gloednieuwe voor spotprijzen COUPONS In onze opruiming cLedmb te, ko-fim J. Davidson draagt op boeiende wijze twee verhalen voor Opruiming 4 Redenen om nü NU ontvangt U circa f30.- retour Bejaarden boos over korting van verhoogde A.O.W.-uitkering Velsens Culturele Agenda in de komende week „Wij waren regering met verhoging van steunnormen vóór", zegt Sociale Zaken CORSETTEN EN BEHA'S mooie TRICOTAGES corsetten en beha's kostuum of overjas NU 17.95 VRIJDAG 23 JANUARI 1959 5 Wegens ruimtegebrek MEUBELEN - WONINGINRICHTING Marktplein 29 KAV-dames voorgelicht over voeding en zuivel Examens EXTRAATJE ONTGAAT ONS NU" Bejaarden-afdeling in „Noord" heeft nieuw bestuur Oranjevereniging IJmui- den-Oost op 31 januari van 10- tot 50^ Vanmorgen in de vishal en op zee 2. 4. Alle gestikte dekens voor echte opruimingsprijzen Bijna alle wollen dekens met zeer grote korting reeds v.a9.75 Alle niet afgeprijsde dekens met 10% korting Nu is 't koud, nü profiteert u dubbel MARKTPLEIN Meubelen - Complete woninginrichting „DE MENS OP DE GRENS" Normale AUTOPED NCRV-uitzending vanuit Grote Kerk Beverwijk Advertentie Een flink aantal leden van de Noord- Velsense afdeling van de KA.V. heeft don derdagavond in het Jozefhuis aan de Ban- jaertstraat heel wat kennis kunnen opdoen over voedingsleer en zuivel, dank zij het Nederlands Zuivelbureau, dat voor alle zuivelproducenten een gemeenschappelijke propaganda voert. De dames werden tot het thema van zuivel en zuivelprodukten ingeleid door mevrouw Eekhof uit Den Haag, kooklerares van het bureau, nadat de presidente, mevrouw Smolenaars mede delingen had gedaan over de dames-reis- club. Mevrouw Eekhof bepaalde zich tot de grote voedingswaarden van melk en zuivel produkten, waarbij zij op een flanel lograaf demonstreerde, welke bouwstoffen het lichaam nodig heeft om te worden opge bouwd en de weefsels te herstellen Uit voerig behandelde zij de voedingsstoffen en zouten om vervolgens te illustreren hoe melkgebruik van doorslaggevende beteke nis is voor het lichaam, omdat melk alle bouw-eigenschappen in zich draagt. In ons land is melkgebruik ten opzichte van an dere landen veel lager. Mevrouw Eekhof besprak voorts de grote waarden van na tuurboter en kaas als onmisbare stoffen voor de lichaamsconditie. Een instructieve film illustreerde dit nog eens, evenals een kleurtekenfilm van Joop Geesink. Na de pauze, waarin de dames op kaas werden onthaald, werd nog een fraaie kleurenfilm vertoond, welke illustreerde hoe melk wordt gewonnen en verwerkt tot melkprodukten en deze hun weg over de wereld vinden. Utrecht. Kandidaatsexamen tandheelkunde le ged.: C. H. van Bemmel, Harmeien; mej. A. H. Berendsen, Utrecht; H. J. W. Berendsen, Venlo; W. Buddingh, Veenendaal; B. H. Campagne, Tiel; J P. Greiner, Haarlem; B. Th. H. Houben, Utrecht; 'A'. van Ipenburg, Santpoort; P. J. Lap, Utrecht; F. J. M. Neelissen, Haarlem; H. J. Robroch, Arn hem; J. E. Weyerman, Den Haag; R. A. Wijdh, Utrecht. Kandidaatsexamen Spaanse taal- en let- terkunde: mevr. J. Bordewijk-Ramos (cum laude), Zeist; mej. S. Stheeman, Zeist; mej. S. Huiskes, Utrecht. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde F.. D. van Wijngaarden, Utrecht. Idem F: C. Bron, Utrecht; P. J. Seelen, Eindhoven; A. A. B. Eijkel- boom, Utrecht. Idem J: H. G. van Waegcningh, Utrecht. Idem A: W. Bruynesteyn (cum laude), Zeist; P. J. J. Lamore, Zeist; mej. A. G. v. Maa- r.en, Arnhem. Idem D: mej. C. L. M. Bogers, Bre da Doctoraalexamen scheikunde: H. Kalter, Ne- derhorst den Berg; H. J. Vreeman, Rheden. Doc toraalexamen aardkunde: J. P. de Zoeten, Am sterdam. Kerkelijk examen: H. Faber, Schoon oord (Dr.); M. Ruster, Borssele; J. Kronenburg, Zeist; J. Blommendaal, Utrecht; G. J. Rebel, Vee nendaal; J. C. de Bie, Sprang (N.Br.); D. C. van Wijnen, Rietveld; E. Verwaal, Dordrecht. Wagcningen. Kandidaatsexamen akker-weide- bouw: S. L. Duursma, Slochteren; S. de Haan, Buitenpost; mej. A. Stevelink, Amsterdam. Kan didaatsexamen veeteelt: G. Hof, Hallum: G. J. M. van Kempen, Vierlingsbeek; J. H. Peltjes, Har- denberg; J. Zijlstra, Haaksbergen. Kandidaats examen tropische veeteelt: C. van der Does, Rot terdam. Kandidaatsexamen tuinbouwplantenteelt. mej. L. J. van Dam, Eindhoven; J. G. Haker, 's-Gravenhage: A. J. de Visser, Kapelle. Kandi daatsexamen bosbouw: W. Hey, Breda. Kandi daatsexamen landhuishoudkunde: mej. J. A. Groenewolt, Bennekom; M. van den Top, Lunte- ren. Kandidaatsexamen tropische landhuishoud kunde: E. Steenbeek, Zwolle. Kandidaatsexamen cultuurtechniek: F. Bruinsel, Soestdijk; N. Ho- vinga, Warga. Kandidaatsexamen tropische cul tuurtechniek: J. W. Kijne, Heemstede; L. J. S. Reinders, Scheemda. Kandidaatsexamen tuin- en landschapsarchitectuur: mej. A.R. Bolhuis, "s-Gra venhage; mej. H. A. Kluytenaar, Breda; mej. L. Wuestman, Harderwijk. Kandidaatsexamen plan- tenziektenkunde: D. Peters, Bergambacht. Kan didaatsexamen bodemkunde en bemestingsleer: P A. C. Raats, Nispen. Kandidaatsexamen agra rische sociologie niet-westerse gebieden: B. F. Galjart, Groningen. Kandidaatsexamen land- bouwhuishoudwetenschappen: mej. N. van Alba- da. Utrecht; mej. J. I. Zijlstra, Voorburg. Inge- r.ieursexamen akker- en weidebouw: D. Oosten dorp, IJsselmuiden. Ingenieursexamen tropische landbouwplantenteelt: J. C. Cavelaars, Zevenber gen; H. Del Prado, Wageningen. Ingenieursexa men veeteelt: J. A. G. M. Kerbosch, Wageningen. Ingenieursexamen tuinbouwplantenteelt: mej. J. Heyting, Amsterdam; H. van Os, Bennekom; mevr. A. A. Weinman-Valk, Bussum; mej. A. Westenberg, Wageningen. Ingenieursexamen tro pische landhuishoudkunde: S. D. J. Bottema, Leeuwarden; R. W. Bronkhorst, Wageningen. In genieursexamen cultuurtechniek: J. C. Cavelaars, Zevenbergen. Ingenieursexamen plantenziekten- kunde: H. S. M. Fahmy, Wageningen. Ingenieurs examen landbouwhuishoudwetenschappen: mej. C. A. Kloosterhuis, Tuk (Steenwijk). Advertentie ooooocoooooowoooooconrxior ONDER DE VELSENSE bejaarden, die bysteun genieten van gemeentewege, is enige ontstemming ontstaan over het feit, dat de dienst van sociale zaken een gedeelte van de verhoging van de A.O.W-uitkering in mindering brengt op de gemeentelijke toeslag. De uitkering van de gehuwde bejaarden is door de regering met ingang van 1 november 1958 verhoogd met 5,per maand en die van de ongehuwden met .3,per maand. De gemeente Velsen houdt van de 5,van de gehuwden 2,in, zodat voor de ondersteunde gehuwde bejaarden de verhoging van de A.O.W.-uitkering 3,per maand bedraagt. Er zijn bejaarden, die deze inhouding onredelijk achten en zich daartegen willen verzetten. Zij menen, dat aan hen hierdoor een verhoging, die zij voor het bestrijden van de kosten van hun levensonderhoud hard nodig hebben, ontgaat. Er zijn stemmen op gegaan van bejaarden, die aandringen op het houden van een vergadering door de algemene bond van ouden van dagen, hun eis kracht te kunnen bijzetten, dat deze inhouding ongedaan moet worden gemaakt. De regering vooruit De directeur van de dienst sociale zaken, de heer P. Waardenburg, is van mening, dat de eis van de betreffende bejaarden niet rechtvaardig is. Hjj becijfert, dat de gemeente met haar steunnormen de re gering ver vooruit is. De verhoging, die de regering thans voor de A.O.W.-uit- keringen heeft toegestaan, is door de ge meente Velsen voor de ondersteunde be jaarden reeds veel eerder verstrekt. Toen in 1957 bleek, dat de kosten voor het levensonderhoud waren gestegen, werd de extra-uitkering aan de bejaarden van gemeentewege met 1,verhoogd. Een verhoging dus van 4,per maand van de gemeentelijke toeslag op de A.O.W.- uitkering. Onlangs werd besloten om de kleding- toelage met 0,75 per week voor een echt paar te verhogen, hetgeen neerkomt op een verhoging van de toeslag met f 3, per week. „Kwam het rijk achteraan met de 5, verhoging van de A.O.W., de dienst sociale zaken bleef steeds nauwlettend toezien, dat de stijging van de kosten van het levensonderhoud, waarvoor een door des kundigen opgesteld voedselpakket maat staf is, onmiddellijk werd opgevangen door een verhoging van de gemeentelijke toe slag. Omdat de gemeente reeds eigener be weging had besloten om de toeslag met 4,te verhogen per maand voor een echtpaar en het kledinggeld eveneens met f 3,per maand werd verhoogd, besloot men om de 5,van het rijk gedeeltelijk in mindering te brengen op de gemeente lijke uitkering". Advertentie Verkoop van MARKTPLEIN 7 overgebleven van onze PLOEG STOFFEN en enige gebreide modellen De culturele agenda voor de week van 26 tot en met 31 januari luidt: 26 tot en met 31 januari Pieter Vermculenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. 26 tot en met 31 januari Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat IJmuiden geopend van: maan dag 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel- sen-Noord geopend van 14 tot 17 uur; dinsdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 19 tot 21 uur; woensdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; donderdag 10 tot 12.30 uur, filiaal ge opend van 10 tot 12 uur; vrijdag 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, filiaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur, filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 28 januari Opening Gereformeerde Petrakerk, IJmuiden-Oost, 20 uur. 29 januari Instituut voor Arbeiders Ontwikkeling, Italiaanse Reisfilmavond in de zaal van de Bethlehemkerk aan de Radarstraat, 20 uur. Friese Toneelver. „Fryske Trou", 20 uur, Herv. Jeugdgebouw IJmuiden, toneel voorstelling: „Pension Wetterwille". Bioscopen Thalia: Maandag 26 januari tot en met maandag 28 januari, 20 uur: „Rokende revolvers"; donderdag 29 januari, 20 uur: „Geen medailles voor spionnen", een speciale voorstelling. Rex: Woensdag 28 en donderdag 29 ja nuari, 20 uur: „Trapeze". „Hoe men het ook wendt of keert, de bejaarden zijn altijd voordeliger uit", aldus de heer Waardenburg, die de ontstemming van de bejaarden als ongegrond van de hand wijst. Zijn redenering komt in feite hier op neer, dat de gemeente Velsen in afwachting van de verhoging van de A.O.W.-uitkering aan de bejaarden uit eigener beweging de toeslag reeds had verhoogd met een hoger bedrag dan de „vijf rijksguldens". Waarbij nog komt, dat van de 10,— verhoging, die over de' maanden noyember en december zijn uit gekeerd aan A.O.W. niets is ingehouden. De korting, die thans wordt toegepast, komt neer op f 2,per maand, waartegen over dus het voordeel staat van de ver hoogde gemeentelijke uitkeringen. Niet inhouden In een hoofdartikel in de krant van de algemene bond van ouden van dagen (januarinummer) heeft de heer F. Rippen, algemeen propagandist van deze bond, in middels een beroep gedaan op de ge meentebesturen om de 5,per maand voor de gehuwden en de ƒ-3,per maand voor de ongehuwden „een verbetering waar zij recht op hebben" „ook effec tief te maken door geen gebruik te maken van de rechteloosheid der bejaarden, die door een nog altijd veel te lage uitkering van de A.O.W. bij de gemeente komen om een toeslag op deze uitkering". „Het betreft hier", aldus de heer Rippen, „dat deel van de bejaarden, dat vaak ge heel of bijna geheel moet leven van het geen de A.O.W. kan geven. Zij die de ge meente niet nodig hebben en dat aantal wordt gelukkig steeds groter, kunnen praktisch op enige verbetering van in komsten rekenen, maar het zijn juist de armsten onder ons, die daarop niet kun nen rekenen, tenzij aan ons verzoek wordt voldaan". De Noordvelsense afdeling van de Alge mene Bond van Ouden van Dagen heeft woensdagmiddag tijdens de in het St. Jozefhuis van de Banjaertstraat gehouden jaarlijkse ledenvergadering een nieuw be stuur geformeerd. De voorzitter, de heer L. van de Wal kon een flinke opkomst begroeten, waarna het jaarverslag van de heer J. Groot, secretaris, gewaagde van het sociëteitsleven in de af deling en van de steeds goed bezochte ont spanningsbijeenkomsten. De afdeling telde per 1 januari 1959 336 leden; in het voorbije jaar waren zestien leden overleden, De voorzitter bracht (de eerste penning meester, de heer G. W. Jimmink is kort geleden overleden) het financiële verslag uit en moest vaststellen, dat er een gering nadelig saldo was. Ook het bestuurslid, de heer Th. Kuy- pers, was gestorven; met deze beide ont vallen bestuurders werden alle overleden leden herdacht. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende eerste secretaris en de tweede voorzitter, respectievelijk de heren J. Groot en G. van Dijk werden herkozen en de heren N. Spring in 't Veld als pen ningmeester en B. Lute als tweede secre,- taris completeren het nieuwe bestuur. Zaterdagavond 31 januari zal er in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg te IJmuiden een feestelijke samenkomst zijn van de Oranjevereniging IJmuiden- Oost, zulks ter viering van de verjaardag van Prinses Beatrix. Het cabaretgezelschap „De Oase" zal zijn medewerking verlenen. Er zullen twee voorstellingen zijn: de eerste vangt aan om halfacht en de tweede te kwart over negen. Advertentie <5-, '"IOaaija* BREESTRAAT 17 BEVERWIJK O Advertentie de fijnste KOUSEN met EXTRA VERHUIZINGSKORTING DE SPECIAALZAAK voor LANGE NIEUWSTRAAT 791 TELEFOON 5003 Prijzen van donderdag Heilbot 3.00, gr. tong 3.50—3.30, grm. tong 3.60— 3.40, kim. tong 3.70—3.40, kl. tong I 3.60-2.80, kl. tong II 2.80-2.60, tarbot I 3.50—2.20 per kg. Tarbot II 106, tarbot III 73, tarbot IV 76—55. gr. schol 3531, grm. schol 4034. kim. schol 6145. kl. schol I 66—05. kl. schol II 6239, schar 4235, bot 35—27, v. haring 28.5027, makreel 2925, gr. schelvis 77, grm. schelvis 82, kim. schelvis 76, kl. schelvis 1 66—65. kl. schelvis II 62, wijting 30—16, gr gul 40—32, mid. gul 3<L-29, kl. gul 34—29. ham 10475, lommen 25. kl. koolvis zw. 20—17, kl. kool- vis wit 32 per 50 kg. Gr. kabeljauw 192—112. gr koolvis zw. 112—57. gr. koolvis wit 94, gr. leng 81—71 per 125 kg. Aanvoer van donderdag 145 kisten tong en tarbot, 1 k. heilbot. 375 k. schol, 22 k. schar. 15 k. bot, 30 k. haring, 70 k makreel, 50 k. schelvis, 270 k. wijting. 87 k. ka beljauw en gul, 15 k. leng, 5 k. ham. 280 k. kool vis en 15 k. diversen. Totaal 1380 kisten vis. Besommingen van donderdag 1 trawler met 24.000, IJM 42 675, IJM 40 2800, IJM 59 1410, VL 114 13.980. VL 199 13.300, WR 25 7200, KW 72 560, KW 63 730. Advertentie noerrosgoi qrn-t^ no ?.*:3l 3D 1. De voordrachtkunstenaar Jacques Da vidson heeft donderdagavond in het Her vormd Verenigingsgebouw aan de Ppopu- lierenlaan in Beverwijk onder de titel „De mens op de grens" twee verhalen voorge dragen. Het eerste was „De krijgsgevan gene" van S. Jizhar, dat de gevangenname, verhoor en transport naar een krijgsge- gevangenenkamp van een Arabier door Is raëlische soldaten tijdens de vrijheids strijd van 1946 behandelt. Het hoofdthema in dit verhaal is het gewetensconflict van een eenvoudige soldaat, een nummer. Hij heeft de opdracht de gevangene, een arme boer die geen benul heeft van de oorlog, naar een krijgsgevangenenkamp te bren gen. Maar de mens in hem rebelleert hier tegen. Hij vecht immers zelf óók voor de vrijheid. Hij komt hierdoor in conflict met het stompzinnig opvolgen van wat een dienstbevel heet. Een bevel dat geen re kening houdt met de mens, zijn zwakhe den, zijn plichten, zijn rechten. Maar de lafheid hetgeen in dit geval neerkomt op het „plichtsgetrouw" naleven van het dienstbevel overwint. Wel droeg Jacques Davidson dit verhaal op boeiende wijze voor. Een bezwaar was echter de buitengewone lengte van het verhaal, zo dat op den duur te weinig spitse nuance ringen voorhanden bleken om het tot een climax te kunnen voeren. Hoewel dit aan de kracht van het verhaal zeker afbreuk deed, is het een prestatie dat de voor drachtkunstenaar het heeft aangedurfd om het voor het voetlicht te brengen. Veel doorleefder was het obsederende en fascinerende verhaal „De versierde mens" van Harry Mulisch. Een verhaal dat zich evenzeer in oorlogstijd afspeelt. Davidson zegt hierover zelf: „Een geper fectioneerde gemechaniseerde krijg, waar de soldaten en matrozen tot verleng stukken van hun wapens vergroeid zijn vormt het thema van het verhaal. Ze zijn als het ware als onderdelen van een ver nietigingsmachine uitgedacht door een elektronisch brein. Daartoe moeten slechts hun lichamen dienen. Met de andere din gen die een mens tot Mens maken is geen rekening gehouden. Een ziel is overbodig geworden. Slechts weinigen kunnen in die wereld tot het inzicht komen dat een mens zich zal moeten voegen in een groter, al les omspannend, aarde, hemel en hel om spannend geheel om tot rust te komen." Ook hier weer de botte opvolging van een dienstbevel. Een man krijgt opurachi met een zelfmoord-onderzeeboot een vij andelijk convooi te vernietigen. Hij moet „het grote beest" (de verpersoonlijking van de vijand) verpletteren en daardoor de vrede forceren. Ook hier is het weer de lafheid (of beter kan men spreken van de angst) die hem parten speelt. Op het critieke ogenblik durft de man het bevel niet te volbrengen. Dat hij ten slotte toch het loodje legt is het gevolg van een ge brek aan zuurstof. De manier waarop de heer Davidson dit verhaal tot leven wist te brengen was subliem. Men leefde met de luitenant ter zee, die de duikboot be mande steeds intenser mee. Men zag hem in gedachten langs en onder „het beest" varen. Men voelde de verschrikkelijke angst, de alles verlammende angst, die hem besluiteloos maakte, zelfs tot op de grens van het krankzinnige brengt. Men voelde zich omgeven door de onwezenlij ke wereld onder water, waar alle men selijke normen wegvallen. Men voelde de nabijheid van de dood, die ten slotte als een climax, volkomen onverwachts en toch eigenlijk onderbewust weer niet, toeslaat. Alsof Jacques Davidson het verhaal zelf had geschreven, zo raak was zijn interpre tatie. Het leverde hem dan ook een alles zins verdiend applaus op. P. v. d. V. Advertentie wanneer u in onze service-korting-tijd een koopt. Normale prijs ƒ195. Bijpassende NO-IRON OVERHEMDEN TOPLIN 1^86": - 15.20 BOKSEN. De Nederlandse Boksbond heeft Theo Baars, kampioen van Neder land in het weltergewicht, kandidaat ge steld voor een gevecht om de Europese titel tegen de Italiaan Emilio Marconi. De E.B.U. heeft de kandidaatstelling open ge steld tot eind januari. Advertentie Deze prijs hoorde u nog niet Ook in RIJWIELEN en BROMFIETSEN bijzondere aanbiedingen. ZIET ONZE ETALAGES BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Vanuit de Grote Kerk te Beverwijk zal donderdag 29 januari van 22.10 tot 22.40 uur in het radioprogramma der NCRV (Hilversum II, golflengte 298 meter) de or ganist Geert Jurjen Moed een uitvoering geven van composities van Johann Kuhnau (16601722). Gespeeld wordt de Suonata Sesta (Zesde Sonate) en Koraalvoorspel over de phrygische melodie van Ps. 130 „Aus tiefer Not schrei ich zu Dir". BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Nico, z. van N. L. H. Aar denburg en J. Schoenmaker; Agnes A., d. van J. Vis en A. M. Hubbers; Alexander R., z. van H. F. Schutter en W. A. Valken burg; Maria C. A., d. van H. Pruijmboom en P. C. Jacobs; Monica E. M., d. van G. J. ter Bruggen en M. J. Verbeek; Gerardus C. F., z. van C. F. J. Schellevis en H. M. Kors; Paulus T. M., z. van J. W. Knaap en G. M. D. van Noort; Johan, z. van J. Stratmann en J. C. de Boer; Gerrit A. E., z. van A. de Wijs en E. Bakker; Tonia E. A., d. van A. de Wijs en E. Bakker; Ja- coba C., d. van H. H. Hopman en G. van Brummelen; Hans R., z. van J. H. Maussen en M. A. Brandjes. ONDERTROUWD: G. J. Klous en C. M. Huismans; L. M. van den Heuvel en J. J. Raadsveld; H. G. Gerritsen en E. van Roon. GETROUWD: H. J. de Weijer en Q. M. V. Moné. OVERLEDEN: P. Barendregt, oud 73 ja ren, geh. m. G. van der Vet; A. van Dijk, oud 65 jaren, geh. m. P. C. Julianus; M. Oly, oud 81 jaren, wed. v. G. Veenstra; B. Smit, oud 84 jaren, wedn. v. M. Veenis: J. Maenhout, oud 46 jaren, geh. m. T. Bos; C. Stofberg, oud 76 jaren, wedn. v. M. Nat zijl; A. C. Hoogerman, oud 31 jaren, echtg. v. J. Klunder; A. A. J. Tweewes, oud 73 jaren, wed. v. G. W. de Man; L. Z. Gil lissen, oud 65 jaren, geh. m. C. P. Avena- rius. Invitatiebiljarttoernooi De Castricumse biljartvereniging „Onder Ons" heeft reeds drie maal met groot suc ces een imitatie-biljarttoernooi georgani seerd. Ook dit jaar belooft het toernooi een groots evenement te worden: diverse cracks uit de omgeving hebben zich hier voor al laten inschrijven. Het toernooi vangt aan op maandag 26 januari in Hotel Emmelot en brengt dit jaar drie eerste- en drie tweedeklassers bij elkaar die op vier speelavonden elkaar zullen bekampen. De finale vindt plaats op zaterdag 31 ja nuari, waarop de twee hoogstgeplaatsten om de fraaie, beschikbaar gestelde beker zullen strijden. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. GEBOREN: Engelina A. M., d. v. J. Beentjes en A. A. de Rooy te Castricum; Johannes C. M. F., z. v. A. Koning en A. Buis; Ronald S. A., z. v. Q. P. Schram en P. J. Overtoom te Castricum; Hedwig L. M., d. v. C. J. van der Linden en J. P. A. Sannen; Adriaan J. M., z. v. A. Zonneveld en A. A. Rakker; Engelbertus J., z. v. A. G. Nijman en C. Zonneveld; Neeltje N., d. v. J. H. Jacobs en J. M. Wijlen te Cas tricum. ONDERTROUWD: John Dijkstra te Utrecht en Geertruida Margaretha Den- neman; Anthonius Dekker te Berkhout en Margaretha Baltus. GETROUWD: Johannes Hoek te Uit geest en Anna A. Pekel.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9