Hoogovens gedupeerd door uitblijven van orders aan scheepswerven PHILIPS Chefarine 4 Maar uitbreidingen gaan zeer doelbewust door Venkcdk Per jaar 500 miljoen nodig voor landbouwinvesteringen Woningwetwoningen over de provincies verdeeld NAAIMACHINES f1 beroemde geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! In Noordholland mogen er 6400 gebouwd worden KLM-toestel bijna in botsing met Saab J-29 straaljager boven Zweden DINSDAG 23 DECEMBER 1958 7 Dr. C. B. Tilanus-medaille voor ir. Ingen Housz Luchtfoto's voor politie en justitie kerstboomverlichti Keuze uit 12 fraaie garnituren vanaf f 6.35 Frankrijk schenkt kostbare kunstcollectie aan Japan Kunst uit Egypte in Utrechts museum Nieuwe pensioenregeling voor mijnwerkers Wegens verduistering van auto f 300 boete Paus Joannes voor de film Examens „Na de, teruggang in de Verenigde Staten is in ons eigen vak de neergaande ont wikkeling eerst thans aan de beurt gekomen," aldus sprak vanmiddag ir. A. H. Ingen Housz tijdens de traditionele kerstlunch in de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalbedrijven. Hij wees op een teruggang van de bedrijfsbezetting in de hele Kolen en Staal Gemeenschap. Hoogovens heeft de recessie reeds op enkele punten gevoeld en men is zeker nog niet aan het eind van de moeilijkheden. In de buizengieterij blijft het binnenkomen van opdrachten bijzonder traag en er is geen enkele reden om over het weer inleggen van een tweede ploeg te denken. In de platenwellerij is al eens af en toe de produktie verminderd. Even is daarna weer op volle produktie over gegaan, maar het ziet er naar uit, dat de teruggang zich zal herhalen. Want met name de scheepswerven, de grote afnemers van de platenwalserij, zien hun orders slinken. Zij hadden voor vele jaren vooruit opdrachten en zij zijn nog steeds bezig die uit te voeren, maar nieuwe opdrachten komen er weinig bij. En zo bestaat, volgens de heer Ingen Housz. de kans dat deze tak van het bedrijf die voor de produktie-omvang van de K.N. H.S. zo belangrijk is, zal achteruitgaan en dat zij de invloed daarvan zullen gaan ondervinden. Immers, de scheepvaart over de gehele wereld heeft het moeilijk. Over al zijn schepen opgelegd. Toch doorgaan „Men heeft mij," aldus ir. Ingen Housz, „wel gevraagd waarom wij, terwijl wij onze produktie beperken, toch in dezelfde fabrieksafdelingen met uitbreidingen door gaan en daarop is mijn antwoord dat ik hier nog eens wil herhalen dat wij het volle vertrouwen in onze toekomst hebben en dat ons hele handelen gericht is op de voortzetting van ons werk en op de uit breiding ervan, en dat wij weten dat wij op stevige grond staan. Ik heb het daar ook gisteren over gehad. Wanneer wij dan be denken dat uitbreidingswerkzaamheden al tijd geruime tijd duren, dan moeten wij steeds bij elk besluit tot een uitbreiding weer het risico nemen dat zij op het mo ment van haar gereedkomen wel eens niet terstond haar volle nut kan afwerpen. Maar anderzijds moeten wij gereed staan wanneer de betere kansen er zijn. Daarom gaan wij met de aangevangen uitbreidingen rustig en vastberaden door. Wij nemen het risico dat zij op het moment van gereedkomen niet terstond volledig in gebruik genomen kunnen worden, maar wij zijn ervan overtuigd dat er weer een ogen- biik zal aanbreken waarop zij broodnodig zullen zijn. Daarom zullen wij ook met de grote plannen, waarover ik bij vorige ge legenheden al gesproken heb, rustig door gaan, zij het misschien dat het tempo ervan wat kalmer aan zal zijn dan de geforceerde spoed waarmee wij in vorige jaren hebben gewerkt; een spoed die zijn vruchten dui delijk heeft afgeworpen. Het kan echter in een andere fase van het economische leven wijs beleid zijn wat kalmer aan te doen en misschien zijn wij op het ogenblik in deze fase gekomen, maar voortgaan doen wij. Ik sprak van het goede resultaat van de spoed, waarmee vorige uitbreidingen zijn tot stand gekomen. Het bewijs daarvan vinden wij in de produktiecijfers van het afgelopen jaar, die de verwerkelijking laten zien van de belangrijke uitbreidingen die hier hebben plaats gevonden." Periode december ,958 m7 195R t/rn november t t t Kooks 591.000 594.700 599.700 Sinter 674.000 565.000 Ruwijzer 887.009 694.500 663.700 Stalen blokken 1.085.000 891.090 699.500 Dikke platen 300.000 268.400 257.000 Buizen 16.000 32.400 36.200 Warme rollen (incl. loonwalsing) 715.700 575.100 460.600 Koud- en warmgewalste dunne plaat 341.800 285.500 265.000 Vertind blik 88.500 69.000 66.700 Stikstof 101.000 80.100 77.300 Cement 413.000 418.100 409.300 Ten dele geven deze cijfers nog geheel de gestegen capaciteit aan, omdat sommige delen van de uitbreiding pas in de loop van het jaar gereed gekomen zijn. Wel laten de cijfers duidelijk zien hoe de be stedingsbeperking op het gebied van de bouwnijverheid op de fabricagecijfers haar stempel heeft gedrukt, waardoor de bui- zenproduktie belangrijk is achteruit gegaan en de cementproduktie niet de uitbreiding heeft kunnen tonen waartoe de nieuwe capaciteit in staat was. Maar in de laatste maanden is de ontwikkeling in de cement- eijfers weer verheugender. Het is bij de Koninklijke Nederlandse Hoogovens een gewoonte geworden, dat kort voor Kerstmis dé president-direc teur een kerstrede houdt. Hedenmiddag heeft ir. A. H. Ingen Housz zijn laatste kerstrede gehouden, tijdens de kerst- lunch, waaraan directie en staf met af delingschefs, hoger leidinggevend per soneel, de leden van de Ondernemings raad en enige jubilarissen van dit jaar ieelnamen. Wat de woningbouw betreft, hier is goede vooruitgang gemaakt. In dit jaar konden 756 woningen ter beschikking van perso neelsleden worden gesteld en op bet ogen blik zfjn met medewerking of financiële steun van de K.N.H.S. 598 woningen in aanbouw, waarvan in 1959 c.a. 45" gereed zullen komen. Bovendien staat de bouw van 152 z.g. E.G.K.S.-woningen te Heems kerk thans vast. Een belangrijk feit in het afgelopen jaar was het op gang komen van de onder nemingsraad. De K.N.H.S. kan over het werk daarvan tevreden zijn, vooral ook omdat het niet alleen de ondernemingsraad is, maar ook de vele contactcommissies in de fabrieksafdelingen, gezamenlijk ver tegenwoordigd in dé centrale contactcom missie, die het overleg tussen leiding en personeel op vruchtbare wijze mogelijk maken. Tal van onderwerpen zijn behan deld. De heer Ingen Housz zei het volgende jaar niet zonder vertrouwen tegemoet te zien, zij het dan ook dat het bepaald moei lijker zal zijn dan vorige jaren om de fabriek op volledig niveau te doen draaien. Mocht tot beperking worden overgegaan, dan vertrouw ik dat bij u allen begrip voor de noodzaak daarvan zal bestaan en dan zal zeker getracht worden dat de maat regelen die in verband daarmee zullen moeten worden genomen, van zodanige aard zijn dat zij in onze levensstijl van samenwerking zullen blijven passen, zoals dat ook vroeger het geval is geweest wan neer wij samen eens moeilijke tijden moes ten doormaken. Hoe dit ook zij, de beste remedie tegen een neergaande conjunctuur is inspanning van alle krachten; is produceren tegen de laagst mogelijke kostprijs, zodat men zo lang mogelijk de concurrentie kan volhou- Advertentie Overzichtsfoto van het afscheid van ir. Ingen Housz van de Hoogovens. den; is het maken en handhaven van de prima kwaliteit die voor onze produkten bekend is en die ons een voorkeur in de concurrentie kan geven en ook in moei lijke concurrentieverhoudingen een mach tige steun zal blijven. Deze twee factoren, efficiënt werk en kwalitatief goed werk, kunnen het beste worden verkregen in een volledige samenwerking, in een samenwer king die niet alleen het werk dient, maar die ook de werker dient, die ook bijdraagt tot de voldoening die elk mens in zijn leven en in zijn werk zoekt." Hoge EHBÖ-onderscheiding Op de maandagmiddag gehouden re- céptie ter gelegenheid van het afscheid van ir. A. H. Ingen Housz werd door de Koninklijke Nederlandse Vereniging Eer ste Hulp bij Ongelukken de grote zilveren dr. C. B. Tiianus jr.-medaille uitgereikt als waardering voor de verdiensten van de scheidende president-directeur voor het E.H.B.O.-werk. Sinds korte tijd is de dienst luchtvaart van de rijkspolitie overgegaan tot het ne men van luchtfoto's ten behoeve van po litiële en justitiële doeleinden. Een fotó, uit de lucht genomen, geeft van een be paalde situatie vaak een duidelijker beeld dan een schets of een foto, die op de grond is gemaakt. Ingewikkelde verkeersongelukken kun nen van uit de lucht op de gevoelige plaat worden vastgelegd. Luchtopnamen kunnen het zoeken naar een oplossing van ver keersproblemen vereenvoudigen. De dienst luchtvaart van de rijkspolitie, op Schiphol gestationeerd, heeft de beschikking over een Auster, met de registratieletters PH- POL die steeds gereed staat. Een opper wachtmeester, die tot nu toe speciaal be last was met de fotografie bij de dienst luchtvaart, heeft, evenals een wachtmees ter 1ste klasse-vlieger, in Gilze-Rijen een opleiding gevolgd als luchtfotograaf. Advertentie PARIJS (UPI) De Franse regering heeft besloten de kostbare kunstcollectie van de Japanse baron Matsoekata die tus sen de twee wereldoorlogen in Parijs heeft gewoond, aan Japan af te staan. Een be sluit niertoe is in het Franse staatsblad verschenen en het is geroemd als een spre kend bewijs van de hechte Frans-Japanse culturele betrekkingen van het ogenblik De collectie, die honderdachtentwintig schilderijen omvat, vertegenwoordigt een belangrijk deel van Frankrijks erfenis aan uitingen van het. impressionisme. Matsoe- kata's verzameling telt vier Cézannes, ze ven Courbets, vier Gauguins, elf Monets, drie Renoirs, twee Forains en vijf Signacs Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 In de komende jaren zal per jaar gemid deld vijfhonderd miljoen gulden nodig zijn voor investeringen in de Nederlandse land bouw. Hiervan zullen de gezamenlijke boe renleenbanken 260 miljoen gulden beschik' baar kunnen stellén. Verwacht wordt dat er een voldoende aanbod van kredietmid delen zal zijn. De grote vraag is echter, of de land- en tuinbouw voldoende renda bel zal kunnen worden gemaakt. Dit zei mr. Ph. C. M. van Campen, directeur van de coöperatieve Centrale Boerenleenbank in Eindhoven, op de maandag in het Con certgebouw in Haarlem gehouden eerste coöperatiedag van de Katholieke Land- en Tuinbouwbond Vooral met het oog op net totstandko men van de Eurcpese economische ge meenschap zal het noodzakelijk zijn met minder kosten hetzelfde als thans te pro duceren. De E.E.G. brengt voor de Neder landse land- en tuinbouw een vaartver snelling mee. Deze ontwikkeling voert naar verdere specialisatie. Een geleidelij ke vermindering van de subsidies aan de landbouw is te verwachten. Dat in de komende jaren grote investe ringen noodzakelijk zijn, blijkt wel uit het feit, dat 53 percent van de gebouwen in De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, ir. Witte, heeft de verde ling van de 40.000 van rijkswege te finan cieren woningen bekend gemaakt. Er worden .38.150 woningwetwoningen als volgt over de provincies verdeeld: Groningen 1400, Friesland 1300, Drente 1000, Overijsel 2500, Gelderland 3600, Utrecht 2250, Noordholland 6400, Zuid-Hol land 10700, Zeeland 650, Noord-Brabant 4650 en Limburg 3700. Amsterdam, 's Gravenhage en Rotter dam zullen op respectievelijk 2750, 2250 en 3250 woningwetwoningen mogen rekenen. Deze aantallen zijn begrepen in de aantal len voor de provincie waarin zij zijn gele gen. Van de resterende 1850 woningen zijn er 350 bestemd voor de polder Oostelijk Fle voland; 1500 zijn gereserveerd voor wo- ningwetbouw ten behoeve van de ontwik keling van industriële bouwmethoden. De minister heeft de provinciale bestu ren verzocht aan de gemeenten zo spoe dig mogelijk te doen weten op welke aan tallen zij mogen rekenen. De president-directeur van de Konink lijke Hoogovens en Staalfabrieken n.v., ir. A. H. Ingen Housz, is bij zijn af scheid van het bedrijf benoemd tot commandeur in de orde van Oranje Nassau. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordholland, drM. J. Prinsen, overhandigde de bij deze hoge onderscheiding behorende versierselen. Evenals vorig jaar heeft déze verdeling van subsidiétoezeggingen voor woning wetwoningen door de minister een globaal karakter. De subsidies zijn afhankelijk van de aanvaardbaarheid der bouwplan nen uit een oogpunt van eenvoud, prijs, constructiemethode en kwaliteit, alsmede van de situatie op de bouwmarkt. De mi nister behoudt zich het recht voor, voor waarden te stellen wat betreft de bestem ming der woningen. Bij de verdeling heeft de minister het advies van het Centraal Orgaan van de Wederopbouw en de Bouwnijverheid ge volgd. Deze commissie heeft erop aange drongen om ten behoeve van de industrie spreiding een extra aantal woningwetwo ningen te subsidiëren. De minister acht dit echter niet mogelijk. Wel heeft hij aan de colleges van Gedeputeerde Staten ver zocht niet het gehele kwantum op te de len, maar een aantal woningen voor nieuw te vestigen gesubsidieerde industrieën in reserve te houden. Particuliere bouw Voor de premiewoningen is geen verde lingsschema opgemaakt. In hét bouwpro gramma voor 1959 is rekening gehouden met een aantal van 40.000 particuliere woningen, waarvan 38.000 premiewonin gen. De minister heeft althans voorlopig, van een verdeling daarvan afgezien, om dat hij het particulier initiatief in deze zo veel mogelijk wil vrijlaten. In januari 1959 zal de eerste paal gesla gen worden voor het eerste complex van de ongeveer 4000 woningen, winkels en ga rageboxen, die door de n. v. Amsterdamse Bouwmaatschappij „Buitenveldert" in de nieuwe tuinstad bij Amsterdam gebouwd zullen worden. De bouwkosten zullen meêr dan 100 miljoen bedragen. In deze n.v. hebben zich 76 georgani seerde ondernemers verenigd. In het zui delijk deel van dit uitbreidingsplan dicht bij de Kalfjeslaan hoopt men eind 1959 ongeveer duizend woningen in aanbouw te hebben, zowel eengezinswoningen, flats in zes, zeven, acht en twaalf woonlagen met drie, vier, en vijfkamerwoningen en 220 woningen voor alleenstaanden. Het totaal van 4000 woningen hopen deze particulie re ondernemers die de helft van het to taal aantal te bouwen woningen in deze nieuwe tuinstad voor hun rekening nemen in 1964 te kunnen voltooien. De verschillende woningtypen zijn onder supervisie van de stadsbouwmeester, ar chitect B. Merkelbach ontworpen door de architecten W. M. Dudok, ir. B. Bijvoet, J. W. H. C. Pot en P. Zanstra. In het museum van nieuwe religieuze kunst in Utrecht zal van 20 december tot 2 februari een tentoonstelling worden ge houden van klassieke weefsels uit Egypte en West-Europa. Verscheidene stukken dateren uit de vierde tot de tiende eeuw na Christus. Alle weefsels zijn eigendom van het Stedelijk Museum in Mönchen- Gladbach. de landbouw ouder is dan vijftig jaar. Op groter schaal dan thans zullen dus de ge bouwen moeten worden vernieuwd. De in vesteringen hiervoor zijn te stellen op der tig miljoen gulden per jaar. Ook de inten sivering en de vergroting van bedrijven vraagt het aantrekken van kapitaal. De ka pitaalbron zal echter niet zo vlot vloeien als in de afgelopen jaren het geval was De bedrijven dienen in staat te zijn zelf overschotten te vormen teneinde de ver nieuwingen gedeeltelijk met eigen kapi taal te financieren Voor het mogelijk ma ken van de investeringen zag mr. Van Campen voor de gezamenlijke boerenleen banken een grote taak weggelegd. De tweede spreker op deze coöperatiedag was de juridisch adviseur van de Belgi sche Boerenbond, dr. A. van Hulle. Deze besprak de vraag, op welke wijze de coö peraties zich moeten voorbereiden op de marktverruiming in het verband van de E.E.G. Naar zijn oordeel moet de ontwik keling van de gemeenschappelijke markt geleidelijk gepaard gaan met een ge meenschappelijk landbouwbeleid. „De coöperatie is voor de landbouw een soort middel tot zelfverweer", aldus dr. Van Hulle. Door de coöperatie zal het mogelijk zijn de familiale bedrijven in een geëvo lueerde vorm te laten voortbestaan. Een sterke concentratie van krachten zal in de toekomst noodzakelijk zijn. De be langen van de land- en. tuinbouw in de deelhebbende landen zullen gediend kun nen worden door een sterke samenwer king van de coöperaties in de verschillen de gebieden. STOCKHOLM - Het Zweedse persbu reau T.T. deelt mede dat de Zweedse bur gerluchtvaartautoriteiten, naar aanleiding van het feit dat zich op 1 december ten zuiden van Stockholm bijna een botsing heeft voorgedaan tussen een Vickers „Viscount" van de KLM en een Zweeds militair straalvliegtuig van het type Saab J 29, aan de bevelhebber der Zweedse luchtstrijdkrachten hebben gevraagd het bevel uit te vaardigen, dat voortgezette militaire lesvluchten en dergelijke mili taire bewegingen niet moeten worden ge houden tenzij een behoorlijke afstand tot de voor het burgerluchtverkeer ingestelde luchtwegen in acht wordt genomen. Het K.L.M.-vliegtuig wak onderweg van Kopenhagen naar Stockholm. Het vloog volgens het Zweedse persbureau, twee honderd meter boven het op vijfduizend meter hoogte vastgesteld „dak" van de luchtkoker, dieJ voor het burgerluchtver keer is bestemd, toen de Zweedse straal jager plotseling verscheen. Tijdens het onderzoek heeft de bestuurder van het Zweedse jachtvliegtuig verklaard, dat hij het K.L.M.-vliegtuig niet had opgemerkt en dat hij, de Zweed, binnen de voor de militaire luchtvaart bestemde luchtruim te was gebleven. De Zweedse autoriteiten hebben, naar zij verklaren, het niet mogelijk geoordeeld vast te stellen of de militaire vlieger het voor hem bestemde gebied had verlaten, of dat de bestuurder van het K.L.M.-vlieg tuig ook buiten de zijwaartse begrenzing van het voor de burgerluchtvaart bestem de gebied was gekomen. Naar wij van de zijde van de K.L.M. ver nemen heeft de gezagvoerder van het bo venbedoelde K.L.M.-vliegtuig onmiddellijk na de landing te Stockholm bij de Zweed se burgerluchtvaartautoriteiten een klacht ingediend over het gebeurde. Bij de K.L.M wacht men op de officiële bevindingen van het onderzoek der Zweedse luchtvaart dienst. De algemene vergadering van het Alge meen Mijnwerkersfonds heeft een nieuwe interim-pensioenregeling goedgekeurd, welke beoogt voor de gepensioneerde mijn werkers beneden de 65 jaar enigermate de geldontwaarding te compenseren, waaraan de reeds verworven pensioen rechten hebben blootgestaan. Tegelijker tijd beoogt de regeling het verschil in pensioeninkomen vóór en na de 65-jarige leeftijd te matigen. Tevens is voorzien in een belangrijke optrekking der mijnwer kers-weduwen- en wezenpensioenen. De verbeteringen worden bekostigd zonder verhoging der pensioenpremies. Ter dek king van de kosten zal gedurende twee jaar telkens 6.600.000 gulden ontleend wor den aan de pensioenkas. De regeling die 1 januari ingaat en reeds de goedkeuring van de regering verwierf, geldt namelijk tot en met 31 december 1961. Haarlemse politierechter De Haarlemse politierechter, mr, J. P, Petersen, heeft maandagmorgen een 34- jarige doorsmeerder uit Haarlem wegens verduistering van een auto veroordeeld tot een boete van 300,subs. 45 dagen en twee maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaar. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bonman, had vier maanden gevan genisstraf geëist. Op 8 mei deed verdachte een tweede hands auto voor 2500,over aan een 60- jarige Haarlemse koopman in lampekap- pen. Tegenover de politie en thans ook ter zitting verklaarde hij de wagen te hebben verhuurd voor f 100,per week. De koop man als getuige zei daarentegen, dat hij de wagen op afbetaling heeft gekocht. Over huur is niet gesproken. Eerst huurde hij inderdaad een auto van verdachte, doch deze kon hij niet kopen. Daarom bood verdachte de koopman een andere auto aan. De koopman betaalde acht weken lang honderd en daarna enige tijd vijftig gul den. Tijdens de weekeinden verhuurde de koopman de auto weer zelf via verdachte en dit bedrag werd op het wekelijks door hem betaalde in mindering gebracht. Tij dens zo'n weekeinde verkocht verdachte de wagen aan een ander voor 1250,De koopman had op dat moment 1100,af betaald. Verdachte wendde tegenover de koopman voor, alsof de auto „in de prak gereden was". Verdachte vertelde nu, dat de koopman zich verscheidene keren niet aan de af spraak had gehouden elke week te beta len. Hij erkende „gelogen te hebben om van de koper af te zijn". Als tweede getuige kwam een Haarlem se koopman, bij wie thuis over de trans actie tussen verdachte en de lampekappen- koopman was gesproken, vertellen, dat verdachte de auto heeft verkocht. Er was geen sprake van huur of huurkoop. De officier van Justitie achtte de ver duistering bewezen en stelde zijn eis. Mr. Roggeveen merkte op, dat zijn cliënt noch de koopman eigenlijk precies wist waar hij aan toe was. Verdachte meende nog eigenaar van de wagen te zijn. Hij nam allerlei onkosten voor zijn reke ning en ook de verzekeringspolis stond op zijn naam. De politierechter sprak van een „aller akeligste knoeipartij en minder fijne prak tijken in de tweedehands autohandel". Hij hield er in zijn uitspraak rekening mee, dat verdachte waarschijnlijk de be doeling heeft gehad een huurkoopcontract te laten tekenen. Paus Joannes heeft zaterdagochtend zijn medewerking verleend voor opnamen voor de film „Gij zijt Petrus". Ten be hoeve van de eerste opname voor deze film las de paus een gedeelte van de toe spraak voor, die hij terstond na zijn ver kiezing tot de kardinalen heeft gericht en waarin hij de redenen uiteenzet voor het kiezen van Cnaam Joannes. Ook zijn opnamen gemaakt van een audiëntie van kardinaal-staatssecretaris Tardini bij de paus. Advertentie Bij pijn, griep o( „landerig'' gevoel zorgt een enlrel tablet dat U weer met plezier Uw werk kunt doen Utrecht.. Geslaagd voor het doctoraalexamen rechtsgeleerdheid: mej. M. Th. H. Croughs, Sit- tard. Kandidaatsexamen Germaanse letteren: ds. T.Donker. Odijk. Kandidaatsexamen geschiedenis: J. J. Hage, Utrecht. Semi-artsexamen: A. Brus- saard, Utrecht: J. M. Janzen, Utrecht; H. P. Her mans. Schinnen. Artsexamen: mej. L. T. Banga, Wageningen; P. M. Kampman, Utrecht; P. F. Th. v. d. Rijt. Eindhoven; P. J. Schnaar. Hilversum. Tandartsexamen: C. G. F. M. Burwinkel, Breda; V. H. L. Jeurissen, Valkenswaard. Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde: C. D. Hartogh, Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde P. J. van Mullem, Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de genees kunde R. H. Gevers. Eindhoven. Geslaagd voor liet kandidaatsexamen Nederlands recht: mej. J. J. M. Rutgers van der Loeff, Laren; mej. F„ Feenstra. Wassenaar; mej. L. J. Zuurdeeg, Utrecht; M. Nuyten, Den Haag; mej. N. Domela Nieuwen - huis Nijegaard, Groningen; mej. A. M. Dubbel boer, Den Haag; mej. M. W..J. Bechger, Weerse- lo; mej. C. Vlasman. Naarden; mej. M. J. Karre- man, Voorburg en de heren M. G. J. M. Kort- mann, Zoeterwoude; J. L. Rooze.n, Overveen; R. Feith, Wassenaar: M. G. Jacobs. Hilversum; R. R. Bouman, Den Haag en C. A. M. Molenschot, Heemstede. Amsterdam. (Gem.Un.). Bevorderd tot accoun tant: J. Heyst, Amsterdam. Geslaagd voor het doctoraalexamen economie: L. F. Kleyn Amster dam en H. H. Beudeker, Enschede. Kandidaats examen Nederlands: A. F. V. van Katwijk, Zaan dam; W. G. Klooster, Amsterdam. Doctoraalexa men psychologie: mej. M. Ch. van Deinse. Amster dam. Kandidaatsexamx klassieke letteren: (met lof) A. Mantel, Opperdoes. Kandidaatsexamen Frans: mej. E. E. H. Fischer, Bilthoven. Kandi daatsexamen Duits: mej. H. B. Bienekamp. Am sterdam. Doctoraalexamen politieke en sociale wetenschappen: M. van Praag Sigaar. Amster dam. Kandidaatsexamen politieke en sociale we tenschappen: mej. V. Visscher, Amsterdam. Amsterdam. Geslaagd voor het accountantsexa men van het Nederlands Instituut van Accoun tants: J. Spa, Haarlem; W. C. Verboog, IJmuiden. Groningen. Doctoraalexamen klassieke letteren: G. A. A. Kortekaas. Den Haag (cum laude). Kandidaatsexamen rechtsgeleerdheid: E. A. Al- kema. Kampen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 7