R.C.H.-G.VA.V Grote kerst-prijs met f 10.000 aan prijzen en premies van f I- Moeten atleten zich kwalificeren voor Olympische Spelen in Rome? Sport tijdens de kerstdagen De opstellingen Piet van der Kuil getrouwd Togido behield na zege op GTTC de eerste plaats 9 Koersen in Hilversum Nieuwe trainingsmethode Harry Wills overleden Sugar Ray Robinson zwicht niet Toptijd van Ilsa Konrads op de 1650 Yards Bulgaren beschuldigen Atletico van omkoping Volleybal Interlandprogramma Italianen nog steeds boos op Montgomery *c Kerstcadeautjes Ook Jeanine Ferir in Europese titelstrijd WOENSDAG 24 DECEMBER 1958 In Denemarken verzinnen de voet baltrainers ook steeds andere methoden om hun spelers tot grotere prestaties te brengen. Een van die methoden ziet men op het bovenstaande plaatje. De vereniging Skovshoved heeft namelijk yoga in het trainingsprogramma opge nomen, dat onder leiding van een expert wordt beoefend. Op de foto ziet men twee spelers in een karakteris tieke ontspanningshouding. De Grote Kerstprijs, die op de tweede kerstdag in Hilversum wordt verreden, is door de 10.000 aan prijzen en premies, maar bovenal door de zeer sterke bezet ting, uitgegroeid tot één der belangrijkste nummers van het jaar. Verdeeld over twee afdelingen is de gehele elite aan de start, nog aangevuld met het Belgische paard Harley en het Franse paard Faust II. In de eerste afdeling kan het Zweedse paard Enterprise zijn gunstige positie aan de start omzetten in een overwinning, doch hij zal hiertoe tot de beste prestatie n zijn carrière moeten komen om Tommy Mars, Sally Harvester en Martini Spencer achter zich te houden. In de tweede af deling is het geschut nog grover. Hier is de grote vraag of het Double Six M zal lukken zijn handicap in te lopen op Lord Scotch, Quite Heny en de gunstig ge plaatste en wel zeer mogelijke outsider Forges. Wie de finale zal winnen is niet te zeggen, doch daar deze over een iets langere afstand gaat mag vooral op zware baan Quick Hollandia G niet uit het oog worden verloren. De omlijsting van dit magnifieke num mer is niet minder aantrekkelijk. Vooral het 2800 meter lange slotnummer zal een lange jacht te zien geven van de zwaar gehandicapte paarden op een sterke kop groep, waarin Uppsala Pluto het niet zal kunnen houden tegen Uranie en Unwaers- fugel. In de Gansprijs gaat de voorkeur naar Typhoon, die de enige tijd uit vorm ge- Advertentie t KING SIZE FILTER Op 66-jarige leeftijd is in New York Har ry Wills overleden, een der beste zwaar gewichten van alle tijden. Met Jack John son, Sam Langford, Joe Jeannette en Sam McVey vormde hij het beroemde neger- quintet dat vele jaren lang aan de top stond van de pugilistiek. Wills heeft indertijd Jack Dempsey met uitdagingen achtervolgd. Maar tal van overwegingen noopten Dempsey zijn ma nager Kearns en de promotor Tex Rickard er toe de „kleurgrens" te trekken, zodat een titelmatch tussen Dempsey en de „zwarte panter", zoals Wills genoemd werd, nooit doorgang heeft kunnen vin den. Wereldkampioen Sugar Ray Robinson is niet van plan te zwichten voor het „ulti matum" van de „Nationale Boxing Asso ciation", zelfs al zou dat hem de titel kos ten. De NBA had de wereldkampioen in het middengewicht opgedragen om voor 11 januari bekend te maken tegen wie hij zijn titel zal verdedigen, maar Robinson, voelt daar weinig voor. Naar zijn mening is de houding van de NBA weinig conse quent met de toepassing van de reglemen taire bepaling volgens welke een wereld kampioen verplicht wordt zijn titel ten minste eenmaal per half jaar te verdedi gen. Robinson zegt dat de NBA met twee ma ten meet, omdat deze organisatie ook niet heeft ingegrepen toen Floyd Patterson en Archie Moore de limiet-data overschre den. Sugar Ray Robinson heroverde de mid- dengewichttitel op 25 maart jl. op Carmen Basilio. Sedert die datum heeft hij deze nog niet op het spel gezet. De wereldkam pioen verklaarde in New York dat hij be reid is de kwestie te bespreken met Tru man Gibson, de president van de NBA. Het 14-jarige Australische zwemstertje Ilsa Konrads heeft in Sydney het wereld record voor de 1500 meter en 1650 yards vrije slag dames verbeterd. Zij zwom de 1650 yards in 19 minuten 58,9 sec. en bleef daarmee 31,1 sec. beneden de door de FINA gestelde limiettijd van 20 minuten 30 sec. Haar tijd van 19 minuten 58,9 sec. ligt ook beneden het nog niet erkende we reldrecord van de Amerikaanse Sylvia Ruuska, die op 15 november van dit jaar een tijd maakte van 20 min. 2,4 sec. Het officiële wereldrecord op de 1500 meter vrije slag dames staat nog steeds op naam van Jans Koster die op 27 juli 1957 het record op 20 minuten 3.1 sec. stelde. Het is niet zeker of de 19 min. 58,9 sec. van Ilsa Konrads ook als wereldrecords erkend zullen worden, aangezien het nog niet bekend is of aan alle voorwaarden be treffende een recordverbetering is vol daan. Nog altyd heerst er stilzwijgen bij de Internationale Atletiekfederatie, betreffen de het voorstel van het Internationaal Olympisch Comité, om by de Olympische Spelen in Rome twee inplaats van drie deelnemers per land per nummer toe te laten. Indien de IAAF zich bjj de wensen van het IOC neerlegt zal er ongetwyfeld in alle landen een storm van protest op gaan. De tegenstanders van de reductie voeren aan, dat wanneer er drie medailles te winnen zijn, men ook ieder land de kans moet geven de eerste drie plaatsen te be zetten. De heer ir. A. Paulen, voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie en lid van het bestuur van de IAAF, die wij over deze problemen spraken, deelde ons mede dat op het eerstvolgende congres van de IAAF in Rome een besluit zal moeten worden genomen. Reeds is in de ledenkring van de IAAF een voorstel binnengekomen, om, als zijn de in overeenstemming met de Olympische gedachte, aan ieder land het recht té geven één deelnemer(ster) in de schrijven voor elk nummer, ongeacht zijn of haar presta tie. Daarnaast zouden dan twee plaatsen per nummer moeten openblijven voor deel- nemers(sters) die aan bepaalde, door de IAAF te stellen kwalificatienormen, zou den voldoen. Een maximum dus van drie deelneemers(sters) per land per nummer. Als basis voor deze kwalificatie-eisen heeft men voorgesteld, die prestaties die een zesde plaats in de finale van de Olym pische Spelen in Melbourne opleverde. Hoeveel Nederlandse atleten zouden zich volgens de in 1958 geleverde prestaties voor een denkbeeldig Olympisch team kwalificeren? Een vergelijking van de cij fers van Melbourne met die van de in 1958 door onze atleten verrichte topprestaties geeft het hieronder volgende overzicht. Heren: 100 meter (10.5): Henk Visser (10.5). 200 meter (21.2): 400 meter (47.1): 800 meter (1.49.3): 1500 meter (3.42.6): 5000 meter (14.09.8): 10.000 meter (29.31.5): 110 meter horden (14.3): 400 meter horden (51.5): 3000 meter hindernis (8.44.6): Hoogspringen (2.m): Polsstokhoogspringen (4.25 m): Vèrspringen (7.42 m): Henk Visser (7.83). Hinkstapspringen (15.80 m): Kogelstoten (16.65 m): Discuswerpen (51.21 m): Cees Koch (53.90 m). In verband met 't door CDNA Sofia bij de Europese Voetbal Unie ingediende protest tegen de uitslag van de wedstrijd Atletico Madrid (1-3) om een plaats in de kwartfinales van het Europese beker toernooi wordt gemeld dat dit protest niet slechts gegrond is op de zwakke leiding van de Zwitserse scheidsrechter Mellet, maar ook op een Spaanse poging tot om koping. Officials van Atletico zouden de Bulgaren een bedrag van 20.000 dollar heb ben aangeboden om de Spanjaarden te la ten winnen. De scheidsrechter Mellet wilde zich over de gehele zaak niet uitlaten. De ma nager van Atletico, Manuel Morales, ver zekerde evenwel dat de beschuldigingen volkomen ongegrond zijn. Volgens Mora les zouden de Spanjaarden veeleer reden tot klagen hebben gehad omdat de scheids rechter een van hun spelers van het veld stuurde en een Spaans doelpunt niet toe stond. 38$ V' Voor 't seizoen 1958-1959 zijn nog enke le interland-volleybal-wedstrijden vast gesteld. Op 14 februari wordt in Leeuwar den de wedstrijd NederlandBelgië (da mes en heren) gehouden. Op 25 april vindt in de stadsgehoorzaal in Leiden een toer nooi plaats tussen de nationale heren teams van Nederland, 'Italië en België. Op dezelfde dag zal te Leiden de dames-wed strijd Nederland—Frankrijk worden ge speeld. Kogelslingeren (60.35 m). Speerwerpen (73.32 m): Tienkamp (6773 pnt.): Eef Kamerbeek (6784 pnt.). Dames: 100 meter (11.8): Hannie Bloemhof (11.6), Joke Bijleveld (11.7), Ria van Kuik (11.7), Nannie Haase (11.8) en Ine Spijk (11.8). 200 meter (24.3): Hannie Bloemhof (24.2), Ria van Kuik (24.2). 400 meter (56.3 e k Stockholm): 800 meter (2.10.2 e k Stockholm): 80 m horden (11.4): Willy Bakker Cysouw (11.1), Corrie van den Bosch (11.4). Vèrspringen (5.85): Wemmy Spierenburg- Scholtmeyer (6.03). Hoogspringen (1.66): Dini Hobers (1.66). Kogelstoten (15.12): Discuswerpen (46.73): Speerwerpen (48.16): Op 20 nummers waarin de minimum prestaties niet werden gehaald zouden wij dus slechts één atleet kunnen inschrij ven. Op 9 nummers zou een numeriek wat sterkere vertegenwoordiging mogelijk zijn. Uit protest tegen dat gedeelte van de gedenkschriften van veldmaarschalk Montgomery, waarin het Italiaanse leger er niet goed af komt, heeft Italië besloten geen militaire ploeg jf te vaardigen naar de skiwedstrijden in Mürren waarvoor Montgomery een beker heeft beschikbaar gesteld. weest zijnde Sita en Rina Gay kan ver slaan. De sterk verbeterde Rhea is een goede outsider. In de draverij van meet over een korte afsatnd heeft Sagne d'Or nu eens een gun stige positie en dit zal haar de overwin ning kunnen brengen, vóór Sunny Wil liams en Tarzan Hollandia. Ook voor de vorige week reeds gesignaleerde Unemdé ligt een zege binnen het bereik, doch met de aanwezigheid van Vincent Hollandia en Upper Ten zal het er om houden. In het openingsnummer heeft Vrolijke Frans de beste papieren, gevolgd door zijn stalgenoot William Z, Wilna Illustra en Wilma Dear. Tenslotte kan Geersen met Vera Hollandia de Hulstprijs winnen van Volann O. Zondag Zondag gaat de grote klasse van leer over een 2400 meter lange afstand en ip- dien Quicksilver S zich niet al te veel heeft moeten inspannen op tweede kerst dag zal hem dit nummer moeilijk kunnen ontgaan. In Quite Heny en Quick Hollan dia G vindt hij zijn ernstigste tegenstand. Een aantal van deze paarden staat even eens ingeschreven ingeschreven in een 2800 meter lange handicap, maar zij zijn terecht zo zwaar geplaatst, dat zij wel verstek zullen laten gaan. De voorkeur gaat uit naar Sofien B, die met Upupa S Sador B en Typhoons het kwartet vormt met de meeste aanspraak op de prijzen. Voor Rhea, die het zo verbluffend goed doet, zou in de draverij van meet opnieuw een zege in haar bereik hebben als Rosa Hollandia niet tot de deelnemers zou heb ben behoord. Sandra is een mogelijk out sider. Bij de leerling-pikeurs heeft Urma Norton een goede kans, om vóór Sir Spen cer en Torero te eindigen. Met 26 paarden in de Bezinningsprijs is een splitsing onvermijdelijk. De positie van Vincent Hollandia is zo gunstig, dat slechts fouten zijn overwinning in de weg kunnen staan. Een goed tweede kanspaard heeft Geersen in Tarzan Hanover, die over deze afstand niet onderschat mag worden. De andere kanspaarden zijn Taky Erebus; Upita en Unica. In de Punchprijs mag een zege tegemoet gezien worden van Virginia, die met Ven na Axrit het beeld van de koers geheel beheerst. Slechts indien Whirlwind over nog meer capaciteiten de beschikking zou hebben dan hij tot nu toe heeft laten zien zou een verrassing mogelijk zijn. Hoewel Wally Parisien regelmatig teleurstelt staat de hengst thans wel zo gunstig, dat hij ernstig in de rekening is. ondanks de aan wezigheid van Unique Hanover en Vorstin Kitty. Het openingsnummer kan de lang verwachte zege brengen van Van H. die daarvoor Willy Z en Wilna Illustra tot overgave moet dwingen. Advertentie 2e KERSTDAG - 2.30 uur HEEMSTEEDS SPORTPARK Voorwedstrijd: RCH IIBemanning Karei Doorman Aanvang 12.30 uur. VOETBAL Van de sportbeoefenaren zijn de voet ballers uit de betaalde sector van de KNVB actief op tweede kerstdag. Er is nameiyk een volledig programma vastge steld. De tegenstanders van vrijdag zijn zondag aanstaande maar dan op ander terrein wederom dezelfde, zodat Storm vogels, Haarlem, VSV, RCH en EDO twee wedstrijden spelen binnen drie dagen. Vrijdag zijn Stormvogels, RCH en EDO de thuisspelende clubs. De IJmuidenaren ontmoeten dan Roda Sport, dat een ge makkelijk te overwinnen tegenstander lijkt. De Limburgers spelen een uiterst primitief spelletje, waarbij zij meestal het accent op de verdediging leggen. Deson danks zullen de Vogels het wel weten te klaren dunkt ons. RCHGVAV kan voorts een aantrekke lijke strijd worden, omdat de Groningse ploeg na de zege op Sittardia weer volop in de running is. RCH evenwel heeft de weg naar herstel ook reeds lang weer in geslagen. Het lijkt ons toe dat de Racing een kleine nederlaag tegemoet gaat. Voor af spelen de RCH-reserves tegen de be manning van de „Karei Doorman". Haarlem heeft in Wageningen een uiterst lastige tegenstander, vooral omdat het hier een uitwedstrijd betreft van de roodbroeken. Evenmin als zondag tegen DFC is de Haarlem-ploeg al bij voorbaat kansloos. VSV tenslotte gaat tegen en in Leeuwar den een vrij zekere nederlaag tegemoet. De Friezen staan hier vier punten achter op leider Volendam en zullen alles doen om te voorkomen dat die achterstand groter wordt. De standen in de eerste divisie zijn: Eerste divisie A Eerste divisie B Volendam 14 25 Leeuwarden 14 20 Sittardia 13 22 AGOVV 14 17 HVC 14 21 ZFC 14 16 GVAV 13 17 Helmond 14 16 Heracles 13 16 Alkmaar 14 15 Stormvogels 12 14 SVV 14 15 HDVS 12 13 DFC 14 14 RBC 13 13 Wageningen 14 14 Vitesse 12 12 Limburgia 14 13 RCH 13 12 Fortuna (VI.) 13 12 Excelsior 12 11 VSV 14 12 Rigtersbleek 12 10 Eindhoven 13 10 KFC 12 8 BW 14 10 Helmondia 13 8 Haarlem 14 8 Volewijckers 12 6 Graafschap 14 6 Roda Sport 12 5 In de tweede divisie krijgt het steeds verder afzakkend EDO het Rotterdamse Xerxes op bezoek en zal eindelijk eens moeten winnen. Daar bestaat geloven wij alle kans toe. De stand is hier: Tweede klasse A De Valk 12 11 Hilversum 13 21 Xerxes 11 10 't Gooi 13 19 De Baronie 13 10 DHC 12 18 DOSKO 12 8 Velox 13 17 ONA 1'2 8 UVS 12 14 Zeist 12 8 EBOH 14 14 Wilhelmina 11 7 EDO 13 12 Longa 11 7 De eerste- en tweede-divisieclubs uit het betaalde voetbal uit Haarlem en omgeving zijn voor hun wedstrijden van tweede kerstdag als volgt samengesteld: Haarlem: Snijders; Oepkes en Maas; Boom, Sybrandi en Schilpzand; Dek ker, Berendregt, Groeneveld, Dege- naar en De Graaf. Stormvogels: De Graaf; Janssens en v. d. Oever; Groot sr., Snoeks en Lup- pens; v. d. Meer, De Boer, Janssen jr., Groot jr. en Brom. VSV: Geerlofs; Schoon en Pieterse; Mertens, Spaans en Uniken; Dolder, Vendel, Zwanenburg, Brederveld en Van der Heyden. RCH: Van der Voort; Schoonenberg en Romviel; Krist, v. d. Brink en v. d. Klugt; Brouwer, Kruyer, Nanaï, Bies- brouck en Henke. EDO: Hurkmans; Berends en v. Haren; Belfroid, Van Dijk en Leonhardt; De Vries, Spiers, Duivenvoorden, Koek en Van Vark. BASKETBAL De vereniging The Blue Stars houdt in de Apollohal in Amsterdam een goed be zet internationaal kersttoernooi, dat op de avonden van 25, 26, 27 en 28 december wordt gespeeld. De winnaar van het vorige jaar, de Amerikaanse ploeg „Shape" uit Fontainebleau, heeft aan kracht niet in geboet, waarvoor topspelers als Singleton en Clark borg staan. Eveneens een oude bekende is de ploeg van „Heidelberg" met als coach de Hongaarse vluchtelinge Maria Nagy. Deze Duitse kampioensploeg 1957 was vorig jaar de grote verrassing van het toernooi. Uit Bologna komt de ploeg van Motomorini. Deze ploeg behoort tot de drie sterkste ploegen in Italië. De grootste troeven zijn: Renzo Ranuzzi in Mel bourne tot dg topspelers behorend de ex-Braziliaan de Carli en de 25-jarige Joegoslaaf Andrjassevic. Uit België komt de ploeg van Les Semailles, meerdere malen landskampioen bij onze zuiderburen. De Nederlandse deelneming wordt ge vormd door de ploegen van Landlust en The Blue Stars, die beiden aan het hoofd gaan van een hoofdklasse-afdeling. AUTOMOBILISME Tweede kerstdag houdt dé motorclub „Haarlem en Omstreken" een attractierit voor auto's, motoren, scooters en brom fietsen. De start vindt plaats om één uur bij café „De Witte Zwaan", Kinderhuisvest hoek Zijlstraat in Haarlem. De inschrij ving begint om 12 uur. Piet van der Kuil, de rechts buiten van Ajax en het Nederlands elftal speelde dinsdagmiddag de wed strijd van zijn leven. Als scheidsrechter fungeerde de heer Chr. J. Suwerink, voorzitter van Stormvogels, die in zijn hoedanigheid van ambtenaar van de burgerlijke stand de 25-jarige Van der Kuil in Velsens eerbiedwaardige raad huis in de echt verbond met de 22- jarige Tin- Aardenburg. Voor deze ge legenheid had de kleine snelle rechts buiten zijn voetbaltenue verwisseld voor een statig jaquet met een keurige grijze hoge hoed. Het bruidje was ge kleed in een sprookjesachtig bruids- toilet van witte tule. De heer Suwerink die op speciaal verzoek van Van der Kuil de huwelijks plechtigheid leidde,' vond het heel leuk om ols „Stormvogel" een Ajacied in de (huwelijks(boot) te nemen, waarmee, zoals hij zei, weer eens overduidelijk werd bewezen dat sport verbroedert. „Piet, je speelt nu de belangrijkste wedstrijd van je leven en je behaalt hier een gemakkelijke overwinning. Als deze wedstrijd achter de rug is dan be gint de grote strijd om het bestaan. Met de handige schijnbewegingen die je op het groene veld zo vaak in de praktijk weet te brengen, zul je er ongetwijfeld in slagen eventuele moeilijkheden te overwinnen", zo besloot de heer Suwe rink zijn sportief toespraakje. i Togido heeft de wedstrijd tegen stadge noot GTTC met zeven-drie gewonnen in de tafeltenniscompetitie en behield daardoor de eerste plaats. Onze verwachtingen ten aanzien van RapidityTYBB zijn niet ge heel uitgekomen. De spanning was niet zo bijzonder groot en het werd zelfs een vrij flinke overwinning voor de Beverwijkers: zeven-drie. HBC trok naar Bovenkarspel en kwam met een zeven-drie nederlaag in Heemstede terug. DHC was kansloos tegen Maccabi. In de eerste klasse duurt de race tussen Togido 2 en Hotac onverminderd voort. Deze week klopten de reserves HBC 3 met tien-nul en Hotac bleef vrij gemakkelijk de baas over TOG: zeven-drie. Onderaan deel den Johez en Winfried de punten gelijk op. In 2 B was ex een.ferme teleurstelling voor Prowano, dat met acht-twee klop kreeg yan VTC. De wedstrijd TogioGTTC was aan vankelijk niet zonder spanning. Tot de stand drie-drie konden de gasten namelijk aardig meekomen, maar toen bleek al het groen-witte kruit verschoten te zijn. Theo Blom zegevierde over Bert van Eijk en Bert v. d. Veldt en Bert Moors wisten in valler Gerrit Boot in bedwang te houden. Vreemd genoeg won laatstgenoemde speler van de sterkste GTTC-er Theo Blom. Bij de thuisclub bleef Cees Schoof opnieuw ongeslagen. Rapidity—TYBB was een wedstrijd, waarin de Beverwijkers wel iets meer kre gen dan hun toekwam. Nadat Witteman door Eijking te kloppen zijn club een 1-0 voorsprong had gegeven, werd het al spoe dig 4-1 voor Rapidity. Daarna kon TYBB nog tot 5-3 inlopen, maar de winstkans was toen al verkeken. Theo Keet was de held van de avond. Hij zegevierde drie maal en wist dus ook de gevreesde Jan Witteman te kloppen: 21-16, 15-21 en 21-18. Henk Eijking versloeg Rijkelijkhuizen royaal, maar kwam gelukkig aan winst op Ton Veenendaal: 22-20 in de laatste game. Ook Winder klopte Veenendaal en tenslotte werd het dubbel ook nog in winst voor de Beverwijkers omgezet: 21-15, 7-21 en 23-21. Het was een ietwat geflatteerde zege voor Rapidity! HBC had tegen Treffers niet zo erg veel in te brengen. Jacob Mense zorgde voor fraaie overwinningen op Schaap en Klaasen en Cees Hageman versloeg Schaap eveneens, zodat de Heemstedenaren dus met zeven-drie verloren. 10 10 20 83- -17 Nedlloyd 3 10 9 - 1 18 72- -28 Disnie 9 8 - 1 16 64—26 KLM 10 7 3 14 64- -36 Maccabi 9 3 2 4 8 38- -52 10 3 2 5 8 42- -58 TYBB 10 2 3 5 7 42- -58 K K K 8 2 2 4 6 30- -50 Treffers 10 3 - 7 6 45- -55 H B C 8 2 1 5 5 27- -53 GTTC 9 - 4 5 4 35- -55 DHC - - 9 - 18- -72 De situatie in de eerste klasse verander de ditmaal vrijwel niet. Togido 2 kraakte HBC 3 met tien-nul en Hotac versloeg TOG met zeven-drie. Fer de Loor bleef in deze ontmoeting ongeslagen. Joop Weenink moest alleen aan Bert een punt afstaan en Dik Kuiper ging tegen zijn ex-clubgenoten Duits en Piet Klabou ten onder. TOG 2 klopte Togido 3 met zeven-drie. Rob Voogt faalde en kon geen punt voor Togido scoren. Theo Hart kwam niet ver der dan winst op Eef van Abbeve Anneke Lahey deed het het beste door overwinnin gen op Bas de Jong en Klaas van 'Dam.' HBC 2GTTC 2 was een spannende strijd. Piet Sleper bleef bij een zege op Jan Leuven steken en verloor verrassend met Joop de Kok. Zijn teamgenoten Piet Blom en Louis Hamers klopten Leuven en De Kok. Bij HBC bleef Jan v. d. Dries onge slagen. De strijd om de laatste plaats eindigde eveneens onbeslist. JohezWinfried werd namelijk 5-5. Bij de gastheren zegevierde Jan Vester drie maal en Henk Idzinga en Joop v. d. Mark versloegen Piet Hulse bosch, die dus zonder winst bleef. Bij Win fried twee punten v.oor Wim Heinz en voor Theo van Honschoten. De grote strijd in tweede klasse A tussen Togido 4 en VGZ eindigde in een gelijk spel. Rapidity 2, dat TYBB 3 mêt negen één geen kans gaf, kon hierdoor een punt inlopen. In 2 B viel Prowano door zijn nederlaag met acht-twee tegen VTC terug. TYBB 2 kwam aan de eerste punt door een fraai gelijk spel tegen DSB. In de dames tweede klasse moest Rapi dity een veer laten en wel aan Oranje- Zwart, dat de Beverwijkse dames tot een gelijk spel dwong. Ranglijst eerste klasse: Togido 24 4 - - 8 32—8 Hotac 4 4 - - 8 33—7 TOG2 4 3 - 1 6 23—17 GTTC24 2 1 1 5 25—15 Togido 3 4 2 - 2 4 22—18 TOG 4 2 - 2 4 17—23 H B C 2 4 1 1 2 3 21—19 HBC34 1 - 3 2 10—30 Johez 4 - 1 3 1 8—32 Winfried4 - 1 3 1 832 1 "SsiTXAJTLI .-f.ó T.-v-'V »••*- Op tweede kerstdag houdt DHC zijn tra ditionele Kerst-toernöoi, dat ook ditmaal in het tafeltennishüi's Guüs Wölters wordt ge houden. Hoewel de belangstelling iets min der is kan toch een interessant toernooi worden verwacht. Men begint om 11 uur; om 5 uur zijn de finales. x' De uitslagen waren: Heren: le lel.TOGHotac 37, TOG 2Togido 3 7—3, HBC 3—Togido 2 0—10, HBC 2-GTTC 2 5—5, JohezWinfried 55. 2e kl. A: CTTC—Prowano 2 5- 5, Rapidity 2—TYBB 3 9—1, Togido 4-VGZ 5—6, CSV—Te Zaanen 91, Oranje Zwart 2GTTC 4 5—5. 2e kl. B: DSB—TYBB 2 5—5, Rapidity 3— HBC 4 7—3, Prowano—VTC 2—8, GTTC 3-Oranje Zwart 1—9. 3e kl. A: DHC 4—TYBB 4 10-0, Ra pidity 4Togido 7 91, HBC 5—Te Zaanen 2 73, Heemskerk-Doko 5—5, CSV 2—Geel Wit 2 7—3. 3c kl. B: DHC 2-VTC 3 0—10, Togido 9—Winfried 2 6—4, Hotac 3-Johex 10—0, RKTVU—Velsen 2 73. 3e kl. C: ColumbiaTogido 8 73, Prowano 3 -GTTC 7 9—1, DHC 3—Heemskerk 2 5-5, Oran je Zwart 3Rapidity 5 55. 3e kl. D: Spinneweb Velsen 19, DHCTogido 6 64, Johez 2GTTC 6 8—2. 4e kl. A: Columbia 2Rijtelbi 010, Bloe- mendaal—Johez 4 64, Shot 2Te Zaanen 4 100, Ready 3DSB 4 37. 4e kl. B: Heemskerk 3 VTC 4 6-4, DSB 2—VTC 6 10—0, CTTC 2-CSV 5 73, Oranje Zwart 4CSV 3 91, Hotac 5 Pro wano 4 46. 4e kl. C: Te Zaanen 3Bloemendaal 2 1—9 DSB 3—Ready 2 46, CorodexTOG 5 7—3, Shot—Kriemhilde 9—1. 4e kl. D: CSV 4—Rapidity 6 4—6, CSV 6—Doko 2 1—9, Hotac 4-VTC 5 10—0. VGZ 2—CTTC 3 7-3. 4e kl. E: DSB 5—Ready 1—9, Togido 10Bloemendaal 3 9—1, Spinneweb 2HBC 6 9-1, Rijtelbi 2—TZB 1—9. Dames: 2e kl.: Rapidity 2—Johez 37, HBC Togido 7-3, TYBB—DHC 6—4, Oranje Zwart— Rapidity 5—5. 3e kl. A: DHC 2—Ready 2—8, Win fried—Oranje Zwart 2 64, SpinnewebJohez 2 2—8, Doko-TOG 5—5. 3e kl. B: CTTC—RKTVU 6—4, CSV—GTTC 10—0, HBC 2—VTC 0—10, Te Zaanen—DSB 3-7. 4e kl. A: CTTC 2—Togido 2 7—3, VGZ 2-CSV 2 5—5, VTC 3—Oranje Zwart 3 91, Winfried 2Prowano 46. 4e kl. B: Bloe mendaal—Te Zaanen 2 7—3, Columbia—Geel Wit 2—8, Shot—TOG 2 3—7, Shot 2-DSB 10—0, Kriem hildeRijtelbi 82. Een vrachtwagenchauffeur uit Liver pool heeft de voor Kerstmis extra ferme hoofdprijs van een der Engelse voetbal pools gewonnen: hij krijgt een cheque voor 209.837 pond sterling, ruim 2 mil joen gulden. Vier leden van zijn familie, die in een „familie-syndicaat" meegok- ten, delen mee. Het ging met nummer tjes, lootjes eigenlijk, die door de familieleden om beurten uit een door Smith's elfjarige broertje opgehouden hoed werden getrokken. Een bakker in Lincoln, James Wil- kinson, heeft van de totaal-uitkering die 350.000 pond sterling meer dan 3V2 miljoen gulden groot was, 50.000 pond gewonnen, ruim een half miljoen gulden. Maar ook hij moet met zijn familie van vijf man delen. De derde winnaar is Ernest Croucher, een melkboer in Rainham, die 90.058 oond sterling (bijna een miljoen gulden) gewonnen heeftHij is voorzitter van zen vijftien man sterk speelclubje, waar iedereen natuurlijk meedeelt. Ook Jeanine Ferir zal deelnemen aan de wedstrijden om de Europese titel schoon- rijden, die van 1 tot 8 februari 1959 in Da- vos worden gehouden. Het bestuur van de KNSB heeft namelijk besloten het Haagse meisje alsnog in te schrijven. Joan Haanappel en Sjoukje Dijkstra wa ren reeds aangewezen om Nederland bij deze wedstrijden te vertegenwoordigen.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 9