1 Steno Typen Talen WIC0 Hillege 20, 59, 49, 59 DE SPAR Perée SPECIAAL Cor v.d. Meer Beverwijks college beantwoordt vragen van raadslid Koger (AR) ilderöm IJmond-agenda K. Voskuil in Weyman over komende verkiezingen Havenberichten 10'kortihg! 40 95., 50, 49., VERLICHTING Boekhouden Middenstands opleiding II DUBBEL ZEGELS PINPAKAAS ERWTEN WORTELEN 5 VVD in Parkzicht bijeen Wim de Jong wint Haarlems damtoernooi Dames VZV verslaan HVGB met 4-0 Walda leidt nog steeds in competitie Kijk-Uit Brand door kortsluiting in kerststal „De brief van Don Juan" 3 Burgerwoonhuizen SPECIALE LAGE PRIJZEN CAFÉ MOIR MACARONI VAN 30cb 62d 59, lO% DE, SPARRETJES v?eN WEEK' P. POT APPELMOES WOENSDAG 7 JANUARI 1959 De heer D. Koger heeft het Beverwijk- se college van B. en W. de volgende vra gen gesteld 1. is het uw college bekend, dat door de Chr. Lycea te Haarlem op 8 december j.l. aan de ouders en verzorgers van leer lingen dezer lycea, woonachtig in onze ge meente, een brief is verzonden, waarin wordt medegedeeld: dat onze gemeente tot en met het jaar 1955 een subsidie op basis van het gemiddelde tekort per leer ling heeft verstrekt; dat bij schrijven van 19 december 1957 van uw college aan het bestuur mededeling werd gedaan, dat, in dien een bijzondere school voor v.h.m.o. op een subsidie ten laste van de gemeen te aanspraak wilae maken, de aanvrage hiertoe vóór het begin van het desbetref fende jaar moest worden ingediend; dat verder de inhoud van bovengenoemde brief zodanig was, dat hieruit kon worden opgemaakt, dat de subsidie over de jaren 1956 en 1957 normaal zou worden ver leend; dat overeenkomstig de door uw college gestelde voorwaarden voor het jaar 1958 een bijdrage in de niet door het Rijk gesubsidieerde kosten werd ge vraagd; dat bij informatie op 12 novem ber j.l. inzake de afwikkeling over de ja ren 1956 en 1957 en het verzoek om subsi die voor 1958 werd medegedeeld, dat deze kwestie nog steeds niet was afgewikkeld en nog in onderzoek was; dat de mogelijk heid niet is uitgesloten, dat onze gemeen te de subsidieregeling zal intrekken; dat in overleg met de desbetreffende ambte naar van het raadhuis daarom besloten is de ouders voor de cursus 1958/59 een be drag van 25,- per leerling in rekening te brengen, omdat dit bedrag wordt geheven indien van de gemeente van inwoning geen subsidie wordt ontvangen; dat indien onze gemeente de subsidiëring weer zou voortzetten, dan vanzelfsprekend de thans in rekening gebracht toeslag van 25,- wordt gerestitueerd. Het college antwoodt dat de inhoud van deze brief bekend is geworden door dat zij deze van een der belanghebbende ouders ter inzage kreeg. Niet juist is volgens het college: de con clusie, welke het schoolbestuur uit onze brief d.d. 19 december 1957 blijkt te heb ben getrokken. Deze brief, welke t.z.t. voor u ter inzage zal worden gelegd, in on derling verband gelezen, geeft voor deze conclusie geen grond. dat het schoolbestuur ten deze heeft ge handeld „in overleg" met de desbetreffen de ambtenaar. Deze ambtenaar heeft slechts een informatie betreffende de fei telijke stand der zaak verstrekt, daarbij aan het schoolbestuur overlatend, welke gevolgen het daaraan wilde verbinden. 3. Kan uw college mededelen, om welke redenen nog steeds niet aan de Raad een principebesluit betreffende de subsidië ring na 1 januari 1956 van elders geves tigde bijzondere scholen voor v.h.m.o. is voorgelegd ofschoon: reeds herhaaldelijk door uw college daartoe een toezegging aan de Raad is gedaan; Onder het desbetreffende volgnummer van Hoofdstuk VIII par. 13 der begrotin gen 1956, 1957, 1958 en 1959 door uw colle ge is te kennen gegeven, dat deze subsi diëring een punt van overweging uit maakt; Onder voormelde volgnummers een stelpost voor deze subsidie is ingesteld, voor de jaren 1958 en 1959 van 25,- per leerling. Het college antwoordt: Van de zes schoolbesturen, aan welke onze brief d.d. 19 december 1957 was gericht, hebben er tot dusver slechts drie geantwoord. Het bestuur van de Chr. lycea te Haarlem heeft bij brief d.d. 3 februari 1958 enkele globale gegevens verstrekt voor 1958 en daarna bij brief d.d. 16 juni 1958 iets meer gedetailleerde cijfers betreffende 1956 en 1957. In deze omstandigheden was het ons mede omdat aan andere dringende arbeid voorrang moest worden gegeven niet mogelijk tot een bepaalde conclusie te ko men. De op de begroting uitgetrokken gelden hebben het karakter van stelposten, waarvan gebruik kan worden gemaakt in geval door u een nader besluit tot toe kenning van een subsidie wordt genomen. 4. Is uw college bereid zo spoedig mo gelijk een voorstel als bovenbedoeld aan de raad voor te leggen, opdat eventueel afwikkeling over de jaren 1956 en 1957 zal Advertentie ALLEEN DONDERDAG Grote Tompoucen 21 ct. half slagroom half banketbakkersroom jjf Een tractatie van Aïeh*Ov\dM de (wAktfljoklM KENNEMERLAAN 88. IJMUIDEN, TELEFOON 55JQ VELSEN WOENSDAG 7 JANUARI Thalia: „Het huis der naamlozen", 20 uur. Rex: „Nachten zonder liefde", 20 uur. Pieler Vermeulenmuscum: Geopend van 14—16.30 uur. Cultureel Gebouw: Bijeenkomst Foto kring Velsen, 20 uur. DONDERDAG 8 JANUARI Thalia: „Handelaren in meisjes", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: Als woensdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als woensdag. Abelenstraat: Bijeenkomst Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. Raadhuis: Spreekuur wethouder van openbare werken, 9.30 tot 12 uur. BEVERWIJK VOENSDAG 7 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Continent in vlammen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het ge luk ligt op straat". Het Centrum, 20 uur: Vergadering Partij van de Arbeid. DONDERDAG 8 JANUARI Géén bioscopen. kunnen plaats hebben en de heffing ten laste der ouders over 1958 overbodig wordt? Het college antwoordt: Wij stellen ons voor, binnenkort de vraag onder het oog te zien of de te onzer kennis gekomen ge gevens voldoende zijn om tot een verant woord voorstel te komen. Dit zal u alsdan zo spoedig mogelijk worden aangeboden. Reeds nu vestigen wij de aandacht er op, dat geenszins vaststaat dat sinds op 1 ja nuari 1956 het nieuwe stelsel voor de rijkssubsidiëring van kracht is geworden, toekenning van een gemeentelijk subsidie noodzakelijk en verantwoord is. De afdeling Beverwijk van de V.V.D. was dinsdagavond bijeen in hotel „Park zicht", waar uitvoerig is gesproken over de vele zaken rond de IJmond. Besloten werd dat het bestuur zich in verbinding zal stellen met de tweede kamerfractie van de V.V.D. om deze de mening van de le den voor te leggen Vei-der is de te houden verkiezingsactie uitvoerig besproken. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR KENNEMERLAAN 9 TEL. 5271 Met slechts twee remise-partijen, negen winstpartijen en geen verlies, is het de Haarlemse dammeester Wim de Jong ge lukt voor de tweede achtereenvolgende keer het Haarlemse Damtoernooi te win nen. Deze wedstrijd wordt op de vrije da gen rondom Kerstmis en Nieuwjaar ge speeld. De uitslagen van de diende ronde: A. den Doop verliest van Wim de Jong; R. Berk remise met H. Willemse; .1. Scheeres remise met J. Bus; J. Zijp verliest van Abe de Jong; J. Verhey verliest, van P. van Heer- de; H. Vossen remise met W. Jansen. De uitslagen van de elfde en laatste ronde: J. Scheeres verliest van Wim de Jong; J. Zijp verliest van R. Berk; J. Ver hey remise met Den Doop; R. Vossen wint van Willemse; W. Jansen verliest van Bus; P. van Heerde wint van Abe de Jong. De eindstand: gesp. pnt. 1. Wim de Jong (Haarlem) 11 20 2. P. van Heerde (Amsterdam) 11 14 3. R. Berk (Amsterdam) 11 13 4. J. Bus (Heemstede) 11 13 5. H. v. d. Vossen (Haarlem) ..11 11 6. H. Willemse (Heemstede) 11 11 7. A. den Doop (Amsterdam) 11 10 J. Verhey (Zaandam) 11 10 9. Abe de Jong (Haarlem) 11 9 10. J. Scheeres (Amsterdam) 1T "8 11. W. Jansen (Amsterdam) 11 8 12. J. Zijp (Noord-Scharwoude) 11 5 Waterpolo Kritig Haarlem Voor de competitie in de tweede klasse van de kring Haarlem der K.N.Z.B heeft, maandagavond de damesploeg van VZV gewonnen met 4-0 van HVGB. Na een enerverend begin Nel Toon scoorde al na het eerste fluitsignaal ging de wedstrijd snel op en neer. Goed plaat sen van beide kanten kenmerkte deze pit tige en snelle wedstrijd, waarin wel Nini Selderijk-Kuit en Nel Toon uitblonken. Door goed opbrengen van de bal door Marijke van Koten en .Teanette Visman wist Nini Selderijk-Kuit nog vóór rust met een slimme boogbal de stand op 2-0 te brengen. Direct na de hervatting waren het Nini en Jeanette die tegen paal en lat schoten, een vrije worp van Nel Toon wist eerst genoemde echter goed te benutten (3-0). Het doel van keepster Andrea kwam hierna sterk onder vuur te staan, maar aan de andere kant wist Greet Brüning ook nauwelijks te redden. Zij weerde zich overigens uitstekend bij snelle uitvallen van Bijkerk en Goeman. Van Etten schoot nog éénmaal net over de lat en na een felle scrimmage voor het HVGB-doel scoorde vlak voor tijd Nel Toon uit moeilijke posi tie, zodat het einde met een 4-0 stand in het voordeel van VZV kwam. De stand op de ranglijst is nu: DAW 4 4 0 0 8 10—6 VZV 6 4 0 2 8 18—11 DWR4 2 0 2 4 12—6 Nereus 2 4 2 0 2 4 12—10 HVGB 6 1 0 5 2 8—24 DWT3 4 0 0 4 0 5—8 Vooraf werd voor de vierde klasse van Kring Haarlem heren de wedstrijd VZV II DWR II gespeeld. DWR won met 6-1 door doelpunten van Terpoorte (3 x), Van der Pol (2 x) en Boot. Het enige tegenpunt van VZV kwam van de hand van Cor van Woensel. Maandagavond werd in het Cultureel Centrum te IJmuiden de onderlinge com petitie van de IJmuider Schaakclub Kijk- Uit voortgezet. In de eerste groep kwam leider F. J. Walda in het strijdperk tegen de in opmars zijnde P. Lanser. Een span nende partij werd na ongeveer veertig zet ten afgebroken. Het ontstane toreneind spel met een pion meer voor P. Lanser is zeker voor Walda verloren. Het zal zijn eerste nederlaag zijn waarmee de eenza me positie aan de kop van de ranglijst dan meteen een gevoelige ondermijning krijgt. Aanvankelijk leek het erop of Tj. de Jong van deze misstap van Walda zou profiteren toen hij zijn tegenstander A. Kistemaker in moeilijkheden bracht. De laatste wist zich echter handig te bevrij den. Ook deze partij werd afgebroken met nog een bord vol stukken. Over de uitein delijke uitslag valt met geen mogelijkheid iets te voorspellen R. Visser kwam voor lopig op de eerste plaats via een goede remise tegen clubkampioen J. Blok. G. L. de Haas werkte zich weer flink op. Een boeiende partij met P. Heidenreich ver liep misschien wat fortuinlijk voor hem maar een goede afwerking rechtvaardig de toch wel de overwinning. In de tweede afdeling bevestigde W. Deelder zijn goede vorm tegen H. van Nieuwenhuizen. De nederlaag van de laat ste betekende meteen een voorlopige uit schakeling voor de eerste plaats. K. Meyer maakte ook in zijn zesde partij voor de derde groep geen fout. Via een overwin ning op W. v.d. Berg behield hij zijn hon derd percent alsmede de leiding in zijn groep. De heren J. v. d. Doel en J. v. d. Hoek besloten de winst met elkaar te de len. In groep vier verliet Kramer sr. het goe de pad weer. C. Donker bleek beter op dreef en eiste derhalve de winst op. Ook J. Schelvis boekte de volle winst. Zijn slachtoffer was Koomen. Donderdag 8 ja nuari wordt de competitie voortgezet. De eigenaar van een chalet in het Westduitse Fichtelgebergte vond enige jaren geleden een verwaarloosde hinde. Hij nam het dier mee naar huis, waar het spoedig genas en de blijvende logee van zijn redder werd. De vriendschap legde de bergbewoner geen windeieren, want vele toeristen komen nu naar het chalet om de tamme hinde die hier haar „pleegvader" begroet, te zien. „De Gieteling" naar „Tosca" De leden van „De Gieteling gaan vrij dag per bus naar de Stadsschouwburg in Amsterdam om de voorstelling van „Tos ca" door de Nederlandsche Opera mee te maken. „Laat ze maar komen!", riep de heer K. Voskuil dinsdagavond aan het slot van de toespraak uit, die hij in zaal „De Weij- man" te Santpoort heeft gehouden tijdens de jaarwisselingsbijeenkomst, welke door de afdelingen I.Jmuiden en Santpoort van de Partij van de Arbeid was georgani seerd. Deze rede was voornamelijk ge baseerd op de recente Kamerontbinding en de komende verkiezingen, welke hier van het gevolg zijn. Aan het begin van zijn toespraak wees de heer Voskuil op de plotseling ingetre den politieke activiteit, waarbij de Partij van de Arbeid in het middelpunt der be langstelling staat. Deze opleving is het ge volg geweest van de kabinetscrisis, die in en buiten de partij een grote opluchting heeft veroorzaakt; omdat de P.v.d.A., het „pesten en sarren moe", er nu einde lijk „de brui aan heeft gegeven". Daar naast meende spreker een onmiskenbare ergernis en afkeer te mogen constateren over de manier, waarop de overige partij- en?-zichrrhehbengedragen. „De~ Rayti j van .de Arbeid was immers tot zondebok, in Ne derland geproclameerd en de - socialisten werden ervan beschuldigd de oorzaak te zijn van alles, wat op een bepaald moment is tegengelopen", aldus de heer Voskuil. Hier stelde de heer Voskuil tegenover, dat het toch ongetwijfeld aan minister Hofstra te danken was dat Nederland voor een inflatie is behoed. Immers de kosten van het levensonderhoud zijn niet geste gen en de Nederlandse gulden werd geen waardeloos vodje papier, maar een dege lijke valuta, even hard als de Amerikaan se dollar. „Vandaar dat wij ook de deva luatie van de Franse frank gemakkelijk konden doorstaan." Voorts herinnerde spreker nog even aan „de vermaarde zeven punten van Burger, die door de kamermeerderheid aan de laars werden gelapt". Wat nu na het af treden der socialisten gebeurde noemde de heer Voskuil „een jammerlijk schan daal", omdat naar zijn zeggen volgens ge bruik de heer Romme een parlementaire opdracht had moeten ontvangen tot het vormen van een gewoon kabinet. „Deze bedankte echter voor de eer, hij heeft de ze crisis niet gewild, omdat de K.V.P. re kening moet houden met twee stro mingen. In de eerste plaats de groot grondbezitters en andere belanghebbenden, die misschien naar de V.V.D. zullen over lopen en aan de andere kant de K.A.B.-le den, voor wie het socialisme wel eens de oplossing van hun moeilijkheden zou kun nen betekenen. Vandaar dat Romme be vreesd is voor een Partij van de Arbeid in de oppositie, nu de socialisten ervoor heb ben bedankt tot 1960 als zondebok te blij ven fungeren", aldus de heer Voskuil. Ten slotte meende de heer Voskuil alle reden te hebben om te wijzen op het goede be leid van de socialisten, tijdens de periode van ongeveer veertien jaar, waarin zij aan de regering hebben deelgenomen. Hij deed een beroep op de vele aanwezige le den een goed begrip te hebben voor de mo tieven, die tot de huidige situatie hebben Canada in de greep van de winter: Links Nederlandse zeelieden op- en een Nederlands schip in het ijs van de St.. Lawrence-rivier. Rechts: Het ijs in de St. Lawrence is op sommige plaatsen reeds gaan kruien. geleid en dit ook aan anderen duidelijk te maken. In een dergelijk geval verwachtte spreker voor de Partij van de Arbeid een betere verkiezingsuitslag dan in het afge lopen jaar, zodat de heer Voskuil zijn met grote aandacht beluisterde toespraak be sloot met de reeds aangehaalde woorden: „Laat ze maar komen!". Aantrekkelijk programma Voor deze bijeenkomst, die onder meer werd bijgewoond door wethouder R. Ver beek en de voltallige gemeenteraadsfrac tie van Velsen, was verder een bijzonder aantrekkelijk programma samengesteld. Een der verrassingen hiervan was het op treden van de meisjeszanggroep „De Ba- by-Soxers", die met een uitstekende pia nobegeleiding van Nol Verschoor een aan tal populaire melodietjes van het betere genre zong. Haar frisse stemmen lieten zich bijzonder prettig beluisteren en het onmiskenbaar grote succes was dan ook volkomen verdiend. Alleen zijn deze jon gedames helaas ongevoelig.- gebleven'- -voor de charme van het Nederlandse lied, dat wij ook gaarne'een plaatsje hadden ge gund in dit overigens gelukkig samenge stelde programma. Peter Brandsma, de regisseur van de eveneens aan deze avond medewerkende toneelvereniging „Jan van Dommelen" waarover elders in dit blad meer had enige voordrachten voor zijn rekening ge nomen, die eveneens een dankbaar ont haal hebben gevonden. Hij heeft onmis kenbaar talent voor deze kunstvorm waarvan hij blijk gaf door bijvoorbeeld Annie M. G. Schmidts geestige prozastuk je „Het standbeeld" in een soepele en speelse stijl voor te dragen, om daarna met enige fragmenten uit Ibsens ..Peer Gynt" een boeiend dramatisch uitbeel dingsvermogen te demonstreren. De gro te aandacht waarmee het publiek vooral de toch lang niet gemakkelijke scène volg de van Aase's dood, een der meest be roemde taferelen uit de wereld-toneellit teratuur, bewees dat Peter Brandsma aan deze bijeenkomst een bijzonder kunstzin nig aandeel he^ft geleverd. Dit program ma werd ten slotte telkens door Cor Gra- vemaker met een sober liedje en een ge moedelijk babbeltje ingeleid. Dinsdagmiddag omstreeks half zes heeft een korte maar hevige brand gewoed in de woning aan de Kortenaerstraat 16 in IJmuiden. De brand die was ontstaan door kortsluiting in de verlichting van de kerst stal, liet zich aanvankelijk ernstig aanzien In een ommezien grepen de vlammen om zich heen, blakerden een groot gedeelte van een muur, deden enige ruiten barsten en sloegen naar buiten toe. De brandweer was er echter gauw genoeg bij om de brand in de kiem te smoren. Er ontstond enige schade; van de kerststal bleef niet veel meer over. De bewoners zijn ver zekerd. VOLLE EVANGELIE GEMEENSCHAP Vrijdagavond te 20 uur zal ds. J. W. Starrenburg uit Sluiskil een dienst leiden in de Doopsgezinde kerk aan de Helm straat te IJmuiden. Louisa Treves' korte komedie „De brief van Don Juan" is een van de weinige waar lijk goede éénakters van eigen bodem. Strikt genomen bezit ze geen enkele in trige en bestaat de handeling slechts uit de alleszins vermakelijke situatie, te dan ken aan Don Juans factotum Pedrillo, die tijdens de ziekte van zijn meester een aantal dames in de nabijheid van de spon de tezamenroept, die nog altijd een grote verering koesteren voor de inmiddels ouder geworden minnaar. Zij vertegenwoordi gen allen een bepaald facet van de liefde. De geestige situatietekening werd dins dag door de toneelvereniging „Jan van Dommelen" te Santpoort opgevoerd als onderdeel van de nieuwjaarsbijeenkomst van de Partij van de Arbeid, waarvan el ders in dit blad een uitvoeriger verslag werd opgenomen. Regisseur Peter Brand sma heeft deze knappe éénakter in een opmerkelijk goede stijl voor het voetlicht laten brengen, welk resultaat te danken is aan het uitstekende tempo en het gees tige contrast van de optredende figuren. Zij bleven voortreffelijk op elkaar afge stemd. De onderlinge karakterverschillen werden prima tot uitdrukking gebracht door de vier dames, die in dit stukje de grootste rollen vervulden: mevrouw C. van Wijngaarden als de bemoederende Marta, mevrouw A. Dortmundt als de hautaine en zelfverzekerde gravin, me vrouw C. Huyboom als de luchthartige Con- ceptine en dan zeker niet in de laatste plaats mevrouw L. Zijlstra als de even wichtige Constance. Kleinere rollen waren van de dames W. Kniep en C. Wezelen burg. De heer H. Vening speelde een grappige Pedrillo. Een alleraardigste op voering, waarmee „Jan van Dommelen" opnieuw bewees de vlotte komediestijl pri ma te beheersen. J. v. D. Advertentie Uw kostuum binnen 1 dag gereed Zonder prijsverhoging. OLD CLOTHES NEW KONINGSPLEIN 10 - TEL. 4886 Dinsdag kwamen in I.Jmuiden aan: Margrete van Korsness: Deo Favente. Norrköping, oud pa pier lossen Zaandam; Hirondelle, Londen; Castel Felice, Port Said; Barken, Karlstad: Hera. Liver pool; Uman. Leningrad; Airisto, Londen; Martha Ahrens, Hamburg; Vaiika. Londen; Manto, Bor deaux; Anja, Rotterdam, aardappelen laden Urk; Rijnborg, Noordzee, bijlegger IJmuiden provian deren; Maron, Rotterdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Heeren gracht van Kotka: Munkfors, Rotterdam, zout la den IJmuiden; Kassos, Rotterdam; Loke, Antwer pen; Eviliz, Puerto Ordaz; Artura, Kotka; Voor waarts. Danzig, bijlegger IJmuiden, proviande ren; Tynewood, Dordrecht, laden IJmuiden. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Mangen naar Gothenburg; Spaarnestroom, Swansea, coils van Hoogovens: Heijo, Melborg: Condor, Rotterdam; Hunzeborg, Goole, kunstmest geladen MEKOG; Henrika B. Rotterdam; Brinio, Hamburg; Major ca. Bremen; Uranus B, Londen, aardappelen van Franeker: Reine Astrid. Antwerpen; Castel Feli ce, Cuxhaven; Irma, Aarhus; Hans Bernstein. Oxelosund; Randfontein, Portsmouth; Flensburg. Hamburg; Durward, Leith; Kaiseniemi, Newcastle on T.yne; Krusaa, Bremen; Gerd. Londen; Rigel, Rotterdam: Waterland. Las Palmas; Phidias, Ham burg: Lizard. Londen; Brage, Antwerpen; Baarn, Antwerpen; Markab, Rotterdam: Eemstroom. Sho- reham: IJstroom, Londen; Buizerd; Goole, mais- poeder van Koog aan de Zaan; Wexford. Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer: Rijnborg, Bo- hus, bijlegger prov. IJmuiden; Oranjeborg, Ham burg; Wieka, Colchester, kalksalpeter v. MEKOG: Skern, Dordrecht. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Sonja D naar Kiel; Lingestroom, Huil. GESLAAGD De heer A. Schoorl te IJmuiden is ge slaagd voor het te Amsterdam gehouden examen Handelswetenschappen M.O. (ped. didact. gedeelte). Aanvang nieuwe cursussen Instituut Linnaeusstraat 145-14/ Dmuiden Telefoon 8019 GELDBELEGGING P. Heinstraat. 'Lumeystraat, Willem Barendzstraat. Huur opbrengst f 1400 per jaar. Lage lasten. Koopsom f 11.000 Hypotheek beschikbaar. Te bevragen Kennemerlaan 181, IJmuiden vjr&i.-'' 'slllli! - v M -Ct- Reforma Zoutloos Suikervrij Baby-voeding Heiderse Taai Zuidvruchten Het bekende adres voor de betere levensmiddelen (niet duurder) Kennemerlaan 151 Telef. 5586 Nummerbrie ven. die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Ma i son Banketbakkerij - Kokerij DA COSTALAAN 1 a Tel. 4728 Driehuis Wij verzorgen uw feestdiner Schotels en Puddingen 65, VAN VOO» PAlOE ÖZEGELS &0 AANKOOP 250GR SPAR KOFPIE oï BUSTE OPLOS KOFFIE f <zr-\ éocA !Q%KORTING* PAK 42E6ELS VOOR ft'JAANKOOP 2&UMES HOLLANDSS TOMATENPUREE voor 6Act Cn nbZSOELS» \0°/QK0GT/NG KANDEELWAFELS i2ZE<iEiS;io%woeTmci Q&oGSL MADRILEENTJES» li ZEGElb: 10% WSOTlMG (250 CR. S9* milkcaramels 12 ZEGELS: K>%Kt*TiN<i 25042. LUNCH5CH0TEL VAN DE WEEK HAM FéTi, IQ GE&R. GEHAKT So«i 4&.GS BOTERH.WORST 5ooa) LUCIFERS 20 zégels 9. PAKKEN. &2ci X Aardbeien 3S '2EGEL<. P.POT EIER&ESCHUIT 12 "ZEGELS p. BOL WINTERMELANGE 20 ZEGELS QOO GR. 48d MUSKETFLIKKEN "20 zegels IOO GR. kspa* DUS OP DEZE ARTIKELEN e*v.SPARZE6ELB ewv.'bPARZEGËLS LTC BUK van GOUPpEINETTEf-i GROTS 3/4 u-a. POT e<-i.bPAR^EGEl.«b w/sr U OAT U OOK OP ALLE BEKENDE n NIEKK- APE GPAr/S SPARISGEL^ KP'JtSrr 10°/0 KORTING - 100°/0 KWALITEIT

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7