Beverwijk leidt na overwinning op ZAP in de derde klasse A VOETBAL IN KENNEMERLAND Hockey in Kennemerland Eechtrop behield kans op titel door zege op BMHC IJmond-agenda VVB dwong Baarn een gelijkspel af STOFZUIGERS 5 Kennemers Auto slipt en kantelt op Hoflanderweg DEM V eisen ADO Beverwijk V it esse T errasvogels IEV VVB CS V Jong Hercules Oud-directeur van veiling in Breda overleden IJmond verslaat leider Sport Vereent verrassend Ledental St Barbara weer toegenomen Kinderen in vijver gevallen Receptie meester Henning 1 Watervliet kon het tegen DDV niet bolwerken LOENDERSLOOT Joop Fijen f MAAI, JAG 9 MAART 1959 In 2 A moesten alle 3 de kandidaten voor de bovenste plaats met een gelijk spel genoegen nemen. Voor een dezer gelijke spelen zorgde VVB, dat tegen Baarn nul nul speelde. In 3A heeft Beverwijk de lei ding van QSC overgenomen. Zelf wonnen de Beverwij kers hun wedstryd en de Wor- merveerders speelden niet door terrein- afkeuring. In 3B verbeterde Vitesse haar positie ondanks het feit, dat het tegen EVC slechts gelijk speelde, doordat de Boys van WSV verloren. In 4D zag Kinheim haar kansen tot vrijwel nul gereduceerd. De uitslag, die De Kennemers tegen WA kon bewerkstelligen de roodzwar ten verloren slechts met twee-één mag zeker niet slecht genoemd worden, maar hij bracht geen winstpunten in het laatje. Gelukkig echter voor De Kennemers ver loor Holland met dezelfde cijfers van Hol- landia, zodat in de onderlinge verhouding tussen deze twee kandidaten voor de on derste plaats geen verandering kwam. VVB leverde een kranige prestatie door koploper Baarn een gelijk spel af te dwin gen. Hoewel deze Velsenaren zelf geen kans meer hebben, zullen ze voor meni ge hoger geklasseerde club een geducht struikelblok blijken te zijn. Het in noodverkerende TOG heeft DEM krachtige tegenstand geboden, maar het heeft de Amsterdammers niet mogen ba ten. Met twee-één moesten zij het onder spit delven. QSCAlways Forward vond door ter reinafkeuring geen doorgang en van deze gelegenheid heeft Beverwijk geprofiteerd door de kop te nemen. De roodwitten won nen de uitwedstrijd tegen ZAP met nul twee en hebben nu 25 punten uit 16 wed strijden tegen QSC 24 punten uit 15 wed strijden. De staart van 3A weerde zich geducht: De Meteoor, dat alleen maar schijnt wer kelijk te voetballen, als de nood aan de man komt, won met vier-drie van Alcm. Victrix en Assendelft distancieerde zich verder door met nul-één CSV te kloppen. De altijd spanning opleverende wedstrijd tussen Velsen en Wijk aan Zee eindigde in een gelijk spel één-één. Voor Vitesse was het gisteren ondanks het mogelijk door de Castricummers niet verwachte gelijke spel (drie-drie) tegen EVC, toch een goede dag, doordat de Alk- maarse Boys met nul-één van WSV ver loren. Door één en ander gaan deze Wor- mei-s nu weer een woordje meespreken en heeft Vitesse de beslissing omtrent de eerste plaats in eigen hand. De derde ern stige kampioenskandidaat kwam door ter reinafkeuring niet in het veld. In 4D is Kinheim. om het maar zacht uit te drukken, voorlopig uitgeschakeld. De Velsenaren verloren met vijf-drie van ETO, dat nu 25 punten heeft tegen Kinheim met twee wedstrijden minder ge speeld 16. Relatief nog beter dan ETO staat Roda met 21 punten (en twee wed strijden minder gespeeld) er voor. De Ter rasvogels, die de kluts helemaal kwijt schijnen te zijn, verloren wederom, thans met drie-één van St. Pancratius. Geluk kig voor hen echter speelt er ook nog een Fokke in deze afdeling! In 4E ging EnergiaWaterloo niet door. De Kennemers heeft de zeer harde uit wedstrijd tegen WA onverdiend met twee-één verloren. De eerste aanvallen waren voor de thuisclub, doch De Kenne mers kon het spel verplaatsen en vooral Brethouwer kwam er goed in. Na twintig minuten bracht deze speler de bal op, plaatste naar Mosk en deze schoot hard op doel. De doelman van WA stompte de bal weg en toen Zwanenburg het genade schot wilde geven, werd hij in het doelge bied tegen de grond gewerkt. De scheids rechter liet evenwel doorspelen. Huisman en Zwanenburg namen met goede schoten het doel van de thuisclub onder vuur, doch succes bleef uit. Onmiddellijk in de twee de helft schoot Kops precies naast de lat buiten bereik van de doelman. WA kon een doorbraak forceren en voor het schot van Van Beynum moest doelman Tijms zwichten. Bij een nieuwe aanval van Ken nemers werd Zwanenburg opnieuw ge vloerd. Nu gaf de scheidsrechter een vrije trap. Mosk schoot de bal tegen het muur tje van spelers, rechtsbuiten Kops werd Advertentie TEL.6000 DAG EN NACHT Op de Hoflanderweg in Beverwijk is zon dagmorgen omstreeks elf uur de bestel auto van een bloemengrossier vermoede lijk door de gladheid van de weg geslipt en gekanteld. De wagen viel op het trot toir. Dit gebeurde juist toen een vader met zijn zoons was gepasseerd. Twee van de drie inzittenden van de wagen konden er ongedeerd uitklimmen. De derde, de be kende Beverwijkse judokampioen Aat de Bie, zat echter tussen het stuur bekneld en kon slechts met grote moeite worden bevrijd. Hij moest naar het Rode-Kruis- ziekenhuis in Beverwijk worden overge bracht. Zijn wonden waren niet van ern stige aard. De auto werd later met een kraanwagen weggesleept tegen de grond gelopen, doch de toestor mende Harren schoot hard in: één-één. De VVA-voorhoede kon even later in de defensie van Kennemers doordringen, waarbij Van Wieringen rechtsback Le- jeune in het gezicht stompte. Ook dit ont ging de scheidsrechter. Door een fout van Jan van der Sluis kon Van Wieringen het winnende doelpunt maken. De Kennemers bleef nog aanvallen, doch kon niet meer gelijk maken. Het hard werkende TOG heeft het voor al in de tweede periode tegen het technisch betere DEM niet kunnen bolwerken en verloor met twee-een. Na een kwartier kon de rechtsbinnen van een fout in de achterhoede gebruik maken en doelman Aardenburg onhoud baar passeren: nul-één. In de eerste helft was TOG veel sterker en de weinige zwak ke DEM-aanvallen leidden tot niets. Maar na de hervatting kwamen de Wij kers er beter in. Na tien minuten gaf Ko Bakker een pass aan Zonjee, die on houdbaar gelijk maakte. Na acht minuten schoot Bakker zelf raak: twee-één. TOG kwam nog enige keren met snelle en energieke aanvallen terug in een poging gelijk te maken, doch dit lukte niet meer. Velsen en Wijk aan Zee hebben de punten gedeeld: een-een. In de eerste wijfentwin tig minuten ging de strijd op en neer. In de zevenentwintigste minuut schoot Seijs- ner de bal onhoudbaar langs doelman Ka- sembrood. Velsen probeerde onmiddellijk gelijk te komen, doch doelman De Blok kon enige harde kogels van Hoogzaad en Graman onschadelijk maken. In de tweede helft viel Velsen weer met een aan. In de twaalfdè minuut kreeg de thuisclub een corner te nemen. Spil Bak- kum, die mee naar voren gekomen was, smaakte het genoegen raak te schieten: een-een. Kort voor het einde werd Gra man gevloerd, doch de scheidsrechter gaf geen strafschop. In een matige wedstrijd heeft EVC met snel spel tegen het technisch betere ADO '20 geen winst kunnen boeken: drie-drie. Na vijfentwintig minuten nam de thuis club de leiding, toen een voorzet van Theo de Wit door 'n der backs uit het doel werd geslagen en Theo Bruins de strafschop be nutte. Even later profiteerde bij een snel le aanval der bezoekers de linksbuiten van een misverstand in de ADO-achterhoede en nog voor rust was het een-een. Onmiddellijk in de tweede helft viel EVC weer snel aan. Na vijf minuten gaf de linksbuiten zijn club weer de leiding. Nu begon ADO 'n sterk offensief en in de vijf entwintigste minuut bracht C. van der Kolk uit een voorzet van De Wit de par tijen weer op gelijke voet: twee-twee. ADO drong op en na vierendertig minuten zet te De Wit opnieuw voor en het was weer Van der Kolk, die doel trof. De bezoekers lieten zich echter niet onbetuigd en even voor het einde scoorden zij de verdiende gelijkmaker: drie-drie. Beverwijk heeft in de hele wedstrijd te gen ZAP het beste van het spel gehad en met nul-twee gewonnen. De thuisclub zet te echter alles op alles om het de kam pioenskandidaat zo lastig mogelijk te ma ken. Schoten van Gerrits en Waanders hadden beter lot verdiend. De eerste helft verliep doelpuntloos. Na de hervatting ver hoogde Beverwijk het tempo en na tien minuten gaf Kick Minneboo een pass aan Waanders, die het eerste doelpunt maak te: nul-één. Beverwijk was van nu aan on betwist de sterkste en speelde steeds op de helft van de tegenpartij. Na een half uur maakte Van Oost met een voorzet van Springer korte metten: nul-twee. Nog gaf de thuisclub zich niet gewonnen en in de laatste minuten moest Karei Minneboo de situatie op de doellijn redden. Zaandijk en Vitesse hebben met een-een gelijk gespeeld. De Castricummers wis ten het overwicht, dat zij de hele wedstrijd hadden, slechts in dit ene doelpunt uit te drukken. Een tweede goal werd na aanvan kelijk te zijn goedgekeurd op aanwijzing van de Zaandijkse grensrechter afge keurd. Voor rust maakten de bezoekers geen gebruik van de kansen, die de enige tijd onder de Castricumse druk wanke lende Zaandijkse defensie bood. De vuur linie had overigens aan snelheid en door tastendheid ingeboet door de afwezigheid van rechtsbuiten De Zeeuw. Na de hervatting kwam Vitesse meer opzetten en moest doelman Verwer ver scheidene goede aanvallen pareren. Jonker maakte met een hard schot het eerste doelpunt: nul-een. Tien minuten voor het einde kwam de gelijkmaker, toen bij een schermutseling voor het doel van Stuifbergen rechtsbinnen Roozen zijn kans schoon zag: een-een. De leiding van scheidsrechter Cappon was verre van vlekkeloos en mede daardoor droeg de strijd een rommelig karakter. De puntenverdeling geeft de verhouding ove rigens goed weer. Het wil niet meer met de Terrasvogels. Het lijkt wel of de ware geestdrift ont breekt. Nu werd weer van St. Pancratius verloren en... verdiend. Over het geheel was het geen mooie wedstrijd, daarvoor werd er te fors gespeeld. Na ruim een kwartier spelen namen de Amsterdammers de leiding, maar toen Goedhart op de rand van de middencir kel een vrije trap mocht nemen plaatste hij de bal naar Vader, die zich niet be- dracht en de bal ineens langs de hoofd stedelijke doelman schoot (11). Het liep al aardig naar de rust, toen Goedhart bij een dreigende situatie voor het doel tegen de middenvoor der bezoe kers aanschoot, waarna deze Cöhrs pas seerde. Rust 2-1. Ook na de hervatting moest de verdedi ging der Vogels vrijwel voortdurend in ac tie komen. Twintig minuten voor het ein de brachten de blauwhemden wijziging in hun ploeg, maar dit had niet het gewenste gevolg: Integendeel, Cöhrs werd nog maals gepasseerd, zodat St. Pancratius met 3-1 won. In Halfweg heeft de gelijknamige club een spannend duel geleverd met IEV, dat vooral in de tweede speelhelft de voor sprong van de thuisclub herhaaldelijk in gevaar bracht; Halfweg kon zich slechts met kunst-en-vliegwerk staande houden. IEV miste aanvaller H. de Reus, hetgeen een aanzienlijke verzwakking inhield op 't gladde veld, dat de Halfweggers veel beter lag. De thuisclub was direct in de aanval, wat al na zeven minuten tot een onhoud baar schot van de rechtsbinnen leidde (1-0). Langzaam ontkwam IEV aan de druk, om na een kwartier met een verrassende aanval door W. Buur gelijk te maken (1-1). Toch slaagde de thuisclub er in het beste van het spel te behouden, omdat de I E Vers veelal het middenveld prijs ga ven. Dit had drie minuten later succes, toen doelman Jansen door de midvoor werd gepasseerd (2-1). IEV probeerde met enige doorstoten, die geen resultaat hadden. Hierin was Halfweg gelukkiger: na 25 minuten was het 3-1. Nu zette IEV alles op alles om do achterstand in te lo pen, wat na 35 minuten aan J. de Reus met een fel schot gelukte (3-2). Na de hervat ting kreeg de strijd een geheel ander beeld, want nu was IEV onbetwist de sterkste. Herhaaldelijk ontsnapte het ingesloten Halfweg aan een doelpunt, maar er kwam geen verandering meer in de stand. In een meer spannende dan mooie, maar ook snelle wedstrijd is het VVB op Water vliet gelukt tesen de sterke koploper Baarn, de afdelingskampioenspretendent, een winstpunt te veroveren. En indien de bewegelijke middenvoor Kooimans, die nu wegens een blessure was vervangen door Verswijveren. van de partij had kunnen zijn. dan had er wellicht een grotere kans in gezeten. Tegenover de stevige Baarn- verdediging kwam de VVB-voorhoede ech ter aan verrassend soel te kort. ook al om dat het plaatsen vaak slecht verzorgd werd. De Baarnse aanval daartegen werd goed gesteund door de middenlinie en gaf het hoge tempo aan. Alleen kon het niet. tot afdoende afwerking komen, omdat sod De Wolf en doelman Van den Boogaard steeds tijdig gevaar wisten te voorkomen. Al direct bij het begin was bij de talrijke toeschouwers de snanning er in. toen voor het VVB-doel eniee mooie voorzetten van de Baarn-rechtsbuiten niets onle^erden en het betere voetbal de Veisense achterhoede onder druk zette. Na twinb'c minuten ech ter werd de thuisclub gpi'aariüVer en krepg Verswijveren tweemaal een kans "n te scoren, doch hij treuzelde wat. Even kwam de Baarn-^erd^diging in de knoei, maar zij herstelde zich SDoedig. In de laatste tien minuten werden de bezoekers beoaa'd gevaarlijk en juist voor de rust. ontkwam VVB aan doorboring, doorriat de vallen de Baarn-midvoor miste. Na de hervatting lag het temno lager. Desondanks word er pittig en oo sommige momenfon zelfs hard gesoppid met aan beide kanton ze°r op. vaarüjke situaties. Enkele '-or*>n m;ste de overigens uitstekend*» Baarn-do-^mah. waarvan VVB niet nro^'teorde en aan de andere kant was het v. d ^no^aard. m sa menwerking met. zijn verdedigers, dip elke Baarnse hoon nn een dneimm* de bo-i°m insloeg. De uitslag 0-0 gaf de verhouding wél weer. CSV heeft het ook tegen Assendelft niet kunnen bolwerken en ging met nul-een on der. Weliswaar werd zowel in de eerste als in de tweede periode een doelpunt van Eichof afgekeurd, maar de voorhoede werkte te traag om succes te kunnen be reiken. Bovendien was spil Reijne van As sendelft in uitstekende conditie, waardoor vele doelrijpe kansen nog op het laatste moment dood liepen. Om beurten kwamen de doelen onder druk te staan, doch het aanvalsspel van de bezoekers was onge twijfeld beter verzorgd en gevaarlijker. Mede door het goede werk van keener De Heer bleef de stand voor rust dubhelblank Twaalf minuten in de tweede helft schoot rechtsbuiten Eiff raak, toen hij back Al- tena kon omspelen en het leer "lak voor de voeten van De Heer kon wegtikken en inschieten: nul-één. De Beverwijkers hebben tegen SMS de ze keiharde wedstrijd tussen twee kam pioenspretendenten met een-twee gewon nen. Zij moesten echter toezien hoe Veer beek met enige gekneusde ribben en El- derson na een trap tegen het, hoofd even eens gewond van het veld werden gedra gen. Na een kwartier hielp Veerbeek zijn club uit een voorzet van Hilbers en nadat een der backs miste, aan een voorsprong. De thuisclub probeerde alles om gelijk te maken, doch had geen succes. In de tweede helft zette Jong Hercules een fel offensief in, doch de stug verde digende achterhoede van SMS gaf geen krimp. Na een half uur brak Veerbeek door. Hardhandig werd hij van de bal af gezet en de scheidsrechter wees een straf schop toe, die door Kuperus in een doel punt werd omgezet: nul-twee. Met nog drie minuten spelen kreeg Jong Hercules een strafschop tegen zich toegewezen en SMS redde de eer: een-twee. In Breda is zaterdag op 68-jarige leeftijd overleden de heer W. de Groot, oud-direc teur van de veiling „Kennemerland" in Beverwijk. De overledene genoot in de dertiger ja ren in Beverwijk en omgeving bij de tuin dersbevolking grote bekendheid als direc teur der veiling die hij tot 1943 diende. Toen aanvaardde hij een dergelijke func tie in Breda. Naast veilingdirecteur was hij in Beverwijk ook nog directeur van het r.k.-kerkkoor en heeft hij een aantal ja ren zitting in de gemeenteraad gehad. Tweede damesteam promoveert Twee teams van de handbalvereniging „IJmond" boekten zondag verrassende re sultaten: de IJmond I-heren versloegen lei der Sport Vereent I uit Utrecht en het tweede damesteam won maar liefst alle promotiewedstrijden zaalhandbal en ging hierdoor naar de tweede klasse. In de Alkmaarse veilinghal ontmoetten de IJmond 2-dames de kampioenen van de andere derde klassen. Tegen Vrone 2 werd na een aanvankelijk gelijk opgaan de strijd een 4-0 overwinning behaald. Een 2-0 zege was het resultaat tegen Con Zelo, waarbij zowel voor als na de rust eenmaal werd gescoord. Ook de derde wedstrijd resulteerde in een overwinning, want de IJmond-aanvalsters doelpuntten driemaal en doelverdedigster L. Blom hield ook nu haar doel schoon (3-0). In de zeer belangrijke wedstrijd van de heren IJmond I tegen het Utrechtse Sport Ver eent bleek de thuisclub zich weinig van de reputatie van de leidende ploeg aan te trekken. IJmond zette althans het Sport Vereent-doel meteen onder zware druk. De andere uitslagen waren: Meisjesas piranten: IJmond C—TYBB A 0-7; Jon gensaspiranten: IJmond AConcordia A 2-3. Een vlotte jaarvergadering heeft de le den van de r.k. begrafenisvereniging „St. Barbara" zondagmiddag in het St. Jo zefhuis aan de Banjaertstraat geruime tijd beziggehouden. Het bleek dat de vereniging weliswaar in ledental weer was toegenomen maar dat het aantal leden nog lang niet opwoog te gen de omvang van de parochie. Een summier kasverslag toonde een ba tig saldo aan; het jaarverslag van de se cretaris, de heer Tekamp vermeldde het overlijden van negen leden en een toene ming met dertien nieuwe leden, zodat hun aantal thans 229 bedraagt. De bestuurs verkiezing gaf geen moeilijkheden. De he ren J. H. Tekamp, secretaris; E. J. Kra mer penningmeester en G. B. van Roon, commissaris werden bij acclamatie her kozen. Tijdens de rondvraag werden enige in terne kwesties behandeld. Zondagmiddag is een jongetje van on geveer drie jaar in het vijvertje bij de Bethlehemkerk in IJmuiden gevallen. De heer R. van Keyzerswaard uit Hilversum die juist voorbij wandelde, heeft het knaapje, dat nogal water binnen had ge kregen, uit het water gehaald. Het proes tend en huilend kind werd daarna aan de inmiddels toegenslede ouders toever trouwd. Zaterdag was in de vijver voor het ge bouw Cultureel Centrum een ander kind te water geraakt. Twee chauffeurs snel den onverwijld te hulp om de kleine dren keling te redden, die er met natte kleer tjes en veel schrik van af is gekomen. Later zijn ter plaatse twee zilveren gul dens gevonden, die mogelijk van een dei- redders zijn. In elk geval kan de recht matige eigenaar zijn geld terug ontvan gen van de heer J. Smit, gebouw Cultu reel Centrum te IJmuiden. Meester C. G. E. Henning, die vijftig jaar de n.v. Reederij v.h. Gebr. Goedkoop heeft gediend en laatstelijk machinist was on de Wouter Goedkoop heeft zaterdag af scheid genomen. Meester Henning reci pieerde in hotel „Royal" aan de Kenne- merlaan in IJmuiden. Hij werd danig in de bloemetjes gezet en mocht heel wat mooie geschenken in ontvangst nemen. De heer L. W. J. H. Goedkoop overhan digde de scheidende machinist een ge schenk onder couvert; mevrouw Henning kreeg een prachtige ruiker bloemen. De heer Goedkoop waardeerde het werk van de heer Henning zeer en vond het, pret tig dat ,,de meester" het zo lang bij de rederij had uitgehouden. Onder de vele cadeaus die onder meer door het perso neel van de havendienst, Wijsmuller, ver scheidene oud-sleepbootkapiteins en het personeel van Goedkoop werden aangebo den bevond zich een prachtige kleurenfo to van de Elisabeth Goedkoop met de Oranjefontein op sleeptouw. De achtjari ge Leen Groen bood het cadeau van het personeel van Goedkoop aan. Onze mede werker, de heer Arie van der Veer, was resent met een prachtig fotohoek. De re ceptie werd zeer druk bezocht. Het is Watervliet I wederom niet gelukt om op het Amsterdamse grindveld van DDV I te winnen, hetgeen in hoofdzaak wel te wijten was aan het feit, dat de Velse naren wegens het ontbreken van mevr. T. v. d. Wateren-Waagmeester, mej. B. Hessen en de heren W. Berghuis en J. van Dijk, voor wie invielen de dames N. Bak ker, I. Waagmeester en de heren J. van Ladesteyn en A. Verkerk zeer waren ge handicapt. Een omzetting in de opstelling werd een tasten naar de juiste combinatie hetgeen uiteraard het Watervliet-samen- spel nadelig beïnvloedde. Gezegd moet worden dat de invallers hun uiterste best deden en uitstekend speelden. In de eerste speelhelft ontwikkelde zich een snelle, ge lijk opgaande strijd. Wel nam de thuisclub geregeld een voorsprong, maar tot drie maal toe liepen de Velsenaren de achter stand in, waardoor de rust met 4-3 voor DDV inging. Na de hervatting liep DDV hard van stapel en door plaatsfouten bij Watervliet boekten de Amsterdammers heel wat succes. Echter was de aanvals- afwerking slecht verzorgd en miste DDV zelfs vier strafworpen. Tegen de verhou ding in maakte Watervliet gelijk (4-4), doch na de vakwisseling kreeg de thuis club het geluk aan haar zijde. Twee af standsschoten waren evenzoveel doelpun ten (6-4) en het werd eerst nog 7-4, voor dat mej. Kloosterman 'een strafworp be nutte (7-5). Een kleine kans bij de paal was voor de thuisclub voldoende om de afstand te bewaren (8-5), die pas in de laatste minuut werd ingekort (8-6). De doelpunten van Watervliet werden gë- maakt door mejuffrouw Kloosterman, D. v. Ladesteijn (2x), J. v. Ladesteyn, M. Veerbeek en A. Verkerk. In Haarlem kon de strijd op het zware Auroraveld pas beginnen, toen Watervliet 3 na een half uur wachten een compleet Aurora 3 tegenover zich kreeg. Dit wach ten had de Veisense ploeg kennelijk uit de concentratie gehaald, zodat Aurora met de rust al een 4-0 voorsprong had. Na de hervatting scoorde Aurora nog eens (5-0), voordat B. v. d. Berg en L. Wassenaar de stand op 5-2 konden brengen. Sportief was, dat een Aurora-damei nadat een Water- vliet-speelster wegens een blessure was uitgevallen buiten de lijnen ging staan. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433—435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN De drie hockeyverenigingen in Velsen en Beverwijk hadden maar een betrekkelijk klein inhaal- en bekerprogramma af te werken. Enige in verband daarmee vast gestelde vriendschappelijke wedstrijden konden door de regen geen doorgang vin den. Bij Scheybeeck gebruikte men de elftal len-vrije zondag om wat onderling te spe len. Zaterdagmiddag alleen werd een com petitie-inhaalwedstrijd gespeeld. Schey beeck kwam in het veld tegen Adelborsten, welke Helderse ploeg met vier-nul zege vierde. Met de rust had Adelborsten een voorsprong van een-nul. Na de rust voeg den zij er binnen vijf minuten drie doel punten aan toe toen een omzetting in het Scheybeeck-team geen beste verbetering bleek te zijn. Eechtrop gaf goed partij tegen BMHC III en won in Bloemendaal met drie-nul. Theoretisch hebben de Eechtroptenaren nog een kleine kans op het afdelingskam pioenschap. De hattrick was wederom het werk van Hans Groen, die een dezer doel punten uit een strafbully maakte. Voor de Onderbond-competitie verloor Eechtrop VI in het Heemsteedse sportpark met zes-nul van Alliance IV. Zandvoort en Eechtrop, waarvan de tweede dameself tallen elkaar op Duintjesveld in Zandvoort ontmoetten, speelden een gezellige vriend schappelijke partij hockey waarbij men het doel van een wedstrijd, het maken van doelpunten, door de gezellige sfeer vergat. Eechtrop heeft voor de hockeyloze pe riode van enige weken geleden een teken wedstrijd voor de in twee leeftijdsklassen ingedeelde jongeren gehouden. Bij de jong- sten ging R. Verkerk en bij de oudsten H. Roest met de eerste prijs strijken. Tijdens het bezoek van „Preusschen" uit Duisburg in 1958 aan Eechtrop hebben ook leden van de Zandvoortse hockeyclub aan een toernooi deelgenomen. Thans zijn enige Zandvoortse hockeyers uitgenodigd met de Paasdagen het tegenbezoek van Eechtrop aan Duitsland mee te maken. Op de velden van Strawberries aan de Driehuizerkerkweg werden maar drie wedstrijden gespeeld. Deze drie wedstrij den hadden uitwedstrijden moeten zijn, maar de velden der tegenpartijen lieten spelen niet toe. De enige dameswedstrijd ging tussen Strawberries II en AMVJ I om de Amsterdambeker. De thuisclub stel de verdere bekerdeelname veilig door met een-nul in deze strijd te zegevieren. Els Rooymans nam der traditie getrouw het enige doelpunt voor haar rekening. Uit blinksters waren Beb van der Hoff-van Malsen en doelverdedigster Tiny Vlot. Voor de tweede-klassecompetitie kruis ten Strawberries II en BMHC V de stick. Afwisselend overwicht der beide ploegen leidde niet tot doelpunten. Voor de competitie der vierde klasse E ging de strijd tussen Strawberries IV en BMHC VIII. BMHC nam een voorsprong door H. Bijvanck waarna A. Parson voor de thuisclub gelijk maakte. Na de rust zorgden Van Dok (uit een doelworsceling na een korte hoekslag) en John Everts voor de twee doelpunten die BMHC met drie-één de zege brachten. Strawberries' dames-veteranen komen donderdagmid dag in de strijd tegen en bij Alkmaar. Tijdens de halfvasten trokken grote groepen gekostumeerde schoolkinderen door Parijs. Een opname van de stoet op de Place d'Etoile met de Are de Triomphe op de achtergrond. Donderdag, bij een grote aanvoer, lag de prijs van de rondvis ongeveer op de helft van de maandagprijs. Regels kabeljauw brachten 60 op, terwijl de kisten kabel jauw ongeveer voor 80 verkocht werden. Jumbo's, die woensdag nog een goede 80 opbrachten zakten donderdag weg tot be neden de 40. Ook de braad, die maandag rond de 50 lag, kon donderdag maar nauwelijks de helft opbrengen. Als er woensdag nu een paar schepen meer aan de markt waren geweest, en donderdag wat minder, dan zou dit de handel zeker ten goede zijn gekomen. De Belg heeft in de afgelopen week veel vis afgenomen. Vooral kabeljauw ging er naar onze zuiderburen. Daarnaast een be hoorlijk kwantum schelvis, en wat schol. Ook de tonguitvoer naar België is een zeer behoorlijke ruggesteun voor de vis sers. Vooral de halfpondjes zijn een zeer gewild artikel. Engeland bleef vaste klant voor de grove schol. Vrijdag, bij een goede aanvoer, wa ren de prijzen van de Noordschol bepaald hoog (zetschol tot 65, schol 1 een goede 55, middel schol 40 en grote schol 35). Zaterdag zakte de prijs wat bij een aan voer van een 1500 kisten schol. Doch de vrijdag gekochte schol zat toen al op de boot. De aanvoer van koolvis was beduidend minder dan in voorgaande weken, en de prijs ging dus met sprongen omhoog: hij lag uiteindelijk tweemaal zo hoog! Frankrijk en Italië bleven goede klanten voor de tong 1 en tong 2, al zag men enige dagen grote prijsverschillen tussen begin- en sluitprijs; verschillen zelfs van 0,60 per kg. Doch zaterdag, bij een aanvoer van een kleine 30.000 kg bleef de prijs vast, met 3,20 voor de lappen, even f 3 voor de grootmiddel, 3,30 voor de half pondjes en tong l, terwijl de slips opliepen tot 3 per kg. Aangevoerde haring en makreel bleven van wisselende kwaliteit en (dus) prijs. Goede kwaliteit haring bleef vast rond de 25, terwijl de beste makreel ook onge veer deze prijs opbracht. Er kwam nog wat Breskens-haring aan de markt, die rond de f 20 opbracht, terwijl de kleine haring verkocht werd voor 12 tot f 15. Het was jammer, dat de aanvoer van braad eerst donderdag loskwam. Daarvoor zat de binnenlandse handel met te dure vis, dus een hoop zorgen. Wijting begon maandag eveneens hoog, om tegen het ein de der week weg te zakken tot f 15. Joop Fijen, die zich destijds in Storm vogels deed kennen als een prima rechts half, is vrijdagmiddag in Nieuwstad (Lim burg), waar hij zich als arts gevestigd had, op 53-jarige leeftijd overleden. VELSEN MAANDAG 9 MAART Thalia: „Stopover Tokyo", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14—16.30 uur. Da Costaschool, Velsen-Noord: Vergade ring N.C.V.B.; spreker ds. D. W. Veld kamp, 20 uur. Heidestraat 45: Expositie „Felison", 19 21 uur. DINSDAG 10 MAART Thalia: „Stopover Tokyo" 20 uur. Rex: Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 1416.30 uur. Heidestraat 45: Expositie „Felison", 19 21 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstraat. Beverwijk agenda HAANDAG 9 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „In de greep van de wildernis''. Luxor Theater, 19.30 uur: „Quo Vadis". (Eén voorstelling.) W.B. Theater, 20 uur: „Lafayette Esqua- drille". Terpsichore, 20 uur: Oprichting afdeling Vrouwenbond van het N.V.V Het Centrum, 20 uur: Verkiezingsverga dering Partij van de Arbeid. DINSDAG 10 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge varen der Jungle". Luxor Theater, 19.30 uur: „Quo Vadis". (Eén voorstelling).

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9