Horen en zien Ambassadeur uit Bonn voerde besprekingen in Den Haag Pu ui en Doppie Saneringsplan gaat eigenlijk niet ver genoeg K2r verwijdert vlekken zonder kringen Het huis der conflicten Televisie Agenda voor Haarlem het gesprek van de dag inwrijven laten drogen afborstelen Schadevergoeding aan nazislachtoffers was het voornaamste onderwerp AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Interessant bezoek aan Weesp Officiële opening van studio drie De radio geeft zaterdag T elevisie programma Verzending van zeepost BURGEMEESTER VAN ALKMAAR: DOOR IRIS BROMIGE Kerkelijk Nieuws Berovers van bejaard echtpaar stonden terecht J D A G 9 J ANUARI 19 5 9 4 Onder leiding van de arts A. C. van Swol werd gisteren in het V.P.R.O.-pro gramma een interessante rondgang ge maakt door een laboratorium van Philips- Roxane te Weesp waar vaccin tegen in fluenza wordt vervaardigd. Het nieuwtje hierbij was een psychologisch stuntje: de camera maakte de rondgang twee keer de eerste keer zónder de tweede keer mèt commentaar. Het kón niet instructiever en helderder en het tempo was ingesteld op de zèèr langzamen van geest. Nóg be ter lijkt het ons een rondgang waarin aan het publiek vragen worden gesteld over het even tevoren meegedeelde, zodat de kijkers hardop kunnen antwoorden in de huiskamer. Een puntensysteem kan dan de beste van de klas doen blijken. Het geheel was dus instructief en interessant en goed uitgedokterd. De regie was vlot en le verde een goede beeldenstroom. Maar een bezwaar is toch dat in de herhaling zich de schoolmeester toont.Het voorfilmpje van een met griep rondrennende en later in bed liggende man was wel leuk maar ondoelmatig als inleiding. Vóór „griep!" waren er vier gezellige programma-onderdelen. Allereerst „De oude draaidoos" met oud-Hollandse film fragmenten waarbij Simon van Collem Louis Borel en Jopie Koopmans in de stu dio ontving, die hun oude filmcreaties met verdeeld genoegen weerzagen. Het Trio Pim Jacobs viel tegen met twee onnodig langzaam en pretentieus gespeelde num mers, waarin elk foutje zó langzaam was dat het nu nóg ergens in het televisietoe stel moet zitten. Het „Cravate Circus" uit Parijs bleek uit stropdassen te bestaan, speels gevalletje voor één keer. We hoe ven het nu nooit meer te zien. De zèèr chic Engels sprekende zangers Harriott en Evans uit Jamaica zongen met hun gevoi leerde en beschaafde stemmen wat beken de oude melodieën. Oude wijsjes worden door de Savoy-allure van deze gerokte lie den zoetgevooisde liederen. Beéldschermer Advertentie Van Nelle bestellen Naar wij vernemen is de officiële ope ning van studio drie van de Nederlandse Televisie Stichting in Bussum in een deel van het Nederlands hervormde wijkge- bouw Eltheto thans vastgesteld op vrijdag middag 16 januari. Staatssecretaris dr. Höppener is uitgenodigd de officiële ope ning te verrichten. Zoals bekend werd studio drie ingericht in het wijkgebouw El theto, dat hiervoor een totale verbouwing onderging. De Nederlands hervormde wijkgemeente bouwde een nieuwe vleugel aan het gebouw, waarin thans het kerke- werk plaats vindt. Advertentie PHILIPS - GRUNDIG VAN DEN BERG Televisie- en Radiospecialisten ZIJLSTRAAT 87 - TELEFOON 11110 HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24,00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor u en uw gezin. caus. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.45 Annemarieke, hoorsp. 11.15 Buitenl. weekoverz. 11.30 Pianorecital. 12.00 Amus.muziek. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgelspel. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muz. 13.40 Sportnieuws. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Koorzang. 14.55 Streekuitz. 15.20 Is de maat vol?, caus. 15.35 Kamerorkest en sol. 16.20 Boekbespr. 16.40 Gram. 17.00 Lichte muz. 17.30 Weekjournaal. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout causerie. 19.40 Machten en mensen, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Thuis best?, sketch. 20.13 Gevar. progr. 21.30 Socialistisch comment. 21.45 Twintig vragen. 22.10 Lichte muziek. 22.40 Hoorsp. „Laat geluk". 23.15 Nieuws. 23.30—24.00 Gram. HILVERSUM n. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvr, 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben ie zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middag klok-noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuin- bouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muz. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de jeugd. 14.10 Harmonie- ork. 14.30 Kroniek van letteren en kunsten. 14.55 Mannenkoor. 15.15 Pianoduo en soliste. 15.40 Boek bespr. 15.50 Gregoriaanse gezangen. 16.20 Voor de jeugd. 17.00 Engelse les. 17.20 Strijkorkest. 17.40 Lichte muz. 18.00 Journ. weekoverz. 18.10 Ama- teursprogr. 18.30 Gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Lichtbaken. 19.40 Gram. 20.30 Ja, met mij, schets. 20.35 Gevar. progr. 21.55 Pol. caus. 22.05 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22— 24.00 Nouveauté's. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gesproken aperitief. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Radio- Almanak. 14.30 Radio.iourn. 15.00 Gram. 15.15 Ge varieerd programma, 15.45 Gram. 16.00 Idem. 16.15 Ork.-conc. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper en lit. kal. 17.20 Liturgische gezangen 17.30 Gram. 18.00 Orgelconc. 18.22 Koorzang. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Cabaretprogr. 21.00 Gram. 21.30 Ork.conc. 22.00 Nieuws. 22.15 Amus.orkest. 23.00 Nieuws. 23.05 24.00 Gram. VOOR ZATERDAG KRO: 17.00—17.40 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journaal en weerber. NCRV: 20.20 Plus of min. 20.55 Hobby-progr. 21.10 Cabaretprogr. 21.25 Het gelaarsde katje en de markies van Kar en Bas. 22.05 Dagsluiting. Advertentie Van Nelle bestellen Gisteren heeft ambassadeur dr. Lahr vap het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Duitse bondsrepubliek een bezoek aan Den Haag gebracht met het doel om de procedure vast te stellen voor een her vatting van de besprekingen over de tus sen Nederland en Duitsland hangende kwesties. Na het onderhoud, dat hierover in Den Haag werd gevoerd tussen minister Von Brentano en minister Luns in juni 1958, waren geen besprekingen meer gevoerd. De Duitse regering nam toen de moge lijkheid in studie van schadevergoeding aan die nazislachtoffers, die niet vallen onder de Duitse wet die een dergelijke vergoeding regelt. Zoals bekend is heeft de Duitse regering zich onlangs tot. een der gelijke schadevergoeding bereid ver klaard. Ambassadeur Lahr is gisteren door minis ter Luns ontvangen en heeft besprekingen gevoerd met enige ambtenaren van het ministerie van Buitenlandse Zaken, onder meer met de directeur-generaal politieke zaken, dr. H. R. van Houten, en de direc teur Europa, dr. H. J. Levelt. Overeen gekomen werd de besprekingen binnen kort te Bonn voort te zetten. Na afloop van de besprekingen verklaar de dr. Lahr, dat de kwestie van de scha devergoeding aan de nazislachtoffers het voornaamste punt was geweest. Op de vraag of de bondsrepubliek bereid zal zijn tot een bilaterale overeenkomst met Ne derland voor deze schadevergoeding zei hij, dat dit nog niet aan de orde is ge weest. Eerst zal men trachten het over de kwestie zelf eens te worden. De rege ring in Bonn heeft zich bereid verklaard tot een multilaterale regeling met een aan tal Westeuropese landen, die een schade vergoeding voor de nazislachtoffers ver langen. Minister Luns verklaarde dat niet. vóór het einde van februari een nieuwe bespre king tussen hem en de Westduitse minis ter van Buitenlandse Zaken, Von Brenta no. kan worden verwacht. Een ministe riële ontmoeting heeft alleen plaats ter afsluiting van die onderwerpen, die op ambtelijk-technisch niveau zijn afgehan deld en indien er zich moeilijkheden zou den voordoen, die een politieke oplossing vereisen. Minister Luns bevestigde, dat de kwestie van de schadevergoeding aan de nazi- slachtoffers voor ons land inderdaad een van de belangrijkste onderwerpen is, het geen echter niet betekent dat de andere vraagstukken niet zouden worden behan deld. Dr. Lahr is gistermiddag naar Bonn te ruggekeerd. De in Bonn voort te zetten be sprekingen zullen van Nederlandse zijde worden gevoerd door dr. Van Houten. Bij de reportage in het laboratorium voor influenza-vaccin van Philips Roxane in Weesp ivas ook de televisie ploeg in witte jassen gekleed. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip. Argentinië: s.s. „Algol" 13 jan. en s.s. „Gooiland" 15 jan.; Australië: s.s. „Zuider kruis" 14 jan. en s.s. „Strathaird" 17 jan.; Brazilië: s.s. „Algol" 13 jan.; Canada: m.s. „Seven Seas" 12 jan., s.s. „Averdijk" 14 jan. en m.s. „Prins Willem III" 17 jan.; Chili via New York 14 jan.: Indonesië: s.s. „Emaeus" 12 jan. en m.s. ..Borneo" 15 jan.; Ned. Antillen: m.s. „Oranje Nassau" 13 jan.; Suriname: m.s. „Amazonas" 14 jan.; Unie van Zuid-Afrika: m.s. „Car narvon Castle" 11 jan.; Zuidwest-Afrika: m.s. „Edinburgh Castle" 17 jan.; Brits- Oost-Afrika: s.s. „Jean Laborde" 17 jan. Inlichtingen over de verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Advertentie Van Nelle bestellen Ze zochten hun spullen bij elkaar en rolden de tent op. Eerst hadden ze alles goed uitgeklopt en nagekeken, of alle mieren eruit waren. „Nu moeten we eerst eens gauw naar onze kano gaan zoeken!", vond Doppie. „Ja, ik snap niet, waar die gebleven kan zijn", zei Pum. „Als we hem maar niet kwijt zijn!" „Dat zou verschrikkelijk zijn!", schrok Doppie. „Onze mooie kano!" Ze lieten de tent en de boel achter en gingen op zoek naar de verdwenen boot. 4849 De burgemeester van Alkmaar, mr. H. J. Wytema, heeft in zijn nieuwjaarsrede zijn afkeuring uitgesproken over de wijze waarop sommigen (o.a. in het blad „Heemschut") zich hebben gekeerd tegen prof. Wieger Bruin, de ontwerper van het saneringsplan voor Alkmaars binnenstad. Hoewel het allang voor de burgemeester vaststond dat de plannen tot sanering van de binnenstad, waarbij de meeste grachten zullen moeten verdwijnen, een kreet van afgrijzen zouden doen opgaan, was hij van mening dat het project moet worden uitgevoerd. De nieuwe stad moet beantwoorden aan de eisen van de verre toekomst. Alkmaar zal in 1975 volgens de prognose 80.000 tot 100.000 zielen tellen en het hart zijn van een agglomeratie van 150.000 inwoners, ae buur gemeenten meegerekend. De binnenstad moet dan toegankelijk zijn voor elk vervoer middel, zei hij. Mr. Wytema had graag gezien dat „men zich zou kunnen ontworstelen aan de dwanggedachte, dat het in beginsel vol strekt ongeoorloofd is het water in de stad aan te tasten. Misschien is het plan nog lang niet radicaal genoeg en zal men een groter gebied dan de oude binnenstad voor de toekomstige cityfunctie moeten bestemmen," zo meende hij. „Noord-Kennemerland, waarvan Alk maar het natuurlijke centrum is, ligt aan de grens van de randstad Holland en zal in de industriële ontwikkeling daarvan worden betrokken. In zo'n situatie past oude Alkmaar niet meer. Dit lijkt mis schien fantastisch, maar men moet niet kijken naar morgen, doch naar overmor gen en dan is dit geen opgeblazen fanta sie", aldus mr. Wytema. Sprekende over de strijd tussen Amster dam, dat zijn IJtunnel voorrang wenst te zien ver nd. en Noordholland boven het Noordzeekanaal, dat de voorrang opeist voor de Coentunnel, betoogde mr. Wyte ma, dat die strijd heilloos is. Nu de minis ter van Verkeer en Waterstaat het plan van de gecombineerde spoor-autotun- nel ter hoogte van de Hembrug heeft los gelaten, moet Noordholland het zelf eens worden over de voorrang. De beslissing mag niet wegens een onderling menings verschil in de provincie in Den Haag ge nomen worden. Men moet de gemeentelij ke inzichten niet de boventoon laten voe ren. In dit opzicht pleitte de burgemeester ook voor de samenwerking tussen Amster dam en Alkmaar inzake industrievesti ging. In Amsterdam zitten tal van bedrij ven klem. Zij hebben geen expansiemoge lijkheid. Op gevaar af, dat hem chauvinis me of benepen eigenbelang verweten zou worden, pleitte mr. Wytema daarom voor samenwerking tussen beide steden, om dat hij ervan overtuigd is, dat er voor talrijke kleinere industriële bedrijven be tere ontwikkelingskansen zijn in Alkmaar dan in Amsterdam. Nu het gebied van Noord-Kennemerland is aangewezen als vestigingsgebied voor de „overloop" van Amsterdam is het in de eerste plaats voor de bedrijven zelf, doch ook voor Amster dam van groot belang krachtig mede te werken aan een verplaatsing van die be drijven. die om welke reden dan ook daar mede gebaat zouden zijn. Advertentie Wie schrikt er nog van een vlek? Etensvlekken, vet, teer, smeer, olie, vruchten, wijn, gras, lip stick, parfum, stempelinkt elke vlek in een wip verdwenen met Royale tube f. 1.95 LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Imp. van Polycolor - K2r - Placentubex-Margret Astor - Mouson Blendax 16. „Maar het klimaat van deze tijd is zo anders. Er is niets gezelligs en veiligs meer in. Dat moet ook wel zijn invloed hebben op de opvattingen van de jon gelui." „Wat voor tijd het ook mag zijn, er zit altijd meer vreugde in geven dan in ontvangen. Wanneer Judy zo gelukkig is, dat zij niet voor haar brood behoeft te werken, dan behoort zij daarvoor als tegenprestatie ook voor de gemeenschap wat te doen. Het is voor haar niet nodig om betaald werk aan te nemen zij zou alleen het geld uit de handen houden van iemand, die het waarschijnlijk meer nodig heeft. Maar er is genoeg vrijwillig werk te doen." Pauline dacht dat daarin de stem klonk uit de pas torie van veertig jaar geleden. En die had niet veel kans om door Judy of haar tijdgenoten te worden ver staan. „Natuurlijk zegt Mark, dat er over Judy helemaal geen probleem bestaat. Het enige, wat zij nodig heeft, is een flinke man en een groot gezin, maar ik ben er niet zo zeker van, dat een huwelijk haar erg aan trekkelijk lijkt. Zij is werkelijk een moeilijk meisje." Mevrouw Cedar zou nooit willen toegeven, dat de houding van haar man meer met het probleem te ma ken had dan enige andere factor. Loyaliteit tegenover haar echtgenoot en een volstrekte weigering om het probleem met hem te bepraten was een onderdeel van haar levensopvatting. Toch was Charles Cedar de bron van alle ontevredenheid en strijd in dit huis, dacht Pauline. Zijn vrouw had daaronder misschien meer geleden dan een van de anderen. „Maakt u zich niet zo bezorgd over haar. Judy is een kind met een edelmoedig hart en met goede eigen schappen. Ze zal die rebellerende fase heus wel te bo ven komen en zelf de oplossing vinden." Mevrouw Cedar zocht een draad blauwe zijde uit de voor haar liggende voorraad... „Zij is erg op je gesteld, Pauline en daar ben ik blij om. Jij hebt een goede invloed op haar, dat weet ik. Kijk eens, jij bent nog jong. Ze zal jou in ver trouwen nemen, waar zij dat mij niet zal doen. En je hebt een verrassend bezadigd hoofd op zulke jonge schouders. Pauline glimlachte. „Ik geloof, dat een deel van mijn glorie in Judy's ogen is, dat ik de wijde wereld rondgereisd heb." „Neen, dat is het toch niet alleen. Ik heb er nog nooit iets over gezegd, maar ik zou je toch willen zeg gen, hoe blij we er allemaal mee zijn, dat je bij ons gekomen bent. Dat reisje, dat ik naar Londen ge maakt heb, heeft het beste fruit opgeleverd, dat ik nog ooit geplukt heb. Ik kan me gewoonweg niet voor stellen, dat we zonder jou zouden moeten beginnen en ik kan alleen maar nopen, dat je ons niet zult gaan verlaten." „Dat doe ik zeker niet. Ik voel me hier erg gelukkig. Het is net mijn eigen thuis en ik heb alleen maar vriendelijkheden van u ondervonden." „Je bent, tenminste wat ons betreft, lid van de fa milie, maar dat heeft voor jou zowel zijn voor- als zijn nadelen. We maken allemaal veel te veel gebruik van je goedheid, maar we weten ons voorrecht onge twijfeld te waarderen. Je hebt nieuw licht in dit huis gebracht. Ik hoop alleen, dat we bij het monopoliseren daarvan niet te zelfzuchtig zijn. Maar wij krijgen mor gen een paar oude vrienden hier, Pauline. Ik denk, dat je hen wel aardig zult vinden. Trevor Coral en zijn dochter. Hij behartigt verschillende zaken voor mijn man. We hebben hem ons hele leven gekend en Linda speelde vaak met de kinderen. Zij is van dezelfde leeftijd als Derek. Ze woonden vroeger on geveer een honderd meter verder op de laan, maar zijn enige jaren geleden naar de andere kant van Darnford verhuisd. Gewoonlijk zien we Linda vaak bij ons, maar deze herfst heeft zij bij een oom in Lon den gelogeerd en haar tijd besteed aan museumbe- zoek en het volgen van een paar kunstcursussen. Haar oom is leraar in de kunsthistorie en zij zelf is een vrij goed schilderes: Kerstkaarten en dat soort din gen, weet je. Een lief meisje. Ik geloof, dat jullie veel gemeen zullen nebben." Pauline vroeg zich af, welk van de beide portret ten van Linda Coral dat van Judy of van haar moeder het meest met de waarheid overeen zou komen. Gedurende het volgende uur vocht zij tegen de slaap, die dreigde haar te overvallen, omdat zij een kinderlijk verlangen had Mark nog even te zien, voor zij naar bed ging. Hij verscheen echter niet en om tien uur behaalde haar vermoeidheid de overwinning. Toen zij langzaam de trap opliep, hoorde zij een deur dichtgaan en verscheen Mark boven aan de trap, waar hij haar opwachtte. „Het lijkt nogal zwaar werk voor je, Pauline. Niet je gewone vlotte stijl". „Ik heb overal pijn". Hij legde even de hand op haar schouder. „Welterusten, meiske" „Welterusten, Mark". Zij keek hem na, terwijl hij snel de trap afliep. Neen, zij behoefde er niet aan te twijfelen. De we tenschap, dat zij van hem hield, lag warm in haar hart en een gevoel van geluk doorstroomde haar. De eigenaardige spoortjes van vrees smolten weg als ijs pegels in de zon. Zij viel aldra in slaap, maar werd wakker, doordat de hond beneden in de hall blafte. Zij keek naar de lichtende wijzers van het naast haar bed staande klok je en zag, dat het half twee was. Toen werd Dora weer rustig en hoorde zij een stotend geluid op de trap. Zij glipte uit bed en opende net bijtijds de deur om Judy over de gang te zien sluipen met haar schoe nen in de hand. Zij glimlachte, toen zij Pauline zag. „Ik liet een schoen de trap afvallen", fluisterde zij. „En hoorde jij Dora?" „En of". „Die idioot bracht me een pantoffel en wilde spelen. Gelukkig, dat de ouwelui vóór slapen. Ik heb een heer lijke avond gehad, Pauline. Ik zal je er morgen wel alles van vertellen. Welterusten". Het licht op het portaal ging uit en Judy glipte haar kamer binnen. Pauline ontwaakte de volgende morgen en zag een van die stille, zonnige dagen, zoals november die soms als een naklank van de zomer nog kan opleveren. De hemel zag blauw en de vochtige aarde rook heerlijk, toen zij zich uit haar raam boog. Het veelkleurige tapijt van bladeren op het grasveld herinnerde haar er aan, dat zij Bert beloofd had hem die morgen te zullen helpen met het opruimen er van. De bomen waren al volkomen kaal op enkele dode bladeren na, die nog aan de onderste takken hingen. Zij ontbeet voordat de anderen er waren en ging een wandeling door de tuin maken voor zij met bezem en hark aan de slag ging. (Wordt vervolgd) Ned. Herv. Kerk Beroepbaarstelling. Ds. J. de Ridder, zendingspredikant te Bussum, stelt zich beroepbaar. Gercf. Kerken Aangenomen naar Oldemarkt J. Th. Heemskerk, kand. te 's-Gravenhage. Gereformeerde Gemeente Ds. H. van Gilst, van Dirksland, heeft het beroep naar de Gereformeerde Ge meente in Lisse aangenomen. Advertentie Van Nelle bestellen Voor het gerechtshof te 's Hertogen bosch is een zaak behandeld tegen een metselaar uit I-Ioensbroek en een mijn werker uit Heerlen, die terecht stonden wegens het plegen van een overval op twee oude mensen te Voerendaal op 29 maart 1958. Beiden waren door de recht bank in Maastricht veroordeeld tot an derhalf jaar. Zowel de officier van Justi tie als de verdachten waren van deze von nissen in beroep gekomen. De verdachten hadden bij het bejaarde echtpaar dat in Voerendaal een groenten- winkel heeft, aangebeld en zich aange diend als rechercheurs. In het duister had den zij gedreigd met iets dat op een re volver leek. Zij doorzochten het huis en vonden een geldkistje waarin zich onge veer 3200 bevond. Met de mededeling, dat er ook nog een inspecteur zou komen, bliezen de heren daarop de aftocht. De mijnwerker, die een blanco strafre gister had en 1300 aan de oude mensen had terugbetaald, hoorde drie jaar tegen zich eisen. Tegen de metselaar, die al eens veroordeeld was wegens mishande ling met dodelijke afloop, werd vier jaar gevorderd. Op 21 januari zal het hof arrest wijzen. Advertentie Van Nelle bestellen VRIJDAG 9 JANUARI Stadsschouwburg: Het Nederlands Ballet geeft een uitvoering (G. en W.) 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Galerie Etroit: Expositie „Konkrete kunst", tot 20 uur. In 't Goede Uur: Expositie grafisch werk van A. J. Veldhoen, 1022 uur. FILMS Cinema Palace: „De familie Trapp in Amerika", a.l., 19 en 21.15 uur. Frans Hals- tlieater: „Haven der hartstochten", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Vergiss mein nicht", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Das Madchen Rosemarie", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Arrive- derci Roma", a.l., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „The Vikings", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Drums across the river", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Studio Thea ter: „Mon oncle", a.l., 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT. Theater Monopole: „Tar- zan vecht voor zijn leven", 14 jr., 20 uur. DIVERSEN In 't Goede Uur: Klassiek grammofoon- platenconcert, 2122 uur. Minerva Theater (foyer): Willy Moret draagt „De liefde van zeven poppen" van P. Gallico voor (Heemsteedse kunstkring), 20.15 uur. ZATERDAG 10 JANUARI Stadsschouwburg: Toneelgroep „Thea ter" met „De ijsman komt", 19.30 uur. TENTOONSTELLINGEN In 't Goede Uur (Korte Houtstraat 1): Expositie van A. J. Veldhoen 1022 uur. Iluis van Looy (Kamperlaan): Kerst expositie leden „Kunst zij ons Doel" 1017 uur. FILMS Cinema Palace: „De familie Trapp in Amerika", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Haven der hartstoch ten" 18 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Vergiss mein nicht", 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Das Madchen Rosemarie", 18 jr., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „A. en C. in Alas ka", a.l., 14.30 uur. „Arrivederci Roma", a.l., 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „The Vikings" 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Drums across the ri ver", 14 jr, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Mon oncle", a.l., 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT. Theater Monopole: „Tar- zan vecht voor zijn leven", 14 jr., 20 uur. DIVERSEN In 't Goede Uur: Klassiek grammofoon- platenconcert 2122 uur. Kweekschool (Leidsevaart): Nieuwjaars bijeenkomst v. d. A. A. 14.30 en 19.30 uur. Advertentie Van Nelle bestellen

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6