mi itSï» - - Vanmorgen in de vishal en op zee Havenberichten PSP verdwijnt, als PvdA weer eigen visie heeft gevonden DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Dracula Vijf dochters Jakhalzen OLD CLOTHES NEW Lemmy Caution incognito Zondag Interpar talenten concours in St. Jozefhuis Otto Sterman bij 't Nut Bewaking der Noorse territoriale wateren Jaarvergadering 't Snoekje Scheuring nu in Bakkumse kampeervereniging een feit Mej. Van Asperen hartelijk gehuldigd in Koningsbos Uitgevaren visserij vaartuigen DOMINEE KR. STRIJD IN BEVERWIJK: „wu hopen niets meer, dan dat de P.S.P. weer zal kunnen verdwijnen. Dat is moge lijk, wanneer haar taak: het teruggeven van een eigen visie aan het socialisme, is beëindigd. Daarom hoop ik van harte, dat de Partij van de Arbeid in de oppositie gaat. Zij ia de laatste tijd al een stuk flinker geworden. Het zou jammer zijn, als men toch weer regeringspartij werd om nog wat te redden. Want dan zou men de socialis tische visie opofferen aan kleine zaken". 87% 98% 98% Scheepvaart - i iL; AG i-f 195 9 (Thalia). Tot en met zondag kan men Danny Kaye zien in een ernstige rol en wel als de Joodse re fugié Samuel Jaco- bowsky in een film, die naar het toneel stuk Jacobowsky en de overste is ge maakt. Deze bijzon dere gelegenheid moet men niet mis sen, want ook in het ernstige genre blijkt Danny Kaye een ac teur van het zuiver ste water. Zijn pres tatie zou nog groter en opvallender zijn geweest, wanneer naast hem een acteur had gestaan, die er een andere spelop vatting op nahield dan Curd Jürgens. De talrijke charges en de nadrukkelijkheid van verschijnen, die zijn optreden kenmerken, druisen in tegen het verfijnde en beheerste spel, dat Danny Kaye ten beste geeft. Daardoor wordt men niet zelden ontroerd. Van maandag tot en met woensdag draait de thriller „De geheimzinnige mr. Parliss", waarin de verwikkelingen even talrijk zijn als de onthullingen. Eén moord beleven wij. De tweede zal men trachten te verhinderen. Al wat daar tussen in ligt herbergt een rijkdom aan spanning en actie. Donderdag volgt in een speciale voor stelling het vervolg op de film „De Mantel" en wel „Demetrius en de gladiatoren", waarin heel wat moet gebeuren voor het lot van de Romein Demetrius ten goede keert. De eerste christenheid speelt er een minder belangrijke rol in dan schijnt: zij vormt de aanleiding tot een waar avon turenverhaal. Zondagmiddag kan de jeugd dan nog plezier beleven aan de film „Rin- Tin-Tin, de dappere wolfshond". (Rex). Tot en met maandag kan men rillen en beven bij de grote griezelfilm „Dracula". V* wagen het niet de inhoud te omschri.i )e spanning zou voor een goed deel enen zijn. Dat men met sterke zenir moet zijn uitgerust om de torturen te doorstaan, zij vastgesteld. Woensdag volgt de film „Het roversnest". (Lux or) „Weduwnaar met vijf doch ters" is een humoristische film die zich afspeelt in een oud waardig kasteel, waar het echter wild toegaat. Want de vijf doch ters zijn een stelletje wildebrassen, die van Rock 'n Roll en sensatie houden. Een van die dochters is zelfs pers-fotografe. Er gebeuren allerlei gekke dingen in het kasteel. De kasteelheer weet aanvankelijk niet dat zijn huisbewaarder (de weduw naar) zulke levenslustige dochters heeft, maar als hij dit eenmaal aan de weet komt dan leidt dit tot" heel wat verwikke lingen. Alles komt echter op z'n pootjes terecht. Maandag tot en met woensdag wordt „Vrouw met drie levens" vertoond. In de matinee „Revolverhelden". (W. B. - theater) Vandaag nog kunt ge nog de sensationele film „Jakhalzen der onderwereld" aanschouwen. Een rol prent die er niet om liegt en de misstan den in de Amerikaanse vakbonden onver bloemd aan de kaak stelt. Het filmver haal is gebaseerd op het boek van de jour- Advertentie REINIGEN VAN COSTUUMS ƒ4.—. JAPON 3.50. KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. Niemeijer-Zondag, d., Kortenaerstraat 33, IJmuiden-O.; J. H. Sparrius-van der Veldt, d., Platanenstr. 22, IJmuiden-O.; H. S. Visser-Krab, d., Van Dalenlaan 97, Santpoort; C. M. Fierstra- Stassen, z., Wijkerstraatweg 194, Velsen-N.; K. Dominicus-Kooijmans, d., Voorstraat 1, Velsen-N.; A. B. M. Tromp-ten Brink, d., Hoofdstraat 154, Santpoort; L. van der Plas-Tanis, d., Koningsplein 13, IJmuiden; T. BakkerBouwman, z., Herculesstr. 51, IJmuiden; A. M. Schol-Böhm, d., Moer- bergplantsoen 195, IJmuiden; B. Mol-Boer, z., Ratelsstraat 12, IJmuiden-O.; L. W. J. Martens-Botvliet, z., Lange Nieuwstr. 791, IJmuiden-O.; A. A. Smid-Annema, d., Van Dalenlaan 214, Santpoort; P. Jansen-Heere- mans, d., Van Linschotenstraat 12, IJmui den; C. M. Kroon-van den Raadt, d., Ring weg 2, Haarlemmerliede en Spaarnwoude; W. van der Zwan-Zwart, z., Homburg straat 18 rd., IJmuiden; A. Langbroek- Koster, d., Wijkerstraatweg 313, Velsen-N.; J. de Jongh-Zwart, d., IJsselstr. 22, IJmui den. C. C. Verlaan-Warmerdam, d., Regge- straat 78, IJmuiden. ONDERTROUWD: J. Boekhout, Heide- straat 37, IJmuiden-O. en W. Goedhart, Van Dalenlaan 322, Santpoort, t.a. Brede- roodseweg 68 rd., Santpoort; G. W. de Heer, Saksen Weimarlaan 34, Breda en P. Hil- berts, Grote Hout- of Koningsweg 40, Vel- sen-N.; C. P. Dijkhuizen, Geleenstraat 33. IJmuiden en A. A. M. van Duijl, Planeten- weg 98, IJmuiden, t.a. Vareniusstraat 15, IJmuiden; E. M. Snel, Oosterduinplein 18, IJmuiden-O. en P. C. de Koe, Kennemer- laan 120, IJmuiden, t.a. Kennemerlaan 120, IJmuiden; P. Schaap, De Ruijterstraat 196, IJmuiden-O. en W. Verzijl, Trompstr. 137, IJmuiden-O. GETROUWD: H. Boom en H. A. Venus, Beverwijk, Oostertuinen 52 a; A. G. van Dam en P. J. Sperling, Ouddorp, Irene- weg 7; Th. J. Selier en F. A. Spieker, Lei den, Duivendakstraat 13; J. Tijms en L. H. Dukel, IJmuiden-O., Bonekampstr. 12 rd.; W. Snijder en J. van der Kruijssen, IJmui- den-O., Zandersstraat 30. OVERLEDEN: D. van der Wel, 92 jr., weduwn. van A. M. van Citters, Kapelweg 209, Santpoort; J. E. Zwanenburg, 47 jr., echtgen. van M. A. Bisschop, Beukenstr. 12, Beverwijk; J. D. Post, 6 mnd., zoon van H. Post en A. G. van der Zwan, Ooster duinweg 33, IJmuiden-O.; T. Frankfort, 71 jr., wed. van Th. Lub, Brederoodseweg 70, Santpoort. nalisten Jack Lait en Lee Mortimer. Sidney Salkow heeft de regie. Zondagmid dag wordt „Vier mannen der duisternis" vertoond. Zondag en maandag draait de spannende western „Mannen zonder wet" waarin George Montgomery de flinke voor niets terugdeinzende en voor recht en rechtvaardigheid strijdende held is, die boeven in 't zand doet bijten en vrouwen harten sneller doet slaan. (Kennemertheater) Tot en met zondag is het weer de grote Lemmy Cau tion, die de vrouwenharten bij tientallen verovert en tussen de bedrijven door me nige boef „knock out" slaat met zijn kei harde niets ontziende vuisten. En dat ge beurt alles met een humor, een blijmoe digheid, een opgewektheid, een tikkeltje ironie soms, dat het een lust is om te zien. Wie Lemmy Caution is die als geheim agent van de F.B.I. een bende valse mun ters oprolt? Ge zult het denkelijk al ge raden hebben: Eddie Constantine, de man met het „pokerface". „Lemmy Caution incognito" heet de rolprent. De spannen de gangsterfilm „In de greep van de ge heime dienst" draait van maandag tot en met woensdag. In de matinee „Davy Crockett", een film die vooral sterk tot de verbeelding van de jeugd zal spreken. Om VJC wisselbeker De Instuif Interpar te Velsen-Noord, die vorig jaar nog als St. Jozef-instuif met succes haar concours heeft gehouden op zoek naar talenten onder musicerenden, vocalisten en declamators, zal deze traditie nu zondagavond voortzetten in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat. Het concours wordt op zondag 1 maart voortgezet en beëindigd. Voor dit concours zy'n achttien deelnemers, individueel of in groepsverband, waaronder slechts weinigen die ook vorig jaar hebben deelgenomen. De lijst van deelnemers ziet er als volgt uit: De Harmona's, accordeon: H. de Beus, piano; Les Alouettes, zang; Th. Stemmis, kunstfluiter; The baby dolls, gitaar; Keimpe Wentel, zang; mevrouw Daemen, declamatie: A. Schelvis, accordeon: Adrico, goochelaar en telepathie; Willy Pril, accor deon; Theo Baar. zang en dans; mevrouw Doeves, vocale altsoliste; Trio van Emden, calypso's; Trico's, gitaar en zang: Imito's, zangduo; Fiasco's, zangtrio en The Meteors, dansband. Voor dit concours zal. evenals tijdens de voorgaande jaren, behalve de grote belang stelling van deelnemers ongetwijfeld weer een flink publiek van vooral jongeren be langstelling hebben. Temeer aangezien deze belangstelling zich mede heeft uitgestrekt tot een aantal middenstanders in Velsen- Noord en Beverwijk, die opnieuw voor aanlokkelijke prijzen hebben gezorgd. Belangrijk bij cit concours gaat ook wor den welke deelnemer of groep na 1 maart voor een jaar bezit zal mogen nemen van de door de Velser Jeugdcentrale beschik baar gestelde wisselbeker. Het departement Heemskerk van de Maatschappij tot. Nut van 't Algemeen houdt op maandag 16 februari in zaal Dam een bijeenkomst, waar zal voordragen de bekende kunstenaar Otto Sterman. Het onderwerp waarover hij spreekt is „Ik ben een neger". WIJZIGING SPREEKUUR De wethouder voor gemeentebedrijven en woningbouw te Heemskerk, de heer C. J. A. de Ruyter zal voortaan spreekuur hou den in het gebouw van gemeentewerken elke donderdag van 1112 uur. Heden aan de markt Een trawler, acht loggers en drieënder tig kotters zorgden er vanmorgen voor dat de IJmuidense visafslag werd voor zien van een totale aanvoer van 3300 kis ten verse vis. Er waren 100 kisten schelvis, 150 wijting, 65 gul en kabeljauw, 130 kool- vis, 360 haring, 85 makreel, 1500 makreel, 600 stijve kabeljauwen en 20.000 kilo ton gen. De KW 81 (van 31 jan.) zorgde voor 100 schelvis, 135 wijting. 135 haring, 65 makreel, 105 wijting, 55 gul en kabeljauw, 130 koolvis, 10 diversen en 170 stijve kabel jauwen. Er kwamen tamelijk veel kotters uit Breskens aan de markt. Maandag aan de markt Het zal maandag druk zijn aan de IJmui dense visafslag. Een groot aantal schepen is uit de noord thuisstomende met flinke vangsten aan boord, waarbij opvallend veel koolvis. Er zullen wel schepen moeten blijven overliggen voor de dinsdagmarkt. De Polderman IJM 20 komt met 130 schel vis, 20 haring, 10 makreel, 60 wijting, 40 gul en kabeljauw, 400 koolvis, 10 diversen en 520 stijve kabeljauwen. De Job Gouda IJM 99 is al binnen met 600 koolvis, 50 schelvis, 50 haring, 40 makreel, 100 wij ting, 50 gul en kabeljauw en 5 diversen. De Curagao IJM 79 zorgt voor 1100 kisten verse vis, waarbij ook veel koolvis. De Ada VL 7 heeft voor maandag een vangst aan boord van 610 kisten verse vis en 200 stijve kabeljauwen. Ook dit schip is reeds binnen. De Dirkje RO 53 wordt verwacht met 750 koolvis, 150 schelvis, 40 haring en 60 wijting. De SCH 171 komt met 1000 kisten verse vis, waarbij 600 koolvis. Er waren voorts nog drie Vlaardingse grote loggers en de vloot van de kust thunsstomend. Oudste schepen zijn: Emma Wilhelmina KW 135 van 2 februari, Beatrice IJM 72, SCH 153 en HD 79 van 3 februari en Van Hattem IJM 10, Jacoba Gezina IJM 36, Arie Ouwehand KW 122, KW 176 en VL 133 van 4 februari. Voor het buitenland In guldens werd vanmorgen betaald voor: grote schol 19—23, grootmiddel 2025, kleinmiddel 2934, schol I 3034 per 50 kilo, grote tong 3.00—3.30, groot middel 2.70—2.90, kleinmiddel 3.30—3.40, tong I 3.203.40 en tong II 2.903.per kilo. grote regels kabeljauw 6082, kleine regels 2738 en kisten grote kabeljauw 70106 per 125 kilo. Voor het binnenland In guldens werd vanmorgen betaald voor: schol II 2434, schol III 1826 per 50 kilo, kleine kabeljauw 7688 per 125 kilo, grote gul 2830, middelsoort 2528, kleine gul 1824 per 50 kilo, zwarte kool vis 5041 per 125 kilo, koolvis I 12.50 13.50, koolvis II 1213 per 50 kilo, witte koolvis 69, leng 80 per 125 kilo, groot middel schelvis 54. kleinmiddel 42, pennen 3840, braad 2532, wijting 1528, haring 1723 en makreel 2228 per 50 kilo. Naar Stavanger De trawler Amsterdam IJM 28 heeft deze week op de Noordzee machineschade opge lopen. Het schip is door de trawler Toronto IJM 97, die in de nabijheid viste, op sleep touw genomen en naar Stavanger in Noor wegen gebracht. De Amsterdam IJM 28 zal in deze Noorse haven worden gerepa reerd. Ada op de pier De trawler Ada VL 7 heeft vannacht haar losbeurt verspeeld. Het schip ver scheen omstreeks drie uur voor de haven mond, maar kon de monding in de dichte mist niet vinden. Het schip lag een poosje te drijven en werd toen door de stroom tegen de zuiderpier aangedrukt. Zonder een lekkage op te "lopen is het schip later op eigen kracht weer los gekomen van de gevaarlijke blokken van de pier. Het liep tegen vijf uur de haven binnen. Toen was het te laat om nog te gaan lossen. Storm om de noord Om de noord bleven de schepen vrijdag met stormweer kampen. De trawlers heb ben overdag nog even kunnen vissen. De vangsten vielen toen niet tegen met 150 tot 200 manden koolvis, haring en makreel, gemiddeld per schip. De Allan Water deed een trek van twee pakjes (een pakje is 30 manden), de Medan IJM 57 en de Toronto IJM 97 gaven eveneens een trekje door van twee pakjes. Langs de kust vingen de loggers en kot ters 80 tot 150 kilo tongen en 8 tot 10 manden schol per etmaal. Bij de Pittboèi vingen zij 150 tot 200 kilo tongen en 10 tot 15 manden schol en wijting per etmaal. De Haarlem IJM 9 en de Francina KW 153 zijn naar zee vertrokken. De Duitse traw lers en loggers, die ver Over de 61ste breedtegraad vissen, moesten gisteravond wegens het slechte weer gaan steken met de kop op wind. Kotter op slrekdam Vanmorgen omstreeks half elf is de kot ter Frederika Wilhelmina IJM 52 door de mist misleid op de noorder strekdam bij het Zuider Buitentoeleidingskanaal tussen de IJmuidense pieren gelopen. Een andere kotter is uitgevaren om het scheepje zo nodig bij te staan. Prijzen van vrijdag Gr. tong 3.103.00. grm. tong 2.80—2.60. kim. tong 3.40—3.00. kl. tong I 3.50—3.20. kl. tong II 2.80 —2.70, tarbot I 3.40—3.00, zalm 5.50 per kg. Tarbot III 70. tarbot IV 7041, gr. schol 2421 grm. schol 26—23. kim. schol 41—31, kl. schol I 39 31. kl. schol II 40—23, schar 3424. bot 1514, wijting 19—15 per 50 kg. Gr. kabeljauw 138—66 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag 279 kisten tong en tarbot, 750 k. schol, 55 k. schar, 20 k. bot, 30 k. wijting, 64 k. kabeljauw en gul en 12 k. diversen. Totaal 1210 kisten vis. Besommingen van vrijdag KW 161 8150, KW 33 9480, KW 162 i 7740, KW 51 6160. KW 93 9670, KW 69, 7430, KW 59 6830, IJM 50 7920. Vrijdag arriveerden in IJmuiden: Morgan Wed- lin van Ridham Port; Palomaren Londen; Thetis, Rotterdam, walsmateriaal laden binnenhaven Hoogovens; Afiena Itzehoe; Nore, Antwerpen; Frisia. Boulogne sur Mer, bijlegger IJmuiden; Spaarneborg, Colchester, kunstmest laden Mekog IJmuiden; Heinz Helmut, Rostock, graan lossen Wormerveer; Alpha, Londen; Capri, Londen, walsmateriaal laden binnenhaven Hoogovens; Niederrhein, Bandholm; Mira, Hamburg: Twen- the, Swancea, laden Zaandam; Unterelbe, Wis- mar, graan lossen Wormerveer; Nanny, Rotter dam, laden Koog a.d. Zaan; Stad Haarlem, Pepei, erts lossen buitenhaven Hoogovens; Kaap St. Vin cent, Vaestervik, gez. hout lossen Zaandam; Beau- tyfirth, Dover, cokesbreeze lossen P.E.N.-centrale. St. Andree, Rotterdam; Kotlas, Rotterdam; City- of Waterford, Dublin; Wexford, Boston, stukgoed laden Koog a.d. Zaan: Paul Gaehrs, Rostock, graan lossen Wormerveer; Ruhr, Hamburg; Bran- daris, Vlissingen. Zaterdag arriveerden in IJmuiden: Luna van Rotterdam; Kora, Rotterdam, walsmateriaal laden binnenhaven Hoogovens; Amstelland, Wismar, piekijzer laden buitenhaven Hoogovens. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Martha Ahrens naar Hamburg; Mount Blair, Amble, van P.E.N.-centrale; Jacob Teekman, Boston, kunst mest geladen Mekog; Ringerd, Tuapse: Margriet L. Cork, kunstmest geladen Mekog; Roerdomp, Goole, stukgoed geladen Wormerveer; Venus, Portsmouth, kunstmest geladen Mekog; Cyclops. Port Said; Carl Fritzen, Bremerhaven; Abél Tas man, Sarpsborg, zout geladen IJmuiden; Frisia, Noordzee, bijlegger IJmuiden; Lingestroom, Li verpool; Clio, Gothenburg, walsmateriaal geladen binnenhaven Hoogovens; Dubhe, Helsingborg; Tchibanga, Hamburg: Fiat, Gaersen; Wappu, Rotterdam; Darlington, Rotterdam; Joseph Fre- ring, Monrovia, ledig van Hoogovens; Bolt, Aren- dal; Markelo, Noorwegen; Dnjestr, Malmö, Tszcew, Hamburg: Bakala, Duinkerken; Henriet- te B. Fredericia; Drangajoekull, Hamburg: Imke, Algiers; Valeria, Hamburg; Jassnitz, Gent: Kat tegat, Colchester, kunstmest geladen Mekog; Olympia, Halmstad. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Steenwijk naar Hampton Roads; Minna Schupp, Odda. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Voor het patrouilleren in de territoriale wateren van vier mijl langs de Noorse kust zijn minstens vier nieuwe schepen van 750 ton, meer kotters en de vorming van een dienst voor luchtinspectie nodig. Dit heeft een vorig jaar ingestelde com missie van deskundigen verklaard in een rapport aan het Noorse ministerie van visserij. De Heemskerkse hengelsportvereniging ,,'t Snoekje" houdt dinsdag 17 februari in zaal Dam de jaarvergadering. Naast de bestuursverkiezing vermeldt de agenda een bespreking voor het uitzetten van jonge vis in de Neksloot. Castricum Vechten in Amsterdam De reeds lang verwachte scheuring in het bestuur en vereniging van de Kam peervereniging Bakkum is thans een feit geworden. Tijdens een donderdagavond te Amsterdam gehouden vergadering heb ben de secretaris en een drietal andere bestuursleden afkomstig uit de Zaan streek bedankt en zich als voorvechters van de belangen der leden geplaatst te genover de naar hun mening ondemocra tische bestuursmethodes van het huidige bestuur. Het ging er tijdens deze vergadering soms zeer heet aan toe, want één keer ge raakten zelfs een aantal bestuurders met elkaar in handgemeen in de vergaderzaal. Met de heren Beke (secretaris) en Brou wer, voorzitter van de festiviteiten-com missie heeft ook ruim 50 percent van de leden van de vereniging te kennen gege ven uit te willen treden, zo werd ons door de heer Brouwer medegedeeld. De heren Beke en Brouwer genieten bij de kam peerders een grote populariteit vanwege hun groot enthousiasme en grote activiteit voor de vereniging. Tevens hebben zij als oprichters van de vereniging de naam van nooit verflauwende pioniers die alle belangen van de kampeerders weten te be hartigen. Zij zullen daarom als oudste leden hun rechten als kampeervereniging bij het P.W.N. aanhangig maken en dan als „Kampeervereniging Zaanstreek" in de komende jaren een programma voor de kampeerders verzorgen. In de jeugdherberg Koningsbos in Cas tricum is vrijdagmiddag mej. C. P. van Asperen van de Velde hartelijk gehuldigd. De huldiging gold niet alleen het feit, dat zij haar negentigste verjaardag vier de, maar vooral het feit, dat mej. Van Asperen-van de Velde zich tijdens haar leven zeer verdienstelijk heeft gemaakt op velerlei gebied. Zo sprak de huidige di recteur van Ons Huis, een instelling voor volksontwikkeling te Amsterdam, waar van de jubilaresse ruim 24 jaar directrice is geweest, over een welbesteed leven. De heer Barends bracht namens Ons Huis zijn gelukwensen over en zo deden ook de voorzitsters van de afdelingen Haarlem, Bussum, Amsterdam en Cas tricum van de vrouwengroep van de Par tij van de Arbeid. Mevr. Wentink-Beus- man van de afdeling Castricum sprak daarbij haar vreugde uit over het feit, dat mej. Van Asperen in Castricum woon achtig is en dat men daar nog steeds pro fiteert van haar bezielende geest en or ganisatievermogen. Vooral memoreerde zij de verdiensten van de jarige, die zij reeds na enkele jaren heeft voor de Cas- tricumse groep en de afdeling in het alge meen. Vervolgens werd een door mevr. Veeke- Bakker uit Amsterdam geschreven luis terspel opgevoerd en werd de jarige het gezamenlijk cadeau, een nieuw gehoorap paraat, aangeboden, waarvan door haar onmiddellijk gebruik werd gemaakt. In een geestige speech dankt mej. Van As peren voor de waardering en de lof die haar was toegezwaaid. Maandag 19 jan.: m.l. Onderneming II SCH 27. Zaterdag 31 jan.: m.t. Albertha Hendrika KW 81 Maandag 2 februari: m.t. Johannes Polderman IJM 20, Wiron II I.TM 211. Emma Wi'h°'m:na KW 135: m.l. Floris KW 59. Satumus KW 69. Hette Margaretha KW 74, Nestor KW 101, Sursum Cor- da KW 124, Willy KW 141. Dinsdag 3 februari: m.t. Beatrice IJM.72 Dirk'e BC 53, Cornelis Vroliik F7n. SCH 171; m.l. Gor- redijk IJM 75, Hubertha Gerarda KW 9, Willem Cornelis KW 16. Grietje KW 20. Orion KW 22. Nederland VI KW 37. Rijnmond III KW 44. Nep- tunus, KW 45. Cornelis Marinus KW 48. Doggers- bank KW 75. Huiberdina Gijsbertha KW 85, Wil helmina II KW 138. Eendracht KW 168, Onder neming KW 175. Onderneming I SCH 153, Drie Gebroeders HD 79. Woensdag 4 februari: m.t. Maria van Hattem IJM 10, Jacoba Gesina IJM 36, Curacao IJM 99. Arie Ouwehand. KW 122. Pelronella VL 131: m.l. Elizabeth KW 64, Gezina Geertrui KW 176; m.k. Pietertie HD 87. Donderdag 5 februari: m.t. Elie Chenevière IJM 32, Jan Senior VL 84, Michiel Jan VL 110. Vrijdag 6 februari: s.t. Herman IJM 2, Vios I IJM 24; m.t. Ariadne IJM 18, Deining KW 8. Mi chiel HD 108. Zaterdag 7 februari: m.t. Post Boy IJM 35: m.l. Rijnmond IV KW 15 Everard Christina KW 40. Prinses Marijke SCH 9. Sigurda SCH 201. Maandag 9 februari: m.t. Amsterdam IJM 28, Allan Water IJM 34, Toronto IJM 97, Shamrock IJM 129, Golfstroom KW 4, Dirk Maria KW 80; m.l. Adeodatus IJM 30, Verwachting IJM 204, Wi ron III IJM 221, Hubertha Gerarda KW 9. Ver trouwen KW 6. Adrianus KW 10, Arie Nico KW 17, Dirk KW 19. Cornelis KW 24, Concordia KW 26, De Verwachting KW 28, De Vrouw Anna KW 52, Henk KW 66. Maria Jacoba KW 73, Willempje KW 89, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Geertje KW 108, Avontuur KW 114, Petronella KW 125, Willy Alida KW 155, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Voorlichter VL 114, Koningin Wilhelmina VL 190, Martha Maria VL 199, Dolfijn RO 2, Anna Suzanne WR 88; m.k. Dageraad IJM 4, Manrt.ie I.TM 8, Poolster IJM 11 (12 febr. bin nen), Mercator IJM 19, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Jannie IJM 38. Arend Willem IJM 40. Mar- gritha IJM 42. De Hoop I IJM 45, Frederika Ma ria IJM 52, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60, K.P. IJM 61, Jaap IJM 62. M'chiel IJM 63, Ronny IJM 64, Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Wiron I IJM 210, Neeltje IJM 240. Magda IJM 272, Arendje Jacoba KW 21, An ne Marie KW 27. Rein KW 30, Stern KW 36. Vijf Gezusters KW 53, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Gijsbertha KW 61, Alice KW 62. Margriet Jozien KW 63, Arend Cornelis KW 68, Marianne KW 71, Twee Gezusters KW 77, Zee arend KW 79, Neeltje Johanna KW 84, Adriana Catharina KW 92. Willem KW 94, Nico KW 96, Arendje KW 98, Jacoba KW 105, Mare Liberum KW 117, Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133. Pieter Jacob KW 178, Jana KW 210, Vier Gebroeders TX 14, Maryanne WR 7, Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34. Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Spes Nostra WR 56. Dinsdag 10 februari: m.t. Thorina IJM 33, Medan IJM 57, Stadt Enckhuysen KW 82, Jacob Pronk SCH 52; m.l. Annie IJM 14, Martenshoek IJM 283, Volharding KW 23, Bertha KW 38, Nelly Maris KW 70, Toenadering KW 95, Robert William KW 123, Bali KW 129, Noordster VL 197, Willem Ro bert RO 27; m.k. Leendert Jacoba KW 12, Wil helmina KW 46, Elly Gerda KW 142. Woensdag 11 februari: m.t. Claesje HO 46; m.l. De Arend KW 7. Borneo KW 127, Donderdag 12 februari: m.t. Job Gouda IJM 79, Wiron IV IJM 209, Albatros KW 87; m.l. Excel sior III KW 76; m.k. Poolster IJM 11. Dit zei dr. Kr. Strijd uit Den Bosch vrij dag in het Centrum te Beverwijk, waar de Pacifistisch Socialistische Partij een pro- paganda-bijeenkomst had belegd. De zaal was maar half gevuld. De spreker constateerde, dat in het so cialisme van de Partij van de Arbeid de strijd tegen het kapitalisme verzwakt is. AMSTERDAM Dat aandelen Kon. Olie op het Damrak lager noteerden vergeleken bij de vorige slotkoersen, was voor de beurs geen ver rassing. De koers voor deze aandelen pas te zich volkomen aan bij die van Wall- street waar de oliewaarden bepaald flauw in de markt lagen tengevolge van de prijs verlagingen in Amerika, Venezuela en het Nabije Oosten van de ruwe olie. Kon. Olie werd in Amsterdam iets boven de 168 verhandeld en verloor zodoende ruim 3 gulden. De aandelen lagen ongeveer pa riteit New York en de handel was zeer kalm. Gezien de tendentie in Wallstreet hielden de overige internationale waarden zich op het Damrak zeer goed. Ook hier was de handel rustig en de ondertoon kon beslist vast genoemd worden. Er werden echter ten opzichte van de vorige dag klei ne verliezen geleden. Unilever was onge veer 3 punten, AKU 2 punten en aande len Philips 1 punt lager. De converteerba re obligaties Philips bleven prijshoudend. K.L.M. werd iets lager geadviseerd. De scheepvaartaandelen vertoonden la gere koersen. In deze sector gingen ge ruchten, dat Van Nievelt met een conver teerbare obligatielening op de markt zal komen. Van officiële zijde was hierover echter niets medegedeeld. De geruchten hadden een deprimerende invloed op de koersen van de scheepvaartaandelen, die 2 tot 3 punten lager noteerden. Ook de aanstaande claimhandel K.N.S.M. hangt hier boven de markt waardoor de koers van aandelen K.N.S.M. mogelijk gedrukt kan worden. De omzetten waren ook hier niet groot. Het bericht uit Djakarta, dat alle grote Nederlandse cultuurondernemingen, blij kens een mededeling van de minister van Landbouw aldaar, bij besluit van de Indo nesische regering zijn genationaliseerd was niét van invloed op de koersen van de cultuuraandelen. De tendentie in deze sector was lichtelijk verdeeld. De koers verschillen, vergeleken bij de vorige slot koersen, waren slechts van geringe bete kenis. De staatsfondsen waren door elkaar aan de vaste kant. Er was vraag van pu blieke zijde. De liquidaties voor de stor ting op de nieuwste staatslening 1959 groot 400 miljoen, die maandag plaatsvindt, Waren achter de rug. Verder werden aan delen Internationale Gewapend Beton een paar punten hoger geadviseerd op het ho gere dividend van 10 percent (v.j. 9). Aan delen Zwolsman en de nieuwe aandelen Pletterij Enthoven werden goed prijshou dend geadviseerd. Prolongatie 3 percent (ANP). NEW YORK Du Pont steeg meer dan 8 dollar en sti muleerde de gehele beurs. De tikkers lie pen een achterstand op. Ter beurze ver klaarde men de avans van Du Pont uit be richten, als zou de maatschappij haar be zit aan aandelen General Motors belasting vrij over haar eigen aandeelhouders mo gen verdele-. Enkele andere fondsen ste gen eveneens scherp. American Telephone steeg leer dan 2 dollar op investerings aankopen. Inland Steel monteerde 4 dol lar. International Telephone en Zenith no teerden 3 dollar hoger en Wheeling Steel, Norfolk and Western, Goodyear, Eastman, Maytag, Minnesota Mining en Corning Glass stegen 2 dollar of meer. Chrysler was vast in de autosector. Het industriege middelde kwam van 581,89 op 587,97; dat voor spoorwegen van 160,12 op 160,77 en dat voor openbare nutsbedrijven van 90.38 op 90.81. De aandelenomzet steeg van 2.630.000 tot 3.070.000. Van de 1212 ver handelde fondsen sloten er 680 hoger en 299 lager. (UPI). Slotkoers gisteren 3-3'/2°/o Nederl. '47 3%. Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 l/s Pr. A'dam '56 I.- Pr. A'dam '56 II. Pr. A'dam '56 III Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II.. Pr. R'dam '57.... A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Banfc. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater 923/i6 96% 111% 92 98 104 286% 473 222' h 355 221 338 517% 232 463% 453% 201 156% 695 168,50 217 96% 118, 160 157% 138% 128% 234 14lVï f 153,50 258% ex-d. 145 203 223% 216Vi 66% 51% 46 78% 22% Het woord „socialisatie" wordt in het nieuwe beginselprogramma niet eens meer genoemd. „Het gevaar is", aldus dominee Strijd, „dat wij ons tevreden gaan stellen met bepaalde veranderingen in een be paalde maatschappij. Het socialisme zal steeds moeten streven naar grondige structurele veranderingen in de maat schappij". De spreker stelde, dat er geen socialisme zonder pacifisme kan zijn, omdat we bij het vertrouwen in de huidige middelen in de mist komen. Het socialisme met de atoombom is gevangen door wantrouwen. In het socialisme van de Partij van de Arbeid beheerst het anti-communisme alles. Dit anti-communisme ontneemt het so cialisme de eigen visie. „Waar blijkt een zelfstandige buitenlandse politiek van de P.v.d.A.?", vroeg de spreker. „Het socia listische antwoord op Rusland is hetzelfde als het kapitalistische". De P.S.P. is volgens de spreker niet communistisch, maar ook niet anti-com munistisch. Wij willen vertrouwen in plaats van angst, samenwerking in plaats van verdeeldheid. Volgens de oude socialisten waren mili tarisme en democratie aartsvijanden. „Welk probleem is er nu na de tweede wereldoorlog wezenlijk opgelost?", vroeg dr. Strijd. „Duitsland is in de ijskast ge zet, en nu Rusland met een plan komt, raakt men in verwarring. In het Verre Oosten heeft het Westen voor de feodale heerser Tsjang Kai Tsjek gekozen, het geen andere landen in communistische armen stuurt". De spreker meende, dat het een groot gevaar is, dat wij ons hart aan het ge weldselement hebben verpand. „Toen de opstand in Hongarije uitbrak, stonden al die mensen van „liever dood dan slaaf" te kijken. Men was eigenlijk blij, dat er nog geen sterk Westduits leger was, want dan zou ook in Oost-Duitsland een opstand zijn uitgebroken, met een oorlog tot gevolg. Men kan met geweld niets bereiken". Aagtedijk, 13 te Aden. Aardijk, 13 v. Belawan n. Singapore. Acila, 13 te Rotterdam. Agamemnon. 13 v. K. Haitien, 14 te P. Au Prince. Alkaid, 13 380 m. z.z.w. Las Palmas n. L. Palmas. Alkmaar. 13 5 m. z.o. Aden n. Rotterdam. Alphacca, 14 v. Santos te Rio de Janeiro. Alphard, 13 ten anker Vlissingen n. Antwerpen. Amerskerk, 13 50 m. w. Majorca n. Antwerpen. Amstellaan, 15 te Aden verwacht. Amstelsluis, 13 te Suez. Amstelvaart, 13 30 m. z.w. Beachyhd. n. Hamburg. Amstelveen, 13 720 m. w. Cocos eil. n. Engeland. Annenkerk, 13 v. Aden n. Suez. Antonia. 14 te Singapore. Arendskerk, 14 et Nemours. Asmidiske, 13 390 m. w.z.w. Scillys n. Hpt. Roads. Attis, 13 v. Brighton n. Port of Spain. Axeldijk, 13 te New York. Banggai, 13 225 m. z.w. Rangoon n. Belawan. Bali, 13 te Belawan v. Djibouti. Bantam, 13 50 m. z.w. Lissabon n. Lexous. Batjan. 13 v. Cochin n. Djobouti. Billiton, 13 v. Colombo n. Trincomalee. Borneo, 13 nog te Djeddah. Callisto, 13 v. Pepel n. IJmuiden. Caltex Delft, 13 240 m. o. Bahrein n. Bahrein. Caltex Pernis. 14 te Vizagapatnam. Caltex Siak, 13.te Rotterdam. Cartago, 14 v. Rotterdam n. Puerto Barrios. Casamance, 13 60 m. z. L. Palmas n. Duinkerken. Celebes, 13 450 m. o. St. Helena n. Kaapstad. Cities Service Valley Forge 13 750 m. w.z.w. Kp. Verdische eilanden n. Philadelphia. Cclytto, 13 170 m. w.z.w. Ouessant n. Willemstad. Corilla, 13 260 m. o. Madras n. Calcutta. Cradle of Lliberty, 13 210 m. n.n.w. Perim naar Bandar Mashur. De Eerens, 15 te Aden. Dongedijk. 13 160 m. w.z.w. Landsend n. Curacao. Eemdijk, 13 te Rotterdam. Etrema, pass. 13 Kp. Malea n. Istanbul. Friesland SSM, 13 v. Rotterdam n. Setubal. Groote Beer, 14 te Mombasa. Guineekust. 13 25 m. w. Monrovia n. Freetown. Hathor, 13 170 m. w.n.w. Alexandr. n. Alexandrië. Hector, pass. 13 Kreta n. Piraeus. Hecuba, 13 te Hamburg verwacht. Heemskerk, 13 230 m. z.o. Sokotra n. Singapore. Kestia, 13 v. San Juan n. Port of Spain. Hilversum, pass. 13 Beachyhead n. Antwerpen. Holland, 13 v. Zanzibar n. Antonio Enes. Iberia, 14 te Cartagena. Japara, 13 v. Port Swettenham n. Aden. Japara KRL, 13 v. Port Swettenham n. Aden. Karachi, 13 v. Londen n. Antwerpen. Karakorum, 13 125 m. n.o. Gibraltar n. Bilbao. Keizerswaard. 13 v. New York n. Bachaquero. Kerkedijk, 13 280 m. w. Landsend n. New York. ICermia, 13 v. Rotterdam n. Donges. Khasiella, 13 te Curagao. Kinderdijk, 13 te Rotterdam. Korenia, 14 te Bachaquero. Kosicia, 13 900 m. z.w. San Miguel n. Curagao. Kreeft, 13 155 m. n. Trondheim n. Narvik. Kryptos, 14 te Sydney. Laertes, 13 3080 m. w. Manilla n. Balikpapan. Larenberg, 13, 18 m. n. Lo Coruna n. Dakar. Lelykerk. 13 v. Londen n. Port Said. Leto, 13 240 m. z. Teneriffe n. Takoradi. Loosdrecht, 13 140 m. z.w. Ouessant n. Hamburg. Luna, 14 te Amsterdam. Lutterkerk, 13 te Kopenhagen. Maas, 13 35 m. n.w. Cyprus n. Eleusis. Maashaven, pass. 13 Casquets n. Antwerpen. Maaskerk, pass. 13 zundp. Sardinië n. Marseille. Macoma, 13 v. Singapore n. Bangkok. Malea, 14 te Balikpapan. Markelo, 13 v. Amsterdam n. Porsgrunn. Meerdrecht, 13 v. Port Arthur, 25 te Hamb. verw. Memnon, 13 300 m. z.w. Faval n. Londen. Merwede, 13 v. Londen n. Dakar. Moordrecht, pass. 13 Aden n. Suez. Mijdrecht, 14 v. Mena Al Ahmadi n. Houston. Munttoren, pass. 13 Bizerta n. Mena. Na ess Lion, 13 v. Suez n. Mena A1 Ahmadi. Naess Tiger, pass. 13 Kuria Muria n. Houston. Nestor, 13 5 m. z.w. Noordhinder n. Guadeloupe. Nias. pass. 14 Dakar n. Antwerpen. Nijkerk, 13 360 m. w. Sabang n. Aden. Oberon, 13 v. New York n. Curagao. Oldekerk, 13 v. Singapore n. Bangkok. Omala, 13 v. Rotterdam n. Thameshaven. Ommenkerk, 13 v. Rotterdam n. Yokohama. Ootmarsum, 13 255 m. n.n.w. Finist. n. Houston. Oranje, 13 v. Suez n. Colombo. Orion, 13 v. Chalkis n. Livorno. Overijsel, 13 v. Manilla n. Siain. Parkhaven, 14 te Rio de Janeiro. Pendrecht, 13 v. Napels n. Takoradi. PG. Thulin, pass. 13 La Plata n. Coquimbo. Prins Casimir, 13 t.e Cagliari. Prins Frederik Willem, 13 11 m. n.n.o. Sandettie naar Napels. Pr. der Nederlanden, 13 v. South.ton n. Barbados. Prins Johan Willem Friso, 13 v. Leixoes n. Haifa. Prins Willem IV, 13 29 m. z. Wight n. Rotterdam. Randfontein, 13 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Reza Shah The Great, 13 v. Thames n. Arab. Golf. Rita, 14 te Singapore. Roepat, 13 640 m. z.o. Kp. Guardafui n. Djibouti. Rijndam, 13 80 m. o. Kp. Race n. Cobh. Sabang, 13 100 m. n.w. Singapore n. Songapore. Samarinda, 14 te Port Sudan. Saroena, 14 te Pladju. Schelpwijk, 13 v. Suez n. Mena. Scherpendrecht, 14 te Westville. Schie, 13 v. Hamburg n. Bremen. Senegalkust, 13 v. Takoradi n. Accra. Stad Alkmaar, 13 2 m. z.o. Dungeness n. R'dam. Stad Arnhem, 13 130 m. n.n.w. Sognefjord n. Gent. Stad Haarlem, 14 te IJmuiden. Stad Utrecht, 13 440 m. w. Flores n. Hamburg. Stanvac Lirik, 13 v. Surabaja n. Sungeigerong. Stanv. Pendopo, 13 v. Sungeigerong n. Singapore. Statue of Liberty, 14 170 m. o.z.o.t Massawa naar Bandar Mashur. Steenwijk. 14 v. Amsterdam n. Hampton Roads. Straat Singapore, 13 v. Mombasa n. Tanga. Tappanzee, 13 v. Beira n. Trinidad. Teiresias, 14 v. Suez n. Aden. Ternate, 13 35 m. w. Corsica n. Port Said. Vasum. 13 80 m. o. Makalla n. Portland Vivipara, 13 100 m. z.z.w. Ras Madraka n. Mena. Weltevreden, 15 te Tandjong Priok verwacht. Zuiderkruis, 13 200 m o. Albany n. Melbourne.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8