E.H.B.O. Beverwijk Hoogovens wil kadercursus en floreert goed Vanmorgen in de vishal en op zee Keramiek kettingen Havenberichten IJmond-agenda Hoogovens huldigt zes zilveren jubilarissen in Kennemertheater DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 7 Met gebroeders Boomsma door Italië fietsen Castricum Heide Mij. krijgt opdracht voor grondonderzoek Geen belangstelling voor peen van Ons Belang Beperkt programma voor „Watervliet'-korfbal Een paar Noorse manskousen tijssen textiel OKOF gaat wellicht naar Krefeld in Duitsland „Noord Holland" sleept olie boortoren naar Afrika Voorjaarsconcert van „Da Pacem" in studie Middenduincr en Duin- en Kruidbergerwcg worden spoedig verbreed Boekhouding woning stichting mechaniseren Oproepingskaarten voor Kamerverkiezing bezorgd Vrouwengilde „op reis" naar Joegoslavië Bridgeclub „De Oranjeboom" KUNSTHANDEL IJMUIDEN KENNEMERLAAN 55 J. de Kadt spreekt voor Partij van de Arbeid VRIJDAG 13 FEBRUARI 1959 EEN OPMERKELIJKE gezelligheid onder een groot aantal leden kenmerkte de jaarvergadering van de EHBO-afdeling Beverwijk-Hoogovens, die woensdagavond in het sportpaviljoen „Watervliet" de gebruikelijke wekelijkse oefen- en cursusavonden onderbrak en waarbij namens de vereniging „Kennemerstaten" de heer drs. A. Dern- mers tevens van belangstelling blijk gaf. In zijn korte openingswoord herinnerde de heer J. W. van Swinderen, voorzitter, aan het deelnemen met goede resultaten bij verscheidene wedstrijden, het algemeen goede bezoek aan de oefenavonden en het verheugend aantal van bijna vijftig leden aan de begincursus. Aan het verzoek van de atletiekvereni ging „Suorai" om assistentie te verlenen bü de op 21 februari in de „Hcerenduinen" te houden nationale cross-country zal ge volg worden gegeven. Een gezamenlijke oefening met de Wijk aan Zeeër Redding brigade op later te bepalen tijdstip behoort tot de voornemens, en voorts wordt door de afdeling deelgenomen aan de op 8 maart te houden Noordhollandse dis- trictsvoorwcdstrijdcn en de districtswed strijden op 9 mei in Castricum. De heer H. Veldhuijzen, secretaris, liet in zün jaarverslag een opwekkend geluid horen. Herinnerd werd aan de herverkie zing van het gehele bestuur, de excursie naar het Rotterdamse Bouwcentrum en de geslaagde feestavond. Van de vijfenveertig cursisten behaalden er veertig het EHBO- diploma; een prachtig resultaat. De toe neming van bijna vijftig nieuwe cursisten stemt tot grote voldoening. Met gevoel volle woorden werd de heer D. Broek huizen, die dertien jaar lid was, herdacht. Aan ir. A. H. Ingen Housz werd wegens zijn verdiensten voor de EHBO bij zijn afscheid de zilveren Dr. Tilanus-medaiïle uitgereikt. De heer W. Barendrecht, pen ningmeester, werd geroemd wegens zijn prima beheer en strikte zuinigheid, die leidde tot een batig saldo over de jaar rekening, welke in inkomsten en uitgaven sloot tot een bedrag van 3.739,29. De bestuursverkiezing verliep vlot. Hoe wel de voorzitter gaarne jongere krachten zag opgenomen, werd ook nu volstaan met de herverkiezing van de aftredende heren Amiabel, tweede voorzifter: Renes, tweede penningmeester en H. Veldhuijzen, secre taris. Kadercursus De voorzitter legde plannen voor om een kadercursis te gaan volgen. Hij ont vouwde de vrij zware eisen hiervoor, aan gezien een tentamen noodzakelijk is, waar voor dan weer extra oefenavonden nodig zijn. temeer daar vorig jaar voor deze cursus, die opleidt tot instructeur van Plnsdag arriveerden in I-Jmuiden: Otto van Delfzijl; Swift. Londen; Dolfijn. Londen, oud pa pier Zaandam; Conzelo, Swansea; Le Moyne d'lberville. Duinkerken; Carl Fritzen, Norfolk; Hoeghst, Port Said: Montferland. Buenos Aires; Dnjestr, Antwerpen; Billetal. Hamburg; Zeeland met droogdok van Kiel; Rijnstroom, Londen; Dangajokull, Reykjavik; August Thyssen. Kirke- ness; Hontestroom. Huil; Imke, Rotterdam: Swal low. Londen, schroot; Clio, Rotterdam, walsmate- riaal laden; Strabo, Hamburg; Jans, Londen; Dar lington, Goole: Hink, Selzate. laden te Zaandam: Rijnkerk, Antwerpen: Kurdistan. Fowey; Mount Blair, Dover, cokesbreeze P.E.N.-centrale Velsen, Duvelsbek, Rotterdam, binnenhaven; Brouwers gracht, Abö; Henriette B, Goole; Amstelstroom, Grangemouth; Ariadne, Kopenhagen; Minna Schupp, Dordrecht: Binna. Uddevalle. Vrijdag arriveerde in IJmuiden: Morgan van Wetting, Ridhan Doek. Donderdag vertrokken uit. IJmuiden; Lauders- norg naar Colchester, kunstmest; Batavier, Glou cester. kunstmest; Beninkust, Rotterdam; Janny, Dagenham, walsmateriaal; Barrelstone, Grimsby van Velsen: Polaris, Antwerpen; Dotterel, Rot terdam; Pctrovsk. Moermansk; Walter Behrens, Rotterdam; sleepboot Trave, Hamburg met Son- aenburg: Fortuna, Rouaan; Swift, Londen; Spree- wald. Hamburg; Prins der Nederlanden, Barba dos: Werner Meyburg. Hamburg, oliekoeken van Wormerveer; Herm Kiepe, Lübeck, oliekoeken van Wormerveer; Hydra, Hamburg; Zaanstroom, Londen: Brittannia, Rotterdam. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Grebbestroom naar Liverpool; Joost, Tygnemouth, van Zaandam; Gratia, Hamburg, veekoeken van Wormerveer; Wasaborg, Casablanca, van Hoogovens; Fivelborg, Simrisham. kunstmest; Ilias, Rotterdam: Nestor, Point a Pitre; Tempo, Londen, walsmateriaal; Nero. Le Havre. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterda m is gegaan). „KUNST NA ARBEID" De toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" uit Beverwijk geeft zaterdag 14 februari haar tweede voorstelling van dit seizoen in het Kennemer theater. Onder regie van mevrouw Ruth Snel zal een opvoering wor den gegeven van „Madame Tic-Tac", toneelspel in drie bedrijven door Falkland L. Cary en Philip Weathers. Na afloop van deze voorstelling is er bal onder leiding van Dick Heemskerk. De balmuziek wordt verzorgd door het Kennemer Kwintet. VELSEN VRIJDAG 13 JANUARI Thalia: „Mijn beste vijand", 20 uur. Rex: „Dracula", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Cultureel Centrum: NVSH met lezing „Het naakt in de kunst", 20 uur. ZATERDAG 14 FEBRUARI Thalia: „Mijn beste vijand", 19 en 21.15 uur. Rex: „Dracula", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw: „Advendo" met „Moppie", toneeluitvoering, 20 uur. Cultureel Centrum: Ontspanningsver eniging PTT IJmuiden met filmavond over diergaarde Blij dorp, 20 uur. R EVE RW IJK VRIJDAG 13 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Lemmy Caution incognito". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Weduw naar met vijf dochters". W. B. Theater, 20 uur: „Jakhalzen dei- onderwereld". Deken Waarestraat 50 a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". ..De Groentcnbcurs", 20 uur: Vergadering Aquariumvereniging. Kennemer Theater, 20 uur: Nederlandse Reisvereniging, lezing over „Naar roe pende verten". Het Centrum. 20 uur: Verkiezingsver gadering P.S.P ZATERDAG 14 FEBRUARI Bioscopen: als vrijdag. EHBO-lessen, vijftig percent van de kandi daten werd afgewezen. In de zomerplannen is een excursie naar een grote fabriek van verbandmiddelen opgenomen en zal een filmavond over „Reddend zwemmen" worden „gepland". Behalve het deelnemen aan een feestavond van „Kennemerstaten", een suggestie van drs. Demmers, zal de afdeling zelf op 9 mei haar jaarlijkse feestavond houden. Tenslotte hadden de aanwezigen veel be langstelling voor een nieuwe aanwinst in het oefenmateriaal, een demonstratie-oor- model. Vermeld kan nog worden, dat de aldeling tweeëndertig nieuwe leden boekte en zeventien leden, veelal wegens ver huizing, bedankten. Een groot aantal leden van de plaatse lijke afdeling van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen in Beverwijk heeft gisteravond voor een ogenblik de dikke mist en Koning Winter vergeten en geboeid geluisterd en gekeken naar wat de gebroeders Boomsma uit Goeree Over- flakkee over zonnig Italië vertelden en lie ten zien. De heren Boomsma hebben dit land zes maanden doorkruist en trokken op de fiets, met de kampeertent achter op, van het noorden naar het zuiden. Rome zien is een belevenis, deze stad die 750 jaar voor Christus gebouwd werd is nu uitgegroeid tot een wereldstad, het is met het Vaticaan ook de meest bevoor rechte stad van de wereld. „Napels zien en dan sterven", is al een heel oud ge zegde, maar het Napels van nu mag hier geen aanspraak meer op maken, dit kon men heel goed aan de kleurendia's zien. Milaan met zijn anderhalf miljoen in woners heeft prachtige bouwwerken, waaronder de kerk met zijn 225 torens, waaraan men in 1386 is begonnen te bou wen. Venetië de stad waar alles per gon del gaat. Aan de golf van Napels zag men de Vesuvius, de berg die de oorzaak was van de ondergang van Pompei. Opvallend in Italië is, dat men hier de kinderen zo goed verzorgd, maar men ziet er ook schrijnende tegenstellingen. Men kent er evenals bij ons de woning nood, in de steden ziet men de moderne bouw, doch het merendeel van de bevol king woont nog in krotwoningen in hele nauwe straatjes. Zwembad bij Schulpvaart Het lijkt er thans op, dat dc stichting van een zwembad in Castricum goede vor deringen gaat maken. De Heidemij heeft opdracht gekregen om een kostenbegro- ting te maken en een grondonderzoek In te stellen. Tijdens een door het stich tingsbestuur met de financiële en techni sche commissie gehouden bijeenkomst, waarop ook de heren Heidelberger en Massu van de Ned. Heidemij aanwezig waren, zijn verschillende bijzonderheden uit de doeken gedaan. De héér Heidelberger uit Arnhem zei, dat het heel goed mogelijk is een open bad 1e bouwen, dat na verloop van tijd tot een overdekt bad zal kunnen worden verbouwd. De kosten hiervan zijn echter hoger dan gewenst is. Voor Castricum meende hij, dat de mi nimum eisen moeten zijn een bad met diep bassin van 25x18 meter een z.g. klein wedstrijd bad, een groot instructiebassin van 50x20 meter, een speelterras met kleuterbad van 8x8 meter en een speel weide van circa VA ha. De kosten van een dergelijk bad met kleedcabines, springtoren en beplanting zouden ongeveer 750.000 bedragen. De plaats welke men op het oog heeft, en welke grond men bereid is voor de stichting van een zwembad aan het be stuur te verkopen, is gelegen achter het Schulpstet tussen de Schulpvaart en de Provinciale weg. Deze grond is eigendom van de heer J. P. Kraakman. Het resultaat van het grondonderzoek zal de beslissing brengen over het al of niet indienen, van de ontwerpen, bij de be voegde instanties om daarna zo spoedig mogelijk met de bouw te kunnen begin nen. Dinsdag zowel als donderdag was er voor de peen van de speciale veiling van Ons Belang te Castricum geringere belang stelling van de zijde der kopers. Bij elkaar werden er ongeveer 90.000 kilo's aange voerd waarvan dinsdag nog ruime kwan- tuins tegen flinke prijzen, doch donderdag tegen matiger prijzen werden verkocht. Beide keren was de c-peen wel het meest in trek voor het buitenland, maar donder dag kwam zij in prijs slechts even boven de tien gulden per 100 kg. Ook de andere kwaliteiten gaven geen hoge noteringen te zien zoals het overzicht aantoont. Peen b 8.00—9.70 8.20—11.00); peen c 9.00—10.80 7.90—12.00); peen d f 7.50—8.00 7.30—/ 8.10), peen O 7.20—/ 8.70 7.20—9.50). De tussen haakjes geplaatste bedragen zijn de note ringen van dinsdag. In het Kennemer Theater te Beverwijk zijn donderdagavond zes jubilarissen ge huldigd, die elk vijfentwintig jaar hun krachten en kennis aan het Hoogovenbe- drijf hebben gegeven In de bioscoopzaal zaten dc jubilarissen met hun echtgenoten op het toneel. Daar de bedrijfsdirecteur van Hoogovens, ir. F. W. E. Spies verhin derd was de jubilarissen toe te spreken, deed de hoofdingenieur W. Bakker dit. Hij ging terug naar de dertiger jaren, toen de ze jubilarissen hun diensten kwamen aan bieden bij Hoogovens. De heer Bakker vergeleek de omstandigheden waaronder het werk toen werd verricht. Van een va kantieregeling en meer dingen, die nu als een recht van de arbeiders worden be schouwd, was toen nog geen sprake. Zélfs de afdelingen, waar de jubilarissen nu werkzaam zijn, waren er nog niet. Wat de toekomst aangaat adviseerde dc heer Bak ker: „Zet uw verwachtingen niet te hoog, dan valt het altijd mee. De heer Wiersma sprak de echtparen J. Schellinger en J. Boender toe en ver telde het een en ander over het karakter en de werkzaamheid van deze beiden. Eerstgenoemde heeft blijk gegeven een zeer accuraat man te zijn, daarnaast iemand die overal raad op weet. „Net Haarlemmerolie" werd vaak door zijn col lega's gezegd. De heer Boender, een pri ma rangeerder, nog steeds wonende in het wijde boerenland, zag de heer Bakker in zijn geest al zitten achter een kar, bespan nen met een paard. De heer Goede wist van de heer H. Oortwijn, die op de Staalfabriek werk zaam is, ook niets dan goeds te vertellen. De heer J. van Kuilenburg werd dooi de heer T. Ensink geschetst als iemand, die een heel goed kraanmachinist is en als zodanig op Wasserij West heel veel werk heeft verzet. Daarnaast heeft de heer Kui lenburg zich doen kennen als iemand, die ook in dc voetbalsport de vanen van Hoog ovens weet hoog te houden. De heer B. de Heer vertelde, dat de heer D. Lans iemand is met vele goede eigenschappen, iemand die kalm zijn gang Het gaat er naar uitzien, dat de komende zondag na wekenlange rust de korfbal weer zal gaan rollen. Hoewel de competi tie-achterstand uiteraard groot is gewor den, zijn er voor de korfbalvereniging „Watervliet" slechts twee wedstrijden. Watervliet 3 ontvangt Sport Vereent 2 uit Santpoort en zal geducht, moeten wer ken om de beide punten in Velscn-Noord te houden. Voor Watervliet 4, dat in Haar lem Oosterkwartier 5 gaat bezoeken, ligt er een redelijke winstkans in deze wed strijd. Voor zaterdagmiddag is vastgesteld: As piranten Watervliet AOosterkwartier B. IJmond-Rooswijk-revue In het kader van een gezellige en fees telijke contactavond wordt zaterdag in het „Centrum" aan de Koningstraat te Bever wijk door de samenwerkende handbalver eniging „IJmond" e,n de honkbalvereniging „Rooswijk" een show-revue gegeven. Van beide verenigingen heeft een aantal leden zich vooz-bereid op het programma, dat over het voetlicht zal worden ge bracht, waarbij Bets Blok als gast op treedt en de heer H. Boom met accordeon medewerking verleent. gaat. Dc laatste jubilaris was de heer E. F. de Leeuw, die werd toegesproken door ir. De Vries van de Werktuigkundige af deling, waar deze werknemer tot taak heeft het werk voor te bereiden. Hij be gint altijd op tijd, maar men weet nooit wanneer hij er mee ophoudt, aldus de heer De Vries. Namens de jubilarissen sprak de heer Schellinger een kort dank woord. Het gezelschap Peter Piekos, Willy Ré, Dick Harris, het Hotcha-trio, The Niber- co Brothers, Mary Matonel en als gast Pete Souverein hebben het gezelschap daarna nog tot laat in de nacht vermaakt. Advertentie HET KOPSPI.TKERTJE VAN DEZE WEEK gebruik in de Vishal voor n j* 95 Speciaal geschikt voor 9 b AC. SPIDKER SNELLIUSSTRAAT 23 - TEL. 5653 Het is vermoedelijk aan de activiteit van het bestuur der afdeling IJmuiden van het Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds te danken, dat er donderdagavond voor de jaarlijkse ledenvergadering in het Oud- Katholiek verenigingsgebouw een meer dan gebruikelijke belangstelling was. Uiteraard stemde dit de heer J. J. Stam, voorzitter, tot voldoening. Pastoor Nieuwenhuyzen maakte zich de tolk van reverend Morgan om dank te brengen aan de afdeling voor de zeer ge slaagde missie-avond van de Anglicaanse Kerk. I-Iet jaarverslag herinnerde aan de vele bijeenkomsten, die gemiddeld goed waren bezocht en dus tot een actief verenigings jaar bijdroegen. Het bestuur werd met twee leden uitgebreid, wat een stap tot reorganisatie van het afdelingswerk be tekende. Overwogen wordt de mogelijkheid een tegenbezoek te brengen aan de AU-Katho- lische Gemeinde van Krefeld (Duitsland). De bestuursactiviteiten vonden in het kas- verslag al evenzeer opmerkelijke vooruit gang. Het saldo was aanmerkelijk toegeno men en het aantal leden bedraagt thans 271. Hoewel de Oud-Katholieke Besturen bond IJmuiden weer nieuw leven was in geblazen, kon men van dit overkoepelend orgaan der kerkelijke verenigingen voor alsnog weinig activiteit bespeuren. Daarom was de afdeling zelf er toe overgegaan de schenking van een stencilmachine te aan vaarden. Zonder tegenkandidaat zag de heer P. C. Tol Jac.zn., eerste secretaris, zich bij ac clamatie herkozen. Weinig aanvoer Zes loggers en drie kotters, dat waren alle schepen, die vanmorgen voor de aan voer van verse vis in IJmuiden zorgden. Zij brachten in totaal 1063 kisten, waar van 687 schol, 40 tarbot, 131 varia, 10.000 kilo tongen en 330 stijve kabeljauwen. Voor het buitenland Voor de export werden vanmorgen in guldens de volgende prijzen genoteerd: grote regels kabeljauw 5463, kleine re gels 3035, grote tong 3.10, grootmiddel tong 2.602.80, klcinmiddel tong 3.103.40, tong I 3.203.40 en slips 2.702.90 per kilo, grote schol 2224, middelschol 23— 26, zetschol 3140, schol I 3137 per 50 kilo. Voor het binnenland Iu guldens werd vanmorgen betaald voor: schol II 3238 en schol lil 2634 per kist van 50 kilo. Besommingen heden De KW 161 boekte vanmorgen een be somming van 8150, de KW 33 van 9450, de KW 162 van 7750,—, de KW 51 van 6150,—, de KW 93 van f 9750—, de KW 69 van 7410,—, de KW 59 van 6810,— en de IJM 50 van 7910,—. Voor zaterdag Vermoedelijk komt de KW 81 zaterdag met 700 kisten verse vis aan de markt. Er is ook een gerede kans op de komst van de VL 97 met een vangst van 100 kisten platvis onder de luiken. Er zullen nog wel wat meer loggers en kotters aan de markt komen, die de visserij op platvis bij de pittboei en langs de kust hebben uitge oefend. En op zee Van de 56ste en de 58ste breedtegraad meldden de trawlers en loggers slecht weer. De windkracht was gisteren al 7 tot 8. Van vissen kwam daarom niet veel. De schepen konden drie trekken doen, die ge middeld 80 tot 100 manden hoops per schip opleverden. Daarna werden zij gedwongen om te gaan steken met de kop op de wind. De Herman IJM 2 meldde een trek van 30 manden, de Jacoba Gezina IJM 36 een Lange reis voor kapitein Hoek Een veertig meter hoge drijvende boor toren zal morgenochtend bij de n.v. Werf Gusto in Schiedam aan de eerste etappe van een lange sleepreis beginnen achter de IJmuidense zeesleepboot „Nestor". De toren, die door het Bouw- en Montagebe drijf n.v. te Rotterdam op zijn werf te Zwijndrecht werd gebouwd, is gemonteerd op een boordok en vervaardigd voor de n.v. Bataafse Petroleum Maatschappij. Het boordok, het eerste waarover de Konink lijke Shellgroep beschikt, is bestemd voor Nigeria in West-Afrika, waar het zal wor den gebruikt voor boringen naar olie in de kreken van de kustmoerassen. Het geheel bestaat uit een dokgedeelte, een stalen bovenbouw met drie dekken en een boor toren met boorlier. Er zal tot een diepte van 4500 meter onder de zeebodem geboord kunnen worden. Het dok dat tijdens het boren op de zeebodem staat, wordt na be ëindiging van de werkzaamheden in drij vende toestand gebracht en naar een an dere plaats versleept, waar men olie onder de zeebodem vermoedt. Daar wordt het eiland opnieuw aan de grond gezet en ver ankerd. Voor de sleepreis over een afstand van ruim 4500 mijl is het gevaarte gedeeltelijk gemonteerd. In Nigeria wordt de toren verder afgebouwd. In de pompkamers van het dok vinden de vier runners een onder komen. Dit zullen eerst vier mannen van dé sleepboot „Nestor" zijn. Aan de zuid kust van Engeland geeft de ..Nestor" de sleep over aan de grotere sleepboot ..Noord Holland" die onder commando van kapi tein Teun Hoek uit IJmuiden de reis naar Afrika zal voortzetten. Het reizende ma chinehuis dat bij het boordok behoort en de elektrische energie zal leveren, zal eerstdaags door de sleepboot ..Zeeland" van bureau Wijsmuller eveneens od sleep touw worden genomen naar Nigeria. Gistermiddaf om een uur werd het dok in dichte mist en met radarhulp door de sleepboten de Noördersluis van IJmuiden binnengeloodst. Een aantal sleepboten van de rederij Goedkoop heeft daar het trans port overgenomen. Het r.k. gemengd koor „Da Pacem", dat al sedert vele jaren in Santpoort bestaat en onder de bekwame leiding van de heer Lou Tervoort staat, is thans hard aan het werk voor een nieuw concert. Er zijn plan nen begin april 1959, wanneer het voor jaar dus zo langzaam-aan zijn intrede gaat doen en de bomen en struiken weer gaan uitbotten, een echt voorjaarsconcert te geven, waarbij lichte, vrolijke operette muziek ten gehore zal worden gebracht. Reeds enige tijd wordt door de leden ijverig aan een goede vertolking van de aantrekkelijke nummers onder andere „Schenkt man sich Rosen in Tirol", ge deelten uit „Die Verkaufte Braut" van Smetana, een Menuet uit „Hoffmann's Er- zahlungen" gewerkt en het belooft dan ook weer een waardig „Da Pacem-con- cert" te worden. Het koor zal bij de uitvoering van het voorjaarsconcert de medewerking ge nieten van een tweetal prima solisten, van wie de namen nog een verrassing dienen te blijven. Mochten er nog liefhebbers zijn, die aan een attractief programma zouden willen medewerken (men behoeft werkelijk niet precies in Santpoort te wonen: Haarlem- Noord. Driehuis en IJmuiden zijn ook welkom), dan kunnen ze nog terecht, mits opgave spoedig gebeurt. Er wordt elke woensdagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de achterzaal van Hotel „De Uileboom", Hoofdstraat te Santpoort-Dorp gerepe teerd. Aanmelding: dagelijks bij de vol gende adressen: Terburgstraat 19, Sant poort- Zuid en Hoofdstraat 43 en Hage- lingerweg 171 te Santpoort-Dorp, alsmede op woensdagavond aan de zaal. OPSTELLING ADO '20 In de thuiswedstrijd tegen Vitesse komen de Heemskerkers als volgt in het veld uit: Burger; De Graaf en A. van Tunen. Bruins, Welboren en Groot; G. van Tunen, v. d. Kolk, Van Duivenvoorde, N. van Tunen en De Wit. trek van 50 manden schelvis en de onder neming haalde in twee trekken 40 manden schelvis en wijting boven water. Langs de kust boekten de loggers en kotters etmaal vangsten van 100 tot 120 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol. Bij de pittboei vingen zij gemiddeld 150 tot 200 kilo tongen en 12 tot 20 manden schol en wijting per et maal. Aanvoer van Donderdag 114 kisten tong en tarbot, 2 k. heilbot. 3 k. tong schar en schartong. 385 k. schol, 40 k. schar. 65 k. bot. 715 k. haring. 520 k. makreel. 415 k. schelvis. 660 k. wijting, 735 k. kabeljauw en gul. 45 k. leng. 6 k. ham. 20 k. poon. 665 k. koolvis en 30 k. di versen. Totaal 4420 kisten vis. Velsen is van plan, om de Duin- en Kruidbergerweg er. de Middenduinerweg zo spoedig mogelijk te verbreden. Hier voor moet zij echter een aantal grond- stroken in eigendom verwerven. Gedepu teerde Staten zijn bereid om de grond- stroken langs <jeze twee wegen in eigen dom over te dragen voor een prijs van 0,40 per vierkante meter. B. en W. van Velsen stellen de raad voor om voor dit doel een krediet van 6.486.- beschikbaar te stellen. B. en W. van Velsen stellen de raad voor om een extra krediet tot een bedrag van 18.020 gulden goed te keuren voor de mechanisering van de boekhouding van de woningstichting „Velsen". Het steeds toenemende aantal woningen, in eigendom van of in beheer bij de woningstichting, maakt deze mechanisatie mede noodza kelijk. aldus B. en W. Als gevolg hiervan zal een snellere verwerking van gegevens en daarmee een voortdurende bewaking van de toegestane bedragen mogelijk zijn. Tevens wordt bij mechanisatie het voor deel van arbeidsbesparing verkregen. B. en W. achten het gewenst, dat over wordt gegaan tot de aanschaffing van een boek houdmachine, die voldoet aan het boven omschreven doel. In Beverwijk zijn thans alle oproepings- kaarten voor de aanstaande Kamerverkie zing door de P.T.T. thuisbezorgd. Mocht iemand nog geen oproeping heb ben ontvangen, terwijl hij van mening is, dat hij wel kiezer is, dan dient hij zich te wenden tot dc gemeentesecretarie, af deling verkiezingen, Hendrik Mandeweg 4C. Deze afdeling is geopend iedere werk dag van 912.30 uur. (tel. 3.954). Kiezer is elke Nederlander, die op 28 januari 1959 (dag van de kandidaatstelling) in het bevolkingsregister van Beverwijk was opgenomen en 23 jaar of ouder was en niet uitgesloten van het Kiesrecht. Degenen, die na 28 januari in het be volkingsregister zijn opgenomen en ove rigens aan de vereisten voldoen, kunnen uiterlijk op 26 februari aanvragen in Be verwijk aan de stemming deel te nemen. Zij dienen hiervoor persoonlijk zich ter secretarie te vervoegen. Is het bezwaarlijk persoonlijk ter secretarie van Beverwijk te komen, dan kunnen zij zich ook ver voegen op de secretarie van een willekeu rige andere gemeente. Een groot aantal leden van de afdeling Heemskerk van het Katholiek Vrouwen gilde heeft donderdagavond geluisterd naar een lezing van de heer J. Domini- cus over Joegoslavië Dit land is in op pervlakte negen maal zo groot als Neder land en er wonen zestien miljoen mensen. Joegoslavië is gevormd uit zes republie ken, die elk hun eigen levenstrant hebben: Slovenië, Koratië, Bosnië; Montenegro, Macedonië en Servië. Het land heeft 'n armoedige maar vrien delijke bevolking, die voor tachtig percent uit boeren bestaat, Joegoslavië wordt ge regeerd door de dictator Tito, ondanks het feit dat slechts vijf percent van de bevolking communist is, betoogde de heer Dominicus die de aanwezigen op het hart drukte om onze vrijheid te waarderen. Spreker vertelde van <^k der republieken nog een aantal bijzonderheden. Met lichtbeelden illustreerde de heer Do minicus zijn belevenissen in dit land, het welk hij verschillende malen heeft be zocht. In de kampioenscompetitie van de bridgeclub „De Oranjeboom" te Heemskerk werden de volgende resultaten behaald: Groep I: 1 TabakHoogeboom 42»A, 2. heer en mevr. Spijker, 3. mevr. Koopman De Vries 33, 4. heer en mevr. Koopman 30'/2, 5. Koopmanv. d. Zee 29. Groep II: 1. GunnemanBeentjes 411 '2, 2. heer en mevr. Bleyendaal 34>/j, 3. Corne- lissemevr. Henneman 32, 4. mej. Bleyen daalVan Gooi 31, 5. GrootElderson 31. BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK GEBOREN: Paulus F. M., z. van H. J. A. Krabbe en A. C. M. Groes; Adriana C., d. van R. van Buren en A. van Leeuwen; Ca- tharina, d. van J. M. Kramer en C. Hooge- werf te Beverwijk; Jacobus L„ z. van L. F. Nagel en J. J. T. Schellekens te Beverwijk; Gezina A, B., d. van B. van Riel en G. C. G. Sprengers te Velsen; Geertruda F. M., d. van T. J. Half en A. G. Veldhuis; Catharina C. M., d. van j. T. de Jong en A. M. Han sen; Karin I., d. van T. J. H. Langendijk en W. C. Dickmann te Beverwijk; Geertruida M. L., d. van W. O. Kaltschmidt en G. C. H. van Egmond te Beverwijk; Elisabeth G. M., d. van M. Reynders en J. M Kerssens te Castricum; Albertus, z. van J. Wernke en W. Vis te Beverwijk. GETROUWD: J. Dijkstra te Utrecht en G. M. Denneman, A. Dekker te Berkhout en M. Baltus, F. A. van Goethem te Uit geest en J. M. Bakkum. OVERLEDEN: C. Castricum, e. v J. van Tunen, 25 jaar. Advertentie van de pottenbakker Als onderdeel van de verkiezingsactie belegt de afdeling Heemskerk van de Par tij van de Arbeid woensdag 4 maart in zaal Dam een bijeenkomst, waarop de heer ,1. de Kadt, lid van de Tweede Kamer zal komen spreken. AMSTERDAM De internationale waarden ondergingen bij zeer kalme handel een reactie. De slot- koersen van New York vielen tegen en hadden een sterk remmende invloed op de kooporders in Amsterdam. Van grote ver kopen was ook geen sprake maar hier en daar werd winst genomen. Dit geringe aan bod was voldoende om de koersen voor de internationale waarden beneden de slot- koersen van de vorige dag te brengen. Aandelen Philips moesten op 5181 /a een verlies van ongeveer 10 punten incasseren. De winst van de vorige dag voor deze aan delen bedroeg 25 punten. Het liet zich aan zien, dat de handel in deze hoek belang rijk minder was, vergeleken bij die van woensdag. De converteerbare obligaties Philips moesten een viertal punten prijs geven. Unilever verloor op 467'/2 ongeveer 4 punten. AICU moest op 288 vrijwel de geheel koerswinst van de vorige dag los laten bij minimale omzetten. Kon Olie verloor 'bijna 3,— ingevolge Wallstreet, maar bleef op 171.60 op pariteit New York. De prijsverlaging van ruwe olie in Venezuela door de Venezulaanse dochter maatschappij van de Koninklijke/Shell Groep, hield de kopers voor de oliewaar den op het Damrak uit de markt. Gevreesd wordt dat ook de ruwe olieprijs in het Nabije Oosten zal worden verlaagd. De arbitrage kon moeilijk tot zaken komen. Londen had op lage prijzen wat belang stelling voor de olie-aandelen. KLM werd een halve gulden lager geadviseerd. Voor de scheepvaarten bestond heel weinig belangstelling en noteerden door elkaar een puntje lager. Van de leidende cultures was Amsterdam Rubber goed prijshoudend, Deli fractioneel hoger en HVA een tikje luier. Senembah was onver anderd. Staatsfondsen op het vorige slot- niveau. De laatste dag van de claimhandel Mosa bracht een adviesprijs van f 125,— (ƒ110,—). De inschrijving op de aandelen emissie Mosa kan als geslaagd worden be schouwd. De eerste noteringen nieuwe aandelen Pletterij Enthoven en Scholten's Aardappelmeel werden respectievelijk op 199 en 340 geadviseerd, tegen de vorige dag respectievelijk 198 en 349 op basis van de laatste claimprijs. Aandelen Zwolsman werden een paar punten hoger geadviseerd op de nieuwe opdrachten. Deze aandelen worden door een groot commissiehuis ge tipt. Aandelen Nederlandsche Credietbank lagen iets beter in de markt op het ver hoogde dividend van 8 percent (v.j. 7 per cent). Prolongatie 3 percent. New York Het koersniveau zakte een weinig in, meer door gebrek aan belangstelling dan door verkoopdruk. De beurs had het karakter van een vakantiedag in verband met de viering van de geboortedag van Abraham Lincoln. De olies stonden enigszins onder druk; vooral de interna tionale waarden waren flauw met ver liezen van zelfs meer dan 3 dollar. De chemiefondsen moesten fracties tot meer dan een dollar prijsgeven. De staal-, spoorweg-, auto, openbare nutsbedriiven en enkele vliegtuigbouwfondsen deelden in de matte stemming. Enkele speciale fondsen behielden een flink deel van de beginbevirs 'emaakte stijgingen die tot meer dan 4 dollar hadden belopen. Maar over het geheel genomen leek het wel een zondag op de beurs. Het industriegemiddelde kwam van 584.93 op 581.89: dat voor spoorwegen van 160.95 op 160,12 en dat voor openbare nutsbedrijven van 90.79 op 90.38. De aan- dplennmzet daalde van 3.000.000 tot 2.630.000. Van de 1162 verhandelde fond sen sloten er 388 hoger en 536 lager. (UPI) 3-3V2°/n Nederl. '47 3%. Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 Pr. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 lil Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord. Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 92% 96»/ig ii m 97'/ï 98 97% 96% 105 288'/ï 472 220 357 222 337V2 51854 233 46654 456V2 201 155% 70554 170,70 216% 95' h 117,50 162 158'/2 14254 130% 235% 143% 154, 270 146% 201 220% ex-d. 214 67% 52% 89'/j 48% 80% 22% Voorbeurs koersen 286 517 464 454 168,50

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11