Maison Hill Albert Heijn koffie overwint over en weer exposeren Rusland en Amerika gaan 1964 GOUDMERK GROENMERK ROODMERK PAARSMERK 12 Nadere kennismaking zonder censuur Lloyd's Register Minder scheepsruimte in aanbouw „Ue Hoop waarschijnlijk volgende week uit Ierse zee terug naar IJmuiden Maria Mercedes Luna geeft concert in Beverwijk Zó'n verschil spreekt boekdelen! Alleen Radion wast wérkelijk wit. Al het goed wordt even fris en helder in het dikschui- mende sop. Stevig sop, dat je pakken kunt, dat al het vuil in zich opneemt èndat voorzichtig is. Geen zorgen voor Uw goed. Geen zorgen voor Uw wasmachine. Radion is weldadig zacht, veilig als geen ander. VR. JONGSTE BEDIENDE Albert Heijn heeft de 4 lekkerste koffies. WOENSDAG 21 JANUARI 1959 Amerika heeft men kennelijk het gevoel, dat het „wilde Westen" de Russen vermag te interesseren. Het tijdschrift „Amerika" bijvoorbeeld, dat op grond van een uit- wisselings-overeenkomst in de Sovjet-Unie mag worden verkocht, bevatte kortgeleden een prachtige serie foto's en een aardige tekst over het leven op de „ranches" van Amerika's Verre Westen. Zowel de Russische als de Amerikaanse tentoonstelling zal zes weken duren. De Amerikanen zullen drie a vier miljoen dollar uitgeven voor deze onderneming en men rekent erop, dat ongeveer drie mil joen Russen de expositie zullen bezoeken. Mikojan heeft beloofd een lijst te zullen opstellen van dingen, die, naar zijn me ning, de Russen met belangstelling zullen bekijken. Dat wil echter niet zeggen, dat de Amerikanen moeten sturen wat de Rus sen verlangen. Men is geheel vrij in wat men toont en er zal geen censuur worden uitgeoefend op deze tentoonstellingen. De Amerikanen zijn van plan de Russen getrouwe kopieën te tonen van twee win kels, die een grote rol spelen in het dage- lijke leven in de Verenigde Staten: de supermarket en de drugstore. Wanneer beide landen de hier geschapen mogelijkheden goed gebruiken, kunnen de twee machtigste volken der aarde dank zij deze openingen in het ijzeren gordijn elkaar deze zomer stellig wat nader komen. (Van onze correspondent in Washington) Op 10 juni 1959 wordt er in het Coliseum te New York een grote tentoonstelling ge opend van cultuur en techniek in de Sovjet-Unie en ruim drie weken later openen de Amerikanen een expositie in Moskou. Het Coliseum is een nieuw, kolos saal tentoonstellingsgebouw, gelegen bij de zuidwestpunt van New Yorks Central Park. Dit gebouw is nog maar een paar jaren in gebruik voor jaarbeurzen enzo voorts. En de Russen kunnen op de vier verdiepingen van het Coliseum een enorme tentoonstelling inrichten. Brede roltrap pen en grote liften maken het de be zoekers gemakkelijk alles in ogenschouw te gaan nemen. Het ligt ook in de bedoe ling, dat Amerikanen wat Russische pro- dukten kunnen aanschaffen, terwijl de Russen gelegenheid krijgen iets typisch Amerikaans te kopen. Nadruk ligt echter op expositie, niet op handel. Men heeft afgesproken, dat men over en weer even veel aan elkander zal verkopen. Met enige nieuwsgierigheid vraagt men zich af, wat de Russen aan de New Yorkers ten ver koop zullen aanbieden. De Amerikanen zijn van plan althans een deel van hun tentoonstellingsgebouw zelf mee te brengen. Architectonisch het meest opvallend zal het koepelvormige bouwsel zijn, waarin Amerika zal demon streren wat het op het gebied van de exacte wetenschappen heeft gepresteerd. De aluminium koepel wordt in segmenten aangevoerd uit de Verenigde Staten. De Russen hebben een deel van hun Sokolniki-park afgestaan voor de Ameri kaanse expositie, die de naam Oegolok Ameriki (een hoekje van Amerika) zal dragen. Om het koepelvormige centrum komt een vijver en buiten die vijver rich ten de Amerikanen nog een tweede groot gebouw op voor culturele' en technische exposities. Bovendien is men van plan een openluchttheater aan te leggen. Verder wil men de Russen ook de circarama- bio scoop niet onthouden, die op de Expo te Brussel veel succes heeft gehad. Wild West naar Oost Waarschijnlijk zal het symphonie orkest van Chicago een reeks concerten geven te Moskou. Men overweegt bovendien de Rus sen van een zeer uniek Amerikaans schouwspel te doen genieten: de rodeo. Gaat dat plan door en de kansen staan goed dan zal men een heel stel cow boys en wilde paarden naar de hoofdstad der Sovjet-Unie moeten overbrengen. In Volgens een verslag van de Engelse Shipbuilding Conference hadden de Engel se werven aan het einde van 1958 opdrach ten voor de bouw van 611 schepen van te zamen 5.430.000 ton en met een totale waarde van naar raming 790 miljoen pond. Van deze orders heeft 57 percent be trekking op tankschepen. De werven, die tankschepen bouwen, zijn nog voor gerui me tijd van werk voorzien maar sommi ge betrekkelijk kleine werven zqlen spoe dig geen werk meer hebben, tenzij er spoedig nieuwe opdrachten worden ont vangen. De meeste der uit te voeren ex portorders, die einde 1958 in totaal een miljoen bruto register ton beliepen, wa ren reeds voor 1958 geplaatst. In 1958 ontvingen de Engelse scheeps werven minder opdrachten voor de bouw van koopvaardijschepen dan sedert 1949 het geval is geweest. Er werden opdrach ten ontvangen voor 144 schepen van teza men 497.000 bruto register ton, maar daar stond tegenover, dat er vaste orders voor 37 schepen van tezamen 454.000 brt. wer den geannuleerd. In 1957 werd 1.679.000 brt. scheepsruimte besteld. De Shipbuilding Conference, die de or ganisatie van de Engelse scheepsbouw- nijverhek is, verwacht dat de orders voor schepen niet zullen toenemen, zolang de depressie op de scheepsvrachtenmarkt aanhoudt. De organisatie meldt ook scher pe concurrentie op het gebied van de prij zen, leveringsvoorwaarden en kredietfa ciliteiten van buitenlandse werven. Lloyd's Register Lloyd's Register of Shipping heeft be kendgemaakt, dat de in Engeland in aan bouw zijnde (scheepsruimte in het vierde kwartaal van' 1958 kleiner was dan in het derde kwartaal. Einde 1958 was 2.234.158 ton scheepsruimte in aanbouw of 64.975 ton minder dan einde september jl. Opge merkt wordt echter, dat deze daling is toe te schrijven aan de ongewoon grote scheepkuimte, die in het laatstskwar- taal werd voltooid. De in de rest van de wereld met uitzon dering van de Sovjet-Unie en China, in aanbouw zijnde scheepsruimte bedroeg einde december 7.768.688 bruto register ton. Dit was 137.970 ton minder dan einde september jl. Geen vissers meer Schipper Rog van het hospitaalkerkschip „De Hoop" heeft gisteren aan zijn rederij in Amsterdam gemeld, dat er voor zijn schip niet veel werk meer valt te verrich ten in de Ierse Zee. Het schip lag gisteren op station in de Ierse vissershaven Water ford. Kapitein Rog zei, dat de vissers onder de kust met zeer slecht weer kampten en een bijzonder schrale haringvisserij. Hij vertelde ook, dat de Duitse trawlers de aftocht reeds hebben geblazen en dat de Nederlanders er ook aan denken om de visserij in de Ierse Zee deze week te be ëindigen. Wanneer er geen verandering komt in de situatie in de Ierse Zee wat betreft de haringvisserij, zal „De Hoop" daarom volgende week naar IJmuiden te rugkeren. Over het vertrek van het schip naar de Lofoten voor het verlenen van hulp aan de Noorse vissers, die in de Westfjord aan het kabeljauwseizoen deelnemen, is nog geen beslissing genomen. De negentienjarige pianiste Maria Mer cedes Luna uit Uruguay, die door de Fé- dération Internationale des Jeunesses Mu- sicales is aangewezen om de jaarlijkse transcontinentale tournee te maken, zal op 2, 5, 6, 7 en 9 febr. in de afdelingen Alme lo, Zwolle, Groningen, Amsterdam en Be verwijk van „Jeugd en Muziek" concerte ren. NOTARIS BOERLAGE vraagt v. spoedige indiensttreding Niet ouder dan 16 jaar. Meervlietstraat 4, Velsen. In ruim gevallen. Tijdens het lossen van stukgoederen uit het Zweedse schip „Canada", in de Vlissingse buitenhaven, is een van de Zweedse lichtmatrozen, de 21- jarige Nils Gunnar Lokke, bij het afdalen van een ladder misgestapt en in het negen meter diepe ruim gevallen. Hij is eerst boven op de Vlissingse havenbaas K. ge vallen en daarna op een ijzeren biels, waarna hij bewusteloos bleef liggen. Hij liep een schedelbasisfractuur op en overleed korte tijd later. De havenbaas kreeg slechts lichte verwondingen. de hardnekkigste ook zeer geschikt als belegging voor de boterham van 90 voor 75 cent per 250 gram BANKETBAKKERIJ - KOKERIJ Da Costalaan 1 - Driehuis - Telefoon 4728 Doe mee aan de grote Intelligentie-prijs vraag en u hebt kans dat u uw leven lang kunt genieten van de nieuwste Philips radio, televisie, grammofoon of bandrecorder. Kom kiezen uit onze grote collectie. Uw formu lier ligt al klaar. Wie weet, bent straks een van de gelukkigen die hun leven lang onder dak zijn doordat zij iedere keer opnieuw gratis het nieuwste Philips apparaat thuisbezorgd krijgen! PAK 250 GRAM o* VOL-AROMATISCHE koffie D. MILD-GEURIGE koffie De MILD-KRACHTIGE koffie De PITTIGE koffie 17 tot 19 cent per pak goedkoper dan elk ander kwaliteitsmerk. KRUISWEG 64-62 - TELEFOON 19019 - HAARLEM Ruime parkeerplaatsen

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8