Cyprus-conferentie begint dinsdag in Londen Westelijke nota's over de Duitse kwestie gereed X r stoffen Makarios behoort tot de genodigden de 5aal~taüa <~Pracitótozl WITTE KRUIS 3 Van dag tot dag Wie doet ons wat? Slachtoffer Antillen zouden weigeren Nederlandse journalist toe te laten Zo gezond en... zo héél erg lekker! Verpleegster cacao IJsbaan Brederode in Santpoort open Chique collectie Franse, Italiaanse en Engelse Prins Bernhard ziek Cafébrand in Térneuzen Gezin sprong uit brandende slaapkamer op straat Alpinist Toni Egger in Andes omgekomen Minister Van Kemeirijck's Kongolese reis ten einde Koning Boudewijn spoedig naar de Kongo? Grote zeesleper vergaan Zes opvarenden verdronken W6TTE SCRUBS r ff'tf HELPT /T ECHT i V Kort nieuws ^Hoe is het ontstaan Dit woord: RAREKIEK .J ZAl'LiiDAG 14 FEBRUA R 1 1959 Indonesië heeft de knoop van de naasting der Nederlandse cultuurondernemingen doorgehakt, en wel volgens de meer en meer gebruikelijke Indonesische methode van „we hebben lak aan recht, rechtvaar digheid en fatsoen; wie doet ons wat?!" De Nederlandse regering heeft naar aan leiding hiervan weer eens het in onze par lementaire kringen als een soort van nood lotsformule gevreesde „onaanvaardbaar" laten horen. Maar men kan gerust aan nemen, dat dat woord in Djakarta met minder ontzag zal worden vernomen dan gewoonlijk op het Binnenhof het geval is, en dat niemand in Indonesië erdoor tot aftreden zal worden genoopt. Minister Sadjarwo heeft nobel ver klaard, dat er voor de genaaste Neder landse bedrijven schadevergoeding zal worden betaald; de hoogte der uit te be talen bedragen zal weliswaar eenzijdig door Indonesië worden vastgesteld, maar de gedupeerde Nederlanders kunnen tegen die beslissing in hoger beroep gaan. Bij welke (neutrale?) instantie, heeft hij er niet bij gezegd. Evenmin heeft hij daarbij herinnerd aan de eerder genomen beslis sing, dat de uitbetaling van die schade vergoedingen pas zal geschiedennadat Nederlands Nieuw-Guinea aan Indonesië zal zijn ovei'gedragen! Chantage? Wel nee, slechts moderne Indonesische zeden. Voor de Duitse tabakshandelaars schijnt de hele zaak nu keurig in orde te zijn. Zij hebben tenminste al laten verluiden, dat zij hun handen nooit zouden willen bezoe delen met tabak van „genaaste" Neder landse bedrijven, maar dat zij geen be zwaar hebben tegen het kopen van die tabak zodra de betrokken bedrijven „ge nationaliseerd" zijn. Dat het in beide ge vallen gestolen goed is en blijft, zolang de nationalisatie niet volgens internatio naal aanvaarde regels overeengekomen en ook financieel afgehandeld is schijnt de Duitsers niet te zijn opgevallen. Voor Indonesië is de kous nu blijkbaar af. Sedert de soevereiniteitsoverdracht heeft de regering daarginds nog weinig blijk van organisatorische talenten ge geven; maar thans heeft ze tenminste on omstotelijk aangetoond, dat ze wèl ver stand heeft van „organiseren" volgens de speciale betekenis, die dat woord bij ons tijdens de bezettingstijd heeft gekregen. Het zou misschien al te pessimistisch zijn om reeds bij voorbaat te verklaren, dat het Nederlandse protest tegen de nieuwe Indonesische wandaad even weinig zal uithalen als vorige protesten tegen vo rige wandaden. Maar wel lijkt de vrees gewettigd, dat de Indonesiërs ook nu weer gelijk zullen blijken te hebben met hun houding van „wie doet ons wat?" Boris Pasternak, de Russische litterator die de Nobelprijs voor Litteratuur 1958 heeft gewonnen doch geweigerd, is opnieuw in de belangstelling der wereldpers ge komen, thans door een gedicht dat zonder zijn toestemming aan de openbaarheid is prijsgegeven. Het gedicht gaf uiting aan gemoedsbewegingen die in onmiddellijk verband leken te staan met zijn delicate positie in de Russische sfeer en met zijn innerlijke reactie op toestanden in die sfeer. Met andere woorden: het was op nieuw een stuk werk dat het ongenoegen van de Russische overheid opwekte. Het is jammer dat Boris Pasternak, die evenals een groot aantal andere Russen ongetwijfeld persoonlijk lijdt onder het regime dat zijn vaderland in een Knellende greep houdt, telkens weer door buiten staanders wordt gebruikt voor politieke propaganda. Op deze wijze zal hij nog eens volkomen onmogelijk worden gemaakt en persoonlijk meer narigheid te dragen krij gen dan hij al heeft moeten verwerken, zonder dat het enig nut heeft. Het is misschien voor westelijke tegen standers van het Sovjet-regime verleide lijk, de verderfelijkheid van dat regime aan te tonen met duidelijke symptomen uit Rusland zelf, doch men zou toch moeten beseffen dat men zoiets niet kan doen op de rug van een man, die zich in het hol van de leeuw bevindt en reeds lang in dodelijk gevaar is. Het Tweede-Kamerlid Van Rijckevorsel (K.V.P.) heeft aan de minister-president de vólgende schriftelijke vragen gesteld: Of het juist is dat de regering van de Neder landse Antillen de toelating van de Neder landse journalist F. Oudejans, die per 1 juni 1958 is benoemd tot hoofdredacteur van de „Amigoe di Curagao", tot drie keer toe geweigerd heeft. Als dit juist is, zo vraagt het K.V.P.-Kamerlid verder, acht de regering deze maatregel van de Neder landse Antillen dan niet in strijd met de ook voor de Antillen geldende Europese conventie tot bescherming van de rechten van de mens en de fundamentele vrijheden gewaarborgde persvrijheid? Hij vraagt tenslotte of er reden is om krachtens artikel 50 van het statuut van het Ko ninkrijk de vernietiging van die maatregel te bevorderen? Advertentie Dit is een goede gewoonte. Elke dag de bekers of glazen vol met Droste cacao. Drink zelf ook een kop voor gezonde energie. HeerlijkDe Droste smaak is niet te overtreffen. altijd welkom Vraag Droste cacao „met de verpleegster (Van onze correspondent in Londen) De Britse regering wil het ijzer sme den nu het heet is. Vandaar dat reeds dinsdag de rondetafelconferentie over Cy prus te Londen is bijeengeroepen, waar toe ook de van Cyprus verbannen aarts bisschop Makarios, de leider van de Griekse Cyprioten, is uitgenodigd, even als de leiders van de Turkse Cyprioten en misschien de Griekse en de Turkse pre mier. Lennox-Boyd, de Britse minister van Koloniën, zal zijn bezoek aan Aden afbre ken en naar Londen terugkeren om de conferentie bij te wonen. De besprekingen van de Britse minister van Buitenlandse Zaken, SeKvyn Lloyd, en zijn Griekse en Turkse collega's zijn dermate vlot en veelbelovend verlopen, dat de Britse re gering de ''onferentie aandurft. Maandag zullen de drie ministers van buitenlandse zaken opnieuw bijeenkomen om de-laat ste hand aan de voorbereiding te leggen. Macmillan wil ter zake van Cyprus door zetten, hoewel hij onder sterke druk van zijn conservatieve partij staat niets over haast te doen. Hij wil blijkbaar met het Cyprus-succes op zak naar Moskou gaan, omdat dit zijn prestige en dat van het Westen aanzienlijk zal versterken. Voor vele conservatieven is de afstand van de Britse soevereiniteit over Cyprus een bittere pil. Ruim vier 'jaar geleden heeft de Britse regering verklaard dat er nooit sprake van het verlenen van onaf hankelijkheid aan 'Cyprus zou kunnen zijn. Deze verklaring, afgelegd door een thans vergeten onder-minister van Kolo niën was net signaal voor het bloedige verzet van de Grieks-Cyprische verzetsbe weging EOKA. Sir Winston Churchill, die nog premier was, en het gevaar zag, straf te weliswaar het loslippige lid van zijn eigen kabinet onmiddellijk af door te ver klaren dat het verkeerd was in de politiek het woordie „nooit" te gebruiken. Het on herroepelijke was echter al geschied. Churchill moest zwichten voor zijn par tij, die nog woedend was over het opge ven van de Suez-bases. Hoe nlotseling de ommekeer ook is geko men. De kwestie van de onafhankelijk heid van Cyprus is nog ingewikkeld ge noeg. Veldmaarschalk John Harding, de vroegere militaire gouverneur van Cvprus heeft in een vraaggesprek voor de B.B.C. de Britse militaire behoeften op Cyprus vergeleken met. do Britse positie in Neder land en België. De Britse militaire instal- 1730755 laties zijn daar veilig omdat er bindende verdragen zijn, alsmede een gemeen schappelijk belang en onderling vertrou wen. Een Britse basis op Cyprus kan alleen van waarde zijn indien er op het eiland een vriendschappelijk en stabiel gezag aanwezig is. In Britse kringen vreest men dat een onafhankelijk Cyprus niet bestand zal blijken te zijn tegen het com munisme of tegen de machinaties van Nas ser. Londen eist dus „waterdichte" poli tieke waarborgen, omdat een basis niet kan functioneren temidden van een vijan dige oevolking. De technische kant van de zaak is vrij moeilijk omdat er op Cyprus geen sprake is van een enkele basis, maar een aan- De ijsbaan Brederode in Santpoort is weer geopend. Wedstrijden zullen er echter voorlopig niet worden gehouden. De ijs baan Elta komt vandaag niet meer open. Als het door blijft vriezen morgen wel. De ijsbaan aan de Kennemerlaan te IJmuiden is vanmiddag voor de kinderen geopend. tal over het eiland verspreide militaire inrichtingen, waaronder twee vliegvelden en radio- en radar-stations. Groot-Brittan- r.ië eist daarom de garantie dat het te allen tijde kan beschikken over een net Makarios van verbindingen Ook geeft men, we gens de kosten, de voorkeur aan Cyprio ten als burgerarbeiders voor de militaire bases. Makarios president? Een gezaghebbende bron in Londen ver moedt dat Cyprus de volgende week een onafhankelijke republiek binnen het Ge menebest zal worden, met aartsbisschop Makarios mogelijk als eerste president. A dvertentie grote houtstr. 130 - haarlem Bezoek aan enkele emigranten- kolonies moet nu vervallen Prins Bernhard heeft sinds gisteren last van een in het warme klimaat van Para guay vaak voorkomende lichte maag darminfectie. De behandelende arts heeft medegedeeld, dat de prins zo gunstig op de medicijnen heeft gereageerd, dat ver wacht kan worden dat zijn vertrek naar Brazilië niet meer dan anderhalve dag be hoeft te worden uitgesteld. Helaas houdt dit in, dat het bezoek aan enkele Neder landse emigrantencentra moet komen te vervallen, aldus deelt het secretariaat van de Prins mede. Later werd bericht dat de Prins vandaag om 16.00 Nederlandse tijd toch naar Rio de Janeiro zal vertrekken. Volgens deze be kendmaking heeft de Prins vrijdag de ge hele dag zijn kamer gehouden. De Prins gaf een verklaring uit, waarin hij zegt het te betreuren dat hij tengevolge van zijn lichte ongesteldheid niet aanwezig heeft kunnen zijn op een receptie die hij heeft aangeboden aan de president van Paraguay, generaal Alfredo Stroessner. (Van onze Zeeuwse correspondent) Door een sprong van ruim drie meter uit het raam van hun slaapkamer heeft het echtpaar C. v. d. Klooster in Terneu- zen met twee volwassen dochters vrij dagnacht weten te ontsnappen aan de laaiende vuurzee, waarin hun woonhuis annex café-restaurant door nog onbeken de oorzaak was herschapen. Binnen drie kwartier was het gebouw aan de Noord straat geheel uitgebrand. De bewoners konden slechts enkele losse kledingstuk ken op hun vlucht meenemen. Al hun ove rige bezittingen, de gehele inventaris en ook enige duizenden guldens in contanten werden door het vuur verteerd. Het gezin was 's avonds tegen half een naar bed gegaan, toen de laatste bezoe kers het café ,,'s Lands Welvaren" had den verlaten. Even na twee uur werd een der dochters wakker door een sterke rook lucht, terwijl zij ook gerinkel van glas meende te horen. Zij sprong uit bed en waarschuwde haar nog slapende familiele den. Op de trap werd hen de weg echter versperd door een loeiende vlammenzee, daar beneden alles reeds in lichter laaie stond. Er was geen andere uitweg dan een sprong uit het raam te wagen naar de drie meter lager gelegen straat. Met onder de arm wat losse kledingstukken geklemd, lieten de 64-jarige vader en zijn dochters zich omlaag vallen Een der meisjes brak daarbij een enkel, de ander verstuikte een voet. De vrouw des huizes was echter op nieuw het huis ingerend, op zoek naar het geldkistje. Onverrichterzake en bijna be dwelmd door de rook moest zij evenwel terugkeren en alsnog de sprong in de diep te maken. De brandweer bestreed 't vuur met achl stralen. Toch brandden café-restaurant en woning tot de grond toe af. Volgens net Milanese blad „Corriere dTnformazione" is de bekende Oostenrijk se alpinist Toni Egger omgekomen bij een expeditie m Patagonië. De expeditie was in december uit Buenos Aires vertrokken om de Torre, een 3.128 meter hoge berg in de zuidelijke Andes, te beklimmen Het Milanese blad heeft een telegram ontvan gen. luidend: „De Torre bedwongen. Moet u helaas het verlies van Toni melden". Het telegram was ondertekend door Eg- gers vriend Maestri Een woordvoerder van de commissie die de Oostenrijks-Italiaanse expeditie or ganiseerde, bevestigde in Buenos Aires dat Egger op 31 januari is omgekomen bij de afdaling van de Tcrre, die evenals andere bergen van het Fitz Roy massief in de An des van Patagonië verticale wanden heeft Het weer in het gebied is vrijwel voort durend slecht en er heersen krachtige stormwinden. (Van onze cori espondent in Parijs) Begin volgende week gaan de antwoor den in zee op de Russische nota's aan de Westerse landen over de Duitse kwestie De antwoorden zullen niet woordelijk ge lijkluidend zijn, maar wel alle een tegen voorstel behelzen voor een conferentie tus sen de grote vier (Verenigde Staten, Sov jet-Unie, Groot-Brittannië en Frankrijk! over de hereniging van Duitsland. Het voornaamste nieuwe element in de wester se hoodschappen is wel, dat voor het eerst indirecte medewerking aan het overleg van Oost- en West-Duitsland wordt voorge steld. De beide Duitse regeringen zullen afgevaardigden mogen sturen, die als ad viseurs door de vier deelnemers aan de conferentie kunnen worden gehoord. Plaats noch datum van de komende ontmoeting is al vastgesteld. In Atlantische kringen te Parijs verwacht men. dat de samenkomst in de loop van de maand mei, na de vie ring van de tiende verjaardag van de N.A.V.O. in Washington, kan worden ge houden. Wenen of Genève wordt als het meest waarschijnlijke ontmoetingspunt ge noemd. Gerekend wordt eveneens met de mogelijkheid dat de ministers van Buiten landse Zaken van de westelijke grote drie plus West-Duitsland omstreeks half maart eerst in Parijs vooroverleg zullen plegen BERLIJN ^UPI) Vijf Labourafgevaar- digden van het Britse Lagerhuis zijn in Oost-Berlijn aangekomen, waar zij op uit nodiging van de Oostduitse autoriteiten besprekingen zullen voeren met leden van het Oostduitse parlement. De zes Labour- afgevaardigden die in het Lagerhuis een motie indienden die erkenning van Oost- Duitsland beoogde hebben deze na beraad in de Labourfractie, ingetrokken. Een groep andere Labourafgevaardigden dien- JIIH I VIS llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllIlL MUZIEK S In het boek De Toekomst van Kongo lees ik: „de vieren leveren grote hoeveel- heden gedroogde vis voor de in- landers". 1 Zou ik met mijn eigen ogen moeten H zien, om het te geloven. ADEL p In Duitsland „is de verarmde adel dikwijls te hooghartig om een burgerlijk be- staan te gaan lijden", lees ik in het weekblad Revue. Vandaar het; bekende „leer te leiden zonder te klagen". i BOK Zonder enige commentaar schrijf ik deze over uit het Nieuwsblad voor de Bloembollen streek: Ter dekking stamboekbok, H. Lief hebber, Reek 22 Bennebroek. De T w e n t s c h e Courant ver- telt over „een kamermuziekavond gegeven door het artsenkwartet en wel P. Proost en dr. Molhuizen (viool), P. G. op de Coul (altviool), W. We- fers-Beltisch (cello) en mevrouw op de Coul-Bos (piano)". E Vroeger speelden ze met hun vieren; toen was het een trio. SITUATIE Ik heb mij. toen ik het onderstaande in Haarlems Dagblad las, trachten in te denken in de preciese situatie: hoe zij haar voeten aan- voelde, waarheen haar blik ging en (vanzelf) waarheen Mark de hare volgde: Pauline greep achter zich in de wagen naar haar handschoenen en bekeek een beetje dubieus het s doorweekte leer. Haar voeten voel- den onder de plaid heerlijk warm aan. Mark's blik volgde de hare i Maar het is mij niet gelukt. TALAR1US de een amendement op de motie in, waarin niet werd gesproken over erkenning van Oost-Duitsland. Motie en amendement wekten de indruk dat een scheuring was omstaan in de Labourpartij. Over enkele dagen zal een nieuwe motie worden in gediend. (Van onze correspondent in Brussel) De Belgische minister voor Kongo, dr Van Hemelrijck, keert vandaag uit Leo- poldstad terug naar Brussel. Na een tour nee van een maand door de voornaamste centra van Kongo, heeft de minister ver klaard dat de hondeiden inlandse leiders met wie hij in de jongste weken heeft ge sproken, de regeringsverklaring over de politieke toekomst van Kongo en de bood schap van koning Boudewijn in het alge meen goedkeurden. Men verwacht dat koning Boudewijn Kongo binnenkort zal bezoeken. De minis ter liet zich hierover echter niet uit. Hij zei dat de inlanders niet teleurgesteld mo gen worden. De toekomst van Kongo hangt in sterke mate af van het tot stand bren gen van goede menselijke betrekkingen tussen alle zwarte en blanke bewoners van Kongo. De regering zal binnenkort de laat ste sporen van rasdiserimmatie uit de wetsteksten doen verdwijnen, aldus de minister. Intussen worden de arrestaties van de plunderaars tijdens de jongste onlusten in Leopoldstad en de razzi's onder de illegaal in de inlanderswijken wonende inlanders voortgezet. Iedere week worden enkele honderden inlanders naar hun dorpen te ruggestuurd. (Belga) Minister Van -Hemelrijck, verklaarde tegenover verslaggevers bij de blanken hier en daar ook wel enig voor behoud te hebben ontmoet. Tijdens zijn reis is zijn aandacht gevestigd op de ge brekkige voorlichting in Kongo, die niet meer beantwoordt aan hetgeen er in de toekomst van zal worden verlangd. Daar om zullen er radiostations worden ge bouwd. Het doel van zijn reis was de we reld te tonen dat de Kongo zich in rust en vrede wil ontwikkelen en dat 't slechts bij toeval en plaatselijk was dat de rust te Leopoldstad korte tijd geleden een ogenblik werd verstoord. VANCOUVER (UPI) Voor de kust van Erits Columbia is vrijdag een grote Ameri kaanse zeesleepboot met zeven opvarenden in een zware storm vergaan. Zes beman ningsleden verdronken. De eerste machi nist wist zich, hangend aan een omgesla gen reddingsboot, te redden. Hij is latei- door een ter hulp gesneld schip aan boord genomen. Wereldreis Bij de ochtendpost was een brief van een reisbureau, waarvan de aanhef luidde: „Wij menen, dat ook u belangstelling zult hebben voor deelneming aan een reis om de wereldNu wil ik graag bekennen, dat die heren van het reisbureau zich, wat mij betreft, beslist niet vergist hebben. Al leen hebben ze een enigszins andere voor stelling van de romantische gevoelens, die een reis om de wereld bij mij oproept. Wat wat bieden zij ons in de fraai geïl lustreerde reclamefolder aan? Een reis van vier maanden met een van de modernste oceaanstomers, waarbij twintig landen over de gehele aardbol worden bezocht. Een tocht, die de reiziger meevoert van de tempels van Kamakoera tot het hospitaal van dr. Albert Schweit zer. Van de bloeiende kersentuinen in Ja pan tot de diamantmijnen in Zuid-Afrika. Van de opiumkitten in Hongkong tot de inheemse vissers van Acapulco in Mexico. En dat allemaal met de wetenschap, dat u reist op een schip waarvan de hutten een eigen badkamer, telefoon, radio en een toilettafel rijk zijn. Zodra u dit comfortabel verblijf verlaat kunt u kiezen uit: a) Ge zellig lezen in de luxueuse bibliotheek; b) Naar een film kijken in het moderne thea ter; c) Dansen op de meeslepende muziek van de scheepskapel; d) Uw spieren los maken i:i een goed ingerichte gymnastiek zaal. Mocht dit alles u wat warm gemaakt hebben dan kunt u afkoeling vinden in het zwembassin buiten of in het binnenbad, terwijl vanzelfsprekend ook een Turks Bad te uwer beschikking staat. Zo maken we dan onze reis om de we reld. Op weg naar de indrukwekkende to rens van Bombay, naar de „Garde Rouge" van de Senegalezen in Dakar, naar de hanegevechten op de Philippijnen, naar de bekoorlijke geisha's van Yokohama. Ter wijl we rustig onze Pirn's Number One kunnen drinken in de intieme bar, waar de bediening aan onze hoogste verwach tingen zal beantwoorden. Aan boord van een schip, waarvan de dekken onderling door liften zijn verbonden. Waar tropische temperaturen door een perfecte air-condi tioning onschadelijk worden gemaakt en waar speciale stabilisatievinnen ons be hoeden voor zeeziekte. Zo gaan we dan met zo'n slordige dui zend medepassagiers het grote avontuur tegemoet. Ruim70.000 kilometer voor „slechts" veertienduizend gulden. Twintig cent per kilometer dus. En zonder prijs- verhoging passeren we talloze malen de evenaar en zelfs één maal de internatio nale datumgrens! Voor twee dubbeltjes per kilometer kunnen we zien hoe ze van de wereld één gigantisch „Marken en Volen- dam" hebben gemaakt. Met Sijtje Boes als eigenaresse van rickshaws, opiumkitten en temnelolifanten. In plaats van de meisjes uit Marken, de sampan-meisjes en geisha's uit Yokohama. Met souvenirswinkeltjes in het oerwoud. En met Zoeloedansers, die haastig hun colbertje verwisselen voor een avastaanjadende krijgstooi, zodra het schip met wereldreizigers in de haven van Dur ban opdoemt. ..Eindelijk kunnen uw lang gekoesterde wensdromen in vervulling gaan!", juichen d'e jóngens'van het reisbureau. Maar wat meten zij eigenlijk van uw en mijn wens dromen? Wat mezelf betreft heb ik een wereld reis nog nooit in direct verband gebracht met stabilisaiievinnen, intieme bars en goed ingerichte gymnastieklokalen. En overigens aeloof ik, dat er meer avontuur kan schuilen in een fietstocht naar Ei- beracn (GUI.) dan in die reis om. de wereld voor twee dubbeltjes per kilometer Am. de Vita Adverten+ie Inderdaad, op Witte Kruis kunt u zich rustig verlaten. Witte Kruis de enige pijn stiller in 3 vormen verkrijgbaar. tabletten, poeders, cachets! Kolendampvergiftiging. In Ternaard (Friesland) is de 72-jarige alleenwonende weduwe G. MiedemaGulmans door ko lendampvergiftiging om het leven geko men. Een buurman vond de vrouw leven loos op de vloer in de kamer van haar woning liggen. Het Latijnse woord rarus betekent: zeldzaam, ongewoon. Die betekenis is gebleven in het Franse rare en in het Engelse rare. Het Nederlandse raar is in overeenstemming met de hier te lande heersende overtuiging dat alles wat ongewoon is, „gek" is gaan bete kenen: zonderling, wonderlijk. In rarekiek is de oude betekenis nog gebleven. Een rarekiek was een kastje met gaten waarin vergrootglazen wa ren geplaatst. Daardoor zag men be roemde personen, bloedige veldslagen en dergelijke. Het woord is samenge steld met een dialectische vorm van het werkwoord kijken, niet van kieken. Waarschijnlijk noemden de Walen en Fransen die met zo'n kastje de kermis sen afreisden, het zelf zo. Ook de man die de rarekiek vertoonde, werd rare kiek genoemd.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 5