Horen en zien BREIMACHINES Puim en Doppie Het huis der conflicten zonder kringen --» Ji vlekkenpasta „Arbeiderstoneelfonds" laat zorgelijk geluid horen Havenberichten Heren - kostuums Koopjes - Fablo - overhemden 9 AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Uitmuntende beurt van Dora Paulsen Wellicht opnieuw vast toneelgezelschap bij N.T.S. Guus Oster is tegen t.v.-toneel gezelschap De radio geeft zaterdag T elevisieprogramma Weer radiozendtijd voor politieke partijen Avonturen van Doms zijn uitgesteld Klankbeeld over kranten en journalisten Uruguayse pianiste Luna bij „Toonkunst" in Beverwijk NOG - 10 DAGEN OPRUIMING inwrijven laten drogen afborstelen DOOR IRIS BROMIGE Medische verzorging tijdens het weekeinde Agenda voor Haarlem VRIJDAG 23 JANUARI 1959 kSörf/ö. De „herontdekte" Dora Paulsen was de ziel van het uur televisiecabaret „Splinters en balken" van Milo Anstadt, waarop de VARA ons gisteravond vergastte. De ma nier waarop zij haar liedjes bracht, zal voor velen een openbaring zijn geweest zij heeft een voordracht die van haar sterke persoonlijkheid doordrenkt is, het geen vooral bleek in „Spielzeuglied" van Erich Kastner, dat in deze ontroerende vertolking grote indruk maakte. Wij hopen deze voormalige ster van het Duitse caba ret nog vaak op het beeldscherm te zien VARA-scriptgirl Ellen Blazer maakte een beste beurt met haar liedje „Later duurt niet zo lang meer", dat met veel verve vertolkt werd door Sant Heijermans en Herbert Joeks' bijdrage „Leeftijd begint bij veertig" mocht er ook zijn. Anita Kap- tein, Marjolie Gildemeyer en Jan Retel zorgden voor de luchtige „splinters" in deze zorgvuldig en met smaak aangeklede cabaretshow, waarin ook de leksten (onder meer van Alexander Pola, Jaap van der Merwe en Simon Carmiggelt.) over het algemeen van redelijk niveau waren. De Spiegel der Kunsten bevatte onder meer een spectaculaire Japanse kimono show en twee gesprekjes met de auteurs Max Dendermonde en W. F. Hermans, die helaas tamelijk mat en stroef verliepen. De herdenking van Else Mauhs in het N.T.S.- journaal stak wel erg pover af in verge lijking met de aandacht, die aan Cecil B. de Mille en Mijce Hawthorn werd besteed. Beeldschermer Naar aanleiding van de steeds toe nemende moeilijkheden die de N.T.S. en de omroepverenigingen ondervinden bij het contracteren van acteurs en actrices voor de televisietoneelstukken, heeft het bestuur van de N.T.S. zich tot de staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gewend met het verzoek op korte termijn een bespreking met alle belanghebbenden te beleggen, om te trach ten deze moeilijkheden zo snel mogelijk te ondervangen. Het bestuur van de N.T.S. denkt onder andere aan de oprichting van een toneel gezelschap, dat in beperkte mate in het land toneelvoorstellingen geeft, maar waarvan de leden overigens in ruime mate voor optreden voor de televisie beschik baar zouden zijn. Het is voorts de bedoe ling te trachten de overeenkomst, welke nu met bepaalde toneelgezelschappen be staat, en waarbij deze gezelschappen enige keren per jaar in hun geheel voor de tele visie optreden, ook tot andere toneelgezel schappen uit te breiden. M f§ f g Guus Oster, een der directeuren van de Nederlandse Comedle, zei niet veel heil te zien in de oprichting van een televisie- toneelgezelschap, waaraan door het bestuur van de N.T.S. wordt gedacht om uit de bestaande moeilijkheden te geraken. In het groter verband van de toneelspreiding geeft de heer Oster de voorkeur aan twee of drie enkelvoudige toneelgezelschappen, waaruit het gemakelijker zal zijn spelers voor optreden in t.v.-toneelstukken vrij te maken. Hoofdrolspelers, aldus de heer Os ter, mogen zeker niet meer dan drie a vier keer voor de televisie optreden, anders raakt het publiek op hen „uitgekeken". Advertentie K N I T T A X KUIPERS - KL. HOUTSTRAAT 112 TEL. 11142 - HAARLEM HILVERSUM I. 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor u en uw gezin. caus. 9.00 Gymn. voor de vrouw. 9.10 Gram. (9.35—9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 10.45 Annemarieke, hoorsp. 11.15 Buitenl. weekoverz. 11.30 Vierhandig pianospel. 12.00 Pro menade-orkest. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Lichte muziek. 13.40 Sportnieuws. 14.05 Voor de jeugd. 14.40 Gram. 14.55 Friese discussie. 15.30 Radio-philh.ork. 16.15 Boekbespr. 16.35 De microfoon voor u. 16.55 Goed bouwen en goedkoop bouwen, klankbeeld. 17.10 Weekjourn. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Omr.- ork., -koor en solisten. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Machten en mensen, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Thuis best?, sketch. 20.13 Gevar. progr. 21.30 Socialistisch comm. 21.45 Het hangt aan de muur en het likt. 22.10 Amus.muz. 22.35 Tante Martha, hoorspel. 23.15 Nieuws. 23.3024.00 Gram. HILVERSUM II. 298 M. 7.00-24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gewijde muz. 7.30 Voor de jeugd. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land en tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonnewijzer. 13.20 Lichte muziek. 13.45 Voor de kinderen. 14.00 Voor de jeugd. 14.10 Dansmuz. 14.30 Kron. v. letteren en kunsten. 14.55 Kamerkoor. 15.15 Gram. 15.30 Boekbespr. 15.50 De schoonheid van het Gregoriaans. 16.20 Voor de jeugd. 16.50 Gram. 17.00 Engelse les. 17.20 Lichte muz. 17.40 Instr. trio en solist. 18.00 Journalistiek weekoverz. 18.10 Amateursprogr. 18.30 Gram. 18.45 Vragenbeantw. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.25 Licht baken, caus. 19.40 Radio-philharm.ork. 20.30 Ja, met mij, schets. 20.35 Gevarieerd progr. 21.55 Pol. caus. 22.05 Amus.muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: Avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nieuws. 23.15 Nieuws in Esperanto. 23.22—24.00 Neuveauté's. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.35 Caus. 12.45 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Muziekkaleidoscoop. 11.30 Journ. 15.00 Accord.muziek. 15.15 Vera Lynn Show. 15.45 Accord.muz. 16.00 Gram. 16.35 Idem. Uv45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Dagklapper. 17.20 Liturg, gezangen. 17.30 Schlagers. 18.00 Or gelconcert. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.30 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gram. 21.15 Amus.ork. 22.00 Nieuws. 22.15 Verz.progr. 23.00 Nieuws. 23.05 —24.00 Dansmuziek. NCRV: 17.00—17.40 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Journ. en weeroverz. KRO: 20.20 Blijf er niet voor thuis. 21.00 Poppentheater. 21.20 Speel film. 21.50 Gevarieerd programma. De tweede toneelavond in dit seizoen van de stichting „Arbeiderstoneelfonds" te Beverwijk, die donderdag in het Ken- nemer Theater werd gehouden, begon met een somber geluid. Want voor het begin der voorstelling kwam de heer C. Coesant namens het bestuur der stichting mede delen, dat het aantal leden van deze orga nisatie de laatste tijd zodanig is geslon ken, dat het voortbestaan van het „Arbei derstoneelfonds" op deze wijze ernstig wordt bedreigd. Uiteraard betreurde spre ker een dergelijke gang van zaken, omdat het bestuur aldus genoodzaakt zal zijn bin nenkort het halen van goed en verant woord toneel naar Beverwijk te staken. Met hem zijn wij van mening dat in een nog steeds groeiende plaats a'- deze een dergelijke stichting moet blijven voort bestaan omdat zij naast de soortgelijke organisatie „Abonnementsvoorstellingen" de enige is, die het beroepstoneel in Beverwijk kan laten optreden. En omdat zes voorstellingen per seizoen door het „grote" toneel hier toch reeds aan de bescheiden kant moet wor den genoemd, gunnen wij het „Arbeiders toneelfonds" van ganser harte een spoedig en definitief herstel. Overigens was de uitwerking van dit pes simistisch gestemde openingswoord op slag verdreven bij het moment, dat Piet Advertentie Televisie v.a. f. 825- (43 cm) De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappij heeft een bespreking gehad met de besturen van de Nederlandse Radio-Unie en van de Nederlandse Televi siestichting. Bij deze bespreking deelde de staatssecretaris mede dat, evenals in 1952 en 1956 is geschied, aan politieke partijen en groeperingen die in een nader aan te geven aantal kiesdistricten kandidaten hebben gesteld voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal op 12 maart, radiozendtijd zal worden toege kend en wel gedurende een periode van drie weken voorafgaande aan de verkiezin gen. Toekenning van zendtijd zal niet ge schieden aan Communistische partijen of groeperingen. De omroepverenigingen heb ben zich op verzoek van de staatssecretaris bereid verklaard, zich gedurende de ge noemde periode te onthouden van elke politiek in de door hen verzorgde program ma's. Een beslissing omtrent het eventueel toekennen van televisiezendtijd gedurende eenzelfde periode kan binnenkort worden verwacht. De N.T.S. en de televisiesecties van de omroepverenigingen zullen bij eventuele toekenning een analoge gedrags lijn volgen. De eerstvolgende uitzending van de Avonturen van fiords"1 een serie amu sementsprogramma's van de VARA-tele- visie op zaterdagavond zal niet, zoals aanvankelijk was vastgesteld, op 14 februari plaats hebben, doch op 14 maart. De reden is. dat de voorbereidingen voor deze speciaal voor t.v. ontworpen amuse mentsprogramma's, die elkaar met slechts vier weken tussenruimte opvolgen, voor alle bij deze produktie betrokkenen een te grote belasting betekenen. Dit. besluit werd genomen in volledige overeenstemming met de heer Tom Manders, die voor deze pro gramma's de ideeën en teksten levert en er de hoofdrol in vervult. De Nederlandse Journalistenkring viert binnenkort zijn vijfenzeventigjarig be staan. De dagblad-journalist Eduard Mes- ser en de radio-journalist Gabri de Wagt schreven ter gelegenheid daarvan samen een klankbeeld over de krant en de men sen die haar maken. De V.A.R.A. zal dat klankbeeld op vrijdagavond 30 januari uitzenden, onder de titel „Er staat weer niks in Romer als de vermeende psychiater zijn entree in Hans Wiegels kluchtige komedie En toen kwam dokter Frost", maak te. De toneelgroep „Puck" blijkt toch wel bijzonder veel genoegen aan deze door Egbert van Paridon geregisseerde op voeringen te beleven, want het stuk houdt nu al bijna twee jaar repertoire bij dit ge zelschap. Het is dan ook een bijzonder amusante historie. De schrijver bedrijft een milde spot met diverse de laatste tijd in de mode geraakte complexbestrijdin- gen. De centrale figuur van deze satire is een ondernemende verzekeringsagent, die met de klassieke halsstarrigheid voor een gerenommeerde psychiater wordt ge houden door een familie, die hij slechts be zoekt om een polis te slijten. Deze Harry vindt in de charme van de dochter des huizes voldoende aanleiding zich dit mis verstand te laten aanleunen. Sinds de première in augustus 1957 bleek de damesbezetting in dit stuk geheel te zijn gewijzigd. Riek Schagen, Marianne van Waveren en Mimi Kok werden inmiddels vervangen door Ellen de Thouars, Ria Vroemen en Ada Thijsse, maar gezien de voortreffelijke komedietoon en de luch tige toets, waar het optreden van deze ac trices zich door kenmerkte, kunnen deze wijzigingen onmogelijk als een verslech tering worden beschouwd. Gebleven zijn Piet Römer als de daverend voortvaren de pseudopsychiater, Guus Verstraete als de geplaagde vader, Walter Kous als de simulerende patiënt en niet te vergeten Jan Grefe, als de waarlijk kostelijke dok ter met zijn zotte „voetbaltic". Het tem po van de opvoering was overrompelend, waarbij soms de indruk werd gewekt, dat de lange serie voorstellingen van dit stuk bij de spelers een zekere nonchalance heeft veroorzaakt. Het publiek heeft er een buitengewoon vrolijke avond aan be leefd en dit is tenslotte de bedoeling van deze voorstelling, die zich afspeelde in een fris en modern decor van Edo Spier. Jan van Dam Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Atlantic van New York; Bimini, Monrovia, erts voor Hoog ovens; Schippersgracht, Kasko; Delfland, Nor- denlianv. Rose Marie. Scarborough, walsmateriaal laden Hoogovens; Helena Schepers, Hamburg, scrap gelost Hoogovens, daarna doorgevaren naar Tilleur; Ali Damhof, Portsmouth: Hontestroom, Huil; Finlandia. Londen; Jans, Londen; Peregri ne. Londen; Saarland, Antwerpen; Reimo Ragnar, Le Havre. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Rozenburg van Rotterdam; Divina, Calais; Nordica, Ham burg, walsmateriaal laden Hoogovens; Aegis, Antwerpen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Burgun- dia naar Antwerpen: Procyon. Hampton Roads, ledig Hoogovens; Aspen. Saffi; Finlandia. Bre men: Barken, Bohus, zout van IJmuiden; Wil lemstad. Hamburg: Willi Huber. Norrköping; Hi- rondelle, Harlingen: Vilnius, Kaliningrad; Ama- zonas. Funchall. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Castor naar Ciudad de Trujillo. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nader? aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). IJmonds-handbalteams naar Alkmaar Nu de velcLnandbal-competitie voorlopig rust, houdt de. zaalhandbalsport de be langstelling gaande en zondag zullen weer enige teams van de handbalvereniging „IJmond" deelnemen aan de wedstrijden in de Alkmaarse veilinghal. De wedstrijden die hier gespeeld worden zijn: Dames: Concordia 2IJmond 2; Zee vogels 1IJmond 2; Heren: AVA IJmond; De BlinkertIJmond; AVA 2 IJmond 2; IJmond 2Scheidsrechters- team. De vermaarde negentienjarige Uruguayse pianiste Maria Mercedis Luna zai tijdens haar transcontinentale tournee ook Bever wijk bezoeken. In de grote zaal van het Hervormd ver enigingsgebouw aan de Schans zal zij maandagavond 9 februari een piano-recital geven. Het programma wordt ingeleid door drs. H. P. van Praag, oud-hoogleraar te Montevideo, die zal spreken over de cul turele betekenis van Uruguay. Hij zal ver volgens in het Spaans mejuffrouw Luna begroeten. De pianiste vertolkt de onderstaande werken: Scarlatti, drie sonates; Beethoven, sonate opus 110; Chopin, fantasie opus 49; Hindemith, sonate nummer 2; Ginastera, sonate (1952). Voorts kunnen wij nog vermelden, dat het Toonkunstkoor Beverwijk, samen met het Zaanse Bachkoor, het Rotterdams Kamerorkest en solisten op 12 maart in de Grote Kerk de Matthaus Passion van Joh. Seb. Bach zal uitvoeren. OPSTELLING ADO '20 In de thuiswedstrijd tegen HSV komen de Heemskerkers zondag met het volgende elftal: doel: Burger; achter: De Graaf en A. van Tunen; midden: Bruins, Welboren en Groot; voor: G. van Tunen, v. d. Kolk, Van Duivenvoorde, N. van Tunen en De Wit. De kano lag nu stevig vast en kon niet meer afdrijven. „Zegik heb ondertussen honger gekregen!", zei Doppie, over zijn maag wrijvend. „Ja, wat je zegtik ook!", bekende Pum „We moesten maar gauw iets klaar- maken!" Ze haalden het primusstelletje uit hun bagage en zetten water op. Als echte kam peerders zouden ze hun potje wel koken. „Over een kwartiertje is het wel klaar, dan gaan we gauw eten!", zei Pum. 7273 AGENDA VOOR HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag 20 uur, zon dag 15 en 20 uur: „Bonjour Kathrin". Advertentie zuiver WOLLEN KAMGARENS van 159.— 155.— 120.— en 145.— 119— 109. voor 109.- 98.- 89.- 79.- 69.- Antraciet HEREN-PANTALONS 1é.90 TERLENKA HEREN-PANTALONS29.80 van 10.75 12.90 14.90 voor 6.90 7.90 8.90 FABLO NO-IRON van 19.75 voor10.90 Kijkt u even of uw maat er bij is JONGENS-PETTEN NU 1.98 en 98 cent Ziet onze etalages vol met koopjes KENNEMERLAAN 61 IJMUIDEN Advertentie ■hi\ mi helpt direct tegen etensvl sf\ 4» 8 teer, smeer, olie, vruchten, lipstick, parfum, stempelink verwijdert vlekken Royale tube f.1.95 LAHNEMANN Laren (N.H.) Postbus 18 Imp. v. Polycolor-K2r-Placentubex-Margret Astor-Mouson-Blendax gras, verwijdert vlekken - zónder kringen ijjilj L 28. „Dat is het niet, Pauline. Ik zou je graag meer ver tellen, maar., ik wil je niet in een scheve positie brengen tegenover de familie, daar jou dit moeilijkheden zou kunnen bezorgen." Pauline werd zich bewust van een zekere ongerust heid. „Wat betekent dat precies? Om 's hemelswil, als je advies nodig hebt, of dingen bepraten wilt, laat dat dan niet na. Ik ben vrij in persoonlijke aangelegen heden te handelen, zoals ik meen, dat het beste is. Het feit, dat ik hier in betrekking ben, tast dat recht toch niet aan. En ik ben volkomen in staat aan enige moeilijkheid het hoofd te bieden, die zou kunnen ont staan uit het feit, dat ik in het verkeerde kamp zit." „Zet niet zo'n ernstig gezicht. Ik zeg je, dat er niets is om je benauwd over te maken. Wat mij betreft, is het leven op het ogenblik prachtig. Ik ben verliefd, Pauline. Wat is daar voor verkeerds aan?" „Niets. Maar.doe geen onberaden dingen, alleen maar, omdat jij je thuis niet gelukkig voelt. Er zijn fouten, die je je leven lang bijblijven. Je onbehaag lijkheid zal niet altijd duren." „Het is niet alleen een kwestie van ontsnappen. Ik ben echt en inderdaad verliefd en verder komt niets er op aan. Maar nou moet ik weg! Tot ziens. En laat je niet infecteren door de Cedar-grimmigheid. Die is besmettelijk, weet je." Judy wuifde vrolijk met de brieven, toen zij wegging. Pauline zuchtte even. Dit had niet veel uitgehaald. Ze zou het nog eens verder moeten proberen als ze meer tijd had. Ze dacht aan Judy's woorden over de grimmigheid, toen zij die middag aan tafel zat, waar zij meneer Cedar, Derek en Mark als gezelschap had en op het moment van binnenkomen al aanvoelde, dat er iets gaande was. Mark was stil en Cedar zwijgzaam, zoals gewoonlijk bij deze gelegenheden, maar Derek's ge zicht leek zo somber, dat Pauline hem werkelijk ver baasd aankeek. Het diner sleepte zich op de gewone eentonige manier ten einde en Pauline had er geen spijt van, dat zij op zich genomen had even voor Lallie op te ruimen, zodat zij onmiddellijk kon ontsnappen. Meneer Cedar verdween naar boven en op het mo ment, dat Pauline de kamer uitging, hoorde zij Derek met woede in zijn stem tegen Mark zeggen: „Ik moet even met je praten." Zij sloot haastig de deur en ging naar de keuken. Lallie zat bij de kachel te breien. „Laat u de boel maar in de bijkeuken, juffrouw Avon. Juffrouw Ridge kan die morgenochtend wel omwas- sen. Het is tegen mijn principe om vuile vaat te laten staan, maar met ziekte in hüis moet men wel eens wat door de vingers zien." „Ik zal het wel even doen. Anders neemt juffrouw Ridge misschien haar ontslag en dan zouden we pas goed in de narigheid zitten." „Ja. Dit is geen aantrekkelijke plaats om te werken en juffrouw Ridge is een goede werkkracht, voorzover men tegenwoordig daar nog van spreken kan. Maar ik denk, dat u voor vandaag toch wel genoeg gedaan hebt. Het had helemaal geen kwaad gekund, als juf frouw Judy eens voor een keer thuis gebleven was en even geholpen had." „Oh, ze heeft al geholpen met boodschappen doen en ik heb bovendien vanavond toch niets bijzonders te doen." Tegen de tijd dat ze klaar was met het omwassen van het servies, meende Pauline, dat de kust wel vrij zou zijn, maar toen zij de eetkamer voorzichtig na derde kwam Derek er uitstormen. „Loop naar de bliksem!" riep hij over zijn schou der, en de diepe en nadrukkelijke stem van Mark ant woordde: „Je kunt je verhitte kop beter eens even onder de koude kraan steken, voor je er een tik op krijgt." Dereks antwoord, toen hij naar boven rende, was onverstaanbaar. Pauline bracht wat glaswerk naar binnen en zette het weg. Mark stond met zijn rug naar het vuur. Zijn gezicht had een harde vastbesloten uitdrukking, die geen commentaar uitlokte. Zij stond op het punt de kamer weer uit te gaan, toen hij kortaf zei: „Pauline, ik moet je even spreken. Doe de deur dicht." „Je zult misschien hebben opgemerkt," ging hij op ironische toon voort, „dat Derek en ik grote ruzie heb ben gehad." „Ja. Waarom?" „Derek heeft vandaag ontdekt, wat er in het testa ment van mijn vader staat en dat bevalt hem niet." „Wat heb jij daarmee te maken?" „Hij beschuldigt mij ervan, dat ik pressie op vader heb uitgeoefend om geen deel van de zaak in Derek's handen te laten komen. Alsof mijn vader ooit voor enige beïnvloeding vatbaar zou zijn geweest!" „Maar ik veronderstel, dat hij op jou bouwt bij het schatten van de waarde van Derek, dat wil zeggen met betrekking tot het bedrijf." „Die is hem maar al te goed bekend. Derek's waar de voor de zaak is volkomen negatief. Hij zou zijn aan delen zo gauw mogelijk verkopen. Vader is ook niet gek. Hij kent Derek heus wel. Ik heb mijn opinie nooit onder stoelen of banken gestoken. Maar dat doet hier niet terzake. Hoe is het Derek gelukt uit te vin den, wat er in het testament staat? Ik ken de inhoud niet. Vader heeft natuurlijk de toekomst van de zaak en van het huis met mij besproken, maar alleen in al gemene termen, terwijl Derek er precies van op de hoogte was. Ken jij de inhoud Pauline??" „Ja. Toen meneer Coral een ontwerptestament aan je vader zond, heeft hij dat stuk precies bestudeerd en er wijzigingen in aangebracht. Ik heb het toen o'vergetikt en aan meneer Coral teruggestuurd". „En toen??" „Toen is je vader naar het kantoor van Coral ge gaan om het testament te tekenen. Het is, voorzover mij bekend, in de handen van meneer Coral." „Hoe heeft Derek dan kunnen ontdekken, wat er in staat?" Zijn grijze ogen keken haar onderzoekend aan, zoals ze op de avond van nun eerste ontmoeting hadden ge daan en het was haar, alsof zij een stomp in haar maag kreeg. „Dat heb ik hem niet verteld, als dat soms is, wat je denkt, Mark. Hij heeft het me, even voor Kerstmis wel gevraagd, maar ik heb geweigerd iets te zeggen. Ik zou er niet over denken vertrouwelijke aangelegen heden van dien aard met wie ook te bespreken en dat heb ik hem gezegd." „Juist. Ik vraag me af, waarom hij meende, dat je dat wel doen zou?" „Daar heb ik geen idee van. Hij dacht misschien, dat het geen kwaad kon het eens te proberen." „Nou, hij is er in ieder geval achter gekomen. Be staat er een afschrift van dat gewijzigde testament, dat hij gezien kan hebben?" (Wordt vervolgd) IJMUIDEN Dokters: Van de groep artsen, aange sloten bij de Koninklijke Nederlandse Vereniging tot bevordering van de Ge neeskunst zijn, uitsluitend in spoedge vallen, van zaterdag 1 uur tot het spreek uur van maandagmorgen te raadplegen de artsen: J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953; J. MacDaniël, Genestetlaan 4, Driehuis, tel. 4203; A. J. G. Wermenbol, Maasstraat 15, tel. 6388. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Ledeboer, Kennemerlaan 80. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5295 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. SANTPOORT Dokters: In spoedgevallen is de arts J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310 te raadplegen. Apotheken: Apotheek De Wilde, Broe- kenbergenlaan 42, Santpoort-Noord, tele foon 02560-8284. VELSEN-N.—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: G. J. Vos, Arends- weg 124, tel. 3586. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: L. J. Vreeling, Vondel laan 29, tel. 3364. Verloskundige: Mej. A. Zandvoort, Born- straat 43. Apotheken: De zondag- en nachtdiensten worden waargenomen door apotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27, tel. 3820. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: J. H. Schutte, Kerk- laan 9, Heemskerk, tel. 02512-266. Bo vendien neemt dr. Tuinman de diensten waar voor de patiënten van dr. Kloppert. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: Dr. De Jongh, Kon. Julianastraat 1, tel. 2534. Wijkverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: Zr. Mei huizen, Bakkummerstraat 41, tel. 2530. Verloskundigé: Mevr. Scholten-Kloes, Vinkenbaan 8, tel. 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Burge meester Lommenstraat 6, tel. 2500 is da gelijks en voor spoedgevallen zondags (ook des nachts) geopend. VELSEN Wijkverpleging: Zuster H. van Gelder, Lange Nieuwstraat 34, tel. 4378, Oud- IJmuiden ten noorden van de Kennemer laan, Marktplein en Lange Nieuwstr. Plein 1940-'45; zuster C. E. Th. Man, IJsselstraat 23 zw., tel. 8028, ten zuiden van HavenkadeKennemerlaan, Markt plein—Lange Nieuwstraat en Zeeweg; zuster D. Spiers, Geelvinckstraat 27, tel. K 2510-3936, ten oosten ZeewegVelser- beekdorp Velsen, Velsen-Noord; zuster G. Lammerts, Curagaostraat 18, telefoon K 2560-8756, DriehuisSantpoort-Dorp VRIJDAG 23 JANUARI Concertgebouw: Paul Chr. van Westering houdt inleiding N.Ph.O.-concert, 19.30 uur. N.Ph.O. geeft vijfde concert, serie V, 20.15 u. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 26 januari dage lijks geopend van 1019 uur (Kaarsverlich ting vanaf zonsondergang). Krelagehuis: Expositie „Winterflora", 10 22.30 uur. FILMS Cinema Palace: „Reis om de wereld in 80 dagen", a.l., 19.30 uur. Frans Halstheater: „Een echte Parisienne", 18 j, 19 en 21.15 u. Lido Theater: „Genadeloze jungle", 14 j., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Indiscreet", 14 j., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Mon oncle", a.l., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Gij zult niet begeren", 18 j., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Op het spoor der verdwenen vrouwen", 14 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Rockets Galore", a.l., 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT: Theater Monopole: „De circusheid", a.l., 20 uur. DIVERSEN In 't Goede Uur: Klassiek grammofoon- platenconcert van werk van Debussy en Mozart, 2122 uur. Nassauplein 8: Voor de Theosofische ver eniging houdt prof. ir. E. L. Selleger een lezing over „Hindoeïsmen", 20 uur. Café „Suisse": Mevrouw mr. E. A. J. Scheltema-Conradi voor de V.V.D. (afd. Haarlem) over: „Politieke facetten van het gemeentebeleid", 20 uur. ZATERDAG 24 JANUARI Stadsschouwburg: Het Rotterdams To neel met „Suiker", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum: Tot 26 januari dage lijks geopend van 1019 uur. (Kaarsver lichting vanaf zonsondergang.) Krelagehuis: Expositie „Winterflora", 10 22.30 uur. FILMS Cinema Palace: „Reis om de wereld in 80 dagen", a.l., 14 en 19.30 uur. Frans Hals theater: „Een echte Parisienne", 18 j.. 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Genadeloze jungle", 14 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Indiscreet", 14 j., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Mon oncle", a.l., 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: Gij zult niet begeren", 18 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Op het spoor der verdwenen vrouwen", 14 j., 1430, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Rockets Galore" a.l., 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT: Theater Monopole: „De circusheid", a.l., 20 uur. DIVERSEN In 't Goede Uur: Klassiek grammofoon- platenconcert. van werk van Debussy en Mozart, 2122 uur.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7