en zien ZIE F om en Doppie Het huis der conflicten maken in onze ZEVEN etalages JALOUZIEËN Wel beter - Niet duurder Agenda voor Haarlem 4 ÜHËË televisie IGINGEN EN iOUWINGEN Verjaardagsfeest .en nog sport toe De radio geelt dinsdag T elevisieprogramma ALUMINIUM JALOEZIEËN Machinist bij aanvaring op Theems omgekomen Radio-amateurs helpen ziekenhuis in Belgrado Muziekfestival in Pradés van 420 juli Amsterdam kreeg 200 duiven van het San Marco- plein in Venetië Mgr. P. J, A, Moors bisschop van Roermond Opvarende van de „Dina" door kolendamp overleden Socrates (per helikopter) op bezoek bij Haagse studenten Kantonrechter heslist: Afbuigend rijverkeer moet voetgangers laten voorgaan „Vox Humana" geeft concert Kerkelijk Nieuws DOOR IRIS BROMIGE Twee gestrande schepen blokkeerden Wester schelde Nederlands schip op zwarte lijst Aangevaren „Ely" zonk MAANDAG 2 FEBRUARI 1959 Het zaterdagavondprogramma begon ter gelegenheid van de verjaardag van Prinses Beatrix een half uur eerder dan gewoon lijk en had een verlengstuk door een Euro- visie-uitzending uit San Remo, waar de Italiaanse kandidaat voor het Europese Songfestival werd aangewezen. Onder de titel „Eenentwintig rozen voor Prinses Beatrix" bracht de NTS een extra journaal over het leven van de jarige prin ses, waarbij belangrijke gebeurtenissen, die het Nederlandse volk zich nog goed kan herinneren, op het scherm kwamen. Fred Bredschneyder verzorgde de produktie. Van goed gehalte was de AVRO- weekend-show, ingeleid door de omroep- ster Ageeth Scherphuis na een afwezigheid van enkele weken dank zij de medewer king van internationale artiesten uit caba ret en variété. De Amerikaanse zangeres Leontyne Watts zong „St. Louis Blues" en een spiritual en met medewerking van het Kiernander-ballet „Ol'man river". Er was goede Duitse acrobatiek. Het verdere mu zikale gedeelte werd prettig en vlot ver zorgd door het Cubaanse trio Don Barreto en de vermaarde Engelse vocale groep „The coronets" (in het jaar van de kroning van Koningin Elizabeth opgericht). Rens van Dorth heeft afscheid genomen van de weekendshow en René van Vooren verving hem traditioneel maar niet onverdienste lijk. Hij leidde nummers in, zittend tussen de toeschouwers en had grappige vondsten, waarna hü het publiek in de studio en de kijkers aardig vermaakte. Het verloofde paar Ilse Wessel (radio-omroepster) en Jaap Dubbelboer (student-zanger) deed het aardig met een liedje. De bekende rubrieken „Luipaard op schoot" en „Van je familie moet je het heb ben" (waarbij een bakker uit Wijk aan Zee een matteklopper boven driehonderd gulden verkoos) waren het aanzien waard, alvorens de reis naar San Remo werd aan vaard. Niet minder dan veertien landen waren zondagmiddag aangesloten met Davos voor een rechtstreekse reportage van de Euro pese kampioenschappen kunstrijden. Voor Nederland werd het commentaar verzorgd door Siebe van der Zee, die echter veel te veel praatte. Steeds weer vertelde hij de kijkers datgene wat men net op het ijs had zien gebeuren en dat werkte storend. Even storend als de beelden van de opdringerige fotografen, die de kampioenen omringden en waardoor de t.v.-cameralieden de win naars en winnaressen slechts bij flitsen op het scherm konden brengen. De rechtstreekse reportage van de jaar lijkse carnavalsoptocht uit Viareggio ging wegens het slechte weer niet door. maar des avonds kon men toch nog enkele uren voor het toestel gaan zitten, want toen kreeg men een voortreffelijke reportage te zien van de negende open Nederlandse tafeltenniskampioenschappen in Eind hoven. Voortreffelijk omdat de camera's uitstekend waren opgesteld en voortreffe lijk ook omdat commentator Co Hogen- doorn zün taak kennelijk begreep. Hii lichtte slechts af en toe een bepaalde spel situatie toe. maar voor de rest hield hij zijn mond. En dat is vooral bij sportwed strijden zo belangrijk. Beeldschermer HILVERSUM I. 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8,00—24.00 AVRO. AVRO7.00 Nieuws. 7 10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gvmn. voor de vrouw. 9.10 De groen teman. 9.15 Gram. 9.35 Waterstanden. 9.40 Mor- genwiiding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Gram. 11.15 Voor de zieken. 12.00 Jazzmuz. 12.20 Regeringsuitz.Landb.rubr.1. Landbouw kundig weeroverz. 2. De nieuwe rassenlijst voor de landbouw. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Mil. ork. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metropole-ork. 13.55 Beursber. 14.00 Bariton en piano. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.30 Pianorecital. 16.00 Een merkwaardige ont moeting met een grote diva. causerie. 16.15 Gram. 16.30 Voor de jeugd. 17.30 Jazzmuz. 17 55 Meded. 18.00 Nieuws. 18.15 Pianospel. 18.25 Paris vous parle. 18.30 R.V.U.: Menselijke verantwoordelijk heid in het arbeidsproces, door dr. ir. J. J. van der Spek. Tweede lezing. 19.00 Voor de kinderen. 39.05 Alles op één kaart. 20.00 Nieuws 20.05 Ca- baretprogr. 20.55 Gram. 21.45 Act. 22.00 Toneel beschouwing. 22.15 Planorecital. 22.40 Orgelconc. 23.00 Nieuws. 23.15 Beursber. te New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Moderne muziek. HILVERSUM H. 298 M. 7.00—24.00 KRO. KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram. 7.30 De Douche. 7.40 Gram. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nieuws.8.15 Gram. 8.50 Voor de vrouw. 9.40 School radio. 10.00 Voor de kinderen. 10.15 Lichtbaken, caus. 10.30 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.30 Grém. 11.50 Als de ziele luistert, caus. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Gram. 12.50 Act. 13.00 Nieuws. 13.15 Zonne wijzer. 13.20 Gram. 13.30 Amus.muz. 14.00 Franse chansons. 14.15 Gram. 14.35 Voor de vrouwen van het platteland. 14.45 Zang en piano. 15.10 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Voor de jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitzend. Rijksdelen Overzee: Australisch Nieuw-Guinea, door J. J. van der Laan. 18.00 Lichte muz. 18.20 K.V.P.. pol. caus. 18.30 Voor de jeugd. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws. 19.10 Act. 19.20 Sportpraatje. 19.30 Gram. 20.00 SUS-actie. 21.20 Viool en piano. 22.00 Aan de poorten van een nieuwe tijd, caus. 22.30 Gram. 22.45 Avondgebed en lit. kal. 23.00 Nieuws. 23.15—24.00 Gram. BRUSSEL. 324 M. 12.00 Gram. 12.15 Pianospel. 12.30 Weerber. 12.34 Tuinb.kron. 12.40 Pianospel. (Om 12.55 Koersen). 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 14.00 Schoolradio. 15.45 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Symfoniemuziek. 17.00 Nieuws. 17.10 Pianorecital. 17.40 Zang en piano. 17.45 Boekbespr. 18.00 Voor de jeugd. 18.30 Voor de sold. 19.00 Nieuws. 19.40 Gram. 19.50 Syndicale kron. 20.00 Gram. 20.30. 20.45 en 21.00 Idem. 21.30 Gmr.ork. 22.00 Nieuws.. 22.15 Viool en piano. 22.45 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DINSDAG NTS: 19.30 Intern, agrarisch nieuws. 20.00 Journ. en weeroverzicht. 20.20 Intern, keuken. 20.30 Het grote offensief, film. 21.0022.30 film. Advertentie Nijvere mannenhanden vervaardigen met de machines de bakken en lamellen en vlotte meisjes monteren met vlugge hand de Luxaflex jalouzieën. •fe Desgewenst meteen voor U! "fe 's Morgens besteld, 's avonds opgehangen! •fe Overdag volmaakte zonwering met lichtregeling. ■fe 's Nachts koude afsluitend, dus brandstof besparend -fe 16 prachtige pasteltinten, geschikt voor IEDER interieur. De fabriek is in werking dagelijks van 101 en 26 uur. Woens dag 4 en vrijdag 6 febr. van 710 uur 's avonds in de etalages van Geopend van 8—12.30 en 13.4518.00 uur- Dinsdagmiddag gesloten .oAoi LONDEN (UPI) Zaterdagmorgen zijn op de Theems in Londen, nabij de East India Docks, twee vrachtschepen in aan varing geweest. Van de „Ocean Coast", een schip van 1173 ton, dat het havenbassin binnenvoer, werd het achterschip zwaar beschadigd toen de uitgaande, S596 ton metende „Beechmore" het schip van achte ren raakte. De vierde machinist van de „Ocean Coast", die in zijn hut lag te sla pen, kwam bij de botsing om het leven. Een ziekenhuis in Belgrado, dat gebrek had aan een speciaal preparaat, Durabolin, zal binnenkort een zending van dit genees middel ontvangen, dank zij de medewer king van radio-amateurs. De Rotterdamse radio-amateur P. Fisser kreeg contact met een amateur in Belgrado, die vertelde dat het ziekenhuis in zijn stad dringend Dura bolin nodig had. Hij wist, dat het genees middel door Organon te Oss vervaardigd werd. De heer Fisser belde Organon op en het resultaat was, dat een zending Dura bolin voor verzending naar Belgrado ge reed gemaakt werd. PRADES (UPI) Het jaarlijks muziek festival van Prades in de Franse Pyre neeën, waaraan medewerking wordt ver leend door de bekende cellist en dirigent Pablo Casals, zal dit jaar gehouden wor den van 4 tot 20 juli. De programma's van de te geven concerten omvatten werken van Bach, Beethoven, Mozart, Brahms en Schubert. Naast Pablo Casals zullen op treden de pianisten Wilhelm Kempf en Mieczislaw Horsovski, de violisten Yehurii Menuhin en Christian Ferras, het Londens Bachgezelschap en het Londens Symfonie- Orkest. Het gemeentebestuur van Venetië heeft zaterdag per trein tweehonderd op het San Marcoplein gevangen duiven naar Am sterdam verzonden als een geschenk van de Italiaanse radio aan het gemeentebe stuur van Amsterdam. Een onbekend gebleven jongetje uit Amsterdam had een brief naar Venetië gestuurd waarin hij schreef niet te gelo ven dat de duiven van het San Marcoplein eten uit de hand van de toeristen. Er zijn zoveel duiven in Venetië, dat er best twee honderd af kunnen om te bewijzen dat de ze vogels heel mak zijn. Daarom krijgt Amsterdam ze cadeau ter aanvulling van zijn Damduiven. In Venetië verwacht men niet dat de twee honderd emigranten zullen terugvlie gen naar Venetië. (UPI) De paus heeft benoemd tot bisschop van Roermond Petrus, Joannes, Antonius Moors, directeur van het klein seminarie te Rolduc. De nieuwe bisschop is geboren op 25 augustus 1906 te Tungelroij bij Weert Hij werd tot priester gewijd op 30 april 1930. Daarna werd hij leraar aan het bis schoppelijk college te Weert. Op 1 okto ber 1942 volgde zijn benoeming tot direc teur van dit college en op 16 oktober 1957 werd hij door mgr. Lemmens, bisschop van Roermond, benoemd tot directeur van Rolduc. Mgr. Moors is de opvolger van wijlen mgr. A. Hanssen, die in juni van het vo rige jaar overleed Hij is de 21ste bisschop van Roermond sinds de oprichting van het bisdom en de zevende sinds het herstel van de kerkelijke hiërarchie in 1850. In Newport op het eiland Wight is de 21-jarige Nederlandse zeeman P. Tahey overleden nadat men hem bewusteloos had aangetroffen in het met kolendamp ge vulde vooronder van het Nederlandse mo torschip „Dina". Een Engelse medeopva- rende werd eveneens bewusteloos gevon den. Beiden werden naar het St. Mary's ziekenhuis te Newport vervoerd, maar Tahey bleek bij aankomst reeds te zijn overleden. De Engelsman is aan de bete rende hand. Met een voor hem wel zeer ongewoon vervoermiddel kwam zaterdag de Griekse wijsgeer Socrates naar Den Haag om de feesten bij te wonen, die de Haagse stu dentenvereniging viert omdat zij dertig 'jaar bestaat. Hij kwam namelijk per heli kopter, die op het Malieveld landde. Zijn leerling Nuclides',' schutspatroon van de lustrumvierende vereniging, verwelkomde hem samen met de commissie van ont vangst. Socrat s en Euclides omhelsden elkaar hartelijk, klommen op een podium en maakten grapjes over de hedendaagse po litiek, over studenten en andere zaken. Dc leden van de studentenvereniging waren voor de ontvangst van Socrates in calèches en koetsen naar het Malieveld gekomen. Na de ontvangst reed men naar het hotel „De Zalm", waar een buitengewone alge mene ledenvergadering werd gehouden. De heer J. H. A. K. Gualtherie van Weezei, hoofdcommissaris van politie te 's-Graven- hage, werd in deze vergadering geïnstal leerd als erepraeses van de vereniging. Maar een uurtje later keken Pum en Doppie met een bedenkelijk gezicht naar de lucht. „Kijk eenswat komen er opeens wolken!", zei Pum. „Ja", zei Doppie. „Als je het mij vraagt geloof ik dat we een flinke bui regen krijgen!" Ze kregen gelijk ook. Even later begon de regen in stromen naar beneden te vallen. Pum en Doppie' waren tijdig onder de tent gevlucht en zaten daar nu te luisteren naar het tikken van de stralen op het tentdak. „Het is maar goed, dat die landloper een greppel om de tent heeft gegraven!", zei Doppie. S889 Voor het kantongerecht te Amsterdam is een zaak behandeld tegen een automo bilist, die op 27 oktober van het vorig jaar geen voorrang heeft verleend aan een voetganger op een oversteekplaats. Het procesverbaal was opgemaakt op last van commissaris L. A. A. Cohen, die tevens voorzitter is van de afdeling Amsterdam der Nederlandse Vereniging Bescherming Voetgangers. Het procesverbaal was gebaseerd op ar tikel 28 lid 1 sub. 2 van het Wegenverkeers reglement, waarin staat dat bestuurders, die van richting wensen te veranderen, verplicht zijn de doorgang naast zich vrij te laten voor het verkeer dat zich naast hen of zo dicht achter hen bevindt, dat door dit veranderen van richting gevaar voor een aanrijding zou ontstaan. De vraag die de kantonrechter werd voorge legd was dus: moet een automobilist, die bij een kruispunt wil afslaan, voorrang verlenen aan voetgangers, die over een zebrapad hun weg rechtdoor willen vervol gen? De officier van Justitie achtte inderdaad artikel 28 op deze situatie van toepassing. Hij eiste tegen de automobilist een boete van 25 gulden. De kantonrechter legde 20 gulden boete op. Commissaris Cohen hoopt, dat de zaak tenslotte de Hoge Raad zal bereiken opdat na diens beslissing alle twijfel zal zijn weggenomen over de plicht van afbuigend rijverkeer om rechtdoorlopende voetgan gers te verlenen. '■sr ft z PO i PT"4- De gemengde zangvereniging „Vox Humana" t.e Zandvport...geeft woensdag 4 februari in „Zomerlust" aan de Hoofd straat aldaar een concert onder leiding van Anton de Beer. Medewerking verlenen Isa van der Meulen (sopraan), Willy Doorne bosch (piano) en Anton de Beer (piano). Ned. Herv. Kerk Bedankt voor RijSsen (3de pred.pl.): T. Langerak te Vinkeveen. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Driebergen: J. Brons te Mij drecht. Geref. Gemeenten Beroepen te Middelharnis: H. Rijksen te Vlaardingen. Advertentie 36. Of het nu bij toeval of opzettelijk was, maar Pauline slaagde er niet in Mark een ogenblik voor zich alleen te krijgen, voor de volgende donderdagavond, toen zij hem in de biljartkamer vond. Hij had met zijn vader gespeeld, die juist de kamer uitgegaan was en stootte met een verdrietig gezicht de ballen over het laken, toen Pauline naar binnen ging en de deur achter zich sloot. Hij keek even op en richtte toen zijn aandacht weer op de ballen, schijnbaar geheel in beslag geno men door het aantal caramboles, dat hij achter elkaar kon maken. „Ik wou even met je praten, Mark." „Waarover?" „Zondagavond." „Hoe minder daarover gezegd wordt, hoe beter." „Ik wil je precies vertellen, wat ér gebeurd is." „Wat doet je denken, dat mijn ogen en oren niet meer functioneren? Pardon, mag ik even passeren?" Hij liep voor haar langs om zijn bal te benaderen en richtte zorgvuldig zijn queue. „Zou je me éen paar minuten je aandacht kunnen geven, Mark? Je hebt dat, wat je zag, verkeerd be grepen. Ik kan het je niet kwalijk nemen, want dat was Derek's bedoeling. Maar je moét me toestaan het je uit te leggen." „Dat heb je gedaan. Ben je vergeten, dat je me een uitleg gaf? Of misschien heb je nu een andere uitge dacht. Maar in ieder geval wens ik er niet naar te luis teren." „Je kunt niet alleen maar je conclusies trekken en mij niet de gelegenheid geven ook mijn kant van de zaak te berde te brengen. Dat recht heeft zelfs iedere misdadiger." „Je schijnt te vergeten, dat ik een toevallige getuige was. Men behoeft mij geen dingen uit te leggen, die ik met mijn eigen ogen zie." „Maar je kunt wel verkeerde conclusies trekken." „Dat weet ik. Ik heb er heel wat getrokken geduren de de laatste maanden. Vind je het goed dat we hét on derwerp nu maar laten vallen?" „Neen, dat vind ik niet goed. Je bent tegenover mij niet eerlijk." Hij stond zijn queue met krijt in te smeren en hief een ogenblik het hoofd op. „Hoor eens even, ik geloof, dat je er verstandiger aan zou doen het onderwerp te laten rusten. Het was niet alleen wat er op die zondag gebeurde, dat mij deed beseffen, dat je me allang voor de gek gehouden had, hoewel dat zeker de deur dicht deed. Als je blijft pro beren je er uit te liegen, zou ik wel eens boos kunnen worden. Kun jé dan met Derek niet tevreden zijn? Uit een oogpunt van zekerheid is hij misschien niet zo'n goede belegging, maar jullie zullen er, daar ben ik zeker van, ongetwijfeld veel genoegen in scheppen en je kunt nu eenmaal niet alles hebben." Wat was het vreemd, dacht zij half verdoofd, dat het Mark was, die dergelijke dingen tegen haar zei. Haar ogen trachtten zijn gelaat te doorvorsen, maar het was haar alsof zij naar een blok graniet keek. Zij had wel eens gehoord, dat de grenslijn tussen liefde en haat maar zeer smal was. Welnu, Mark had die blijk baar overgestoken. Hij boog zich voorover, richtte en stootte toen toe met zulk een scherpe nauwkeurigheid, dat de bal bij na van het biljard vloog. Zonder verder nog een woord te spreken, keerde Pauline zich om en ging heen Terwijl zij langzaam de trap opliep, kwam mevrouw Cedar snel naar be neden lopen. „Pauline, telefoneer om de dokter, Charles heeft een hartaanval. Ik geloof., dat hij sterft. Waar is Mark?" „In de biljartkamer," antwoordde Pauline, terwijl zij naar de telefoon vloog. Een ogenblik later rende Mark "'aar boven en me vrouw Cedar volgde hem. Zij kwam al spoedig bene den en vond Pauline bezig met het opsteken van het vuur in de zitkamer. „Hoe is het met hem?" vroeg Pauline. „We hebben hem naar bed gebracht. Hij is er vrij slecht aan toe. Was de dokter thuis?" „Ja, hij komt onmiddellijk". Judy voegde zich bij hen. Zij zag er verschrikt uit en bleef bij Pauline, toen mevrouw Cedar met de dok ter naar boven ging. Het was Mark, die naar beneden kwam en hun mededeelde, dat zijn vader stervende was. „De dokter heeft gedaan, wat hij kon. Hij geeft hem nog maar een paar uur. Waar is Derek, Judy? „Ik hoorde juist de auto. Ik denkt, dat hij dat wel zal zijn." Derek kwam een paar minuten later binnen en kreeg het nieuws te horen. „Moeder is bij hem," zei Mark. „We kunnen voor het ogenblik niets doen. Hij is nauwelijks bij bewustzijn." Het was bijna één uur, toen mevrouw Cedar beneden kwam en tegen Mark zei, dat zijn vader naar hem vroeg. „Jullie kunt beter naar bed gaan, '-inderen," zei zij, toen Mark weg was. „Zie, dat je wat rust krijgt. Hij.." Een ogenblik brak haar stem en dacht Pauline, dat zij in elkaar zou zakken. Maar toen ging zij met vaste stem voort: „Je vader wenst niemand anders te zien Ik zal je wel roepen, als dat nodig is. Zeg tegen Lallie, dat zij niet opblijft, Judy. Er is niets, wat zij doen kan." Judy en Derek gingen de kamer uit. „Ik zal bij u blijven," zei Pauline, „tenzij u werkelijk alleen wenst te zijn." „Dank je, ik wil graag dat je blijft. Mijn gedachten zijn op het ogenblik geen al te best gezelschap." „Ik zal een kop thee voor u halen." Toen Pauline met de thee terug kwam, zat mevrouw Cedar met ineengevouwen handen op de rand van haar stoel in het vuur te staren. „Hij wilde niet dat ik bij hem bleef, Pauline. Nu hij op het punt staat heen te gaan, wil hij mij niet bij zich hebben. Dat neeft hij natuurlijk ncoit gewild. Maar het is een bitter iets weggestuurd te worden, niet in boosheid of afkeer, maar als een dienstbode en dat aan het einde van een huwelijksleven van vijf endertig jaar." „Hij heeft nooit iemand bij zich willen hebben. Hij heeft zichzelf helemaal van het mensdom afgeschei den. Daarover kunt u zichzelf geen verwijt maken." Alsof zij niets gehoord had, ging mevrouw Cedar voort. „Ik was vierentwintig, toen Charles met mij trouw de. Ik geloof dat hij nooit van mij gehouden heeft, hoewel ik eerst dacht, dat hij dat wel deed. Ik geloof, dat hij alleen maar een vrouw wilde hebben, die John een goed thuis kon bezorgen. Die was toen tien jaar oud een lieve jongen. Ik hield van hem als van mijn eigen kind. En ik was gelukkig. Mark werd spoedig daarna geboren en Charles was er erg mee ingenomen. (Wordt vervolgd) De scheepvaart op de Westerschelde naar Antwerpen is zondagochtend gestremd, doordat een Belgische tanker van 21.000 ton, de „Fina America", bij Lievekenshoek aan de grond liep en dwars over de vaar geul kwam te liggen. Kort daarna strandde ook nog de 4000 ton metende Duitse „Weserstein". De „Fina America" is het grootste schip van de Belgische handels vloot. Er was slechts één doorvaargeul, waar schepen van maximaal 3000 ton konden passeren. Zondagmiddag zijn vijf grote schepen op de rede van Vlissingen voor anker gegaan, omdat zij niet konden passeren. Later kwamen daar nog vijf bij. De „Fina America" kon zondagavond kort na half negen worden vlotgesleept. De stremming in de Westerschelde was toen opgeheven. Met de „Weserstein" ge lukte dit niet. Het schip is gescheurd en maakt vrij veel water. Met een graanzui- Het centrale bureau voor de boycot der Arabische liga tegen Israel heeft zondag het Nederlandse schip „Liberty" samen met de Noorse „Veslefjell" en de Ameri kaanse „Seagarden" op de zwarte lijst geplaatst wegens schending van de boycot bepalingen. Dit betekent dat het 399 ton metende Nederlandse schip, eigendom van Becks Scheepvaartbedrijf n. v. te Rot terdam in Arabische havens slechts vol doende voorraden zal krijgen om een vol gende haven te bereiken. DUINKERKEN (AFP) Het 4.123 ton metende Costaricaanse vrachtschip „Ely", dat vrijdagnacht op de Noordzee bescha digd werd bij een botsing niet het Liberi aanse schip Andreas, is. zondagochtend in de haven van Duinkerken gezonken. De Ely was door twee sleepboten naar Duin kerken gesleept, nadat de bemanning door de „Andreas" was overgenomen. De Andreas heeft bij het binnenvaren van Hoek van Holland tussen de pieren nog even vastgezeten maar kwam op eigen kracht weer los en voer naar de tweede petroleumhaven N.O.M. in Pernis. De sleepboot Schelde bleef in de buurt om hulp te verlenen als dat nodig mocht zijn. De Andreas heeft een flinke deuk in de voorsteven, maar maakt geen water, MAANDAG 2 FEBRUARI Stadsschouwburg: Cabaret met Wim Kan en Corry Vonk. 20 uur. (V.U.). Concertgebouw: KRO-revue ,,'t Zit in de lucht", 20 uur. Minerva Theater: Leerlingen Sancta Ma ria met „Mars en Venus". 20 uur. TENTOONSTELLINGEN In 't Goede Uur: Expositie van werk van Gérard van den Eerenbeemt. 10 tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „Reis om de wereld in tachtig dagen", alle leeftijden. 19.30 uur. Frans Halstheater: „In die nacht", 18 iaar, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „A song is born", alle leeftijden. 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Ohne dich wird es Nacht", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Thea ter: „Liebelei", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Het purperen masker", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De groene man". 18 jaar, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Mononole: „Ileimweh, dort wo die Blumen blüh'n", alle leeftijden. 20 uur. DIVERSEN In 't Goede Uur: Klassiek grammofoon- platenconcert. 21 tot 22 uur. „Bloemenheuvcl", Bloemendaal: Prof. dr. E. M. Bruins voor Buurtvereniging „Over- veen" over: „Mijn ervaringen als UNES CO-expert in Irak". DINSDAG 3 FEBRUARI Concertgebouw: Noordhollands Philhar- monisch Orkest onder leiding van Henri Arends met medewerking van J. Krach- malniak, viool en Piet Kee. orgel. 20.15 uur. Minerva Theater: Leerlingen Sancta Ma ria met „Mars en Venus", 20 uur. TENTOONSTELLINGEN In 't Goede Uur: Expositie van werk van Gérard van den Eerenbeemt, 10 tot 22 uur. FILMS Cinema Palace: „Reis om de wereld in tachtig dagen", alle leeftijden 14 en 19.30 uur. Frans Halstheater: „In die nacht", 18 jaar, 14.30 en 20 uur. Lido Theater: „A song is born", alle leeftijden, 14. 16.15. 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Ohne dich wird es Nacht". 18 jaar, 14. 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Liebelei", 14 jaar. 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Rox.v Theater: „Het purperen masker", 14 jaar, 14.30. 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De groene man", 18 jaar, 14.15, 19 en 21.15 uur. ZANDVOORT Theater Monopole: „Fort Afrique", 14 jaar, 20 uur. DIVERSEN Stadsschouwburg: Toneelver. „Thalia" met „Boemerang", 20 uur. Gebouw St. Bavo: Culturele avond K.A.B.-kring Oost, 20 uur. In 't Goede Uur: Klassiek grammofoon- platenconcert, 21 tot 22 uur.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6