Calvijnschool straks middelpunt van nieuwe woonwijk flanellen Dames Dusters 12. Gezamenlijk Koninginnedag vieren Zes weken voorwaardelijk voor het onverzorgd achterlaten van gezin 15. Havenberichten IJmond-agenda Amsterdamse Beurs Grote aubade van Velser schooljeugd HERDENKING VAN GROTE REFORMATOR nv Slavenhurg's Bank IMPORTFINANCIERING Bond voor het gezin overzag een jaar HAARLEMSE POLITIERECHTER De „Nestor" naar Perzië van 75 voor 90 Katholieke arbeiders ontevreden over salaris Vanmorgen in de vish&l en op zee DINSDAG 3 FEBRUARI 1959 VIERHONDERDVIJFTIG JAAR na zijn geboorte heeft de vereniging voor lager en uitgebreid lager onderwijs op gereformeerde grondslag in IJmuiden de grote reformator Johannes Calvijn op bijzondere wijze geëerd met de bouw van een fraaie en hypermoderne lagere school, die zijn naam draagt. Een school, die gisteravond met een feestelijke bijeenkomst van ontwerper, bouwers, schoolbestuur en genodigden officieel werd geopend. Een school van strakke lijnen aan de Eenhoornstraat in Duin- wijk, die met haar vele ramen en moderne verlichting gisteravond een stralende voorpost was van het nieuwe IJmuiden, dat aan de rand van de duinen vorm krijgt. De Calvijnschool, die straks het middelpunt zal zijn van een woonwijk, waarin ook een katholieke, een hervormde en een openbare school een plaats zullen krijgen. Architect A. ten Broeke is de ontwerper van de Calvijnschool, die in precies zeven maanden door aannemer P. Zwart werd opgeleverd. Een strak gebouw van twee verdiepingen. Vier klassen op de als het ware overspringende bovenverdieping en drie op de benedenverdieping. Onder de vierde klas op de bovenverdieping .bevindt zich een open ruimte, die nu voor andere doeleinden kan worden gebruikt, maar straks, wanneer daar behoefte aan zal be staan, snel tot een achtste klas kan worden verbouwd. Blinkende metalen letters, waaruit de naam Calvijn is samengesteld, sieren de kleine luifel boven de voordeur. Straks zal boven deze voordeur bovendien een prach tig glas-in-loodraam van de glazenier Huib de Ru uit Overveen worden aangebracht. Een raam, waarop de figuur van Johannes Calvijn zichtbaar is en zijn woorden „Neem mijn leven, Heer. Laat 't toegewijd zijn aan Uw eer". De betekenis van de figuur van Calvijn wordt in dit glazen raam als het ware symbolisch met IJmuiden in ver band gebracht door de uitbeelding van spelende kinderen, een ranke vuurtoren, een vissende trawler, de Bijbel en een vlammend hart in het grote raam. DE VOORZITTER van het schoolbe stuur, de heer L. Blijdorp, releveerde in zijn openingswoord de geschiedenis van het onderwijs op gereformeerde grondslag in Velsen. Hij vertelde, dat met de opening van de Calvijnschool de Groen van Priri- stererschool geheel voor het. uitgebreid lager onderwijs zal worden gebruikt. Hij begon zijn welkomstwoord met het lezen van de verzen 13 tot 16 uit Marcus 10. Het speet hem, dat wethouder H. de Boer niét bij de opening van deze school aan wezig kon zijn. Hij bracht deze wethouder, dank voor de zeer welwillende medewer king, die hij aan de totstandkoming van deze school had verleend. In zijn openingswoord kon hij onder meer wethouder A. de Jong, de inspecteur voor het lager onderwijs, J. Algera, vele schoolhoofden en vertegenwoordigers van het kerkbestuur verwelkomen. Met de keuze van de naam Calvijn, wil het schoolbestuur niet alléén de theoloog Johannes Calvijn eren. maar ook de pae- dagoog Calvijn, die in 1559 de universiteit in Genève stichtte. Hij wenste het pas benoemde hoofd van de Calvijnschool, de heer P. -Wapenaar, gezondheid, kracht en wijsheid toe om de .school te léiden, getjouy/ aangiet devie^ ';Van CalVdh" 1 - Tle&ft kweken „Ik hoop, dat men zich in deze nieuwe school niet alléén van het begin tot het eind veilig zal voelen met de eigen levens beschouwing, maar dat men ook begrip zal kweken voor de kinderen, die deze school niét bezoeken", zei de heer Veld huizen, inspecteur van het lager onderwijs, die zijn vreugde over de opening van deze nieuwe bijzondere school in Duinwyk niet onder stoelen of banken stak. Oók wethouder A. de Jong, sprekende namens het gemeentebestuur, was ver heugd over de totstandkoming van deze school. ..De Calvijnschool is de eerste la gere scbo in het nieuwe Duinwijk. Aan de Eenhoc.nstraat zullen ook een rooms- katholieke en een hervormde school moe ten worden gebouwd. In het Pleiaden- plantsoen komt een openbare school". Hij was er blij om. dat men voor deze Advertentie Nieuwe Gracht 98 Schoterweq 3 Tel 12580 16942 Tel 15371" school een verantwoorde keuze had ge maakt uit de nieuwe én de oude leermid delen. „Omdat ik ervan overtuigd ben, dat het lager onderwijs een hechte basis op het gebied van rekenen, taal en lezen moet leggen voor de latere opleiding van het kind". Ds. W. Diepersloot sprak als vertegen woordiger van de gereformeerde kerke- raad. „Kerk en school staan vlak bij el kaar. Wij gereformeerden zijn bijzonder verheugd, dat we nu na de opening van de Petrakerk ook nog een nieuwe school mogen openen". De architect A. ten Broeke getuigde, dat er tijdens de snelle bouw van de fraaie school gewerkt was in een voortreffelijke harmonie. Hij bracht daarvoor dank aan al degenen, die bij de bouw van de school betrokken waren. Mevrouw Visser, echtgenote van het hoofd van de Marnixschool overhandigde een beeltenis van Calvijn in aardewerk aan het schoolhoofd. Voor de hal van de school schonk zij een prachtig portret van de grote reformator. Origineel. Het origineelste geschenk werd onge twijfeld door de heer M. de Kool, hoofd van de Pieter Vermeidenschool, aange boden. „Een aantal leerlingen om alvast mee te kunnen beginnen, 't Zijn lieve kinderen De heer J. Vérkruyssen, hoofd van de school met. de Bijbel in Santpoort, vond, dat het schoolbestuur met de benoeming van de heer Wapenaar een goed besluit had genomen. De heer H. Remiens, hoofd van de Bethlehemschool bracht de goede wensen van de hervormde „buren" over. Hij overhandigde een geschenk onder cou vert. De heer H. A. de Me.yer sprak als hoofd van de Groen van Prinstererschool zijn vreugde uit over de opening van deze fraaie school. Voordat ds. W. Diepersloot de officiële opening van de school besloot met. het vra gen van Gods zegen voor het welzijn van kinderen, leraren en school, sprak de heer P. Wapenaar de hoop uit. dat in deze school de kinderen zullen mogen worden opge voerd tot waardige burgers, maar bovenal tot mensen Gods. De afdeling Velsen-Noord van de r.k. Bond voor het Gezin kan, blijkens de zon dagavond in het St. Jozefhuis aan de Ban- jaertsstraat gehouden jaarvergadering, die als gewoonlijk en vooral door de aan lokkelijke kienwedstrijd opnieuw een flin ke belangstelling had, op een goed jaar terugzien. Te betreuren viel het overlijden van een van de actiefste bestuursleden, de penningmeester W. J. F. Laurent, die sedert de oprichting van de afdeling zijn taak ambitieus verrichtte en die in de vakantiekinderuitzending de grootste schakel was. Met gevoelvolle woorden her dacht de voorzitter, de heer G. Buur, de verscheiden penningmeester. De voorzitter deelde mede, dat wegens ziekte van twee leden en het tussentijds aftreden van de heer L. Henneman we gens vertrek naar Heemskerk, het bestuur niet volledig was Namens de oudercom missie van de r.k. scholen was een dank brief ingekomen voor verleende steun bij het St. Nicolaasfeest. In het jaarverslag van de heer G. Duin werd melding ge maakt van tevredenheid inzake de stand van het ledental. Een aantal gezinnen ver huisde in 1958, maar nieuwe gezinnen kwa men het ledental versterken. Het finan ciële verslag, dat in inkomsten en uitga ven sloot tot een bedrag van 1858 gaf een batig saldo van ruim 43. In de be- stuursvacatures werd voorzien door de verkiezing van de heren J. A. Wosita en C. de Wit. De vakantiekinderuitzending naar Wijk aan Zee, zal vermoedelijk de mogelijkheid openen in de badplaats een eigen gebouw te doen optrekken, waartoe onderhandelin gen met de gemeentebesturen van Velsen en Beverwijk worden gevoerd. Een grote hoeveelheid prijzen, waaronder twee le vensechte en -grote konijnen, was de in zet van een zeer geanimeerde kienwed strijd. Evert Vermeer in „Noord" In verband met de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer zal de afdeling Velsen-Noord voor de Partij van de Arbeid een grote openbare vergadering houden op woensdag 11 februari in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat. Als spreker treedt op de algemeen voorzitter van de Partij van de Arbeid en lid van de Tweede Kamer, de heer Evert Vermeer met het onderwerp: „Wilt u een progressieve of een rechtse regering?" Weinig keus op Castricums groenteveiling Ook deze keer was er op de eerste vei lingdag van de week slechts een kleine sortering op de groenteveiling te Castricum. Spruiten, boerenkool, prei en sjalotten vormden de oogst van de Castricumse tuin ders, die nu hun hoop weer gaan vestigen op een milde lente, waarin tal van pro- dukten als eerste malse voorjaarsgroente goede prijzen zullen gaan opbrengen. De noteringen van maandag waren: spruiten f 0,51 tot f 0,81, kopspruiten 0,18 tot 0,30, prei 0,27, boerenkool 0,13 tot f 0,15V2, sjalotten f 0,20. TIJDENS DE MAANDAGAVOND In de recreatiezaal van het B.B.-centrum te Drie huis gehouden jaarvergadering van de hier gevestigde oranjevereniging, heeft de heer G. H. L. van Scherpenzeel als voorzitter de voorlopige plannen onthuld, die door het bestuur voor de viering van de komende koninginnedag werden ontworpen. De voorzitter maakte hierby in de eerste plaats bekend, dat de zeven in Velsen bestaande oranjeverenigingen waren benaderd door het gemeentebestuur met de suggestie, ter gelegenheid van de vyftigste verjaardag van Koningin Juliana ditmaal een gezamen lijke herdenking te ondernemen. Hiervan is een samenkomst van het over. koepelingsorgaan der verenigingen het ge volg geweest, waarop in principe werd besloten voor de morgen van de 30ste april in het sportpark „Schoonenberg" een grote aubade te organiseren; om 10 uur te ver zorgen door de leerlingen der vijfde en zesde klassen van alle lagere scholen uit Velsen. In sommige gevallen zullen hier ook leerlingen uit de vierde klassen aan kunnen deelnemen. Deze aubade wordt dan gevolgd door een aantal attracties, waar onder een helicopter-demonstratie De heer Van Scherpenzeel voegde hier aan toe, dat een dergelijk besluit voor de oranjevereniging „Driehuis" enige moei lijkheden heeft meegebracht, omdat het bestuur voor deze dag ook reeds bepaalde plannen had ontworpen. Enerzijds heeft men echter de oudere leerlingen de heli copter-demonstratie niet willen onthouden, doch aan de andere kant was het bestuur van mening, dat het traditionele feest voor de kinderen uit de lagere klassen eveneens doorgang moet vinden. Daarom werd be sloten voor deze leerlingen een afzonder lijke bijeenkomst op het eigen terrein te organiseren, waar zij dan zullen worden beziggehouden met een poppenkastvoor stelling en andere attracties. Ten slotte legde spreker deze besluiten aan dn goed keuring der vergadering voor, waarbij zij kennelijk de algemene instemming mochten verwerven. Rens van Dorth in Rex Theater De mededeling van de heer Van Scher penzeel, dat voor de avondvoorstelling in het Rex Theater het gezelschap van Rens van Dorth was geëngageerd, werd eveneens met waardering ontvangen, doch het hou den van de traditionele verloting lokte enige discussie uit. Een der aanwezigen noemde „het leuren met lootjes" eigenlijk beneden de waardigheid van de vereniging en bovendien oefende hij de nodige critiek uit op de trekking, welke in de zaal meestal enige onrust veroorzaakt. Omdat hij er echter van overtuigd was dat de kas deze inkomsten niet kan ontberen, stelde hij voor de contributie met één gulden per jaar te verhogen, zodat de loterij voortaan radi caal kan worden afgeschaft. Dit voorstel stuitte voor dit .ïaar op enige technische moeilijkheden, omdat bij voorbeeld de contributie reeds voor het grootste gedeelte is geïnd. De voorzitter wilde daarom ditmaal nog een tussenweg bewandelen, in de vorm van een trekking vóór de aanvang der cabaretvoorstelling. Men zou een en ander echter nog eens nader in het bestuur bespreken, evenals a-d 3-3%ft/n Nederl. '47 3 Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 n/o Pr. A'dam '56 I. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert,).. Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A. Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank.... Twentsche Bank; Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel General Motors Shell Unión Tidewater Slot koers gisteren 92</i„ 96 K 112'/2 89 97 97 92% 97% 105 291% 460 224 350 233 339'1 512 221 474V2 •464 K 212?% •157'X 730 181,— 221 91'4 120,- 167'/2 161 143 135% 149 153, 269 146 200 234' 213 66% 53% 94'/2 48% 84% 24"/,9 Voorbeurs koersen 293 520 479 470 178,— Advertentie De Haarlemse politierechter mr. J. P. Petersen heeft maandag een 48-jarige Haarlemse kopergieter veroordeeld tot zes weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van twee jaar, omdat hy na zijn echtscheiding in 1956 zijn vrouw en vier kinderen in hulpeloze toestand heeft gebracht en gelaten. De officier van Justi tie, mr. J. ,T. Bredius, had twee maanden gevangenisstraf geëist. Verdachte betaalde na de scheiding nog enkele keren vijftig gulden per week aan zijn gewezen echtgenote en daarna niets meer. Hij vulde zelfs de kinderbijslagfor mulieren niet in. Sociale Zaken nam de verzorging van de vrouw en de kinderen op zich, doch deze dienst heeft thans mee gedeeld hier niet mee te kunnen doorgaan. Verdachte voerde aan, dat hij niet veel verdiende, maar dat hij zijn best zou doen wekelijks een bedrag te betalen. Diefstal voor eigen huis Een 24-jarige metselaar uit Wijk aan Zee werd veroordeeld tot een boete van 75 subs. 30 dagen, omdat hij in december ten nadele van het bouwbedrijf, waarvoor hij werkte, kozijn- en spouwankers heeft ge stolen. Deze onderdelen wilde hij ge bruiken voor het huis, dat hij voor zich zelf aan het bouwen was. De totale waarde van het gestolene bedroeg ongeveer vijf endertig gulden. Verdachte werd ontslagen De officier zei het lofwaardig te vinden, dat verdachte zijn eigen huis bouwt, maar dat hij hierb-'i gestolen onderdelen wilde gebruiken, kon hij minder waarderen. De officier eiste een boete van 100 subs. 24 dagen. De rechter legde de reeds genoemde straf op. Brand door schuld Mr. Petersen veroordeelde een 26-jange koopman uit IJmuiden conform de eis tot 150 boete subs. 36 dagen hechtenis, om dat deze op 13 oktober in de haven van IJmuiden door een lasser een reparatie had laten verrichten aan een schip, dat gebruikt werd als opslagplaats van gasolie zonder de nodige veiligheidsmaatregelen in acht te nemen. Er was brand ontstaan, doch de gevolgen waren gelukkig niet ern stig. Nadat een adjunct-hoofdbrandmeester en de betrokken lasser, beiden uit Velsen, hun verklaringen hadden afgelegd, merkte de officier van Justitie op, dat verdachte, die van jongs af aan met brandbare stof fen als olie te maken heeft gehad, zich steeds van de te lopen risico's bewust moet zijn. Bjj eigen patroon ingebroken Op tweede kerstdag braken een 22- jarige visknecht en zijn 20-jarige collega, beiden uit IJmuiden, in in het bedrijf van hun patroon aan de Bik en Arnoldkade in hun woonplaats. Zij klommen eerst over een muur en forceerden een ruit. In het kantoor trokken zij alle laden open en In het dierenpark te Amersfoort is de Duitse dompteur Bubby Althoff bezig met het instuderen van een nieuw nummer: Het gezamenlijk optreden van twee leeuwen en twee panters. De dres suur geschiedt in een grote kooi in de open lucht. namen sigaretten, balpennen en een klein bedrag aan geld mee. In het pakhuis vorm den garnalen en paling de buit. Verdach ten voerde aan, dat zij dronken waren ge weest, toen zij hun daad pleegden. Enkele dagen later hadden zij de inbraak aan hun patroon opgebiecht. De beide visknechten werden daarna ontslagen. De officier van Justitie zei nog geen ge vangenisstraf te willen eisen, hoewel het hier niet om een of ander diefstalletje maar om een echte inbraak ging. Hij re- quireerde tegen beide verdachten 60 boete subs. 18 dagen. Toen de visknechten toch nog tegen deze eis protesteerden, vroeg mr. Petersen of zij dan liever ge vangenisstraf wilden hebben. Hij veroor deelde de verdachten tenslotte tot een lagere boete, namelijk 40 subs. 12 dagen, doch met daarnaast een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van een jaar. Vernieling in cel Tenslotte kreeg een 37-jarige Haarlemse sloper, uit anderen hoofde gedetineerd in het huis van bewaring, een boete van 30 subs, negen dagen, omdat hij op 12 decem ber na te zijn ingesloten op het politie bureau in de Smedestraat in Haarlem een deurpost en een ruitje in zijn cel had ver nield. Het strafblad van de sloper ver meldt onder andere talrijke aantekeningen wegens vernieling en mishandeling. Ver dachte vertelde, dat hij zich aan een anti- alcoholkuur heeft onderworpen. De offi cier had 50 boete subs. 12 dagen geëist. een nieuw voorstel, de loterij dit jaar toch reeds af te schaffen en de leden dan door een intekenlijst in de gelegenheid te stellen de kas alsnog van de noodzakelijke aan vulling te voorzien. De laatste mededeling van de voorzitter betrof het programmaboekje, dat bij dit kroonjaar zal worden voorzien van een nieuwe foto op kunstdrukpapier van de Koningin. Een overigens bijzonder fraaie foto, die gemakkelijk te verwijderen is om te worden ingelijst. Wat het verdere gedeelte van deze ver gadering betreft, kan uit het jaarverslag van secretaris J. van der Linden worden vermeld, dat de vereniging zich met haar 317 gezinnen als lid op een gezonde basis bevindt. Het jaaroverzicht van de penning meester, de heer C. Hoogland kon al even optimistisch met een batig saldo worden afgesloten. De agenda vermeldde verder het periodiek aftreden van de dames Hui- zinga en Serlee en de heer Lagro. welke bestuursleden allen bij acclamatie in hun functie werden herkozen. Deze vergadering was aan het begin met het gebruikelijke welkomstwoord geopend door voorzitter Van Scherpenzeel, ciie daar bij zijn grote voldoening uitsprak over de verheugend grote opkomst der leden. Ter ere van Prinses Beatrix werd daarop nog gezamenlijk het eerste couplet van het „Wilhelmus" gezongen. Na een korte pauze volgde de vertoning van een vijftal films, met als hoofdnum mers „Ons Koninklijk Huis" en „De vier Prinsessen". Dit aandachtig bekeken pro gramma werd voltooid met. „Het land van Veluwe" en twee tekenfilms. Een oud vertrouwd beeld is uit de ha ven van IJmuiden verdwenen namelijk de zeesleepboot „Nestor" van de rederij Wijs muller. De „Nestor" is de laatste van de stoere werkpaarden die jaren lang in de haven paraat lagen, haar zusterschepen de „Hector" en de Stentor" werden vorig jaar verkocht naar Italië en de „Nestor" is thans overgegaan in de handen van de Nederlandse Aannemingsmaatschappij D. Blankevoort en Zn. n.v. De „Nestor" ondergaat thans een revi sie en verbouwing en zal in maart met twee, door de werf Boele in Bolnes ge bouwde, pontons van 500 ton ieder en voor zien van heistellingen op sleeptouw, naar de Perzische Golf vertrekken. De „Nestor" zal daar lange tijd verblij ven en werkzaamheden verrichten in ver- band met de pijpleiding en grondwerken. dagen duren. nog nooit was de prijs zó laag als bij deze extra verkoop van een grote partij warme in diverse mooie kleuren, mt. 40 tm 46 WOENSDAG en DONDERDAG koopt u deze DUSTERS Alleen woensdag en donderdag Zolang de voorraad strekt. Maakt dat u er bijtijds bij bent. GAL r-ETD L Lange Nieuwstraat - Marktplein IJmuiden Jubileum bij Plaatwellerij Bij de n.v. „De Plaatwellerij" zullen dit jaar niet veel jubilarissen voorkomen. Van deze weinige personeelsleden die een fees telijke dag tegemoet gaan zal de heer F. Geissler, tijdschrijver, de eerste zijn. Hij viert zijn veertigjarig jubileum op zaterdag, 7 februari. De afdeling Beverwijk van de K.A.B.O. heeft maandagavond in „De Groenten- beurs" een druk bezochte jaarvergade ring gehouden. De voorzitter, de heer R. van Stiphout, deelde in zijn openingswoord mede, dat onder de leden ontevredenheid heerst over de gevoerde loonpolitiek in de gemeente en elders. In dit verband werd opgemerkt dat de verhoging van de wet houderssalarissen geen weerstand ont moette. De drie percent die het vorig jaar in april aan de arbeiders werd uitbetaald noemde men een verhoging zonder enige betekenis. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer G. Beentjes, bleek dat het aantal le den in 1958 was gestegen van 105 tot 117 Het bestuur had het echter niet nodig ge oordeeld de leden in het afgelopen jaar bijeen te roepen De penningmeester, de heer G. van Egmond, gaf een overzicht van het gevoerde financiële beleid en deel de mede dat de afdeling momenteel een totaalbezit heeft van ruim zeshonderd gul den. Op het oestuursbeleid viel niets aan te merken, de aftredende bestuurder, de heer P. Kaandorp werd herkozen, waar na nog enkele mededelingen volgden over het gouden jubileum van de Bond in 1959. De hoofdbestuurder, de heer J. Damhuis, gaf na afloop van het officiële gedeelte een uiteenzetting over de „Werkclassifi- catie". Beverwijk Contactavond scheidsrechters Maandagavond waren de scheidsrechters van de Haarlemse Voetbal Bond en hun dames in café Sport te Beverwijk bijeen gekomen voor het bijwonen van een con tactavond. De heer D. Wijnberg verwel komde de aanwezigen en wees erop dat het een traditie begint te worden dat de Beverwijkse scheidsrechters eens per jaar hun collega's uit het gehele rayon ontvan gen voor een gezellige contactavond. De scheidsrechters zijn in Beverwijk heel ^rg gezien bij de plaatselijke winkeliers: ook deze keer hadden de winkeliers een aar dige collectie prijzen geschonken voor de winnaars van allerlei spelletjes. Er werd deze avond naar hartelust geklaverjast, gesjoeld en gekiend, en men kwam zelfs nog aan het vlotbruggen. Het werd een ge slaagde bijeenkomst. De uitslagen van de wedstrijden: klaverjassen: 1. Meijer, 2. Van Duuren, 3. Schilpzand, 4. Groot, 5. Van der Aar; sjoelen: 1. mevrouw Van Rijn, 2. mevrouw Hoesbergen, 3. mevrouw Van Duuren, 4. mevrouw Benning, 5. me vrouw Jansen; vlotbruggen: 1. Van Duuren, 2. mevrouw Veen, 3. Rolland, 4. Wijnberg, 5. Huus. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Benny van Waterford: Westerdok, Ullberg, proviand. IJmui den; Ali Damhóf, Aarhus; Jurjen de Vries, Swan sea: Kaap Falga, Vastervik, hout voor Zaandam: Timor, Lissabon: Burgundia. Gothenburg: Hoog- Kerk, Hamburg; Ellewoutsdijk, Swansea; Procyon, Gefle; Geziena Heindrieka, Par; Smolensk, Lipa- ja: Eemstroom, Portsmouth: Clangula, Liverpool; Lizard, Londen; Lea, Halmstad, hout voor Zaan dam; Kolomma, Kaliningrad; Foxfield, Swansea. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Vilnijusvan Rotterdam; Reliable, Londen, ijzer laden Hoog ovens: Aldebaran, Rotterdam; Theano, Dublin; Texelstroom, Liverpool; Bloemfontein, Antw. Maandag vertrokken uit IJmuiden: British Du ke naar Isle of Grain; Piloto Pardo. Noordzee proefvaren: Westerdok. Londen, geproviandeerd IJmuiden; Hirma. Haugesind; Bertha Kinas. Ham burg; Sigyn, Rotterdam; Antarctica, Argel; Had- jisakos, Hampton Roads; Neth. Coast, Rotterdam; Muphrid, N, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Antilope naar Portsmouth, kunstmest IJmuiden; Realta, Kiel, gerepareerd IJmuiden; Juno, Rotterdam; Valga, Riga; Giorgios, Napels: Argos. Porto Torros. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Prijzen van maandag Heilbot 3.80-2.60, gr. tong 3.102.60, grm. tong 3.00—2.40. kim. tong 3.00—2.50 kl. tong I 3.40—2.60, ki. tong II 2.90—2.40, tarbot I 3.002.5, zalm 5.50 per kg. Tarbot IV 6641, gr. schol 33—24, grm. schol 30-22, kim. schol 51-28. kl. schol I 53—28, kl. schol II 43 18, schar 28—15, bot 9—8, v. haring 23—19.40, makreel 28—18.20, gr. schelvis 80-37, grm. schelvis 48—34, kim. schelvis 46—31, kl. schel vis I 42—30, kl. schelvis II 40—20, wijting 288, gr. gul 32—28. mid. gul 30—25. kl. gul 27-21, kl. haai 33—29, ham 100—65, poontjes 4815, kl, kool- vis zw. 2417, kl. koolvis wit 30—26 per 50 kg. Gr. kabeljauw 24082. gr. koolvis zw. 112—53, gr. koolvis 80—76, gr. leng 70—56 per 125 kg. Aanvoer van maandag 1183 kisten tong en tarbot. 2 k. heilbot, 3 k. tongschar en schartong, 2480 k. schol, 165 k. schar, 320 k bot, 855 k. haring. 390 k. makreel, 750 k. schelvis, 1350 k. wijting. 680 k. kabeljauw en gul, 137 k. leng, 20 k. haai, 10 k. ham, 10 k. poon, 1290 k. koolvis en 45 k. diversen. Totaal 9590 kisten vis. Besommingen van maandag P.O 53 Dirkje 25.350, IJM 72 Beatrice 20.000. MM 10 Hattem 16.220. SCH 171 21.940, IJM 14 I 5860, IJM 204 I 4430, KW 161 5110, KW 5 4430. KW 19 4250, KW 141 9640, KW 57 4970, KW 75 I 12.560. KW 135 18.390 KW 176 19.040, KW 16 7710, KW 166 2910, KW 124 6760. KW 169 3000, KW 17 4410, KW 155 4400, KW 125 3500, KW 91 4640, KW 44 5280. KW 85 7680, KW 45 5780, KW 133 4300, KW98 1520, KW 77 270, KW 134 I 5330, KW 178 4690, KW 12 4220, KW 210 3140, KW 27 3070, KW 33 5740, KW 165 1980, KW 93 4400, KW 34 4230. KW 79 4140. KW 84 1180, KW 96 1670, IJM 50 5280, IJM 208 4370, IJM 40 1770, IJM 63 4200. IJM 64 4510, IJM 62 4430. IJM 78 t 3020, IJM 61 3190, IJM 4 3310. IJM 30 I 3550. IJM 60 3170. IJM 221 5940. UK 3 f 6330, WR 51 4750. WR 88 3770. WR 25 f5180, WR 56 f 3060. WR 34 4070, WR 49 5410, WR 33 3390, HD 125 4440. Groenteveiling De noteringen op de groenteveiling te Beverwijk waren maandag: waspeen 10 tot 26, prei 10 tot 34. knollen 9 tot 28. witlof 28 tot 47, boerenkool 10 tot 22. rodekool 7 tof-14, groenekool 8 tot 15, spruiten 15 tot 67. VELSEN DINSDAG 3 FEBRUARI Thalia, 20 uur: „Stella's sleutel". Rex: Geen voorstelling. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen straat. Raadhuis, 20 uur: Gemeenteraadsver gadering. WOENSDAG 4 FEBRUARI Thalia. 20 uur: „Stella's sleutel". Rex, 20 uur: „Slaap des doods". Raadhuis, 10 tot 12 uur: Spreekuur wet houder van Sociale Zaken. Fotokring Velsen, 20 uur, Cultureel Ge bouw, bijeenkomst. Gem. Zangver. „Vox Humana", 20 uur, Zaal Zomerlust Santpoort, concert BEVERWIJK DINSDAG 3 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ko ning der manege". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meisjes zonder kamers". Kennemer Theater, 20 uur: Lening door Willem Andriessen voor ..De Keerkring". Het Centrum, 14 uur: Nederlandse Ver eniging van Huisvrouwen, lezing over de consumptie-aardappel. Het Centrum, 20 uur: Jaarvergadering Algemene Bond van Ambtenaren. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Jaarvergade ring Kennemer Pluimvee Vereniging. Het Centrum, 20 uur: Katholieke Arbei ders Vrouwen, cabaretavond. Marktplein, 19 tot 21 uur: r.-k. Bond zon der naam. filmvertoning. WOENSDAG 4 FEBRUARI Bioscopen: Als dinsdag.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9