moeder schap PONT Vanmorgen in de vishal en op zee DE TERUGKEER VAN „NINA" Duitser financierde romance van Marokkaanse kroonprins IJmond-agenda THALIA DsP.LUGTIGHEID STENO MOORE's bij de Nederlandse Comedie Amsterdamse Beurs STENO en/of TYPEN ENGELS „Die Zauberflöte" Boekhouden MAANDAG 19 JANUARI 1959 5 Visserijbesprekingen in Londen Er reed voor het eerst een bus naar Marken Meer BB'ers gekomen dan men verwacht had Veel belangstelling voor visserijvoorlichting Niet goedgeld terug! Hittegolf kost zes baby's het leven in Australië Neuzen tellen in de Sovjet-Unie Aantal inwoners geschat op 210 miljoen Operatie met hindernissen Chirurgen redden leven van Indiaans kind Beeldengroep voor hoofdkantoor Hoogovens Betonmortelfabriek komt aan derde binnenhaven Scheepvaart DE GLORIE VAN het nederlands 22 jan duits 27 jan STADSSCHOUWBURG i klassieke meesters TYPEN TALEN De Nederlandse Comedie heeft avond in Amsterdam de première "gege ven van het blijspel „Nina" van André Roussin, een in korte tijd zeer populair geworden Franse schrijver met een voor keur voor kleine bezettingen en pikante situaties. Als „Nina" niet een reeks nieu we, onverwachte variaties op het oeroude thema der driehoeksverhouding behelsde zou men het kunnen vergelijken met een magisch vierkant uit de raadselrubriek, waarin zowel horizontaal als vertikaal de zelfde woorden moeten worden ingevuld Maar niemand kan deze psychologische puzzel oplossen, zelfs de auteur niet, om dat er in dit louter op intelligentie geba seerde verzinsel hoe handig ook ge construeerd één beslissende factor ont breekt: het gewoon-menselijke gevoel Dientengevolge kan men om dit overwe gend vrolijke stuk, ofschoon het rijk is aan geestige en verrassende vondsten, nooit eens echt hartelijk lachen, evenmin als men er iets anders van overhoudt dan een vage herinnering aan doorgaans amusan te dialogen. Hoe dit ook zij, het stuk bevat een uiterst dankbare rol voor Mary Dresselhuys, die het ook pasklaar vertaalde. Zij speelt de ondefinieerbare titelheldin zo briljant, dat men totaal vergeet dat zij in wezen niet het meest geschikte type is voor de uit beelding van een vrouw, die men onder andere omstandigheden fataal zou noe men. Dit komt ook door een zekere accent verschuiving. Thans vertolkt zij een Fran- gaise in een Engels milieu, maar ver moedelijk was er oorspronkelijk sprake van een Russische in een Franse omge ving. Aan haar is het voorts te danken, dat in het derde bedrijf het niveau van de vaudeville verlaten wordt en plotseling, als bij toverslag, de melancholieke onder toon doorbreekt, die het grondmotief naar boven brengt: men blijft gedoemd tot eenzaamheid. Mary Dresselhuys maakt het succes echter geenszins alleen, want naast haar moet onmiddellijk Henk Rigters wor den genoemd, die een prachtige karikatuur van een dwaze echtgenoot, lachwekkend door al zijn kwaaltjes en zijn kortzichtige dromen, met een sterke komische allure stelt tegenover de vooral aanvankelijk wat effen minnaar, die Guus Oster tot alter ego had. Misschien hebben trouwe schouwburg bezoekers bij het vernemen van de titel „Nina" een denkrimpel voelen opkomen, symptoom van de dubbele vraag: „Dat blijspel ken ik, maar hoe was het ook weer?" En inderdaad: het bovenstaande schreef ik vrijwel letterlijk (vrijwel, want de spelling is intussen gewijzigd) op de eerste september van het jaar 1950, toen het gezelschap der van „Comedia" afge scheidenen zich onder leiding van het triumviraat Johan de Meester, Guus Os- ter en Han Bentz van den Berg als „To neelgroep Nederlandse Comedia" aan het publiek had voorgesteld. Wij waren giste ren in de Amsterdamse Stadsschouwburg dus eigenlijk getuige van een reprise, te meer omdat de bezetting der hoofdrollen dezelfde is gebleven. Dat mijn waardering van hun prestaties onverminderd, zelfs vermeerderd van kracht is, zal naar ik hoop als een sterk compliment wor den uitgelegd. Het is nog even onmogelijk en zinloos •als honderd maanden geleden om een na vertelling te leveren van de intrige, die begint met de komst van de ordelievende ambtenaar, die de gefortuneerde verlei der van zijn vrouw wil vermoorden en in plaats van een briesende Don Juan een vermoeide Hamlet aantreft. De verruk kelijk meeslepende irrationele logica van de titelheldin heeft van Mary Dresselhuys Dr. P. Korringa, directeur van het rijks instituut voor visserij onderzoek te IJmui- den, is naar Londen vertrokken, waar hij Nederland zal vertegenwoordigen tijdens een conferentie over de exploitatie van de haringgronden op de Noordzee, aan welke besprekingen veertien landen zullen deel nemen. De Denen zijn voornemens om te weigeren aan deze discussies deel te nemen. De reden hiervan is, dat de Britten de Russen en Polen hebben beschuldigd van roofbouw op visgronden in strijd met de bestaande bepalingen, welke kwestie de Britten wederom ter tafel willen brengen. Eerder hebben de Britten de Denen van „roofbouw" beschuldigd. Het standpunt der Denen is, dat op deze conferentie de bespreking van een dergelijke aangelegen heid niet thuishoort. 3-3 %°/o Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 'I. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens.. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.).. Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum/. Billiton A'dam Rubber.... K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank.... Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers vrijdag 92s/i„ 110K 89 98% 94 96% 109% 285% 429 216% 340 215 319 493% 211% 456% 448 204% 150 690 f 173,80 185 90 112,50 163% 158% 141 132 243% 144% 142,60 296% 147 200 233% 199 68% 51% 96 50 82% 24% Voorbeurs koersen 289 497 474 465 174,50 maar misschien is de klank in de her innering tezeer vervaagd een iets pi kanter sentimenteel aroma gekregen. Henk Rigters zag terecht zijn prachtige verhaal van een denkbeeldige verovering met een open doekje beloond. Van de mat heid, waarvan ik Guus Oster destijds be schuldigde, was niets te merken. Pierre Myin en een met beheersing onstuimige Ger Smit vervullen thans de kleine bijrol len. Na de „Gijsbreght" betekende deze leu ke voorstelling de tweede toneelmanifes tatie van de in actieve dienst teruggekeer de Johan de Meester, die zijn reputatie van geraffineerde vakman in het operetteach tige genre geenszins beschaamde inte gendeel, ik heb van zijn arrangement ten zeerste genoten. Minder voldoening schonk zijn decor, Terecht heeft hij gezocht naar felle kleuren, maar helaas doet het samen stel vooral aan reclametechniek denken. Een toelichting in het programma ont breekt ditkeer. Destijds schreef de spellei der onder meer, dat Roussin het mensdom graag in zijn hemd zet, waartegenover ik het bezwaar lanceerde dat men door het frivolitéwerk van de hemden de mens niet meer ziet. Maar ach, de mannen bedekken de naaktheid van hun zwakheden en on deugden met fraaie kamerjassen en Dick Holthaus heeft ervoor gezorgd dat Mary Dresselhuys vooral na de pauze met ge distingeerde zwier gekleed gaat. David Koning Omdat de bootdienst van Volendam naar Marken zondag wegens de ijsgang ge stremd was, is in de middaguren een tijde lijke busdienst naar het voormalig eiland ingesteld over de dijk tussen deze twee plaatsen. Voor het eerst reed een autobus over deze dijk, die nog niet officieel voor het verkeer is opengesteld. Eén mopperaar In het kantoor van het bevolkingsregis ter aan de Hendrik Mandeweg in Bever wijk hebben de eerste als noodwachtplich- tigen voor de BB opgeroepen dienstplich tigen zonder mobilisatiebestemming zich vanmorgen met hun ingevulde enquête formulier gemeld. Er kwamen er meer in de morgenuren dan men aanvankelijk had verwacht. De grote stroom moet echter in de avonduren worden verwerkt. Hoewel de stemming van de noodwachtplichtigen niet onmiddellijk puik was te noemen, viel het gemopper over de toekomstige inlij ving bij de BB nogal mee. Onder de „mel ders" bevond zich vanmorgen feitelijk maar één mopperaar De voorlichtingsavond over de industrie visserij, die zaterdagavond in het visserij laboratorium in IJmuiden voor de kust- vissers werd gehouden, is een succes ge worden. De belangstelling voor deze bij komst was groot. Drs. M. Roessingh, die de inleiding hield moest zoveel vragen beantwoorden, dat hij geen tijd meer had om het gezelschap in het laboratorium rond te leiden, hetgeen wel op het programma stond. Het was de eerste keer, dat een dergelijke avond in het laboratorium werd gehouden. Voorheen organiseerde de Directie der Visserijen in samenwerking met de redersverenigingen dit soort voorlichtingsavonden aan het einde van het jaar. Twee jaar geleden heeft men dit echter gestaakt, toen was gebleken, dat de belangstelling van de vis sers voor dit soort avonden zeer gering was. Des te groter was echter het succes dat men zaterdagavond heeft geboekt. De inleider heeft moeten beloven, dat er nog maals een dergelijke voorlichtingsavond zal worden gehouden. Een datum is daar voor nog niet vastgesteld. (Van onze correspondent in Bonn De Westberlijnse zakenman Armand Langnas heeft een heel bijzondere „zaak gefinancierd en wel met het kolossale be drag van 83 miljoen France francs (on geveer 650.000 gulden). Het betreft hier de romance tussen de 29-jarige Marokkaan se kroonprins Moulay Hassan en de 24-ja rige Franse filmactrice Etchika Chou- reou. Grote schulden en een officiële aan klacht bedreigen thans deze romance uit Noord-Afrika. De romance begon nadat Etchika in 1956 te Parijs teruggekeerd was van het Berlijnse filmfestival. Zij ontmoette de prins tijdens een filmontvangst in de Fran se hoofdstad en het was, zoals de geijkte term luidt „liefde op het eerste gezicht". Een jaar lang vonden geheime ontmoe tingen plaats in Spanje: ten eerste om dat Spanje ligt tussen Parijs en de Marok kaanse stad Rabat, waar de prins placht te vertoeven, ten tweede omdat Etchika in Spanje volmaakt onbekend was en nie mand haar daar zou herkennen. Toen in 1956 Etchika een contract kreeg in Holly wood, volgde de Prins haar spoor. Maar het tweetal liep tegen de lamp in septem ber 1957 en wel te Parijs. Zij werden, ge- zamelijk gezeten in een grote auto, ont dekt, gefotografeerd en daarmee was het lied van hun liefde uit, dacht men offi cieel. In het geheim werd de relatie even wel even innig voortgezet als voorheen, zij het dat ditmaal Etchika meer in Ra bat was dan in Parijs. Maar voor de kroonprins kon de roman ce geen perspectief hebben: een huwelijk met de katholieke Etchika wordt uitgeslo ten geacht. Als directe opvolger van ko ning Mohammed van Marokko wordt hij namelijk ook het hoofd van de islamieten in Marokko. Te Rabat is zelfs al zeer of ficieel verklaard dat een dergelijk huwe lijk volmaakt ondenkbaar moet worden geacht. De prins moet een mohamme daanse vrouw trouwen. Behalve door deze moeilijkheden wordt het pad van Moulay Hassan nog door iets anders belaagd: door geld. De voormali ge Berlijner Langnas, die in 1936 naar Frankrijk uitweek, leefde twintig jaar lang in Marokko. Daar raakte hij be- viiend met de kroonprins en leende hem voor diens dure reizen en de cadeaus voor Etchika het lieve bedrag van 83 miljoen francs. Moulay Hassan betaalde daarvan tot dusver 43 miljoen terug. De rest schijnt niet terugbetaald te willen worden Maar Langnas laat het er niet bij zit ten. Hij diende een aanklacht te Parijs in tegen de prins zowel om de 40 miljoen als om nóg vijf miljoen franken extra SYDNEY, (UPI) In Melbourne zijn vier baby's om het leven gekomen door wat artsen „uitdroging en hitte-uitput- ting" noemen. De hittegolf en de droogte houden in Australië aan. Een matroos die te Port Arthur verkoeling zocht werd, voor de ogen van de bemanning van zijn schip, door twee haaien verslonden. Een achttienjarige zwemmer die te Alexandra Head in Queensland, door een haai werd aangevallen, ontkwam, met een ernstig gewonde voet. Een andere zwemmer, die zeewier gooide naar een albatros, werd door de woedende vogel aangevallen. Het beest pikte hem de ogen uit het hoofd. Een konijnenjager die door een zwarte slang was gebeten schoot met zijn geweer het vergiftigde vlees weg. Hij raakte be wusteloos. Toen hij twee uur later bijkwa wandelde de gewonde man acht kilome ter naar een dokter, die operatief ingreep. (Reuter) De temperatuur loopt tot 109 graden Fahrenheit op in de schaduw. De geneeskundige diensten in de steden en de artsen hebben het druk met behande ling van honderden gevallen van mensen die door de hitte bevangen worden. In Mel bourne alleen zijn nu dertig baby's naar ziekenhuizen overgebracht. voor „bewezen diensten". En de Marok kaanse Berlijner is niet van plan er gras over te laten groeien. Betaalt de prins niet dan zal hij volgens hem bepaald onpretti ge gebeurtenissen uit het leven van het Marokkaanse koningshuis aan de grote klok hangen. De allesbehalve fijnzinnige, maar wel wraakzuchtige geldman be roemt er zich overigens echt op de liefdes geschiedenis van Moulay Hassan met Et chika te hebben gefinancierd. Daarom nam hij het bepaalde grove middel te baat. ook de filmactrice maar aan te klagen. Het pad der liefde zelfs de liefde van een prins gaat over door nige rozen. En dure rozen. MOSKOU (AFP) Deze week is in de Sovjet-Unie een algemene volkstelling be gonnen, waaraan zowel de inwoners als de buitenlanders die in de USSR vertoeven, zijn onderworpen. De telling, waarbij 600.000 ambtenaren zijn ingeschakeld, zal enkele maanden in beslag nemen. Vooraf is een uitgebreide campagne ge voerd om het vertrouwen van de bevol king te winnen door haar uit te leggen dat de telling niet bedoeld is als een nieuwe basis voor belastingen, noch als een controle op de woonruimte, of als een naslag in het register voor de politie. Wel is er de nadruk op gelegd dat de telling moet bijdragen tot de verwezenlij Icing van het zevenjarenplan, dat uitgaat van de inschakeling van 11,5 miljoen nieuwe ar beidskrachten in het bedrijfsleven. Het is de vierde keer dat in de Sovjet- Unie een volkstelling wordt gehouden. De resultaten van de voorgaande tellingen waren: in 1920: 134.200.000; in 1926: 147.000.000 en in 1937: 170.600.000 inwoners. In 1956 werd de bevolking geschat op 200.200.000 inwoners. Het aantal arbeiders werd, met de leden van hun gezinnen, ge schat op 117.000.000, dat der kolchoze bewoners op 82.000.000, terwijl het aantal zelfstandige boeren en ambachtslieden vol gens de taxatie een miljoen bedroeg. De bevolking wordt thans op ongeveer 210 miljoen inwoners geschat. Volgens de officiële statistiek wordt er elke minuut een nieuwe Sovjetrussische burger geboren, is de gemiddelde levens duur 67 jaar, worden elke dag 13.800 huwe lijken gesloten en zouden het sterftecijfer lager, en het geboortecijfer hoger zijn dan in het Westen. RIO DE JANEIRO (UPI) Vier Brazi liaanse chirurgen hebben een geslaagde operatie verricht op een Indiaanse jongen van twaalf jaar, Manoel Araujo Reis, wie een van weerhaken voorziene pijl van 20 centimeter door 't oog via het verhemelte in de keel was binnengedrongen. Toen Manoel begin van deze week met zijn twee jaar oudere broer aan het jagen was aan de oever van de Solimoes-rivier in het oerwoud van de Amazone, trof Alvaro hem per ongeluk met de pijl. De dokters in Manaus, de dichtstbijzijnde plaats,konden niet opereren wegens gebrek aan instru menten. Over een afstand van ruim 3.000 kilometer is Manoel toen op een baar per boot en vliegtuig naar Rio de Janeiro ge bracht, een reis van vier dagen. De chirurgen in Rio moesten het gezicht van de jongen van oog tot mond openleg gen, om de pijl te kunnen verwijderen. De operatie was een groter succes dan men had durven hopen. De jongen zal niet blind worden aan het geraakte oog, daar de iris en netvlies onbeschadigd bleven. De dokters zeggen dat Manoel over twee weken naar huis zou kunnen terugkeren, maar hij zal waarschijnlijk nog een poosje in Rio blijven voor een plastische chirur gie aan zijn gelaat. Heden aan de markt De IJmuidense visafslag werd maandag voorzien van een totale aanvoer van 8400 kisten verse vis. Er waren 335 kisten schel vis, 545 kisten wijting, 150 gul en kabel jauw, 875 koolvis, 3260 haring, 140 ma kreel, 1700 schol, 150 diversen, 500 stijve kabeljauwen, 43.000 kilo tongen. De Emma Wilhelmina KW 135 (van 2 jan.) kwam uit de Ierse Zee met 1420 kisten haring," de SCH 153 (van 2 jan.) kwam binnen met 1500 kisten haring uit Ierland. Uit de Noordzee voerde de SCH 171 (van 5 jan.) 120 schelvis, 170 haring, 120 makreel, 190 wijting, 400 koolvis, 10 di versen en 60 stijve kabeljauwen aan. De Ariadne IJM 18 (van 5 jan.) kwam aan de markt met 150 schelvis, 10 makreel, 230 wijting. 110 gul en kabeljauw, 230 koolvis, 20 diversen. De Beatrice IJM 72 (van 7 jan.) zorgde voor 85 schelvis, 85 haring, 10 makreel, 110 wijting, 40 gul en kabel jauw, 245 koolvis, 5 diversen en 40 stijve kabeljauwen. De kleine vaart was present met zestig schepen, die voor tong en schol zorgden. Voor de dinsdagmarkt De trawler Jacoba Gezina was thuis- stomend met 700 kisten verse vis uit de noord. De Elie en de Maria van Hattum IJM 10 waren eveneens op weg naar IJmuiden met vermoedelijk elk 650 kisten verse vis aan boord. Deze drie trawlers worden dinsdag aan de markt verwacht. Oudste boten Oudste boten zijn thans: Claesje RO 46. Maria Theresia KW 99. Francina KW 153 van 2 jan., Arie Ouwehand KW 122 en Ada VL 7 van 3 jan., Golfstroom KW 4 van 5 jan. Deze schepen vertoeven allen in de Ierse wateren. De Dirk Maria KW 81, SCH 117 van 5 jan., VL 84 van 6 jan., Curagao IJM 99, Gezina Jacoba IJM 36 van 8 jan. Deze schepen vertoeven om de Noord. Van de visgronden Tijdens het weekeinde hebben de traw lers en loggers kunnen profiteren van goed weer om de Noord. De vangsten waren daarmee in overeenstemming. De schepen boekten dagvangsten van 200 tot 250 man den wijting, koolvis en kabeljauw. Menig schip ving daarbij nog 80 tot 100 kabel jauwen. De Toronto IJM 97 meldde twee trekken van 30 manden vis, de Medan IJM 57 een dagvangst van 100 manden wijting en koolvis, de Emma IJM 15 een dagvangst van 210 manden vis, de Postboy IJM 35 een dagvangst van 170 manden, de Allan- water IJM 34 een dagvangst van 150 man den vis. De berichten van de vloot, die in de Ier se wateren opereert, zijn niet ongunstig. De Claesje RO 46 gaf een dagvangst door van 25 kantjes haring. De Francina KW 153 meldde een dagvangst van 35 kantjes haring en 20 manden andere vis. De Duitse vissers zijn ontevreden over de haring visserij in de Ierse Zee. Zij maken reizen van twintig dagen, die weinig haring op leveren. „Wat in het net terecht komt. is net genoeg voor het ontbijt van de be manning". meldde een Duitse schipper. Besommingen heden De Ariadne IJM. 18 besomde 28.000; de KW. 135 Emma Wilhelmina 22.200; de SCH. 153 7400; de KW. 48 f 7510; KW. 5 VELSEN MAANDAG 19 JANUARI Thalia: „De glorie van het moederschap", 20 uur. Rex: „De sheriff van Wichita", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. De Brulboei, Kanaalstraat: Openbare ruilbeurs van 19.30 tot 21 uur. Cultureel Gebouw: Vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling I.Tmuiden- West, 20 uur. DINSDAG 20 JANUARI Thalia: Als maandag. Rex: Schoolvoorstelling (Commissie Cul turele Vorming Schooljeugd), 14 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag. Alcoholics Anonymous: Spreekuur van 20 uur af, in zaal Abelenstraat. BEVERWIJK MAANDAG 19 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De ondergang van de Titanic". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Contra bande uit Caïro". W.B. Theater, 20 uur: „Luitenant Brown vogelvrij!" Verenigingsgebouw, Populierenlaan, 20 uur: Nederlands Christelijke Vrouwen bond: Declamatie. Statenhuis, Velserweg, 20 uur: Disco club „De Gieteling", stereofonische weer gave. DINSDAG 20 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15: „Nachten zonder liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Con trabande uit Caïro". Boven de ingang aan de voorkant van de nieuwe noordoostelijke vleugel van het hoofdkantoor van de hoogovens in IJmui den zal binnenkort een beeldengroep wor den aangebracht. De groep wordt ge vormd door twee bronzen beelden, die een hoofd- en een handarbeider voorstellen met als achtergrond enkele fabriekscon- touren. Het geheel wordt overvleugeld door een engelfiguur. De bronzen figuren zijn vervaardigd naar gipsen beelden van de Amsterdamse beeldhouwer A. P. Schal ier. De n.v. „IJ-Mortel" gaat nabij de hoog ovens een betonmortelfabriek bouwen en wel aan de derde binnenhaven te IJmui den. Over enkele dagen hoopt men reeds met de eerste heiwerkzaamheden te be ginnen. In Nederland zijn reeds een flink aantal van deze fabrieken gevestigd. Ook in de IJmond zijn de speciaal gecon strueerde wagens, die betonmortel kant en klaar naar de bouwwerken brengen, geen opvallende verschijningen meer. 3460; KW. 168 4860; KW. 85 11.500; KW. 20 6790; KW. 127 7170; KW. 138 8110. De overige besommingen waren op het tijdstip van het afsluiten van deze rubriek nog niet bekend. Voor het buitenland In guldens werd vanmorgen betaald voor: grote regels kabeljauw 90—100, kleine regels 4250, kisten grote kabel jauw 12132, kisten kleine kabeljauw 100 —120, kisten grote zwarte koolvis 9096, koolvis 2 19—22, jumbo schelvis 9286, grote schelvis 6065, grote schol 3034, grootmiddel 31—37, zetschol 4148, schol 1 4046, grote tongen 2,903,10, grootmiddel 2,803, tong 1 evenals kleinmiddel 2,803, tong 2 2,70—2,80, tarbot 2,60—2,80. Voor het binnenland In guldens werd vanmorgen betaald voor: grote gul 3641, grootmiddel 31—34, torren 2931, kleine kabeljauwmaat zwar te koolvis 7278, koolvis 1 2529, witte koolvis 96108, leng 7481, grootmiddel schelvis 66, kleinmiddel 4856, pennen 5055, braad 46—51, wijting 3136, schol 2 3946, schol 3 3447, haring (grof) 25 29, haring (klein) 15—17,50, makreel 26—35. Aagtedijk, 19 te Antwerpen. Aagtekerk, 17 v. Amsterdam n. Lissabon. Aalsdijk, 18 420 m. z.o. Kp. Race n. Halifax. Aardijk, 19 te Alexandrië. Abida. 19 te Fallriver. Acila. 19 te Stanlow. Aldabi. 18 te Recife. Algenib. 18 65 m. n.o. Ouessant n. Las Palmas. Algol. 18 60 m. n.w. Finisterre n. Las Palmas. Alkes. 18 te Genua. Almkerk, 18 te Le Havre. Ameland, 18 te Liverpool. Ampenan, 18 15 m. w. Sabang n. Penang. Amstellaan, 19 te Fremantle verw. v. Calcutta. Amstelland, 18 100 m. n.o. Madeira n. Amsterdam. Amstelsluis, 18 120 m. o.z.o. Melbourne n. Engel. Amstelvaart, 18 570 m. o. Kp. Guardafui n. Aden. Angolakust, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Annenkerk. 18 v. Beira n. Dar Es Salaam. Arendskei-k, 18 300 m. n.o. Saigon n. Singapore. Argos. 17 te Rotterdam. Asmidiske, 18 241 m. n. Flores Az. n. Hpt. Roads. Asterope, 17 te Rotterdam. Averdijk, 17 v. Rotterdam n. Antwerpen. Axeldijk, 18 v. Santos n. Angra Dos Reis. Baarn. pass. 18 Azoren n. Curasao. Banggai 18 te Rangoon. Baud, 19 te Singapore. Bintang, 18 v. Napels n. Piraeus. Boissevain. 18 v. Kobe n. Okinawa. Calt.ex Arnhem, 17 v. Rotterdam n. Sidon. Calt. Eindhoven 18 8 m. n. K. Bougaroni n. Pernis. Caltex Leiden, pass. 18 Gibraltar n. Gothenburg. Caltex Rotterdam, 18 90 m. n.w. Malta n. Sidon. Camerounkust, 19 te Bordeaux. Ceronia. 18 120 m. z.w. Pontianak n. Sydney. Cities Service Valley Forge, 18 200 m. n. Socotra naar Mena. Corilla, 18 475 m. n.o. Seychellen n. Abadan. Cradle of Liberty, 18 750 m. z.z.w. Kp. Verd. eil. naar Philadelphia. Delfland, 18 te Nordenham n. Bremen. Doris, 18 v. Fort Liberte n. Philadelphia. Drente, 18 te Aden. Elizabeth B, 19 te New York. Eos, 19 te Amsterdam. Esso Nederland, 18 145 m. n.n.o. P. Sudan n, Suez, Etrema, 19 te Istanbul. Fravizo, 18 v. Cartagena n. Odessa. Gaasterkerk, 18 800 m. o. Kp. Guardafui n. Aden. Gaasterland, 18 te Bremen v. IJmuiden. Gabonkust. pass. 18 Dakar n. Freetown. Caroet, 19 v. Akaba n. Suez. Geertje Buisman. 17 te Amsterdam. Gooiland, 18 te Lübec v. Hamburg. C.uineekust. 18 60 m. z.o. Kp. Palmas n. Abidjan. Haarlem. 18 v. Giudad Trujillo n. San Pedro. Hathor KNSM, 18 7 m. z.w. Sandettie n. Antw. Heemskerk, 18 te Bremerhaven n. Bremen. Helicon, 18 te Curagao. Hera, 19 te Antwerpen. Hermes, 18 80 m. w.z.w. Landsend n. Hamburg. Hersilia, 17 te Amsterdam. Hestia, 18 130 m. w.z.w. Flores n. San Juan. Ivoorkust, 18 te Amsterdam. Java. 18 te Djibouti. Kaap Hoorn, 18 120 m. z.z.w. Socotra n. Beira. Kabylia, 19 te Oslo. Kaloekoe 18 v. Jarseon n. Biak. Kara. 18 te Thameshaven verwacht. Karachi, 18 v. Dublin n. Amsterdam. Kellia, 18 200 m. n. Socotra n. Abadan. Kertosono, 18 81 m. o. Gibraltar n. Piraeus. Khasiella, 18 ten anker Iskenderun. Kieldrecht, 19 te Vizagapatnam. Kinderdijk, 18 te Tampico. Kloosterdijk, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Kopionella, 18 v. Curasao n. Pta. Cardon. Korenia, 18 520 m. n. Kp. Verd, eil. n. P. Cardon. Korovina, 18 te Curacao. Kosicia, pass. 18 Casquets n. Thameshaven. Kreeft, 19 te Rotterdam. Laarderkerk, 18 te Bahrein. Laertes, pass. 19 Kp. Guardafui n. Penang. Laurenskerk, 19 te Bandar Shapur. Lekhaven, 18 115 m. o. Salvador n. Rio de Janeiro. Leopoldskerk, 18 50 m. o. Malta n. Port Said. Leto, 18 te Liverpool. Limburg, 18 25 m. z. Alicante n. Rotterdam. Lindekerk, 19 v. Damman n. Bahrein. Loenerkerk, 18 v. Bremen n. Antwerpen. Lombok, 17 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Loosdrecht, 19 v. Abadan n. Suez. Loppersum, 18 850 m. w.z.w. Flores n. Le Havre. Lutterkerk, 18 v. Abadan n. Kopenhagen. Maas, 18 te Amsterdam. Maetsuycker, 21 te Singapore verw. v. Fremantle. Malea. 18 260 m. n.o. Balikpapan n. Balikpapan. Mariekerk, 18 te Djibouti verwacht v. Karachi. Marnelloyd, 18 v. San Francisco n. Portland. Mataram, 18 te Rotterdam. Medon, 19 te Antwerpen. Meerkerk, 18 te Chittagong. Mississippilloyd, 17 v. Singapore n. Manilla. Moordrecht, 17 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Munttoren, 18 60 m. z.o. Little Quoin eil. n. Suez. Musilloyd, 19 te Rotterdam. Naess Lion, 19 te El Palito. Naess Tiger, 18 55 m. z. Santa Maria n. Mena. Noordam, 18 te Rotterdam. Oberon, 18 v. Curagao n. Aruba. Odina, 1.9 te Pladju. Oldekerk, 18 v. Genua n. Port Said. Oma la, 19 te Rotterdam. Oostkerk, 19 te Barcelona. Ootmarsum, 18 120 m. w.z.w. Landsend n. A'dam. Oranjefontein, 18 v. East-London n. P. Elisabeth. Oranjestad. 18 v. Barbados n. Trinidad. Ossendrecht, 18 440 m. n. Fayal n. Norfolk. Ouwerkerk, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Parkhaven, 18 v. Rotterdam n. Hamburg. Peperkust, 18 v. Freetown n. Le Havre. Pieter S, 17 v. Rotterdam n. Swansea. P. G. Thulin, 19 te Guayacan. Poelau Laut, pass. 18 Kp. Bon n. Amsterdam. Pr. Willem George Fred., 18 v. Almeria n. R'dam. Prins Frederik Hendrik, 18 v. Quebec n. Glasgow. Frins Frederik Willem. 18 te Valencia. Pr. Willem II, 18 490 m. z.w. Valentia n. Halifax. Prins Willem IV, 17 v. Rotterdam n. Bremerhaven. Prins Willem V, 18 te Antwerpen. Provenierssingel, 18 v. Norfolk n. IJmuiden. Purmerend, 17 v. Lake Charles n. Curagao. Raki, 18 v. Ozamis n. Surogao. Rijndam, 18 550 m. w.n.w. Landsend n. Cobh. Rijnkerk, 18 te Port Said. Rotti, 13 te New York. Schelpwijk, 18 v. Mamonal n. Rotterdam. Slamat, 18 te Antwerpen. Sliedrecht, 18 te IToltenau verw. v. Nynashamn. Stad Amsterdam, 18 v. Pepel n. IJmuiden. Stad Leiden, 18 600 m. w. Finist. n. Avonmouth. Stad Haarlem, 18 120 m. w. Lissabon n. Teneriffe. Stad Schiedam, 18 80 m. n.w. Algiers n. Melilla. Stad Utrecht, 18 540 m. w. Ushant n. Vlaardingen. Stad Vlaarding., 18 570 m. w. Flores n. Baltimore. Stanvac Benakat, 18 v. Bangkok n. Buatan. Stanvac Djirak, 18 te Singapore (droogdok). Statendam. 19 te Freetown. Straat Banka. 19 te Sydney. Straat Magelhaen, 19 te Nagova. Sumatra, 18 351 m. z.w. Manilla n. Mouila. Sunetta, 13 35 m. w.n.w.-punt Flores n. B'papan. Tahama, pass. 18 Port Sudan n. Suez. Talisse, 18 v. Genua n. Barcelona. Tappanzee, 19 te Khorramshahr. Tarakan, 18 te Bahrein. Taria, 18 v. Vudapoint n. Balikpapan. Tawali, 18 140 m. z.w. K. Comoin n. Trincomalee. Ternate. 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Tibia, 18 650 m. n.w. Kp. Goede Hoop n. Durban. Titus. 18 te Amsterdam. Tjibodas, 18 v. Makassar n. Semarang. Tjimenteng, 19 te Beira verw. v. Dar Es Salaam. Tomocycius, 18 te Curagao. Trajanus, 17 v. Amsterdam n. West-Indië. Trompenberg, 13 te Bombay. Utrecht, 19 v. Semarang n. Pladju. Van Linschoten, 18 v. Nagoya n. Shimizu. Van Neck, 18 320 m. z.z.w. Manilla n. Manilla. Van Spilbergen, 18 330 m. z.w. zuidp. Madagascar naar Penang. Van Waerwijck, 19 te Penang. Vivipara. 18 v. Mena A! f hmadi n. Gibraltar. Waterland, pass. 18 Abr >s n. Montevideo. Weltevreden, 19 te Port oaid. Westertoren, 18 155 m. z.o. Rio de Jan. n. Curagao. Westlana, 18 te Amsterdam. Wieldrecht, 18 360 m. z.w. B'muda n. Providence. Willemstad. 18 v. Plymouth n. Amsterdam. Wonogiri, 18 45 m. z.w. Colombo n. Karachi. Wonorato, 19 te Los Angeles. Wonosari, 13 v. Djibouti n. Suez. /.aanland, 18 te Amsterdam. Zuiderkerk, 19 te Fremantle. SLEEPVAART Hudson. 17 v. Gravesend op rede Vlissingen verw. Humber, 16 70 m. n. Ouessant n. Trinidad. Maas, 15 v. Malta. Poolzee, 16 70 m. n. Ouessant n. Maracaibo. Schelde, 17 v. Gravesend op rede Vlissing. verw. Simson. 15 te Antwerpen. Stentor. 17 te IJmuiden. Witte Zee, pass. 16 Startpoint n. Paramaribo. Het theater met de beste films HEDENAVOND 8 uur, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur De film, die MAN en VROUW moeten zien! Een MAN-zegt: Niet ais toeschouwer,, maar als zèlf- beirokkene bij een wondermooi; gebeuren. Een. VROUW zegt: de vreugde van dit moederschap verdrijft 'alle herinnering aan de pijn-van-toen Steno- Pont of Groote Aanv. 23 jan. Handelscorr. 27 jan. Spreekv.heid 27 jan. (handelscorrespondentie opl. „Associatie" dipl. Haarlem, Oude Gracht 71 INST. Donderd. 22 jan., 8 uur - Operagezelschap „FORUM" van Mozart. Dir. en regie: Paul Pella. Orkest: Nederl. Orkestvereeniging. M.m.v. Anneke v. d. Graaf, Jan Duiverman, Bert Bijnen. Anton Eldering, Peter van Zon, Harry France e.a. Prijzen 2.— tot 6.(alles inbegrepen). Voorv. v.a. dinsdag 10—15 uur. Telef. na 12 uur. MINERVA THEATER Morgen om 10 uur begint de voor de serie HEEMSTEDE abonnementsverkoop Tijdige plaatsbespreking dringend aanbevolen. spreekt hedenavond NIET in de Nieuwe Kerk te IJmuiden, maar te HAARLEM SCHROMPELEN WEG Pijn en jeuk verdwijnen p bloeden houdt op Do wetenschap heeft thans 3'"* eennieuwehelendesubstan-fiJJ tie ontdekt met de verba- zingwekkende eigenschap® de aambeien eenvoudig teey doen wegdrogen - phn ver- dwbnt, bloeden houdt op. fe- Toegepast in SPERTÏ-zalf. «w doet dit weefsel-vernieu-tej 5» wende Blo-Dyne zelfs de fS. meest hardnekkige aam- 4,J beien ineenschrompelen, zó afdoend dat ze thans geenffl» probleem meer zijn. SPERTI-zalf is zacht enM? desinfecterend - bevat géén ifjg verdovende middelen. Voor to veilige, rechtstreekse be- 641 handeling van aambeien. fi een tube SPERTI A L 8.30. Nederlands: 29 jan. Engels: 29 jan. Duits: 27 jan. Dag- en avondcursussen H'delscorresp. - Spreekv.heid Beginners Opleiding juni en dec. exam Aanvang: 22 jan. BIB SCHOOL Fr. Halsstraat 1, Telef. 14624 Haarlem Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9