Voetbal in Kennemerland KERKDIENSTEN ESM Haarlemse ziekenfondsen van onrechtmatige daad beticht IJmond-agenda Opticien die mantelcontract weigerde te tekenen voelt zich benadeeld Maand gevangenisstraf voor flessentrekkerij NZH-rondritten door Amsterdam-west 714 ANTWOORDT NIET ETNA Gasfornuizen LOENDERSLOOT Optiek OM DE PRIJS VAN DE BRIL Haarlemse politierechter Examens Toelichting door studenten Fa. DE VII DER Overtoom in België vervangt 16 sluizen In de Groene Kakatoe Met bloed geschreven Reis om de wereld Meisjes op bestelling OLD CLOTHES NEW Mechanisatie in land en tuinbouw v.a. f 230.- Vanmorgen in de vishal en op zee K ind erdienst en trelli# Verken *um±uuwsÊiï'Mm ZATERDAG 21 FEBRUARI 1959 O Voor de vice-president van de Haar lemse rechtbank, mr. G. E. Muller, heeft donderdagmiddag een kort ge ding gediend, dat de Nederlanse Op tiek Cenrtale, die een filiaal in Haar lem drijft, aanhangig heeft gemaakt tegen de in Haarlem werkende zie kenfondsen „Ziekenzorg", Algemeen Ziekenfonds Haarlem en omstreken en Amsterdams Ziekenfonds n.v. De N.O.C. eist opheffing van door de ziekenfondsen tegen haar genomen maatregelen, die naar haar mening een „niet te rechtvaardigen discrimi natie inhouden". Mr. Muller zal op maandag 23 februari 's middags om half twee uitspraak doen. De N.O.C. drijft sedert september 1957 in Haarlem een optiekzaak. Zij geeft kor ting op brilmonturen tot dertig percent en adverteert daarmee. De andere Haarlem se opticiens zijn op grond van een con tract met de ziekenfondsen, een z.g. man telovereenkomst, gebonden aan een kor ting van twintig percent. De N.O.C. heeft geweigerd dit contract te tekenen, omdat zij de hogere korting wil blijven geven en geen controle op haar bedrijfsvoe ring wenst door een commissie van toe zicht waarin ondermeer opticiens zitting hebben. De Haarlemse ziekenfondsen heb ben daarop gereageerd door de recht streekse verrekeningen van geleverde bril- leglazen en brilmonturen met de N.O.C. stop te zetten en aan hun verzekerden mee te delen dat alleen rechtstreekse verreke ning zou geschieden met door de zieken fondsen aangewezen opticiens. De N.O.C. wordt daarbij niet genoemd. De raadsman van de N.O.C., mr. A. J. Haakman uit Amsterdam, betoogde dat de ziekenfondsen door aldus te handelen zich tegenover zijn cliënte aan een on rechtmatige daad hebben schuldig ge maakt. De N.O.C. had door de handelwij ze van de ziekenfondsen schade ondervon den. Zelfs zouden er klanten zijn geweest die de mening waren toegedaan dat de zaak was opgeheven. Hij persisteerde bij zijn vordering en verzocht de president de ziekenfondsen op straffe van een dwang som van 100.- per dag voor elke maan delijkse declaratie te veroordelen de ver rekeningen met zijn cliënte weer maan delijks te doen geschieden. Voorts om de verzekerden bij de ziekenfondsen mee te delen dat de ziekenfondsen ook met de N.O.C. rechtstreeks verrekent, zulks op straffe van een dwangsom van 1000.- per dag. „De strijd tussen de opticiens en de ziekenfondsen over de prijzen en kortin gen is nog volop aan de gang", aldus mr. Haakman, die concludeerde dat het wel degelijk de bedoeling van de ziekenfond sen is door hun maatregelen tegen de De Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, heeft vrijdag een 28-jarige Beverwijkse lasser wegens flessentrekkerij veroordeeld tot twee maanden gevangenis straf, waarvan een maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. De officier van Justitie, mr. J. Wiarda, had zes weken gevangenisstraf geëist. In de jaren 1956 tot en met 1958 kocht hij onder andere sigaretten zonder volledige betaling. Verder dupeerde hij vijf café houders in zijn woonplaats door consump ties te gebruiken en nooit iets te betalen. Mr. Petersen nam het verdachte vooral kwalijk, dat deze in de vijf maanden, dat de strafzaak nu loopt, r.og geen cent aan de leveranciers heeft vergoed. Vorig jaar augustus is de lasser wegens diefstal ver oordeeld. Medelijden opgewekt „U spreekt met de KLM. U kunt deze goederen leveren, daar staat de maat schappij voor in" vertelde een 27-jarige Haarlemse huisvrouw telefonisch aan een winkelier, die daarop voor 250 leverde. Dit was slechts één van de feiten, die verdachte, moeder van vijf kinderen, waren ten laste gelegd. Van 1955 tot dit jaar maakte zij zich nagenoeg voortdurend schuldig aan flessentrekkerij. Zij betrok onder andere kruidenierswaren, groenten en sigaretten zonder ooit een cent te be talen. De schuld bij de groenteman bedroeg 156. Bij een caféhouder stond verdachte voor 78 in het krijt. Zij vertelde huilend zielige verhalen over een ernstig zieke schoonzuster. Zij moest voor dit gezin zor gen, zei ze en de betrokken winkelierster kreeg zelfs zoveel medelijden, dat zij niet alleen op krediet leverde, doch nog boven dien 200 leende. Als getuige verklaarde deze winkelierster, dat verdachte haar een half jaar geleden 23 heeft betaald. Ver lachte gaf toe, dat zij niet met geld kan omgaan. Haar man gaat daar nu over. De officier van Justitie merkte op, dat de vrouw het geld soms niet eens nodig had. Zij is geraffineerd te werk gegaan en heeft de mensen schandelijk bedrogen, aldus spreker. Hij eiste drie weken gevangenisstraf. Mr. Petersen zei het nog te willen pro- >eren met een voorwaardelijke gevange- ïisstraf van twee maanden met een proef- ijd van twee jaar. Stelend winkelmeisje Een negentienjarig winkelmeisje uit aandam werd veroordeeld tot 60 boete ubs. 18 dagen en twee weken voorwaarde- .ike gevangenisstraf met een proeftijd van wee jaar. In het tweede halfjaar van 1958 stal zij olgens haar eigen verklaring van haar •hef, een groentehandelaar, gedurende der- ien weken vijf gulden. De gedupeerde schatte het gestolene echter op duizend 'ulden. Hij verklaarde tegenover de politie dat het wel leek, alsof in de bewuste weken zijn omzet achteruit liep. De officier eiste twee weken gevangenis straf, doch de politierechter wilde de zaak oog met een gecombineerde straf afdoen. N.O.C. deze optiekzaak schade te berok kenen. Waarborg Mr. A. R. IJlstra Veenstra, die namens de ziekenfondsen optrad, bestreed dat deze zich aan een onrechtmatige daad hebben schuldig gemaakt. „De ziekenfondsen hebben tot taak de belangen van hun ver zekerden zo goed mogelijk te behartigen. Zij hebben met de Haarlemse opticiens een mantelovereenkomst gesloten ten ein de een zekere waarborg te hebben voor de kwaliteit der te leveren middelen, de redelijkheid van da prijs en te waken voor misleidende reclame. Deze garantie kun nen en willen de ziekenfondsen niet geven voor opticiens die zich niet aan het man telcontract willen binden. De ziekenfond sen hebben dus de N.O.C. niet benadeeld maar deze .neeft zich zelf gediscrimineerd door het contract niet te tekenen", aldus mr. IJlstra Veenstra. Overigens stelde hij dat de ziekenfondsen niet verplicht zijn tot rechtstreekse verrekening met de op ticiens, zodat ook de N.O.C. deze niet kan eisen. De raadsman meende dat het de bedoeling van de N.O.C. is stemming te wekken tegen de ziekenfondsen en meer publiciteit aan zijn zaak te geven. Hij acht te 't onrechtmatige van de door zijn cliën ten genomen maatregelen niet voldoen de aangetoond en concludeerde tot afwij zing van de vorderingen. Advertentie Utrecht, Dierenartsexamen: H. Lempke, Am sterdam: H. J. Nube, Leeuwarden: J. M. S. Saes, Weert; R. O. Cohen, Amsterdam; F. J. Grommers, Utrecht. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde D: C. E. van Ginkel, Veenendaal. Idem G: N. A. J. Mul, Utrecht. Idem K: Ph. G. Goossen, Den Haag. Idem J: Th. L. R. Findhammer, Enschede. Idem L: mej. H. Brink, Gr. Ammers; L. O. M. J. Smithuis, Hengelo. Doctoraalexamen sterrekunde. J. M. Beckers, Arnhem. Doctoraalexamen natuur kunde: G. P. ten Brink, Alkmaar. Doctoraalexa men scheikunde: H. F. Huisman, Utrecht; J. W. Streef, Wageningen. Doctoraalexamen biologie. W. Jetten, Lithoyen (N.-Br.). Doctoraalexamen natuurkunde P. H. Vuister (cum laude), Utrecht. Doctoraalexamen muziekwetenschap: G. H. J. Verlinden, Vught. Rotterdam. Nederlandsche Economische Hooge- school. Kandidaatsexamen in de economische we tenschappen: A. L. J. Wytzes, Rotterdam; J. C. van Waveren, Rotterdam; K. E. Abbing, Amstel veen. Aanvullend examen baccalaureaat: P. J. E. Lefebvre, Haarlem. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Amsterdam de N.Z H. toestemming ver leend tot net houden van rondritten door de nieuwe stadsuitbreidingen in het wes ten van de hoofdstad. De officiële openingsrit zal omstreeks het midden van de volgende maand plaats hebben. .Het is de bedoeling dat van het busstation aan de Marnixstraat uit toch ten worden gemaakt door Slotermeer. Geuzenveld, Osdorp, Slotervaart en een gedeelte van Amsterdam-zuid. Studenten zullen tijdens de rit een toelichting geven op de markante punten van de nieuwe tuinsteden. Aan het einde van de tocht zal het bij de Marnixstraat mogelijk zijn over te stappen op een rondvaartboot waarmee dan, bij wijze van contrast, een grachten- tocht gemaakt kan worden. De rondritten zullen tussen negen uur 's morgens en vier uur 's middags plaats hebben. Het is namelijk de bedoeling dat daartoe de vele bussen voor de forensen diensten, welke thans meestal de gehele dag ongebruikt aan het eindpunt bij de Marnixstraat staan, zullen dienen. Advertentie Keuze uit 40 stuks vanaf 145 gulden Betaline in overleg. Velserduinweg 173 - Tel 1402 KOOPT BIJ DE VAKMAN Wat is de functie van tapijt als vloerbedekking? Tapijt schept sfeer Tapijt doet uw meubelen beter tot hun recht komen Tapijt eist geen-aandacht voor zichzelf maar vormt het „decor" voor uw interieur Felta lusbouclé schept een sfeer van voorname gezelligheid Alleen verkoop: BRUSSEL (Belga) Dit jaar wordt be gonnen met de aanleg van een moderne „overtoom" in het kanaal Antwerpen— Charleroi, ter hoogte van Ronquières, waardoor zestien sluizen worden vervan gen en de vervoerskosten op dit traject dus aanzienlijk verlaagd zullen worden. De overtoom, een dubbele helling van 1400 meter lang, zal een hoogteverschil van 68 meter overbruggen. Er zullen twee schepen van elk 1350 ton of acht boten van elk 300 ton tegelijkertijd overhaald kunnen wor den. De totnogtoe gebruikelijke overtoom systemen waren slechts geschikt voor boten van minder dan vijftig ton. Op de hellingen komen twee „kabellif ten", een voor opgaand en een voor neer gaand verkeer. De liften zelf zijn bakken van 85 bij 12 meter op 3320 rollen met deuren aan beide kanten. De boot wordt in de met water gevulde bak gebracht, zonder daarbij de bodem er van te behoeven raken, en vastgelegd. Blokken voor huizen De leden van de afdeling Velsen-Bèver- wijk van de Nederlandse Bond van Mid delbare en Hogere Technici (N.B.T.) heb ben vrijdagavond in Het Centrum te Be verwijk een verhandeling kunnen volgen over het gebruik van B2-blokken, een pro- dukt dat in Utrecht gemaakt wordt en waarover de heer L. Gorissen veel wist te vertellen. In een kleurenfilmpje kon men de resultaten die met deze blokken in Ame rika zijn bereikt bewonderen. Kleuren dia's gaven een idee van de produktie in Utrecht en van bouwcomplexen waarbij gebruik was gemaakt van B2-blokken. Volgens de heer Gorissen zouden woon huizen nu in een veel vlugger tempo ge bouwd kunnen worden en zou op elke wo ning f 200,— kunnen worden bespaard als men gebruik maakte van bedoelde blok ken. (Thalia). Tot maandag maken wij de spannende vlucht mee van een gewezen oorlogsvlieger, die gedwongen wordt de stuurknuppel van een passagiersvlieg tuig te hanteren, wanneer de gezag voerder zijn assistent en een aantal passa giers aan boord ern stig ziek worden door een vergiftiging. De vlieger staat op het punt te scheiden van zijn vrouw, die de vlucht ook mee maakt. Men begrijpt wel waarheen deze omstandigheden voe ren- Wij zullen de afloop niet vertellen om u het volle pond van de spanning deelachtig te doen worden. De zondagmiddag is gewijd aan het wilde westen, wanneer „Overval in de duivels- pas" wordt vertoond. Van maandag tot en met woensdag houden „Cocaïnesmokke laars" ons bezig. Een jonge vrouw waagt zich als zogenaamde ex-gevangene in de duistere affaires van een aantal lieden, die door haar getuigenis achter slot en grendel gezet kunnen worden. Veel sensatie en de nodige dreiging! Een ware thriller! Don derdagavond volgt de film „Verdoolde bus" naar de roman van John Steinbeck. Ze voegt een aantal uiteenlopende karakters samen in een bus, liefde, ontrouw en trouw, het gebruikelijke mengsel van de goede en kwade neigingen in de mensen. (R e x) Dat de Duitsers niet voor de Amerikanen onderdoen als het erom gaat een goede showfilm te maken, bewijst deze „Groene Kakatoe", waarin zoals gewoon lijk het scenario bijzaak, en de show hoofdzaak is. Men krijgt het volle pond aan fascinerende revuesccènes, opwindende muziek van prima orkesten en uitstekend" dansnummers, ondermeer van de bekoor lijke Blue Bell-girls. Alles wordt in een Ook de derde februari-zondag heeft niet meegewerkt aan de afwerking van het voetbalprogramma, zodat we lelijk achter op geraken. Het programma van 15 fe bruari is nu opgeschoven naar zondag. Van dit programma gaven we zaterdag j.l. een uitvoerige voorbeschouwing, zodat we thans met een kort resumé kunnen vol staan. Ten onzichte van De Kennemers stelden we vast, dat de roodzwarten tegen Zand- voortmeeuwen een zware uitwedstrijd te gemoet gingen, niet alleen door de plaats, welke de Zandvoorters op de ranglijst in nemen, maar ook omdat zij op eigen ter rein nog niet geklopt waren. In het gun stigste geval dachten we De Kennemers een gelijk spel toe. Van VVB vonden we, dat het wel prijs zou stellen op het binnenhalen van een paar winstpunten en we meenden, dat daarop wel kans bestond, hoewel een ge lijk spel ook een aanvaardbare uitslag zou zijn. Ook bii DEMHercules leek ons een ge lijk spel niet onwaarschijnlijk, vooral om dat van de Utrechtenaren verwacht mocht worden, dat ze hun uiterste best zouden doen om hun positie op de ranglijst te verbeteren. IVVBeverwijk IVVBeverwijk noemden we een be langrijke wedstrijd, die IVV, dat destijds in Beverwijk met éénvier won, nog lang niet ten tweede male in haar voordeel be slist had. Van Wijk aan Zee verwachtten we niet, dat het in Wormerveer QSC één of twee punten zou afhandig maken. Dat Velsen op KW, de hekkesluiter, beide punten zou veroveren, stond vrijwel bij voorbaat voor ons vast en CSV, dat al eens eerder in Anna Paulowna met twee-drie van ZAP had gewonnen, gaven we ook een kansje op de volle buit. ADO versus Vitesse Ten opzichte van ADO—Vitesse gaven we als onze mening te kennen, dat Vitesse met 21 punten uit 14 wedstrijden er welis waar beter voorstond dan ADO met 16 punten uit 12 wedstrijden, maar dat dit voor ADO juist een prikkel zou zijn om deze ontmoeting te winnen. We hielden het op een gelijk spel. Bij de vierdeklassers waren we van een overwinning van Kinheim op Rivalen min der zeker dan van die van ETO op De' Eland. De Terrasvogels, die het sterke Roda op bezoek krijgen, dachten we ten hoogste een gelijk spel toe. IVV—BEVERWIJK. De Beverwijkers komen uit met: Raap; Niesten en J. Min- neboo; Wolterman, K. Minneboo en Van der Pas; Springer, Gerrits, Waanders, Kick Minneboo en Van Oost. DEM 2HBC 2. De thuisclub beschikt over: Rozemeijer; Persijn en Van Lieshout; Starmans, Niesten en Scheerman; Burger, Willems, De Boer, Van Someren en Aar denburg. DE KENNEMERS 2—WEST FRISIA 2. De roodzwarte reserves komen als volgt uit: Groot; Beentjes en Van der Wel; Geel, Six en Niesten; Aopeldoorn, Schutter, Joosten, Hofland en Aardenburg. STORMVOGELS 2—ZEIST 2. De IJmui- der reserves verschijnen met: Vrijhof; A. Snelders en Kistemaker; De Bie, Visser en Tol; Nat, Van der Lugt, C. Snelders, De Boer en Doorneveld. SCHOTEN 2—STORMVOGELS 3. De IJmuidenaren komen als volgt uit: Dekker; Van der Stelt en Gouda; Goedhart, Admi raal en Van der Velde; Bannink, Stelling, Wortel, Bartels en Ramakers. TERRASVOGELS—RODA. Het Vogels elftal is als volgt: Drost; Van Eden en Van Gelder; Prevost, Goedhart en Van Dille wijn; Spanjaard, Timmer, Buys, Thoolen en Rijke. VELSENKW. De thuisclub komt uit met: Kaasenbrood; Van Bugnum en Boon; Spanjaard. Bakkum en Schoorl; Witte brood. Hijnen, Hoogzaad, Graman en Van Schagen. vlot tempo voorgeschoteld in bijzonder fraaie kleuren en de vele (jeugdige) lief hebbers van dit genre films zullen aan deze „Groene Kakatoe" de naam van een exquise nachtclub waarin zich het verhaal grotendeels afspeelt hun hart kunnen ophalen. In dat verhaal is Marika Röck de hoofdpersoon. Zij mag dan de ster zijn van een vorige generatie, dansen en zingen is zij allerminst verleerd en acteren kan zij ook nog! Men ziet haar als de vrouw, die een dubbel leven leidt: overdag is zij de strenge, oerdegelijke eigenares van een dansschool, die aan deze degelijkheid bijna op de fles gaat, 's avonds is zij de gevierde ster in een nachtclub, waar vele fraaie benen van de vloer gaan- En dat een amou reus avontuurtje allerlei complicaties teweegbrengt, is wel duidelijk. De film loopt tot dinsdag. Zondagmiddag zwaait „Texas Lady'" de scepter. Woensdag en donderdag volgt een film over de onder wereld „Bankroof in duplo". (W. B.-theater) „Met bloed ge schreven" kunt ge vandaag nog aanschou wen. De strijd tussen de noordelijke en de zuidelijke staten van Amerika vormde een gerede aanleiding om tot het produceren van bovengenoemde film over gaan. Ook komt er nog een hele troep krijgshafti ge Indianen aan te pas. Dan weet men zich weer verzekerd van stoere vechtpartijen, suizende pijlen, fluitende kogels en lieve meisjes, die van rechtvaardige mannen houden. Zondag en maandag „Meisjes op het slechte pad". Zondagmiddag: „De overloper". (Kennemert heater) De gehele week draait in dit theater de spectaculai re film „Reis om de wereld in tachtig da gen". In een van onze vorige edities wijd de onze filmredacteur hieraan reeds een beschouwing. De rolprent is alleszins de moeite waard om te gaan zien. Alleen zult ge er wel rekening mee moeten houden dat de film heel wat langer duurt dan door gaans gebruikelijk is. Bovendien zijn de entreeprijzen verhoogd. (Lux or). „Meisjes op bestelling" zijn tot en met woensdag in dit theater op het witte doek te verkrijgen. De film geeft een niets verbloemend beeld van onfatsoenlij ke heren die zogenaamde modehuizen drij ven. „Mannequins" worden na telefoni sche bestelling aan huis afgeleverd. Dat er uit dergelijke ongure en weinig frisse praktijken ook nog wel eens echte liefde kan voortvloeien lijkt onwaarschijnlijk, maar is volgens deze (zoveelste) sensatio nele realistische rolprent toch mogelijk. Heel wat gezelliger is de film „Viva Las Vègas", die zondagmiddag wordt ver toond. Donderdag draait „De vliegende tij ger". „Voetlicht" met „Duifje" Dinsdag 24 februari om 20 uur zal de toneelgroep „Voetlicht" onder leiding van Ben Heuer „Duifje", „Moany's jongen huilt niet" en „De beschuitbus" op voeren. Deze avond heeft plaats onder auspiciën van de geheelonthouderstoneel vereniging „Nieuw Leven". Zondag 22 februari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds: S. de Roest; 19 uur: ds. Kalf. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Gcref. Kerk, Ichthuskerk, 9 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens; Petrakerk, 9 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 10 uur: bijeenkomst. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der laatste dagen, Cultureel Gebouw? 10.30 uur: aanvang dienst. Volle Evangelie Gemeenschap, dinsdag 24 februari, Cultureel Gebouw, 20 uur: spreker Jac. Zeegers. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 15 uur: herdenkingsdienst, ds. J. P. Jacobs- zoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis; 19 uur: lof met lijdens meditatie; woensdag 9 uur: heilige mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: ds. J. van Dam; 11.15 uur: zon dagsschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Dickhout, 19 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 9 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: ds. J. B. Assendorp. Evangelisatiever „Elon", Kapel Varenius- straat, 10 uur: A. Agtereek; 19.30 uur: Th. Dikkes; woensdag, 19.45 uur: bijbel- belbespreking, J. Kits. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondsl., Elonkapel, Vareniusstraat, dinsdag 19.30 uur: voorganger M. de Vos. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 10.30 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: H. P. Huis man; 19 uur: ds. F. C. Willekes. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaay Van Diepenstraat, 10 uur: ds. Leenhouts; woensdag 25 februari, 19.45 uur: bijbelbespreking, ds. Leenhouts. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: J. Sevensma; 19 uur: Jb. Klein Haneveld. Vrije Evangelische Gemeente, Koning straat U9, 9 uur: J. van den Steen. Evang. Luth. Gem., geen drenst. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: dh. F. C. Willekes; 1915 uur: ds. W. Oorthuys. Irenekapel, 10 uur: ds. M. Wendte. Populierenlaan, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer B. A. Hoogstadt. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. G. M. Spelberg van Utrecht. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: Hs. C Meverf 17 uur: ds. G. Homars. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heilïgingssamenkomst;' 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WI.TK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. G. W. IJzerman. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. W. Oorthuys; 19.15 uur: ds. J. H. W. Dickhout. Advertentie REINIGEN VAN COSTTUJMS f 4.—. JAPON ƒ3.50. KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Een groot aantal leden van de L.T.B. was naar café de Klomp te Beverwijk ge komen, om daar te horen en te zien welke vorderingen de mechanisatie in land- en tuinbouw gemaakt heeft. Door het toene mend tekort aan arbeidskrachten moet ook de boer hoe langer hoe meer gebruik maken van machines. De mechanisatie- afdeling van de L.T.B. was met enige ver tegenwoordigers naar Beverwijk gekomen om de aanwezigen te vertellen en te la ten zien hoe het machinepark van de boer moet zijn. Natuurlijk al naar de grootte van het bedrijf. Alvorens tot aankoop van een machine over te gaan, dient goed overwogen te zijn of de aan te schaffen machine inder daad haar geld wel zal opbrengen. Zal dit duidelijk niet het geval zijn, dan kan men het beter voorlopig nog op de ouderwetse manier blijven doen of in combinatie met anderen een machine aanschaffen. Advertentie CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 - Telefoon 4654 Wij regelen de betaling. Prijzen van vrijdag Heilbot 3.10—2.50, gr. tong 3.40—2.90, grm. tong 3.30—2.90, kim. tong 3.40—3.10, kl. tong I 3.50—3.00, kl. tong II 2.60—2.00, tarbot I 3.10—2.50, zalm 9.00 —5.00 per kg. Tarbot II 108—90, tarbot III 81—69, tarbot IV 60 —35, gr. schol 26-19, grm. schol 30—21, kim. schol 51—23, kl. schol I 51—23, kl. schol II 40—8, schar 23—8, bot 9—8, v. haring 26—11, makreel 21—15, grm. schelvis 45, kim. schelvis 4936, kl. schelvis I 4635, kl. schelvis II 33—24, wijting 168, gr. gul 29—18, mid. gul 23—19, kl. gul 19—11, kl. haai 1916, ham 79—60, kl. koolvis zw. 16—8, kl. kool- vis wit 27—23 per 50 kg. Gr. kabeljauw 134—65, gr. koolvis zw. 35—20, gr. koolvis wit 65—51, gr. leng 53—42 per 125 kg. Aanvoer van vrijdag 340 kisten tong en tarbot, 3 k. heilbot, 1150 k. schol, 170 k. schar, 140 k. bot, 330 k. haring, 625 k. makreel, 130 k. schelvis, 950 k. wijting, 450 k. kabeljauw en gul, 30 k. leng, 12 k. haai, 5 k. ham, 570 k. koolvis en 25 k. diversen. Totaal 4930 k. vis. Besommingen van vrijdag VL 110 12.800, VL 84 12.900, SCH 8 17.900. IJM 204 6150, KW 17 6620, KW 26 6130, KW 24 i 7200, KW 10 6440, KW 52 7680, KW 126 6940. KW 117 8320, KW 108 6180, TX 33 f 1400. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 10 uur: ds. A. C. van Nood van Velsen; 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. P. Salm; 10.30 uur: jeugddienst, voorg. mevr. Salm. Duinenbosch, 9 uur: ds. Plug uit Eg- mond. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. A. J. Schneider; 18.45 uur: G. H. van Willenswaard. Adventkerk, 10 uur: dr. H. van der Loos. Geref. Kerk, 9.30 cn 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. S. Wijnsma. Geref. Kerk, Wüstelaan 99, 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht, aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger des Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur: Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Comité van Samenw. zondagsscholen, zondagsschool voor Schipperskinderen, Groen van Prinste- rerschool, Koningsplein aanvang 12 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool, Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.30 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Bereelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 -iur. Santpoort: Ned. Herv Kinderdiensten, Kapel aan de Pastorieweg, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedclaan, School met de Bijbel, alle te 12 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Da Costaschool, aanvang 11.30 uur. Advertentie -+-• VAABOM..u VooziEN GOEDE bril 5hoekKONINGSPL. VELSEN ZATERDAG 21 FEBRUARI Thalia: „714 antwoordt niet", 19 en 21.15 uur. Rex: ,,'s Nachts in de groene kakatoe". 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Ichthuskerk: Filmavond Christelijke Filmactie, 20 uur. Hervormd Jeugdgebouw: „Advendo" met „Moppie", 20 uur. Heerenduinen: Cross „Suomi". Start ju nioren, 15.30 uur. ZONDAG 22 FEBRUARI Thalia: „Overal in de duivelspas", 15 u.; „714 antwoordt niet", 19 en 21.15 uur. Rex: „Texas lady", 15 uur; ,,'s Nachts in de groene kakatoe", 20 uur. MAANDAG 23 FEBRUARI Thalia: „Cocaïnesmokkelaars", 20 uur. Rex: ,,'s Nachts in de groene kakatoe", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Hervormd Jeugdgebouw: Film „Kring loop" voor N.V.S.H., 20 uur. Raadhuis: Spreekuur burgemeester, 10-12 uur; spreekuur wethouder van onder wijs, 15-17 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 21 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.15 en 19.15 uur: „De reis om de wereld in tachtig dagen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meisjes op bestelling". W.B. Theater, 20 uur: „Met bloed ge schreven". ZONDAG 22 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.15 en 19.15 uur: „De reis om de wereld in tachtig dagen". Luxor Theater, 14.30 uur: „Viva las Ve gas"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Meisjes op bestelling". W.B. Theter, 14.30 uur: „De overloper"; 16.30 en 20 uur: „Meisjes op het slechte pad". Statenhuis, Velserweg, 10 uur: Huma nistisch Verbond. MAANDAG 23 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.15 en 19.15 uur: „De reis om de wereld in tachtig dagen". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Meisjes op bestelling". W.B. Theater, 20 uur: „Meisjes op het slechte pad". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en fcondag 20 uur: „Zolang je nog een moeder hebt"; zondagmiddag 14.30 uur: „Ontmaskering der veedieven".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8