Antwoord van Kerst de Jong aan supportersverenigingen IJmond-agenda Strawberries dames verloren met gering verschil van Amsterdam De Kennemers dwong koploper Baarn een gelijkspel af Havenberichten Open brief aan Stormvogels99 Hockey in Kentiemerland Voetbal in Kentiemerland 5 Terrasvogel Röbken speelde laatste wedstrijd Zit-volleybal CSV V it esse DEM Wijk aan Zee Beverwijk Kennemers Kinheim Instuif-carnaval T errasvogels MAANDAG 2 FEBRUARI 1959 In antwoord op een circulaire, die de supportersverenigingen „Stormvogels" en „De Stormvogel" enkele weken geleden naar alle leden van de voetbalvereniging „Stormvogels" hebben gestuurd en waarin de leden verzocht werd hun afkeuring uit te spreken over de door de heer Kerst de Jong midden in het voetbalseizoen begon nen actie, heeft de heer Kerst de Jong thans een open brief gericht aan de sup portersverenigingen en ere-leden van „Stormvogels". Daarin meent de heer De Jong, dat het een goede gewoonte is, dat indien men iemand via een pamflet aanvalt, men de betrokkene op zijn minst daarvan in ken nis dient te stellen. Verder schrijft de heer De Jong, dat 't wonderlijke feit zich voor doet, dat men meent een circulaire te moeten verspreiden tegen iemand die geen functie meer bekleedt in „Stormvogels" en die zelfs sinds 22 deecmber 1958 geen lid meer is. De heer Kerst de Jong vervolgt aldus: „Dit alles geeft een meer dan eigenaar dige kijk op de zaak. De gehele kwestie is ondemocratisch behandeld en volkomen in strijd met de statuten. Toch gaat het met het referendum niet zo hard als men ge hoopt had, want per advertentie is het reeds een keer verlengd. Vooral de ondertekening van de circu laire heeft mij diep gegriefd. Velen, die ik tot mijn vrienden rekende plaatsten hun naam onder deze persoonlijke aanval en ik vraag mij af of alle leden van de suppor tersvereniging, die ik vijfentwintig jaar geleden ten doop mocht houden, geweten hebben hoe de inhoud luidde van het pam flet- Men verwijt mij, dat ik openbare critiek heb geleverd, maar ik heb mij uitsluitend op de ledenvergaderingen doen gelden. Waarom doet men al die moeite? De oppo sant is weg, maar toch wil men een refe rendum houden. Het is allemaal niet meer nodig. Uw voorzitter wil echter bloed zien. Hij moet natrappen. En tegen hem is toch altijd nog een motie van wantrouwen in gediend. Hij stelde echter de eis dat er tegen mij een royement zou worden inge diend. Pas dan was hij bereid om te blijven De heer De Jong schrijft verder: „Men doet het voorkomen alsof ik de enige was, die oppositie bedreef. Maar men weet ook dat er van de zeven bestuurders vier waren, die genoeg van het regiem hadden. Dat er twee op het laatste moment capituleerden is hun zaak, maar naar eer en geweten heb ik gedaan wat ik meende dat mijn plicht was. Mijn liefde voor „Stormvogels" is al 33 jaar lang eerlijk en oprecht. Ik heb nooit andere ambities ge had en ik was tevreden m-et mijn beschei den functie. Maar ik meen een halt te moeten toeroepen aan de machtswellust, de zucht naar alleenheerschappij van deze voorzitter en ik wil een halt toeroepen aan de wijze waarop hij meende zijn medebe stuurders te moeten behandelen". Verder zegt de heer De Jong: ,,lk heb mij nooit laten leiden door per soonlijke motieven. Maar deze voorzitter meent, dat hij alleen weet hoe het moet en de rest kan hem nog meer vertellen. Nu dat heb ik gedaan. Op het punt van orga nisatie kan hij mij niets nieuws vertellen. Ik weet hoe hij de regie gevoerd heeft, hoe hij een ieder voor zijn karretje heeft ge spannen- Ik ken het gesol met deze affaire, het uitstellen, het nimmer voorlezen van de ingekomen stukken. Het is een gekonkel van jewelste". De heer De Jong vervolgt: „Graag zou ik persoonlijk op de komen de ledenvergadering van mij hebben afge beten. De lichamelijke kracht ontbreekt mij echter. Ik ben echter hel diepst teleur gesteld door de ondertekenaars van de cir culaire, temeer omdat zeer velen weten dat mijn bedoelingen zuiver waren. Ho- penlijk komt echter toch mijn liefste wens in vervulling: de verbroedering van de twee supportersverenigingen. Wellicht wor den de banden in de Stormvogelsfamilie dan hechter. Het is zo nodig, want de sfeer, de vriendschap, is een van de rede nen, dat er een andere richting gekozen dient te worden. Dat ik, die hiervoor zo gestreefd heeft, het slachtoffer ben gewor den is ongetwijfeld een speling van 't lot". En de heer De Jong besluit zijn open brief met de volgende woorden: „Ik meen, dat ik deze aanval niet ver diend heb. Laat de ledenvergadering zich als hoogste instantie uitspreken. Laat men alle ingekomen stukken laten voorlezen en laat men dan pas stemmen. De tijd heeft gewerkt, de boosdoener is weg, de meer derheid is verzekerd. Als de ogen maar zijn geopend dan heeft deze critiek toch zin gehad. Mijn liefde voor Storm.vogels is er niet minder om". Zondag speelde de bekende Terrasvogel Hein Röbken zijn laatste wedstrijd voor het eerste elftal dezer vereniging na van de oprichting in april 1940 af haar blauw witte kleuren verdedigd te hebben. Vóór de aanvang van de wedstrijd tegen DSO werd hij omringd door zijn mede spelers en tegenstanders, toegesproken door de voorzitter, de heer Disselköter. Deze wees er onder meer op, dat Röbken on danks het feit, dat zijn capaciteiten onge twijfeld van dien aard waren geweest, dat clubs uit hogere regionen hem zeker met open armen zouden hebben ontvangen, Terrasvogels trouw was gebleven. Als blijk van erkentelijkheid bood hij hem een vul pen aan. Spil Goedhart bood hem namens het eerste elftal een Infraphil-lamp aan. De 42-jarige Röbken dankte voor dit alles met enige korte woorden en gaf de verzekering, dat hij in de lagere elftallen nog enige tijd zijn partijtje hoopte te spelen. VELSEN MAANDAG 2 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Stella's sleutel". Rex, 20 uur: „Aphrodite, godin der liefde". Stichting de Velser Gemeenschap, 20 u.: Herv. Jeugdgebouw, Rembrandtlaan, IJmuiden, begroetingsbijeenkomst. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 1416.30 u., Cultureel Gebouw, IJmuiden Recreatiecentrum B.B., Driehuis, 20 uur: Jaarvergadering Oranjevereniging en films „Het Koninklijk Huis" en „De vier prinsessen". DINSDAG 3 FEBRUARI Thalia: Als maandag. Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Als maandag Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstr. BEVERWIJK MAANDAG 2 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Heimweh". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Radetz- ky Marsch". W.B. Theater, 20 uur: „Knock-out". DINSDAG 3 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur „Koning der Manege". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meis jes zonder kamer". Het Centrum, 14 uur: Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, lezing over de consumptie-aardappel. In het gymnastieklokaal aan de Groenen- laan te Beverwijk werden zaterdagmiddag vier zit-volleybalwedstrijden gespeeld door twee zestallen van KIS. KIS is de afkoi ting voor Kennemer Invalide Sportclub: deze sportclub telt to' nu aan toe zestien leden uit Beverwijk, jlsen, Santpoort en Haarlem. De leden oefenen onder leiding van de heer T. J. van der Scheer in ver scheidene sporten, onder andere volleybal. Men speelt in competitieverband; de drie gewestelijke kampioenen spelen jaarlijks om het kampioenschap van Nederland. Tot tweemaal toe zijn de Kennemerlanders er in geslaagd om kampioen van Nederland te worden. KIS heeft zaterdag alle vier wedstrijden gewonnen en is op de goede weg om weer kampioen te worden. Het eerste KIS-zestal bestond uit: G. Roo.yers, Haarlem; K. van Roon Haarlem; H. van Zijl, Haarlem; A. Albers, Beverwijk; C. van der Wiele, Beverwijk; P. Hoogeveen, Beverwijk. Het tweede zestal bestond uit: C. Gevers, Haarlem; Van Beek, Haarlem; Koch, IJmuiden; Van der Kroef, Beverwijk; Frans Berkhout, Beverwijk; Gieroldi, Beverwijk. Het zit-volleybal is veel moeilijker dan het gewone volleybal. Het net bevindt zich ruim een meter van de grond, de spelers moeten alles zittend doen en zich ook zit tend verplaatsen. De spelregels zijn groten deels aangepast. De wedstrijd van zaterdag werd geleid door een scheidsrechter van de NVB. De uitslagen van de zaterdagmiddag gespeelde wedstrijden waren als volgt: KIS 2Hil versum 2—0 (15—8, 15—10); KIS 1—Hil versum 2—0 (15—8, 15—3); KIS 1—Am sterdam 2 20 (158, 150); Amsterdam 2—KIS 1 0—2 (5—15, 6—15). Zondag gaat KIS naar Bergen op Zoom om daar ter gelegenheid van carnaval deel te nemen aan het Krabben toernooi; hierbij staat een wisselbeker op het spel, die reeds enige malen door KIS werd ge wonnen. Jaarvergadering EHBO De afdeling Beverwijk-Hoogovens van de EHBO zal woensdagavond 11 februari in het sportpaviljoen „Watervliet' haar jaarlijkse ledenvergadering houden. De uitgebreide agenda vermeldt de ge bruikelijke jaarverslagen en een bestuurs verkiezing. Aftredend zijn de heren Amia- bel, tweede voorzitter; Renes, tweede pen ningmeester en Veldhuyzen, die een even tuele nieuwe benoeming zullen aanvaar den. Voorts worden besprekingen gewijd aan een kadercursus, het winterprogram- ma en de jaarlijkse feestavond. Dammen in Zaanstreek De tweede ronde om het persoonlijk damkampioenschap in het district Zaan streek van de KNDB is dit weekeinde in Castricum gehouden. Er waren spannende partijen. De dammers waren afkomstig uit Alkmaar, Krommenie, Zaandam, Wormer- veer, Koog Zaandijk. De uitslagen waren: Hoofdklasse: F. van der MadeP. Swaan 11, J. GeukeD. Hartkamp 20, J. BeetsP. v. d. Horst 11. Eerste klasse A: S. de BoerC. Orij 1-1, P. RuiterH. van den Bode 11. Eerste klasse B: P. van der Himst—K. Romkes 11, W. SchouteT. Lowie 20. Tweede klasse A: Laanmevrouw Orij 20, J. SchouteJ. Veen 20. VVB speelde niet De VVB-ers, die zich zondagmorgen ge reed maakten om de reis naar Utrecht te maken voor een bezoek aan Holland, kregen juist op tijd bericht, dat deze voet balwedstrijd niet doorging. Het Utrechtse Holland-terrein was afgekeurd. JAARVERGADERING „BLOEMBOLLEN CULTUUR". De afdeling Heemskerk van de Ko ninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur houdt woensdag 4 februari in café „De Oranjeboom" haar jaarvergadering. Van het bestuur zijn af tredend de heren Chr. van de Outenaar en J. Kos, van wie laatstgenoemde zich niet herkiesbaar stelt. Er is de afgelopen week veel vis ge ëxporteerd. Zoals gewoonlijk ging de ka beljauw weer naar België; er werden geen hoge prijzen betaald. Er was daar veel Deense kabeljauw, die nogal goedkoop werd aangeboden. Grove schelvis vond eveneens haar weg naar onze zuiderburen, al waren ook hier de prijzen niet zo hoog als in de voorgaande week. Duitsland kocht alle grote zwarte kool- vis, tegen een gemiddelde prijs van even f 100 per kist. De kleine kabeljauwenmaat- zwarte kool werd slechts voor een deel voor onze oosterburen gekocht, tegen de prijs die een f 30 tot f 40 lager lag. De grote schol hield zich de hele week goed rond de f 30 en werd voor zover niet direct naar Engeland gezonden, voor de Engelse relaties ingevroren. Midden schol lag tussen de f 30 en f 35 terwijl de zet- schol en schol I van de noordloggers rond de f 50 opbracht. De aanvoer van tongen de laatste dagen der week bedroeg een kleine 50.000 kg. Slips zaten vast op ongeveer f 3, terwijl de tong I rond de f 3,50 per kg opbracht Frankrijk en Italië waren hier de grote afnemers. De halfpondjes werden voor een deel door België en ook door Engeland gekocht, terwijl de grootmiddel tongen het goedkoopst waren en f 2,70 per kg deden Lappen brachten een gulden of drie op. Het binnenland deed het weer met de braad, wijting en gullen, schol II en III De piepers waren weer niet goedkoop. De laagste prijs was zaterdag, overigens zeker niet de beste dag voor „home-consump- tion", een f 35. Met f 15 tot f 20 meer voor het midden der week. Ook de wijting bleef de hele week aan de hoge kant, van f 28 tot f 35 voor de gestripte. Sinds het binnenland „torren" heeft leren eten, is het verwonderlijk, hoe hoog de prijs van dit eens bijna verwaarloosde visje is geworden. De hele week lag de prijs tussen de f 25 en f 30 per kist. Al met al is er tamelijk wat aanvoer ge weest van verse vis, die grif werd afge nomen. Er was nog aardige aanvoer van haring uit de Ierse Zee, die langzaam in prijs gaat dalen. Goede kwaliteit was er te koop voor een goede f 25. Makreel komt er nog wei nig, en brengt van de f 25 tot f 35 per kist op. Er was nog import uit Duitsland, hoofd zakelijk kabeljauw-filets, uit Denemarken wat gullen, terwijl uit België kleine schol werd geïmporteerd. Op de velden van Strawberries werden vier wedstrijden gespeeld. Strawberries- dames verloor met drie-twee van Amster dam. De thuisclub nam door mej. C. Mey een voorsprong, die door de gasten in een achterstand van twee-een werd omgezet. Nadat mej. R. Mey de beide ploegen weer op gelijke voet had gebracht kon Amster dam juist voor tijd nog het winnende doel punt maken. Amsterdam was stickvast en besteedde veel aandacht aan het afdekken van de tegenstandsters. Het team was overwegend sterker en won verdiend. Bij de dames werd verder alleen ge speeld tussen de vierde dameselftallen van Strawberries en van Alkmaar. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel van twee-twee. Tot twee maal toe moest Strawberries een achterstand inlopen het geen gelukte door een doelpunt van mej. Van der Zee en doordat een kwartier voor tijd de verdediging van Alkmaar bij een onoverzichtelijke situatie de bal in het eigen doel werkte. Een aardige wedstrijd werd bij de he ren gespeeld tussen de uit oudere spelers bestaande elftallen van Strawberries III en HBS IV. Nadat HBS de leiding had ge nomen, hetgeen mogelijk was omdat de gastheren het spel lieten wat het was toen op een ander naastgelegen veld de scheids rechter floot!, ging de strijd geruime tijd gelijk op. Na de rust maakte P. Minder- houd gelijk en met deze stand van een een kwam het einde. Amsterdam VII was in Driehuis Straw berries IV de baas en zegevierde met niet minder dan acht-nul. Dit grote aantal doel punten werd gelijk over beide speelhelf- ten verdeeld, twee maal vier, zodat met rust reeds een voorsprong van vier-nul was bereikt. Strawberries speelde met drie invallers. Beverwijk De meeste wedstrijden werden op de velden van Eechtrop gespeeld. Allereerst waren er twee plaatselijke ontmoetingen met Scheybeeck. Bij de heren zegevierde Eechtrop II met één-nul over Scheybeeck. Deze spannende en enerverende ontmoe ting verschafte de thuisclub het enige doelpunt uit een door Jos Beerman inge schoten korte hoekslag. Een fel offensief van de tegenpartij in de tweede speelhelft leverde geen succes op. Wel passeerde de bal eenmaal de doelverdediger, maar Scheybeeck kreeg geen doelpunt toegewe zen omdat de bal van buiten de cirkel werd ingeschoten naar de scheidsrechter constateerde. Bij de dames speelden de tweede elftallen var. beide verenigingen tegen elkaar. Dit keer was het Schey beeck dat met één-nul won. Voor Schey beeck was deze wedstrijd belangrijk met het oog op het degradatiegevaar. Dit ge vaar is door de overwinning nu iets min der geworden hoewel nog niet geweken Het enige doelpunt kwam van de stick van mej. Thea Hienkens. Eechtrop III heren won met twee-nul van Leiden V. Een heel plezierige ont moeting met doelpunten van Jaap Edel voor de rust en van Arie Schaap vrijwel direct na het begin van de tweede helft toen de verdediger van Leiden door een misverstand een vrij simpele bal over de doellijn liet glippen. Een sterk overwicht van de heren van Eechtrop V leverde een ruime zege van negen-nul op tegen Straw berries V. Met nog ruimere cijfers, der tien-nul, verloor het incomplete team van Eechtrop VI in het Heemsteedse Sport park van Rood Wit, een elftal dat met Alliance zal moeten vechten om de hege monie in een der Onderbond afdelingen Terriers II dames kreeg bezoek van Eechtrop HI en won deze aardige wed strijd door een veldoverwicht met vijf twee. HBS IV kwam naar Beverwijk, zag en overwon met drie-een. Voor rust was er reeds een Bloemendaalse voorsprong De eer van de thuisclub werd gered door een tegenpunt van mej. Atie van Hemert De uitwedstrijd van Scheybeeck Il-heren tegen Hoorn werd mede op verzoek van laatstgenoemde club in Beverwijk speeld. De bezoekers waren sterk in de meerderheid, leidden met rust al met drie nul en brachten nadat Hans Vrugt op een doelpunt voor Scheybeeck had ge scoord de eindstand op zeven-een Scheybeeck III had niet veel moeite met het bezoekende Alliance VI. De thuisclub had een groot overwicht en won met ne gen-nul, waarbij vier doelpunten reeds voor de rust waren gemaakt. Zij kwamen voor rekening van Th. Wilms Floet (3) N. Buntsma (3) die daarmee na de rust zijn hattrick verrichtte J. Vrugt, Buntsma en J. Vrugt (allen 1). Door terreinafkeuring konden gisteren verscheidene wedstrijden geen doorgang vinden. Van de voor de tweedeklassers vastgestelde wedstrijden ging HollandVVB niet door, maar De Kennemers boekte een kranig gelijk spel tegen koploper Baarn. In 3 A gingen QSC en Beverwijk op het goede pad voort, maar verspeelde IVV een kostbaar punt. In 3 B was het voor Vitesse en de Boys een goede dag, hetgeen voor ZVV niet gezegd kan worden. In 4 D leed Kinheim haar tweede nederlaag tegen VDO. De Kennemers heeft een kranige presta tie geleverd door koploper Baarn voor eigen publiek nog wel een gelijk spel af te dwingen en heeft daarmee duidelijk aangetoond, dat ze allerminst zin in de onderste plaats heeft. Bovendien was het ook nog in een ander opzicht een goede dag voor de Beverwijkers, omdat een medegegadigde voor de onderste plaats, n.l. Watergraafsmeer, met één-twee van Zand- voortmeeuwen verloor. De ook al voor De Kennemers van belang zijnde wedstrijd Holland—VVB ging wegens terrein-afkeu ring niet door. DEM heeft het in Purme- rend tegen Purmersteyn niet kunnen bol werken: met twee-nul gingen de Bever wijkers, die destijds de eerste ontmoeting tegen de Purmerenders met drie-nul ge wonnen hadden, ten onder. Beverwijk en QSC winnen De nek-aan-nek-race tussen Beverwijk en QSC duurt onverminderd voort: Beide clubs wonnen gisteren weer, Beverwijk van De Meteoor en QSC van CSV. De Beverwijkers namen met hun drie-nul zege revanche voor de vier-nul nederlaag, welke zij destijds in Amsterdam leden Evenals de vorige week heeft CSV zich ook. nu weer geducht tegen de op het kam pioenschap beluste Wormerveerders ge weerd, en tenslotte verloren de Castricum- mers met ere met de oneven goal uit drie doelpunten (één-twee). De andere concur rent van Beverwijk, IVV, verspeelde tegen ZAP een kostbaar punt (twee-twee), het geen de Ilpendammers op de derde plaats bracht. Zware nederlaag van Wjjk aan Zee Wijk aan Zee, dat op eigen terrein des tijds tegen Alcm. Victrix gelijk speelde (één-één), verloor gisteren met niet minder dan zes-één. Dit was een tik die nog har der aankwam dan op 5 oktober j.l., toen met vijf-één van Beverwijk werd verlo ren. AssendelftVelsen ging wegens ter reinafkeuring niet door, maar toch was het geen slechte dag voor deze twee clubs, omdat KW van Always Forward verloor (nul-één). Succesdag voor Vitesse In het Vitesse-kamp heerste gisteren een opgewekte stemming in de eerste plaats vanwege de nul-vier overwinning op .HSV welke uitslag nu echter juist niet op het praedicaat „verrassend" kan aanspraak maken maar vooral ook, omdat con current ZVV op eigen terrein door Zaan dijk dat in zijn laatste twee wedstrij den wel uitzonderlijk goed voor de dag kwam met nul-twee werd geklopt. De Alkmaarse Boys wonnen echter ook en wel met drie-één van Egmondia, zodat de span ning aan de kop nog onverminderd voort duurt. De stand is thans: Derde klasse A Derde klasse B QSC Beverwijk IVV W. aan Zee A. Victrix Alw. Forw. ZAP CSV Velsen De Meteoor Assendelft KW 13—21 13—20 13—19 14—16 13—13 14—13 14—12 14—11 12—10 12—10 11— 6 13— 5 Vitesse Alkm. Boys ZVV ADO WSV Egmondia Zaandijk Zilv.meeuwen Rood Wit HSV EVC RKEDO 14—21 13—19 13—17 12—16 12—15 12—12 13—12 13—9 10— 14— 11— 6 11— 5 De vierdeklassers In 4 D hebben de Kinheimers hat weder om niet van VDO kunnen winnen: met twee-drie trokken de bezoekers aan het langste eind, hetgeen een klontje uit de Kinheim-pap betekent. De andere voor de bovenste plaats zo belangrijke wedstrijd RodaETO, ging niet door. De Terrasvogels deden goed werk door DIO een punt afhandig te maken (twee twee). Tot een klein kwartier voor het einde stonden de Santpoorters zelfs nog met twee-nul voor! In 4E werd alleen gespeeld DVAV— Animo. De voormalige koplopers leden hun tweede nederlaag in successie (drie twee). De stand is thans: Vierde klasse D Vierde klasse E ETO 13—19 DIO 13—16 WMS 11—17 RODA 11—15 Animo 11—16 VDO 12—15 DVAV 12—15 Kinheim 11—13 Energia 10—13 Rivalen 14—13 O. Gezellen 11—11 Terrasvogels 13—12 EHS 9— 9 ASVA 11—10 Bl'daal 11— 9 Eland 12—10 Waterloo 12— 9 St. Pancr. 13—10 WMHO 11— 8 ASV 11— 8 Taba 12— 3 Fokke 10— 3 De Meer 10— 5 CSV heeft in de wedstrijd tegen QSC behalve in de eerste minuten, geen ant woord weten te geven op het uitstekende combinatiespel van de Wormerveerders en verloor met 1-2. Het doelpunt, waarmee aanvalsleider Eickhof na vier minuten de Castricum- mers al vallend de leiding gaf, bleef de enige belangrijke daad van de gastheren Behalve het combineren verzorgde QSC het plaatsen en afgeven tot in de puntjes Na een half uur maakte linkshalf Altink gelijk (1-1) en na een half uur in de twee de helft kogelde linksbuiten Fritz de bal in de Castricumse touwen (1-2). De voor hoede der thuisclub liet verder talrijke prachtige kansen ongebruikt, toen goede passes van de buitenspelers voor langs het doel van CSV schoven, zonder door iemand te worden aangeraakt. De Castri cummers hadden gebrek aan schutters die het leer op de juiste wijze en op de juiste tijd behandelden. De leider Vitesse heeft tegen het zwakke HSV in Heiloo geen fouten gemaakt: vijf treffers brachten de thuisclub volledig op de knieën. Met de rust hadden de Castri cummers, die een gave partij voetbal speelden, een 0-1 voorsprong door een doelpunt van Theo Groot. De Heilooërs hielden aanvankelijk nog stand en konden voor rust een grotere voorsprong van Vi tesse verijdelen. De bezoekers maakten uitstekend gebruik van hun technisch over wicht met combinaties, die zeer veel ge vaar inhielden en na de rust in doelpunten resulteerden. Na zeven minuten spelen in de tweede helft was het hek van de dam, toen M. Res het leer achter keeper Klaver tikte (0-2). Achtereenvolgens maakten Theo Groot en M. Res er 0-3 en 0-4 van. De Zeeuw, weer op de rechtsbuitenplaats van de partij, schoot alle Heiloo-illusies ten slotte kapot, toen hij met een ver schot keeper Klaver passeerde (0-5). HSV kon niet één keer gevaarlijk worden. Purmersteyn heeft volkomen verdiend met 2-0 van DEM gewonnen. De Beverwij kers konden niet erg wennen aan het zwa re veld in Purmerend en moesten na 20 'minuten toezien, dat Woestenburg met een hard schot doelman Aardenburg pas seerde (1-0). Kort voor rust ondernam DEM een zeer gevaarlijke aanval met een fraaie combinatie tussen de linkervleugel Burger-Schelvis. De doelman kon het har de schot van Schelvis echter stoppen. De tweede helft vertoonde hetzelfde spel- beeld. DEM hield het spel veel te kort. De thuisclub daarentegen liet vele lange passes zien en na 35 minuten brak Woes tenburg opnieuw door de DEM-achterhoe- de heen. Hij lokte Aardenburg uit zijn doel en schoot de bal over hem heen in het net (2-0). Met maar liefst 6-1 heeft Alcmaria Vic trix het bezoekende Wijk aan Zee versla gen. Na tien minuten opende de midvoor van de thuisclub de score (1-0). Hierna kende de scheidsrechter twee keer een doelpunt toe, dat in buitenspelpositie zou zijn gemaakt (3-0). Toen was het met Wijk aan Zee gedaan. Het speelde gedepri meerd verder en voor rust was het reeds 5-0. In de tweede helft kwam Wijk aan Zee zowaar wat meer in de aanval, maar werd toen door pech achtervolgd. Harde scho ten van De Winter en Bol werden door lat en staander gekeerd. Na 20 minuten kop te de rechtsbinnen van Alcmaria Victrix in het doel en was doelman De Blok voor de zesde keer gepasseerd. Met nog een minuut te spelen kon Sijsner uit een scrim mage voor het doel van de gastheren de eer redden (6-1). Beverwijk heeft in een tamelijk harde wedstrijd, waarin de scheidsrechter vaak fors spel toeliet, met 3-0 De Meteoor eron der gehouden. Vooral in de eerste helft kon men van fraaie staaltjes voetbal genie ten. Na tien minuten opende Gerrits uit een pass van Springer de score (1-0). De Meteoor viel fel aan om gelijk te ma ken. Doelman Raap stopte een onver wachtse kopbal van de midvoor op onna volgbare wijze. Na de hervatting gaf links buiten Van Oost na 14 minuten een goede voorzet. -Waanders pikte de bal op en schoot ineens in het doel van De Meteoor. (2-0). De scheidsrechter moest hierna ve le vrije trappen uitdelen, hetgeen het spel- beeld niet gunstig beïnvloedde. Kort voor tijd kopte Kick Minnebo uit een corner in en was het 3-0. De Kennemers heeft tegen Baarn ver dienstelijk gelijk gespeeld met 1-1 en men kan zelfs zeggen, dat de thuisclub aan een nederlaag is ontsnapt. De Beverwijkers waren voor de rust sterker en het was een goede versterking, dat Van Sluis in de verdediging speelde. In de eerste 20 minu ten ketste een keihard schot van Jan Mosk buiten bereik van de doelman tegen de legger. Daarom was het jammer, dat na 20 minuten spil Horreman een doelpunt veroorzaakte, toen hij terugspeelde op doelman Meyer en deze uitgleed op het moment, dat hij de bal wilde grijpen (0-1). Niet ontmoedigd speelde Kennemers ver der en na 35 minuten maakte rechtsbinnen Kops na een vlotte combinatie van de rech tervleugel met een kopbal gelijk (1-1). In de tweede helft begon Kennemers verdedigend en wist na een kwartier het spel te verplaatsen. Uit een pass van Ter voort schoot Mosk hard op het doel van Baarn, maar de keeper redde. De thuis club liet hierna enige goede combinaties zien; doelman Meyer was echter op zijn post en hij wist twee keer een moeilijke bal tot corner te verwerken. Bij een zeer fraaie aanval van Kennemers omspeelde Jan Mosk vier spelers, maar zijn kogel werd door de doelman gekeerd. In de laat ste minuut nam Mosk een vrije trap we gens hands, doch een der backs trapte de bal uit de doelmond. Het is Kinheim op „Rooswijk" niet gelukt om revanche te nemen op het Uithoornse VDO, dat onlangs de eerste wedstrijd met 2-0 won. Nu hadden beide ploegen drie invallers, doch VDO wist zich hierin beter te schikken dan de thuisclub, die in Bak- kum overigens een goede vervanger voor spil Mol had, maar in de aanvalslinie be paald was verzwakt. Ondanks het feit, dat halfspeler Van Vuuren ten slotte in de voorhoede belandde, bleef de Kinheim- aanval beneden de verwachtingen, hoewel Van Well als midvoor kansen kreeg. De overigens verdiende zege van VDO kwam in de tweede speelhelft, nadat Hamers een penalty had gemist door de bal te scherp tegen de paal te schieten. Aanvankelijk had de thuisclub de beste papieren. Menige kans werd voorbereid, maar de bal werd vóór de stevige wind veelal te ver doorgespeeld en het ontbrak aan een goede afwerking. De gasten, tech nisch beter, kwamen ook menigmaal voor Pigmans, die zeker tweemaal de bal voor verblufte vrijstaande VDO-aanvallers weg- greep. Eerst na een half uur had Kinheim succes bij een verre uittrap, toen Van Well de bal onder de opspringende VDO-doel- man in het lege doel plaatste (1-0). Na de hervatting gaf VDO de toon aan en binnen twee minuten was het 1-1, toen de linksbinnen uit een hoekschop fraai in kopte. Na 25 minuten passeerde de VDO- midvoor rustig de Kinheim-verdediging (1-2), nadat Hamers de kansen had kunnen doen keren, maar de strafschop niet be nutte. Een prachtig doelpunt scoorde de Uithoornse linksbuiten met een omhaal tussen paal en doelman (1-3). Het was drie minuten voor het einde, dat de VDO-ver- dediging verslapte, Van Vuuren een pass Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Hon- testroom van Plymouth; Hirma, Malmoe; Stad Arnhem, Peepel, erts voor de Hoog ovens; Dora Fritzen, Amoy Bay; Tarfala, Narvik; British Duke, Rotterdam; Antilope, Rotterdam, kunstmest laden Hoogovens; Tor, London; Progres, Zwijndrecht; Hen drik B, Rotterdam, kunstmest laden Hoog ovens;Ardeas, Hamburg; Tukao, Vlissin- gen; Gunny, Venice; Henriette B, London, ijzer laden Hoogovens. Zondag kwamen in IJmuiden aan: As- surity van Rotterdam; Frean, Delfzijl; Pavo, Norrköping, hout voor Zaandam; Ro- kin, Oxelosund; Narwal, Gole; Realta, Zei- zate, bijlegger IJmuiden machinereparatie; Midas, Catania; Ludo, Rochester: Hermann Lithmeyer, Rochester, ijzer laden, Hoog ovens; Dubhe, Karlsham; IJstroom, Lon don; Babt, Mantulyoto, hout voor Zaan dam; Signy, Stockholm; Dolfijn. London, oud papier voor Zaandam; Ludo Juno, Hal den; Neth, Coast, Newcastle; Lingestroom, Hull; Karrnt,Tuapse; Brage, Gefle, Capella, Kotka; Bomma, Kristiansand; Eikhom, Mantulyoto, hout voor Zaandam; Flensau, Londen; Valga, Ventspils; Waal, Bremen; Stad Amsterdam, Peepel, erts voor Hoog ovens; Heriot, Grangemouth; Larenberg, Hamburg; Ross Bay, Bergen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Mar griet L, Plymouth, laden Hoogovens; Aeneas, Kopenhagen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Mar tha Ahrends naar Bremerhaven; La Cor dillera, London; Ouwerkerk, Bremen; Haudson Firth, ledig Hoogovens, Antwer pen; Boreas, Aarhuus; Naanny, Korsness, veevoeder Wormerveer; Kwiek, Helsing- borg, kunstmest van IJmuiden; Heiloo, Dagenham, walsmateriaal Hoogovens; Goe- ree, Dagenham, walsmateriaal Hoogovens; Hunzeborg, Vissby, kunstmest Hoogovens; Poulau Laoet, Hamburg; Nyhammer, No- vorossisk; Lireco, Little Hampton, kunst mest Hoogovens; Tom, Nordenhamn, erts gelost Hoogovens; Vesna, Ryeka; Marathon, Goole, stijfsel, Koog aan de Zaan: Alex, Antwerpen; Celebes, Las Palmas; Bolt, Ville de Montreal, Le Havre; Tempo, Par; Hermes, Bremen; Conokust, Hamburg; Ti berius, Cindad de Trujillo; Oostkerk, Ham burg; Flevo, Rotterdam; Andishabn, Vent spils; Wulp, Liverpool; Wexford, Boston, stijfsel en stroop, Koog aan de Zaan; Ilias, Hamburg; La Ensenada, Newfoundland; Wiril, Malmoe; Rijnstroom, London; Am- stelstroom, Leith; Wakefield, Rotterdam; Rose, Slikkerveer; Jans, London, Hinde, London; Christa Koncke, Korsoer. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Ariad ne naar Hamburg; Christel, Kiel, Honte- stroom, Huil; Morag, Dagenham, wals materiaal Hoogovens; Atlantic Triumph, Puerto Ordaz; Amstelland, Bremen; Kora Dagenham, walsmateriaal Hoogovens;Texel Rochester: Batu, Bona; Talisse, Hamburg; Tor, Malmoe. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aanduiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is ge gaan.) Het peil van beneden de Moerdijk mocht dan niet bereikt zijn. de carnavalsviering van de r.-k. Instuif Interpar (Velsen-noord Beverwijk, Wijk aan Zee) compleet met Carnavalsprins, dame en gevolg is toch een groot succes geworden. De toneelzaal van het Kennemer Theater, waar het Amster damse ensemble „The Woodpeckers" de muziek verzorgde, bleek zondagavond niet alle liefhebbers(sters) van carnavalvie ring te kunnen herbergen; velen moesten worden teleurgesteld. Toch was voor dit carnaval het aantal gekostumeerden, niet groot, maar voor de kostuums die er waren was blijkens de goede verzorging veel be langstelling. Overigens vielen heren in keurige avondkleding en dames in smaak volle toiletten te bewonderen. Een Indiaans paar viel bijzonder op; voorts vertoonde zich Mikojan, een echtpaar uit India en een imitatie-Drees. Het gevolg van prins Carnaval (de heer P. Wittebrood, Sant poort) en zijn dame (mejuffrouw A. Chris- tiaanse, Wijk aan Zee) beeldde de vier jaargetijden uit. Met een enkel begroetingswoord opende de heer L. Bart het drukbezochte feest om nog een rock 'n roll-wedstrijd aan te kon digen, waarna kapelaan P. J. Meyer, de dansleider Jac. Vink de jury, bestaande uit de dames Peeters, Morcus en Kooter en de heren Th. Kuijper Jr. raadslid van Beverwijk, en G. N. Oorthuis voorstelde. Deze jury had allerminst een gemakkelijke taak. Kapelaan Meyer, de geestelijke vader en de motor van Instuif herinnerde er aan welke motieven er zijn geweest dit jeugd werk in het leven te roepen en hoe dit werk langzaam maar zeker is gegroeid en in Velsen Noord vooral een blijvende plaats heeft ingenomen met af en toe grote en prettige feestavonden als binding van de r.-k. IJmond-jeugd. Kapelaan Meyer kreeg voor zijn jarenlange activiteiten veel waar derende woorden te horen en namens de Instuif werd hem een pick-up aangeboden. Daarna werd het feest met nog meer vrolijkheid voortgezet en eerst tegen mid dernacht werd even „gestaakt" om de be slissing van de jury te vernemen. doorgaf aan Van Well, die de eindstand op 2-3 bracht. De Santpoortse blauwhemden hebben op DIO een welverdiend winstpunt ver overd en het heeft er zelfs veel op gele ken, dat zij op de volle buit beslag zouden weten te leggen, want tien minuten voor 't einde hadden ze nog een 2-0 voorsprong. Wanneer we hier nog aan toevoegen, dat Spanjaard en Thoolen resp. twee kansen om zeep hadden gebracht, dan blijkt hier uit wel, dat de Haarlemse defensie zeker niet onkwetsbaar was. De 2-0 voorsprong voor de thuisclub was reeds voor de rust tot stand gekomen. Wel was DIO in deze eerste helft niet ln de minderheid geweest, maar Verkerk c.s. waren niet bijster op schot en kwam het al eens tot een op de korrel nemen van het Terrasvogelsdoel, dan stond doelman Di-ost een Haarlems succes in de weg. De twee Terrasvogels-doelpunten werden ge scoord door Thoolen en Timmer. Bij het eerste koelpunt ging keeper Keur o.i. niet vrijuit. In de tweede helft is DIO het meest in de aanval geweest, maar Goedhart c.s. wa ren lastig te passeren. Terrasvogels kreeg zoals reeds gememoreerd, een drietal kan sen om de voorsprong te vergroten, maar liet deze ongebruikt. Een kwartier voor 't einde wisselden spil Hendriks en mid denvoor Verkerk bij DIO van plaats en nu werd de druk op de Terrasvogelsveste steeds sterker. De Nieuwe bracht tien mi nuten voor het eind de stand op 2-1 en het was dezelfde speler, die met een kop bal ook de gelijkmaker scoorde (2-2).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9