IJmond-uitslagen wijken weinig af van de nationale cijfers j Badjassen 42,s( de Koning NO IRON SHIRTS Verkiezingsdag in de IJmond: rustig en heel gezellig Hier en daar wat verschuivingen door groei van de bevolking Geen grapjes IJmond-agenda ÈJ. N. TROMP en S Rumtompoucen 15 ct. p. st. E 11 AMA TEUR TONEEL Een feestelijke dag" hier zijn de 4 beste voor aangepaste prijzen Trenco Terlenka Kerko Open Weave El-Mior Poly-Top Kenmore Bluestar Terlenka Shirt ƒ19.75 Boule Noire zelfbinders MEVROUW HOEK SNEED ZICH IN DUIM HET KOPSPIJKERTJE VAN DEZE WEEK tijssen textiel BANKETBAKKERIJ VRIJDAG 13 MAART 1959 HET BEELD VAN DE VERKIEZINGEN is in Velsen over het algemeen weinig afgeweken van het „nationale". Oók in deze gemeente herstelde de P. v. d. A. zich van de teruggang in 1958 met een duidelijk cijfer van 34.5 naar 36.9 percent. De 40.1 percent uit het „Dreesjaar 1956" werden door de P. v. d. A. echter niet meer gehaald. De P.S.P. boekte in Velsen grote vooruitgang van 2.6 naar 4.9 percent, waarbij het opvallend was, dat de P.S.P. in alle delen van de gemeente stemmen behaalde. De V.V.D. consolideerde haar stellingen in Velsen met een lichte terreinwinst, wanneer men het cijfer 13.2 percent met de 13.1 percent van 1958 vergelijkt, maar de winst van de V.V.D. is beslist indrukwekkend vergeleken bij het cijfer van 8.9 percent in 1956. De C.P.N. en Bruggroep boekten ernstig verlies en de confessionelen gingen achteruit. De uitslag voor de K.V.P. week enigszins af van de landelijke uitslag; zij ging terug van 23.5 percent in 1958 en 23.2 percent in 1956 naar 22.3 percent. In dit cijfer weerspiegelt zich waarschijnlijk de groei van de gemeente Velsen en de daarmee gepaard gaande trek van arbeiders uit niet- katholieke streken naar deze gemeente. Het verlies van de gezamenlijke com munisten, die uiteraard niet tezamen op trokken in Velsen, is deels wel bij de P.S.P. terecht gekomen en deels bij de P.v.d.A., die naar de kant van de V.V.D. en waarschijnlijk óók de P.S.P. een aderlating onderging. De K.V.P. blijft een stabiele factor in Velsen. Dat manifesteert zich in het aan tal stemmen, dat deze partij op zich weet te verwerven. In 1956 7234, in 1958 7579 en in 1959 7511 stemmen. Bij de P.v.d.A. waren deze stemmencijfers respectieve lijk 12534, 11128 en 12383. Tóch wel een be hoorlijke „come-back" voor deze partij. De P.S.P. verdubbelde haar stemmen bijna van 848 in 1958 naar 1653 in 1959. Het hoeft daarom niemand te verwonde ren, dat de P.S.P.-ers gisteravond in feest stemming waren. Trouwens bij de V.V.D. was dat precies hetzelfde gesteld. Deze partij behaalde in 1956 2796 stemmen, in 1958 echter 4212 en in 1959 4439. De C.H.U. en de A.R. zagen hun aan hang weinig slinken. De C.H.U. behaalde in 1956 2106 stemmen. In 1958 kwam deze partij terug met 2493 en in 1959 behaalde zij 2130 stemmen; vergeleken met de Tweede Kamerverkiezingen in 1956 zou men dus eigenlijk van een vooruitgang van de C.H.U. moeten spreken. Een voor uitgang, die echter niet in het percenta ge tot uiting kwam. Beziet men de A.R. op deze wijze, dan komt men eveneens tot een geringe stem menwinst in vergelijking met 1956: toen 3126 nu 3179, maar in 1958 3283, waarbij men vooral niet uit het oog mag verlie zen, dat het kiezerskorps in Velsen groter is geworden. Dat steeg van 32253 in 1958 tot 33604 in 1959. De Boerenpartij haalde nog 345 stem men uit Velsen en het Gereformeerd Po litiek Verbond 158 tegen 165 in 1958 en 142 in 1956. De aanhang van de C.P.N. slonk in stemmen uitgedrukt wel, 2324 in 1958, 2822 in 1956 en nu 1544, wanneer men de beide communistische groepen te zamen telt. Per deel In ÏJmuiden en Velsen-Noord is de Par tij van de Arbeid nog altijd oppermachtig maar in Santpoort kwam de K.V.P. als de grootste partij uit de bus, gevolgd door de P.v.d.A. en de V.V.D. als een bijzonder goede derde. De stemmen voor deze drie partijen bedroegen in Santpoort respectie velijk 1967, 1706 en 1572. In Driehuis en Velsen-Dorp is de V.V.D. met 732 stemmen de grootste partij, maar hier boekte deze partij een gering verlies vergeleken bij 1958 Toen behaalde zij 783 van de 2608 stemmen en nu 732 van de 2660 stemmen. In Santpoort heeft de P.v.d.A. echter wel winst geboekt, want deze par tij behaalde hier in 1958 in maart 1624 stemmen en in mei 1594, maar nü 1706 stemmen. In Beverwijk De trek van nieuwe bewoners, waarbij niet-katholieken, naar Beverwijk heeft zich nu waarschijnlijk weerspiegeld in de uitslag in deze gemeente. De K.V.P. blijft voorlopig nog onbetwist de grootste par tij in deze IJmond-gemeente, maar zij ging wel terug van 42.6 percent in 1958 naar 40.4 percent. Het aantal stemmen nam toe in Bever wijk van 17194 tot 18151, maar de K.V.P. profiteerde daar nauwelijks van. Deze partij ging van 7326 stemmen ip 1958 naar 7333. De P.v.d.A. won daarentegen verlo ren terrein terug. Echter niet alles uit het „Dreesjaar 1956": toen 32,6 percent, in 1958 28.4 percent en in 1959 30.2 percent. De A.R. ging ietwat achteruit en de V.V.D. was in Beverwijk vergeleken bij 1956 ook beslist de grote winnaar, waar bij de P.S.P. die van 2 op 3,8 percent kwam ook niet onderschat mag worden. De C.H.U. ging achteruit en de C.P.N. en Bruggroep verloren: de communisten behaalden vorig jaar 7.4 percent en thans 5.5 percent. Ook Beverwijk bleef dus, zij het dan met kleine verschillen, trouw aan het landelijke beeld. IJ eemskerk anders Het groeiende Heemskerk kwam echter afwijkend uit de bus. De vestiging van ar beiders uit andere streken kan hiervan voor een deel de oorzaak zijn. De rode invloed is in Heemskerk belangrijk gestegen, hoe wel de C.P.N. en de Bruggroep te zamen van 1.9 percent op 1 percent kwamen. De grote overwinnaar was hier de P.v.d.A., die van 13,2 percent in „het goe de jaar 1956" en 15,4 in het „slechte jaar 1958" klom tot 18,3 percent. Deze partij heeft haar stemmenaantal sinds 1956 ver dubbeld: van 415 op 842. De K.V.P. bleef royaal de grootste par tij met 66,8 percent en een stemmengroei van 2667 in 1958 tot 3059, maar een daling van het percentage, dat in 1956 nog 78,1 percent bedroeg, en in 1958 72 percent. De P.S.P. behaalde een percentage van 1.2 tegen 0,5 in 1958. Ook de confessionele partijen kwamen hier goed voor de dag. De A.R. ging van 1.7 naar 2.6 en de C.H.U. van 4.7 naar 5.1 percent. Het aantal uitgebrachte stem men in Heemskerk steeg in nauwelijks één jaar van 3703 tot 4583. Castricum gelijk Castricum bleef weer trouw aan het na tional beeld. De P.v.d.A. kwam van 22.4 op 22.9 percent, maar tipte niet aan de 29 percent in 1956. De K.V.P. bleef de grootste partij, maar daalde van 54.3 naar 53.5 en bleef zeer royaal boven de 51.2 percent van 1956. De A.R. boekte enige winst en ging van 4.8 naar 5.1 en kwam daardoor dicht bij-het cijfer 5.2 van 1956. De V.V.D. groeide van 11.9 naar 12.9 en kwam bepaald indrukwekkend voor de dag, wanneer men dit cijfer vergelijkt met de 7.9 pércent in 1956. De C.H.U. moest ge noegen nemen met verlies: van 2.6 naar 2 percent. In 1956 behaalde deze partij 2.1 percent van het aantal Castricumse stemmen. Advertentie Een Brits oorlogsschip richt zijn spuiten op het brandende Duitse vrachtschip Vormann Rass, waar zes man een urenlang gevecht hielden met de vlammen. Acht man waren van boord gehaald door een Franse trawler. Een helikopter zette later een brandblus- ploeg van de Britse marine aan boord, waardoor het vuur althans kon worden tegengehouden totdat het geweld van de havenbrandweer van Plymouth erop zou worden losgelaten, waar de Vor mann Rass inmiddels heen werd gesleept. De Bruggroep en de C.P.N. kwamen te zamen op 1.2 tegen 1.9 in 1958 en 2.4 in 1956. De P.S.P. ging van 1.7 in 1958 naar 2.3 percent. V.V.D. en P.S.P. vergaarden stemmen uit de hoek van de P.v.d.A. en de P.S.P. heeft waarschijnlijk ook wat communistische stemmen overgenomen. Uit al deze cijfers blijkt echter wel, dat de IJmond dus over het algemeen in de nationale pas is blijven lopen en vergele ken met 1958 niet voor aardverschuivin gen zorgde... Advertentie AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA In onze etalage in moderne kleuren en strepen Prachtig om na het bad even aan te trekken KENNEMERLAAN 24 VVVVVVVVVVYVVVVVVVVVVVVV fr- 55 Het adjectief in de titel „Een feestelij ke dag", toneelspel in drie bedrijven door Andrew Rosenthal, zou eigenlijk tussen aanhalingstekens moeten worden ge plaatst. Want voor de hoofdpersoon van dit stuk, Lora Sutherland, is deze dag lang niet zo verheugend als de titel sug gereert. Zij bereikt dan namelijk de leef tijd van vijftig jaar. Alles werkt er toe mee om haar eraan te herinneren dat zij zich op de naderende ouderdom dient voor te' bereiden, terwijl Lora juist zo krampachtig wenste vast te gouden aan haar illusies van een eeuwige jeugd. De onbewuste toespelingen van haar familie leden, gevoegd bij enige verjaargeschen ken, zoals een warme sjaal en een aan tal brillen, brengen haar eerst danig uit haar evenwicht. De verhoudingen in het gezin overtuigen haar al spoedig van haar verkeerde houding. Niet alleen verzoent zij zich met haar leeftijd, maar bovendien aanvaardt ze het besef van haar onmis bare positie in een gezin, dat zelfs even dreigde te derailleren. De tijding van haar aanstaand grootmoederschap ont vangt ze dan ook met oprechte vreugde. Mede door de dikwijls bijzonder gees tige dialogen werd „Een feestelijke dag" een plezierig en onderhoudend stuk, dat door de gevarieerde inhoud met Qvenveel recht een komedie als een toneelspel kan worden genoemd. De arbeiderstoneelver eniging „PALVU" uit ÏJmuiden, die door verschillende omstandigheden niet in staat was zelf voor haar donateurs op te treden, nam een verstandig besluit door de toneelvereniging „Jan van Dommelen uit Santpoort te verzoeken deze speelbeurt waar te nemen. Drie amusante voorstel lingen waren er het gevolg van in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan opvoeringen die zich minstens op hetzelf de peil bevonden, als het publiek van „PALVU" reeds gewend is. Het vlotte en vooral natuurlijk spelverloop moet voor een belangrijk deel aan de bekwame re gie van Peter Brandsma worden toege- Advertentie en nu ook de kreukvrij, wasbaar 100% Polyester garantie. ZIET DE ETALAGE Dames- en Herenmodes Confectie Maatkleermakers Kennemerlaan 36 ÏJmuiden Tel. 4453 schreven. Zoals bekend neemt „Jan van Dommelen" met dit stuk deel aan de to neelwedstrijd, die door de sectie toneel van de Velser Gemeenschap is uitge schreven. Ofschoon de jury bestaande uit de heren dr. P. Brommer, Jacques Ringel en Bert Pijpers haar oordeel waarschijnlijk reeds in een rapport heeft vastgelegd, lijkt het ons toch niet gewenst in enige vorm op de publicatie vooruit te lopen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Verkiezingsdag in de IJmond Een dag vol tegenstellingen, met leuke voorvallen en vreemde gebeurtenissen, maar ook een dag zonder heftigheid of politiek vuur. Men zag geen posters bij de deuren de stembureaus, er reden geen luidspreker- wagens door de straten en de enige opwinding werd eigenlijk veroorzaakt door de jeugd. Bij sommige, in scholen gevestigde stembureaus, vormden ze in het vrije kwartier gewoon erehagen voor de ingang. „Meneer, stemt u op Drees?" riep een klein jongetje en hij stond niet alleen, want de jeugd die zich vertoonde bleek over het algemeen erg Drees-minded te zijn. Maar niet alle kinderen dachten er zo over. Toen woensdagavond een geluidswagen van P.S.P. door de straten van ÏJmuiden reed, holde er een klein jochie achteraan. Hij had thuis beslist al een politieke opvoeding gehad,. :wént zijn vuur overtrof verre dat van vele volwassenen. Telkens als de luid spreker te lang naar zijn zin een verkie- zingstoèspraak produceerde, begon hij té stampvoeten. En als het geluid eindelijk was verstomd, klonk zijn hoge, felle stemmetje: „Je moet lijst drie stemmen, op Zijlstra". Dat enthousiasme hebben we bij deze verkiezingsactie bij de kiezers al te veel gemist. Het was rustig en stil, overal. Toen 's morgen de mannen nog even hun stem hadden uitgebracht, voor ze naar hun werk gingen, werd het de tijd van de huis moeders. Geleidelijk aan kwamen ze de verschillende bureaus binnen gewandeld, vaak met een kinderwagen. Zoals in het Cultureel Centrum aan het IJmuider Moerbergplantsoen, waar bureau 41 was gevestigd. Terwijl moeder naar beste weten haar stem uitbracht, volgde het kind haar wantrouwend met de ogen. Wat moest mammie nu in dat gekke hokje? Ze was pas gerust, toen moeder weer naar buiten reed. „Het is minder druk dan anders", zei de voorzitter van dit stembureau, wat in ver band met het vroege uur nog niet veel behoefde te betekenen. Blanco-hondestem Op bureau 45 in de Grahamstraat was de commissie best tevreden. Er was spe ciaal voor de gelegenheid een nieuw blad op de tafel gekomen. „Het is hier echt een gezellige club", zei voorzitter E. Luyk- man, „goede verzorging, sigaren en zelfs gebak. Echt een unicum". De opkomst bleek er normaal. Nou ja, normaal! Een beetje bijzonder toch wel, want op een gegeven moment kwam er op zijn dooie gemak een grote zwarte hond naar binnen wandelen. Het dier liep eerst langs de tafel, gaf de voorzitter een ver trouwelijke knipoog, en schreed vervolgens een stemhokje binnen. Verder dan even Jan de Wit snuffelen aan het rode potlood kwam hy echter niet. Na deze blanco stem wandelde het dier weer kalm naar buiten, waar de zon scheen en velen van hun stemtochtje een echt wandelingetje maakten. „Klas 1, mejuffrouw Wiedemeyer" stond er op de deur van lokaal 43, waar de com missie juist achter een kop koffie zat. Daarvoor zorgde de vrouw van een der leden, de heer Groeneveld. De heer Groene- veld deed de suiker in de kopjes en een ander lid, mevrouw Van dér Harst zorgde voor de rest van het inschenkproces. Die mevrouw Van der Harst voelde zich best op haar gemak. Geen wonder, want ze deed het werk al voor de vijfde keer. „Jongens, allemaal een lekker koekje", bood ze aan. „Ja, ik tracteer, want voor een vrouw is het een echt extraatje, dat pre sentiegeld, voor de man niet, want die moet het toch aan zijn vrouw afdragen". Geen inenting Ook op dit bureau ging het rustig toe. Maar men zat toch wel even raar te kijken, toen er iemand binnenkwam, die een op roepkaart had gekregen om zijn kind te laten inenten tegen kinderverlamming Men kreeg ook teleurgestelden, zoals de dame, die ook voor haar man wilde stem men. Het ging niet, want hij had niet vóór 26 februari voor een machtiging gezorgd. Het percentage afwezigen was op dit bureau erg hoog. Vele van de kiezers ble ken op zee te vertoeven, een bezwaar, dat in ÏJmuiden nu eenmaal niet te onder vangen is. Die vele afwezigen beheersten ook de gang van zaken in lokaal 47 aan de Kanaal straat, waar de heer Hoorn voorzitter was. Hier zorgde de administratie van de lees zaal voor de koffie en thee. In dit bureau in Oud-IJmuiden had men veel oudere mensen onder de kiezers. Er waren ook veel zieken. Een der leden van het stem bureau was zo ijverig aan het werk, dat hij pas heel laat in de loop van de dag bedacht, dat hij zelf moest stemmen. Gevaarlijk vak Het werk in een stembureau kan nog gevaarlijk zijn. Dat ondervond mevrouw Hoek-Feenstra, het P.S.P.-gemeenteraads- lid. Zij was als lid van de raad voorzitster en begin indrukwekkend door zich met een oproepingskaart in de vinger te snijden, zodat zij de zaken verder presideerde met een enorm verband om haar duim. In het begin had zij in de Calvijnschool wel even moeite om te laten zien, dat zij de voorzitster was. De kiezers liepen haar voorbij en gingen naar een van de heren. Maar, o Eva! daar weet een vrouw wel wat op te vinden. Toen zij de stand van zaken goed had overzien mat zij zich een duidelijke voorzittersblik aan en strekte de hand al uit om de kaart in ontvangst te nemen als de kiezer nog een eind van de tafel af was. In een minimum van tijd had zij zich zo'n voorzitstersair aangematigd, dat het ook zonder deze uiterlijke hulpmid delen volkomen duidelijk was, wie de baas was. Steeds bekenden Jan de Wit lacht maar wat. Hij vindt dit werk in een stembureau nog steeds prach tig. Het is ook een gezellig bureau, want de echte autochtone bevolking van Heems kerk komt er, zodat de burgemeester, de gemeentesecretaris, de ambtenaar Van der Heyden, en Jan de Wit en Floor Wen- tink steeds weer bekenden kunnen be groeten. Iets wat men in nieuwe wijken niet meer beleeft- Het gaat daar allemaal wat zakelijker. Of gehaaster, zoals bij het uitgaan van de fabrieken, wanneer honderden kiezers nog gauw even gaan stemmen. Dan gaat het heel anders dan in die Oranjeboom in Heemskerk, waar nog eens een gezellig praatje bij de stembus volgt, \7aar de oude maatjes nog aan de wand hangen, waar men vroeger de „ouwe" mee schonk. En waar men het gisteren toch ook meemaakte, dat een kiezer er met het stembiljet van door wilde gaan, wat de voorzitter nog net op tijd bemerkte. „Tja, anders was ik een stem tekort ge komen", zegt hij. „Het zou ongetwijfeld hét onderwerp van gesprek geweest zijn bij de vergadering van de stemcomités na de tel ling. Want gezelligheid kent geen tijd in Heemskerk. Eerst naar huis Dat men bij dit stembureau in de prach tige nieuwe Calvijnschool geheel tevreden was, kon overigens niet worden gezegd. De tafel was zeer aftands, zodat de leden zich nog al eens bezeerden aan houtsplin ters. Dat vergaten zij echter, toen die vrouw, pas uit Indonesië hier, binnenkwam om haar stemplicht voor het eerst te ver vullen. Zij nam het biljet aan en wandelde er rustig mee naar de deur. „Ik wil eerst met mijn man overleggen, wat ik moet in vullen", verklaarde zij, wat haar door me vrouw Hoek vriendelijk maar beslist niet werd toegestaan. Het vrouwtje trok zich daarna terug in het hokje, studeerde lang en zei toen: „Ik geloof, dat ik het toch heb gevonden". Voor vele kinderen was deze verkie zingsdag een feest, want zij kregen vrij. Maar sommigen hadden pech! Vaak werden de'kinderen, in wier klas moest worden gestemd, rustig in een ander lokaal gezet. Het belangrijkste lokaal is altijd stem lokaal 1. Daar zwaaide wethouder De Boer de scepter. Hij had het erg gemakkelijk. „Och, hier in het oude Velsen gaat het altijd rustig toe", zei hij. Al was het helemaal geen rustige ge waarwording voor het jonge vrouwtje, dat met haar man binnenkwam. Zij had zo graag met hem samen even dat grote for mulier ingevuld, maar dat mag nu een maal niet. Met een verschrikte blik trok zij zich terug en keek aandachtig op het grote vel. ,Ik weet het niet meer", zei ze, „er staan zoveel namen op"; maar ten slotte vulde ze toch wat in. Al dan niet voorgefluisterd door haar man, die in het hokje er naast stond. Stembureaus kun je overal neerzetten. In de nieuwe wijk van Beverwijk, Ooster- wijk, hadden ze er de St. Joseph-noodkerk voor gebruikt. In de vergaderzaal van deze kerk troonde de commissie, die er 300 jonge ingezetenen van een jonge wijk moest ont vangen. Het ging er allemaal erg vlot toe, op die vrouw na, die. toen ze het biljet in handen had, toch maar liever even op haar man wachtte. De voorzitter kon dit echt niet toestaan, en na lang piekeren kwam ze toch tevreden uit het hokje te voorschijn. „Ik geloof, dat ik het goed ge daan heb", zei ze. Jubileum in Heemskerk Van een kerk naar een café is een grote overgang. In Heemskerk zaten drie van de zes commissies in een café. Het be langrijkste bureau was gevestigd in De Oranjeboom. We hebben het als altijd goed" zei burgemeester Nielen, die, zoals alle leden, een flesje met niet-alcoholische inhoud voor zich had staan. „De verzorging is overeenkomstig de regelen, zo haalbaar als maar mogelijk is". In de Oranjeboom was ook een jubilaris. Jan de Wit sr., die goedlachs achter de tafel zat, en het namenregister bijhield, was dertig jaar lid van ditzelfde stem bureau. „Jan de Wit is een belangrijke figuur", vertelde burgemeester Nielen, toen het even rustig was. „Hij is ook al dertig jaar Jeugdige inbrekers. De Arnhemse recherche is er in geslaagd een reeks dief stallen op te lossen, die in de laatste maan den in de Gelderse hoofdstad zijn gepleegd. De politie kwam op het spoor van de daders door de arrestatie van een 23-jarige jongen, die ook betrokken bleek te zijn bij de in februari gepleegde roofoverval op een weduwe in de Kerkstraat. Hij vormde met een viertal andere jeug dige Arnhemmers een complot. Het waren een jongen van 16, twee van 18 en een van 20 jaar. Zij hebben tot dusver bekend zich aan een tiental inbraken te hebben schul dig gemaakt. Myn aangespoeld. Donderdag is in Huisduinen bij Den Helder ter hoogte van het badpaviljoen een mijn aangespoeld. De mijnopruimingsdienst zal de mijn van daag bij laag water onschadelijk maken. Advertentie NYLON HEREN-ANKLETS ƒ1.39 JAC. SPIJKER SNELLIUSSTRAAT 23 - TEL. 5653 VELSEN VRIJDAG 13 MAART Thalia: „De tien geboden", 19.30 uur. Rex: „Onteerd moederschap", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14—16.30 uur. Heidestraat 45: Expositie „Felison" van Nederlandse zeeschilders, 1921 uur. Hervormd Jeugdgebouw: Variété-avond door het Amstel-cabaret, voor A.N.M.B., 20 uur. ZATERDAG 14 MAART Thalia: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", 14 uur; „De tien geboden", 19.30 uur. Rex: „Onteerd .moederschap", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 1416.30 uur. Heidestraat 45: Expositie „Felison" (laat ste dag), 1417 uur. BEVERWIJK VRIJDAG 13 MAART KENNEMER THEATER, 19 en 21.15 u.: „Operatie Amsterdam". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: ,,'s Nachts langs de trottoirs". W.B.-Theater, 20 uur: „Het duel van Gunsightride". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alco holics Anonymous". ZATERDAG 14 MAART Bioscopen: Als vrijdag. HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag en zondag, 20 uur: „Hyena's van de grote weg"; zondagmiddag, 14.30 uur: „De wreker uit Mexico". Advertentie ZATERDAG-RECLAME g Vruchtengebak 30 ct I Slagroomgebak 30 ct H Zwitsers gebak 30 ct Opgemaakte koekjes H Per 100 gram 65 ct B Uw speciale attentie voor onze Roomboter Wiener Zandschelpen 13 ct. p. st. GALERIJ DUINWIJK TEL. 4008 ■■■■■■■HBIIIBBIIIIIB bij de harddraverijvereniging, waar hij een belangrijke rol vervult. En dan zijn toneel spelen! Kijk, daar achter is het toneel, waar Jan de Wit triomfen heeft gevierd. Zeventig man konden toen kijken naar de musketiers op toneelgebied van het oude Heemskerk: Willem Meyer, Klaas Henne- man (zwarte Klaas) en Jan de Wit hier. Natuurlijk waren er veel meer, die wilden kijken, en daar vond men ook wat op. Kijk, daar in dat dak zit een gleuf. Men kon het dak rustig wegschuiven, en dan ontstond er een smalle ballustrade, rondom waar velen plaats konden nemen".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11