Fietsenmaker bouwde kerkorgel op een rommelzolder SPIJKERBROEKEN Leo Binkhorst (DCIJ) kampioen tweede klas Kennemerland Havenberichten Ontslag van bemanning VL 131 was niet rechtmatig IJmond-agenda 7.50 3.95 MM I £uxa$Cex Song festival WiuWa Wasmachines - Centrifuges Eerste grote optreden van Jazz-sociëteit Neem geen risico JCeizei 7 Stille Omgang huldigt 45 jubilarissen Velser basketballers win nen van Haarlems HOC 2 Tweede twaalftal DKV lijdt nederlaag Zeven stembureaus in Castricum Hoge onderscheiding Rode Kruis voor J. Tervoort PRESIDENT ROTTERDAMSE RECHTBANK: LOENDERSLOOT Aanbesteding 122 woningen in Meerestein Nederlaag voor VTC Gronings toneel Beslissing kan deze week al vallen J. Groot wint competitierit van „Kennemerland" Nu ook vrouwenbond N.V.V. in Beverwijk Eerste viooltjes Aanvoer Ons Belang van weinig belang Extra forensentrein van Castricum af DINSDAG 10 MAART 1959 Op enige barragewedstryden na is het voortoernooi om het persoonlijk damkam pioenschap van Kennemerland geëindigd. In de hoofdklasse zullen de volgende spelers om de titel van Kennemerland spelen: P. Belien, II. Willemse, W. van Leuffen (allen damclub St. Bavo te Heem stede), ir. M. Krygsman, Theo Tielrooy (DCIJ), J. Bus (IIDC) en II. J. van Berk ('t Oosten). De spelers J. Belien, J. H. Meu- re en II. Schuringa moeten uitmaken wie beslag mag leggen op twee plaatsen. Aan deze finale zal ook H. Laros deelnemen. De uitslagen luiden (laatste ronde): Hoofdklasse A: Abe de Jong wint van A. Douma; Nico Blom remise met J. H. Willemse; P. Belien remise met ir. M. Krijgsman; P. v. d. Berg wint van H. G. Teunisse. Eindstand uit acht partijen: P. Belien 11, ir. M. Krijgsman 10, J. H. Willemse 9, A. Douma, Abe de Jong, M. G. Teunisse, allen 8, J. Warmerdam 7, Nico Blom 7, P. v. d. Berg 5. Hoofdklasse B: J. Bus wint van H. J. van Berk; W. Roest verliest van W. van Leuffen; O. van Dijk remise met H. Be lien. Eindstand uit zeven partijen: J. Bus 13, Berk 10, v. Leuffen 10, O. van Dijk 7, M. Belien 5, C. Schelfhout 5, C. Belien 3, W. Roest 3. Hoofdklasse C: Theo Tielrooy remise met J- Draayer; J. Belien remise met Meure; L. Visser wint van H. J. Rozijn; H. F. Schuringa remise met J- Poppen. De stand is: Theo Tielrooy 13, J. Belien, J. H. Meure, H. -J. S uringa, allen 9, J. Drayer 8, J. Poppen, J. van Straten 7, L. Visser 6, Rozijn 3. Eerste klasse De uitslagen van de laatste ronde van de eerste klasse volgen hier. Eerste klasse A: F. Langeveld remise met A. Masteling; H. Le Noble remise met L. J. v. d. Werf; A. Koster remise met W. Persoon; Th. Bot remise met C. Draayer jr. 1—1. Eindstand uit acht, partijen: F. Lange veld 12, M. Le Noble 12, Th. Bot 9, C. Drayer 9, J. M. Jansen 7, W. Persoon 7, A. Koster 6, A. Masteling 4, L. J. v. d. Werf 4. De afgebroken partij Jansen—Masteling werd gewonnen door Jansen. De spelers Langeveld en H. Le Noble hebben zich de finitief geplaatst. Wint Jansen, dan moet hij met Bot en Drayer uitmaken wie aan de finale mag deelnemen. Eerste klasse B: Th. van Wort met W. Roest, afgebroken; A. Hoekema verliest van J. B. ter Haak; A. F. Leuffen verliest van N. v. d. Meer; J. Oorthuis verliest van F. J. Ipenburg; H. Diemei remise met Varno Morseld. Eindstand uit negen partijen: Haak 15, Morseld 13,'N. v! d. Meer, Hoekema, A. F. Leuffen, allen 9, W. Roest 7, Van Wort 6, Ipenburg 6, H. Diemei 2. Advertentie voor Heren v.a. voor longens v.a De nieuwste soorten, de grootste sortering S[)ccnt,il/;i:iK - sctlorl 190S Kennemerlaan 61 - IJmuiden Maandagavond heeft in het St. Jozef huis te Velsen-Noord de jaarlijkse bijeen komst van de Stille Omgang plaats gehad. Uit het kasverslag van de heer J. Hars- veld bleek dat er een batig saldo was van 41.53, hetgeen iets minder is dan vorig jaar. Zaterdagnacht wordt de bedevaart gemaakt naar ,De Papegaai", de r.-k. kerk aan het Spui. De wandelaars vertrekken 's avonds om tien uur, de fietsers 's mor gens om half één van het Jozefhuis. De autobussen vertrekken van de parochie kerk af om half twee 's morgens om te half drie de bedevaartgangers, samen met de Santpoortse afdeling, in Amsterdam af te zetten. De bedevaartsmis begint te kwart voor vier en om zes uur wordt de terug tocht aanvaard. Bij de bestuursverkiezing zag de heer J. Harsveld zich herkozen. Hoewel in de oor log alle afdelingsbescheiden verloren gin gen, kon, zij het met moeite, een lange lijst van jubilarissen worden samengesteld. Langer dan veertig jaar lid zijn: de heren P. Mooy, J. H. Tekamp, W. Aardenburg, A. W. Bakker, W. Bouchier, J. H. Eyman, G. Duin, H. C. Eyman, A. J. Harsveld, Th. Harsveld, Q. Kramer, J. Kroon, F. A. Kuy- pers, A. P. Mooy. J. Mooy, P. v. 't Padje, G. B. v. Roon. C. Rozemeyer, N. J. Ruyter, A. Harsveld, M. J. Schoorl en J. H. Stam. Drieëntwintig leden kregen een fraai diploma. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Lubox van Teignmouth: Espevaer. Bergen: Dotterel, Liver pool; Hoogvliet. Cork; Hector, Bremen: Castor, Kotka. hout voor Velsen; Kurt Arlt, Rotterdam; Orion, Hamburg; Bolt, Oslo; Warrna, Kotka, cellu lose voor Velsen; Grebbestroom, Liverpool; He melingen, Londen, laden Hoogovens; Stut.tgard, Antwerpen; Christian Russ, Norfolk, kolen lossen Hoogovens; Pontoporos, Vietnam; Trude K, Rot terdam; Vygosero, Mant.vluoto; Congo, Leixoes; Oranjeborg, Mantyluoto; Margriet L, Aarhus; Aralizz, Vasteras, erts lossen Hoogovens; Rifel, Kotka; Pergo, Rotterdam, laden Hoogovens; Twee Gebroeders, Rotterdam, zout laden IJmuiden. Dinsdag kwamen In IJmuiden aan: Hada 2 van Swansea: Solon, Antwerpen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Thaletas naar Algiers; Noordkaap, Bohus, zout van IJmui den; Boskoop, La Guayra; Stella Danielssen, Gent; Netherlands Coast, Rotterdam: Kaap Sint Vincent, Halbaek; Yewforest. Swansea coils van IJmui den; Gasaterkerk, Vlissingen: Laarderkerk, Rot terdam; Espevaer, Haugesund: Wexford, Boston, stijfsel en stroop van Wormerveer. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Lubox naar Gent; Hirondelle. Harlingen: Amelie Thyssen. Kirkenews; Anna Elisabeth. Rotterdam, ledig van Hoogovens; Bauta, Londen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De KNC-ers Haak en Morseld hebben zich in de finale geplaatst. W. Roest heb ben zich in de finale geplaatst. W. Roest heeft de beste kansen omdat hij nog een partij tegen Diemei moet spelen. Leo Binkhorst kampioen Door zijn laatste partij in de finale te winnen van de HDC-er De Groot is het de 24-jarige Leo Binkhorst van Dam Club IJmuiden gelukt kampioen te worden van Kennemerland. Met De Groot zal Leo vol gend jaar in de eerste klasse mogen uit komen. Voorzitter Gomes van DCIJ zal met Lammers uit Hillegom een match van drie partijen spelen om de derde promotie plaats. Eindstand: 1. Leo Binkhorst 3 3 0 0 6 2. J. de Groot 3 2 0 1 4 3. W. Gomes 3 0 12 1 4. S. Lammers 3 0 12 1 Op de huldigingsavond van DCIJ kreeg ook Leo Binkhorst bloemen aangeboden ter gelegenheid van het succes dat hij had behaald. Het tweede tiental van DCIJ kreeg uit handen van de district-bondsse- cretaris, de heer Meure, voor het behaalde kampioenschap in de tweede klasse een prachtige beker die door captain Gomes in dank werd aanvaard. Advertentie a Jss K busn 0 1 m 11 OFF. DEALER MARKTPLEIN Het is de Velser basketbalvereniging Exercitia gelukt ook HOC 2 aan de zege kar te bi.'.den, al was het verschil in de eindstand miniem: 21—22. Bepaald groots was het vertoonde spel niet. Integendeel, aan beide kanten werd slordig met de kansen omgesprongen en daardoor was de doelpuntenfabrikage gering. Vrijwel de gehele wedstrijd hebben de Velsenaren een voorsprong gehad: van 57 naar de ruststand 1013. In de tweede helft toonde HOC zich strijdlustiger en na acht minuten hadden de Haarlemmers zelfs een 1615 voor sprong. Met soms aardige combinaties vochten daarna de twee partijen om de zege. Exercitia scoorde tenslotte juist één punt meer: 2122y f - tjóoK si De Velser topscorers waren Henk Here mans (6 punt) en Han Vermaak (6). Voorts scoorden F. Allan en Chr. Grootveld res pectievelijk 5 en 3 treffers. Het eerste twaalftal van de christelijke korfbalvereniging DKV had wegens ter reinafkeuring een gedwongen rustdag. Het tweede twaalftal trok naar Amstelveen om daar voor de tweede maal binnen acht dagen CSC A II te ontmoeten. Ook nu konden de IJmuidenaren het niet bol werken. Het werd een 63 nederlaag. In de belangrijke wedstrijd tussen DKV jun. A en SDO jun. A namen de Hille- gommers al spoedig de leiding en het heeft heel lang geduurd vooi-dat mej. Bak kernes de partijen op gelijke voet wist te brengen (11). Door deze uitslag is er dus nog geen beslissing gevallen, en zullen beide teams in hun laatste wedstrijden moeten uitmaken wie zich kampioen zal kunnen noemen. Verrassend was het 00 gelijke spel van de junioren B in Nieuw-Vennep tegen KIOS jun. B, dat tot nog toe nog geen enkel verliespunt had geleden. Postkantoor verbouwd De verbouwing van het hulppostkantoor in Velsen-Noord zal vermoedelijk deze week al tot 'n goed einde worden gebracht. De postdienst ging tijdens de verbouwing gewoon door. Het eigenlijke kantoor is nu naar de voormalige achterkamer ver plaatst, waar een modern lokettenfront aan de wachtruimte grenst, die nu zeker tweemaal zo groot is geworden. Advertentie EEN BEETJE, Teddy Scholten PIOVE (Bambina), Willy Alberti LI PER LI, Willy Alberti of Teddy Scholten SUCCESSEN VAN NATIONALE FINALES. Hoe is de uitslag van de finale te Cannes Wie ons de juiste voorspelling bezorgt van de volgorde der eerste vijf. kan de winnende plaat gratis afhalen. Deponeer uw voorspelling voor woens dagmiddag a.s. 6 uur bij MUZIEKHANDEL TOONAANCIViNO WIJK AAN ZEEëRWEG 45 IJMUIDEN (O.) - Telefoon 7127 In Castricum zijn er voor de komende verkiezingen 6631 stemgerechtigde kiezers die verdeeld over zeven stembureaus hun stem moeten uitbrengen. Deze stembureaus zijn: 1. hotel De Rustende Jager; 2. holel Roozendaal; 3. Christelijke Kleuterschool achter de Maranathakerk; 4. hotel Amme- raal; 5. gymlokaal o.l. school te Bakkum; 6. hotel Borst te Bakkum en 7. Aula van de St. Gerardusschool. Door burgemeester C. F. Smeets van Castricum is hedenmorgen in het gemeen tehuis de Landsteiner penning in brons uitgereikt aan de heer J. Tervoort. De heer Tervoort ontving deze onderscheiding om dat hij via de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Roode Kruis vijftien maal als donor bloed beschikbaar had gesteld. NOTERINGEN BEVERWIJK Spinazie 7686: rabarber 3389; was- peen 1228; witlof 3864; prei 1233: boerenkool 2034; spruiten 33103; groene kool 818; rode kool 716; peen 48; uien 210. Het ontslag van de gehele bemanning van de logger VL 131 „Petronella" na bin nenkomst in de vroege morgen van 7 ja nuari in de haven van IJmuiden heeft tot een belangrijke beslissing in kort geding geleid. Dit blijkt uit een verslag In „Ons Bestek". De president van de Rotterdamse recht bank heeft namelijk bepaald dat het loon in elk geval moet worden doorbetaald. Hij bleek allerminst gesticht over de handel wijze van de visserijmaatschappij „Vlaar- dingen". Onder de bemanning van de „Petronella" bevonden zich opvarenden, die al jaren bij genoemde rederij hebben gevaren, één van begin 1951 af. Op 7 januari werden zij onder dankzegging voor de bewezen dien sten ontslagen, omdat de schipper er mee pp wilde houden en zijn vervanger een 'eigen bemanning zou meebrengen. De bemanning heeft op grond van het B.B.A. 1945 geprotesteeerd tegen dit ont slag, en de Centrale van Zeevarenden stel de zich er achter. Men achtte de motive ring in het ontslagbriefje „dat wij (d.i. de reder) door ontslagname en ziekte van de schipper genoodzaakt zijn u ontslag te geven uit onze dienst" een drogreden. De CKV achtte de reder volledig aan sprakelijk. want hij had de nieuwe kapi tein kunnen aanstellen onder voorwaarde van handhaving van de bestaande beman ning. Hij is er nog steeds niet achter, dat mensen geen baaltjes meel meer zijn", zegt de fedactie van Ons Bestek, het CKV-blad, „gebleken is. dat het ontslag al voor de laatste reis was bekokstoofd". Advertentie Micle - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden Op de rommelzolder van fietsenmaker Johannes van den Bos in Bruinisse op Schouwen-Duiveland staat een groot kerkorgel. Temidden van hoog opgetaste fiets banden en stapels kisten. Een echt kerkorgel, dat de rijwielhandelaar zelf daar heeft opgebouwd en dat hij zijn eigendom mag noemen, ,,'t Was eerst eigenlijk niet de bedoeling," aldus Van den Bos, „maar de kerk heeft me er mee laten zitten Johannes van den Bos is het slacht offer geworden van een oude ker kelijke kwestie; de vraag zoals die nog leeft in de Oud-Gerefor meerde Kerk, waartoe hij be hoort of er in het Godshuis een muziekinstrument thuis hoort. De gemeente had zich er al lang mee verzoend, dat zon dags op een har monium de kerk zang werd bege leid. Maar Johan nes ontdekte te laat dat er tussen een harmonium en een groot kerk orgel een aanmer kelijk verschil be staat. Johannes van den Bos is een van de twee organisten op het harmonium in de Oud-Gerefor meerde Kerk van Bruinisse. Een groot organist is hij nooit geweest en ook nu nog kan hij nauwelijks noten lezen. Maar hij kreeg de meeste ko ralen en psalmen zo goed onder de knie, dat in het vissersdorp werd gezegd: „Die Johannes kan d'r wat van!" Zo belandde hij achter het harmonium van zijn kerk. Maar elke organist verlangt op den duur naar een echt kerkorgel. Daarom gaf de fietsenmaker zijn ogen en oren goed de kost. En op een gemeente-avond vroeg hij het woord: „Ik heb een kerkorgel op de kop getikt," sprak hij triomfantelijk, „voor een spotprijsje. Van de Gereformeerde Maandagmorgen had in de Brandweer kazerne aan de Brink te Beverwyk de openbare aanbesteding plaats van 122 etagewoningen en 12 autoboxen in het uit breidingsplan Meerestein. Er waren 39 formulieren ingezonden en er werd als volgt ingeschreven: 1. Koop man Nieuwe Niedorp 2.100.000; 2. Vertel- man en Zn 2.080.000; 3. Van Werven Am sterdam 2.075.000; 4. Boelaerts, Amster dam 2.069.000; 5. Geel, Amsterdam 2.064.000; 6. Fa. Nederhorst, Nijmegen 2.055.000; 7. C. J. Strijk, Oegstgeest 2.030.000; 8. C. de Geus, Broek op Langen- dijk 2.012.000; 9. Van de Bend en Zn, Wassenaar 1.970.000; 10. Siemering, Wier den 1.942.000; 11. W. J. Vermeulen, Beesd en Hoeben, Naarden 1.930.000; 13. J. Bak ker en Van der Kuip 1.925.000; 15. Cats, Leeuwarden 1.920.000; 16. Muhlhausen te Nieuw Vennep 1.920.000; 17. Zuilen te Soest 1.907.890; 18. n.v. Miera te Velsen- Noord 1.890.000; 19. Van Beuningen Oss, 1.889.000; 20. Geveke, Leeuwarden 1.888.000; 21. A. F. van Loosbroek 1.887.000; 22. De Lange, Oegstgeest f 1.884.600; 23. Van Erne, Utrecht 1.882.000; 24. Martens, Leeuwarden 1.877.000; 25. Verberne, Tiel 1.870.000; 26. De Moei en Hermes, Alkmaar 1.855.000; 27. Van Veen, Utrecht 1.852.000; 28. W. v. d. Ley, Herwijnen 1.832.000; 29. Van Eek, Gameren 1.828.400; 30. H. M. van Evelein en P. Meijer, Beverwijk 1.824.000; 32. A. v. d. Pas, Heerde 1.820.000; 33. C. Wijnands, Amersfoort f 1.793.000; 34. R. van Baten burg, Amersfoort 1.790.000; 35. Biltho- vens Bouwbedrijf. Breda f 1.781.600; 36. M. Voor de eerste keer gaat de High School Jazz Society, die na het ter ziele gaan van de Velser Jazz Society is opgericht, een optreden in het openbaar geven. Voor heen heeft men enkele praatavonden georganiseerd op de h.b.s., die duidelijk maakten dat er onder de jeugd grote be langstelling voor de goede jazzmuziek be staat. Nu gaat men zaterdag een jazz avond verzorgen in het B.B.-gebouw. De Dawn Club Seven uit Bloemendaal zal dan Dixielandjazz ten gehore brengen. Te voren houdt de heer H E. Weinberg een lezing over jazz, die wordt geïllustreerd met muziek. Er zal ook een stereofonische weergave van jazzplaten worden gede monstreerd. De High School Jazz Society heeft nog meer grote plannen. Men is al in onder handeling met Rita Reys. Zij zal dan wor den begeleid door het trio Pim Jacobs (met de musicus van het jaar, Ruud Jacobs, aan de bas). Ook is men van plan het Zaans Rhythme Quartet uit te nodigen. Uitvoering ADO-gymnastiek Donderdag 19 maart houdt de Heems- kerkse gymnastiekvereniging ADO haar jaarlijkse demonstratieavond. Deze heeft plaats in het Marquette-theater. Ebbinge, Haarlem 1.708.000; 37. Gebr. Schram, Beverwijk 1.690.000; 38. n.v. v/h Gebr. Kingma te Leeuwarden 1.639.000 en 39. De twaalf Provinciën, Velsen 1.617.500. De begroting was f 1.678.300. Johannes van den Bos achter zijn zelfgebouwd kerkorgel, op de rommel zolder, waar hij naar hartelust speelt, met zwarte handen en in overall. Kerk in Kamperland, die moesten het kwijt omdat ze een nieuw kregen. Maar de ouderen schudden hun grijze hoofden en toen het op een stemming aan kwam, stond Johannes alleen. Geen orgel in de kerk. „Dan niet!" riep hij uit. „Dan houd ik het z.elf. Bij mij op zolder!" Maar dat was gemakkelijker gezegd dan gedaan. Het af breken in Kamperland was nog wel mee gevallen. Twee dagen had de demontage geduurd en toen lag het gehele instrument uit elkaar. Ruim vierhonderd pijpen en pijpjes. Enkele maanden geleden begon hij vol goede moed aan de herbouw. Temidden van de fietsbanden en velgen op de oude, krakende rommelzolder. 't Was er wel wat klein, maar daarvoor werd een oplossing gevonden. De blaasbalg verhuisde naar een andere hoek en de langste pijpen kwamen onder het orgel te liggen, verbonden met een plastic slang. Er moest een kast om de motor worden ge bouwd, omdat je anders verging van het lawaai. Maar daarna was alles dan ook in kannen en kruiken. Zegevierend zette Jo hannes zich in overall achter het tienspels klavier en begon te spelen. „De pedalen?" „Neen. daar kan ik nog niet mee overweg," zegt de nieuwbakken orgelbouwer. „Maar dat komt wel. Dagelijks oefent hij nu op zijn zolder. Zodra de dagtaak tussen rijwielen, brom mers en motoren is afgelopen, waagt hij de klim naar boven. Even de zwarte werk handen aan zijn overall afgeveegd en dan bespeelt hij de toetsen. Heel de Kerkstraat beleeft er plezier van. Want het volume van het orgel vooral als Johannes van den Bos alle registers opentrekt houd je niet binnen de dunne zolderwand. Het galmt door de dakpannen en echoot over de straat, waar mensen blijven staan. „Hoor, Johannes speult weer". Zonder pe dalen, in overall en met zwarte handen. Maar hij geniet. En als de kerk van Bruinisse van haar oude standpunt terugkomt en alsnog dit orgel wil kopen?" Dan zullen ze een flink bod moeten doen." is het besliste antwoord. „Voor de prijs waarvoor ik het eerst heb aangeboden, doe ik het absoluut niet meer. Dan houd ik het liever zelf." De president ging geheel voorbij aan het door de rederij gedane aanbod de opvaren den veertien dagen op de schuur te doen werken. Dit soort arbeid vond hij, gezien de grote achteruitgang in beloning, niet passend. Hy wilde zeker niet in kort geding de reder niet gelasten de opvarenden op hun oude schip te herplaatsen. Op grond van de overweging, dat, waar geen ontslag vergunning was verleend, de dienstbetrek king geacht moest worden voort te duren, bepaalde hij, dat het loon in ieder geval moest worden doorbetaald. Het juiste loonbedrag moet worden vast gesteld aan de hand van de besomming, welke het schip thans maakt. Een voor lopige beschikking werd getroffen tot be taling van een bruto loon van 100. per week. Hiervoor behoeft geen arbeid te worden verricht, die niet gelijkwaardig is aan die op de logger VL 131. VTC 1 heeft in de afgelopen week de eerste nederlaag van dit seizoen te incas seren gekregen en wel van het zeer sterk spelende Rapidity 3. VTC 2 was op bezoek bij Hotac 2 en kreeg ook al een nederlaag te verwerken. Dekker en Noorman konden beiden een punt scoren door respectievelijk Akker boom en Van Maanen te verslaan, terwijl Koster met drie nederlagen genoegen moest nemen. Het dubbelspel werd in het voordeel van VTC besloten, zodat de 7—3 eindstand ten gunste van de gastheren uit viel en zij zich hiermede op de bovenste plaats van de ranglijst konden handhaven. VTC 3 heeft in de uitwedstrijd tegen KKTVU de winst niet kunnen grijpen en moest de eer aan hun tegenstanders laten. Bos, die door ziekte verhinderd was, werd op uitstekende wijze vervangen door Ba- nis, die evenals De Waal kans zag Laar hoven te verslaan. Snelders bracht twee overwinningen op zijn naam maar moest in Laarhoven in twee sets zijn meerdere erkennen. Het dubbelspel viel ook al ten gunste van RKTVU uit zodat dus de eind stand 64 werd. VTC 4 is het enige herenteam van VTC dat deze week een overwinning kon boe ken en wel op Hotac 5. Banis, Keemel en Voogt wonnen hun drie partijen en moes ten slechts het dubbelspel verloren laten gaan zodat zij dus een 91 eindstand be reikten. VTC 5 en 6 moesten beiden met een 91 nederlaag genoegen nemen van respectie velijk VGZ 2 en Oranje Zwart 4. Beide teams konden de eer redden door het dub belspel op hun naam te brengen. Het eerste damesteam heeft een mooie overwinning op Te Zaanen behaald en kon door dit resultaat zich in de bovenste regionen van haar afdeling handhaven. Mevrouw Koster schijnt over haar inzin king heen te zijn want door haar sterk aanvallend spel bracht zij drie overwin ningen op haar naam. Mejuffrouw Van Duyl scoorde ook drie maal maar mevrouw Goossens die anders behoorlijk partij geeft kwam er niet aan te pas en moest dan ook drie maal de eer aan haar tegen standers laten. Het. dubbelspel was na veel spanning voor Te Zaanen zodat de 64 stand in het voordeel van VTC bereikt werd. VTC 2 en 3 hebben het weekeinde ook al met slechte resultaten afgesloten en konden 't tegen respectievelijk Ready 1 en Togido 2 niet tot winst brengen. Beide teams werden met de sprekende cijfers van 91 verslagen. De vereniging vooi Groningers en Dren ten in Beverwijk „De Hongsrug" geeft za terdag 21 maart een toneelavond in ge bouw ,,'t Centrum". Opgevoerd wordt „Mien vrund de perfester", volgens het programma „een blied spuitje ien drei bedrieven" door Herman van der Veer. De volleybalcompetitie Deze week zullen in de verschillende af delingen van het IJmond volleybal de kampioenen bekend worden. Vooral bij de heren in de eerste klasse zal het er wel om spannen. Groot zal de belangstelling zijn bij de woensdagavond te houden wed strijd in het IJmuidense Gymnasium tus sen Sportbond 1 en Typhoon. De ploeg die verliest maakt geen kans meer op de kampioenstitiel. Als sluitstuk wordt dan zaterdagmiddag in de ULO aan de Plan tage de wedstrijd Tyfoon 1—VCY 1 ge speeld; de Beverwijkers zullen hun huid wel zo duur mogelijk verkopen. Zo staan twee belangrijke wedstrijden voor de vol leyballiefhebbers op het programma. Het verdere programma voor deze week luidt: Dames tweede klasse: dinsdag 19.30 uur Gymnasium IJmuiden: Sportbond 2 DEM 2. Heren tweede klasse: Dinsdag 20.20 uur: Sportbond3DEM 2. Heren eerste klasse: Dinsdag 21.20 uur: VCY 2— VCY 1; woensdag in Gymnasium IJmuiden 19.30 uur, heren eerste klasse VCK 1PSV 1; 21.20 uur: Sportbond 1Tyfoon 1. Dames eerste klasse: 20.20 uur: VCY 1Sport bond 1. Zaterdagmiddag om 3 uur in de ULO aan de Plantage in Beverwijk heren eerste klasse: Tyfoon 1VCY 1. Dinsdag 17 maart is het programma als volgt: Gymnasium IJmuiden 19.30 uur: VCK 2Sportbond 3 (heren tweede klasse); 20.20 uur: VGV 2Kennemers 3 (dames tweede klas): 21.10 uur: Sportbond 2DEM 1 (heren eerste klas). De derde competitierit van de Bever- wijkse rennersclub „Kennemerland" had het volgende resultaat: Klasse A: 1. J. de Groot 36 km in 1 uur en 10 sec.; 2. B. de Reus; 3. A. Lute. Klasse B: 1. P. Vleesman 36 km in 1 uui en 10 sec.; 2. M. Put; 3. W. Vleesman; 4. G. Herman. Klasse C: 1. G. Tabak 24 km in 39 min. en 13 sec.; 2. J. Castricum; 3. J. de Ruiter. Adspiranten: 1. B. Rasch 18 km in 29 min. 15 sec.; 2. H. Weeda; 3. G. Zonneveld. Junioren: 1. G. v. d. Winden 12 km in 19 min. 58 seconden. Advertentie Voor meer licht in uw foto's Stemt: alles op foto- en filmgebied KENNEMERLAAN 5 (bü de brug) In Terpsichore te Beverwijk is maan dagavond een afdeling opgericht van de Vrouwenbond van het N.V.V. Nadat me vrouw Simones-Pieters namens het hoofd bestuur een inleiding had gehouden over doel en wezen van de Vrouwenbond, werd het volgende bestuur samengesteld: me vrouw De Ruiter, voorzitster; mevrouw Joustra, Meidoornstraat 22 te Beverwijk, secretaresse; mevrouw Meinema, penning- meesteresse en de dames Honig en Kruiser bestuursleden. Nadat de installatie door mevrouw Si- monis was geschied, overhandigde de heer Jb. Honig namens de N.V.V.-Bestuurders- bond Beverwijk de penningmeesteresse een enveloppe met inhoud, om een begin met het afdelingswerk te kunnen maken. Hij sprak de wens uit dat er tussen de Vrou wenbond en de Bestuurdersbond altijd een goede samenwerking zal bestaan. Nadien werd nog het een en ander gezegd over het werk van de Vrouwenbond en de belang rijkheid van dit orgaan. Maandagmiddag werden aan de bloe menveiling de eerste plantenbakjes met violen aangevoerd. Er was al direct veel belangstelling voor deze primeur. Eén kistje bracht 2,30 op. „Pat Mat" schaakt weer In de onderlinge competitie van de Ken- nemer schaakclub „Pat Mat" werden de volgende uitslagen genoteerd: Kampioensafdeling: SuikerTijssen 10. Afdeling 1: ZoontjesSteeman 10; Zwart Steeman remise. Afdeling 1 en 2: Jans senZonneveld 01. Afdeling 2: Roden bergSoeteman 01; De HeerSauer 10; v. d. BergRodenberg 01. Afdeling 3: DoekesBeentjes 01; SteemanWes ter 10; RuiterDuin remise. Afdeling 4: KruyerVan Vuuren 01; Wortelboer Dingerdis 01; MolenaarVan Vuuren remise. De veiling van Ons Belang te Castricum had maandag weer niet veel te betekenen. Spruiten, boerenkool en peen was de sor tering en de kwaliteit van deze aangevoer de produkten kwam niet boven de middel maat. De prijzen waren in centen: spruiten 2373; kopspruiten 2330; boerenkool ll!/2—17; peen 8. Een extra forensentrein zal per 1 juni worden ingelegd des morgens te 7.37 uur vanaf Castricum. De N.S. hebben dit aan de Castricumse Forensenvereniging meegedeeld. Uiteinde lijk is dus gunstig beschikt op het door de vereniging herhaalde malen gedane ver zoek. Advertentie met uw elektrische installaties of ap paraten Heel veel elektrische installaties heb ben wij reeds verzorgd, vele zullen ongetwijfeld nog volgen. Heeft u dus storing aan uw installatie, gaat u ver bouwen of nieuw bouwen, maak dan gebruik van onze ervaring. Wij heb ben voldoende personeel om u vlot te kunnen helpen. WINKELPLEIN 1945 - TELEF. 4516 Landelijk erkend installateur (ook voor uw Neon instalaties). VELSEN DINSDAG 10 MAART Thalia: „Stopover Tokyo", 20 uur. Rex: Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14—16.30 uur. Heidestraat 45: Expositie „Felison", 19 21 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstr. WOENSDAG 11 MAART Thalia: Als dinsdag. Rex: „Dodenval in Dakota", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als dinsdag. Heidestraat 45: Als dinsdag. Nieuwe Kerk, Kanaalstraat: Chr. Oro- toriumvereniging „Looft den Heer" met „Matthaus Passion", 19.30 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van sociale zaken, 1012 uur. BEVERWIJK DINSDAG 10 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge varen der rungle". Luxor Theater, 19.30 uur: „Quo Vadis 2" (één voorstelling). Zeewykschool: Lezing Vrouwengroep Partij van de Arbeid. Stadhuis, Scheybeeck, 19.30 uur: Open bare gemeenteraadsvergadering. Kennemer Theater, 20 uur: Verkiezings vergadering C.P.N. WOENSDAG 11 MAART Bioscopen: Als dinsdag.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11