Sneeuw over geheel Nederland Vele ongelukken te Bloemendaal Verrassend voorstel van Moskou inzake Duitsland KOUDE IN EUROPA HET WEER Zes doden in verkeer door de gladheid Vredesconferentie binnen acht weken in Praag of in Warschau Sneeuwbuien Sneeuwval in buitenland Trein bleef steken in sneeuw Bericht over benoeming van Molotov niet bevestigd Ambassadeur van Roijen bevestigde per abuis Het woord is aan Duitse mijnenvegers op de Noordzee in nood Storm belet IJmuidense sleepboten uit te varen Beperkte dijkbewaking ingesteld Hoog water in Zeeland Geen particuliere scholen in Little Rock Uée MORRIS before f/oc/Óm// u AG 12 JANUARI 1959 Kantoor: Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Geopend van 9-12.30 en 2-5 uur. Zat. 9-1 uur. Telef. adm. 5437, chef bezorging na 5 u. 7519. Telef. redactie 5389, na kantooruren 5080. Plaarlem: hoofdred. en alle afd. Telef. 15295. IJmuider Courant DAGBLAD VOOR VELSEN -IJ MUIDEN, SANTPOORT, DRIEHUIS, BEVERWIJK EN OMGEVING 44e JAARGANG NUMMER 58 Verschijnt dagelijks beh. zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 c., p. kwartaal 7.65, franco p. post 8.15. Losse nummers 12 c. Giro-rekening IJmuider Courant no. 129288. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Redactiechef te IJmuiden: J. Kosak Uitgave: Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman DE SNEEUW WAS HET AFGELOPEN WEEKEINDE de oorzaak van ontelbare ongelukken, schade, baldadigheid, jolijt, vertraging, overwerk, wintersport, ruzie enzovoorts. De sneeuwbalans is altijd te gecompliceerd om tot een redelijke slotsom te leiden, maar ditmaal lijkt het aantal ongelukken toch vrij gering, hoewel alleen al op het beruchte Kopje van Bloemendaal negentien sleesportliefhebbers zo ernstig werden gewond dat hun opneming in het Marinehospitaal te Overveen noodzakelijk was. De EHBO moest op het Kopje veertig maal hulp verlenen. Dit zijn hogere cijfers dan in andere jaren maar landelijk ziet het er beter uit al werden in het verkeer zes personen het slachtoffer van slippartijen. Dit aantal is normaal voor vrijwel alle weekeinden zodat men mag concluderen dat er veiliger verkeer is ge weest gezien het grotere weggevaar. Vooral de Amsterdamse jeugd heeft het ditkeer bar gemaakt met onder andere een nieuwe sport: straatbarricades van sneeuw. In de Baarsjes wipte een automobilist met zijn wagen over zo'n ijsmuur heen, verloor de macht over het stuur en slipte bijna in het water. In het noorden vooral Drente ondervindt het verkeer grote hinder van de sneeuw. In Oosterhesselen en Wezup staan autobussen gestrand. De treinen hebben slechts enkele minuten vertraging omdat de hele nacht gewerkt is aan het schoonmaken van wissels en rails. De wind heeft de sneeuw op sommige plaatsen tot ware muren opgejaagd. Er viel veel sneeuw in het zuiden. Zondag moesten de eerste treinen op het baanvak Heerlen-Sittard uitvallen. Op de weg Slenaken-Heyenrath lag de sneeuw hier en daar 80 cm hoog. Een ingesneeuwde auto is vanmorgen bevrijd. Bij de sledebaan op het Bloemendaalse Kopje is het zaterdag en zondag uitermate druk geweest. Er werd onafgebroken ge sleed. Een grote menigte stond aan de kant toe te zien en drong steeds op, waardoor de sledebaan telkens werd versmald. Tenge volge daarvan is er een aantal ongelukken gebeurd: zaterdagmiddag vier en zondag middag niet minder dan vyftien, waarvan de slachtoffers alien min of meer ernstig letsel onder meer hersenschudding, ge broken knieschijf en gescheurde lip op liepen en naar het Marinehospitaal moesten worden overgebracht. In één geval, bij een zeventienjarig Bloemendaals meisje, moest zelfs operatief worden ingegrepen. De E.H.B.O. verleende zaterdag in tien en zondag zelfs in dertig gevallen eerste hulp. Wü herinneren nog eens aan een rapport van enige jaren geleden, waarin de heer C. J. Reinalda uit Overveen het gemeente bestuur suggesties deed ter voorkoming van ongelukken op de sledebaan. Tot dus verre werd hieraan nog geen aandacht besteed. Zowel op de uitkijktoren van het Kopje, als in het Openluchttheater is er een onge kende winterdrukte geweest. Zelfs uit Am sterdam kwamen bussen vol met belang stellenden naar Bloemendaal. Meer dan duizend mensen hebben de uitzichttoren beklommen en het Openluchttheater kreeg ruim vijfhonderd bezoekers te verwerken. Haarlem Zaterdagmorgen kwam een 37-jarige Haarlemse inwoonster in de Billitonstraat zo ongelukkig op de stoep te vallen dat zij een enkel brak. Zondagmiddag gleed een 60-jarige voetgangster uit Haarlem bij het oversteken van het Kennemerplein op het gladde wegdek uit. Een met matige snel heid naderende automobilist remde krach tig maar kon niet verhinderen dat zijn doorglijdende wagen met de vrouw in aanraking kwam en haar verscheidene meters meesleurde. Met een zware hersen schudding is het slachtoffer naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht. Voorts kwamen er op het gladde wegdek tal van min of meer lichte aanrijdingen voor tus sen remmende voertuigen, waarbij echter alleen materiële schade werd aangericht. Een ladderwagen van de brandweer, die zaterdagmiddag op weg was naar een brand aan de Pegasusstraat in Haarlem- Noord, kwam op de Orionweg slippend in een plantsoen tot stilstand, een dertig cen timeter diep spoor van verscheidene meters achter zich latend. Het noorden Zeker nog vier dagen zullen 100 tot 150 abonné's in het zuidoosten van Friesland moeten wachten op het voorlopig herstel van hun telefoonaansluitingen, die tenge volge van sneeuw en ijs zijn uitgevallen. De P.T.T. moest zich voorlopig bepalen tot het opruimen van beschadigde leidingen en afgeknapte of uit de grond gerukte palen. Ook de draadomroep is op ver schillende plaatsen in dit gebied uitge vallen. Met het herstel van deze aanslui tingen zal geruime tijd gemoeid zijn. Ook elders in Friesland, in de omgeving van Dokkum bijvoorbeeld werd het boven grondse net van de P.T.T. beschadigd evenals in enkele streken van Drente en van de Groninger veenkoloniën, en de om geving van Stadskanaal. Amsterdam De sneeuw heeft in Amsterdam voor 'n nieuw record gezorgd: in totaal bereikten de politie zaterdag en zondag bijna 600 telefonische verzoeken tot het verlenen van assistentie, tegen gemiddeld 250 mei- Verwachting tot morgenavond: Wisselende bewolking met en kele sneeuwbuien. Krachtige tot matige, maar aan de kust van Zuid-Holland en Zeeland aan vankelijk nog stormachtige wind tussen west en noord. Tempe ratuur om het vriespunt. In de komende nacht in het binnen land plaatselijk lichte vorst. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S dingen op gewone weekeinden. Onafhan kelijk van elkaar ontdekten jeugdige groepen in diverse delen van de stad een nieuw spelletje: het bouwen van sneeuw- barricaden dwars over stille straten, waar door het autoverkeer gestagneerd werd. Uiteraard hebben vooral de „oude" tram wagens van de lijnen 3, 7, 10, 13 en 16, die geen automatisch sluitende deuren be zitten en waarvan de ingangen dus open staan het weer zwaar te verduren gehad. Enkele tramramen werden vernield. Op de Erasmuagracht bij de Robert Scott- straat joeg de politie met de wapenstok een groep jongens uiteen, die 't passerend publiek wat al te hinderlijk onder koud vuur nam. In de Maasstraat maakte een vader zich kwaad toen zijn dochter door enkele jongens werd ingepeperd. Hij raakte slaags met twee hunner en het gevolg was, dat zij elkaar al vechtende door een spie gelruit van een winkel drukten. In totaal moest een tiental personen, onder wie minstens vier bejaarden, naar een zieken huis worden gebracht. Bijna allen waren voetgangers, die door de gladheid een lelijke val maakten en een arm of been braken. Burgemeester by na te water De auto van burgemeester C. G. Matser van Arnhem is zaterdag in de bocht bij de brug over de IJsel bij Zutfen geslipt op het gladde en nog niet met zand bestrooi de wegdek. Hierdoor ging de wagen met de burgemeester en chauffeur slingeren en kantelde hij van het talud in de rich ting van de rivier. Door wat struikgewas werd de val van de zware wagen gebro ken, zodat de auto steken bleef op het moment dat er al twee wielen in het water stonden. De burgemeester en zijn chauf feur bleken, behoudens enige blauwe plekken, geen letsel te hebben opgelopen van deze tuimeling. Hoewel het luchtverkeer weinig hinder ondervindt van het sneeuwdek op de vliegvelden, moest de Tupolev 104, het Russische straalverkeersvliegtuig, bij de landing op Schiphol van de rem- parachutes gebruik maken om tijdig op de gladde baan tot stilstand te komen. LONDEN, (UPI) Engeland beleeft thans het koudste winterweer sinds 1947. Gedurende het weekeinde zijn honderden auto's op de met ijs en sneeuw overdekte wegen gestrand. Enkele afgelegen dorpen zijn geïsoleerd door de hevige sneeuwval. De weerberichten voorspellen voortdu rende kou en sneeuw over het grootste deel van Engeland. BOEDAPEST, (UPI) Hongarije is in het afgelopen weekeinde door ongekend hevige sneeuwstormen bezocht. Verschei dene dorpen zijn geheel geïsoleerd en tal van wegen werden geblokkeerd. Tele graafpalen sneuvelden en het treinverkeer ondervond ernstige vertraging. In talloze plaatsen viel de elektriciteitsvoorziening uit, onder andere in een paar wijken van Boedapest. Hoewel verscheidene toe gangswegen tot de hoofdstad onbruikbaar geworden zijn, zal er geen onmiddellijk gebrek aan voedsel ontstaan. Er zijn voor raden voor zestien dagen. Vele inwoners zijn opgeroepen om te helpen bij het sneeuwruimen. In Jakoetsk (Oost-Siberië) is zaterdag een temperatuur van min 46 graden Cel sius gemeten. Ruim dertig mensen hebben zondag te Hongkong het leven verloren ten gevolge van de strenge kou. Van onze correspondent in Bonn) Op bijzonder snelle wijze heeft de Sov jet-Unie gereageerd op de westelijke no ta's van 30 december. In nota's aan der tig staten stelt Moskou voor binnen twee maanden een vredesconferentie over Duitsland te houden en wel te Warschau of te Praag. Tegelijkertijd kregen de sta ten een Russisch ontwerp-vredesverdrag waarin in 48 artikelen voorgesteld wordt op basis van het bestaan van twee Duit se staten, of van een confederatie tussen Oost- en West-Duitsland, een dergelyk ver drag tot stand te brengen. Voor Bonn en de westelijke wereld is deze grondslag on aanvaardbaar, omdat de Russen weige ren uit te gaan van een Duitse hereniging, die via vrije verkiezingen en in algehele vrijheid tot stand is gekomen. De Russische mammoet-nota en het ont werp-vredesverdrag zijn ondermeer aan Nederland toegezonden. Het ontwerp lijkt bijzonder veel op de plannen, die de voor malige Russische minister van Buiten landse Zaken Molotov in 1954 op de Ber- lijnse conferentie ter tafel bracht. Ook daarin was sprake van een vredesverdrag op de grondslag van de deling van Duits land. Thans stellen de Russen daarbij voor dat de onderhandelingen over het verdrag Op het door sneeuw glad geworden weg dek is zaterdagmiddag te Krabbendyke in Zeeland een autobus met zesendertig Bre dase passagiers geslipt, een halve slag om zyn as gedraaid en in een bermsloot ge kanteld. Twee passagiers, de 54-jarige heer V. H. A. C. Sio en zyn 48-jarige echtgenote Th. C. M. Sio-Bekkers, werden vrijwel op slag gedood. Het echtpaar had drie kinde ren. Twee passagiers werden vry ernstig gewond, terwyl zeventien inzittenden lichte verwondingen opliepen. Op de weg van Zundert naar de Belgische grens, even voor Wernhout, is zaterdag een personenauto geslipt en in frontale botsing gekomen met een tegenligger. Het ongeluk kostte de bestuurster, de 33-jarige mej. T. van Dam uit Den Haag, het leven. De naast haar zittende Engelse journalist Ian Waller werd levensgevaarlijk gewend. De bestuurder van de andere auto, dokter De Gier, werd gewond. Hij ligt met een ge broken rib en een hoofdwond in het St. Ignatiusziekenhuis. De 33-jarige bromfietser P. Kuys is, toen hij van zijn werk naar huis reed, onder de gemeente Drunen tengevolge van de glad heid van de weg gevallen. Door een juist passerende vrachtwagen werd hij enkele meters meegesleurd, waarbij hij een sche- delbasisfractuur opliep. In het ziekenhuis te 's Hertogenbosch is hij overleden. De 57-jarige heer A. Ph. Vermeulen uit Leiderdorp is met zijn auto onder Wad- dinxveen in De Gouwe gereden, nadat zijn auto op het besneeuwde wegdek was gaan slingeren. Een passerende automobilist, de 36-jarige heer G. Houtman uit Boskoop, trok zijn jas uit en sprong in het ijskoude water. Door een kraanwagen moest de auto uit het water worden gehaald. Alles bij elkaar duurde dit een minuut of zeven, maar in die korte tijd waren de levens geesten van de bestuurder geweken. bijgewoond zullen worden door gevol machtigden van een Duitse staten-confe- deratie en/of van vertegenwoordigers van de beide delen van een dergelijke confe deratie. Het ontwerp-vredesverdrag is in de volgende punten samen te vatten: Duitse eenheid: Bonn moet rechtstreeks onderhandelen met de Oostduitse rege ring over een herstel van de staatkundi ge eenheid. Tot de hereniging bereikt zal worden betekent „Duitsland" zolang de beide Duitse staten, elk met dezelfde rech ten en plichten. Beide moeten zich be reid verklaren nooit met geweld de her eniging tot stand te willen brengen. Berlijn: Berlijn moet tot het bereiken van de Duitse eenheid een gedemilitari seerde vrije stad zijn. Van het westelijke voorstel om de kwestie Berlijn op te lossen in het geheel van de Duitse kwestie en van de problemen betreffende de Europe se veiligheid en de ontwapening wil Mos kou niets weten. Wel meent de Sovjet-Unie dat haar Berlijnse voorstellen „aange vuld" kunnen werden door het Westen. Weigert het Westen over Berlijn te onder handelen, dan zal Moskou zich daardoor niet laten weerhouden zijn bevoegdheden over te dragen aan de Oostduitse regering. Duitse oostelijke gebieden: Duitsland moet afstand doen van zijn gebieden in het oosten, te weten ten oosten van de Oder- Neisse-linie. Dit zijn het Oostduitse gebied dat bij Polen is gekomen, Oost-Pruisen, dat thans bij Rusland behoort, Dantzig (Polen), Sudetenland (Tsjechoslowakije). Grenzen: Duitsland moet de grenzen, zoals die op 1 januari 1957 bestonden, er kennen. Duitsland mag geen politieke of economische unie met Oostenrijk aan gaan. NAVO en pact van Warschau: Duitsland zal met het van kracht worden van het vredesverdrag vrij worden van de ver plichtingen, die West-Duitsland thans heeft als lid van de NAVO en Oost-Duitsland heeft als lid van het pact van Warschau. Duitsland, dat dus neutraal moet worden, dient zich te verplichten niet toe te treden tot militaire bondgenootschappen, die te gen een van de ondertekenaars van het vredesverdrag zijn gericht, of waartoe Rusland, de Verenigde Staten, Groot-Brit- tannië en Frankrijk niet behoren. Strijdkrachten: Duitsland mag eigen strijdkrachten voox zijn verdediging on derhouden, maar niet de beschikking krij gen over atoomwapens, raketten, bom menwerpers en onderzeeboten. De geallieerde troepen: Alle Russische, Amei-ikaanse, Franse en Britse troepen moeten Duitsland verlaten bij het in wer king treden vaxx het vredesverdrag. Bin nen zes maanden na dit van kracht wor den, zal een derde van het aantal troepen moeten zijn teruggetrokken. Binnen een jaar zullen alle troepen Duitsland moeten hebben verlaten. De politieke partijen: Duitsland moet zich verplichten, op straffe van vervolging door de ondertekenaars van het verdrag, alle partijen en organisaties te vex-bieden, die iets met het nazisme te maken hebben en die eisen, dat de oude Duitse grenzen worden hersteld, dat zijn alle bestaande Westduitse partijen. Alleen de Oostduitse communistische partij eist dit niet. Economie: Er komen geen bepex-kingen voor de Duitse economie en er zullen geen verdere herstelbetalingen worden geëist, aldus het Russische ontwerp-vredesver drag. Tussen Gouda en Woerden bleef van morgen am half acht een trein in de sneeuw steken. Hij blokkeerde de baan tot kwart voor negen, zodat vele reizigers een uur of meer te laat de plaats van hun bestemming bereikten. Eén categorie mensen heeft in Neder land de sneeuw zonder enig gevoel van ergernis begroet: het waren de ski enthousiasten, die in het afgelopen weekeinde hun geliefde wintersport in het hartje van de Lage Landen konden beoefenen. Dit beeld kon men zondag op de Blinkert bij Kraantje Lek in Bloemendaal zien: skilopers glijden op de smalle latten van de heuvels af met hetzelfde gemak als zij 'at in de Alpen plachten te doen. NEW YORK (Reuter) De New York Times meldt dat de Nederlandse ambas sade in Washington heeft verklaard by abuis zondag een bericht te hebben be vestigd als zou Rusland de Nederlandse regering benaderd hebben voor een be noeming van Molotov, de afgezette Rus sische minister van Buitenlandse Zaken en thans ambassadeur in Buiten-Mongolië tot ambassadeur in Den Haag. Een bericht van deze strekking was zondag in de New York Times verschenen. Vandaag schryft het blad dat de ambassadeur dr. J. H. van Roijen, verklaard had zondag door een officieel telegram tot de overtuiging ge bracht te zyn dat de Russische regering Garfield De nuttigste erfenis voor een jongeman is armoede. Molotov goedkeuring van Molotov's benoeming had verzocht. In een nieuw telegram werd ech ter tegengesproken dat zulk een verzoek was gedaan. In Den Haag is officieel niets bekend over een eventuele benoeming of een voor nemen daartoe. Indien de Sovjet-Unie tot de aanwijzing van een nieuwe ambassa deur in Den Haag zou willen overgaan moet zij er zeker van zijn, dat de voor deze functie bestemde persoon „persona grata' in Nederland is. Om zekerheid te verkrij gen, dient de Russische regering een „de mande d'agréation" in. Pas als op dit ver zoek gunstig is beschikt, volgt de officiële benoeming van de nieuwe ambassadeur. De Nederlandse regering kan echter over een „demande d'agréation" geen enkele in lichting verschaffen, aldus een woord voerder van het ministerie van Buiten landse Zaken. Mededelingen hierover kun nen, volgens diplomatiek gebruik, alleen door de afzendstaat in dit geval de Sovjet-Unie worden gedaan. Kirsanov ziek De Russische ambassade in Den Haag liet desgevraagd weten niet over inlich tingen te beschikken inzake een eventuele benoeming van Molotov in Den Haag. Van een Russisch verzoek tot het verlenen van agrément is men niet op dë hoogte. De huidige Russische ambassadeur S. O. Kir sanov is nog steeds ziek in Moskou. Wan neer de heer Kirsanov zal terugkeren, is niet bekend, aldus een woordvoerder van de Russische ambassade. De Russische vice-premier Mikojan heeft in de Verenigde Staten de berichten over Molotov's eventuele benoeming in Den Haag niet willen tegenspreken of be vestigen. Het is uit de meldingen van de pex-sbureaus niet op te maken of Mikojan de berichten zelf ter sprake bracht of dat hem gevraagd werd er commentaar op te leveren. In antwoord op een vraag hoe Molotov voor een dergelijke benoeming in aanmerking zou kunnen komen, zei Miko jan: „Molotov was het niet eens met be- In de zware storm, die nog steeds dicht onder de Nederlandse kust op de Noordzee woedt, verkex-en sedert vanmorgen twee Duitse mijnenvegers in nood. Het zijn de „Seestex-ne" en de „Seelöwe". De schepen bevinden zich op de positie 53.30 noorder breedte en 03.37 oostexdengte op 65 mijl van IJmuiden. De Duitsers hebben drin gend om sleepbootassistentie vex-zocht. De sleepboten „Stentor", „Simson" en „Witte Zee" de laatste vetroeft in IJmuiden om een sleep op te halen zullen proberen om de mijnenvegers te hulp te komen. Van morgen omstreeks tien uur was het weer bij IJmuiden echter zo slecht, dat de drie zeeslepers niet naar buiten konden. Zij varen thans rond het Forteiland, gereed om zodra dat mogelijk is de pieren uit te varen. De „Seesterne" heeft roex-schade en de „Seelöwe" machineschade. Nader vernemen wij, dat de twee Duitse mijnenvegers, die op 65 mijl ten noordwes ten van IJmuiden in moeilijkheden ver keren, met een vaart van ongeveer 7 mijl in de richting van de Waddeneilanden drijven. De twee schepen behoren tot een flottielje van vier mijnenvegers. De „See löwe", die een gebroken roer heeft, en de „Seestern", die machineschade heeft, me ten elk 543 ton en hebben elk 70 man aan boord. Van Duitsland uit is de sleepboot schepen onderweg. De sleepboten „Simson" en „Stentor" hebben IJmuiden door het zware stormweer nog niet kunnen ver laten. Ook de sleepboot „Witte Zee" van Smit, die te IJmuiden klaar lag om met een sleep te vertrekken, heeft geprobeerd bui tengaats te komen, maar is teruggekeex-d. Thans doen de „Stentor" en de „Simson" opnieuw pogingen door de zware grond- zeeën voor de pieren buitengaats te komen. Bij het ter perse gaan van dit blad werd een radiobericht van de mijnenvegers op gevangen, waarin werd meegedeeld, dat men erin geslaagd was het defecte roer en de machinestoring te herstellen en dat geen sleepboothulp meer nodig was. In district Zuid van de stormvloedwaar schuwingsdienst en dijkbewaking is van morgen de beperkte bewaking ingesteld. Dit district omvat Zeeland, Noord-Brabant, Zuid-Holland en Noordholland tot en met Callantsoog. Langs de kusten van Holland en Zeeland zal, volgens de tot vanavond zes uur gel dende verwachting, een westelijke tot noordwestelijke wind waaien met wind kracht 8. Het stormgebied is scherp be grensd bij Texel. Langs de Waddeneilanden wordt dan ook slechts windkracht 4 ver wacht. In Vlissingen werd bij hoog water om 16.12, een stand van 3.30 boven N.A.P. ver wacht, terwijl de stand volgens de getij tafel 2.24 zou moeten zijn. In Hoek van Holland verwacht men om 17.04 een stand van 2.20 boven N.A.P., het dubbele van de stand volgens de getij tafel. In de afgelopen nacht om vier uur werd in Vlissingen 3.45 plus N.A.P. gemeten, ter wijl de stand volgens de getijtafel 2.16 had moeten zijn. In Hoek van Holland werd om vijf uur vanmorgen 2.30 plus N.A.P. ge meten. In de Schelde-armen staat het water zeer hoog. De veerboot naar Wolfaax-tsdijk kon vanmorgen niet uit Kortgene vertrekken, doordat het water daar een meter boven de steiger staat. LITTLE ROCK, (Reuter) Een Ameri kaanse federale rechter heeft gelast, dat verdere uitvoering wordt gegeven aan het plan tot opheffing van de rassenscheiding op middelbare scholen te Little Rock en heeft bepaald, dat de schoolgebouwen niet aan particuliere verenigingen kunnen worden verhuurd. De rechter gelastte on- derwijsautoriteiten binnen dertig dagen bij de rechtbank rapport uit te brengen over de genomen maatregelen. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13430 FALCON WOLLEN TWEEDJASSEN paalde hervormingen die onze huidige leiding wilde aanbrengen. Wij zijn even wel niet geïnteresseerd in hervormingen in Nedei'land". Ongeloofwaardig MOSKOU (AFP) In westelijke krin gen te Moskou heeft men geen enkele aanwijzing over een eventuele benoeming van Molotov in Nederland. Men herinnert er aan dat ten tijde van zijn benoeming te Oelan Bator (Mongolië) in het westen ge meld werd dat hij ambassadeur in Argen tinië zou worden. Dergelijke geruchten zijn van officiële Russische zijde nimmer bevestigd of tegengespx-oken. Westelijke waai-nemers in Moskou achten het bericht niet geloofwaardig, vooral gezien de aan houdende veroordeling van de „anti- partijgroep", waartoe ook Molotov wordt gerekend. Het zou volgens de westerse waai-nemers echter niet erg aannemelijk zijn dat Molotov naar een „kapitalistisch" land werd gezonden.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 1