laMUM.ÏIEII WINCO Lagerhuis betuigt zijn bijval aan Macmillan Onze modelwoning enige flinke winkeldames Pijpkade wordt doorgetrokken, Havenstraat wordt vernieuwd Labour ingenomen met bereidheid tot overleg inzake een neutrale zone DE BEURS van gisteren weer veranderd Kolendampvergiftiging in Velsen-Noord Amsterdamse Beurs Als reclame IS ALS RAAD BEVERWIJK TOESTEMT Molen „De Santhaes" moet grondig worden opgeknapt Nieuwe parkeerplaats bij Cultureel Centrum Dr. Vermooten spreekt voor Partij van de Arbeid Velsen kan nu grond kopen van Missiehuis Auto in brand J. de Kadt (P.v.d.A.) over 12 maart en 27 mei Scheepvaart Sittardia-Stormvogels 11.50 Zwarte damespumps 7.50 Ragfijne Nylons 3.95 Vetleren werkpantoffels 18.90 gymschoenen of oefenballet schoenen DONDERDAG 5 MAART 1959 (Van onze correspondent in Londen) Toen de Britse premier Macmillan gis termiddag het Lagerhuis betrad werd hij door de conservatieven met een ovatie ont vangen. Zij stonden op en juichten. Ook Sir Winston Churchill, teruggekeerd van zijn vakantie in Noord-Afrika, verhief zich van zijn zetel en zwaaide met zijn papie ren. Macmillan legde daarna een verkla ring over zijn Moskouse bezoek af: kort, zakelijk en bemoedigend van toon. Er is van gedachten gewisseld over Berlijn, Duitsland, ontwapening en kernproeven. Hij zei, dat het doel van zijn reis was ver wezenlijkt, namelijk beter begrip voor el kanders standpunt te wekken inzake de ze ernstige vraagstukken. Over sommige onderwerpen zoals controle van de kern proeven, werden in de loop van formele besprekingen diepe verschillen aan het licht gebracht. Niettemin is de grote winst dat overeenstemming werd bereikt over het beginsel, dat geschillen door middel van onderhandelingen dienen te worden opgelost. Macmillan gelooft, dat het later duidelijk zal worden, dat deze inleidende besprekingen van grote waarde zijn ge weest en dat dit Britse initiatief alleszins juist is geweest. Macmillan besprak verder de mogelijk heid van een niet-aanvalsverdrag of een niet-aanvalsverklaring van Groot-Brittan- nië en de Sovjet-Unie. Hij heeft Kroesjt- sjev gezegd, bereid te zijn in te stemmen met een dergelijke verklaring waarvan de strekking moet zijn, ten eerste: dat de bei de landen hun geschillen dienen op te los sen in de geest en volgens de letter van het UNO-handvest, ten tweede: geen van beide regeringen zou moeten trachten een zijdig afbreuk te doen aan de rechten, verplichtingen en levensbelangen van de ander, ten derde: geschillen zullen door onderhandelingen en niet door geweld moeten worden opgelost. Er is te weinig tijd geweest om een der gelijke verklaring uit te werken, zei Mac millan, maar beide regeringen zullen deze zaak verder bespreken. De leider van de oppositie, Hugh Gaitskell, gaf de verzeke ring, dat de oppositie aan het vredesinitia- AMSTERDAM Het Damrak was voor de internationale waarden wederom aan de vaste kant. De forse koerswinsten van de vorige dag kon den niet alleen behouden blijven, maar er werd zelfs nog een schepje opgegooid. De handel bleef beperkt in verband met het bezoek van premier Kroesjtsjev aan Oost- Duitsland. Het publiek en de arbitrage namen een gereserveerde houding aan. Van het geringe aantal orders waren de meeste aan de koopzijde, waardoor de vaste stem ming van de vorige dag kon worden voort gezet. Dë stimulans ging wèd'eróm uit van Wallstreet. De Philipspapieren noteerden zowel voor de aandelen als voor de conver teerbare abligaties bijna twee punten bo ven de vorige slotprijs. Unilever lag bij zonder goed in de markt en steeg van 463 3/4 tot 466. De vorige slotprijs was 458Vz. AKU boekte een koerswinst van ruim twee punten en Kon. Olie lag op 169.50 een dikke gulden boven de vorige dag. De aandelen noteerden echter ruim een gulden beneden pariteit New York. KLM werd een gulden hoger geadviseerd. Nu de claimhandel KNSM achter de rug is, waren de aandelen vandaag vast op een prijs van 136tegen de vorige dag 134. De handel in aandelen KNMS was vrij leven dig. Overigens gebeurde er in de scheep vaartsector niets bijzonders. In de cultuur afdeling was het eveneens zeer rustig en de gedane koersen gaven, ten opzichte van de vorige dag, geen veranderingen van be tekenis te zien. Staatsfondsen waren door elkaar vast. De nieuwste lening Bank voor Nederlandse Gemeenten werd goed prijs houdend geadviseerd. De laatste verhan- deldag van claims Bataafsche Aanneming Maatschappij bracht een adviesprijs van 315.(f 310.Dit komt neer op onge veer 197 percent voor een nieuw aandeel, waardoor de introduktie van deze aandelen ter beurze als geslaagd kan worden be schouwd. Aandelen Zaalberg werden een puntje hoger geadviseerd, die van Berg huizen Papier iets lager op de dividend verlaging. Claims Leeuwarden Papier wer den geadviseerd op 110.— a 115.— 112.Prolongaties 3 percent. (ANP). NEW YORK Het. was gisteren de grote dag van Du Pont de Nemours dat vrijwel alleen het hele koersniveau op recordhoogte stuwde. Het fonds steeg bijna 90 dollar op geruch ten dat het bedrijf tot aandelensplitsing zal overgaan, dat er nieuwe methodes zijn beraamd voor een bedrijfsverdeling en het bezit van 63 miljoen dollar aan aandelen General Motors- Er waren méér willige fondsen, maar die behoorden niet tot de groepen waarover de gemiddelden wor den berekend. De auto-, staal- en oliefondsen beteken den gisteren niet veel voor het gemiddelde. American Tel. and Tel. was rustig. Con tinental Steel steeg 4 dollar. De koper waarden waren vast. De spoorwegen licht stijgend, gesteund door het willige Nor folk and Western. Ford was gevraagd te gen sluitingstijd. Panhandle Eastern Pipe lines was een domper op de stijging in de openbare nutsbedrijven. Het industriege middelde kwam van 610,78 op 611,84; dat voor Spoorwegen van 164,43 op 164,65 en dat voor openbare nutsbedrijven van 92,84 op 92,73. De aandelenomzet kwam van 4.790.000 op 4.150.000. Van de 1246 verhan delde fondsen sloten er 493 hoger en 532 lager. (UPI). tief van de Britse regering niets in de weg zal leggen. De tot stand gebrachte per soonlijke contacten zijn van het grootste belang voor de betrekkingen met de Sov jet-Unie. Hij zei, dat het in de gegeven omstandigheden onvermijdelijk is dat de bereikte overeenstemming een beperkt ka rakter heeft. Gaitskell verklaarde, dat hij de belang rijkste passage in het communiqué vindt, die, waarin gezinspeeld wordt op de mo gelijkheid van een militaire neutrale zone door Midden-Europa. Hij stelde de vraag of de premier verwacht, dat de bondgeno ten bereid zijn, dit plan te steunen. Mac millan antwoordde, dat de gedachtenwis- seling over een neutrale zone nuttig en opbouwend is geweest. Dit is een van de kwesties, die met de andere bondgenoten moet worden besproken. Op reis De slotsom lijkt gewettigd, dat de Brit se regering niet geheel afwijzend meer staat tegenover een militaire neutrale zo ne en zal proberen na te gaan, in hoever re de rest van het Westen bereid is, een dergelijke zone als onderdeel van een wij der plan te aanvaarden. Het belangrijkste is, aldus Macmillan, dat getracht zal worden onderhandelingen op gang te brengen. Er zou niet te veel moeten worden geargumenteerd over de preciese vorm. I di e preciese vorm. Indien inderdaad onder handelingen kunnen worden begonnen, dan bestaat, volgens Macmillan, hoop op be langrijke vorderingen. In antwoord op ver dere vragen verklaarde de Britse premier nog, dat hij het meest onder de indruk is van het feit, dat hem toegestaan werd een onbelemmerde radio- en televisie-toe spraak van aanzienlijke lengte te houden. Het Labour-lid Paget vroeg Macmillan hoe het ging met Kroesjtsjev's kiespijn. Onder daverend gelach antwoordde de premier, begrepen te hebben, dat Kroesjtsjev's ge nezing snel in haar werk was gegaan. De indruk in Londen is, dat Groot-Brit- tannië door het bezoek aan Moskou het westelijke tegeninitiatief thans stevig in handen heeft. Uit Macmillan's woorden viel op te maken, dat de verdere ontwik keling thans in sterke mate afhankelijk is van zijn gesprekken in Parijs, Bonn, Was hington en Ottawa. Macmillan zal maan dag en dinsdag in de Franse hoofdstad zijn en donderdag en vrijdag besprekingen in Bonn voeren. De week daarna zal hij naar Washington en Ottawa gaan. De Canade se regering heeft Macmillan gisteren uit genodigd. Advertentie Het accent is deze keer gelegd op PASTOE. U bent Iedere middag van 26 uur en bovendien vrijdag- en zaterdagavond van 7.3010 uur var harte welkom a. d. Pegasusstraat 14 (zondags gesloten) MARKTPLEIN 29 Meubelen - Woninginrichting Aan de Wijkerstraatweg in Velsen- Noord heeft zich bij de familie J. de Reus een ernstig geval van kolendampvergifti- gin voorgedaan. Toen om acht uur 's mor gens de gezinsverzorgster binnenkwam, ontdekte zij, dat de 82-jarige mevrouw De Reus volkomen bewusteloos was door ko lendamp. Dokter R. G. Fierstra liet haar na toediening van zuurstof uit een zuurstof koffer overbrengen naar het Rode-Kruis- ziekenhuis. Haar toestand is nog steeds zeer ernstig. De tachtigjarige heer De Reus en de in wonende vijftigjarige zoon zijn er goed af gekomen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE B. en W. van Beverwijk steilen de raad voor de eerste herziening van het uitbrei- dingsplan-in-onderdelen „Industrieplan De Pqp" vast te stellen. De door de n.v. Ma chinefabriek C. Maters, de n.v. Construc tie Werkplaats M. Verbeek jr. en de ven nootschap onder firma Schram en Zout man hebben bezwaren ingediend. B. en W. stellen voor ze ontvankelijk te verklaren, maar niet zo gegrond, dat van vaststelling van het plan zou moeten worden afgezien De ernstigste bezwaren zijn gekomen van de zijde van de machinefabriek C. Maters. Men stelt, dat men had gerekend op het oorspronkelijke plan zonder doortrekking van de Pijpkade. Uitbreiding en verbou- 3-3% °/n Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 Woningbouw 6 °/o ?r. A'dam '56 I.. Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 lil Pr. R'dam '52 I.. Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil Pref.PhilipsGloeil. Unilever (cert.) Unilever (nieuwe) Wilton Fvenoord Werf Gusto Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl Am er. Lijn K.NS.M N Scheepv Unie v Nievelt Goudr Phs v. Ommeren H.V A Deli maatschappij Amsterd. Bank Nat Handelsbank Ned Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 92/4 96% 111% 8514 96% 97 98 100% 274 451 220 365 228 329% 535% 223 464' ft 454% 197% 151 704'/j 1 169,10 225 86% 121, 136 136 131«/t 12054 232 134% 154,40 268 132 197 228 220% 71*/ 527/i» 92% 46% 81% 21% Voorbeurs koersen 274 532 464 453% 168,50 wing van de kantoorgebouwen Hééft meer dan 100.000 gekost. De grondruil, waar over reeds overeenstemming was bereikt, kan nu niet doorgaan. Integendeel, er zal grond van de fabriek moeten worden ont eigend. „Het kantoorgebouw komt nu aan de achterzijde, want de voorzijde komt aan de Pijpkade. Dit is in strijd met elke verant woorde bedrijfsvoering", zegt men. „De ge hele lay out is gericht op de Havenstraat, en nu kan B. en W. wel zeggen dat het zo kan blijven, maar in een achterafstraatje als de Havenstraat is dit niet verantwoord. We moeten de fabriek omdraaien. Ver plaatsing van kantoorgebouwen en verdere omzettingen in het bedrijf zullen een half miljoen kosten." Havenstraat wordt vernieuwd B. en W. stellen daar tegenover dat het bedryf al vanouds aan de Havenstraat ligt. Deze wordt geheel nieuw bestraat en van moderne verlichting voorzien. Voorts zal bij het doortrekken van de Pijpkade de toegang van het bedrijf niet meer liggen aan een drukke industrie straat, bereden door zware vrachtauto's met zand, grint en visafval, maar aan een veel nettere, voor enkele xchone bedrijven bestemde, straat. „De fabriek heeft geen ligging aan de Pijpkade nodig", zeggen B. en W. „Zij kan haar hele terrein voor uitbreiding volgens eigen plannen gebruiken. De grondruil, die nu niet door kan gaan, zou de fabriek geen voordeel hebben gebracht." B. en W. achten het argument, dat de fabriek noodzakelijk aan water zou moe ten liggen, onhoudbaar. Dit is alleen nodig voor het beproeven van in de fabriek ver vaardigde pompen, en daarvoor heeft men een waterkelder. Waardestijging „Er is geen sprake van waardevermin dering voor de terreinen. Integendeel, de terreinen zullen enorm in waarde sty geil, wanneer in plaats van een vervallen be schoeiing een riante kade met Ioswal wordt aangelegd. Er is indertijd slechts noodgedwongen afgezien van doortrekking van de Pypkade. Nu de mogelijkheid er is, door opheffing van de fabriek der n.v. Chemica, moet die worden gebruikt", zeg gen B. en W., die ook een grote verbete ring van de verkeersveiligheid verwach ten. De andere adressanten krijgen van B. en W. te horen, dat hun bezwaren gegrond zouden zijn, als de Havenstraat ongewij zigd zou blijven. Dit is niet het geval, ook de oude woningen aan de Havenstraat zul len worden gesaneerd. Groenteveiling Beverwijk Waspeen 1228, prei 2026, witlof 34 63, boerenkool 1333, spruiten 38105, spinazie 101113, rabarber 2379, knollen 219, peen 59. uien 58. De molen „De Santhaes" in Santpoort moet worden opgeknapt. Een viertal met riet gedekte zijden van de molen moet worden vernieuwd. B. en W. van Velsen schatten de kosten hiervan op 2.055, Voorts achten zij het nodig, dat de molen wordt voorzien van een bliksembeveili gingsinstallatie, waarvan de kosten naar raming 1.265,zullen bedragen. Er zijn nog meer onderhoudswerkzaam heden aan de molen noodzakelijk, maar deze kunnen naar de mening van B. en W. beter worden opgeschort tot het tijdstip, waarop bekend is welke bestemming aan de molen zal worden gegeven. Het braakliggende terrein ten zuiden van het Cultureel Centrum in IJmuiden zal, wanneer de raad het gevraagde krediet van 12.500 gulden goedkeurt, worden inge richt tot een parkeerplaats. Op dit terrein kan dan tevens de rijwielstalling worden ondergebracht. Het ontsierende houten gebouwtje aan de Kompasstraat zal dan kunnen verdwijnen. In de omgeving van het Cultureel Cen trum bestaat een nijpend gebrek aan par keerruimte. En het gereedkomen van de winkelgalerij aan de Planetenweg heeft de behoefte aan parkeerruimte nog doen toe nemen. Na het aanleggen van het parkeer terrein kan tevens het plantsoen bij het Cultureel Centrum worden voltooid. Voor de aanleg van de parkeerplaats is een be drag van 5400,en voor de aanleg van het plantsoen een bedrag van f 7100, nodig. Tijdens de maandagavond door de P.v.d.A., afdeling Castricum, gehouden verkiezingsbijeenkomst heeft het lid van de Tweede Kamer dr. Vermooten een rede uitgesproken onder de titel „Rechts of links". Hy herinnerde aan de crisis, die was ontstaan door de wel en niet gewenste verlenging van de belastingwetten en be toogde dat reeds na de verkiezingen in 1956 tegenstand groeide tegen 't kabinet-Drees. Hij betichtte de christelijke partijen van onchristelijke verkiezingsmethoden en zei dat men op economisch gebied van P.v.d.A.-zijde steeds zou blijven streven naar de zwaarste belastingdruk op de sterkste schouders. Hij beklemtoonde, dat iedere stem, op een protestants-christelijke partij uitge bracht, een stem voor Romrrtë betekent. Na de pauze beantwoordde een forum vragen. De vraag werd gesteld wat men moest denken van de vragen, gesteld door een Castricums raadslid aan B. en W. betreffende een woningtoewijzing. Daar de heer G. Meyer (wethouder vari Castricum) ook zitting had in dit forum, behandelde hij deze zaak. Hij betoogde, dat het slechts een politieke rel was, waarin insinuaties en vuilspuiterij als aan val op de partij werden gebruikt. „Alles betreffende deze woningtoewijzing is reglementair geschied", zei hij. De Vereniging Missiehuis in Tilburg heeft zich bereid verklaard om twee ter reinen, groot 12275 (Driehuis) en 5115 (Santpoort) vierkante meter, voor 43.450 gulden aan de gemeente Velsen te ver kopen. Velsen heeft deze gronden nodig voor het maken van een verbinding tussen de Van den Vondellaan en de Driehuizer- kerkweg ter hoogte van de spoorwegover gang bij de halte Driehuis-Westerveld en voor de aanleg van een gedeelte van de Santpoortse Dreef. De gemeente Velsen zal echter de Vereniging Missiehuis een ander sportveld moeten toewijzen ten behoeve van de leerlingen van het Missiehuis in Driehuis. Velsen In de Hoofdbuurtstraat van het oude dorp Velsen zag een voorbijganger, dat een stilstaande auto in brand stond. De brandweer kwam er aan te pas, maar kon niet verhinderen, dat de wagen ernstige brandschade kreeg. De gevel van het huis, waarvoor de auto stond, werd geblakerd. In zaal Dam te Heemskerk heeft het Tweede-Kamerlid voor de Party van de Arbeid de heer J. de Kadt woensdagavond een verkiezingstoespraak gehouden. De heer De Kadt wees op de betekenis van de twaalfde maart en bracht dit in verband met 27 mei, de dag daarop het Russische ultimatum over Berlijn afloopt. Hij voorspelde de hele wereld maar vooral West-Europa spannende dagen. In deze periode zal het nodig zijn dat het westen een gesloten front van afweer en vastbe radenheid toont. Spreker betoogde dat na 12 maart snel een regering zal moeten worden gevormd, waarin de eenheid van het volk tot uit drukking zal moeten komen. Daarom zal het heel gevaarlijk en verkeerd zijn als een belangrijk deel van het Nederlandse volk buiten de regering geplaatst zou wor den. Wanneer men tijdens de verkiezings campagne de leuze hoort dat het nodig is om de socialisten buiten de regering te houden en indien dit inderdaad het geval zou worden, zal er een verdeeld en ver zwakt volk ontstaan betoogde de heer De Kadt, die constateerde dat er in Nederland tenminste twee partijen zijn die deze leuze propageren: de V.V.D. en de A.R.P., die zeggen dat nu eindelijk het roer om moet. Over dc K.V.P. sprekende kwam de heer De Kadt tot de conclusie dat de situatie in die partij zeer eigenaardig is. Prof. Rom- me zei dat de „brede basis" zeer goed is geweest en dat deze moet worden voort gezet. Maar waarom zitten we dan nu met de crisis, vroeg spreker zich af. De heer De Kadt betoogde met klem dat als men de communistische dreiging wil weerstaan de socialisten nu moeten helpen om de koers te bepalen. Er zal een regering moeten komen die niet alleen een brede basis heeft maar ook een stevige basis, betoogde spreker. Een meerderheid van het parlement zal garant moeten zijn voor het te voeren beleid en niet zoals de laatste jaren het geval was een saboterende Tweede Kamer. Slechts op deze voorwaarde zal de Partij van de Arbeid bereid zijn aan de regering deel te nemen zei spreker, die ervan overtuigd was dat alleen een vooruitstrevende poli tiek ons land kan redden. Na de pauze werden nog een aantal vra gen gesteld, waaruit een levendige discus sie ontstond. Aegis. 4 v. Curacao n. Aruba. Akkrumdijk, 4 900 m. o.z.o. Bermuda n. Cristobal. Alcor, pass. 4 Vitoria n. Salvador. Algol. 4 te Montevideo verw. v. Buenos Aires. Alioth, pass. 4 Casquets n. Las Palmas. Alkes, 4 200 m. n.o. Vitoria n. Rio de Janeiro. Alphacca, 4 te Boston verwacht v. New York. Alpherat, 4 440 m. z. Kp. Race n. Terneuzen. Amstelkroon, 4 300 m. n.w. Pt. Sudan naar Viza- gapatnam. Amstellaan, 4 v. Ceuta n. Engeland. Amstelpark, 4 50 m. o. Yarmouth n. Leith. Amstelstad, 4 200 m. o.n o. Aden n. Suez. Amstelveen. 4 v. Port Said n. U.K. Annenkerk, 5 te Antwerpen. Ar.tonia, 4 Straat Doerian n. Pladju. Appingedijk, 5 te Santos. Arendsdijk, 4 te Miami verwacht v. Rotterdam. Arendskerk, 4 v. Hamburg n. Rotterdam. Argos, 'i v. Haifa n. Izmir. Arnedijk, 4 v. Le Havre n. Antwerpen. Asmidiske, 4 480 m. n. Azoren n. Amsterdam. Attis, 4 85 m. o.z.o. Kingston n. Maracaibo. Bali, 4 te Napels verwacht v. Port Said. Banggai, 4 560 m. z.o. Formosa n. San Francisco Eeninkust, pass. 4 Dover n. Freetown. Bennekom. 4 v. Pto. Cabello n. Curagao. Bintang, 4 t. anker Shatelarab n. Khorramshahr. Bloemfontein, 5 te East-London. Bonita, 4 te New Orleans verw. v. Guayaquil. Borneo. 5 te Singapore verwacht. Boskoop, 4 v. Antwerpen n. Amsterdam. Breda, 4 v. Pto. Ordaz n. Port of Spain. Bussum. 4 45 m. w. Algiers n. Rotterdam. Caitex Delft. 4 20 m. o. Galitons n. Rotterdam. Caltex Eindhoven. 4 te Rotterdam. Caitex Leiden. 4 500 m. z.z.o. Suez n. Bahrein. Call. Nederland, 4 240 m. w. Honolulu n. Manilla. Caitex Pernis. 4 v. Calcutta n. Perzische Golf. Caitex Rotterdam. 4 140 m. n.o. Algiers n, R'dam Calt. Utrecht, 4 120 m. z.w. R. Fartak n. Rastanura. Camerounkust, pass. 4 Las Palmas n. Le Havre. Carrillo, 4 600 m. z.w. Azoren n. Libertador. Cartago. 5 te New York verwacht v. Charleston. Casamance, 4 250 m. n. Kp. Blanc n. Dakar. Ceronia, 5 te Geelong verwacht Cinulia, 4 v. Barton n. Curagao. Cities Service Valley Forge, 4 18 m. n.w. Pantel- laria naar Mena. Clavella, 4 te Napels. Cleodora, 4 dw. eiland Masira n. Abadan. Colytto, 6 te Los Angeles verwacht. Congokust, 4 te Luanda. Coolsingel, 4 820 m. n.o. Trinidad n. Pto. Ordaz. Cradle of Liberty, 4 dw. Kaapst. n. Philadelphia Crania. 4 910 m. w. Fremantle n. Curagao. Delfshaven, 4 450 m. w.n.w. Finisterre n. Antw. Diemerdi.ik, 4 te Antwerpen, verwacht. Dinteldiik, 4 te Londen. V - Dordrecht, 4 300 m. z.z.o. Kp. Sable n. Ph.delphia Doris, 4 26ft,-rn.-. n.rr.wv .euragao n. La Guaira. Duivendijk, 4 v. Corihtö n. Balboa. Duivendrecht, 8 te Port Harcourt verwacht. Eemdijk, 4 80 m. z. Bermuda n. Houston. Eemland, 4 te Hamburg. Elizabeth B. 7 te Honolulu verwacht. Ena, 5 in Panamakanaal n. Punta Cardon. Esso Amsterdam, 9 te Aruba verwacht. Etrema, 5 te Istanbul. Friesland KRL, pass. 3 Acapulco n. Los Angeles. Friesland SSM, 5 te Setubal. Gabonkust, pass. 4 Las Palmas n. Le Havre Geertje Buisman. 4 v. Amsterdam n. Helsinki. Graveland, 4 240 m. w. Kp. Vincent n. Recife. Guineekust. 4 v. Bremen n. Hamburg. Hathor. 4 40 m. n.w. Kp. Bon n. Leixoes. Hector, 4 v. Antwerpen n. Hamburg. Kecuba. 4 330 m. w.z.w. Landsend n. Curagao. Heelsum, 4 240 m. n.w. Finisterre n. Bermuda. Heemskerk. 4 30 m. z.w. Formosa n. Kobe. Helicon. 3 40 m. z.w. Bridgetown n. Amsterdam Hera. 4 v. Brighton n. Praia Victoria. Hermes. 4 480 m. n.o. Flores n. Ciudad Trujillo Hersilia, 4 te Pt. Au Prince verw. v. Cd. Trujillo Hilversum. 4 40 m. n.w. Bone n. Banias. Holendrecht. 4 260 m. w.z.w. Landsend n. A'dam Hoogkerk, 4 v. Amsterdam n. Port Said. Iberia. 4 v. Gibraltar n. Bremen. Isis. 5 te Caracol. Jacob Verolme. 4 335 m. o. Kp. Canaveral naar Coquimbo. Jason, 4 te La Guaira. Java. 4 180 m. o.z.o. Santa Maria n. Houston. Johannes Frans, 4 500 m. n. Belem n. Campana. Joseph Frering. 4 150 m. z. L. Palm. n. IJmuiden. Kaap Hoorn, 4 130 m. z. P. Mozambique n. Mena. Kabylia, 4 v. Oslo n. Thameshaven. Kalinga, 4 dw. Oporto n. Mena Al Ahmadi. Karimata, 4 v. Port Said n. Lattakia. Karossa, 4 v. Kaiwana n. Merauke. Kasimbar, 4 te Sarni. Keizerswaard, n. 4/5 v. New York n. Pta. Cardon. Kennemerland, 4 v. Rio de Janeiro n. Salvador. Khasiella, pass. 4 Azoren n. Avonmouth. Kieldrecht, 4 te Antwerpen verwacht. Kinderdijk, 4 1000 m. o. Horta n. Havana. Koningswaard, 4 360 m. z.z.o. Freetown n. Lour. Marques. Kopionella, 10 te Sal verwacht. Korenia, 4 te Punta Cardon verwacht v. Boston. Korovina, 4 440 m. z.w. Fayal n. Landsend. Kosicia, 4 850 m. z.w. San Miguel n. Landsend. Kreeft, 4 40 m. n.o. Texel n. Narvik. Kryptos, 18 te Miri verwacht. Kylix, 4 300 m. z.w. Bermuda n. Pto. La Cruz. Laagkerk, 4 v. Marseille n. Genua. Laertes, 4 rede Tamako v. Taruna. Langkoeas, 5 te Hamburg verwacht. Leeuwarden, 4 300 m. o.n.o. S. Miguel n. Cristobal, Lekhaven, 4 v. Salvador n. Las Palmas. Lelykerk, 4 v. Daz eiland n. Bahrein. Le Maire, 4 v. Durban n. Lourenco Marques. Leto, 5 v. Sapele n. Abonnema. Liberty Bell, 4 600 z.o. St. Helena n. Ph.delphia, Limburg, 4 170 m. n.w. St. Vincent n. L. Palmas. Lombok, 4 112 m. z. Guardafui n. Djibouti. Loosdrecht, 6 te Rotterdam verwacht. Lopersum, 4 480 m. o. Bermuda n. Houston. Louis Lantz, 4 50 m. z.w. Kp. Blanco n. R'dam. Lutterkerk, 4 v. Rotterdam n. Antwerpen. Maas. 4 82 m. n.o. Minorca n. Alcegiras. Maasdam, 4 te Ft. de France verw. v. Bridgetown. Mcaslloyd, 5 v. Tandjong Priok n. Miri. Mariekerk, 4 te Antwerpen v. Bremen. Maureen, 4 600 m. z.w. Kp. Race n. Bayonne. Meerdrecht. 4 600 m. w. Finisterre n. Rotterdam. Mentor, 4 te Philadelphia. Mississippilloyd, 5 te New Orleans. Moordrecht, 4 125 m. n.n.o. Finisterer n. Pt. Said. Muiderkerk. 4 v. Hamburg n. Amsterdam. Munttoren, 4 270 m. z.z.w. Bombay n. Singapore. Musilloyd, 4 v. Sandakan n. Manilla. Mijdrecht, 4 180 m. n.n.w. Madeira n. Houston. Naess Lion, 4 155 m. z.z.o. Daedalusreef n. Suez. Nestor, 5 te Georgetown. Nieuw Amsterdam, 4 te Havana verwacht. Noordwijk, 4 70 m. z. Bissagos eil. n. Las Palmas. Nijkerk, 4 v. Marseille n. Antwerpen. Orestes, 4 v. Amsterdam n. VVest-Indië. Orion, 4 v. Rotterdam n. Hamburg. Osiris, 4 te Guanta verwacht. Ossendrecht, 15 v. Norfolk te Antwerpen verw. Ouwerkerk, 4 560 m. o.n.o. Ascension n. Kaapstad. Papendrecht, 16 te Wismar verwacht. Pendrecht, 14 v. Lagos te Napels verwacht. Peperkust. 4 450 m. n. Dakar n. Freetown. Perna, 4 54 m. o.n.o. Mombasa n. Abadan. Pieter S, 4 te Rotterdam. Polydorus. 4 v. Djibouti n. Suez. Poseidon, 5 te New Orleans. Prins Alexander, 4 v. Malaga n. Haifa. Prins der Nederlanden, 4 te Cartagena verwacht. Prins Frederik Hendrik. 4 v. Antw. n. Londen. Prins Willem III, 4 te Antwerpen v. Le Havre. Prins Willem IV. 4 v. Ceuta n. Tarragona. Provenierssingel, 4 300 m. z. Kp. Race n. Bremen. Raki, 4 v. Seattle n. Vancouver. Randfontein, 4 te Tilbury v. Las Palmas. Rempang, pass. 4 Ouessant n. Marseille. Ridderkerk, 4 v. Mangalore n. Aden. Rcebiah, 4 1120 m. w.n.w. Fremantle n. Fremantle. Roepat, 4 te Le Havre. Rijndam, 4 115 m. o. Sable eil. n. Halifax. Ri.inkerk, 5 v. Amsterdam n. Genua. Saloum, 4 135 m. w.z.w. Finisterre n. Bordeaux. Sarpedon. 4 v. Pto. Limon n. Jacksonville. Schelpwijk, 4 450 m. o.z.o. Mena n. Mena. Schie, 4 v. Algiers n. Tunis. Schiedijk, 4 v. Philadelphia n. Norfolk. Siaoe, 4 te Malakka verwacht. Silindoeng, 4 100 m. w.z.w. Makassar n. Brisbane. Sliedrecht, 4 10 m. n. Ouessant n. Amsterdam. Soestdijk, 5 v. Rotterdam n. New York. Solon. 3 460 m. n.w. Flores n. Antwerpen. Stad Amsterdam, 5 te IJmuiden. Stad Arnhem, 4 v. Melilla n. Holland. Stad Delft. 4 410 m. n.n.o. Bermuda n. Kingdom. Stad Gouda, 4 v. Norfolk n. Hamburg. Stad Haarl., 4 162 m. w.n.w. Freetown n. IJmuid. Stad Leiden, 4 v. Rotterdam n. Marseille. Stad Rotterd., 4 150 m. z.w. Finist. n. Sta. Cruz. Stad Schiedam, 4 110 m. n.w. Bergen n. Gent. Stanvac Benekat, 5 te Sungeigerong. Statensingel, 4 100 m. z.w. Landsend n. R'dam Statue of Liberty, 19 te Philadelphia verwacht. Stecnwijk, 4 490 m. z.z.w. Kp. Race n. IJmuiden. Stentor. 5 te Paramaribo. Straat Bali, 5 te Hongkong. Straat Madura, 5 v. Fremantle n. Mauritius. Sir. Magelhaen, pass. 4 Madagascar n. L. Marques. Straat Mozambique, 5 te Buenos Aires. Sumatra, 4 180 m. n. Massawa n. Suez. Sunetta. 4 130 m. z.z.w. Cochin n. Abadan. Tnbian. 4 50 m. o. Malta n. Alexandrië. Tahama, pass. 4 Kp. Bon n. Antwerpen. Talisse, 4 v. Amsterdam n. Indonesië. Tappanzee, 4 te Port of Spain. Taria, 4 v. Miri n. Singapore. Thelidomus, pass, 4. jVIo.nan. .Curagao. Tibïa, 4 90 m. n. Kp. Stroqiie n. Rio de Janeiro. Titus, 4 te Santiago de Cuba. Tjiluwah, 4 v. Tandjong,Pjjiok n. Singapore. Tjimenleng, 4 te Manilla v. Balikpapan. Tjinegara, 4 470 m. z.z.w. Kobe n. Hongkong. Tjitjalengka, 4 te Rio Santos verw. v. Rio de Jan, Tomoc.vclus, 4 v. Mamonal n. Eastham. Towa, pass. 4 Fernando Noronha n. Antwerpen. Trajanus. 4 ten anker Puerto Limon. Triton. 4 250 m. n.o. Azoren n Londen Tweelingen, 4 60 m z. Los Palmas n. Monrovia. Van Linschoten, 4 150 m. z.w. Sabang n. Kaapstad. Van Noort, pass. 4 Nieuwe Hebriden n. Suva. Vasum. 5 te Portland. Vivipara. 4 115 m. w. Gibraltar n. Portland. Vlist. 5 te Rotterdam. Waiwerang, 4 300 m. n.o. Balikpap. n. P. Darwin. Waterland, 4 35 m. z.z.o. Recife n. Las Palmas. Waterman. 5 te Triëst. Wieldrecht, 8 te Norfolk verwacht. Wonogiri, 4 160 m. o. Muskat n. Bombay. Wonorato, 4 v. Cebu n. Singapore. W'onosari. 5 te Charleston. Zaankerk, 4 v. Suez n. Port Said. Zaanland. 4 v. Buenos Aires n. Santos. Zonnekerk. 5 te Barcelona. Zwijndrecht, 12 te Hamburg verwacht. SLEEPVAART Friesland. 3 150 m. n.w. Pta. Cardon n. Maracaibo. Hector. 3 v. Rotterdam, 4 te IJmuiden. Maas, 1 v. Suez n. Arabische Golf. Noordholland 3 150 m. z.o. Las Palmas n. Nigeria. Poolzee. 1 v. Port Said n. Kharg eiland. Titan. 3 235 m. z.o. Djeddah n. Arabische Golf. Zeeland. 3 200 m. z.o. Madeira n. Port Harcourt MARKTPLEIN 16 In de KIJK-GRIJP-voedingsmarkt kunnen geplaatst worden voor diverse afdelingen. Leeftijd 1622 jaar. Aanmelden: MARKTPLEIN 16. Zondag a.s. gaat de Supp.ver. Stormvogels (opger. 24 april 1953) naar bovengenoemde wedstrijd te Sittard. Vertrek 9 uur vanaf „Kennemerhof". Prijs voor leden en dona teurs 2.50, voor niet-leden 5.retour. Beperkt aantal plaatsen ver krijgbaar bij: A. van Nieuw koop. Kanaalstr. 29, Tel. 5534. P. Huhl, Jac. v. Heemskerk- str. 18. Tel. 6344. Fa. Leva- sier, Wijk aan Zeeënveg 55. Tel. 4650. De inschrijving sluit onher roepelijk vrijdagavond 6 uur Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummerbrie ven worden na 14 dagen vernietigd. Moderne jonqens- molières zeer mooi met leer en rubberzooi 28'31 12.95 32/35 14.50 36/40 15.95 Speciale aanbieding Hevea rubber dijlaarzen extra lang prijs Tot en met zaterdag a.s. enkele paren 36 - 36!/2-37 - 37% Tot en met zaterdag ZEPPELIN BALLONNEN wBBBm met 1 maand schriftelijke garantie Steeds voorradig enorm sterke witte ritm. Kennemerlaan 145 Kop en Schotels, met decor, nu f 0.65 Grote Theepotten, in kleuren, nu f 1.95 Suikerpottennu f 0.85 Melkkannetjesnu f 0.69 Plastic Emmers nu f 1.39 Houten Vorkenbakken 2-vaks, nu f 0.89 Tornado-Zeef, 12 cm, van f 0.90 voor f 0.60 Grote Zeemlappen nu f 2.95 Alle soorten rollen kastpapier Zeepdozennu f 0.12 Poppen-Toiletset van f 0.35 voor f 0.2P Blik Ameublementje nu f 0.15 Grote Plastic Ballen nu f 0.90 Poppen, onbreekbaar, van f 3.95 voor f 2.95 enz. enz.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3