Popeyus versloeg De Ruyter en Soegard in Hilversum Nederlands militair elftal veel te sterk voor de Grieken GENIET RUSTIG VAN EEN BORREL Honkbaltraining begonnen wmammmmmm Degelijk spel bracht Die Raeckse de overwinning op OVC-ploeg Fa. B. ENGELENBERG Europese titelhouder stelde teleur en won maar net van zwakke Blanc Voorhoede was verrassend goed Pover spel van de overgangsklassers 13 Off. dealer: A-R.M. Canadese ijshockeyers versloegen Rusland Titelstrijd ijshockey in 1961 in Amerika Anglade op negen seconden achter leider Graczyk Tennis Tony Trabert traint de Belgische Davis-Cup- spelers De speeldata voor het kandidatentoernooi fijn als u iets in Huis hebt! Nederlands amateurelftal versloeg ADO Woornn^ (RCH) in het Nederlands amateurteam Kees Broekman reed in Hamar PHILIPS-ROXANE Funke's Roggebrood FUNKE Italiaanse studiebeurs voor Nederlandse cineast Uitbreiding van Zwolse schouwburg OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Zuidnederlandse Opera vormt een eigen ballet Dure goudhamster. DONDERDAG 12 MAART 19 5 9 De eerste voltreffer in het woensdag middag in Hilversum begonnen Europees kampioenschap driebanden werd gescoord door de voorzitter van dc KNBB, drs. J. J. van Vliet, die achtereenvolgens in het Frans, Deens, Spaans, Duis en Nederlands de negen deelnemers begroette. Geen won der overigens als men bedenkt, dat de heer Van Vliet directeur van een taleninstituut is.... maar het maakte een voortreffelijke indruk op de buitenlanders, die naar Hil versum waren gekomen. In de Koepelzaal van café De Karse- boom, hoe fraai ingericht en versierd ook, was het na een uur spelen bijna niet meer om uit te houden van dc hitte en allengs zag men steeds meer toeschouwers in hemdsmouwen de strijd volgen. De strijd was in de eerste ronde overi gens al interessant genoeg. Niet in de par tij tussen Renée Vingerhoedt en de Zwit serse debutant Jancques Blanc. Want de Zwitser kwam nauwelijks tot het peil van een tweedeklasser en kon de constant spe lende Vingerhoedt geen enkele tegenstand bieden. De Belg won dan ook in 59 beur ten (60—26). Wie zich had toegespitst op een herha ling van het spannende finaleduel in Breda tussen Herman Popeyus en Hennie de Ruyter kwam eveneens bedrogen uit. De Ruyter kon niet tot zijn normale spel ko men en zag Popeyus, die slecht was ge start, na de 20ste beurt langzaam uitlopen. In de volgende 17 beurten scoorde Popeyus 24 caramboles, die hem een behoorlijke voorsprong opleverden (3219). Een blun der van de arbiter, die een zuivere caram bole aftelde, bracht de Rotterdammer even uit zijn spel. De Ruyter profiteerde hier van $oor met een drie en een vijf na 39 beurten weer in een schootsafstand te ko men (3327). Het was zijn laatste stuip trekking in deze partij, want toen Popeyus over zijn teleurstelling heen was, won de Rotterdammer onbedreigd in 76 beurten (60—51). Het vuurwerk kwam in de partijen Sigu retDomingo en TiedtkeSoegard. De Franse kampioen had een voortreffelijke start (16 punten in 8 beurten), zakte daarna iets terug, maar leidde na 23 beurten toch met een verschil van 14 punten (3016). In de tweede helft van de partij waren de rollen echter omgedraaid. Domingo ging steeds beter spelen, kwam door eerst 13 punten in 6 beurten en daarna nog eens 13 punten maar nu in 5 beurten met een hoogste serie van 6 te scoren gelijk (4646). Siguret was zijn zekerheid kwijt, poedelde toen keer op keer en moest lijdzaam toe zien, dat Domingo in de 67ste beurt de partij uitmaakte, (5560). De grootste verrassing echter was het spel van de Deense debutant Soeren Soe gard, die de fantasierijke August Tiedtke op de voel bleef volgen: 2420 in 30 beur ten. Tot Tiedtke mei 11 punten in 5 beur ten na de 52ste beurt op fluweel leek te zitten (5037). Soegard, die een uitstekende techniek paart aan een gezonde vechtlust, kwam terug. Toen hij met beheerst spel na Advertentie T>,K-W- Au*© ',r-*©n 1000 met 5 ruime, comfortabele zitplaatsen, zeer fraai interieur en grote koffer ruimte. Diverse modellen geëxposeerd in onze showroom. Prijzen vanaf 6995. HOUTPI.EIN 21, HAARLEM Voor de finalepoulc van het toernooi om de wereld- en Europese ijshockeytitels werd woensdag in Praag de belangrijkste ontmoeting CanadaRusland gespeeld. De Canadezen speelden met hun „povverplay" 1e Russische tegenstanders met 31 van ;le baan. De tussenstanden waren 20, 0 en 11. De Verenigde Staten overrompelde met zeer sterk spel Finland. Het werd een over tuigende 10—3 zege. De tussenstanden wa ren 52, 20 en 31. Op het congres van de Internationale Jshockeyfederatie in Praag is de organi satie voor het wereldkampioenschap in '962 opgedragen aan de Ver. Staten. Er waren twee kandidaten, de V.S. en Cana- la, maar bij de stemming kregen de Ame- ■ikanen een duidelijke meerderheid: 28 an de 40 stemmen. Zwitserland kreeg het wereld- en Euro- lees kampioenschap in 1961 toegewezen. Dok Zweden had zich hiervoor aange meld, maar de afgevaardigde verklaarde lat zijn land de kandidatuur zou intrek ken ten gunste van de Zwitsers, indien Zweden dan het toernooi van 1961 zou krijgen. Met dit voorstel ging de vergade ring akkoord. de 63ste beurt 12 caramboles scoorde in 5 beurten nam hij zelfs de leiding (5254). Tot winst kwam de sympathieke Deen echter niet, want in dit geval won de rou tine van Tiedtke het van de nervositeit van de debutant. Tiedtke maakte in de "(3ste beurt de partij uit en Soegard mistte de nastoot en bleef op 56 staan. Herman Popeyus speelde 's avonds een prachtige partij tegen Soegard. Dc Deen had tot de 25ste beurt de leiding gehad (1917), maar daarbij kwam hij een weinig achter (2830) in 37 beurten. Toen begon Popeyus dc beslissende aanval. In de vol gende vijftien beurten maakte hij liefst 27 caramboles, ondermeer met series van vier en vjjf, en dit was de doodsteek voor Soe gard, die Popeyus in de 59ste beurt de par tij zag beëindigen (3860). Hennic de Ruyter verraste Domingo met zeer sterk spel zonder tot hoge series te komen. De Spanjaard daarentegen scoorde vijf series van vier, maar dit bleek toch niet voldoende te ?ijn want toen De Ruy ter in de 69ste beurt de partij uitmaakte bleef Domingo op 51 staan. Men zal terdege rekening moeten blijven houden met Bernhard Siguret. De Parijze- naar bewees woensdagavond, dat zijn ne derlaag tegen Domingo loch echt een ver gissing was geweest. Met series van 5, 9 (28ste beurt), 5, 4 en 7 (45ste beurt) ver pletterde Siguret de Duitser Tiedtke (41 60) in 50 beurten. Bepaald teleurstellend was het eerste op treden van Johan Scherz, die als titelhou der 's middags vrij was geweest. De Oos tenrijker kon in de partij tegen Blanc geen moment het vorig jaar in Cannes behaalde kampioenschap met het algemeen gemid delde van 0.902 waar maken. De Zwitser De deelnemers aan het Europees kam pioenschap in Hilversum: (v.l.n.r.): Do mingo (Spanje), Soegard (Denemarken), Popeyus NederlandVingerhoedt (België), Tiedtke (Duitsland), Siguret (Frankrijk), De Ruyter (Nederland) en Blanc (Zwitserland). Dc titelhouder Scherz ontbreekt. Hij was de eerste ronde vrij. daarentegen speelde heel wat vrijer dan legen Vingerho°dt. Hardnekkig verdedigde Blanc de voor sprong van enkele punten, die hij na 25 beurten had veroverd (1914). Na 70 beur ten was Scherz hem echter tot op 1 punt genaderd (5049). De serie van 3, waarmee Scherz 2 beurten verder de leiding over nam, bleek beslissend te zijn. Blanc kon plotseling geen antwoord meer vinden en bleef op 52 staan toen Scherz diep in dc nacht in de 78ste oeurt de eerste zwaar bevochten winspunter. veroverde. Dc uitslagen waren: Popeyus 60 76 4 0,789 De Ruyter 51 76 5 0,671 Siguret 55 67 5 0,820 Domingo 60 67 6 0.895 Tiedtke 60 78 4 0,769 Soegard 56 78 5 0,771 Vingerhoedt 60 59 4 1,017 Blanc 26 59 4 0,440 Soegard 38 59 4 0.644 Popeyus 60 59 5 1.016 De Ruyter 60 69 3 0.869 Domingo 51 69 4 0,739 Tiedtke 41 50 5 0.820 Siguret 60 50 9 1,200 Blanc 52 78 4 0.666 Scherz 60 78 5 0,769 Na de tweede ronde luidt de stand: 1. Popeyus 2 4 5 0,888 2. Vingerhoedt 1 2 4 1,016 3. Scherz 1 2 5 0,769 4. Siguret 2 2 9 0,982 5. Domingo 2 2 6 0.816 6. Tiedtke 2 2 5 0.789 7. Dc Ruyter 2 2 5 0.765 8. Soegard 2 0 5 0.686 9. Blanc 2 0 4 0,569 Wielrennen ParijsN iceR o m e De achtste etappe van de wielerwedstrijd ParijsNiceRome, van Ventimiglia naar Chiavari over een afstand van 208 km, is gewonnen door de Fransman Pierre Eve- raert in 5 uur 9 min. 1 sec., hetgeen een gemiddelde betekende van 40,288 km/uur. De Italiaan Maule werd tweede, Baffi der de, Thomin (Fr.) vierde en Schoubben (Belg.) vijfde, allen in dezelfde tijd als de winnaar. Graczyk bleef leider in het algemeen klassement met 37 uur 44 min. 30 sec., doch Nino Defilippis moest zijn tweede plaats afstaan aan Anglade, die nu slechts negen seconden achter staat op Graczyk. Defilip pis staat derde geklasseerd. Saint vierde, etappewinnaar Everaert vijfde en Roger Rivière op de zesde plaats. Er waren twee uitvallers, namelijk de Spanjaard Vidauretta en dc Belg Vannit- sen, terwijl Van den Brande (België) in de massasprint een zware val maakte en in het ziekenhuis moest worden opgenomen. Met het oog op de Davis-Cupwedstrijd (le ronde, Europese zone) tussen België en Nederland, die op 17, 18 en 19 april in Brussel zal worden gespeeld, zullen de Belgische spelers door de Amerikaanse prof Tony Trabert worden getraind. Tra- bert, die op het ogenblik in Nieuw-Zeeland een tournee maakt, komt op 31 maart in Brussel aan. Welke spelers door hem wor den getraind is nog niet bekend. De juiste speeldata van het kandidaten toernooi zijn bekend geworden. De eerste 7 ronden worden in Bied gespeeld van 3-30 september. Ook de volgende ronden vinden in Joegoslavië plaats. De tweede serie van 7 in Zagreb (1-14 okt.), de laat ste 7 ronden in Belgrado (15-30 okt.). Deel nemers zijn: Smyslov, Keres, Tal, Petro- sian (allen Rusland), Gligoric (Joegosla vië) Benkö, (ex-I-Iongaar), Fischer (V.S.) en Olafsson (IJsland). Wedstrijdleider, te vens arbiter is de Engelse schaakmeester Golombek. Alle deelnemers zullen elkaar vier keer ontmoeten. De uiteindelijke winnaar zal in 1960 met wereldkam pioen Botwinnik een match van 24 par tijen mogen spelen om de wereldtitel. Advertentie t& 1 .'Y V.'-v V r S y Y», - *- ;'ffi a' j V4,'v*^ /v ^6' c De eerste wedstrijd in groep B van het internationaal militair voetbaltoernooi tussen Nederland en Griekenland, die in Rotterdam is gespeeld, is in een 6-3 over winning voor de Nederlanders geëindigd. De ruststand was 3-1 in het voordeel van onze landgenoten. Amper een half uur hebben de Grieken stand kunnen houden tegen hun superieu re tegenstanders. En dat zij tenminste er in geslaagd zijn is voor een groot deel te danken aan het goede, zij het vaak har de spel van hun robuuste stopper Angclo- poulos. De Nederlanders hebben stellig niet ge- imponeerd, doch het is zeker een verdien ste dat de ploeg, die sterk gehandicapt is, doordat Moulijn gedemobiliseerd was en doordat twee prominenten internatio nal Kruiver en Jansen (Stormvogels) wegens blessures niet konden spelen, er in is geslaagd constructief te voetballen. Ge zien de bijzonder slechte weersomstandig heden een licht motregentje ging al in de eerste fase van de strijd over in een langdurige en vaak bijzonder hinderlijke stortbui was dat een bijzonder moei lijke opgave voor de Nederlanders. En het pleitte voor hen dat zij daar tenmin ste ten dele in zijn geslaagd. In het bij zonder de voorhoede heeft het de Grieken met verrassende en vaak bijzonder goe de combinaties zeer lastig gemaakt. Voor al Loo (Rapid), Alma (Leeuwarden) en Den Engelse (ADO) hadden daarin een groot aandeel. Na 17 minuten zorgde de Rapid-speler Loo voor het eerste doelpunt. Hij sprint te tegelijk met doelman Theodorides op een doorloopbal van Den Engelse. Juist voordat de Griek een spectaculaire red ding kon verrichten tikte de Limburger de bal in het verlaten doel (1-0). Nog in dezelfde minuut scoorde de Grieken de ge lijkmaker uit een strafschop. Renders (PSV) viel Cholcvas wat hardhandig in het strafschopgebied aan en de Belgische arbiter Smidts zag daar een penalty in, die Cholevas even later onhoudbaar in schoot (1-1). Nog 20 minuten hielden de Grieken stand. Toen was het Loo, die juist iets sneller was dan doelman Theodorides en voor een tweede doelpunt zorgde (2-1). Een toevalstreffer van Den Engelse een mislukte voorzet, die over de doelman heen via de verste paal in het doel ca ramboleerde maakte dat de Nederlan ders met een veilige 3-1 voorsprong kon den gaan rusten. Toen middenvoor Ten Hck (Quick, H.) in de tweede minuut na uv. hervat ting voor de vierde Nederlandse treffer zorgde, begreep men op de tribunes, dat de strijd in feite beslist was (4-1). Drie minuten later zorgde Den Engelse ervoor, dat zelfs de enthousiaste en luidruchtige Griekse kolonie dat begreep... (5-1) Dat Loo een bijzonder fraaie actie van Ten Hoopen met een doelpunt kon afron den (6-1) was in feite niet belangrijk meer. Evenmin, dat Loukanides in de 31ste mi nuut met een kopbal de stand op 6-2 kon brengen. Zelfs de omstandigheid dat aan voerder Hans Kraay in de laatste minuut op de doellijn met de hand redding bracht, toen Van Pelt was gepasseerd en dat Cho levas de toegestane strafschop in het derde Griekse doelpunt omzette (6-3), bracht de gemoederen van de amper 4500 toeschouwers nauwelijks meer in beroe ring. Het Nederlandse team speelde in de vol gende opstelling: Doel: Van Pelt (Feyenoord). Achter: De Jong (DWS/A) en Kraay (DOS). Midden: Van Wijk (Volewijckcrs), Renders (PSV) en Muller (Ajax). Voor: Swart (Ajax), Den Engelse (ADO), Ten Hoopen (Quick Hg), Alma (Leeuwarden) en Loo (Rapid). De oefenwedstrijd tussen liet Nederlands Amateurvoctbaltcam en ADO, die woens dagavond op het VUC-terrein in Den Haag is gespeeld, is in een 42 (ruststand 31) overwinning voor de amateurs geëindigd. Voor de amateurs scoorden Slijkhuis (Vitesse) 2x, Van Schijndel (SVV) en De Kleermaeker (Vitesse). De tegenpunten werden gemaakt door Schuurman (2x). Het Nederlands amateurelftal, dat don derdag 19 maart ter gelegenheid van de opening van het Olympisch voetbalstadion in Rome, een wedstrijd speelt tegen de Italiaanse amateurploeg, is als volgt sa mengesteld: Doel: Koers (Hengelo). Achter: Van Bruggen (DFC) en Claus (Helmondia). Midden: Wooning (RCH), Van Ierland (Willem II) en C. Clavan (ADO). Voor: Slijkhuis (Vitesse), Van Schijndel (SVV), Ten Hoopen (Quick). Frederiks (Gouda) en De Kleermaeker (Vitesse). Reserves: Lagarde (Emma), Werdens (Sittardia), Blom (WW) en Van Dolder (VSV). De rechtsbuiten van Fortuna Vlaardin- gen, Baksteen, is wegens een blessure niet beschikbaar. Schaatsenrijden In Hamar zijn woensdagavond twee daagse internationale schaatswedstrijden begonnen, waaraan onze landgenoot Kees Broekman deelneemt. De 500 meter ein digde in een zege voor de Noor Schoeyen in 42,6 sec. Zijn landgenoten Finn Hodt en Soefteland deelden de tweede plaats (bei den 43,1 sec.). Kees Broekman werd samen met de Australiër Putty en de Engelsman Monaghan als 14de geklasseerd. Deze rij ders hadden een tijd van 45,2 sec. ge maakt. Knut Johannesen (Noorw.) won de 5000 meter. Hij liet een tijd van 8.18.8 afdruk ken. Monaghan werd tweede in 8.22,5, Aas (Noorw.) derde in 8.26,8; Seiersten (Noorw.) vierde in 8.27 en onze landgenoot Kees Broekman werd vijfde in 8.31,8. In het klassement na de eerste dag heeft Johannesen met 94.080 punten de leiding. VOETBAL. De voetbalteams van Enge land en Nederland, samengesteld uit spe lers beneden de 23 jaar, zullen zaterdag 19 maart 1960 in Engeland een wedstrijd tegen elkaar spelen. Waar de ontmoeting zal worden gehouden is nog niet vastgesteld. VOETBAL. Voor het toernooi om het voetbalkampioenschap van Zuid Amerika werd in Buenos Aires de wedstrijd Peru Brazilië gespeeld. De ontmoeting eindigde in een gelijkspel, 22. Bij de rust leidden de wereldkampioenen met 10. VOETBAL. De uitslagen van de wed strijden gespeeld voor de Engelse league luiden: eerste divisie: PortsmouthNew castle United 15. West Bromwich Al bionBurnley 24. Tweede divisie: Midd- lesboroughGrimsby Town 10. Advertentie Maar nu is de zomer verjaagd In ons land heersen regen en mist. Geef. Moeder, Uw gezin en Uzelf wat de donkere seizoenen niet geven kunnen. Geef vitaminen. Vita minen van Philips-Roxane! ACTIFR AL 10 HET HELE GEZIN ACTIEF EN VITAAL! De 10 belangrijkste vita minen. Niet te veel, niet te weinig. Precies wat U nodig hebt. Eén dragee per dag is voldoende. Flacon met 100 dragees f 2.88. Gezins verpakking - 150 dragees - de helft méér en toch slechts f 3.75. noem de naam - voor alle zekerheid Onder andere zeven nieuwe ballen en hartelijke woorden van de. lieren A. Uiten- tuis en P. Beijen. respectievelijk voorzitter van het district west 1 en praeses van de afdeling Haarlem, vielen HVS ten deel als waardering voor het behalen van het on geslagen kampioenschap van de heren- overgangsklasse. Bij de huldiging die aan het duel tussen HVS en het Zaanse SES voorafging dankte de heer Scholier als voorzitter van HVS voor de vele geluk wensen. Overigens werden wij gisteravond ge confronteerd met bijzonder pover volley bal, met als gunstige uitzondering het hoofdklasseduel tussen de damesploegen van Die Raeckse en het Haagse OVC, dat eindigde irv een volkomen verdiende 30 zege voor de Haarlemse dames. Direct startte Die Raeckse met een goed gefundeerd spel zonder zwakke plekken, maar waarin aanvankelijk een uitermate slordige serve het scoren van veel punten in de weg stond. Na vijftien minuten won Die Raeckse, waarin Thea v. Putten in de aanval excelleerde, met 1510. Ook in de volgende sets bleef een goede pass de basis voor een belangrijk Haarlems overwicht en was de opbouw zodanig dat alle speel sters hun deel in een sterke, gevarieerde aanval konden bijdragen; 159 en 153. AVC behaalde in de damesovergangs klasse een zeer welkome overwinning op het Zaanse SES en kan zich nu ten op zichte van de degradatiemogelijkheden weer iets veiliger voelen. Zeer slecht was het spel van beide ploegen en AVC mocht zich gelukkig prijzen met de soepele arbi trage, want de techniek van de groenwit- ten liet veel te wensen. De geestdrift van de AVC-speelsters gaf ten slotte na vijf sets volleybal de doorslag; 1015, 1512, 17—15, 11—15 en 15—10. Heren Die Raeckse verloor onnodig van het Enkhuizense Madjoe. Over het algemeen speelden de roodwitten te kort, trokken met plaatsballen vlak achter het net het veld van de gasten niet voldoende uit el- Woensdagavond kwam het Nederlands honkbalteam voor het eerst in dit sei zoen bijeen op een centrale oefen- bijeenkomst, welke in het Ajax-stadion Nieuwe, Kops en Brands. in Amsterdam werd gehouden. Bonds coach Martin Jole gaf daarbij talrijke belangrijke aanwijzingen, onder meer aan Tromp, Smidt, Houtkamp, De Advertentie Sinds 1834.... en nog steeds stukken beter. Hofleverancier De Italiaanse regering stelt opnieuw voor de duur van twee jaar een studie beurs ter beschikking van een Nederlands cineast. De beurs, bestaande uit veertig duizend lires per maand plus een maaltijd per dag, is bestemd voor 'n studie in film regie of een opleiding als cameraman aan het Centro spirimentale di cinematrogra- fia in Rome. De kandidaten moeten vol doende kennis van de Italiaanse taal bezit ten om de lessen te kunnen volgen. Zij moe ten tevens praktische ervaring op filmtech nisch gebied hebben opgedaan. De leef tijdsgrens is 28 jaar. De gemeenteraad van Zwolle heeft op voorstel van B. en W. een krediet van een half miljoen gulden gevoteerd voor een grote uitbreiding en het verder opknap pen van het gebouw Odeon. Na de vorig jaar tot stand gekomen modernisering van de schouwburgzaal, waarmee een be drag van ruim tweehonderdduizend gulden was gemoeid, is grote spoed betracht met de verdere plannen omdat het contrast met de rest van het gebouw wel heel erg schril was geworden. Er komt nu een nieu we concertzaal, die plaats biedt aan drie honderd bezoekers en die zo zal zijn gele gen dat zij gelijktijdig met de Schouwburg kan worden gebruikt, iets wat thans niet het geval is omdat beide zalen aan elkaar wordt verbeterd, de entree gewijzigd en wordt verbeterd, de entrée gewijzigd en de garderobe veranderd. Voorts zal een ondergrondse toiletinrichting worden ge bouwd. kaar en kwamen maar zelden tot harde slagen. Setstanden: 1511, 1517, 915, 15—13 en 9—15. HVS won in een sfeerloze vertoning van het Zaanse SES met 155, 1215, 158 en 154. In de heren eerste klasse verbeterde Die Raeckse 2 door een overwinning op OSS belangrijk zijn positie; 1512, 715, 158 en 16—14. CIOS had niet de minste moeite met de reserves van Santpoort: 153, 155 en 159. Ook Santpoort behaalde op PSCB zonder noemenswaardige tegenstand de punten: 154, 152 en 157. Bij de dames deelden OVRA en Eclecta de punten: 156, 815, 1511 en 415. De uitslagen luidden: Heren: Santpoort PSCB 30: Die RaeckseMadjoe 2 HVS—SES 3—1; PSVH—De Blinkert 2 03; CIOSSantpoort 2 30; Gios 3 OVRA 4 3—0; HVS 4—OSS 2 3—1; CJMV Hepol 30; SantpoortSantpoort 2 40; Die Raeckse 2OSS 31. Dames: OVRA—Eclecta 2—2; AVC—SES 3—2; Die Raeckse—OVC 3—0; DSS 3—De Blinkert 4 13; De Blinkert 5Topscore 2 22; TopscoreDSS 4 30; Gios 3HBC 4 40; Eclecta 2Set up 30; Santpoort AVC 2 1—3; O.G. 3—OSS 2 1—3; HBC 5— DSS 2 3—1. Advertentie Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 15232 .FLEXA" PLASTIC VERYEN De Zuidnederlandse Opera heeft een eigen beroepsballet gevormd. In overleg met mevrouw Wally Haacke is de kern van haar groep in vaste dienst door de Z.N.O. overgenomen. Het zijn de danse ressen Germaine Niel, Corry van Aken, Lucy Druif, Jeannon Jagers en de danser Pierre Fooy. De vaste verbintenis is op 1 maart in gegaan en deze balletgroep is nu in dage lijkse training in de studio's van de Zuid nederlandse Opera. De choreografie wordt verzorgd door mevrouw Wally Haacke. De Z.N.O. wil op deze manier trachten de achterstand van het zuiden bij het wes ten in de beroepsdanskunst in te lopen. Het is de bedoeling dat het eigen ballet van de Z.N.O. niet alleen optreedt in de door deze opera te geven voorstellingen, doch ook speciale balletavonden zal geven. Het Z.N.O.-ballet treedt voor het eerst op bij de première van de opera „Lakmé". Verwacht wordt dat op de grasmat in de grote tuin achter het gebouw van de Zuidnederlandse Opera op mooie zomer avonden geregeld balletvoorstellingen zul len worden gegeven. In het vakantiesei zoen betekent dit ongetwijfeld een culture le attractie voor de vreemdelingen die Maastricht bezoeken. Een goudhamstertje dat het benauwd kreeg heeft een auto in het water doen rij den. De bestuurder van de auto had te Schiedam op het kantoor waar hij werkt van iemand een goudhamstertje voor een gulden gekocht en het beestje in een kar tonnen doosje gedaan. Op weg naar Voor burg kreeg het diertje het in de doos blijk baar benauwd en werkte zich naar buiten. Bij zijn poging om het weer in het doosje te duwen, verloor de eigenaar de macht ever het stuur en reed hij pardoes het wa ter in. De auto bleef even half boven wa ter drijven, zodat de automobilist erin slaagde met de goudhamster uit de auto te kruipen en de wal te bereiken. Even la ter zonk de auto grotendeels onder water. Het voertuig is later gelicht, waarbij de hulpverlenende takelwagen nog een licht mast omver reed. In de auto bevond zich een postzegelverzameling van meer dan f 2.000 waarde, die uiteraard vrij ernstig door het water beschadigd is.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3