgeven aan ons kantoor: Lange Nieuwstr. 427 IJmuiden of aan onze bezorgers In een der zalen van het Cultureel Cen trum aan het Moerbergplantsoen, zijn maandagavond de leden van de vrouwen bond der IJmuider afdeling van het N.V.V. bijeengeweest, om zich op het ko mende kerstfeest te bezinnen. Mevrouw M. B. Scholten-Walen sprak als presiden te haar voldoening over de grote opkomst uit, waarna zij nog even herinnerde aan de onlangs door de vrouwenbond georga niseerde bazaar. Deze heeft ook financiëel een bijzonder goed resultaat gehad, zodat men alle TBC-patiënten fruit en een kerst geschenk heeft kunnen toezenden. Na dit traditionele welkomstwoord las mevrouw Scholten een kerstvertelling voor, een verhaal, dat door de aanwezi ge dames met de grootste aandacht werd beluisterd. Zij ontvingen daarop allen nog een presentje, dat door loting werd toege wezen, waarna men zich na de aangebo den koffie met gebak voor de rest van de avond met volledige overgave aan het ede le kienspel heeft kunnen wijden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Wittekind, Nyköbing; Navis, Fowey; Dotterel, Liverpool; Juno, Kotka; Hvite- klint, La Goulette, ferromangaan lossen Hoogovens; Mangan Christinehamn, hout lossen Zaandam; Spica, Balticborg; Catha- rina-W, Southampton; Anne-S, Colches ter; Texelstroom, Liverpoal; Josst, Skuts- kar; Teunika, oRtterdam, laden te Wor- merveer; Markab, Port Talbot; Theano, Dublin. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Madjoe, Skoghal; Willemijn, Skoghal, hout lossen Zaandam; Solent, Harlingen, laden Hoogovens. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Anna Elizabeth, London, walsmateriaal Hoogovens; Amstelkroon, Liverpool; Plato; Balticborg, Domsjoe; Leonard-T, Karskar, zout van IJmuiden; Aegir, Hamburg, palmpitten van Wormerveer; Netherlands Coast, Rotterdam; Prins der Nederlanden, Kingston; Helene Schupp, Stettin; Artura, Rotterdam; Peregrine naar Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aanduiding volgt, betekent dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan). Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met Ingang van te abonneren op IJmuider Courant 4 f 7.65 per kwartaal/of f 0.58 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zij die rich met ingang van 2 Januari 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nnm- mers tot en met 31 december 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- ln kwartaalabonnementen. den zijn en dat de vroeger zo rijke gron den geen grote vangsten meer opleveren. Maar de groep, die naar Groenland stoomde, had meer geluk. Bij West-Groen land werden visgx-onden ontdekt, die zeer rijke roodbaarsvangsten kunnen opleveren. Bij de onherbergzame kust van Oost- Groenland werden eveneens nieuwe vis gronden voor roodbaars ontdekt. Meri hoopt in Duitsland, dat het onderzoek zal worden voortgezet. „Over de natte grens" De KRO zendt tweede kerstdag om 15.40 uur .een programma uit van interviews met zeelieden, die de kerstdagen op zee moeten doorbrengen. Het programma heet „Over de natte grens". De verslaggevers van de KRO zullen een gesprek hebben met de schipper van de trawler „Job Gouda" IJM 79, Jan Zuiderduin, met een zeeloods en kapiteins van een coaster, een koopvaarder en een lichtschip. Besommingen van maandag 4 trawlers met 56.100, IJM 10 v. Hat tem 12.600, IJM 32 Elie 14.680, HD 79 3270, KW 82 10170, KW 108 3870, KW 22 3280, KW 57 4000, KW 69 f 4750, KW 175 4330. KW 101 4810, KW 87 3620 KW 24 8020, KW 155 1820, KW 169 3130, KW 107 3440, KW 64 5040, KW 127 3260, KW 95 5200, KW 37 1360. KW 36 4690, KW 68 3260, KW 98 3340. KW 63 4420, KW 160 4200, KW 79 2520, KW 12 5060, KW 33 5700, KW 66 3690, KW 93 5920, IJM 45 6580, IJM 78 4250, IJM 52 4120, IJM 60 3940, IJM 40 f 3870, IJM 61 3880, IJM 64 8390 UK 3 7250, WR 56 3220, WR 34 3850 WR 50 f 5660, WR 51 4460, WR 7 f 4660. WR 88 4300, WR 49 5310, WR 25 6310 Prijzen van maandag Heilbot 2,80-2,60, gr. tong 3,70-3,20, grm tong 3,40-2,60, kim. tong 3,20-2,70, kl. tong I 3,70-3, kl. tong II 3,60-2,80, tarbot I 3,70- 2,60 per 1 kg. Tarbot II 144-124, tarbot IV 72-44, gr. schol 43-28, grm. schol 38-21, kim. schol 35-26, kl. schol I 36-24, kl. schol II 39-26 schar 42-31, v. haring 31-26, makreel 22,40- 15, gr. schelvis 42-25, grm. schelvis 36-25. kim. schelvis 32-24, kl. schelvis I 30-21 kl. schelvis II 27-15, wijting 27-9, gr. gul 30-25, mid. gul 26-21, kl. gul 21-16, kl. haai 22-18, ham 100-61, poontjes 37-26, kl. kool- vis zw. 27-17, koolvis wit 38 per 50 kg Gr. kabeljauw 140-75, gr. koolvis zwart 85-65, gr. koolvis wit 81, gr. leng 80 per 125 kg. Aanvoer van maandag 831 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 1430 schol, 45 schar, 380 haring, 750 makreel, 1725 schelvis, 445 wijting, 635 kabeljauw en gul, 3 leng. 15 haai, 3 ham, 25 poon, 255 koolvis, 35 diversen. Totaal 6580. GROENTEPRIJZEN BEVERWIJK Maandag 22 december noteerden de gx-oenten in Beverwijk: andijvie 5288 bloemkool 2665, waspeen 1020, prei 10—26, knollen 8—24, witlof 46—72, boe renkool 7—14, groene kool 6—12, spi-uiten 34—80. In verband met het vertrek van de heer J. W. Beyersbergen uit Castricum hij is benoemd tot directeur van gemeente werken in de gemeente Dongen (N.Br.) hebben enkele mutaties plaatsgevonden bij de Castricumse vrijwillige brandweer. De heer Beyersbergen die ook brandweer commandant was in onze gemeente wordt namelijk opgevolgd door de heer P. van Maarleveld, die tot nu toe ondercomman dant was. De rang die hij nu gaat bekleden is die van hoofdbrandmeester le klas. Vervolgens werden bevorderd de heren G. Ronk tot adjunct-hoofdbrandmeester le klas en tot brandmeester le klas de heer M. Hopman. Door het comité „Onze roeping" van de gereformeerde gemeente te Castricum is maandagavond in de Maranathakerk een kerstwij dingsbij eenkomst gehouden, waar voor flinke belangstelling bestond. Samen zang van de gemeente ging het gesproken woord van ds. Y. van der Zee vooraf. Hij sprak over „Het kind en wij". Medewerking aan deze avond werd ver leend door het mannenkwartet „Spirito" uit Zaandam, dat enige kerstliederen ten gehore bracht. Als declamatrice trad mevrouw Van LoenenJansen uit Hoorn op en het orgel werd bespeeld door Bram Kuperus. Niet minder dan 124 leden van de sup portersvereniging CSV waren zaterdag avond in hotel Borst te Bakkum bijeen om de door het bestuur georganiseerde kla- verjasdrive mee te maken. De heer Hus- man trad deze avond als wedstrijdleider op. Hij hoefde niet te arbitreren. Voor de aanvang van het „kaartfeest" heeft de waarnemend voorzitter, de heer Chr. de Leeuw, de voorzitter, die in het ziekenhuis ligt, de heer Chr. Pieterse, van harte beterschap gewenst. De heer Morelis dankte namens de poolcommissie allen voor de medewerking in dit seizoen. Waakhond. Een 67-jarige nachtwaker is zondagavond op het terrein van de Am sterdamse Droogdok Maatschappij door zijn hond „Herta" aangevallen en met vrij ernstige verwondingen aan bpnen, hoofd en handen en een shock, is hij in het Binnengasthuis opgenomen. Hoger luchtrecht. Met ingang van 1 januari zullen de luchtrechten voor de verzending van brief- en pakketpost naar Indonesië, wegens het vervallen Van de bestaande bijzondere regeling voor het verwoer van deze luchtpost, op het nor male internationale peil gebracht worden. Ziekenfondspremie bejaarden. Voor 1959 is de premie van de ziekenfondsver zekering voor bejaarden bepaald op 82 cent per week voor inkomens tot 2520 gul den en 164 cent per week voor inkomens van 2520 tot 3530 gulden. Dat er ook aan de culturele ontwikke ling van het zich snel uitbreidende Heems kerk wordt fewerkt blijkt uit de oprich ting van een r.-k. gemengde zangvereni ging. Maandagavond was men hiertoe in zaal Nijman bijeengekomen. De initiatiefnemer, de heer H. v. d. Heide, heette in het bijzonder de nieuwe Heemskerkers welkom. Eenenveertig da mes en heren gaven zich hier als lid op. Men gaat repeteren in het nieuwe Wit- Gele Kruisgebouw onder leiding van de heer G. C. M. Barbanson uit Heemstede. Het bestuur van de vereniging werd als volgt samengesteld; De heer H. Koelman, voorzitter, mevrouw J. v. d. Heyde-Bleyen- daal. secretaresse en de heer D. Meyer, penningmeester. Op maandag 5 januari houdt de afdeling Heemskerk van de Partij van de Arbeid in slot „Assumburg" een jaarwisselings bijeenkomst, waarop de heer J. Harmsen, lid van het Provinciale Staten de nieuw jaarsrede uit zal spreken. Het programma vermeldt voorts een politiek forum en een muzikaal intermezzo. Bovcrwijk De atletiekvereniging „Suomi", DEM uit Beverwyk en Lycurgus uit Krommenie zul. len dit jaar gezamenlijk de traditionele kerstveldloop van de Velsense club houden, waarbij voor zondagmorgen 28 december om 10 uur in de waterleidingduinen te Wjjk aan Zee gerekend wordt op een groot aan tal deelnemers. Deze veldloop krijgt ditkeer een bijzon der karakter, omdat niet gerekend wordt met de beste tijd, maar met het beste tempogevoel. Er zullen namelijk koppels worden gevormd van twee personen, die ieder een vaste afstand lopen op één num mer en elkaar tijdens de race afwisselen. De heren en A-junioren lopen 10 x 500 meter per koppel; B-junioren 6 x 300 meter per koppel; dames, meisjes A en C-jongens 6 x 300 meter per koppel en B- en C-meis- jes 4 x 300 meter per koppel. Voor getrain de atleten zal daarna een veldwedstrijd oyer 2000 meter worden gehouden met han dicap voor de groepsindelingen. De eerste aankomende A-junior zal een wisselbeker als prijs krijgen Na afloop van de wedstrijden komen de deelnemers in het Watervliet-paviljoen bijeen. De spanning in het jeugdschaaktoei'nooi en het kampioenschap van Beverwijk is weer volledig teruggekeerd, doordat K. Schepel een overwinning heeft geboekt op H. Mostertman De mogelijkheid bestaat nu nog dat K. Schepel op de tweede plaats eindigt en hierdoor in de finale zal wor den geplaatst. In elk geval zal hij hier voor van P. Steeman moeten winnen. De stand is nu: H. Mostertman L. Portegies K. Schepel R. Joosten Steeman A. Royaards BRIDGECLUB „SANS ATOUT" De voornaamste uitslagen in de winter competitie van de bridgeclub „Sans Atout" waren: 1. J. Blom—J. Nijman 67; 2. J. v. ZutphenL. Kleyn 5814; 3. Ph. v. Gronin gen en partner 57; 4. C. Uttik—D. Hooge- boom 56; 5. A. Worst sr.A. Worst jr. 55; J. Krab—G. C. Tabak 5214; 7. A. Tand— Zoontjes 51%; 8. J. Berlee—C. Hooge- boom 51.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 4