Extra opruimingsattractie jaspé flanellen Bernlnalakens 20% korting Havenberichten gratis kopje koffie LOENDERSLOOT MAANDAG 19 JANUARI 1959 4 Van Di jk en Dukel aan de kop Nederlandse visserijdeskun- dige voor FAO naar Panama AMA TE UR TONEEL „Telefoon voor meneer" Suomi" wil veel meer jongere atleten Vanmorgen in de vishal en op zee Feestelijke prijsuitreiking aan duivenliefhebbers Amateurfotografen Damclub Beverwijk is kampioen Win ter prod ukten hoofdschotel Steeds meer bloemen Vraag naar spruiten K.V.P.-ers stemden voor groslijst Azalia van Prinses Wilhel- mina voor Gerben de Jong The Smash nog niet goed op dreef Om damkampioenschap van Nederland In het afgelopen weekend zijn de eerste twee ronden gespeeld van het jaarlijks damtoernooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Nederland. De titelhouder ir. G. van Dijk behaalde uit de twee partijen de volle buit. Een verrassing was dat de oudste deel nemer, de heer B. Dukel, ook zijn twee partijen won en daardoor nu gelijk met ir. G. van Dijk aan de kop staat. De Haarlemse dammeester Wim de Jong behaalde één overwinning en speelde één partij gelijk. De uitslagen luiden: 1ste ronde: Eddink wint van Bom op de klok, Van Dijk wint van Blom, De Jong wint van M. Vos, De Kluiver verliest van Dukel, de partijen Van SlifhoutGordijn, Van der Sluis Bergsma en TerlouwAnsems werden re mise; 2e ronde: Terlouw verliest van Gordijn, ir. Van Dijk wint van De Klui ver, De Jong remise met Eddink. Ansems —Bergsma remise, Van der Sluis verliest van Dukel, Van Slifhout wint van Vos, Bom wint van Blom. Stand na de 2e ronde: ir. G. van Dijk en B. Dukel 4, De Jong, Eddink, Van Slif hout en. Gordijn 3, Bergsma, Ansems en Bom 2, Van der Sluis en Terlouw 1, Blom, De Kluiver en Vos 0 punten. Zaterdag en zondag wordt de wedstrijd te Utrecht voortgezet. Advertentie DENKT U NOG EVEN aan het bij LOENDERSLOOT Heden, dinsdag en woensdag DEMONSTRATIE door M E L I T T A. Lange Nieuwstraat 435 Vrydag kwamen in IJmuiden aan: Jas- tarnia van Vlaardingen, bijlegger IJmui den; Kathe Grammerstorf, Pernis; Traja nus, Rotterdam; Borneo, Londen; Warden, Rotterdam; Tor, Londen; Nancy Lee, Man- tyluoto; Skansen, Ierseke; Dido. Oporto; Rothenburg, Bremen; Mutua Fides, Stet tin (door naar Haarlem); Blyth, Goole; Baron Garioch, Durban; Zaanstroom, Lon den, Shetland Trader, Swansea. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Am- stelstroom van Grangemouth; Ouwerkerk, Rotterdam; Spaarnestroom, Fowey; Bloem fontein, Antwerpen; Karl, Kopenhagen. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Phite- tas naar Haifa; Karl Fritzen, Hampton Roads; Heron, Antwerpen; Argo, Sarps- borg, zout van IJmuiden; Roerdomp, Landskrona, kunstmest van IJmuiden; Yewmount, Thames, ledig van Velsen; Gjendefjell, Baltimore, ijzer van IJmui den; Spreestein, Bremen; Jastarnia, Hor- sens, bijlegger IJmuiden; Martien, Ha- derslev; Leckoe, Ghent; Joseph Frering, Monrovia, ledig van IJmuiden; Cameroun- kust, Bordeaux; Najade, Antwerpen: Ohoy, Erith, kunstmest van IJmuiden; Zuider kruis, Port Said; Grote Beer, Las Palmas; Patria, Kotka, ledig van Velsen; Trude-K., Ystad, ijzer van IJmuiden; Bolt. Oslo; Bril- lant, Bremen; Jacob Keekman, Arkel; Orion, Algiers; Helga Boege, Emden; Wulp, iManchester; Adara, Grent. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Bounty naar Rotterdam: Stern, Halmstad, ijzer van IJmuiden; Rokin, Bantholm. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Tempo van Par, Clothilda-M, Ipswich, kunstmest laden MEKOG; Drie Gebroe ders, Hamina; Nora Hugo Stinnes, Port Ventil; Eemstroom, Portsmouth; Nautic, Londen, schroot lossen Hoogovens Binnen haven; Hersilia, Le Havre; Geertje Buis man, Kotka; Stad Rotterdam, Pepel, erts lossen Hoogovens Buitenhaven; Froste, Londen; Titus, San Juan de Porto Rico. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Procyon, van Norfolk, kolen lossen Hoog oven Buitenhaven; Aar, Gent, ijzer laden Hoogovens Binnenhaven; Aura, Gent: Maas Bremen; Groce Marina, Casablanca; West- land, Hamburg; Ivoorkust, Antwerpen; Swift, Londen; IJstroom, Londen; Linge- stroom, Huil; Fivelborg, Kinslynn, kunst mest laden MEKOG; Balticborg, Waja, hout lossen Zaandam; Wexford. Boston, stijfsel en stro laden Koog a. d. Zaan; Herroe, Kotka; Gerd, Londen; Lizard, Lon den; Zaanland, Hamburg; Neth. Coast, Newcastle; Christel Heering, Aarhus; Wal- ma, Jacobstad, cellulose lossen Papier fabriek Velsen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Durward van Newcastle on Tyne; Eos, Hamburg; Magas, Bremen; Atlas, Alexan- drië; Elisa Schaumann, Kotka, cellulose lossen Papierfabriek; Thaletas, Kopenha gen; Merchand Duke, Conakry; Kindat, Freetown; Hunzeborg, Scarborough kunst, mest laden MEKOG IJmuiden; Fennia, Kotka. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Teun naar Antwerpen; Oranje, Dagen ham, Walsmateriaal geladen Binnenhaven Hoogovens; Calvijn, Bohus, zout geladen IJmuiden; Ilos, Kopenhagen; Delfland, Bremen; Warden, Falkenberg; Canopus, Rotterdam; Tor, Malmoe; Dubhe, Karls- krona, kunstmest geladen MEKOG IJmui den; Rote. Stockholm; Blyth, Rotterdam; Draco, Gothenburg; Trajanus, Kastries; Gaasterland, Bremen; Ragusa. Magniso; Nancy Lee, Rotterdam; Jans, Londen; Rijn stroom, Londen; Hinde, Londen; Aagtekerk Lissabon; Confiance, Helsinborg, aardappe len geladen IJ-polders; Hontestroom, Huil; Mildred Cord, Burghas. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Zaanstroom naar Huil; Amstelstroom, Leith; Rheinstahl, Monrovia; Rose Marie, Skarborough, ledig van Haarlem; Octavian, Aruba; Yewhill, Dover, Dido, Aalborg; Spaarnestroom, Fowey. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan.) De F.A.O. heeft, toen gezocht werd naar een deskundige om het moeilijke probleem tot oplossing te brengen of het al dan niet verantwoord geacht moet worden de Pa namese Pacifische vissersvloot uit te brei den, een beroep gedaan op de heer L. K. Boerema, bioloog bij het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek te IJmuiden. De heer Boerema heeft grote praktische er varing opgedaan inzake de problemen van de overbevissing. De Panamese vissersvloot vangt namelijk een grote soort garnalen. De heer Boerema is inmiddels per vlieg tuig naar Panama City vertrokken als ex pert van de F.A.O. om de wetenschappe lijke onderzoekingen te verrichten voor de Panamese regering. Hij zal vermoedelijk een jaar in Panama blijven. De toneelvereniging „Kunst en Vriend schap" te IJmuiden heeft de met haar vo rige uitvoering van „Levensschaduwen" opgeroepen dramatische sfeer ditmaal ken nelijk door de vrolijke lach willen ver vangen. Vandaar wellicht de zaterdag in het Patronaatsgebouw gegeven voorstel ling van Wim Dumonts blijspel „Telefoon voor meneer, telegram voor mevrouw". In deze opzet is men volledig geslaagd, al werd dit succes dan ook niet bepaald met een stuk van klasse behaald. Typerend voor de schrijver is bij voorbeeld de ma nier, waarop hij sommige van zijn perso nages in het stuk van namen voorzag, zo als Dop Neutelaar en Hilarius Draadnagel. Overigens berust de intrige weer eens op de gebruikelijke persoonverwisseling. De uitgever George Brouwer is namelijk voor de tweede keer getrouwd, waarbij hij ter wille van de handeling voor zijn vrouw angstvallig het bezit van een dochter uit zijn eerste huwelijk heeft verzwegen. Charlotte verkeert echter in dezelfde om standigheden; zij houdt voor haar tweede echtgenoot het bezit van een struise zoon geheim. Beide echtelieden trachten elkaar nu langs een omweg van het bestaan hun ner kinderen op de hoogte te brengen: Charlotte smokkelt haar zoon als chauf feur de woning binnen en George reser veert op zijn beurt de positie van secreta resse voor zijn dochter Loekie, waaruit dan de vele verwikkelingen, misverstanden en penibele situaties voortvloeien. Dit eenvoudige blijspel werd door de werkende leden van „Kunst en Vriend schap" in de juiste opvatting voor het voetlicht gebracht. Er werd niet meer ge chargeerd dan de logica veroorloofde Doordat bovendien de rolkennis zeer be hoorlijk is geweest, kon de vrolijke histo rie in een bevredigend tempo worden op gevoerd. De heren Leeuw en Marcus kwa men aldus tot aannemelijke typeringen- waarbij zij door de dames Zwierstra met flair werden geassisteerd. Verder moeten genoemd worden de steile secretaresse van mevrouw Klaassen. de hautaine huis knecht van de heer Bontenbal, de vrijpos tige werkster van mevrouw Riedeman en de mallotige corrector van de hepr Span jaard, in welk gezelschap de nog jeugdige Toon Nierop als de levenslustige jongste bediende iTreek allerminst een gek figuur heeft geslagen. Met mevrouw Capaan en de heer Gravemaker ziin dan alle namen genoemd van een bëzëtffhg. die de" dona teurs van ..Kunst en Vriendschap" een bij zonder vrolijke avond heeft bezorgd. Jan van Dam „GFTOSA" SPEELT VOOR HET KATHOLIEK VROUWENGILDE De r.k. toneelvereniging ..Getosa" uit Santpoort verzorgt zondag 25 januari in het Patronaatspebouw aan de Willems- beekweg een toneelavond voor de leden van de afdeling TJmuideo van het Katho liek Vrouwen g'1 de. Opgevoerd wordt „Het smeulend vuur". Advertentie KENNEMER LICHTDRUK- EN KOPIEERINRICHTING fafitdrurik fotokopie. stenciê kfon-cfjfset DUINVUETSTR 128 VElSEN-N Advertentie op onze kleuren zalm - bleu - groen alleen in de maat 150/200 v Marktplein 29 De Kennemerstaten Atletiekvereniging „Suomi". die in het afgelopen jaar een zeer moeilijke periode heeft doorgemaakt, waardoor haar anders zo grote activiteiten beperkt zijn gebleven (speciaal in lande lijke baanwedstrijden) besteedt hieraan in haar clubblad „De Sintelbaan" de nodige aandacht. Bij de inleiding van haar nieuwe actie tot stimulering van de atletieksport in de IJmond wordt er op gelezen, dat in het patroon van de vereniging het be langrijke stuk van de propaganda enige jaren lang vergeten is. Hierdoor is een hiaat ontstaan tussen de „oude garde", die „Suomi" tot een hoog, landelijk peil en plan bracht, en de op komende generatie van jeugdige atleten. Deze laatste groep is nog +e klein om een goede wedstrijdploeg te kunnen formeren, die, zoals het vroeger gi'jg, de beste vorm aan de propaganda kan geven. Dit punt is thans van het grootste be lang: een onderdeel hiervan is het organi seren dit jaar van schoolwedstrvyden, waarvoor inmiddels voorbereidende be sprekingen zijn gevoerd. Voorts heeft „Suomi" dit jaar vele wedstrijden in voor bereiding. die worden voorafgegaan door de vermoedelijk op 12 februari te houden, jaarvergadering. - Het wedstrijdseizoen opent op zaterdag 21 februari met de jaarlijkse nationale. Suomi-cross country in „de Heerenduinen", gevolgd door de traditionele clubavond. Met ..Te Werve" uit Rijswijk en ..Snrint" uit Breda houdt „Suomi" op 7 mei een atletiek-drie-verenigingenkamp. die op 24 mei, eveneens op „Watervliet", wordt gevolgd door een regionale nieuwelingen wedstrijd. Nationale avond wedstrijden zijn ge noteerd op 18 juni. In het „eigen" wed strijdseizoen sluit „Suomi" op 4 oktober in het park „Velserbeek" af met de Mulier- veldlooo en damesestafette. Aangezien de Velsense atleten na een jarenlan 'e traditie van buitenlandse sport- uitwisselingen (Edmonton (Engeland). Zwe den. Denemarken. Oostenrijk en Duitsland) in 1958 geen buitenlandse reis heeft kun nen maken, wordt dit jaar contact gezocht met een Zwitserse vereniging. Het is naar alle waarschijnlijkheid, dat „Suomi" deze zomer een reis naar het bergenland zal gaan maken. CABARETAVOND VAN A.N.M.B Voor de leden en huisgenoten van de afdeling Heemskerk van de Algemene Nederlandse Bedrijfbond voor de Metaal nijverheid (ANMB) wordt op vrijdag 30 januari in zaal Dam een cabaret-avond gegeven. Prijzen van zaterdag Heilbot 3.50-3.20, gr. tong 3.30-3.10, grm. tong 3.30—2.90. kim. t.ong 3.30—2.90, kl. tong I 3.60- 3.00. kl. tong II 3.50—3.10, tarbot I 3.30—2.50, zalm 5.00 per kg. Tarbot II 100. tarbot IV 60—50, gr. schol 36—29, grm. schol 4031. glm. schol 49—38, kl schol I 53-37, kl. schol II 49-30. schar 40—34. bot 24—12. v. haring 33—19. makreel 31—26. gr. schelvis 66— 60, grm. schelvis 66—56. kim. schelvis 44, kl. schel vis I 41-37. kl. schelvis II 39—34. wijting 34—8, gr. gul 39—36. mid. gul 31-30, kl. gul 36 27, ham 98—77. kl. koolvis zw. 26—20, kl. koolvis wit 36 per 50 kg. Gr. kabeljauw 182—90. gr. koolvis zw. 82—80. gr. koolvis wit 100, gr. leng 76 per 125 kg. Aanvoer van zaterdag 656 kisten tong en tarbot. 1 k. heilbot. 1305 k. schol. 40 k. schar, 85 k. bol. 1540 k. haring. 20 k. makreel, 115 k. schelvis. 490 k. wijting. 160 k. ka beljauw en gul. 8 k. leng. 2 k. ham, 258 k. kool vis en 30 k. diversen. Totaal 4710 kisten vis. Besommingen van zaterdag Een trawler met. I 19.500, SCH 27 7400. RO 72 10.200. IJM E5 8450, IJM 14 6330, KW 140 I 9110. KW 15 f 6400, KW 16 8780. KW 22 9010, KW 69 I 6330. KW 175 10.600, KW 94 2630. KW 61 I 2480. KW 92 3100. KW 30 I 2020, KW 65 1280, KW 21 1780. KW 68 I 3410. KW 72 1740, KW 56 i 2470. KW 35 2710. KW 77 1830. KW 53 2600, KW 60 2420, IJM 59 1700, IJM 29 29.50, IJM 210 2520. IJM 38 2400, IJM 45 2140. IJM 62-63 I 1200, TX 14 4470. WR 33 4360. WR 34 4690, WR 56 3410. Zaterdagavond werden in zaal Hooger- werf te Beverwijk de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de verleden week gehou den tentoonstelling, georganiseerd door de Beverwijkse postduivenhoudersverenigin- gen „De Reisduif" en „Ons Genoegen" en „De Atoom" uit Velsen-Noord. De voorzitter van „De Reisduif", de heer G. van de Winden, toonde zich verheugd dat deze expositie zo uitstekend is geslaagd, mede door de grote belangstelling van duivenliefhebbers uit de omliggende plaat sen. De heer Van de Winden hoopte dat deze tentoonstelling ertoe heeft bijgedragen dat tussen de drie verenigingen een nog grotere samenwerking zal ontstaan. De Jan Hoefakkerbeker voor de mooiste duif der tentoonstelling ging van P. van den Outenaar van „De Reisduif" naar J. Stijnman van „De Atoom". De volgende heren ontvingen een pla quette: mooiste groep: S. van der Kolk (De Reisduif); mooiste doffer oud: J. Stijnman (De Atoom); mooiste duif oud: H. Beentjes (De Reisduif): mooiste doffer jong- G. van de Winden (De Reisduif); mooiste duif jong: W. Reynders (Ons Genoegen). De avond werd besloten met een kien- wedstrijd. waarvoor vele prijzen beschik baar waren gesteld. Gezellige avond voor Hoogoven Harmonie Voor de leden van de Hoogoven Harmo nie heeft de stichting „d'Oprechte Ama teur" zaterdagavond in Het Centrum te Beverwijk een cabaretprogramma ten to nele gebracht. De leiding berustte bij mr. H. Smeding, de conferences werden verzorgd door de heer Van Kuijk. Een dapper muziek- ensemble bracht, al direct de juiste sfeer in de goed gevulde zaal. Een accordeon-duo speelde vrolijke potpourri's, die de aanwezi gen nodigden tot meezingen. Mevrouw J. Brodhaag uit Den Haag hield enige voor drachten die door de aanwezigen met enthousiast appl'aüs werden beloond. Na het instrumentaal en vocaal gedeelte zorgde sneltekenaar Bram van der Wal voor een kostelijk half uurtje. John Elfe rink en Co waren als goochelaars onbetaal baar. Het zangduo de Vera's zong een aantal popylaire nummers. Na afloop heeft de voorzitter van de Hoogoven Harmonie, de heer M. Bal, dank gebracht aan de medewerkenden, die hij bloemen aanbood. Tot besluit maakte men een dansje. In het Verenigingsgebouw aan de Schans te Beverwijk zijn vrijdagavond de Bever wijkse Amateurfotografen bijeen gekomen voor het houden van de jaarvergadering, waarbij tevens de wisselprijzen werden uitgereikt aan de heren J. van Wijngaarden in de A-groep en aan A. Dibbets in de B- groep. De voorzitter, de heer G. Broertjes, wees er op dat meer activiteit naar binnen en buiten gewenst is. Zo verwachte het be stuur meer belangstelling voor de cursus voor beginners en ook zag men graag meer inzendingen voor de clubwedstrijden. Het jaar 1958 is voor de amateurfoto grafen niet ongunstig geweest, dit bleek wel uit de jaarverslagen. Er kwamen acht nieuwe leden bij en er bedankten negen leden, men heeft nu 60 leden. Financieel staat de vereniging er gunstig voor, er is een banksaldo van 600; de begroting voor 1959 sloot met een bedrag van 900. Het bestuur onderging een belangrijke wijzi ging daar de heren R. Akse, A. Dibbets en J. Heijne bedankt hadden. Tot secretaris werd gekozen de heer ir. A. J. H. Schet- t.ers; voorts werden in het bestuur gekozen de heren W. Molenaar en J. Lamoen. Besloten werd ook dit jaar een fotorelay te houden. De heren Akse, Dibbets en Vogelpoel zullen zich met de organisatie belasten. Men koos 24 mei als datum. Er werden nog enige fotovraagstukken besproken. Tot slot heeft de voorzitter de scheidende bestuursleden dank gebracht voor hun vele werk voor de vereniging. In de wachtkamer Europa van Schip hol worden mededelingen voor lucht reizigers niet alleen omgeroepen maar ook zichtbaar gemaakt op acht tele visieschermen. Boven: de omroepster van de luchthaven met de nieuwe apparatuur in haar cabine. Onder: de toestellen in de wachtkamer. Rooswijk-honkbal De honk- en softbalvereniging „Roos- wijk" gebruikt de winter-rustperiode zeer goed. Na de geslaagde technische film avond volgt op maandag 26 januari in het Statenhuis aan de Velserweg een grote propagandabijeenkomst. De heer C. Jonker uit Haarlem, die vele verhalen kan doen over zijn honkbalervaringen, alsmede over softball, zal dan tevens een instructiefilm in kleuren toelichten. Samen met de handbalvereniging „IJ mond", waarvan vele leden evenzeer honk bal of softball beoefenen, wordt voorts op 14 februari in 't centrum aan de Koning straat te Beverwijk een revue-feestavond verzorgd. Door do afgebroken partij in de wedstrijd BeverwijkHillegom te winnen is de uit slag der laatste wedstrijd 119 in het voordeel van BDC geëindigd. Damclub Beverwijk is dus kampioen van Kennemer- land geworden. De dammers van Beverwijk zullen over enkele weken uitkomen in de eindstrijd om het clubkampioenschap van Noordholland. De twee bovenste clubs van deze eindstrijd nromoveren naar de hoofdklasse Noord hollandse dambond. De uitslagen van de laatste ontmoetingen van het damtoernooi Kennemerland luidden: SantpoortZand- voort 119. HillegomBeverwijk 911. ZandvoortHaarlemse Damclub II 911. Santpoort—HDC II 10—10. Beverwijk— KNC 12—8. Eindstand competitie 1958-'59: Beverwijk 7 5 1 1 11 8060 VKD I 7 4 2 1 10 79— 61 KNC 7 4 1 2 9 78— 62 Sportief 7 3 2 2 8 7565 Haarl. Damclub II 7 3 1 3 7 73— 67 Santpoort 7 3 13 7 6773 Hillegom 7 1 2 4 4 69— 71 Zandvoort 7 0 0 7 0 39101 In de hoofdklasse moet Zandvoort het volgend jaar in een lagere klasse uitkomen. DCIJ-reserves Met een grote voorsprong op Haarlemse Damclub 3 is 't de reserves van DCIJ ge lukt het afdelingskampioenschap eerste klasse te behalen. De DCIJ-reserves zullen de nlaats in de hoofdklasse van het ge degradeerde Zandvoort gaan innemen. Op de groentenmarkt te Beverwijk vor men de winterprodukten nu wel de hoofd schotel. al ziet men nog produkten zoals glasandijvie en waspeen. De handel had vorige week een vlot verloop en alles kon goed worden verkocht. De spruiten lopen wel heel erg in prijs uiteen, namelijk van 23 cent tot 1.65. per kilo. Onze andijvie ondervindt concurrentie van de Italiaanse andijvie, er werd rond de 75 cent per kilo betaald. Prei werd duur: de prijzen liepen op tot 45 cent per kilo; seldervknollen gin gen tot 32 cent per stuk. Waspeen ging grif weg tot 32 cent per kilo: witlof, waar van een ruim aanbod is, noteerde van 32 tot 50 cent per kilo. Boerekool komt in grote partijen aan^de markt en er werd tot 23 cent per kilo voor betaald. Groene en rode kool ging grif weg tot 22 cent per kilo. Winterpeen liep ook in prijs op en werd nog voor 13 cent per kilo verkocht. Uiten varieerden van 6 tót 15 cent per kilo. Noteringen De noteringen waren vi'ijdag: andijvie 64-79, spruiten 24-106, witlof 32-49, was peen 10-32, prei 10-45. knollen 8-32, boere kool 9-23, groene kool 8-20, rode kool 10-22, gele kool 8-12, peen 6-12, uien 5-15 Op de bloemenveiling te Beverwijk ziet men nu de aanvoer steeds groter worden en het zijn speciaal de Copland-sonrten die, wat de tulpen betreft, de boventoon voe ren. Ondanks het minder gunstige weer voor de bloemen, gaan deze voorjaarsboden vlot. weg. Bij de tulpen is de meest gangbare prijs rond een gulden per bos. Maar er zijn ook nog soorten die hoger in prijs genoteerd staan. De mooie tulp Apeldoorn bracht f 2 per bos op. De aanvoer van narcissen is niet zo heel groot, de Helios draaide rond de 70 cent per bos, de trosnarcis Laurens Koster kwam tot 80 cent per bos. Blauwe druifjes gaan vlot weg, de meeste partijen werden door de exporteurs gekocht en brachten het. tot 53 cent per bosje. Er komen bossen irissen van de soort Wedg wood, die tot 3 per bos deden. De aan voer van rozen, anjers en freesia is niet groot. De aanvoer van potplanten is matig, hoofdzakelijk kalanchoe's, cyclamen en primula's. Castricum Het winterse weer heeft de vraag naar spruiten doen toenemen. Op de veiling Ons Belang te Castricum bleek vrijdag grote belangstelling. Ook andijvie en boerenkool, maar vooral prei werd gretig voor flinke prijzen afgedrukt, terwijl daarnaast ook de waspeen nog wel aftrek vond, waar voor 22 cent per kg. werd betaald. Er mocht dan ook gesproken worden van een zeer levendige handel, die goede prijzen voor de aangevoerde produkten te zien gaf. De noteringen waren: spruiten f 0,55f 1,00; grove spruiten f 0,25f 0,50, kopspruiten f 0,25f 0,32, andijvie f 0,70, groene kool f0,14f 0,16, prei f 0,30f 0,33, boerenkool f 0,12f 0,18, waspeen f0,18—f0,22. De leden van de K.V.P. te Castricum zijn zondag ter stembus geweest om hun stem uit te brengen voor de zogenaamde gros lijst voor de aanstaande verkiezingen. In totaal brachten 301 personen hun stem uit, verdeeld over de volgende kandidaten: prof. C. P. M. Romme 117 stemmen; W. J. H. Andriessen 2; C. J. van der Ploeg 4; A. C. M. Weyters 3; mej. A. H. Nolte 1; F. J. H. Bach 51, mr. E. J. M. Kolfschoten 120; E. P. Clynck 3. In de militaire gevangenis La Cabana te Havana zijn nog 561 aanhangers van het. Batista-regime opgesloten. Zij zullen allen voor een rechtbank worden gedaagd. Een overzicht van de binnen plaats der gevangenis tijdens het luchten der arrestanten. Belangrijke Deense importen van kabel jauw in België deden de kabeljauwprijs van maandag op woensdag met de helft dalen. De prijs van deze vis was dan ook in de laatste weken wel heel hoog opge lopen. De grove schelvis bleef echter een gewild artikel voor onze zuiderburen; de prijzen liepen tot 100,per kist. Ook de braadschelvis hield zich uiter mate goed in prijs, alleen zaterdag zakte ze iets onder de 40,per kist. Dat de ge stripte wijting eveneens goed prijshoudend bleef, ligt voor de hand. Gebakken is de wijting minstens even smakelijk als een gebakken schelvisje. Was de tongprijs aan het. begin van de week nog hoog, als gevolg van het slechte weer de voorgaande week, donderdag viel de klap en zakten vele soorten een gulden per kilo. Zaterdag, bij een aanvoer van ruim 20.000 kg lagen alle soorten tussen de 3 en 3.20 per kg. Tarbot, grote, bleef een gevraagd artikel voor België, en zakte niet onder de 3, terwijl de tarbot II slechts iets meer dan de helft opbracht. De aanvoer van schol kenmerkt zich door overwegend grovere soorten, die voor het grootste deel door Engeland werden gekocht. Fileerschol zat vast op de 35, grootmiddel een paar gulden minder, met een oplopende markt zaterdag tot over de 40, terwijl de zetschol en schol I rond de ƒ50 opbrachten. Schol II werd eveneens voor de overzijde gekocht, dat wil zeggen van de overweekse loggers, voor een kleine 50. Schol III wordt op het ogen blik wel heel weinig aangevoerd, en ging zatérdag nog voor een 35 tot 40 van de hand. Koolvis bleef gevraagd, en bracht de hele week van f 80 tot 100 per kist op. Alleen zaterdag, met grote aanvoeren voor maandag 19 januari te verwachten, daalde de prijs tot even onder de 70. Koolvis I liep terug tot 22 per kist, terwijl de kool vis II niet onder de ƒ20 kwam. Haring werd er weinig aangevoerd. Zaterdag was er een logger van de firma Vrolijk met een 1300 kisten, waarvan een 1000 kisten kleine haring, die overgenomen waren. Brachten de grove haring ook nog een 30 per kist op, de kleine haring werd door de rederij opgehouden voor een 20 per kist. Deze kleine haring zou 6.10 Éng. pond per cran hebben gekost. Behalve Deense gullen zag de handel een ruim aanbod van Duitse filets. De prijzen lagen echter aan de hoge kant. Wat niet te verwonderen was, want ook België en Duitsland klaagden de voorgaande week over slechte vangsten als gevolg van het slechte weer. De Zuidzijde deed het in de afgelopen week wel wat beter als de voorgaande. Er zijn enige mooie reizen gemaakt en van slechte reizen kon niet gesproken worden. Een grote logger behoeft tenslotte niet veel meer dan 1000 per visdag te besom men, om „eruit te springen". Gerben de .long te Castricum, vooral onder de schippers bekend omdat hij zulk een geducht voorvechter is ge weest voor het onderwijs aan schippers kinderen, werd een dezer dagen op wel bijzonder vererende wijze verrast. De heer De Jong. die jarenlang directeur van de Vereniging tot bevordering van het onderwijs aan schipperskinderen van de Hervormde Gemeente was en die vorig jaar gepensioneerd werd, kreeg namelijk van H.K.H. Prinses Wil- helmina een fraai bloeiende plant (azalia) toegestuurd. De heer De Jong is namelijk al enige tijd ziek en dit kwam Hare Hoogheid die de heer De Jong persoonlijk kent, ter ore. Onmiddellijk heeft Prinses Wil- helmina toen opdracht gegeven de heer Gerben de Jong namens haar spoedige beterschap te wensen en die wens te doen vergezellen van. een door Hare Koninklijke Hoogheid zelf uitgekozen bloeiende plant. De schone verwachtingen in het nieuwe jaar zijn bij de Castricumse volleybalclub The Smash vooralsnog niet in vervulling gegaan. Zaterdagavond verloren zowel het dams- als het herenteam hun wedstrijd respectievelijk tegen Catapult en HSCS. De Castricumse clubs hadden met pech te kampen: de heren misten twee goede spelers terwijl bij de dames mevrouw Van 't Loo slechts op halve kracht speelde, wegens een geblesseerde hand. Tegen het goede aanvalsspel van Cata pult waren de dames niet opgewassen en zij moesten met 156, 515, 915, 815 de vlag strijken. De heren kregen eerst in de derde set een overwinning te boeken, doch deze uit schieter bleek niet voldoende om de kan sen te doen keren; de uitslag werd hier: 9—15, 10—15, 16—14, 13—15.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6