speciale Kerst-aanbiedingen „Geen verandering in houding van V.A.R. tegenover Rusland' oude en jonge jenever 50 Gevechten tussen leger en Koerden in Irak DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Singapore verboden stad voor Indonesiërs HERENVESTEN NYLON ONDERJURKEN WOL STRETCH 6 WOORDVOERDER VAN NASSER: nv. Slavenburg's Bank REISDEVIEZEN SAFELOKETTEN Mist houdt „Zuiderkruis" lang buitengaats Britse fregatten leden onder IJslandse stormen Rebellen actief rondom Medan en Pematang Siantar Velseii Zuster T. de Beurs neemt afscheid in „De Rank" Geslaagde VAR A-avond in Het Centrum Huisarrest voor geschorste Westduitse magistraat Ex-generaal Von dem Bach- Zelewski gearresteerd Nieuw overleg inzake de kwestie-Cyprus op til Hoopgevende woorden van Griekse en Turkse zijde Kerstzangavond in Gerefor meerde Kerk Ram- bonnetlaan Mannenkoor „Zanglust zingt in kerstnacht Vanmorgen in de vishal en op zee Sebeenvaart hi dl Voor mij een „olifantje kerst aanbieding 19.75 O KORTING DAMESHANDSCHOENEN kerst aanbieding 95 HEDENAVOND GEOPEND! y.' 'PP' ■c-'A.-. DINSDAG 23 DECEMBER 1958 CAïRO (AFP) Mohamed Hassan Ein Heikal, die gewoonlijk tegenover de Egyp tische pers als woordvoerder voor presi dent Nasser optreedt, heeft in „Al Ahram! in antwoord op een vraag verklaard niet te verwachten, dat de houding van de Ver enigde Arabische Republiek ten opzichte van de Sovjet-Unie zal veranderen, nu de communisten weer actief worden in de lan den van het Nabije Oosten. Hij was van mening, dat de „politiek van vriendschap en samenwerking" tus sen de V.A.R. en de Sovjet-Unie zal blij ven bestaan. Hij noemde de samenwerking tussen het Arabische nationalisme en de Sovjet-Unie „een schitterend voorbeeld voor alle kleine neutrale landen in de we reld." Hassan Ein Heikal vroeg zich ten slotte af, of de communisten in de landen van het Nabije-Oosten die tot dusver „schou der aan schouder met de Arabische natio nalisten hebben gestreden," niet van de Advertentie Nieuwe Gracht 98 Tel. 12580 - 16942 Schoterweg 3 Tel. 13370 AMSTERDAM In verband met de aanstaande feest dagen was de affaire op het Damrak voor de eerste beursdag van deze week zeer kalm. In de hoeken van fondsen waarvan nog enig nieuws bekend was, bestond enige belangstelling, onder andere in de hoek van aandelen Kon. Olie en die van Senem- bah. Voor de overige hoeken van de inter nationale waarden was de belangstelling minimaal, doordat het buitenland groten deels verstek liet gaan. De stemming ech ter was, behalve voor de oliewaarden, aan de vaste kant. De interimregering in Vene zuela heeft de minimumbelasting verhoogd op de winst van de in Venezuela werkende oliemaatschappijen van 50 percent tot ten minste 65 of 70 percent. Ruim 40 percent van de totale ruw olieproduktie van de Koninklijke-Shell Groep komt uit Vene zuela. Op bovenvermelde belastingverho ging waren aandelen Koninklijke flauw tengevolge van de verkopen voor Zwitserse en Parijse rekening. Na een opening op 175,30 trok de koers aan tot boven de 176, doordat New York op dit lage niveau met kooporders in de markt kwam. Ver geleken bij de slotkoers van vrijdag be droeg het verlies voor de olie-aandelen ongeveer 5,50, terwijl de aandelen voor eenzelfde bedrag onder pariteit Amerika lagen. Philips en Unilever boekten een winst van ongeveer 6 punten, terwijl AKU, dat bij de overige internationale waarden de laatste tijd in koersstijging zijn ten ach ter gebleven, op publieke vraag bijna 3 punten hoger in de markt lag. KLM vrijwel verwaarloosd. Van de leidende cultuurwaarden lagen Senembah en Certificaten Deli vast, in de markt. De Senembah heeft het korte geding tegen de Bank Indonesia, in verband met de in Nederland aanwezige 6263 pakken tabak, gewonnen. De koers van de Senem- bah-aandelen schommelde rond de 131 tegen vrijdag 124%. De handel verliep vrij vlot. Deli werd uit de markt gencmen en kon zich goed herstellen van de verliezen van de vorige week. Amsterdam Rubber was een puntje hoger. De scheepvaarten en staatsfondsen waren kalm en vrijwel prijs houdend. In de aandelen Verenigde Machinefabrie ken (Stork-Werkspoor) en Beynes kwam op last van het beursbestuur geen notering in verband met een bericht over omwisseling van aandelen, van welk bericht het pu bliek eerst kennis kan nemen. Aandelen Bronswerk werden iets hoger geadviseerd, op de bevredigende resultaten van de maatschappij. Prolongatie 3% percent. (ANP) NEW YORK Het koersniveau was dalend van vrij spoedig na de opening tot ongeveer mid- denbeurs. Een poging tot herstel leed vlak voor beurseinde schipbreuk toen nieuwe verkopen ontstonden en de koersen over het algemeen afbrokkelden. De oliewaar den hadden het zwaar te verduren van de belastingverhoging in Venezuela. De elek tronische sector was ook in mineur. Bij de banden was alleen Goodrich niet lager. De luchtvaartmaatschappijen ondervonden invloed van de stakingen. De staalwaarden waren fractioneel tot meer dan een dollar lager. Bij de autowaarden weerstond alleen Chrysler de druk. Enkele indivi duele fondsen waren willig. American Shipbuilding steeg 3 dollar. Du Pont, Union Carbide en Stauffeur waren vaste plaatsen in de chemiesector. Pola roid was lager in de cameragroep. Van de 1258 verhandelde fondsen sloten er 730 lager en 328 hoger. De aandelenomzet daalde van 3.540.000 tot 3.030.000. Het in dustriegemiddelde kwam van 573.17 op 571,23; dat voor spoorwegen van 154,68 op 154,34 en dat voor openbare nutsbedrijven van 89.00 op 88.95. Op de kerstdagen, donderdag en vrijdag, en Nieuwsj aarsdag, volgende week don derdag, zullen alle beurzen in de Ver enigde Staten zijn gesloten. (UPI) „rechte lijn van het patriottisme afwijken om de rode vlag in het Nabije Oosten te planten." LONDEN (Reuter) Krachtens een maandag in Cairo ondertekende overeen komst tussen de V.A.R. en de Sovjet-Unie zullen er in de V.A.R. met medewerking van Rusland vijf nieuwe vliegvelden wor den aangelegd en een aantal industrieën worden gevestigd, zo meldt radio-Cairo. In een door het radiostation uitgezonden communiqué van het centrale ministerie voor industrie van de V.A.R. wordt ge zegd, dat er in Cairo besprekingen zijn gevoerd tussen de voorzitter van de com missie voor buitenlandse betrekkingen van de Russische ministerraad, Nikitin, en de minister van industrie van de V.A.R. Abbas Sidky. Tijdens deze besprekingen zijn beide overeengekomen de nieuwe industriële projecten uit te voeren in het mijnbouw- gebied van het Egyptische deel van de V.A.R. WASHINGTON (UPI) Een baggermo len van het Amerikaanse leger gaat voor de Verenigde Arabische Republiek de toe gangen naar het Suezkanaal aan de zijde van de Middellandse Zee uitbaggeren. De V.A.R. heeft het schip, de 22.000 ton me tende „Essayone" een van de grootste baggermolens ter wereld gehuurd van de Amerikaanse regering. Duitse hulp voor Assoeandam BONN, (Reuter) Een woordvoerder van het WestduitSe ministerie van buiten landse zaken heeft maandag medegedeeld dat Westduitse ondernemingen bereid zijn een bedrag van 200 miljoen mark te ste ken in het Egyptische project van de Dam van Assoean. Hij voegde daaraan toe, dat de ondernemingen van plan zijn deze in vestering te doen in samenwerking met andere Westelijke landen. De regering zal zo spoedig mogelijk een beslissing nemen over het verzoek van de insutrie de inves tering in de bouw van de dam te garande ren. Ook zal een besluit genomene worden of de regering zelf zal helpen bij de bouw van de dam. De woordvoerder zei, dat de Egyptische regering nog een overeen komst met de Sovjet-Unie had gesloten over de bouw van de dam. De dikke mist, die nu al vele uren lang boven zee en boven het kustgebied hangt, heeft vele thuisvaartplannen van opvaren den van schepen in de war gestuurd. Voor IJmuiden liggen sinds gisteravond vele schepen, waarbij de „Zuiderkruis", die niet binnen kunnen komen. Het zicht op de haven is zeer slecht. De schepen zullen moeten wachten, totdat wellicht in de mid daguren de mist enigszins optrekt. LONDEN (UPI) De Britse fregatten die ter bescherming van de Britse vissers patrouilleren in de IJslandse wateren, zijn door de stormen, die daar de ladtste tijd gewoed hebben, zozeer gehavend, dat zij voor reparatie naar Engeland moeten te rugkeren, zo heeft de admiraliteit meege deeld. De beplating van deze vrij nieuwe vaartuigen, gebouwd in 1953, werd inge deukt door de golfslag. Van zes boten werd de boeg reeds verstevigd, zes andere zullen begin volgend jaar volgen. Waaruit deze „versteviging" bestaat, is niet békend. GEWONDE VAN BOORD GEHAALD De loodsafhaaldienst is vanmorgen uit gevaren om een gewonde van de „Histo rian" af te halen. 3%"/» Nederl. '47 3 °/n Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57. A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen N. Hoogovens Nederl. Ford Kabelfabriek gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton .'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 8915/i6 94 10Vi6 87% Voorbeurs- koersen 97 106 242}4 389% 187 334 207 297% 467 190 400 195 146% 709% 176,70 174% 81 101,— 154% 154% 134% 129% 239% 129% f 136,40 244 135 180 201% 179 59% 48% 89 47 79% 22-% 242 455 395 174,50 SINGAPORE, (Reuter) Een woord voerder van het Indonesische consulaat te Singapore heeft zondag meegedeeld, dat er inderdaad geen Indonesiërs naar Singa pore kunnen reizen in verband met de „ac tiviteit van Indonesische opstandelingen" daar. Het is niet waar, aldus deze woord voerder, dat niemand toestemming krijgt Sumatra te verlaten. Indonesiërs van Su matra of andere eilanden mogen wel naar de federatie van Malakka reizen. Een Britse zakenman, die zojuist uit Medan was gekomen, heeft zondag te Koeala Loempoer meegedeeld, dat het in Medan onrustig is en dat het aantal mili tairen, die goed gewapend zijn en er goed gevoed uitzien, zeer is toegenomen. In de omgeving van de stad, aldus deze zaken man, opereren opstandelingen. DJAKARTA, (Reuter) Functionaris sen van de „Garuda Indonesian Airways" hebben zondag meegedeeld, dat het ver bod voor Indonesiërs om naar Singapore te reizen tot 24 december zou duren. Het verbod betreft geen buitenlanders, zo zei den zij. Er zijn echter minstens twee be richten uit Medan geweest over buitenlan ders die op weg naar Singapore in Medan moesten uitstappen. Vólgens berichten uit Noord-Sumatra voeren regeringstroepen nog zuiverings acties uit tegen opstandelingen in de ber gen rondrom Medan. Zonder toestemming van de commandant die het bestuur uit oefent mag niemand Medan en de haven Belawan binnengaan. (AFP-Reuter) In Pematang Siantar aan de oostkust van Sumatra zijn dezer da gen drie personen gedood en 12 ernstig ge wond door het ontploffen van een hand granaat in een. bioscoop. MANILLA, (UPI) De hoofden van de Indonesische diplomatieke vertegenwoor digingen in Djakarta hebben zaterdag in Djakarta „coördinatie van maatregelen tegen de activiteit van Indonesische op standelingen in het buitenland" bespro ken. Dit bericht het Indonesische pers agentschap PIA. De bijeenkomst was uit geschreven door de minister van Buiten landse Zaken, dr. Subandrio, „met het oog op de laatste ontwikkelingen wat be treft de veiligheid van het land". Het persagentschap bericht voorts dat in de provincie Djambi, Zuid-Sumatra, 105 opstandelingen zijn gesneuveld. Tot de gesneuvelden behoren een vroegere ka pitein van het Indonesische leger en een voorlichtingsofficier. De hoofdwijkverpleegster van het Witte Kruis in Velsen, zuster T. de Beurs, die met ingang van 1 januari 1959 na een dienstperiode van ruim 37 jaren haar ar beid zal neerleggen, zal dinsdag 30 decem ber in het hervormd wijkgebouw „De Rank" aan de Wilhelminakade 94 in IJmui den (nabij de spoorhalte Julianakade--of bushalte Julianabrug) afscheid nemen. De afscheidsbijeenkomst begint om half vijf precies. In Het Centrum in Beverwijk heeft de afdeling Beverwijk van de VARA maan dagavond een drukbezochte kienavond ge houden, ter gelegenheid van haar dertig jarig bestaan. De belangstelling voor deze avond was zo groot, dat het bestuur besloot om donderdag 8 januari nogmaals een kienavond te houden. De voorzitter, de heer J. van Coezand, deelde in zijn ope ningswoord mee, dat de toeloop van nieuwe leden naar de Partij van de Arbeid, de vakbonden en de VARA overal in ons land zeer vlot gaat. Beverwijk maakt op dit algemene beeld geen uitzondering. In één maand tijd schreef men hier honderd nieu we leden in. De afdeling Beverwijk is 21 maart 1928 opgericht, zo vertelde de heer Van Coe zand en na de heroprichting in 1945 telde de afdeling 400 leden. In oktober 1958 had de afdeling 1500 leden en sindsdien is het cijfer 1600 ruimschoots gepasseerd. BEVERWIJK DINSDAGe 23 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Overtreding artikel 152 bis". Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „Als de dauw hangt komt er regen". Het Centrum, 20 uur: Personeelsvereni ging machinefabriek C. Maters n.v., Kien avond. Colonnegebouw, Beeckzanghlaan, 20 uur: Het Nederlandse Rode Kruis, afdelings vergadering. WOENSDAG 24 DECEMBER Kennemer-theater, 19 en 21.15 uur: „Mijn beste vijand". Luxor-theater, 19 en 21.15 uur: „Liana, het öerwoudmeisje". (Van ónze correspondent in Bonn) Te Frankfort is een arrestatiebevel uit gegeven tegen de geschorste officier van Justitie Schweinsberger, die beschuldigd wordt van passieve medewerking aan moord op Joden. Hij zou voor maandag een vliegtuigreis van München naar Cairo heb ben geboekt, al heeft hij dit ontkend. Schweinsberger werd donderdag uit zijn ambt geschorst. Schweinsberger werd za terdag in vrijheid gesteld, nadat hij zijn paspoort had ingeleverd en beloofd had zich om de andere dag bij de politie te melden en 's nachts thuis te zullen blijven. Volgens de procureur-generaal die de zaak behandelt, kan Schweinsberger volgens de Westduitse wet niet meer worden ver volgd voor wat hij in 1942 zou hebben ge daan. Een Oostduits dagblad en een Westduits weekblad hebben beweerd, dat hij in 1942, als lid van een krijgsraad, verhinderd heeft, dat een proces wegens moord op Joden zou worden gevoerd, en dat hij des tijds had verklaard dat het vermoorden van Joden in de zin van het nationaal- socialisme juist was. Het gaat hier o.m. om de moord op 75 Joodse mannen, vrou wen en kinderen, die toegegeven is door een S.S.-er. Deze heeft na zijn bekentenis gezegd, dat hij destijds niet voor een krijgsraad behoefde te komen, omdat Schweinsberger dreigde Himmler in ver trouwen te nemen, indien dit procgs toch zou zijn doorgegaan. Op de Westduitse justitie is de laatste tijd scherpe critiek geuit wegens de ge- vallen-Eisele en -Zind. De justitiële vrees voor nieuwe ontvluchtingen naar Egypte blijkt ook uit de arrestatie te Neurenberg van de voormalige S.S.-generaal Von dem Bach-Zelewski, die er van wordt verdacht iets te maken te hebben met de moorden die tijdens de beruchte Roehm-putsch in 1934 zijn gepleegd op de tegenstanders in de nazi-partij. De generaal zou in 1934 in Oost-Pruisen twee van zijn S.S.-manschappen hebben bevolen een kasteelbezitter dood te schie ten, omdat diens gezicht hem niet be viel. Een van deze beide S.S.-mannen heeft onlangs een bekentenis afgelegd en daarbij Von dem Bach-Zelewski beschul digd. Men heeft ook in dit geval maar geen risico genomen en de ex-S.S.-generaal meteen gearresteerd. Von dem Bach-Ze lewski heeft tijdens de Neurenbergse pro cessen tegen de nazi-grootheden beweerd aan Goering een stuk zeep en daarin ver borgen een ampul cyaankali te hebben ge geven, waardoor laatstgenoemde in staat was in 1946 zelfmoord te plegen voor hij opgehangen zou worden. De Westduitse politie onderzoekt een aanklacht van een Joodse caféhouder Sumpf in het dorp Köppern in de staat Hessen, dat dorpelingen hem, zijn vrouw en zijn negenjarige zoon hebben mishan deld en anti-semitische uitlatingen gedaan. Sumpf is twee jaar geleden uit Israel teruggekeerd. Nu wil hij Duitsland weer verlaten, zodra hij zijn café kan verkopen en zijn schulden afbetalen. LONDEN (AFP) De correspondent van de Londense „Times" in Athene meldt van gezaghebbende zi.idê te hebben verno men, dat er langs diplomatieke weg on derhandelingen tussen Groot-Brittannië, Griekenland en Turkije zullen worden ge opend over de toekomst van Cyprus. De besprekingen zouden deze week nog be ginnen. De Turkse minister van Buiten landse Zaken Zorloe heeft na zijn terug keer uit Parijs in Istanboel tegenover ver slaggevers verklaard dat de besprekingen die hij met zijn Britse en Griekse ambt genoten, Selwyn Lloyd, en Averoff, over Cyprus heeft gevoerd, een „gunstige at mosfeer" hebben geschapen. „Deze at mosfeer is de beste, die tot nu toe bij de behandeling van dit vraagstuk werd be reikt. Wij willen dit op positieve manier ontwikkelen, aldus Zorloe. Ook minister Averoff heeft in antwoord op vragen, bij zijn terugkomst uit Parijs in Athene, ver klaard dat de Parijse besprekingen een betere sfeer hebben geschapen. „Het is nog te vroeg, om snelle ontwikkelingen te verwachten. Er bestaat nog geen aanlei ding voor een definitief optimisme," zo zei hij. NICOSIA (Reuter-UPI) Drie Britse soldaten zijn zondag ernstig gewond door dat onder hi n auto in het zuidwesten van Cyprus een mijn ontplofte. In het rege ringsgebouw van Nicosia werd ook een bom tot ontploffing gebracht. De plaats vervanger van aartsbisschop Makarios bisschop Anthimos van Kitium, heeft zijn spijt betuigd over de dood van twee Britse militairen, zaterdag om het leven geko men toen hun voertuig op een mijn reed. De EOKA gaf zondag een pamflet uit, waarin het voortduren van de terreur wordt geweten aan Britse onverdraag zaamheid en haatdragendheid. Op de twéede kerstdag wordt ér 's avonds in de Gereformeerde Kerk aan de Ram- bonnetlaan in IJmuiden een kerstzang avond gehouden. Ds. P. Lok zal twee korte meditaties houden: „Veracht en verdacht van wonder tot wonder". Aan deze avond wordt medewerking verleend door Janny Kramer, sopraan, Nol van Leeuwen, bari ton, Wim van Leeuwen, bas, een meisjes koor onder leiding van Nol van Leeuwen en Gerrit. Ridder, orgel. Belangstellenden zijn van harte welkom. Het mannenkoor „Zanglust" in Bever wijk, directeur B. Nuyen, zal op woensdag 24 december medewerking verlenen aan de kerstnachtdienst in de „Irenekapel" in Beverwijk. Op zondag 4 januari zingt hetzelfde koor des avonds om zeven uur in de Grote Kerk tijdens een jeugddienst. Heden aan de markt De trawler Allanwater en zes loggers zorgden dinsdag voor een totale aanvoer van 800 kisten verse vis. De Allanwater I.JM 34 had een vangst van 185 wijting, 65 gul, kabeljauw en koolvis, 10 haring, 70 makreel. De loggers zorgden voor 210 schol, 39 diversen, 155 stijve kabeljauwen en 7500 kilo tongen. Maandag pas vis? Voor de woensdagmarkt was vanmorgen niets bekend omtrent thuisstomende sche pen. De Toronto IJM 97, die vandaag al aan de markt werd verwacht, was gister avond nog vissende. Daarbij komt nog. dat de Nederlandse Zeevisgroothandel morgen gees vis koopt en dat de animo om zaterdag vis te kopen ook niet erg groot is. Er bestaat dus een mogelijkheid dat de IJmuidense vishallen een aantal dagen zonder vis tegemoet gaan. Pas maandag kan weer worden gerekend op aanvoer van enige betekenis. Voor het buitenland In guldens werd vanmorgen betaald voor grote kisten kabeliauw 114 tot 90, grote regels kabeliauw 112 tot 90, kleine regels kabeliauw 50 tot 56. grote schol 28 tot 30 grootmiddel 26 tot, 30. zetschol 27 tot 30 schol I 30 tot 32 grootmiddel 2,80 tot 3.10. kleinmiddel 2.70 tot. 3. tong I 3.20 tot 3.40 tong TT 3.20 tot 3.40 en tarbot 4,10 tot 4.90 Voor de eigen markt In guldens werd vanmorgen betaald voor kisten kleine kabeliauw 90, grote gul 30 tot 38, middelsoort 25 tot 30. kleine torren 21, grote schelvis 30 tot 32, grootmiddel 30 tot 34. kleinmiddel 29 tot 31. pennen 28 tot 30. hraad 27 tot 30. wiiting 36. zwarte koolvis 75 tot 76. koolvis I 26. koolvis TT 19, schol TT 31 tot 35. schol TTI 35 tot 30. grote tong 3 90 tot 4, haring 28 tot 30. ma kreel 23 tót 26. Besommingen heden De Allanwater TJM 34 besomde van morgen 11" 400, KW 126 f 9 920. KW 89 f 5.800, KW "g f 6 X50, KW 46 f 6.930. KW 161 7.490. Schrale vangsten On de visgronden was het overal goed weer. Tussen 59 en 60 graden noorder breedte waren ds vangsten echter slech' m»t 100 tot 175 manden schelvis, makreel en koolvis nr etmaal De Golfstroom KW 4 gaf een dagvangst door van 80 manden «•„bolvi's en koolvis. De Sakina Martina KW og „af ppn trek door ran 40 manden schelvis en wiitine en de Joh Gouda T.TM 70 en Toronto T.TM 97 gaven trekken door van 30 manden boons. Langs de kust was het eveneens slecht met. de visseri-i. De loggers en kotters vin den weinig: 100 tot 100 kHo tongen en 5 tot 10 manden schol nor etmaal De loc- vors en kotters bil de Pitthoej en 'dl de boei P 1 vingen meer: 200 tot 300 kilo tongen en 10 tof 15 manden schol en wij ting in een etmaal. De visserij in het ka- naaicehied en in de Terse Zee loont nu snel af. Het merendeel van de sch°nen aldaar keert naar huis met slechte haringvang sten aan boord. Aagt.edijk. 22 380 m. z.z.o, Kp. Verdè n. L. Palmas. Aagt.ekerk. 23 te Antwerpen. Abbedijk, 22 220 m. w.z.w. Ouess. n. Antwerpen. Abida nass. 22 Wellington n. Curacaó. Acila, 22 200 m. o. Madeira n. Curagao. Agamemnon, 22 v. Nickerie n. Curacao. Albireo. pass. 22 Gibraltar n. Antwerpen. Algenib, 22 90 m. w. Burlings n. Bremen. Alhena. 23 te Ilheos. Alkes, 22 ten anker rede Aleppey. Almkerk. 22 15 m. z. Cartagena n. Cadiz. Alr.ati. 22 te Rio de Janeiro verwacht. Amstelkroon. 22 v. Amsterdam. 23 te Londen. Andi.jk, 22 450 m. z.w. Fayal n. Havana. Angolakust, 23 te Lagos. Annenkerk. 23 te Kaapstad. Appingedijk, 22 te Paranagua. Artemis, pass. 22 Mona Pass. n. Mobile. Asmidiske. 22 890 m. w. Ouessant n. Rotterdam. Astrid Naess, 22 dw. Bizerta n. Rastanura. Baarn, 22 v. Port of Spain n. Londen. Balticborg, 22 v. Amsterdam n. Domsjö. Batu, 23 v. Port Said n. Genua. Bawean, 22 te Suez. Beninkust, 22 v. Freetown n. Grand BaSsa. Bennekom, 2 2op rede Guanta. Billiton. 22 200 m. w. Sabang n. Karachi. Blitar, 22 te Penang. Bloemfontein, 22 v. East-London n. Pt. Elisabeth. Bonita, 22 te New Orleans. Borneo, 22 170 m. z.z.w. Ouessant n. Amsterdam. Breda, 22 t.e Puerto Ordaz. Bussum. 22 te Rastanura verwacht v. Suez. Caltex Leiden, pass. 22 The Brothers n. Bahrein. Caltex Nederland, 21 v. Bahrein n. Hongkong. Camerounkust, pass. 22 Gran Canaria n. A'dam. Cartago, 22 v. Bolivar n. Los Angeles. Casamance, 22 85 m. n. Kp. Blanc n. Dakar, Castor, 21 350 m. z.w. Finisterre n Emden. Charis, pass. 21 Nuevitas n. La Guaira. Cistula, 22 100 m. z. Adelaide n. Geelong. Cleodora, 22 dw. Banka n. Surabaja. Concepcion, pass. 22 Parana n. Montevideo. Cradle of Liberty, 22 80 m. n.w. Djedda n. Mena. Crania, 21 680 m. w.z.w. Flores n. Rotterdam. De Eerens, 23 te Basrah v. Kuwait. Diemerdijk, 23 te Vitoria. Doris, 22 250 m. n.n.w. Finisterre n. Paramaribo. Duivendijk, 22 te Newport v. Swansea. Duivendrecht, 22 te Suez v. Mauritius. Eemland, pass. 21 Ouessant n. Las Palmas. Esso Nederl., 22 18 m. w.n.w. Finist. n. Rastanuïa, Friesland KRL, 23 te Lorenco Marques. Ganymedes, 22 te Antiqua verw. n. Antiqua. Giesenkerk. 22 te Port Said v. Genua. Gordias, 22 te Carupano v. Antwerpen. Groote Beer, 22 830 m. z.w. Colombo n. Aden. Haarlem, 22 te Antwerpen. Hector, 22 70 m. n. Malta n. Hamburg. Helicon, 23 te Guanta. Hera, 22 850 m. z.w. Azoren v. Liverpool Hermes. 23 t.e Kingston verwacht. Hersilia, 22 t.e Puerto Limon v. Cristobal. Hilversum, 21 60 m. n.o. Malta n. Hamburg. Hispania, 23 te Rotterdam verwacht v. Bilbao Holendrecht, 22 v. Baltimore n. Amsterdam. Hydra, 21 v. Curagao n. Cristobal. Ivoorkust, 22 v. Abidjan n. Monrovia. Jupiter, 21 50 m. z.w. Ouesant n. Rotterdam. Kabylia, 22 te Thameshaven v. Hoek v. Holland, Karsik, 22 v. Port Nelson n. New Plymouth. Katelysia, 22 140 m. o.z.o. Billiton n. Miri. Keizerswaard, 22 te Maracaibo verwacht. Kertosono, 22 te New Orleans v. Houston. Kloosterdijk. 22 te Galveston. Koningswaard, 21 400 m. w. Finisterre n. R'dam, Kosicia, 22 400 m. z.w. Madeira, n. Curagao. Kreeft. 22 165 m. n.o. Las Palmas n. Monrovia, Laarderkerk, 22 75 m. n.w. Malta n. Port. Said. Larenberg, 22 175 m. z.o. Madeira n. Amsterdam. Laurenskerk, 22 te Damman verwacht. Lelykerk, pass. 22 Muskat n. Suez. Leuvekerk, 22 65 m. n.n.w. Lissabon n. Hamburg. Loenerkerk, pass. 22 Casquets n. Antwerpen. Loosdrecht, 22 te Khorramshahr. Loppersum, 22 te Houston. L Vrouwekerk, 22 20 m. w. Finist. n. Marseille. Maaskerk, 23 te Aden. Maetsuycker, 22 150 m. w. N.W.-kp. n. Singapore. Malea, 22 230 m. w. Thursday Isl. n. Sydney. Mariekerk. 23 v. Port Okha n. Bombay. Marnelloyd, 22 v. Ozanis n. Surigao. Mataram, 22 v. Port Said n. Napels. Meliskerk, 22 100 m. z.w. Ras Fartak n. Bahrein, Mem non, 23 New York. Mentor, 20 200 m. n.w. Trinidad n. Trinidad. Moordrecht, pass. 23 Muscat n. Mena Al Ahmadi. Munttoren, 22 te Berre. Naess Commander, 22 60 m. n. Malta n. Pt. Said. Naess Lion. pass. 22 Pantellaria n. Houstón. Nestor. 23 te New York. Nias, 21 v. Bordeaux n. Dakar. Notos, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Omala, 24 te Rotterdam v. Alesund. Ondina. 23 te Surabaja. Cranjefontein, 21 110 m. z.z.w. Bathurst n K'stad, Oranje Nassau, 23 te Port of Spain. Oranjestad. 23 te Amsterdam verwacht. Orestes, 22 te Port Au Prince. Overijsel, 23 te Singapore. Papendrecht, 22 120 m. z.w. Brest n. Novorossisk. Pendrecht, 22 te Beyrouth. Perna, 22 280 m. z.z.w. Calcutta n. Abadan. Pieter S. 23 te Rotterdam. Polyphemus, 22 rede Hinigaran. Prins Alexander. 22 v. Haifa n. Antwerpen. Prins Casimir. 23 t.e Le Havre. Prins der Nederlanden, 22 v. A'dam n. W.-Indië. Prins Willem II. 22 t.e Le Havre v. Quebec. Prins Willem III, 22 t.e Hamburg v. Rotterdam. Frins Willem IV, 22 te Londen verw. v. Glasgow, Prins Willem V, pass. 22 Espichel n. Alexandria. Pr. Johan Willem Friso, 22 130 m. z.w. Ouessant naar Leixoes. Provenierssingel, 21 v. Pto. Ordaz n. Morrisville, Purmerend, 22 ten anker lichtschop Thameshaven naar Stanlow. Pygmalion, 22 250 m. w.z.w. L'end n. Pt., a Pitre. Roggeveen, 23 te Mauritius v. Port Elisabeth. Rondo, 21 650 m. z.o. Fayal n. New York. Rutenfjell. 23 te Londonderry v. Kiel. Salatiga, 21 150 m. w. Madeira n. Iskenderun. Sarpedon. 22 600 m. n.n.w. Pto. Rico n. La Guaira. Scherpendrecht, 23 te Paulsboro. Schie, pass. 22 Texel n. Antwerpen. Schiedijk, 22 v. Hamburg n. Bremen. Senegalkust, 22 te Takoradi verwacht v, Accra. Silindoeng, 22 te Brisbane. SJoterdijk. 22 v. New York, n. Boston. Solon, 22 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Sommelsdijk, 23 te New York. Stad Arnhem. 22 100 m. z.w. Ouessant n. Italië, Stad Haarlem, 22 v. Bagnoli n. Melilla. Stad Rotterdam. 22 80 m. o. Gibraltar n. Pepel, Stad Schiedam. 22 50 m. o. Malaga n. Rotterdam. Stad Vlaardingen, 22 85 m. w. Gibraltar n. A'dam. St.anvac Riau, 22 v. Pladju n. Buatan. Stentor, 22 t.e Houston verwacht. Steven, 22 70 m. z.w. Scillys n. Malta. Straat Madoera, 22 te Mombasa verw. v. Zanzibar. Straat Magelhaen, 22 te Zanzibar verw v. Tanga, Straat Mozambique, 22 v. Yokohama n. Hirohata, Sunetta, 22 120 m. o.n.o. Surabaja n. Brisbane. Tahama, pass. 22 Finisterre n. Port Said. Tankhaven I, 23 t.e Sungeigerong. Tara, 22 te Rio de Janeiro verw. v. Antwerpen Teucer, 23 te Djakarta v. Bangkok. Thelidomus. 22 te Anacort.es v. Tomori. Titus, 22 v. Carupano n. Puerto Ordaz. Tjibadak. 22 v. Singapore n. Belawan. Tjibodas, 22 v. Shanghai n. Moji. Tjiluwah, 23 te Priok verwacht. Tomocyclus, 22 te New York. Trajanus, 21 110 m. n. Barbados n. Bremen Van Cloon, 22 v. Tsing Tao n. Shanghai. Vasum. 24 te Banias verwacht v. La Spezia. Vivipara, 22 15 m. n. Algiers n. Tripoli. Waal, 22 24 m. n. Bougie n. Piraeus. Waterman, pass. 22 Guardafui n. Fremantle. Westland, pass. 22 Ouessant n. Amsterdam. Wonorato. 22 t.e Singapore. Zaanland, 22 te Ilheos. Zonnekerk, 22 Lissabon. KLEINE VAART Bab T, 22 15 m. n.o. Segerstad n. Loxelosund. Bloemgracht. 22 te Amsterdam. Brouwersgracht, 22 te Amsterdam. Draco, 21 v. Tarragona n. Valencia. Joost, 22 15 ra. o.n.o. Terschell.bank n. Zaandarrt. Jupiter, 22 ten anker rede Casablanca n. Kenitra. Kaap St. Vincent, 18 v. Domsjö n. IJssélmonde. Lucas Bols II, 22 3 m. z.w. Elbe n. Amsterdam. Lijnbaansgracht, 22 Br.büttel gepass. n. Londen. Manto, 22 te Amsterdam n. Odense. Nero, 21 te Aalborg n. Aarhus. PJat.o, 22 20 m. z. Ouessant n. Amsterdam. Ponza, 17 Kiel gepass. n. Karskaer. Quo Vadis, 21 rede Belfast n. Liverpool. Schippersgracht, 22 te Abö. Tilly, 18 v. Johannadal te Korsnas. Westerdok, 21 90 m. w. Esbjerg n. Esbjerg. SLEEPVAART Barentsz Zee, 22 v. Bordeaux n. Rotterdam. Clyde, 23 v. Orange n. Perzische Golf. Cycloop, 21 500 m. o.n.o. Bermudas n. Perz. Gölf. Friesland. 21 300 m. o. Midway eil. n. Honólulu. Humber, 20 v. Vlissingen te Maassluis. Loire, 21 320 m. n.w. Paramaribo n. Belem. Maas, 22 80 m. n.o. Ouessant n. Genua. Noordholland. 21 160 m. n. Finisterre n. Maracaibo. Fooizee, 22 v. Brunsbüttelkoog n. Rotterdam. Rode Zee, 22 70 m. n.o. Christobal n. Europa. Titan, 21 300 m. o. Bermudas n. Perzische Golf. Zeeland, 21 460 m. n.w. Kp. St. Vincent n. Khor ramshahr. Zwarte Zee, 20 v. Almirante n. Eugene eil. OLIFANT N.V. DISTILLEERDERIJ VARI'J. AMELCHERS W2„ SCHIEDAM j. ,.VPV'' in een zeer fijne tub. kwaliteit normale prijs 2790 voor monstercollectie iets smoezelig met In de modekleuren I.beige. m.beige en blauw als voor v.'V yJ" .T 1 ■yv* .i' MODEMAGAZIJNEN BEVERWIJK

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6