Nieuw gebouw blijft hartewens van de Beverwijkse O.L.B. COR 0LY C. Lodder verslaat F. Postma en neemt de leiding over COR 0LY 139.- BROMFIETSEN Ab de Jong Fa.R. de Boer COR OLY Velsens Culturele Agenda in de komende week Havenberichten Filialen voorzien in behoefte Belijdenisgeschenken Boekhandel RIJWIELEN SPORTRIJWIEL Wasmachines - Centrifuges Verlovingsringen HDZ en Constant SCOOTERS MOTOREN 9 Minder peen heeft Medische verzorging tijdens het weekeinde Bijbelse dagboekjes Bijbeltjes Wandteksten Rechtszaak in Oslo tegen Nederlandse rederij Binkhorst wint van ir. M. Krijgsman „Dik Tromin Thalia Tour de Flevo Paastoernooi 't Oosten ONDERLINGE COMPETITIE DAMCLUB „SPORTIEF" heeft Nederlandse sigaretten- smokkelaars gevonnist irTDenem arken Zelzate en het kanaal GentT erneuzen LOENDERSLOOT Harddraverijvereniging VRIJDAG 13 MAART 1959 De Openbare Leeszaal en Bibliotheek in Beverwijk heeft ten gevolge van de bestedingsbeperking het afgelopen jaar nog niet de beschikking gekregen over een nieuw stenen leeszaalgebouw. Een uitkomst was echter de ingebruikneming van een noodgebouw dat drie lokalen bevat. Deze noodbehuizing wordt een grote stap vooruit genoemd vergeleken met het gebouw aan de Prinsesselaan. Men blijft echter ijveren voor het permanente gebouw. In de nabije toekomst zal het Rode Kruisziekenhuis door de O.L.B. van boeken worden voorzien. Een assistente van de O.L.B. zal tezamen met een assistente van de r.-k. O.L.B. twee keer per week de ronde doen door de,zalen. Voor de stadswijken Ooslerwijk en Mee- restein is ingaande 1960 rijkssubsidie voor een filiaal gevraagd. De O.L.B. hoopt dit jaar de interne werk zaamheden te kunnen voltooien, waarna meer tjjd zal vrijkomen voor het leggen van contacten met verenigingen, scholen en tehuizen. Bovendien ligt het dan in de bedoeling om een informatiedienst in te stellen en boekbesprekingen te houden. In de loop van het jaar zijn een aantal gediplomeerde assistenten aangesteld, zodat meer werk ter hand kon worden genomen. In Beverwijk is met grote intensiteit aan het boekenbezit gewerkt: verouderde en vuile boeken zijn afgeschreven, ruim twee duizend nieuwe zijn aangekocht. Iedere maand verschijnt een gestencilde aanwin stenlijst, die de lezers op de hoogte houdt van de boekenaankopen. Die bestonden dit jaar behalve uit Nederlandse romans, bui tenlandse romans en jeugdboeken, vooral uit ontwikkelingsboeken, omdat hierin de achterstand het grootst was. Ook met cata logiseren en systematiseren van het oude boekenbezit worden goede vorderingen ge maakt. Het totale ledental bedraagt thans 2117 en is nog steeds stijgende, mede dank zij een reclamefolder die aan een groot aantal niet-r.-k. inwoners in Beverwijk en Heems kerk is toegezonden en ook door persoon lijke aansporingen bij huisbezoek. Dat het aantal uitgeleende boeken nog niet in even redigheid met de groei van het ledental toenam, wordt gezocht in het feit, dat vele nieuwe leden pas dateren van enkele maan den her. In 1959 zal het aantal uitleningen naar men verwacht dan ook nog aanzienlijk hoger zijn. Voor het eerst Voor het eerst in het bestaan van de O.L.B. in Beverwijk heeft men de beschik king over een lees- en studiezaal voor vol wassenen gekregen. Meer tijdschriften en naslagwerken dan voorheen liggen thans ter inzage. De leeszaal is nu voor iedereen van zeven tot tien uur (behalve zaterdags) gratis toegankelijk. De jeugdbibliotheek heeft het afgelopen jaar onder leiding van mevrouw Oorthuys- Backer een grote verbetering ondergaan. Deze afdeling is nu weer tezamen met de andere afdelingen in het hoofdgebouw ondergebracht, hetgeen grote voordelen biedt. Vergeleken met het oude bouwyallige kamertje in het.gebouw aan de Zeestraat, waar voordien de jeugd in de boeken kon grasduinen, is het nieuwe ruime en lichte lokaal een wel heel grote vooruitgang. Dit is te merken aan het grote aantal nieuwe jeugdleden en de stijgende hoeveelheid uit geleende jeugdboeken. Succes De jaarlijkse jeugdboekenweek die in november 1958 werd gehouden, is een groot succes geworden. Zoals ge u ongetwijfeld nog zult herinneren, was deze week gewijd aan de figuur van Robinson Crusoe. School klassen en clubs maakten groepsschilder- werken en een maquette van het onbe woonde eiland. Het industrievolkshuis „Groene Huis" en de stichting „,De Zonnebloem" ontvingen traditiegetrouw weer een collectie jeugd boeken te leen. Dit was eveneens het geval met het „Kennemer Vormingsinstituut voor de Werkende jeugd". Filiaal Wijk aan Zee In mei van dit jaar was het bestuur van de O.L.B. in de gelegenheid een goedbe- klante leesbibliotheek in Wijk aan Zee, gelegen aan de drukste verbindingsweg naar het strand, over te nemen. De winkel ruimte werd gedeeltelijk gemoderniseerd en een leeshoek werd ingericht, vooral ook met de bedoeling de badgasten met slecht weer en des avonds gelegenheid tot goede tijdsbesteding te verlenen. Een groot deel der nieuw aangeschafte boeken was dan ook speciaal hierop gericht. Zo lagen boekjes over strand, duinen, schelpen en vogels ter inzage. Voorts boe ken over fotograferen, boeken om uit voor te lezen, boekjes met spelen voor binnen- en buitenshuis, boeken in de drie moderne talen onder andere over Amsterdam, Haar lem en de Zuiderzeewerken. Van al deze boeken is veel gebruik gemaakt. Dat bewezen de vragen, die door bezoe kers werden gesteld, zoals: „Hoe ontstaan eb en vloed? Hoe heet de vogel, die ik vanmorgen zag? Mag ik even een krant inzien in verband met de predikbeurten in de omgeving?" Ook naar Duitse romans, Duitse kinderboeken, Franse kinderboeken en prenteboeken werd gevraagd. Hoe groot het gebruik is, dat van deze vakantieleeszaal is gemaakt? Gedurende het hoogseizoen dat is gedurende ruim twee maanden zijn 9560 boeken uitge leend; niet minder dan 1540 mensen be zochten de leeszaal. En in Heemskerk In het voorjaar droeg het bestuur van het departement Heemskerk van de „Maat schappij tot Nut van het Algemeen" zijn boekenbezit aan de O.L.B. over. Deze en andere boeken vormden het bezit, waarmee De peenaanvoeren bij de groenteveiling Ons Belang te Castricum beginnen nu sterk af te nemen. Was er dinsdag nog 35 ton die geveild werden, donderdag waren slechts 20 ton voor de verkoop. De prijzen waren ondanks het aflopen van het win terseizoen niet slecht te noemen. De noteringen, die donderdag weinig verschilden van die op dinsdag, waren peen b 8.5011.30; peen c ƒ7.4011, peen d 6.907.30; peen O ƒ7.2010.50. Een kleine partij sjalotten werd ver kocht voor 0,150,18 per kilogram. dit filiaal 1 augustus de deur van zijn sobere maar gezellige garage opende, zus terlijk naast de garage van de r.-k. O.L-.B., die op dezelfde dag startte. Reeds nu blijkt dat door de activiteit van de Leeszaal de belangstelling voor het boek by de Heemskerkers sterk is toegenomen. Het percentage van de bevolking dat als lid is ingeschreven, ligt nu al boven het landelijk gemiddelde. Bovendien maakt ieder lid een intensief gebruik van de bibliotheek. De reden hiervan zoekt men onder an dere in het ontbreken van winkelbibliothe ken; in het minder regelmatige gezinsleven ten gevolge van het ploegendiensten systeem, dat de vrouwen meer noodt tot lezen en in de vele nieuwkomers die voor namelijk op het huiselijk leven zijn aan gewezen. Tenslotte, omdat hier een as sistente de scepter zwaait die haar vak bijzonder goed verstaat en die een grote boekenkennis ten dienste van het lezend publiek kan stellen. Om al deze redenen zal het 't volgend jaar dan ook grote moeite kosten de be volking van Heemskerk van de gewenste hoeveelheid lectuur te voorzien. Pas over enkele jaren zal mogelijk het niet r.-k. deel van de bevolking zo groot zijn en het ledental dusdanig zijn toegenomen, dat deze bibliotheek door een' intensiever ge bruik van haar boeken werkelijk rendabel zal worden. Advertentie voor iedere beurs SOLEX525.— tot SUPERIAƒ790.— zoals MAGNEET, SPARTA, BERINI, RAP. AVADA, DKW, TYPHOON enz. DE GROOTSTE KEUS. Bij ons slaagt u altijd. IJMUIDEN Artsen: Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Vereniging tot be vordering van de Geneeskunst zijn, uit sluitend in spoedgevallen, van zaterdag 1 uur tot het spreekuur van maandag morgen te raadplegen de artsen: M. J. C. van RijFlury, Grahamstraat 202, tel. 7500; P. J. W. v. d. Toorn, Frans Naere- boutstraat 70, tel. 4084; J. MacDaniël, Genestetlaan 4, tel. 4203. Apotheken: Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403; Apotheek Pleyler, Planetenweg 52. Verloskundigen: In spoedgevallen raad plege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Everlsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snelliusstraat 53, telefoon 5053. SANTPOORT Artsen: In spoedgevallen is de arts: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, tel. 8310 te raad plegen. Apotheken: Santpoortse Apotheek, Bloe- mendaalsestraatweg 145, Santpoort-zuid, telefoon 02560 8249. VELSEN Wijkverpleging: zuster Zw. Kuiper, J. P. Coenstraat 145, tel. 6504; Oud-IJmuiden ten noorden van Kennemerlaan, Marktplein, L. Nieuwstraat en Plein 1940'45; zuster C. Nap, Rembrandt- laan 5, tel. 6195 ten zuiden van Haven kade, Kennemerlaan, Marktplein, Lange Nieuwstraat en Zeeweg; zuster Sj. Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398 ten oosten van Zeeweg, Velserbeek, Dorp Velsen en Velsen-Noord; zuster K. Lan- gejan, Driehuizerkerkweg 102, Driehuis: Driehuis, Santpoort-dorp, Santpoort station. VELSEN-NOORD—BEVERWIJK Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur: J. G. Lange, Dreef 3, tel. 4234. Van zondagmorgen tot 's avonds' 12 uur: H. J. F. Peeters, Dom- melsingel 2, tel. 5300. Apotheken: De zondags- en nachtdien sten worden waargenomen door apotheek Donker, Breestraat 61, telefoon 3150. HEEMSKERK—UITGEEST Artsen: Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondagavond 12 uur: N. T. W. Karse- meyer, Middelweg 38, Uitgeest, telefoon 02513 215. Bovendien neemt dr. Klop- pert de diensten waar voor de patiënten van dr. Tuinman. CASTRICUM Artsen: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur dr. H. Wieringa. Schelgeest 31, telefoon 2289. Wykverpleging: Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandagmorgen 8 uur: zuster Meihuizen, Bakkummerstr. 41, tel. 2530. Verloskundige: mevrouw Scholten Kloes, Vinkenbaan 8, telefoon 2590. Apotheek: Apotheek Ouwerkerk, Bur gemeester Lommenstraat 6, telefoon 2500, is dagelijks en voor spoedgevallen zon dags (ook des nachts) geopend. Advertentie Passende o.a.: enz. KENNEMERLAAN 59 - TELEFOON 5526 Wij helpen U weer in de oude vertrouwde sfeer Mevr. P. A. E. HOMBURG-BOREHAM De Heer en Mevrouw AB DE IONG Een rechtbank in Oslo is begonnen met de zaak tegen de eigenaren van het 10.725 ton metende Nederlandse tankschip „Bloemendael" (de oude „Willem Ba- rendsz"). Deze zaak is aanhangig ge maakt door het „Comité van actie tegen vervuiling van de Oslofjord", dat bestaat uit particulieren die stellen dat hun aan de Oslofjord gelegen bezittingen schade heb ben geleden door grote hoeveelheden olie, die aanspoelden toen de „Bloemendael" in augustus 1956 in de fjord gestrand was. De rechtbank zal eerst uitmaken of de eigenares van het schip, de rederij Vinke en Co., aansprakelijk gesteld kan worden. Als dat het geval is, zullen de eisers een schadevergoeding van in totaal 280.000 Noorse kronen eisen. Verwacht wordt dat de rechtbank begin volgende week een uit spraak zal doen. Donderdag was de vertegenwoordiger van de eisers aan het woord, morgen zal de vertegenwoordiging van de rederij spreken. Het actiecomité vertegenwoordigt 98 grondeigenaren. In de onderlinge DCY-competitie is voor de selectiegroep de partij ir. M. Krijgsman- G. Postma remise geëindigd. Voor de zes de plaats in de selectiegroep waarin reeds spelen Laros, Roozenburg, Dukel, Tiel- rooy en T. Postma, moeten nu P. van den Berg en G. Postma opnieuw kampen. Een match van drie partijen moet uitmaken of P. van den Berg of dan wel G. Postma in de selectiegroep komt. Een groep van twaalf spelers in de hoofdklasse speelt om de vier bovenste plaatsen, die de „staart" vormen voor het eerste tiental. In de derde ronde van de hoofdklassewed strijd was de grootste verrassing dat Leo Binkhorst van ir. M. Krijgsman won. D. Ott verloor van J. van Straten; Van der Steen won van Koppelman. De partij H. Leeuw-C. Kaan moest wegens het late uur worden afgebroken. Beukema verloor van Van den Steen. In de eerste klasse waren de uitslagen: Jan Tijms verliest van Van der Plas, W. Gomes wint van Koelma, Piet Binkhorst verliest van J. de Boer en Jan Braveboer- Jan Tijms afgebroken. Zaterdagmiddag wordt in een speciale voorstelling in Thalia de film vertoond, welke is gemaakt naar de bekende ver halen van C. Joh. Kievit over Dik Trom. De zwaarwichtige jonge held uit zovele boeken van Kievit laat zich in de film van zijn beste zijde kennen. Hij is een kwajongen met een goed hart. Hij ver tegenwoordigt het ideaal van de kwajon gen ener vroegere generatie, maar zijn daden zullen ook wel appelleren aan de verbeelding van de zogeheten moderne jeugd. Wij verklappen liever niets van de inhoud. Dat de veldwachter in de film een grote rol is toebedeeld betekent, denken wij, wel een extra attractie! IJmonddamtoernooi in april Begin april zal het traditionele IJmond damtoernooi in de IJmond worden gehou den. Een achttal eerste klassers uit Kenne- meriand zal deelnemen. De wisselprijs, die uit een door de gemeente Velsen beschik baar gestelde zilveren plaquette bestaat, moet door HDC 2 uit Haarlem worden verdedigd. Vides met „Prinses Ezelsvel" Woensdag 1 april om 14.30 en 20 uur en donderdag 2 april om 20 uur zal „Vides" in het Patronaatsgebouw aan de Zeeweg in IJmuiden-Oost een opvoering geven van de komische kinderoperette „Prinses Ezels vel". Vijfenzeventig kinderen zullen aan de operette meedoen. De kostuums zijn in Biedermeyerstijl. De Tour de Flevo, hét wielerevenement voor Castricumsc jongeren, gaat dit jaar op donderdag 23 juli van start. Dit werd bekend gemaakt tijdens de ouderavond die gehouden werd in het Jeugdhuis aan de Overtoom te Castricum. Er waren niet zo heel veel ouders die belang stelden in het voorbereidend werk van hun jongens want voorzitter W. J. Houtenbos mocht slechts een twintigtal pa's en ma's welkom heten. Niettemin werd het een prettige avond waarop over diverse zaken de Tour en de knapen betreffende breedvoerig van gedachten is gewisseld. Een overzicht van de reeds verrichte werkzaamheden en de nog te treffen voor bereidingen gaf de aanwezige ouders een duidelijk beeld van hetgeen er zoal ge- beurs is en nog te gebeuren staat voor op donderdag 23 juli aanstaande de Tour be gint. Over de Tour zelf werd medegedeeld dat dit jaar een andere route zal worden gereden; men gaat niet de richting Enk huizen op maar neemt de richting Hilver- sum-Apeldoorn om op de terugweg via het IJselmeer te gaan. De tocht zal ook nu weer vier dagen duren en de terugkeer is dus op zondag. Op tweede paasdag zal de damclub 't Oosten te Haarlem haar jaarlijkse snel- heidspaasdamtoernooj houden. De dam mers uit Kennemerland komen die middag in het clublokaal 't Hof van Hol land op de Grote Markt bijeen. De belangstelling is dit jaar bijzonder groot omdat de sterkste dammers uit de IJmond te kennen hebben gegeven dat zij gaarne aan dit korte en interessante toer nooi mee zullen doen. Voor DCY spelen mee B. Dukel en H. Laros en de damkam- pioen van Kennemerland Theo Tielrooy. Voorts kunnen de dammers in alle klassen inschrijven: hoofdklasse, eerste klasse, tweede klasse, derde klasse en jeugdklas- se. Het speeltempo bedraagt per partij ten hoogste een half uur. De aanvang is be paald op 14 uur. Prijsuitreiking 18 uur. Door een fraaie overwinning óp F. Post ma is C. Lodder er in de onderlinge com petitie van „Sportief" in geslaagd nummer één op de ranglijst te worden. De strijd om de begeerde wisselprijs en de eerste bordplaats heeft nu vier kans-, hebbers opgeleverd. F. C. Bais wist in een fijn berekend tempo spelletje J. Slager tot overgave te dwingen waardoor deze naai de vierde plaats verhuisde. J. M. Janssen wist tegen de zich taai verdedigende J. Groen slechts een puntje in de wacht te slepen. Het was toch genoeg om de derde plaats te bereiken. De stand aan de kop is nu: C. Lodder 17 gesp. 24 pt.; P. C. Bais 15 gesp. 23 pt.; J. M. Janssen 15 gesp. 22 pt.; J. Slager 15 gesp. 21 pnt. J. .Visser neemt met .18 pun ten uit 18 partijen' de' vijfdë "plaats ip!' De volledige uitslagen in de A-afd.eling. waren: H. v. llieu\Venhuizen-^J. Bakker 20; P. PostmaC. Lodder 02; J. Sla gerP. C. Bais 02; W. PostC. Huigen 11; J. M. JanssenJ. Groen 11; P. Bak kerH. Veldman 02. In de B-afdeling is J. H. v. d. Wel kop loper geworden door J. de Ruiter te klop pen. De overige resultaten waren: H. Hui genH. Dijkhuizen 02; J. HiemstraP. Jasperse 20; J. WesseliusH. Mijnsber- gen 20: H. DijkhuizenH. Holt 02; N. MichelP. Jasperse 20; J. H. v. d. Wel J. de Ruiter 20. Advertentie zeer mooie sortering Raleigh, Magneet, Vesting geheel compleet onder volle garantie De culturele agenda voor de week van 15 tot en met 21 maart: 16 t.m. 21 maart: Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 1416.30 uur Cultureel Ge bouw IJmuiden. 16 t.m. 21 maart: Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat IJmuiden, ge opend van: Maandag: 14.3017.30 en van 1921 uur. Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord ge opend van 1417 uur. Dinsdag: 10—12.30 uur en van 14.30—17.30 .uur; filiaal geopend van 1921 uur. Woensdag: 1012.30 uur, van 14.3017.30 uur en van 1921 uur; filiaal geopend van 1417 uur (jeugd). Donderdag:1012.30 uur; filiaal geopend van 1012 uur. Vrijdag: 1012.30 uur, van 14.3017.30 uur en van 1921 uur; filiaal geopend van 1417 uur en van 1921 uur. Zaterdag: 1012.30 uur en van 14.3017.30 uur; filiaal geopend van 10—12 uur en van 1417 uur. 15 maart: Humanistisch Verbond: 10.30 uur Cultureel Gebouw IJmuiden bijeenkomst. „Felison", expositie van werken van Ned. Zeeschilders in de expositiezaal Heide straat IJmuiden, geopend van 1417 uur. 16 maart: Openbare Ruilbeurs: in „De Brulboei", Kanaalstraat IJmuiden, van 19.3021 uur. 17 maart: Chr. Gymnastiekver. IJmuiden, 19.30 uur Patronaatsgebouw IJmuiden, uitvoering. 18 maart: Chr. Gymnastiekver. IJmuiden: als 17 maart. 19 maart: Chr. Gymnastiekver. IJmuiden: als 17 maart. Bedrijf Openbare Werken: Geologische voordracht in de zaal van de B.B. Kriem- hildestraat Driehuis, aanvang 20 uur. Vara, afd. IJmuiden, jaarvergadering, 20 uur, Cultureel Gebouw IJmuiden. Ned. Ver. voor Sexuele Hervorming, 20 uur: lezing door G. Nabrink, psycholoog uit Amsterdam, in de zaal van „Spaarn- berg" te Santpoort. 20 maart: Fotokring Velsen, 20 uur, bijeen komst in het Cultureel Gebouw IJmui den. Chr. Gymnastiekver. IJmuiden, .als 17 maart. Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. IJmuiden- West, 20 uur: ledenvergadering in het Cultureel Gebouw IJmuiden, spreker ds. G. van Doorn, IJmuiden. BIOSCOPEN Thalia: Vrijdag tot en met donderdag „De tien geboden". Elke avond om 19.30 uur. Zondag 14 uur. Zaterdag om 14 uur „De nieuwe avonturen van Dik Trom". Rex: Vrijdag tot en met maandag om 20 uur: „Onteerd moederschap". Zondag 15 uur: „Help! ik ben soldaat". Woensdag en donderdag om 20 uur: „De trommen va»- Fu Manchu". Hier zijn de eerste vijf plaatsen: J. H. v. d. Wel 21 gesp. 29 pt.; N. J. Michel 1728; H. Dijkhuizen 19—22; H. Holt 18—21; J. Hiemstra 2018. KOPENHAGEN (Ritzau) Een 45-ja- rige Nederlandse scheepskok uit Rotter dam is in Kopenhagen veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf en verbeurd verklaring van 48.750 kronen. Hij had toen hij als kok op het Nederlandse schip Leuvehaven voer, op ongeveer veertien jrfeizen samen met dé' "elkaar1? aflossen de 'kaputeiqs en stuurlieden 250.000 si garetten naar -Denemarken gesmokkeld. De in buitenlandse havens gekochte siga retten werden in het ruim of in de machi nekamer van de Leuvehaven verstopt en zo naar Kopenhagen gebracht. Zoals be kend is van de week ook reeds een kapi tein van de Leuvehaven veroordeeld. BRUSSEL (Belga) Als niet binnen en kele weken een definitief akkoord tussen Nederland en België is gesloten over de werken aan het kanaal van Gent naar Ter- neuzen zullen de Belgische ministers weer voor onderhandelingen naar Den Haag trekken, zo heeft de Belgische minister van buitenlandse zaken, Wigny, woensdag in de kamer van volksvertegenwoordigers in Brussel beloofd. De socialist Chailmet had de kwestie van het kanaal en in het bijzonder het ge deelte, dat door Zelzate loopt, ter sprake gebracht. Minister Wigny verklaarde, dat België zich had moeten neerleggen bij het tracee, dat Nederland als het enig aan vaardbare beschouwt en dat, zo zei hij, ook werkelijk sommige voordelen biedt. De Belgische regering heeft zich indertijd met het plan akkoord verklaard. Nu men aan de vooravond van een definitieve re geling staat kan de zaak weer niet, zoals Chailmet wenste, in discussie worden ge bracht. De minister gaf de verzekering, dat Zel zate niet al te zeer van de uitvoering der werken zal lijden. De stad kan in elk ge val rekenen op een maximum aan vergoe ding voor de wederopbouw van onteigende wijken. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 Centrum Galerij - IJmuiden Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Swift van Londen: Kram, Londen, laden Staalhaven IJmui den: Loke. Antwerpen: Twente, Rotterdam: Li- bertas. Malaga: African King. Suez: Castor. Aar- hus; Ekswood, Dordrecht; City of Waterford, Rotterdam: Jans. Londen; Hugo Hamar, Rotter dam; Spaarnestroom, Hull: Rijnstroom, Londen; Venus. Rochester, laden Staalhaven IJmuiden; Ilias, Rotterdam; Bifrost, Halstavik; Midas, Rot terdam, laden Binnenhaven IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Hontestroom van Grangemouth; Oriole, terug uit zee. bijleg ger IJmuiden; Marsund, Rotterdam; Imke, Rot terdam; Amstelsluis, Bellast: Pelikaan, Skive; Egret, Rotterdam; Veronica Fawley. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Panaiya Moutsaina naar Puerto Ordaz; Dora Fritzen. Ham burg; Pergo. Boston, kunstmest geladen IJmui den; Huxter, Newcastle; Orient, Antwerpen, Muiderkerk, Antwerpen; Or. Nassau, Southamp ton; Dubrovnik, Rijeka; Alexander, Flensburg; La Paloma, Colchester, kunstmest van IJmuiden; Olaf. Hamburg; Oriole, Londen; Senator, Ham burg; Dorethea Siemering. Kiel; Zaanstroom, Londen; Siracusano, Norfolk, ledig van Hoog ovens: Ponto Poros, Casablanca: Eemland, Las Palmas: Corale, Goole: Grebbestroom. Liverpool; St. Paul, Duinkerken: Wolanda, Helsingborg: Volharding, Hamburg; Themis, Pointa Pietre; Falkanger, La Guaira. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Orion naar Rotterdam: Nieuwe Waterweg, Rotterdam; Swift, Harlingen; Amigo, Great Yarmouth, kunstmest ,eladen IJmuiden. Over twee weken heeft de nationale bloemententoonstelling „Keukenhof" in Lïsse zich zo opgemaakt, dat zij het publiek weer kan ontvangen. Hier en daar is thans al wat kleur in het bloementapijt te zien. De vroege kro kussen staan namelijk al in fleurige hoekjes in bloei. Advertentie in gladde en bewerkte uitvoeringen. GRAVEREN klaar terwijl u wacht en zonder bijbetaling. KENNEMERLAAN 60 62 Plattelandsvrouwen Op de donderdagavond te Beverwijk gehouden jaarvergadering van de plaatse lijke afdeling van de Nederlandse 3ond van Plattelandsvrouwen werd medege deeld dat men een schrijven naar het hoofdbestuur had gezonden, met het ver zoek om in de provincies Groningen, Drente en Friesland de leden attent te maken op de afdeling Beverwijk van de N B.P.V.. Het komt namelijk veel voor, dat N.B.P.V.-leden uit genoemde provin cies „emigreren" naar de IJmond, zonder dat zij weten dat ook hier een afdeling van de N.B.P.V. is. Op deze bijeenkomst kregen de aanwezigen nog eens te horen dat 1958, waarin men het tienjarig bestaan van de afdeling herdacht, een druk jaar is geweest. Het ledental liep vorig jaar met twee terug, maar later traden vier nieuwe leden toe. De vergaderingen wor den trouw bezocht: 59 percent van de leden komt regelmatig op de vergadering. Vol gens de penningmeesteresse was er een batig saldo in kas. Het aftredende be stuurslid mevrouw PriesterSchaap werd herkozen. Deze bijeenkomst werd besloten met een onderlinge discussie over het onderwerp: „Lezen de dames nog?" Heemskerk De jaarvergadering van de harddrave rijvereniging „Heemskerk" is vastgesteld op dinsdag 17 maart in zaal Dam te Heemskerk. Dan zullen de plannen voor de dit jaar te houden draverij worden be sproken. Tevens staat een bestuursverkie zing op de agenda; aftredende zijn de heren J. Bosman en J. de Wit. De heer De Wit, die één der oprichters van de vereni ging is geweest, stelt zich niet meer her kiesbaar. In zijn plaats stelt het bestuur kandidaat de heer P. J. A. Bisschop. OPSTELLING ADO '20. De Heemskerkers komen in de thuis wedstrijd tegen W.S.V. '20 als volgt in het veld uit: Burger: De Graaf en A. v. Tunen; Bruins, Welboren en v. d. Kolk; G. Been tjes. G. v. Tunen, De Groot, N. v. Tunen en Th. de Wit. Advertentie BELLA in diverse uitvoeringen v.a. ƒ1695- DIANA DüRKOPP ƒ2045- DKW - Sparta - BMW - BSA - Zündapp Als bijzonderheid: SPARTA TWIN Breestraat 108 - Beverwijk - Tel. 4627

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3