„Utrecht" behoort tot historie ffdëröniï Havenberichten IJmond-agenda OLIEBOLLEN LANGS SLUIZEN EN HAVENS Zwitserse Breimachines i Raad voor de Scheepvaart „Westland" strandde door vergissing van loods Medische diensten oud- en nieuwjaar EWijk'S Bakkerij Gezellig Samenzijn, Jozeph Blankenaar en DSTO in de finale Wim de Jong leidt in het Haarlems damtoernooi Atjrc;i- Brommer botst tegen auto Competitie bij Kijk-Uit Nieuwjaarsreceptie ten raadhuize Burgerlijke Stand van Vel sen J. Slager heeft de leiding Kennemerstaten herstelt oliebollenavond-traditie M. Dingemans koninklijk onderscheiden Vanmorgen in de vishal en op zee Beverwijk leent geld voor 224 woningen u/& VTG klopt Prowano met groot verschil in Velsen DINSDAG 30 DECEMBER 1958 ■■lü Maandag arriveerden in IJmuiden: Haveland van Antwerpen; Ridgefield, Chili, erts Hoogovens; Octavian, Thameshaven; Stad Vlaardingen. Me thyl; Panamolga, Monrovia, erts lossen Hoog ovens; Yapeyu, Hamburg; Oranjestad, Hamburg; Strabo, Lissabon; Ellerbek, Rotterdam; Eugenia Niarchos, Rotterdam; Rodenbek, Rotterdam. Dinsdag arriveerden in IJmuiden; Dunja van Rotterdam, laden Hoogovens; Schippersdracht, Abö; Aleetas, Rotterdam; Almeirin, Angola; La Ensenada, Manchester; Volharding, Gotenburg. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Borneo naar Hamburg; Antha, Stockholm; Paloma, Newport News, bijlegger IJmuiden; Zaanborg, zout gela den voor Domsjö; Kars, Kopenhagen, bijlegger IJmuiden; Alexander, Kopenhagen; Mytongate, Fiddown; Repeto, Delfzijl; Neth. Coast, Rotter dam; Tasmania. Karlshamn, kunstmest; Selenga, Riga; Madjoe, Antwerpen; Niewied, Antwerpen; Start.point, Portsmouth; Draco, Flekkefjord. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Matti Ragnar naar Antwerpen: Steckelhorn, Bremen; Frey, Malmö: Leopoldskerk, Rotterdam; Abbekerk, Port Said. (Indien achter de scheepsnaam en dé haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De Raad voor de Scheepvaart heeft zich bezig gehouden met de stranding van het m.s. „Westland" van de Koninklijke Hol landse Lloyd op 15 april van dit jaar in de Paranarivier op de grens van Uruguay en Argentinië. De kapitein, C. F. P. van D. uit Diemen en de eerste stuurman L. J. H. V. uit Abcoude werden als betrokke nen aan een kort verhoor onderworpen. De raad betreurde het dat de twee lood sen, die voor de navigatie op de rivier aan boord waren gekomen, niet gehoord kon den worden, want tijdens hun aanwijzingen was het schip, dat op weg was naar Bue nos Aires, op een zandbank gelopen. Het heeft er 17 dagen vastgezeten. Uit de verklaringen van de kapitein en de stuurman bleek dat de dienstdoende loods het rode lichtje van een boei voor een schip had aangezien. Hij liet toen hard bakboord roer geven, waarop het schip vrijwel da delijk aan de grond liep. De kapitein ver klaarde dat hij noch de stuurman had kunnen ingrijpen. De hoofdinspecteur van de scheepvaart, de heer J. Metz, meende eveneens dat de kapitein en de stuurlieden geen gelegen heid hadden gehad op het onverwachte bevel van de loods te reageren. De raad zal binnenkort schriftelijk uitspraak doen. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK: Artsen: Van woensdagmiddag 12 uur tot nieuwjaarsdag 9 uur: M. H. A. Melchior, Noorderwij kweg 1, tel. 3340. Van nieuw jaarsdag 9 uur tot 's avonds 12 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, tel. 3737. Apotheken. Van woensdagmiddag 12 uur en nieuwjaarsdag: apotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK-UITGEEST: Artsen: Van woensdagmiddag 12 uur tot nieuwjaarsdag 24 uur: J. F. Dikkenberg, Rijksstraatweg 16, Heemsker-k„teJ. -02512-, 240. Bovendien neemt dr. Tuinman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. Advertentie besluit het jaar met een sorte ring oudejaarsversnaperingen welke de feestvreugde van de avond nog aanzienlijk ver hogen Appelflappen, p. st17 et Appelbollen, p. st25 et Appelbeignets, p. st17 et Appelgebakjes, p. st20 ct Sneeuwballen met slagroom. p. st. 30 ct Saucijzebroodjes, p. st30 ct Croquetten, p. st25 ct Kaassoesjes, p. 100 gr25 ct Gesorteerde zoute koekjes, p. 100 gr. 45 ct Zoute pinda's, p. 100 gr30 ct Willemsbeekweg t - Tel. 4640 IJmuiden VELSEN DINSDAG 30 DECEMBER Thalia: „De held van Bengazi", 20 uur. Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 9.30 tot 12 en van 14 tot 15.30 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen- straat. WOENSDAG 31 DECEMBER Thalia: Geen voorstelling. Rex: Geen voorstelling. DONDERDAG 1 JANUARI Thalia: „De dansmeesters", 15 uur. „Bon jour Kathrin", 19 en 21.15 uur. Rex: „De naakte waarheid", 15 en 20 uur. BEVERWIJK DINSDAG 30 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mijn beste vijand". Luxor Theater, 20 uur: Liana, het oer woudmeisje". WOENSDAG 31 DECEMBER Géén bioscopen. DE SLEEPBOOT, die hiernaast is afgebeeld, heette „Straat Soenda" toen het schip in 1919 bij de Werf Gusto in Schiedam gereed kwam. Deze nieuwe naam in Neerlands zeesleepvaartbedrijf heeft slechts kort bestaan. Het schip behoorde toe aan Bureau Bernhard, dat met de „Straat Soenda" weinig heeft kunnen presteren. Al spoedig werd de sleepboot verkocht aan Bureau Wijsmuller. De sleepboot „Utrecht" was juist verkocht naar Frankrijk en de „Straat Soenda" werd herdoopt in „Utrecht", waarmee Wijsmuller haar tweede schip van die naam in de vaart bracht. De inhoud heeft 322 reg.tön bruto bedragen bij een lengte van 36,45 m, breedte 7,44 m en een holte van 4,21 m. De triple expansie machine ontwikkelde 700 pk. Bij de Werf Gusto kwam in hetzelfde jaar nog een sleepboot gereed, een zuster schip van de „Straat Soenda", dat opge leverd werd aan het departement van Marine om als loodsboot no. 14 dienst te doen. Dit schip is later bij de zeesleepvaart, gekomen. Het was in het jaar 1927, dat het vaartuig werd aangekocht door de N.V. Scheepvaart Maatschappij G. Doeksen Zonen op Terschelling, die hiermee haar eerste sleepboot onder de naam „Oceaan" kreeg. Tot de komst van de eerste sleepboot „Holland" van de Fa. Doeksen in 1930 was de „Oceaan" de grootste en sterkste sleepboot, die toen op Terschelling was ge stationeerd. Die „Holland" was oorspron kelijk de Britse „Beluga" een met olie gestookte stoomsleepboot die 50 pk ster ker was dan de „Oceaan". Nullig werk De „Utrecht" en de „Oceaan" hebben voor hun rederijen veel en nuttig werk kunnen verrichten. De tweede wereldoor log maakte echter een einde aan het be staan van deze beide sleepboten. Gezien de ontwikkeling van het type zeesleepboot gedurende de laatste jaren waren zij wel licht overbodig geworden, maar vlak na de oorlog was er voor beide boten behoorlijk werk aan de winkel geweest. Helaas, de namen „Utrecht" en „Oceaan" als stoom sleepboot kwamen niet terug. In andeYe geda&rité is'de 'naam „Oceaan" in 1946 weer in de zeesleepvaart terugge keerd. De Fa. Doeksen kocht in Amerika een 258 ton metende houten sleepboot, uit gerust met twee dieselmotoren van 1200 pk, welke L.T. 155 heette en na aankomst in West-Terschelling in „Oceaan" verdoopt werd. Inmiddels is bet schip deze naam weer kwijtgeraakt. Het heeft enige tijd gevaren voor L. Smit Co., die ook een sleepboot „Oceaan" bezit en dus genoodzaakt was de naam te veranderen, en wel in „Zuidzee", onder welke naam het schip thans weer op Terschelling is gestationeerd. Herdopen? Er is sprake van geweest dat een der Noordhollandse damcompetitie De Noordhollandse damcompetitie is bij na geëindigd. Deze week wordt in Haarlem de wedstrijd Haarlemse DamclubGezel lig Samenzijn gespeeld. De uitslag van deze wedstrijd kan nog van invloed zijn op de vierde plaats in de finale om het clubkampioenschap van Noordholland. De drie Amsterdamse tien tallen Gezellig Samenzijn, Jozeph Blanke naar en DSTO hebben zich reeds definitief geplaatst. Voor de vierde plaats komen nog in aan merking St. Bavo en Haarlemse Damclub. Definitief is als vierde reeds DCIJ ge plaatst. Laatstgenoemde club wil echter geen pa pieren overwinning en heeft het Noord hollands bestuur aangeboden om, wanneer de Haarlemse Damclub door een neder laag van Gezellig Samenzijn wordt uitge schakeld, een beslissingswedstrijd te spelen op neutraal terrein tegen St. Bavo om de vierde plaats in de provinciale eindstrijd. Aanvaardt St. Bavo dit aanbod niet, dan zal DCIJ, als vierde winnaar, normaal aan de eindstrijd om het clubkampioenschap van Noordholland deelnemen. Het kerst- en nieuwjaarstoernooi waar aan twaalf bekende sterke Noordholland se dammers deelnemen is het afgelopen weekend te Haarlem voortgezet. De nieu we Noordhollandse kampioen, de Haar lemse dammeester Wim de Jong heeft na zeven ronden de kop door al zijn par tijen te winnen. In de zevende ronde klop te de kampioen de gevreesde J. H. Wil- lemse uit Heemstede, die de tweede plaats bezette. De voorsprong op alle deelnemers is zo groot, dat praktisch gesproken Wim de Jong de eerste plaats behoudt. Er moeten nog vier ronden worden ge speeld en de stand is nu: De Jong 14, R. Berk 8, Willemse 7, Abe de Jong 8, A. den Doop 7, M. Verhey 7, M. Vossen 7, J. Bus 7, P. v. Heerde 6, J. Scheeres 6, W. Jan sen 6, J. Zijp 5. Zaterdag 3 januari wordt er in Haarlem gespeeld. De twee laatste ronden worden op zondag 4 januari in de Kroon te Am sterdam gespeeld. bestaande sleepboten van Bureau Wijsmul ler herdoopt zóu worden in „Utrecht". Tot nu toe is men daartoe niet overgegaan. Andere sleepboten onder andere namen zijn er voor in de plaats gekomen. Namen, die in betrekkelijk korte tijd, grote ver maardheid hebben gekregen. De stoomsleepboot „Utrecht" is geschie denis geworden. Bijna veertig jaar is het geleden, dat dit schip voor Bureau Wijs muller in de vaart kwam en verscheidene sleepboten waren er toen in bestelling. On der andere kwamer, in 1920 de ..Friesland" en de „Titan" gereed, namen die we nu weer bij de vloot van Bureau Wijsmuller tegenkomen. Arie van der Veer Advertentie OUDEJAARSDAG van 2 uur af 10 et. per «tuk Tel. 5520 KENMEMERLAAh <90 Op het Sluiseiland in IJmuiden is maan dagmiddag omstreeks drie uur de 34-jarige bromfietser Th. v. O. uit IJmuiden-Oost tegen de achterkant van een personenauto gebotst, die plotseling moest remmen. De bromfietser moest met een hersenschud ding en een hoofdwond in het Antonius- ziekenhuis worden opgenomen. In de onderlinge competitie van de IJmuider schaakclub Kijk-Uit heeft in de eerste groep A. Kistemaker een uitsteken de partij gespeeld tegen ir. W. Mees. Na een fraai duel eindigde de partij in remise. De beide andere partijen werden afgebro ken. J. L. Wijdoogen heeft daarin nog een klein kansje op remise tegen J. Blok. In het treffen P. LanserTj. de Jong lijken de kansen zo ongeveer in evenwicht. Groep 2 telde gedurende de feestdagen slechts één ontmoeting. Het was de partij tussen A. Zeijlmans en A. v. d. Plas, die werd afgebroken. In de derde groep was de oogst groter. J. Vis kwam wederom tot winst. Nu tegen zijn vroegere collega uit groep vier, R. Blok. W. v. d. Berg slaagde erin J. v. d. Doel een nederlaag toe te brengen. C. Ab- spoel en W. v. d. Hoek kwamen tot een afgebroken partij. Kramer jr. blijft in groep vier aan de winnende hand. Door ook de toch bepaald niet zwakke heren A. A. Verkooyen en C. Donker aan zijn zegekar te binden begint hij zo langzamerhand de meest serieuze gegadigde te worden voor promotie naar de derde afdeling. C. Donker zal zijn il lusies voorlopig wel van zich hebben af gezet nu hij ook tegen J. Kroese niet tot winst jewam. Het werd hier een verdeling van het punt. Rectificatie: J. B. CleerenW. Kalis 10. De competitie wordt deze week voortgezet. Burgemeester Bruinsma van Beverwijk houdt 1 januari een nieuwsjaarsrecept.ie in het raadhuis „Scheybeek" van 11.30 tot 13 uur. GETROUWD: J. J. G. Visser—A. M. Veenhuijsen, Amsterdam, Titiaanstraat 18 II, J. J. KlutG. Kramer, Santpoort. Rijksweg 488, C. J. P. SmitM. J. Struy- laart, Haarlem, Eindenhoutstraat 22, W. VerschoorG. Admiraal, IJmuiden-Oost, Sieraadstraat 8; T. A. van den BergN. M. Gouda, IJmuiden, Gijzenveltplantsoen 125; T. van der PlasM. Spaanderman, IJmui den, Huijgensstraat 19; P. van der Kuil Chr. A. Aardenburg, IJmuiden, Burg. Rambonnetlaan 25; H. J. A. HeiligJ. M. Donker, IJmuiden-Oost, Fr. Naercbout- straat 34; P. S. KokM. A. Haenen, Vel- sen-Noord, Grote Hout- of Koningsweg 24; Th. HoogeboomJ. C. Guijt, IJmuiden, Torricellistraat 33; J. van DuijnT. Meij- burg, IJmuiden, Galvanistraat 3. ONDERTROUWD: H. W. de Jonge, Bloemstraat 33, IJmuiden en D. Zwier, Zwaanstraat 13, IJmuiden, t.a.: Bloem straat 33, IJmuiden. lia-venverkeer Amsterdam In de week van 2-1 tot en met 27 decem ber zijn in cïe Hoofdstedelijke haven aan gekomen 145 schepen (307.966 b.r.t.) en ver trokken 99 schepen (217.445 b.r.t.). De onderlinge damcompetitie van Spor tief werd deze week voortgezet. In groep A neemt J. Slager een goede positie in. Ook nu wist hij in een onregelmatig gespeelde partij van H. Veldman te winnen. In deze vorm spelende zal J. Slager hoge ogen gooien naar het clubkampioenschap. F. Postma won van W. Post en toont hier mee wel aan dat zijn lage plaats van seizoen '57-'58 een vergissing was. J. M. Jansen handhaaft zich bij de bovenste zes spelers en eiste van J. Groen de volle winst. De partij H. VisserC. Lodder en J- Bakker J. Visser moesten door gebrek aan tijd worden afgebroken. J. Slager 10 8 1 1 17 H Visser 8 4 4 0 12 C Lodder 9 4 4 1 12 W. Post 12 3 5 4 11 P. C. Bais 9 3 4 1 10 In groep B verraste J. Wesselius N- Michel met een keurige combinatie waar door deze zijn tweede nederlaag te incas seren kreeg. J. H. v. d. Wel maakte hiervan gebruik, versloeg zijn rivaal R. Jasperse en kwam gelijk in aantal punten, H. Huigen kon het tegen H. Holt niet tot winst bren gen. H. Dijkhuizen, H. A. Mijnsbergen, P. Westerwal en J. de Ruiter brachten het niet verder dan remise. De stand is hier: N. Michel 11 8 1 2 17 J. H. v. d. Wel 12 7 3 2 17 J Hiemstra 14 7 2 5 16 H. Dijkhuizen ..11 4 4 3 11 P Jasperse 9 5 2 1 11 afgebroken partij Afet de bedoeling om het kader van de vereniging „Kennemerstaten" tijdens het jaareinde in meer huiselijke kring bijeen te brengen en de verenigingszaken van alle dag te laten rusten, herstelde Kenne merstaten maandag in hel Statenhuis aan de Velserweg de vorig jaar onderbroker, traditie van de oliebollenavond. Gezien de vele afdelingen en het uiteraard relatieve aantal kaderleden had de belangstelling groter kunnen zijn, maar deze was voor drs. A. Demmers toch voldoende om vele familieleden te kunnen begroeten. Welis waar had men zich bij de voorbereiding van de avond afgevraagd of er waardering zou zijn, doch wegens het aangegane lid maatschap van de Stichting ,,D' oprechte amateur'' zou de relatie met de beroeps artieste mej. Groenemeijer tot het wel slagen zeker bijdragen naast de mede werking van de heer Cana, pianist uit Beverwijk en de „oliebollen baksters". Mejuffrouw Groenemeijer, geassisteerd door de heer Harm Smedes, voorzitter van ,.D' oprechte amateur", liet als quasi-kleur- linge haar Amerikaanse licht schijnen op het belabberd kleine land aan de Noord zee, dat echter zeer veel deugden heeft, In een „Narrow escape" won haar uit stekende voordracht'door de bewonderens waardige mimiek. Zeer geestig illustreerde zij de onwerke. li.ikheid van het sprookje „Doornroosje" getoetst aan de realiteit van het heden, waarin zij blijk gaf iets te verstaan van het brengen van kunst, waartoe haar vlotte en charmante verschijning alles bijdroeg. Om inderdaad deze avond een herinnering aan voorbije tijden huiselijk op te halen werd het in 1934 vervaardigde filmpje over het ontstaan van het sportpark ..Watervliét" uit de "oude doos voorge- daaaid. Tot genoegen van hen, die destijds nog in Tie„jongenskiel" err „meis- jesschort" liepen. Het was een gezellige avond, die ongetwijfeld ook einde 1959 zal worden herhaald. In het fraai versierde koetshuis van de buitenplaats „Waterland" in Velsen. voor deze bijzondere gelegenheid welwillend door baron en baronesse van Tuyll van Serooskerken-van Limburg Stirum be schikbaar gesteld, heeft de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, de heer Maarten Dingemans uit Overveen, die vijfenvijftig jaar de be langen an de ruitersport met grote toe wijding heeft gediend en die zondag zeven tig jaar is geworden, mededeling gedaan van het heuglijk feit, dat hem de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau is toegekend. De burgemeester bracht namens de ge meente Bloemendaal hulde aan de man, die zovelen in deze omgeving in de gehei men van de ruitersport heeft ingewijd. Het deed spreker deugd, dat hij ook de Bloe- mendaalse jeugd de liefde voor de paarde- sport bijbrengt. Daarom verheugde het dr. Peereboom Voller, dat er ook van konink lijke zijde belangstelling voor deze huldi ging bestond en gaarne si elde hij de heer Dingemans, die een mensenleven heeft ge wijd aan de mooiste aller sporten en zijn vriendschap voor het edele dier, de ver sierselen van de onderscheiding op de borst. De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint, sprak daarna als voorzitter van het huldigingscomité, doch ook als paarden vriend de heer Dingemans in warme be woordingen toe, waarbij hij tal van her inneringen en ook anecdotes uit de veertig jaar, dat zij elkaar nu kennen, ophaalde. Reeds als gymnasiast in Utrecht kreeg mr. Kwint rijles van de h'eer Dingemans en later ook als aspirant-kornet van de cava lerie. De persoon van Maarten Dingemans was daarom voor spreker een begrip ge worden, waarbij hij vooral de dertiger jaren, toen de heer Dingemans kennel- huntsman van de Koninklijke Nederlandse Jachtvereniging was, een hoogtepunt in de ruitersport noemde. Mr. Kwint had in die dagen dagelijks contact met de huntsman en tezamen had den zij heel wat afgesprongen ver ruige heggen met de honden achter hen aan. Spreker memoreerde de voortreffelijke eigenschappen van de heer Dingemans, diens grote kennis van paarden, zachte hand, voortreffelijke zit en diens inteigri- teit. Namens zeer vele paardenvrienden bood burgemeester Kwint een geschenk onder couvert en een elektrisch scheer- apparaat aan. Tenslotte sprak de heer H. Heijbroek, oud-directeur van de Amsterdamse Rij tuig Maatschappij, bij welke maatschappij de heer Dingemans eerst als hoofd van de afdeling Rijpaarden en later als hoofd van de dépendance in Zandvoort en Overveen, zeer lang werkzaam is geweest. Daarna was er gTegenheid de heer Din- grmans en diens «chtgenote en kinderen de hand te drukken, waarvan zeer velen gebruik hebben gemaakt. Ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag werd maandag de heer Maarten Dingemans, die zijn hele leven in dienst van „het paard" heeft gesteld, gehuldigd. Burgemeester mr- M. M. Kwint overhandigt hem een elektrisch scheerapparaat. NOTERINGEN BEVERWIJK Maandag 29 december noteerde de groenten: andijvie 58129, bloemkool 36 62, bospeen 3647, waspeen 1027, sprui ten 3487, witlof 51- -72, prei 1332, knol len 824, boerenkool 820, groene kool 714, rode kool 714, uien 714, peen 6—9. Prijzen vah maandag Heilbot 2.90—2.50, gr. tong 3.60—3.00. grm. tong 3 30—2.40, kim. tong 3.30—2.20, kl. tong I 3.10—2.10, kl tong II 2.20-1.70, tarbot 1 3.30—2.50 per kg. Tarbot IV 62 35, gr. schol 3626, grm. schol 30—25. kim. schol 3527, kl. schol I 38—28. kl. schol II 4220, schar 3616, v. haring 3631, makreel 3013, gr. schelvis 4229, grm. schelvis 40—26, kim. schelvis 3926, kl. schelvis I 38 26, kl. schel vis II 3222, wijting 348, gr. gul 32—28, mid. gui 26—23, kl. gul 25—11, kl. haai 24—22, ham 94-68. kim. hake 61. kl. hake I 41, kl. hake II 21—20, poontjes 3120. kl. koolvis zw. 23- 13.50, kl. kool- vis wit 4235 per 50 kg. Gr. kabeljauw 240 84, gr. koolvis zw. 7663. gr. koolvis wit 88, gr. leng 66. gr. hake 250 p. 125 kg. Aanvoer van maandag 947 kisten tong en tarbot, 2 k. heilbot, 1365 k. schol, 55 k. schar, 1210 k. haring, 810 k. makreel, 1620 k. schelvis, 1080 k. wijting, 415 k. kabeljauw en gul, 5 k. leng, 21 k. haai, 15 k. ham. 20 k. hake, 60 k. poon, 910 k. koolvis en 25 k. diversen. To taal 8560 kisten vis. Besommingen van zaterdag 1 trawler met 24.110, IJM 15 Emma 32.700, KW 70 6340, KW 140 3630, KW 40 10.380, KW 74 10.680, KW 129 f 6060, KW 9 6590, KW 57 1210, KW 32 21.540, KW 51 5670, KW 52 8460. KW 81 16.930, KW 16 4630, KW 69 1270, KW 10^ H80, KW 155 f 1460, KW 108 1280, KW 26-17 6720, KW 169 f 1260, KW 104 5700, KW 124 5570, KW 59 f 1200. KW 114 f 4900. KW 19 2660. IJM 14 5860, IJM 204 1540, KW 134 f 3920, KW 98 1440, KW 34 1280, KW 77 910, KW 31 2020, KW 96 f 1400, KW 61 1110, KW 94 f 1410, KW 92 1130, KW 21 1090, KW 27 1390, KW 79 1760, KW 133 f 1400. KW 210 1230. KW 36 1850, KW 165 1940, KW 12 f 790. KW 65 850. KW 93 f 2240, KW 33 f 2130. IJM 19 f 7070. IJM 43 f 1280. TJM 38 f 1030, IJM 61 f 1690. IJM 208 f 1710, IJM 210 f 2770. IJM 52 1510. IJM 221 9300, TX 14 1 1390, WR 33 1960, WR 34 1560, HD 125 1220, RO 29 1050. In een korte spoedeisende vergadering heeft de raad van Beverwijk maandag be sloten een tweetal leningen aan te gaan tot een bedrag van 3.470.000,op zoge naamde rente-gammavoorwaarden, ten behoeve van de bouw van 224 woningen in uitbreidingsplan „Meerenstein". Deze leningen zijn verkregen door be middeling van enkele industrieën die het disagio zullen dragen en daarvoor een dankbaar aanvaard offer brengen ten be hoeve van de woningbouw, zoals wethou der E. Gerritse (P.v.d.A.) mededeelde. De rijkspremie voor deze woningen is ver zekerd. Op een vraag van mevrouw Allan (V.V.D.) zeide de wethouder, dat de indus- trieërf geen voorwaarden verbonden heb ben aan hun bemiddeling. HINDERWETVERZOEKEN B. en W. van Velsen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeentsecretarie (4e afdeling) ter inzage liggen de volgende, van de vereiste bijlagen voorziene verzoe ken om vergunning ingevolge de hinder wet van: 1. Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. te Amsterdam tot hét uit breiden van het bedrijf door het oprichten van eer. L.P.G.-laadstation in het perceel Kanaalkade 61 te Velsen-Noord. 2. O. Hoogeveen te Santpoort tot het op richten van een cafetaria in het perceel Hagelingerweg 61 te Santpoort. Op donderdag 15 januari te elf uur, zal ten gemeentehuize, ten overstaan van het gemeentebestuur, een of meer van zijn leden, dan wel een of meer door dit be stuur aangewezen ambtenaren, aan een ieder gelegenheid worden gegeven om mon deling bezwaren tegen inwilliging van dit verzoek in te brengen. Maandag werd de handel verrast met een grote schelvis-aanvoer. Zestienhon derd kisten in een markt, die na een iet wat schuchter begin een heel stijf karak ter vertoonde. Zoals de vorige week reeds werd opgemerkt en verwacht, ging van de grovere soorten het leeuwenaandeel naar de snijtafel. Amerika kon echter een goe de prijs geven, plm. 25.- per kist. De braadschelvis begon met f 18.- om la ter op te lopen tot 22.-. De vraag van het binnenland was maandag maar matig om dinsdag en woensdag, bij een schrale aan voer, aanzienlijk op te lopen. Niet iedereen was zaterdag vrij of hield zijn zaak ge sloten. De Belg toonde voor de schelvis en ka beljauw niet veel interesse, des te meer echter voor de tarbot, die tot ruim 4.50 per kg. opliep, om maar niet te spreken van de tongen, die voor alle soorten zeer prijshoudend bleven. Voor de Engelse exporteurs was het na maandag wel erg moeilijk. De vis, die dinsdag en woensdag werd gekocht kon pas zaterdag verzonden worden. Als ge volg hiervan daalde de prijs van de schol vergeleken met voorgaande weken aan zienlijk, en werden de vier grofste soorten voor circa 30.- verkocht. Maar met de kerstdagen achter de rug zal deze prijs ongetwijfeld wel weer omhoog gaan, daar iedereen weet, dat de Engelse vissersvloot in zijn geheel met Kerstmis thuis is, en het zeker een 3 a 4 weken duurt, voordat de aanvoer weer normaal op gang is. Ook Frankrijk kocht flink, al zullen de Franse exporteurs na de „Kerst-Operatie" i.z. de Franse franc niet bepaald een rus tige Kerstmis hebben gehad. Zoals was te verwachten, was er zater dag toen de handel had besloten niet te kopen, in het geheel geen aanvoer. West-Duitsland kocht zoals gebruikelijk koolvis en grove schelvis, terwijl ook nog menige kist schol II voor de oosterburen werd gekocht. Advertentie Tempeliersstraat 68 Haarlem - Tel. $1164 Vraagt vrijblijvend demonstratie. Tafêltenniscompetitie VTC 1 heeft opnieuw een prachtig suc ces behaald door Prowano 1 met 82 te verslaan. Van Weelderen was weer in een prima vorm en won zijn drie partjjen met duidelijke cijfers. Van de Pol en Oort kon den beiden twee maal scoren, maar moes ten in respectievelijk Scharroo en Zwart hun meerdere erkennen. Deze wedstrijd was tamelijk eenzijdig en het was dan ook alles VTC wat de klok sloeg. Opmerkelijk is dat de VTC-mensen met zo'n groot ge mak hun tegenstanders versloegen, temeer daar Prowano tot nog toe ook ongeslagen was. VTC 3 was op bezoek bij DHC 3 en heeft daar geen halve maatregelen genomen en de voile 010 winst in de wacht gesleept. Snelders, Bos en Koningstain staken in een goede vorm en hebben zich door dit mooie resultaat stevig op de eerste plaats in de derde klasse B genesteld. VTC 4 heeft zijn eerste nederlaag van dit seizoen geleden en wel bij Heemskerk 3. Keemel was er minder goed in en kon dan ook niet tot winst komen. Banis en Voogt wonnen beiden twee maal maar konden het niet tegen resp. De Bruin en Bleeker bolwerken. Bij een 54 stand moest het dubbelspel beslissen of er voor VTC nog een gelijk spel in zat, maar Voogt kon het met Banis samen niet tot winst brengen en zij verloren hun partij met 21—17 en 21—13. VTC 5 moest tegen Hotac 4 aantreden maar kon niet één punt scoren, zodat dus met 100 de strijd in het voordeel voor Hotac uitviel. VTC 6 moest het tegen het geroutineerde DSB 2 opnemen maar kon niet tot winst komen. De VTC-ers moesten dan ook met een 100 nederlaag naar huis terugkeren. Dames VTC 1 is op bezoek geweest bij HBC 2 en de dames hebben een prachtige 010 overwinning behaald. De dames speelden zeer sterk en gaven hun tegenstanders allen in twee sets klop. Zij hebben zich goed van hun taak geweten, maar wij zijn thans benieuwd of de dames zich in de bo venste regionen kunnen handhaven en kijken dan ook mèt belangstelling uit naar donderdagavond 8 januari als zij GTTC 1 als hun tegenstander in de R.H.B.S. moe ten ontvangen. VTC 3 heeft Oranje Zwart 3 met een mooie 91 overwinning terug gewezen. De dames Gras en Zuurbier wonnen al hun partijen terwijl mejuffrouw Belfroid twee maal scoorde en van mejuffr. Moste éen verliespunt moest incasseren. Junioren De jongelui van het juniorenteam heb ben tegen de DSB-junioren een 91 ne derlaag geleden. Zij konden de eer redden door het dubbelspel met magnifieke cijfers te winnen. Bekercompetitie VTC-B hêeft in de halve finale een 41 nederlaag tegen Velsen-A geleden en is nu dus uitgeschakeld. Noorman kon niet mee spelen en zodoende moest Dekker het tegen Velsen opnemen met invaller Koster. Dek ker kon eenmaal tegen De Vries scoren maar tegen Stals moest hij na een span nende strijd de eer aan zijn tegenstander laten. Koster speelde zeer goed maar kon niet tot winst komen. VTC-C heeft zich in de halve finale ge plaatst door Togido-F met 3—2 te verslaan. Snelders en v. d. Pol konden v. d. Putten niet op de knieën krijgen maar hun res terende partijen wonnen zij met duidelijke cijfers. Het C-team moet nu dus nog een partij spelen om in de finale te komen en aan het spel van deze mensen te zien, zit er wel een redelijke kans voor hun in.

IJmuider Courant | 1958 | | pagina 6