GOLDEN FICTION r Wereldsuprematie hoofdschotel van het 21ste partijcongres „Geen enkele misgreep in al die jaren. Twee vrouwen lieten broer en zuster negen jaar verkommeren agre gola Van dag tot dag Processen in Cuba geen vertoning meer Hun slachtoffers waren uitgehongerd en onbeschrijfelijk vervuild Jezuïetencolleges in Egypte gesloten raatótcel ÏBCiï öf faprlpÖFii fp DINSDAG 27 JANUARI 1959 3 Zwaartepunt Capitulatiebesprekingen in Tapanuli op Sumatra Nederlands-Duits overleg Amerika moet over tien jaar voorbijgestreefd zijn Ontstellende ontdekking in Groningen Beren Drie doden in het verkeer Israel vraagt bijeenkomst van Veiligheidsraad Lof voor Israel ontdekt in aardrijkskundeboek Westelijke voorstellen op de Geneefse conferentie Gelijke vertegenwoordiging in de controle-organen &p de Nu in Moskou vandaag de kroon op het werk van Kroesjtsjev wordt gezet het eenentwintigste partijcongres betekent de formele bevestiging Van Kroesjtsjev's alleenheerschappij heeft de Sovjet- Unie dus opnieuw een dictator aanvaard, zodat de mening en de actie van het moderne Rusland bepaald zullen worden door één man. Kroesjtsjev is, ondanks zijn grillige openhartigheid en vaak botte manier van „de dingen bij hun naam noemen" toch een gesloten boek voor zijn tegenspelers op het internationale forum. Zijn oogmerken zijn onduidelijk, zijn methoden ondoorzichtig, zijn plannen ge heim. Waaruit volgt dat zijn openlijke woorden sceptisch moeten worden ge waardeerd en voorzichtig geïnterpreteerd nóg sceptischer en voorzichtigerdan men in het algemeen de uitlatingen van staatslieden en politici moet verstaan. Nu heeft Kroestsjev tijdens een recep tie openlijk toegegeven, dat hij bang is van de oorlog. Dat is een uitlating die men van een dictator niet verwachten zou, vooral niet omdat een dergelijke figuur de mythe van heldendom en nationalisme broodnodig pleegt te hebben om zich te handhaven. Als het interdaad waar is, dat de Russische partijbaas van deze mythe afstand heeft gedaan en de glorie van de oorlog beschouwt als een in onbruik geraakt demagogisch middel, is hij een stuk verder dan zijn voorgangers-in-de- dictatuur. „Ieder mens met gezond ver stand moet bang zijn van de oorlog", heeft hij erbij gevoegd. „In het spelen met oorlog schuilt geen heldhaftigheid, doch lafheid de lafheid van de zelf moordenaar." Dit is nu juist wat men in het Westen steeds van de Moskouse machtskliek heeft gevreesd namelijk dat men daar in geval van nood zou grijpen naar het zelf moordmiddel, dat de oorlog in zijn mo derne gedaante geworden is. Als het waandenkbeeld van de winst mogelijkheden, die een oorlog zou kun nen beloven, niet meer wordt gepropa geerd en zelfs de woorden „lafheid" en „zelfmoord" worden gebruikt om de reali teit aan te duiden, komt ten aanzien van de Sovjet-Russische dictatuur de vraag naar voren, of het inderdaad waar is dat Kroesjtsjev zich voor de toekomst wil bepalen tot het strijdperk van economie en produktie, en het idee van „te vuur en te zwaard" als onbruikbaar heeft ver worpen. Het is een vraag die voor het Westen van enorm belang is, omdat dan ook hier het zwaartepunt zal moeten worden ver legd, wil men niet verslagen worden op een ander terrein dan dat, waarop men zich beveiligd heeft. DJAKARTA (AFP) Men is thans aan het onderhandelen over de massale over gave van opstandelingen in Tapanuli (een gebied tussen Midden- en Noord-Sumatra). Dit heeft generaal-majoor Nasution. staf chef van het Indonesische leger, maandag te Medan in antwoord op een vraag over zijn jongste reis naar Tapanuli verklaard. De generaal wilde geen verdere bijzonder heden meedelen. Hij maakt op het ogenblik een inspectiereis door Sumatra. De opstandelingen hadden zich tien maanden geleden in Tapanuli terugge trokken nadat zij tevergeefs hadden ge tracht de macht over te nemen. HAVANA (Reuter) De berechting van oorlogsmisdadigers is maandag in Hava na hervat. De processen worden echter niet meer gehouden in het sportstadion maar in een militair gebouw aan de rand van de stad. Maandag stond een oud leger officier van het regime van Batista te recht, Pedro Morejon Valdes. Hij wordt beschuldigd van het plegen van 50 wreed heden en moorden. Reportages voor tele visie en radio zijn op verzoek van Fidel Castro afgelast in verband met de emotio nele uitwerking, die deze op de bevolking hadden. (UPI) Fidel Castro keert vandaag uit de Venezolaanse hoofdstad Caracas naar Cuba terug. Men verwacht dat de diplomatieke betrekkingen tussen Cuba en de Dominicaanse republiek spoedig zul len worden verbroken. De dictator van de Dominicaanse republiek, Trujillo, heeft namelijk verklaard, dat de vier vliegtui gen, waarmede Batista en zijn belangrijk ste aanhangers naar Ciudad Trujillo vluchtten niet zullen worden teruggege ven. Castro heeft zich herhaaldelijk misprij zend uitgelaten over Trujillo's dictatuur. Camilo Cienfuegos, stafchef van het re bellenleger, heeft gisteravond in het oorlogsmisdadenproces verklaard, dat hij zelfmoord zou plegen, indien de be klaagde, kapitein Pedro Morejon Valdes aan executie zou ontsnappen. Cienfuegos legde deze verklaring af, na dat drie getuigen a charge er niet in ge slaagd waren de bèklaagde te identifice ren. Deze getuigen hadden Morejon van oorlogsmisdaden beschuldigd, maar zij konden hem niet aanwijzen. (Reuter) Vier Cubaanse vakvereni gingen, waarvan de leden voor hun in komsten afhankelijk zijn van het toeris tenverkeer, hebben maandagavond een massabijeenkomst belegd, waarop van de regering heropening van de casino's is ge- eist. Deze waren sedert het begin van de omwenteling op last van Fidel Castro ge sloten. Het waren vakverenigingen van croupiers, winkeliers en handelaars, mu sici, revuegirls, kelners en chauffeurs. Te Havana zijn duizenden aanplakbiljetten aangebracht volgens welke 10.000 „Gas- tro-nomicos" (hotel- en casino-employés) door werkloosheid worden bedreigd. Be halve door deze vakverenigingen wordt op de regering ook druk geoefend door za- kenkringen, die aanvoeren, dat de casino's de voornaamste steunpilaren zijn voor het toeristenverkeer, dat in de economie van Cuba in belangrijkheid direct na de sui kerindustrie komt. (Van onze correspondent in Bonn In de Westduitse hoofdstad Bonn zijn gis teren voor het eerst na een lange onderbre king weer Nederlands-Duitse besprekin gen gehouden. Onderwerpen van ge sprek zijn thans in het bijzonder de Ne derlandse eis van 125 miljoen gulden als schadevergoeding voor de slachtoffers van het nazi-regiem, het Eems-Dollartpro- bleem en de eventuele teruggave aan Duitsland van Elten en de Zelfkant. Dit overleg wordt vapdaag voortgezet en zal morgen worden beëindigd, waarna bin nenkort in Den Haag verdere besprekin gen zullen plaatshebben. Van Nederlandse zijde wordt het over leg geleid door dr. H. R. van Houten, di recteur-generaal Politieke Zaken, voorts is bij de besprekingen aanwezig dr. H. J. Levelt, directeur Europa, beiden van het ministerie van Buitenlandse Zaken. De Duitse ambassadeur in buitengewone dienst dr. R. Lahr leidt van Duitse kant de besprekingen. Van onderhandelingen in een beslissende fase is nog geen sprake. Deze zullen te zijner tijd worden gevoerd door de beide ministers van Buitenlandse Zaken, mr. Luns en dr. Von Brentano, ter afsluiting van besprekingen over die on derwerpen, welke op ambtelijk-technisch niveau zijn afgehandeld of om gerezen moeilijkheden, die een politieke oplossing vereisen, uit de weg te ruimen. Beide mo gelijkheden doen zich nog niet voor. De be sprekingen van gisteren kwamen neer op een wederzijdse oriëntering. Een aantal specialisten van de Nederlandse departe menten van Verkeer en Waterstaat en van Buitenlandse Zaken is bij deze besprekin gen ingeschakeld. MOSKOU (Reuter) Het hoofdonder werp van discussie op het 21ste commu nistische partijcongres te Moskou, dat vandaag is geopend, zal zijn Kroesjtsjevs plan om Rusland de wereldsuprematie te geven in 1970. Als de berekeningen van het Kremlin juist zijn zal de Sovjet-Unie in 1970 veel meer voortbrengen en veel voortvarender zijn dan welk land ook ter wereld, Amerika inbegrepen. De basis voor deze plannen is Kroesjtsjevs zeven jarenplan dat het congres zal bespreken, en in alle onderdelen zal worden goedge keurd. Het plan strekt zich uit van 1959 tot 1965 en is technisch gesproken reeds op 1 januari van dit jaar in werking ge treden, ofschoon het congres de uiteinde lijke gestalte aan het zeven-jarenplan zal geven. Een van de belangrijkste onder delen van het plan is de verhoging van de levensstandaard en de opbrengst van de consumptiegoederen, ofschoon de nadruk zal vallen op de ontwikkeling van de zware industrie. Sinds het laatste congres, dat drie jaar geleden werd gehouden, toen Kroesjtsjev afrekende met het Stalinisme, zijn de lonen omhoog gegaan en de werk uren verkort. Een campagne voor huizen bouw werd ingezet en er was meer voed sel en kleding te koop tegen lage prijzen. Een partijcongi-es is de belangrijkste ge beurtenis in Rusland. In tegenstelling tot de Opperste sovjet of het „parlement", dat twee tot drie maal per jaar vergadert om de lopende gebeurtenissen te bespreken, wordt het partijcongres eens in de drie of vier jaar gehouden. Het partijcongres heeft meer macht en een uitgebreider werkterrein het geeft de grote lijnen van de binnenlandse ontwikkeling en de buitenlandse politiek in de volgende jaren aan. Indien politieke onderwerpen worden besproken op het congres zullen de afge vaardigden misschien debatteren over de positie van ex-premier Boelganin en andere leden van de antipartijgroep, die door Kroesjtsjev zijn uitgestoten. Op Int ogenblik telt de communistische partij van de Sovjet-Unie, de machtigste politieke partij ter wereld, 6.800.000 leden en onge veer 400.000 kandidaat-leden. Elke afge vaardigde op het congres vertegenwoor digt 6000 leden. Er zijn ongeveer 1100 af gevaardigden aanwezig. Het congres wordt gehouden in de vergaderzaal van het grote Kremlinpaleis. De vergaderingen duren gewoonlijk vijf tot tien dagen. (UPI) Kroesjtsjev heeft zijn positie sinds het twintigste partijcongres van 1956 aanzienlijk versterkt. Van de elf kop stukken die in 1956 het partijpresidium vormden, zijn er nog maar vijf over Kroesjtsjev heeft het centrale comité als een man achter zich staan zelfs Lenin heeft het zo niet meegemaakt Mao Tse Toeng en zijn volkscommunes vormen echter een vraagstuk, evenals het revisionisme, met Tito als voornaamste exponent, waarover de bestuurders van het wereldcommunisme een oordeel moeten geven. Voor het eerst worden buitenlandse verslaggevers tot het congres toegelaten. Journalisten van buitenlandse persbureaus hebben namelijk toestemming gekregen de openingsdag te verslaan. De redevoeringen die op het congres worden uitgesproken zullen wel in de Russische pers worden gepubliceerd. Mogelijk zal een verslag van het gehele congres in boekvorm worden uitgegeven. Voor het eerst sinds het einde van de tweede wereldoorlog wonen weer gedele geerden van de Amerikaanse communis tische partij het congres bij. Dit is mogelijk door een beslissing van het Hooggerechtshof te Washington, dat het departement van Buitenlandse Zaken niet de bevoegdheid heeft de paspoorten in te trekken van personen met commu nistische sympathieën. Advertentie 95 „Vraag het alle supporters: het doel van de roker is kwaliteit en die is bij Golden Fiction in goede handen. Nooit een misgreep op dat punt. Van mijn eerste Golden Fiction, nu al weer jaren geleden, tot aan het verse doosje van vanmorgen, altijd een perfect samenspel van zachtheid en smaak. En met een aroma voorde eretribune..."! De zachtste van alle De recherche te Groningen is tot de ont stellende ontdekking gekomen dat in een huis in de Korrewegbuurt twee mensen, een broer en een zuster van in de 50 jaar, door twee zusters van tussen de 50 en 60, die de „huishouding" deden, op schande lijke wijze zyn verwaarloosd en van de buitenwereld afgesloten gehouden. De broer zag af en toe kans het huis uit te glippen en verzamelde dan etensresten uit vuilnisemmers en rookte sigaretten van gevonden peukjes. Zijn zuster had de laat ste negen jaren het huis nooit verlaten. Zij is enigszins debiel en lag de gehele dag in een donkere, onverwarmde afgesloten kamer met als bedekking een paar ver sleten zakken. De broer „woonde" eveneens in een on verwarmde kamer en had één gewatteerde deken tot zijn beschikking. Beiden waren op onbeschrijflijke wijze vervuild. Sedert hun komst in Groningen, negen jaar ge leden, hadden zij zich nooit kunnen wassen of verschonen. De nagels van de verwaar loosde vrouw waren meer dan negen centi meter lang. Zij leed in ernstige mate aan hongeroedeem, daar de laatste jaren haar voedsel slechts uit aardappelsoep had be staan. De zusters, die de „huishouding" deden, waren ruim negen jaar geleden na het overlijden van hun bemiddelde ouders van Winschoten naar de stad Groningen ver huisd. Buren wisten niet beter, of alleen deze twee zusters woonden in het nuis. De man glipte bij zijn clandestiene uitstapjes de achterdeur uit. Hij zorgde er angstvallig voor dat hij nooit werd gezien. Onlangs werden de zusters, die maar één gedachte hadden, namelijk het ongerept be waren van het fikse ouderlijke kapitaal, verwikkeld in een civiele procedure. Zij weigerden namelijk een timmerman, die in hun kamer enige noodzakelijke reparaties had verricht, te betalen De zaak kwam voor het kantongerecht en daar viel het vreemde gedrag van de zusters op. Zij wilden per se niet tesamen van huis en LONDEN (UPI) De vrouw van de berentemmer Franz Krest belde dezer dagen bekommerd de Londense politie op, om te melden, dat haar man met een vrachtauto vol beren allang thuis in Billerigay in Essex had moeten zijn, maar dat hij nog steeds niet gearriveerd was. Zij vreesde, dat haar man de weg was kwijtgeraakt en ivanhopig trachtte de stad uit te komen, terwijl zijn vijf beren in de bak steeds hongeriger iverden. De politie werd uiteraard ac tief, hetgeen alleen al bleek uit het stijgen van het aantal beren in de mel dingen hierover. Het kwam zelfs tot vierentwintig beren en als vrachtauto's met opleggers deze hadden kunnen be vatten ware er spoedig sprake geweest van tweehonderd beren. Toen Londen voor een deel in rep en roer was, zwaaide in Billerigay de tem mer zelf met zijn vrachtauto met de vijf oorspronkelijke beren het pad naar zijn woning op. Hij was wat laat en de beren gaven met afgeronde gebaren te ken nen, dat zij wel iets zouden lusten. Maar niet zoveel als men toen in Londen nog vreesde. toen zij daartoe uiteindelijk gedwongen waren, sloten zij alles zeer goed af en waren tijdens de behandeling van de zaak onverklaarbaar zenuwachtig. Men ver moedde dat er iets niet in de haak was. Een rechercheur ging eens informeren bij het Bureau Bevolking en toen kwam aan het licht, dat de zusters niet alleen woon den, maar dat er nog twee mensen in het huis aanwezig moesten zijn. De zusters weigerden aanvankelijk de recherche tot de kamers toe te laten, waar hun broer en zuster te bed lagen, doch moesten uitein delijk voor de sterke arm zwichten. De recherche waarschuwde daarna on middellijk de psychiatrische dienst, die constateerde dat alle vier bewoners van het huis geestelijk gestoord waren. Zij zullen allen in een inrichting worden op genomen. Maandag is de 55-jarige makelaar C. L. H. Zabel, wonend aan de Koekoeksweg in Aerdenhout, op de Schipholweg by Bad hoevedorp dodelijk verongelukt. Nadat de heer Zabel met zijn personenauto een an dere auto had ingehaald, is zyn wagen ge slipt. De auto sloeg over de kop en be landde in een langs de weg liggende tocht sloot. De heer Zabel kwam door verdrin king om het leven. Maandagmiddag is op de grens van Uit geest en Wormerveer te West-Knollendam een oersonenauto in het water van de tochtsloot gereden. Een der inzittenden, de 57-jarige bedrijfsleider van een chemische fabriek te Beverwijk, de heer J. de Boer uit Velsen, kon aan de kant komen. Met een voorbijganger heeft hij daarna de mede-inzittende, de 44-jarige mevrouw G. J. Kamphuis-Hagen uit Beverwijk, die vermoedelijk achter het stuur zat, op het droge gebracht. Zij was reeds bewusteloos. Ruim een half uur heeft men getracht de levensgeesten op te wekken. De vrouw is naar het ziekenhuis te Zaandam overge bracht. Daar bleek dat zij was overleden. Maandagochtend is het 8-jarig zoontje van de familie Van der Puin op de Scha- gerweg te Middenmeer aangereden door een auto. Het kind was op slag dood. De trein Roermond-Sittard is maandag op een onbewaakte overweg onder Maas- bracht ingereden op een jeep. Het voertuig kwam in de sloot naast de spoorbaan. De twee inzittenden, de 48-jarige handelaar F. Bouwens uit een woonwagenkamp in de omgeving en zijn I6-jarige zoon, zijn in vrij ernstige toestand in het ziekenhuis in Roermond opgenomen. NEW YORK (Reuter) Israel heeft maandag gevraagd om een speciale bijeen komst van de Veiligheidsraad ter bespre king „van hernieuwde agressie van strijd krachten van de Verenigde Arabische Re publiek aan de Israelisch-Syrische gz-ens". Het verzoek is gedaan m een brief van de Israëlische permanente vertegenwoordiger bij de UNO, Eban, aan de huidige voorzit ter van de Veiligheidsraad, de Tunesiër Mongi Slim. CAIRO (Reuter) De Egyptische bla den melden, dat de regering van de Ver enigde Arabische Republiek besloten heeft alle jezuïetencolleges in Egypte te sluiten Het gi-ote college, dat verbonden is aan de „Kerk van de Heilige Familie" te Cairo is zondag door de autoriteiten gesloten. De kranten hebben de reden, die geleid heeft tot sluiting, niet vermeld. Aangenomen wordt dat de maatregel genomen is naar aanleiding van de beweringen dat de jezuietencolleges propagandistische activi teit uitoefenen. Volgens het semi-officiële dagblad „Al Ahi-am" heeft het ministerie van Onder wijs verklaard, dat het college van de Heilige Familie is gesloten, omdat het leer programma niet overeenkomt met de Arabische nationale gedachtengang, maar wel de verschillen in de gemeenschap aan moedigt. De vertegenwoordiger van het Vaticaan mgr. Eddi, heeft maandag tegen de sluiting van de colleges geprotesteerd. Het Egyp tische weekblad ..Akhersaa" heeft de af gelopen weken een felle campagne tegen de colleges gevoerd, omdat bij het onder wijs een aardrijkskundeboek gebruikt wordt, waarin Isi-ael wordt geprezen. Het regeringsblad „La Bourse Egyp- tienne" verklaarde maandag, dat het onderwijsprogram van de colleges in het vervolg geheel in overeenstemming zal zijn met de richtlijnen van het ministerie van Onderwijs. GENèVE (AFP-Reuter) De westelijke afgevaardigden op de conferentie over de kwestie van het verbod der kernproeven te Genève hebben nieuwe voorstellen over het bemannen van controleposten gedaan. De Verenigde Staten en Groot-Brittannië willen vier of vijf Russische controleurs op controleposten in hun land toelaten on geveer de helft van de totale technische staf, die voor het overige uit vertegenwoor digers van andere landen, welke zich bij een verdrag aansluiten, zou bestaan. De westelijken stellen voor dat in de staven op het gebied der drie kernmogendheden geen vertegenwoordigers van het te controleren land zitting zullen hebben. Dit land zal wel waarnemers kunnen toevoegen. De Russen willen integendeel dat de staven een nationaal karakter hebben, met toevoeging van buitenlandse waarnemers die vrijheid van beweging zouden hebben. De westelijke afgevaardigden zeggen hier tegenover dat technici van het eigen land moeilijk een ontploffing waartoe hun rege ring opdracht heeft gegeven, kunnen aan brengen. Het bezwaar van de Russen tegen het westelijke voorstel is, dat internatio nale staven van technici „bewijzen" van ontploffingen zouden kunnen verzinnen of zich aan spionage schuldig zouden kunnen maken. De Amerikanen en Britten stellen verder voor, dat in de andere geen kernwapens bezittende landen een derde van het controlepersoneel uit Britten en Amerika nen, een derde uit Russen en de rest uit een internationale groep zal bestaan. J Mijn Goede Heertje Kent u het verhaal van het Goede Heer tje? Natuurlijk kent u het. De kranten hebben er vol van gestaan en staan er weer boordevol van. Meer dan twee miljoen van een ander in het rond gegeven, een dag vaarding van 21 pagina's, een proces verbaal van het persoonlijk verhoor van meer dan 60 foliovellen, alsjeblieft. Maar mijn verhaal van het Goede Heertje kent u niet. Dat is meer binnens kamers gebleven. Ik woon, niet ver van waar het Goede Heertje woonde, in een rustige, brede avenue, beplant met hoge bomen, waarvan je 's avonds in de stilte het ruisen van de kruinen hoort als een geweldig gefluister dooreen. De chauffeur van het Goede Heertje liet in de laan dagelijks twee zwaarlijvige, nare hondjes uit. Op een dag wees mijn dochtertje, op dc wandeling met mij, naar de beesten en zei: „Ik wil er zo één". Ik zei: „Nee". Hier had het bij kunnen blijven, maar het was één van die kritieke momenten in een mensenleven. Het Goede Heertje zelf kwam naderbij. Hij knoopte een ge sprek aan met mijn dochtertje en beloofde haar een dergelijke hond. Ik zei natuurlijk weer: „Nee" en „Ik stuur hem u direct terug". Het Goede Heertje hield aan: „Iets an ders dan, wat wil uw dochtertje van mij hebben?" Ik zei: „Ze mag niets van vreem de mannen hebben vóór ze achttien is". „Wat wil haar moeder dan", zei het Goe de Heertje, berstensvol goedheid, „die is toch boven de achttien". „Ik", zei ik en lachte geheimzinnig, „als u wist wat ik wilde. Dat krijg ik van geen mens". „Nou, zeg het maar, ik kan alles geven". Intussen was de chauffeur met de hon den bij ons komen staan. Hij knikte mij aanmoedigend toe. Ik moest maar zeggen wat ik wilde. „Wat ik wens", zei ik, „dat geeft een man niet zonder bijbedoelingen en dan alleen aan meisjes van achttien". „Hè, nee", zei het Goede Heertje, een beetje teleurgesteld door mijn lelijk wan trouwen, „ik heb nooit bijbedoelingen en alle mensen, ook boven de achttien, zijn lief". De chauffeur knikte heftig. „Ik wil", zei ik, „een bungalow op Cap Martin. En ik weet ook precies waar. Er is daar in de ronding van de baai een rots, waarop twee dennen groeien en aan de wegkant een grote mimosaboom. Het water van de zee is er doorschijnend donker blauw, je kunt de schelpen onder water zien. Daar wil ik een bungalow, op Cap Martin". „Die k.rijg je", sprak het Goede Heertje, bijgestaan door het geknik van de chauf feur. „Geef mij maar alle gegevens precies op. Kom vanavond bij me. Met je man, want ik heb immers geen bijbedoelingen. Jij krijgt van mij je bungalow op Cap Martin". Ik kwam natuurlijk niet. De volgende dag ontmoette ik de chauffeur weer. Hij keek verwijtend. Ik had moeten komen, zei hij, zijn meneer méénde zulke dingen. Ik had werkelijk die bungalow gekregen bij die schelpen onder water. Zijn meneer gaf graag, hü had aan zoveel mensen ge geven, ik had het best kunnen aannemen. „Dat vind ik dan schandelijk van die mensen", zei ik oprecht. „Want ofwel uw meneer is dronken of niet goed wijs, of wel er is een vuiltje aan", en met forse stanpen verwijderde ik mij. En later kwam dan die hele financiële Köpenickiade aan het lichf en bleek, dat ik werkelijk een bungalow op Cap Martin had kunnen hebben, op de rots onder de dennen bij dz mimosaboom. Kijk, nu hoorde ik dan niet tot de beste stuurlui, die aan de morele wal staan, maar ik heb wèl het gevoel, dat ik de boot gemist heb. Maps Valk A rlT>nr+ nr)+i o ...op een kou-ou-de winterse dag In december. Holland huivert. Kou en nattigheid zijn fel in 't offensief. Pas op! Bescherm U tegen hoest, heesheid, ver koudheid en keelpijn. Neem Agré Gola! Voorkomt verkoudheid, aandoeningen van de luchtwegen, hoest, heesheid enz. Doosje met 60 tabletten f. 0.98. noem de naam - voor alle zekerheid Uit de Opregte Donderdagsche Haar- lemsche Courant van 25 January 1759 DUYNKERKEN. Gisteren zijn alhier door den Kaper Le Lambe- rau 2 Engelse Pryzen, de eene met Kooien en de an dere met verscheydene Koopmanschappen geladen, opgebragt; daarentegen verneemt men, dat onze Kapers Le St. Michel en l'Anenyme door de Engelschen genomen zijn.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5