Scholieren en leraren van Willem de Zwijger School protesteren Vanmorgen in de vishal en op zee Bovenwoning aan de Schans te Beverwijk uitgebrand „Toen wij trouwden" in Beverwijk Meubels van bruidspaar in spe gingen in vlammen op Amsterdamse Beurs 6 Katholiek Vrouwengilde Nationaal kampioenschap Drie jassen uit gang in Trompstraat gehaald Vodden van Godschalk vliegen opnieuw in brand Strandplan wordt binnen kort ter visie gelegd Duitser aangehouden die pensiongeld niet had betaald Éteemskerk Prof. Romme in Heemskerk Twee toneelverenigingen opgeheven Amerikaanse steun voor huisvesting in Holambra Expositie in Eindhoven van grafiek van A. Heyboer Theo Olof op tournee door Italië en Duitsland Voorwaardelijke straf tegen doktersvrouw geëist Rotterdamse slagersruzie voor het Haagse Hof Veel hogere straf geëist wegens mishandeling Uitwisseling leerlingen conservatoriums Geen Limburgse subsidie voor zuidelijk toneel Ensemble Scheepvaart MAANDAG 2 6 JANUARI 1959 De ambassadeur van de Verenigde Staten te 's Gravenhage heeft met de post van hedenmorgen de volgende brie ven uit IJmuiden ontvangen: January 23, 1959 To His Excellency, the Ambassador of the United States of North-America. Dear Sir, We, pupils of the modern-school „William the Silent" at IJmuiden. Holland, read in the newspapers, that two little negro-boys were sentenced to a severe punishment, because they kissed a little white girl. We protest violently aginst this punishment and ask your Excellencyy to do your best, that these children will be set free. The pupils of the Modern- school „William the Silent", IJmuiden, Platanenstraat 50, Holland. (Vijfhonderd handtekeningen January 23, 1959 To His Excellency, the Ambassador of the United States of North-America. Dear Sir, i4s Alderman of Education I wish to give expression to my sympathy with the request of the pupils of the Modern School „William the Silent". Yours respectfully, w.g. H. de Boer January 23. 1959 To His Excellency, the Ambassador of the United States of North-America. Dear Sir, We, teachers of the Modernschonl Wil liam the Silent" at IJmuiden, Holland, have always considered your country as Democracy itself. We, therefore, cannot understand how it is possible that some innocent negro-boys were sent. to prison, De bekende Engelse toneelschrijver J. B. Priestly heeft voor zijn blijspel „Toen wij trouwden" een alleraardigste inval ge had. Hij creëerde hiervoor namelijk drie notabele echtparen, die op de dag van hun zilveren bruiloft tot de ontstellende ont dekking komen, dat zij die kwart eeuw eigenlijk in concubinaat hebben geleefd. Want zij moeten tot hun grote schrik ver nemen dat de jonge dominee, die deze hu welijken destijds voltrok, de bevoegdheid voor een dergelijke handeling miste. Dit werd ontdekt door de jonge organist van de gemeente, die niet aarzelt hun dit hiaat met een enorme dosis leedvermaak onder het oog te brengen, omdat deze respecta bele mannetjes hem juist wilden onder houden over zijn „zedeloos" gedrag, dat zich overigens slechts beperkte tot roman tische wandelingen in de maneschijn met de charmante Nancy, de dochter van een der gedupeerden. Voor de verdere ontwik keling van deze vondst heeft Priestly aan de klucht de voorkeur gegeven, hetgeen bij een auteur van zijn formaat stellig moet worden betreurd. Want wat een luch tige komedie of een knappe satire had kun nen zijn, werd na een enigszins platvloers- se klucht over boemelende pantoffelhelden de bazige eega's, welke figuren bijna recht streeks aan de eenmaal zo vermaarde Duitse voorbeelden zijn ontleend. Voor een schrijver, die formidabel knap geconstru- eei'de stukken als „Gevaarlijke bocht" en „De tijd en de familie Conway" op zijn naam heeft gebracht, betekent een derge lijke klucht dan ook stellig geen vooruit gang. De toneelvereniging „Oefening Baart Kunst" heeft echter zaterdag in het Ken- nemer Theater te Beverwijk bewezen, dat het stuk nog altijd goed is voor een vro lijke avond. Ook regisseur Bert Pijpers heeft kennelijk geen andere intenties ge had, want bij het aangeven der typerin gen heeft hij de kluchtige effecten eerder aangezet dan bemanteld. De drie echtparen werden onderling van evidente contrasten voorzien: aan de ene kant zich onder het overwicht van hun echtgenoten kronkelende jabroertjes, die op een enkele boze blik van de verbolgen wederhelften reeds in hun angstige schulp kruipen. Daartegenover dan het trio Xantippes, dat zich bij voorkeur met dit dappere koejeneren bezighoudt aldus 'n sfeer zoals men zich die uit „De Spaanse Vlieg" herinnert. Aangevoerd door Marie Zoon, die als Clara Soppitt de scherpste der drie gedupeerde vrouwelijke echtgeno ten speelde, wisten ook Annie ten Boom en Dré Schoenmaker respectievelijk Ali ce Helliwell en Annie Parker deze ka rakterisering naar behoren vol te houden. Henk Tiemeijer, Fiet Persijn en Henk Lus ter kwamen tot vermakelijke pantoffel heldtyperingen, zodat de perikelen van dit geplaagde sextet in de zaal met de nodige hilariteit werden gadegeslagen. De beste bijrollen kwamen voor rekening van Toos van der Steen en Frits van Tongeren, de eerste als een bijzonder geestig-strijdlus- tige werkvrouw en de tweede als de aan geschoten persfotograaf. Verder was Rie Klingeier een uitdagende buffetjuffrouw van suspecte levenswandel, speelde Cor- rie van de Steen een vrijmoedig dienst meisje en vormde Joke Stet met Rienus Smit het in iedere klucht onmisbare sym pathieke jonge paar. Deze bezetting heeft voor „Oefening Baart Kunst" een ondub belzinnig lachsucces opgeleverd. jan van Dam In het Patronaatsgebouw aan de Wil- lemsbeekweg werd zondag de jaarlijkse feestavond gehouden van de afdeling IJmuiden-Oost van het Katholiek Vrou wengilde, waarvoor de medewerking van r.k.-toneelvereniging „Getosa" uit Sant poort was ingeroepen. De presidente van de afdeling, mevrouw H. van der Ven, wenste met een bijzonder kort openings woord te volstaan, waarin zij nog even herinnerde aan de des morgens ter inten tie der leden opgedragen hoogmis. Daarna werd 't toneelstuk „Het smeulend vuur" van Wim Dumont door „Getosa" opgevoerd onder regie van de heer C. Jon- gejans. Deze voorstelling wordt zater dag 31 januari en zondag 1 februari voor de eigen donateurs herhaald in zaal „Zo- merlust" te Santpoort, zodat wij als ge bruikelijk na deze opvoeringen nader op stuk en spel zullen terugkomen. without being heard, for kissing a little white girl. From times in memorial both our nations have shown the love of Free dom and human rights, the foundations of the United Nations. So we ask your Excellency to leave no stone unturned that these little boys will be done justice. Yours respectfully, met negentien handtekeningen (Men zie ook pagina 4) De uitslagen van de derde ronde in het toernooi om het persoonlijk damkampioen schap van Nederland, die zaterdag in Utrecht, werd gespeeld, luiden: Bergsma Bom 02, GordijnAnsems 11, Dukel Terlouw 11, Vosv. d. Sluis 02, Van DijkVan Silfhout 11, EdinkDe Kluy- ver 20, BlomDe Jong 02. Zondag is de vierde ronde gespeeld: Bom De Jong 20, De KluyverBlom 11, AnsemsDukel 02, BergsmaGordijn 1—1. De stand na de vierde ronde is: 1. Dukel 7 pnt.; 2./3./4. Bom, Van Dijk en Edink ieder 6 pnt.; 5./6./7. Gordijn, De Jong, Van Silfhout ieder 5 pnt..; 8. Van der Sluis 4 pnt.; 9./10./11. Ansems. Bergsma en Ter louw ieder 3 pnt.; 12./13./14. Blom, Vis en Kluyver ieder 1 pnt. Automaten geplunderd Het gilde der langvingers is zaterdag en in de nacht van zaterdag op zondag actief geweest in Velsen. Aan het einde van de Lange Nieuwstraat werden drie sigaretten automaten geforceerd en van hun inhoud aan guldens en kwartjes ontdaan. De die ven maakten hierbij vijfendertig a veertig gulden buit. Terzelfdertijd. het moet om streeks half twee zijn gebeurd, werd er in de Kennemerlaan eveneens een automaat geplunderd. De buit bedroeg hier zesender tig gulden. Het forceren van de automaten moet met enig lawaai gepaard zijn gegaan. De politie in Velsen verzoekt daarom de genen, die omstreeks half twee in de Lange Nieuwstraat en de Kennemerlaan iets ge hoord of gezien hebben, zich met het hoofdbureau aan het Tiberiusplein, tele foon 6444 in verbinding te stellen. Zaterdagavond tussen acht en negen uur bleek in de Trompstraat in IJmuiden- Oost opnieuw hoe onverantwoordelijk het is om het zo genoemde loketraampje in een voordeur open te laten. Een vertegenwoor diger van het langvingersgilde heeft zich dankzij dit open loketraampje heel gemak kelijk toegang kunnen verschaffen tot, de gang van het huis, waar aan een kapstok twee goede damesjassen en een bromfiets jekker hingen. Deze drie jassen vormden de buit voor de insluiper. Merkwaardig is het, dat de bewoners van het huis verschei dene malen in de gang zijn geweest tussen achten en negenen zonder iets van de acti viteit van de insluiper gemerkt te hebben. Een zestienjarige bankwerker uit IJmui- den-Oost. keerde in de. nacht van zaterdag op zondag, omstreeks twee uur te' voet uit Beverwijk terug. Het lopen beviel hem niet, zodat hij besloot om een in een poortje aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord gestalde fiets te lenen. Maar iemand zag dat en waarschuwde de politie, die de jon geman aanhield en bekeurde. Velsens brandweer is in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks vier uur uitgerukt om opnieuw een brand te gaan blussen, die ontstaan was in de balen vod den en stapels autobanden van de firma Godschalk aan de Strandweg in IJmuiden. De brand ontstond in de balen, die na de grote brand in het pakhuis, naar buiten waren gesleept en opgestapeld op een ter- reintje. De brandweer kon door snel in grijpen de vernietiging van de balen vod den en de stapels oude autobanden voor komen. Om IJmuiden het cachet te geven van een moderne badplaats is thans een uit breidingsplan uitgewerkt en opgesteld (het zogenaamde strandplan) dat zeer binnen kort ter visie zal worden gelegd. Na vier jaren De marechaussee in Vaals heeft zaterdag een Duitser, een inwoner van Aken, aan gehouden, omdat hij in 1955 in Velsen een pension, waarin hij een poos had vertoefd, verliet met medeneming van een wekker, maar zonder betaling van het pensiongeld. De Duitser heeft destijds in Velsen op een fabriek gewerkt. Dinsdag 17 februari houdt de afdeling Heemskerk van de K.V.P. een propaganda- bijeenkomst, waarop professor Romme, zal spreken. Het amateur-toneel in Heemskerk be leeft een moeilijke tijd, twee verenigingen werden onlangs opgeheven. Eén van de overblijvende verenigingen, „Vrienden kring", geeft op donderdag 29 januari en woensdag 4 februari in zaal Dam opvoe ringen van het toneelspel van Paul Vin cent Carrell „Schijn en werkelijkheid". Propaganc'a-avond voor r.-k. blindenbond Zaterdagavond heeft de R.K. Blinden bond St. Odilia in de Heemskerkse zaal Dam een propaganda-bijeenkomst gehou den. De propagandist van deze vereniging, de heer A. J. Pelk, wees erop dat de bond zich de moeilijke taak stelt om mensen die blind zijn als volwaardigen in de maat schappij te brengen. Hiervoor zijn reva lidatiecentra ingericht waar de mogelijk heid bestaat om de blinde een voor hem geschikt beroep te leren. Maar hierna komt tevens het probleem van plaatsing in de maatschappij. Spreker stelde als voor beeld een telefoniste, waarvoor een instal latie nodig is die ongeveer duizend gulden kost. Het bedrijf dat deze blinde een kans geeft wendt zich voor dekking van deze kosten tot diverse organisaties. Hiervan is St. Odilia er een, waarom de heer Pelk de aanwezigen aanspoorde om deze vereni ging te steunen en voor zover dit nog niet is gebeurd zich als donateur op te geven. Tot slot werd door de r.k. Rederijkers kamer „Alberdingk Thym" het blijspel „Een feestelijke dag" opgevoerd. Prof. dr. L. J. M. Beel en de heer Robert S. McCollum, plaatsvervangend directeur van het „Bureau of security and consular affairs", dat onder het Amerikaanse minil sterie van Buitenlandse Zaken ressorteert, hebben gesproken over de immigratiewet, die is aangenomen door het Amerikaanse congres en die van toepassing is op Neder landse onderdanen, die uit politieke over wegingen gedwongen werden Indonesië te verlaten. Volgens deze wet kunnen bijna 3.150 gezinnen van deze categorie in de Verenigde Staten worden toegelaten, zon der dat daarbij rekening wordt gehouden met andere quota. Onderwerp van bespreking was ook een lening ter grootte van 3 miljoen dollar, die door het Amerikaanse „Development Loan Fund" ter beschikking is gesteld van de Nederlandse regering, teneinde de Neder landers behulpzaam te zijn bij het ver schaffen van een passender behuizing voor Nederlandse immigranten in Australië- Tevens zal Nederland een bedi-ag ont vangen van het „Development Loan Fund" ten behoeve van de vestiging van Neder landers in Holambra in Brazilië, bestemd voor het verschaffen van nieuwe en betere huisvesting, zodat Holambra meer Neder landse emigranten kan ontvangen. Het Stedelijk Van Abbe Museum te Eindhoven zal van 29 januari tot en met 15 februari grafisch werk exposeren van de thans in Amsterdam wonende Haar lemse kunstenaar Anton Heyboer. De ex positie omvat een veertigtal etsen. Theo Olaf is vertrokken naar Italië, al waar hij een aantal concerten zal geven tijdens een tournee van ongeveer twee we ken. Het grootste deel van deze concerten zijn recitals, die nij tezamen met de pia nist Marinus Flipse zal verzorgen. Van Italië vertrekt Olof naar Duitsland, waar hij ook enige concerten zal geven en on der meer de première voor Duitsland van het Vioolconcert van Benjamin Britten. COCOOOCOCCCCCOCCCCOOCOXXICCCCCOÏOOSCOCeCCCCCCeCCCOCOO WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE ccccooxocccccoxo^yyyy>oc<x<xxxcco2xxxoc De Bevsrwpkse brandweer is vanmorgen vroeg uitgerukt om een hevige uitslaande brand te bestrijden, die was uitgebroken in een woning aan de Schans in Bever wijk. Hoewel de brandweer, die met twee spuitwagens en een ladderwagen ter plaatse was, het vuur krachtig bestreed, brandde de gehele bovenverdieping uit. Bovendien werd een belendende woning eveneens door het vuur aangetast. Een kast die om de kachel heen was ge bouwd, was door oververhitting in brand geraakt. Dit ontdekte een van de negen kinderen, die in het huis aan de Schans 17 sliepen. In allerijl werden de kinderen door hun moeder de straat op gedirigeerd. Haastig werden de meubels uit de be nedenverdieping naar buiten gebracht. Het was een geluk dat een ondercommandant van de brandweer, die aan de overkant van het huis woont, zo snel groot alarm sloeg. De bewoner van het brandende huis dacht nameliik dat het maar een schoor steenbrand betrof. De brand ging met een hevige rookont wikkeling gepaard. Spoedig sloegen de vlammen uit de ramen en het dak, loeiden door een steeg en tastten de woning aan de Schans 15 eveneens aan. Ook daar wer den de bewoners zo snel mogelijk geëva cueerd en de meubels naar buiten gesleept. Het perceel aan de Schans 15 werd vooral zwaar beschadigd door het bluswater. De meubels van een paartje, dat over enige dagen zou gaan trouwen, gingen Vanmorgen aan de markt Voor de eerste losbeurt zorgden zes trawlers en negen loggers vanmorgen voor 480 schelvis, 404 wijting, 377 gul en kabel jauw, 1000 koolvis, 1705 haring, 100 ma kreel, 800 schol, 190 varia, 1100 stijve ka beljauwen, 15.000 kilo tong. Voor de twee de losbeurt waren 25 loggers en kotters met 550 schol en 12.000 kilo tongen. De to tale aanvoer bedroeg 6636 kisten verse vis. Voor dinsdag Voor de dinsdagmarkt lost de trawler Allan Water IJM 34 480 kisten vis. De KW 80 komt met 560 kisten en de SCH 52 met 660 kisten. De gespecificeerde aanvoer van de Allan Water IJM 34 bedraagt 150 schel vis, 80 wijting, 100 gul en kabeljauw, 100 koolvis, 30 diversen en 40 stijve kabeljau wen. De SCH 117 wordt verwacht met 1500 kisten haring en de Ada VL 7 met 1000 kisten haring uit de Ierse Zee. Gespecificeerde aanvoer De gespecificeerde aanvoer van maan dag was: VL 21 (13 jan.) met 1100 haring, KW 87 Albatros (13 jan.) met 320 haring, 90 makreel, 180 wijting, 400 koolvis, 10 diversen, 25 stijve kabeljauwen; Amster dam IJM 28 (16 jan.) met 100 schelvis, 140 haring, 40 wijting, 80 gul en kabeljauw, 240 koolvis en 10 diversen; de Toronto (14 jan.) met 220 koolvis, 10 haring, 5 ma kreel, 150 wijting, 80 gul en kabeljauw, 150 koolvis, 15 diversen, 70 stijve kabeljauw; Medan IJM 57 (14 jan.) met 160 schelvis, 35 haring, 5 makreel, 90 wijting, 90 gul en kabeljauw, 180 koolvis en 20 stijve kabel jauwen; Stad Enkhuizen KW 82 (17 jan.) met 150 haring, 90 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 600 ijskabeljauwen en 700 stijve kabeljauwen. Voor het buitenland .In guldens werd betaald voor: grote schol 3034, grootmiddel 3236, zetschol 44—48, schol I 43—48 (per 50 kilo), grote tong 3.103.20, grootmiddel 2.903.10, kleinmiddel 3.303.40, tong. I 3.303.50, slips 3.00—3.30 per kilo, grote regels kabel jauw 90130, kleine rijen kabeljauwen 4056, kisten grote kabeljauw 110150, kisten kleine kabeljauw 95120, kisten grote zwarte koolvis 100110 (per 125 kilo), grote schelvis 7080, grootmiddel schelvis 60—70 (per 50 kilo). Voor het binnenland In guldens werd betaald voor. grote gul 3842, middel gul 3037, torren 3034 (per 50 kilo), kleine kabeljauwmaat zwarte koolvis 6075 (per 125 kilo), koolvis I 23 29, koolvis II 1725 (per 50 kilo), witte koolvis 9092 (per 125 kilo), kleinmiddel schelvis 5663, pennen 4954, braad 47 53, wijting 3440, schol II 4448, schol III 4045, pufharing 14, kleine haring 25, verse haring 2630, makreel 2634 (per 50 kilo). Besommingen heden De besommingen van heden waren: To ronto f 26.800.Amsterdam f 25.000. VL 190 f 10.300.—; SCH 118 f 11.100.—; VL 121 f 31.000.—, KW 87 f 36.000.—, KW 7 f 12.100.—, KW 70 f 9700.—, UK 3 f 10.200. Op de visgronden De schepen om de Noord meldden tame lijk goed weer, maar de visserij was zeer schraal. Gemiddeld waren de vangsten 80 tot 100 manden schelvis, koolvis en wij ting. De Job Gouda gaf een trek door van 30 manden, de Vios deed een trek van 20 manden schelvis en wijting. De Emma deed een trek van een pakje en de Elie een trek van 30 manden. De overige schepen hebben zondag niet gevist. eveneens m vlammen op. De politie stelde ogenblikkelijk na de brand eén onderzoek in. Of de bewoners van beide huizen ver zekerd zijn kon men ons nog niet meedelen De schade is zeer groot. Het blussingswerk dat ongeveer een half uur in beslag nam de nablussing vergde veel meer tijd werd door heel wat voor bijgangers gevolgd. Onder hen waren vele plaatselijke autoriteiten. Burgemeester J G. S. Bruinsma was eveneens ter plaatse. De politie had voor een goede afzetting ge zorgd. Wegens het gebruik van verdovende middelen Ondanks haar recidive en haar nog niet geëindigde proeftijd van een eerste voor waardelijke veroordeling heeft een 62-ja- rige Amsterdamse doktersvrouw opnieuw een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden tegen zich horen eisen we gens het gebruik van verdovende midde len in strijd met de opiumwet. De officier van Justitie requireerde daarbij opnieuw een proeftijd van drie jaar onder toezicht van de Dr. Meyersvereniging, thans met de uitdrukkelijke voorwaarde, dat de ver dachte zal worden opgenomen in een psy chiatrische inrichting, indien en voor zo lang de vereniging dit nodig acht. Na haar eerste veroordeling in 1956 we gens het vervalsen van doktersrecepten, heeft de vrouw, die aan verscheidene ern stige ziekten en pijnlijke kwalen lijdt, weinig bereidheid tot medewerking ge toond aan het toezicht van de Dr. Meyers vereniging. Tijdens deze periode heeft zij zich laten voorzien van zo genoemde codinovotablet- ten, die als verdovende middelen in de opiumwet worden genoemd, via een haar bevriende tandtechniker, die het recept voor deze tabletten van zijn huisarts kreeg „voor zijn rokershoest". De tand techniker kreeg na verloop van enige tijd dat recept reeds na een eenvoudig tele foontje met zijn arts, die dan zonder meer een recept uitschreef. De officier van Justitie noemde het een raadsel, dat een arts een recept voor een dergelijk verdovend middel zonder onder zoek voorschrijft. Er is grote kans, aldus de officier, dat deze medicus in verband hiermee voor het medisch tuchtcollege moet verschijnen. De tandtechniker, die eveneens terecht stond wegens oplichting van de huisarts, verklaarde van het gevaar der tabletten niet op de hoogte te zijn geweest. Hij had slechts „een vriendendienst willen bewij zen". De echtgenoot van de vrouw wist van deze manipulaties niets af. De officier zei van mening te zijn, dat de doktersvrouw moreel de schuldige is, die de tandtechniker tot oplichting van de dokter voor de recepten had gebracht. Hij eiste tegen deze verdachte honderd gul den boete of tien dagen. De rechtbank zal in beide zaken op 4 februari vonnis wijzen. ATLETIEK. De Fransman Alain Mimoun, Olympisch marathonkampioen 1956, de atleet waarvan men zei dat hij zich na de Europese atletiekkampioen- schappen uit de wedstrijdsport zou terug trekken, heeft op briljante wijze de vierde cross van St. Sebastiaan, een wedstrijd over 12 km, gewonnen in 38 min. 38,8 sec. De procureur-generaal bij het Haagse gerechtshof, mr. J. Zaaijcr, heeft thans een jaar gevangenisstraf geëist, als mede gevangenneming bij de uitspraak, tegen een achtentwintig jarige Rotterdam se vleeshouwer die door de rechtbank te Rotterdam wegens mishandeling van de bedrijfsleider van een vleesgrossierderij was veroordeeld tot vier maanden gevan genisstraf, waarvan twee maanden voor waardelijk. De procureur-generaal achtte het bewe zen, dat de vleeshouwer met voorbedach te rade de bedrijfsleider, heeft mishan deld. Hij zou met een paar kameraden de man nabij diens woning hebben opgewacht en hem zo hebben geslagen en geschopt, dat. de bedrijfsleider een gebroken knie opliep. Twee getuigen verklaarden welis waar dat de bedrijfsleider zijn knie gebro ken had tengevolge van een val en dat het slachtoffer bekend staat als een mes- sensteker en de verdachte zou hebben be dreigd, maar de procureur-generaal hechtte geen geloof aan deze verklarin gen. „Deze getuigen riskeren liever een vervolging voor meineed, dan de wraak van de verdachte. Er is nog een andere ge tuige, die zelfs helemaal niet durft te ver schijnen uit angst voor represailles. Op deze wijze gaan we Amerikaanse toestan den tegemoet van misdadigersbenden, die zich handhaven door terreur. In een or delijk en fatsoenlijk land kunnen derge lijke dingen niet worden getolereerd en daarom moet de justitie in dit geval hard ingrijpen", aldus de procureur-generaal. De vroegere werkgever van de verdach te verklaarde dat deze was ontslagen, on der verdenking van diefstal van vlees. Een en ander had hij aan de bedrijfsleider ge weten en samen met een paar kameraden uit het slachthuis had hij besloten, dat de bedrijfsleider die avond „helemaal in el kaar geslagen" zou worden. De verdediger, mr. S. Ivens achtte het tenlastegelegde niet bewezen. De getuigen vond hij volkomen betrouwbaar en hij vroeg ontslag van rechtsvervolging. Het hof zal op 4 februari arrest wijzen. Drie laureaten van het Parijse conser vatorium, Jacq Villiseck (zang), Rêgi Pasquier (viool) en Jean Claude Pennetier (piano) zullen op woensdagavond 28 januari in de Bachzaal van het Amsterdamse Conservatorium optreden. In uitwisseling met hen zullen op 19 februari in het Parijse conservatorium drie leerlingen van het Amsterdams conservatorium, Jan Derksen (bariton), Polo de Haas (piano) en Piet Honingh (klarinet) optreden. Gedeputeerde Staten van Limburg heb ben opnieuw tegenover Provinciale Staten hun advies om een subsidie-aanvraag van het zuidelijk toneel Ensemble af te wij zen, gemotiveerd. Provinciale bijdragen dienen alleen te worden verleend aan instellingen, die we zenlijk een gewestelijk belang dienen. Met het zuidelijk toneel Ensemble is dat zeer duidelijk niet het geval. In de periode van september tot januari gaf Ensemble slechts twee voorstellingen in Limburg, terwijl in dezelfde periode twintig voorstellingen in Noordbrabant en drieënnegentig in pro vincies buiten Brabant en Limburg wer den gegeven, aldus Gedeputeerde Staten. Gedeputeerde Staten hebben de staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen doen weten dat zij de voor keur geven aan subsidieverlenging aan beroepstoneel Limburg, dat in het speelsei zoen 1957/'58 tweehonderd eenenzeventig van zijn driehonderdacht voorstellingen in Limburg gaf. Het zuidelijk toneel Ensemble heeft sa menwerking met beroepstoneel Limburg afgewezen, doch samenwerking met Lim burg voorgesteld door aanwijzing van ver tegenwoordigers van Limburg in het stich tingsbestuur van het zuidelijk toneel En semble. Waar het hier een instelling be treft, waarvan het gewestelijk belang niet aanwijsbaar is, achten Gedeputeerde Sta ten de aanwijzing van vertegenwoordi gers in het zuidelijk toneelbestuur zonder zin, aldus de motivering. 3-3 Wo Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6% Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II. Pr. R'dam '57.. A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers vrijdag 9214 9614 11114 8914 99 98 9414 10914 28654 440 22014 352 233 339 491 212 K 47754 468 210 160 75154 185,50 218 96?4 f 121,20 166/4 16154 14154 132 246 148 1 157,80 273 149 20054 234 54 205 6554 51% 9554 50 84% 25% Voorbeurs koersen 292 497 482 472 187,20 149 Aagtedijk. pass. 25 Wight n. Marseille. Aalsdijk, 26 te New York. Abbedijk, 25 930 m. o.n.o. Bermuda n. Miami. Abbekerk, 25 v. Singapore n. Manilla. Abida, pass. 25 Pta. Cardon n. Bachaquero. A tg is, 25 5 m. z.o. Folkestone n. Curagao. Albireo, 25 95 m. n. Finisterre n. Las Palmas. Alblasserdijk, 27 te Houston verwacht. Algenib. 25'v. Las Palmas n. Rio de Janeiro. Alioth, 24 v. Salvador n. Las Palmas. Alkes, 26 te Antwerpen. Alphacca. 25 te Buenos Aires. Almkerk. 25 te Marseille verwacht v. Le Havre. Alpherat, 26 te Paranagua. Ameland, 25 t.e Barry. Amsteldi.jk, 25 v. Rotterdam n. Bremen. Amstelvaart, 25 155 m. o.z.o. Port Sudan n. Suez. Amstelveen, 25 400 m. z.w. Cocos eil. n. Fremantle, Angolakusl, 25 te Amsterdam. Antonia, 27 v. Singapore n. Pladju. Arendsdijk, 25 420 m. n.w. Azoren n. Antwerpen. Arkeldijk, 25 v. Semarang n. Singapore. Arnedijk, 25 780 m. z.w. Azoren n. Houston. Artemis, 25 v. Paramaribo n. Port of Spain. Asterope. 25 450 m. n.n.w. Azoren n. Hpt. Roads. Attis, 26 te Houston. Axeldijk, 25 500 m. n.w. Forlaleza n. New York. Baarn, 26 te Curasao. Bali, 25 v. Tandjong Mani n. Dabo. Ba long, 23 rede Pangkalpinang. Balticborg. 24 v. Rotterdam n. Barcelona. Batu, 25 te Antwerpen. Bengkalis, 26 te Port Swettenham. Beninkust, 25 v. Abidjan n. Monrovia. Bennekom. 25 le Hamburg. Bonita, 26 te Cuba. Breda, 24 v. Amsterdam n. Curasao. Bussum, 25 60 m. n.n.w. St. Vincent n. Port Said. Calt. Arnhem, 25 74 m. n.n.w. Gavdo, 27 te Sidon. Caltex Dellt, 25 v. Immingham n. Bahrein. Caltex Eindhoven. 24 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Leiden, 25 v. Gothenburg n. Malmö. Caltex Siak, 25 te Suez verwacht. Caltex The Hague. 25 420 m. w. monding Oranje- rivier n. Durban. Camerounkust. 25 240 m. z.w. K. St. Vine. n. Dakar. Carrillo, 26 te Sta. Marta. Cartago, 25 te Rotterdam. Casamance, 25 170 m. n.w. Kp. St. Vine. n. Dakar. Castor. 24 te R'dam, mach.schade, gesl. d. Atlas. Charis, 22 te Maracaibo n. Curasao. Cinulia, 24 1450 m. w.z.w. Galapagos n. Curasao. Cities Service Valley Forge, 25 v. Ras Al Hadd naar Philadelphia via Kp. Goede Hoop. Congokust, 25 te Amsterdam. Cradle of Liberty. 25 400 m. z.o. Philadelphia n. Philadelphia. Crania, 24 340 m. n. Galapagos n. Sydney. Daphnis, 26 te Puerto Ordaz verwacht. Deifshaven, 25 rede Port Arthur. Diemerdijk, 25 te Balboa. Dongedijk, 26 v. London n. Bremen. Dordrecht, 25 310 m. w.n.w. Flores n. Liverpool Dorestad, 21 te Philadephia. Drente, 25 60 m. z.w. Kreta n. Genua. Duivendrecht, 27 te Houston verwacht. Ena, 25 v. Pt. Libertador n. Pta. Cardon. Esso Nederland, 25 13 m. n. Bizerte n. Fawley. Friesland KRL, 25 v. Djibouti n. Assab. Gaasterland, 25 v. Hamburg n. Amsterdam. Ganymedes, 25 te Amsterdam. Geertje Buisman, 24 v. Rotterdam n. Helsinki. Gooiland. 24 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Grootckerk, 25 te Durban. Gunieekust, 25 150 m. w. Fernando po n. Doual. Hathor, 25 v. Bremen n. Amsterdam. Hector. 25 40 m. n.w. Malta n. Piraeus. Hecuba. 25 290 m. n.w. Flores n. Liverpool. Helder. 25 te Barrios verwacht. Helicon, 24 v. Caracol n. Savannah. Hera, 23 v. Amsterdam n. San Juan. Hersilia, 23 te Bremen n. Antwerpen. Hoogkerk, 25 te Duinkerken. Houtman, 26 te Mombasa. Java, 25 100 m. z.o. Kreta n. Napels. Joseph Frering. 28 te Monrovia verwacht. Jupiter, 23 v. Alexandriè n. Beyrouth. Kabylia, 25 v. Rotterdam n. Malmö. Karakorum, pass. 25 Minicoy n. Djibouti. Karimata. 26 te Tacloban. Kelletia, 25 v. Aden n. Calcutta Kerkedijk, pass. 26 Wight n. Antwerpen. Kermia, 25 te Gothenburg. Khasiella, 27 te Berre verwacht. Kinderdijk, 25 v. Havana n. Antwerpen. Kloosterdijk, pass. 25 Vlissingen n. Havana. Korenia, 26 te Maracaibo. Krebsia. 25 v. Gothenburg n. Rotterdam. Kylix, 25 200 m. z. Florianapolis n. Buenos Aires. Laagkerk, pass. 25 Gibraltar n. IJmuiden. Laertes. 25 310 m. w. Sabang n. Penang. Lawak, 24 v. Victoria n. San Francisco. Lelykerk, 24 v. Antwerpen n. Hamburg. Lemsterkerk. 26 t.e Marseille. Liberty Bell, 25 te Philadelphia verw. v. Mena. Loenerkerk, 24 v. Rotterdam n. Londen. Loosdrecht, 2o 50 m. o. Aden n. Suez. Lcppersum, 25 te Le Havre. Maas, 25 20 m. z.z.w. Ouesant n. Tanger. Maashaven, 25 ten anker Bahia. Macoma, 26 v. Manilla n. Mlri. Mariekerk, 30 te Marseille verwacht. Marnelloyd, 25 te Vancouver. Mataram, 25 v. Rotterdam n. Le Havre. Maureen, 24 v. Rotterdam n. Le Havre. Meerkerk, 26 te Calcutta. Merwede, 25 80 m. n.n.o. Las Palmas n. Londen. Muiderkerk, 26 te Durban. Musilloyd, 24 v. Rotterdam n. Biak. Mijdrecht, 24 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Naess Lion, 25 te Marcushook. Naess Tiger, 25 500 m. w.n.w. Port Said n. Mena. Nestor, 25 350 m. n.o. Azoren n. Londen. Nias, 25 te Cotonou evrwacht v. Victoria. Nieuw Amsterdam, 26 te Curagao. Noordam, 24 v. Rotterdam n. New York. Ommenkerk, 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Ondina, 25 v. Singapore n. Miri. Ootmarsum, 24 v. Amsterdam n. Bremen. Orion, 25 v. Algiers n. Alexandriè. Osiris, 25 v. Curasao n. La Guaira. Ouwerkerk, 24 te Amsterdam. Parkhaven, 26 te Antwerpen. Peperkust, 25 35 m. z.w. Lisabon n. Le Havre. Perna, 25 v. Calcutta n. Abadan. Poelau Laut, 25 te Amsterdam. Prins der Nederl.,-25 v. P.t of Spain n. Plymouth. Pr. Will, van Oranje, 24 v. St. John n. Le Havre. Prins Willem George Frederik, 24 te Rotterdam. Prins Willem II, 25 te Halifax verwacht. Prins Willem III. 25 v. Le Havre n. Halifax. Pr. Willem IV, 25 200 m. z.z.w. Ouess. n. Malaga. Prins Willem V, 25 27. m. n.o. Casquets n. Huelva. Pygmalion, 26 te Cartagena Col. Randfontein, 25 te Pori Elisabeth v. Kaapstad. Rempang, pass. 25 Kp. Nao n. Cadiz. Ridderkerk. 25 te Chalna. Riouw, 25 te Abadan v. Basrah. Rondo, 20 te San Francisco. Rotti, 24 v. Charleston n. Houston. Sabang, 25 100 m. n.w. Singapore n. Akyab. Samarinda, 26 te Dar Es Salaam. Sarangan, 25 v. Aruba n. Kaapstad. Sarpedon, 24 te Amsterdam. Scherpendrecht, 26 te Cristobal. Schiedijk, 25 v. Baltimore n. New York. Senegalkust, 24 v. Amsterdam n. Bordeaux. Slamat, 26 te Hamburg. Sloterdijk, 24 v. Rotterdam n. Antwerpen. Soestdijk, 23 v. Newport News n. Philadelphia. Stad Alkmaar, 24 v. Mobile n. P.ort Everglades. Stad Gouda, 24 600 m. z.o. Kp. Race n. Baltimore. Stad Haarlem, 25 160 m. z. Dakar n, Pepel. Stad Rotterdam, 25 100 m. n.n.w. Finist. n. Pepel. Stad Schiedam, 25 70 m. n.n.o. Finist. n. R'dam. Stad Utrecht, 24 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Stad Vlaard., 25 310 m. n.n.w. B'muda n. Baltimore. Stanvac Lirik, 27 te Surabaja verwacht. Statendam, 25 le Luanda. Stentor, 24 v. New Orleans n. Maracaibo. Steven, 26 te Dublin. Straat Cook, 27 te Port Elisabeth verwacht. Straat Johore, 26 te Surabaja. Straat Lombok, 26 v. Melbourne n. Adelaide. Straat Malakka, 26 te Rio de Janeiro. Straat Torres. 26 te Cochin. Sumatra, 25 v. Balikpapan n. Makassar. Tabian, pass. 25 Jamaica n. Houston. Tahama, pass. 25 Kp. Bon n. Isle of Grain. Talisse, pass. 25 Ouesant n. Amsterdam. Tankhaven I. 26 te Sungeigerong. Taria, 25 80 m. z.o. Port Moresby. Tawali, 25 v. Trincomale n. Madras. Tegelberg, 25 v. Mauritius, n. Singapore, 'lelamon, pass. 25 Cuba n. Mobile. Ternate, 25 v. Bremen n. Antwerpen. Tero, 24 v. Rotterdam n. Bremen. Teucer, 25 te Telicherry. Themis, 25 240 m. n.o. Tuksiel n. Curagao. Theobaldius, 25 v. Cristobal n. Curagao. Tiberius. 24 v. Bremen n. Antwerpen. Titus, 25 v. Hamburg n. Antwerpen. Tomocyclus 24 470 m. z.z.w. Bermuda n. N. York. Triton, 26 te Houston. Trompenberg, 25 v. Bombay n. Australië. Utrecht, 26 te Tandjong Priok. Van Riebeeck, 25 460 m. o. Sydney n. Sydney. an Waerwijck, 26 te Saigon verw. v. Singapore. Vivipara. 26 te Suez. Vlist, 25 380 m. w.z.w. Kp. Sable n. Rotterdam. Waal, 26 te Rotterdam. Westerdam, 25 650 m. w.z.w. Kp. Race n. R'dam. Westertoren, 25 240 m. o.n.o. P'maribo n. Curagao. Westland, 25 30 m. w. Finisterre .n Halifax. Willemstad, 25 te Amsterdam. Wollersum 25 te Brownsville verw. v. N. Orleans. Wonorato, 25 te San Francisco. Wonosari, pass. 25 Malta n. Halifax. IJssel, 25 v. Izmir n. Thessaloniki. Zonnekerk, 25 v. Lorenco Marques n. Beira. SLEEPVAART Atlas, 26 te Rotterdam. Barentsz Zee. 26 v. Fawley te Antwerpen. Cycloop, 23 115 m. z.o. Malta n. Perzische Goli. KT0lrei, ,?10 m' w n-w- Key West n. Arab. Golf. Noordholl.. 23 140 m. o.n.o. Bonaire n. Maracaibo. Thames, 26 v. Maassluis n. Lissabon. Titan. 23 210 m. o. San Miguel (Az.) n. Gibraltar. zwarte Zee. 26 315 m. o.z.o. Houston n. Houston.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10