Havenberichten BRYLCREEM Fa. De Vilder voor rijles Dick Vlottes tekent sinds hij begon te denken bekoort haar! PONTIAC VERLICHTING Perée IJmond-volleybal Burgerlijke Stand van Velsen Centrale A.R. Kies verenigingen vergaderen De marine in maart Geslaagde blindenavond in Santpoort Minder geijkte opera's op repertoire van „Forum" D. J. H. van Eden 25 jaar bij PEN is „SUCCES" T af eltenniswedstri jden VGZ De onderlinge competitie bij Kijk-Uit Dick Vlottes verdient nu aardig. Daar heeft hij echter heel wat voor moeten doen. Want goed tekenen is niet eenvoudig. Eerst probeerde de heer Vlottes het in de recla me. Hij was etaleur en decorateur. Maar dat beviel hem niet helemaal. Hij wilde alleen maar tekenen. Dick volgde een schriftelijke cursus, studeerde anatomie. Anatomie vindt hij heel belangrijk. „Je moet elk vezeltje van het menselijke lichaam op je duimpje kennen. Je moet precies weten waar de spieren liggen. Maar ook moet -je bepaalde gemoedsuitingen kunnen weergeven. Daarom bekijk ik de mensen. Ga vaak op een terrasje zitten. Bekijk de mensen als ze verdrietig, boos, luidruchtig, vrolijk zijn. Je moet elke ge laatsexpressie kunnen weergeven. Daar letten de lezers op. Veel opdrachten Dick is free-lance tekenaar en heeft heel wat opdrachten lopen voor een grote tekenstudio in Amsterdam. Aardig is te weten dat de voortvarende tekenaar Egyp- tologie heeft gestudeerd. Begrijpelijk is daarom dat hij bijvoorbeeld een verhaal over Amenhotep IV, pharao van Egypte heeft getekend en geschreven. In grove trekken stelt de Beverwijkse tekenaar eerst het verhaal samen om het later in dialogen (de zogenaamde „rookwolkjes" uit de mon den) uit te werken bij de tekeningen. Dit „Egyptische" verhaal maakt op het ogen blik een reis door Europa. Aan elke strip gaat namelijk een marktonderzoek vooraf. Want heel belangrijk is: hoe wordt een verhaal door het publiek ontvangen? In de herfst van dit jaar verschijnt een kinderstrip van de hand van de Beverwijkse tekenaar. „De drie Sproet jes" heet het. Het gaat over een drie ling, die allerlei gekke streken uithaalt. Dick leest veel. Ook kinderverhalen. „Ik vind het fijn om kinderen te tekenen, om over kinderen te schrijven. Kinderen kun nen soms zulke gekke, volkomen onver wachte, dingen doen. Ik praat vaak met In de IJmond volleybalzalen heeft het weer duchtig gespannen, het grote duel tussen Sportbond 1 en VCIJ werd een pun tenverdeling en was de beste wedstrijd die de heren tot nu toe hebben laten zien. In de overgangsklasse hebben de Kennemers- dames met 30 van TOG verloren, de set standen waren (15—13, 15—8, 15—7). Ken- nemers heeft het in Hoorn niet tot winst kunnen brengen waardoor het bijna zeker is dat zij de laatste plaats zal blijven innemen op de ranglijst. TOG had dan ook geen moeite deze wedstrijd te winnen. SportbondVCIJ 22. In deze belang rijke wedstrijd hebben beide ploegen zich tot het uiterste gegeven. Geheel volgens het vertoonde spel zijn de punten gedeeld, een uitslag waar ieder dik tevreden mee was. Door deze uitslag is de spanning in de eerste klas heren nog groter geworden. Gaat VCIJ, uitstekend op dreef, kampioen worden? Er valt nog niets met zekerheid te zeggen, daar er voor VCIJ, Sportbond en Typhoon nog belangrijke wedstrijden op het spel staan. De ontmoeting Sportbond 2VCIJ 2 ein digde in een 31 overwinning voor de Sportbonders, zodat VCIJ 2 nu onderaan staat. Bij de dames kon VSV 3 een 30 overwinning behalen op Kennemers 3, zo dat het ook hier spant om de bovenste plaats. In de heren eerste klas werd gespeeld Tyfoon 1VCK 1; de uitslag was 31. De eerste twee sets waren voor Tyfoon. Het eamverband was echter nergens te vinden. De nieuweling in de Tyfoonploeg, Van der Veen uit Sneek, was kennelijk een ander speltype gewend. Aan de andere zijde waren Burger en Kluft voortreffelijk. De derde set bracht winst voor VCK. In de vierse set kwam VCK met- 82 voor te staan, maar een hevig slotoffensief bracht Typhoon de volle winst. Dick Vlottes temidden van zijn geestes kinderen. ouders en die vertellen de gekste dingen die ze met hun peuters hebben meege maakt." „Hoe de Beverwijkse tekenaar te werk gaat?". „Eerst met een potlood een voor- schets maken, dan wat veranderen en uit werken met pen en penseel in Oost- indische inkt." Dick vindt de lettering nog al moeilijk. „Dat doet m'n verloofde heel "goed;" verklapt hij. j,We gaan dit jaar trouwen. Aan de Plantage gaan we wonen. Krijg ik een prachtig atelier op zolder. Hier werken is eigenlijk maar niets gedaan. Slapen en werken in hetzelfde kamertje. Het blijft behelpen." Hoge eisen Strips worden goed verkocht, zegt de tekenaar. Dat kost praktisch geen moeite. „Maar de eisen zijn heel hoog." Strips waarin moord- en vechtpartijen voorkomen raken er langzamerhand uit. „Gelukkig maar," zegt Dick. „In Nederland is er geen enkele tekenaar die een behoorlijke en dus bekoorlijke vrouw kan tekenen. En dat is nu juist zo bijzonder belangrijk. Je moet een vrouw met een knap gezicht, een werkelijk aan trekkelijke vrouw op papier kunnen zet ten. Een vrouw moet vloeiende lijnen heb ben. Zwierige lijnen. Je moet zien dat ze een leuk kapsel heeft. Dat bereik je met het penseel." Dick gaat bü het tekenen heel nauw keurig te werk. Als hij in een stripverhaal een auto wil invoeren gaat hij eerst de straat op, schiet een aantal plaatjes van de auto die hij zich gedacht heeft en gaat die zelf vergroten. Dan pas gaat hij tekenen. „Fotograveren is m'n hobby," zegt hij. „En die hobby kan ik ook voor m'n werk gebruiken." De Beverwijkse tekenaar heeft op het ogenblik een opdracht lopen voor een strip van 32 pagina's. „Geen gekke business als bijklus. Ik verdien er honderd gulden per pagina mee. In twee maanden moet het klaar zijn. Kan ik op m'n gemak werken. Waarschijnlijk komt de strip op de achter zijde van damesbladen." Inderdaad geen gekke „business", want de prijs van hon derd gulden per pagina geldt alleen voor Nederland. Als de strip ook nog in buiten landse bladen zou verschijnen krijgt de tekenaar veel meer. En zo doet Dick de hele dag niets anders dan tekenen en nog eens tekenen. En als hij eens een vrij ogenblikje heeft en dat gebeurt niet vaak bedenkt hij verhalen voor weer een volgende strip of tikt hij andere verhalen uit. Daartussen door fotografeert en studeert hij. ,,'t Is fijn om tekenaar te zijn", zegt hij- Bijzondere evangelisatiedag „Emanuel" Uitgaande van de Stichting Vrije Evan gelisatie „Emanuel" te Velsen-Noord wordt op zondag 8 maart in het gemeentelijk wijkcentrum aan de Van Diepenstraat een bijzondere Evangelisatiedag gehouden met als onderwerp „Er wordt op u gewacht". Dit onderwerp wordt ingeleid door de bekende Evangelist de heer Jb. Klein Ha- neveld in de bijeenkomsten van 's mor gens tien uur en 's avonds acht uur. Deze bijeenkomsten worden opgeluisterd door zang van de „Zingende Zusjes", het Evan gelisatiekoor „Susan Edith" uit IJmuiden en een zangkoor uit Heemskerk. Te zes uur 's avonds is er een koffie maaltijd. 1. F. J. Walda 12 5 6 1 8 2. A. Kistemaker 15 6 4 5 8 3. R. Visser 14 4 6 4 7 4. G. L. de Haas15 6 2 7 7 5. J. Blok 10 6 1 3 6'/a afgebroken partij. In de tweede groep liet T. Langedijk zich tegen W. Doornenbal niet van de troon stoten. Integendeel, door een zege ver stevigde hij zijn fraaie positie aanmerke lijk. Zijn grootste concurrent is nu M. J. Warnez, die met J. Plugboer afrekende. A. Zeijlmans bracht het remiserecord (10) op zijn naam door ook tegen J. Verlaak de helft van de winst voor zijn rekening te nemen. H. Aarts en H. van Nieuwenhuizen konden in de eerste zitting nog niet tot een beslissing komen. De kansen staan wel ongeveer gelijk. De stand aan de kop luidt nu: 1. T. Langedijk 13 7 6 - 10 2. M. J. Warnez 12 6 5 1 8V2 3. W. Doornenbal 13 4 5 4 6V2 4. A. Zeijlmans 13 1 10 2 6 5. A. v. d. Plas 10 4 3 3 5>/ï In de derde groep begint A. J. van Nie- kerken af te zakken. Na eerst J. v. d. Doel een remise te hebben toegestaan, werd hij later door J. Vis verslagen. C. Gravemaker zag zich door R. Blok geklopt, maar slaag de er tegen v. d. Berg in de halve winst op te eisen. De stand aan de kop luidt hier nu: 1. K. Meyer 7 7 - - 7 2. A. J. van Niekerken 14 5 2 3 6 3. W. v. d. Berg 11 4 4 3 6 De leiders in de vierde groep struikelen de laatste weken nogal eens. Zo is er van de vlotte start van P. Kramer jr. weinig meer overgebleven. Tegen C. Donker werd het nog remise, maar tegen H. Wolthuizen moest hij "de vlag strijken. Ook J. Cleeren faalde tegen J. Bontebal. De laatste klorri hierdoor op tot de tweede plaats achter Donker. Verkooyen steeg ook in de rang schikking via een zege op Kramer sr. J. Kroese zag zijn afgebroken partij tegen W. Kalis verloren gaan. Met H. F. Schacht schabel gaat het niet zo best meer als in de aanvang van de competitie. Ditmaal profi teerde A. Schelvis van de inzinking door zijn puntentotaal op 7te brengen. De stand bovenaan is nu: 1. C. Donker14 9 3 2 lO'/s 2. J. Bontebal 14 9 1 4 9'/i 3. J. B. Cleeren 15 8 3 4 9V2 4. P. Kramer jr12 8 2 2 9 5. A. A. Verkooyen 15 8 1 6 8V2 De competitie wordt donderdag 5 maart voortgezet in zaal 7 van het Cultureel Centrum. BEVALLEN: T. Buwalda-van Dijk, Bos- laan 38, Btpemendaal; J. C. Poppe-Schol- der, z„ Planetenweg 253, IJmuiden: A. van Son-Schriever, z., Stokmansplantsoen 6, IJmuiden-Oost; M. A. Dekker-Vessies, d., Planetenweg 23, IJmuiden: W. Duursma- Stigter, d., Bloemstraat 109, IJmuiden; A. van der Maten-van der Beek, d„ Oranje straat 59, IJmuiden; M. W. Griekspoor- Brakenhoff, z„ Lange Nieuwstraat 310, IJmuiden; H. de Koning-Steensma, z.. Jan Luyckenstraat 63, Haarlem; T. Hekker- Heijdenrijk, z„ van der Hooplaan 46, Nieuw'er-Amstel; A. M. Zwart-Ros, z„ Roerstraat 8, IJmuiden; E. Keur-Luppens, d„ Conradstraat" 18 rd„ IJmuiden; J. Schild- wacht-Bismeijer, d„ Muiderslotweg 97, Haarlem. OVERLEDEN: H. Dui.jns, 82 jaar, we duwe van T. L. Leeman, Duinweg of Dui- velslaan 30. Santpoort; H. S. Ranshuijzen, 73 jaar, weduwe van H. L. K. Ermshaus, Burgemeester Rambonnetlaan 28, IJmui den; R. Stam, 81 jaar, weduwe van J. Koe man. Reggestraat 74, IJmuiden; P. van der Kooi, 59 iaar, echtgenoot van D. Schipper, J. P. Coenstraat 143, IJmuiden. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Lemsterkerk van Bremen: Hoogkerk. Rotterdam; Asrarte, Bou logne. ferromangaan gelost voor Hoogovens; Lil ly Arre, Antwerpen, ledig naar Hoogovens; Hydra, Antwerpen: Thorgerd, Garge; Fravizo, Rotter dam; Beta, Londen: Carola Rcith, Norfolk; Eduard Essberger. Gefle; Luise Emile. Londen, zout la den Haringhaven IJmuiden; Artura, Kotka; Jade. Antwerpen. waJsmateriaal laden IJmuiden; Juels- sand. Esbjerg; Penelope Sguee, Sagunto, erts los sen. IJmuiden. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Capto van Hampton Roads: Mechnik Bondik, Antwerpen; Dido, Aarhus; Memnon, Hamburg. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Leikanger naar Tuapse; Guineekust, Bremen; Batavier, Bo- hus, zout van IJmuiden; Perovsk, Moermansk; Berwick, Antwerpen, ledig van Velsen; Woodlark, Hamburg; Arbon, Bremen; Wiema, Karlskrona, kunstmest van IJmuiden; Robox, Dublin; Staffan, Rotterdam; Lucas Bols 2, Kiel; Clangula, Rotter dam; Gerd, Londen; Lizard, Londen; Heriot, Leith; Sertan, Koldong; Montt'erland, Las Palmas; Tauri, Antwerpen: Lingestroom, Huil; Lilly Arre, Kopenhagen, ijzer van IJmuiden; Oranje Nassau, Hamburg: Komtur, Halmstad; Thorgerd, Kopen hagen; Eemstroom, Shoreham; Amstelstroom, Londen; Christa Koncke, Horsens. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Nanusa naar Hamburg; Heimdal. Emden; Eduard Essber ger. Hamburg; Beninkust, Antwerpen; Astarte, Pecton on Tees, ledig van Hoogovens: Morag, Dagenham. (Indien achter de scheepsnaam en de haven var. herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Beecham (Nederland) N V. Voor Engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam Brylcreem, de wereldberoemde Engelse haarcrème, geeft uw haar een prachtige natuurlijke glans. Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en gezond - maakt droog haar weer soepel en vitaal - bestrijdt roosvorming. the perfect hairdressing Zolang de voorraad strekt! Kloeke tube van j 1.85 met daarbij speciaal ver pakt een alleraardigste „junior pot" geheel GRATIS 1 Vraag uw winkelierl De Centrale van Anti-Revolutionaire Kiesverenigingen in Velsen vergadert van avond in de grote zaal van de Petrakerk in IJmuiden. Mr. P. van Driel, burgemees- rer van Huizen, zal spreken over „Bou wen of breken" en dr. R. J. van der Meu- len, gereformeerd predikant te Scheve-- ningen, zal een beschouwing wijden aan „Het beeld van Dura". De bijeenkomst begint om 20 uur. JAARVERGADERING „STILJ.E OMGANG" De afdeling Velsen-Noord van de „Stille Omgang" houdt maandagavond, 9 maart in het St. Jozefhuis aan de Banjaertstraat haar bijzondere jaarvergadering wegens het op 15 maart deelnemen aan de jaar lijkse bedevaart in Amsterdam. In deze bijeenkomst wordt een aantal leden gehuldigd wegens vijfentwintigjarig lidmaatschap. Voor de bestuursverkiezing is aftredend de heer P. Harsveld, die zich herkiesbaar stelt. Advertentie SWISS MADE ANTI MAG NETISCH 49.50 (mei kleine «et wijree) Fa. R. DE BOER CKennemerlaan 6062 IJmuiden uilsluilend verkoop ZWITSERSE hotlogei Het smaldeel V, bestaande uit Hr. Ms. vliegkampschip „Karei Doorman", het vlaggeschip van dit smaldeel, de jagers Hr. Ms. „Gelderland" en „Amsterdam" en Hr. Ms. onderzeeboot „Zeeleeuw", be vindt zich nog steeds op oefenreis bij de oostkust van de Verenigde Staten en de Nederlandse Antillen. Van 6 tot 9 maart zal dit smaldeel Port Everglade aandoen, uitgezonder Hr. Ms. „Gelderland", welk schip in deze periode Tampor zal bezoe ken. Op 20 maart wordt het smaldeel in de Nederlandse Antillen verwacht. Het smaldeel I, bestaande uit Hr. Ms. kruiser „De Ruyter", als vlaggeschip van dit smaldeel, de jagers Hr. Ms. „Utrecht" en „Drenthe", Hr. Ms. fregat „De Zeeuw" alsmede de onderzeeboten Hr. Ms. „Zwaardvis" en „Tijgerhaai", is aan het oefenen in de Middellandse Zee. Van 7 tot 9 maart zal dit smaldeel, uit gezonderd Hr. Ms. „Drenthe" en „De Zeeuw", in Gibraltar vertoeven en van 13 tot 17 maart in zijn geheel een bezoek brengen aan Cadiz. Bij dit laatste vlag vertoon zal Hr. Ms. „Drenthe" een dag later in Cadiz arriveren. Hr. Ms. „Utrecht" zal een dag eerder uit deze plaats vertrekken. Op 25 maart zal het smaldeel weer in Den Helder binnenlopen, met uitzondering van Hr. Ms. „Utrecht", welk schip reeds op 20 maart in Nieuwediep wordt terugver wacht Hr. Ms. fregat „Jaguar" houdt als visse- rij-politiekruiser toezicht op de naleving van de internationale visserijbepalingen in de Noordzee. Ook het patrouillevaartuig Hr. Ms. „Freyr" heeft een dergelijke vis serij-politietaak in de Zeeuwse wateren. Tezamen met het zusterschip Hr. Ms. „Balder" oefent Hr. Ms. „Freyr" vanuit Den Helder en Vlissingen. Hr. Mr. fregat „Van Speyk" bevindt zich in de Caraibische wateren en is ter be schikking van de commandant zeemacht in de Nederlandse Antillen. Drie mijnenveegsquadrons oefenen ge regeld op de Noordzee. De Nederlandse Blindenbond heeft dins dag in het Hrvormd Jeugdhuis in Sant poort-Dorp een drukbezochte propaganda- avond gehouden. Ds. D. ter Steege sprak een openingswoord, hetgeen bijzonder op prijs werd gesteld, te meer daar de predi kant thans in buitengewone dienst van de Hervormde Kerk in Haarlem is. De bondspropagandist, de heer Joh. van den Berg, hield een rede waarin hij vooral tot uitdrukking liet komen dat de blinden geen medelijden maar begrip behoeven. Hij vertelde dat er in Nederland 5000 blinden zijn. Ook liet hij de revalrdatiemogelijkhe- den de revue passeren en besprak hij het grote belang van het Brailleschrift. Dat er in Nederland betrekkelijk weinig blinden zijn achtte hij te moeten toeschrij ven aan de goede zorgen van de vele voor treffelijke oogartsen. In dit verband me moreerde hij het honderdjarig bestaan van het Ooglijdersgasthuis in Utrecht, dat over de gehele wereld faam geniet. Ook noemde hij hierbij de naam van de wereld beroemde oogarts F. C. Donders, die ont zaglijk veel voor de blinden heeft gedaan. Hij had het ook nog over enige andere ju bilea, zoals het 150-jarig bestaan van het Blindeninstituut in Bussum en (dit jaar september) het honderdjarig bestaan van de R. K. Blindenscholen in Grave. Apart vermeldde hij de herdenking van de hon- derdvijftigste verjaardag van Louis Brail le, de vroeg gestorven Franse blinde, die het puntenschrift voor blinden uitvond. Na zang en declamatie werd de film „De Stoute Schoenen" vertoond, waarin de re validatie van hen die op latere leeftijd blind werden, in beeld werd gebracht. Het gaat over een medisch student die na een ongeval blind wordt, aanvankelijk zeer ge deprimeerd is, maar zich daar later in het Blindeninstituut in Bussum overheen weet te zetten Hij leert stoklopen, het Braille schrift en omgaan met andere blinden. Tenslotte wordt hij na een omscholing (die buitengewoon goed in beeld was gebracht) masseur. Tevens werd de film „Van Bol tot Bloem" vertoond, een fraaie kleurenfilm over het leven van een bolbloem. Advertentie VOOR ELK INTERIEUR KENNEMERLAAN 9 - TELEFOON 5271 Het in Enschede gevestigde operagezel schap „Forum" zal voortaan elk seizoen minstens een opera brengen, die niet tot het geijkte, algemeen bekende repertoire behoort. Voor het komende seizoen is de keus gevallen op 't werk van een Tsjechi- se componist, Leos Janatsjek, wiens werk „Katja Kabanowa" zal worden uitge voerd. Met „Katja Kabanowa" zal in sep tember het nieuwe seizoen worden geopend. Uit het geijkte repertoire heeft de directie van „Forum" de keus laten val len op de opera's „Cavalleria Rusticana" en „Paljas". Voorts staat voor het volgend seizoen op het programma de opera „Tiefland" van Eugen d'Albert. Tenslotte is gezocht naar een lichte komische opera, welke ook ge schikt is voor de kleinere tonelen. Besloten is „Der Wildschütz" een komische opera in drie bedrijven van Albert Lortzing, op het repertoire te nemen. „Forum" zal voort aan elk jaar ook een operette uitvoeren. De première zal ook evenals het afgelopen jaar, plaatshebben op 26 september, doch thans is nog niet bekend welke operette in studie zal worden genomen. De begelei dingen zullen weer worden verzorgd door Het Fries Orkest en de Nederlandse Or kestvereniging. De heer D. J. H. van Eden, technisch opzichter B bij de PEN-centrale in Velsen, is ter gelegenheid van zijn zilveren jubi leum op het hoofdkantoor in Bloemendaal door de directie ontvangen en toegespro ken door de heer F. W. J. Straakenbroek, de economische adjunct-directeur. Deze overhandigde de jubilaris tevens de gebruikelijke gratificatie. Van het provin ciaal bestuur kreeg de heer Van Eden een bloemenhulde. Des middags recipieerde hij in zijn woning in Velsen. De heer M. O. W. van Geytenbeek feliciteerde hem hier na mens de collega's en het jubileumfonds. Advertentie T BESTE ADRES Luxe verhuur Rijbewijs vernieuwen Lange Nieuwstraat 718 Tel. 4553 De vier teams van VGZ zijn er alle in ge slaagd hun wedstrijden in de tweede ronde van de tweede helft der tafeltenniscompe- titie te winnen. Een resultaat waar met trots op kan worden teruggezien. De wed strijden zijn als volgt verlopen: Heren 2de klasse A. CSV 1-VGZ 1. Na een moeizaam bevochten overwinning in drie sets van F. Deus op J. Admiraal wisten A. Aler en J. Hoogeweg hun partijen tegen W. Gras en W. Rozemeyer ook in winst om te zetten. F. Deus maakte er daarna 0-4 van. In zijn tweede wedstrijd moest J. Hoogeweg in J. Admiraal zijn meerdere erkennen al was het ook op het nippertje. De uitslag was namelijk 17-21, 21-15, 22-20. Dit was het eerste en tevens het enige punt voor CSV, want met de regelmaat van de klok werd de stand op 'evoerd, zodat het einde kwam met een 9-1 overwinning voor VGZ. Heren 4de klasse D. Heemskerk 4- VGZ 2. Het tweede team van VGZ dat met drie punten voorsprong op nummer twee bovenaan de ranglijst staat heeft met Heemskerk niet veel moeite gehad en een ruime 8-2-zege behaald. Alleen A. Krijt die er niet erg in was, heeft twee keer het hoofd moeten buigen, al verloor hij dan ook beide keren in drie sets. De andere partijen werden allemaal in twee sets gewonnen. Het krachtsverschil blijkt wel duidelijk hieruit dat Heemskerk van de 16 sets er maar in zeven boven de 10 punten kwam. Dames 3e klasse B. VGZ 1-Te Zaanen 1. VGZ ging goed van start en toen er 3 par tijen waren gespeeld was de stand 3-0 door overwinningen van A. Koelemey, T. Pie- ters en J. Kluft. Het werd 3-1 door een ne derlaag van T. Pieters in 3 sets van J. de Vreede. Hierna liep VGZ verder uit tot 5-1. Na een overwinning van M. van der Heij den, die de stand op 5-2 bracht, waren de resterende twee enkelspelen en het dubbel spel voor VGZ, zodat de eindstand 8-2 werd. Dames 4e klasse A. VGZ 2-Oranje Zwart 3. Na een overwinning van R. de Haas lie pen de VGZ-dames al gauw een achter stand op van 1-3, doordat R. Bok en J. Pie ters hun partijen verloren. R. dj Haas haalde echter op tot 2-3 en J. Pieters maa te gelijk. Toch kwam Oranje Zwart weer voor door een overwinning van L. Maste op R. Bok. Toen J. Pieters daarna in een spannende wedstrijd wist te winnen en daarmede de stand weer gelijk maakte (4-4), was er nog van alles mogelijk. R. de Haas won ook haar laatste partij en 't dub belspel moest dus de beslissing brengen. Het werd een ruime zege voor VGZ met 21-8, 21-7, zodat de uitslag fansiettp 6-4 werd. STRIPVERHALEN. In één adem worden ze uitgelezen door de jeugd. Span nende, fantastische, sensationele en helaas soms lugubere en sadistische verhalen, waarbij de tekeningen „het doen". Vooral na de tweede wereldoorlog worden de stripverhalen in grote hoeveelheden verkocht. Ileel wat tekenaars verdienen op deze wijze een aardig stuk brood. Zo ook Dick Vlottes uit de Kroonstraat 17 in Beverwijk. „Tekenaars zijn dun gezaaid in ons landje. Goede althans", zegt de 26-jarige tekenaar. „Ik teken sinds ik begon te denken. Als klein kind had ik al een zwak voor tekenen. Ik kon het eenvoudig niet laten. Na m'n militaire dienst ben ik er eigenlijk pas goed- mee begonnen. Ik voelde dat ik móést tekenen. Het geeft me heel veel voldoening." Na een aanvankelijk wat stroeve start begint clubkampioen J. Blok in de onder linge wintercompetitie van de IJmuider schaakclub Kijk Uit opnieuw een vooraan staande rol te vervullen. Hij boekte twee zeer belangrijke overwinningen op spelers die het hem nog geducht lastig hadden kunnen maken. Het eerste slachtoffer werd Tj. de Jong, de tweede was P. Lanser. Met de laatste wil het momenteel niet al te best vlotten. Ook tegen G. Maas moest hij tenminste het onderspit delven. G. L. de Haas en R. Visser speelden een bijzon der spectaculaire partij, die uiteindelijk in remise resulteerde. F. J. Walda kwam aan de top van de ranglijst nu hij zich de meerdere toonde over P. Heidenreich. J. L. Wijdoogen kon het tegen ir. W. Mees niet bolwerken. M. Lanser slaagde er tegen A. Kistemaker in een halve punt in de wacht te slepen. Hetgeen hem best van pas komt. De leiders in de eerste groep zijn nu: VELSERDUINWEG 173 - TEL. 4402 Advertentie Reeds WASMACHINES voor 119 gulden CENTRIFUGES 149 gulden

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9