mmÊLr m SUEDE JASJES SUEDINE JASJES anna— SUEOE VEROVERT DE WERELD „DE PELSJAGER" „DE PELSJAGER" Atletico en Real Madrid in halve finales Europese voetbalbeker Norwich City niet in Cup-finale Training Nederlandse elftallen Mi IBS door zege op Molenwiek kampioen in overgangsklasse Felle Zwitsers versloegen Nederlanders met 21-H Beslissingswedstrijd (in Amsterdam?) Wismut-Young Boys D.K.W. en Auto Union 1000 Leidster De Blinkert gelijk tegen Vesmia 17 HVC versloeg Nederlands Jeugdelftal met 4-2 Vier winnaars van hoofd prijs in KNVB-toto Protest NOAD afgewezen Flaminio- stadion in Rome geopend Jaarverslag van de KTK t>e vodeyba CLARE BENEDICT-TOERNOOI Marshal Pil won de Lincolnshire handicap Moore ontnam Bassey de wereldtitel Bloederige bokspartij in Los Angelos Lenie en Judith de Nijs wonnen in Malmö PELTERIJENGROOTHANDEL Tennfi BelgiëNederland op 1, 2 en 3 mei DONDERDAG 19 MAART 1959 Ook de tweede wedstrijd tussen Wismut en Young Boys (Bern) voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbal beker is in een gelijk spel geëindigd. De eindsjand van deze ontmoeting, woensdag middag in Aue gespeeld, was 00. Het resultaat van de eerste wedstrijd tussen beide teams was 22. Het bestuur van Wismut heeft voorge steld de beslissingswedstrijd, die nodig is om uit te maken of Young Boys (Bern), dan wel Wismut overgaat naar de halve finales in het Olympisch stadion in Amsterdam te spelen. De meer dan 45.000 toeschouwers hebben de Zwitserse ploeg reeds sterk gehan dicapt door het ontbreken van Willy Stef- fen en Niklaus Zahnd een heroïeke strijd zien leveren tegen de Oostduitse kampioen. In de 13de minuut van de ont moeting viel namelijk de Zwitserse rechts back Hauptli wegens een verwonding uit, zodat Young Boys met 10 man verder moest spelen. SchalkeAtletico In Gelsenkirchen werd de tweede wed strijd voor de kwartfinales tussen Schalke '04 en Atletico Madrid gespeeld. Doordat de ontmoeting eindigde in een gelijk spel (1—1), heeft Atletico dat de eerste ont moeting tussen beide teams met 30 heeft gewonnen zich geplaatst in de halve finales. Bij de rust stond Schalke met 10 voor. De Nederlander Leo Horn (Bentveld) leidde de wedstrijd. Hij werd geassisteerd door Klaas Schipper (Groningen) en An- dries ,van Leeuwen (Enschede). De 42.000 toeschouwers, die in Gelsen- kirschen de ontmoeting bijwoonden, heb ben een harde en enerverende wedstrijd gezien. Al na 20 seconden opende Nowak voor de Duitsers de score. De Spanjaarden, die de eerste ontmoeting met 30 hadden gewonnen, legden voor de rust het accent op de verdediging. Na de hervatting slaagde Atletico erin het initiatief van de Duitse kampioen over te nemen. Toch duurde het nog tot de voorlaatste minuut, voordat de Braziliaan se aanvalsleider Vava met een schot van zeker 20 meter afstand de Duitse doelman kon verrassen (11). De spelers van beide ploegen bezondig den zich herhaaldelijk aan te hard spel. Na afloop verklaarde Leo Horn, dat hij opzettelijk had nagelaten een of meer spelers van het veld te zenden, omdat er voor beide teams zoveel op het spel stond. Real MadridWiener SK Ook Real Madrid plaatste zich in de halve finales. De ploeg versloeg op eigen terrein de Oostenrijkse kampioen Wiener SK met maar liefst 7—1. Bij de rust leidde Real met 2—1. De eerste ontmoeting lever de een gelijk spel op (00). In de halve finale komt Real nu uit tegen Atletico Madrid. Alfredo di Stefano was de grote man bij de wedstrijd RealWiener SK. De ex- Argentijn scoorde niet minder dan vier doelpunten. Toch zag het er aanvankelijk niet naar uit, dat Real zo'n overtuigende zege zou gaan behalen. Bij de rust leidde Het Nederlandse jeugdelftal, samenge steld uit spelers van zestien tot achttien jaar, dat zal deelnemen aan het internatio nale jeugdtoernooi van de Europese Voet balunie in Bulgarije, heeft woensdag in Amersfoort een oefenwedstrijd gespeeld tegen de eerste-divisieclub HVC. De semi- profs wonnen met 42. De ruststand was 1—1. In vier gezinnen zijn er vandaag ver heugde gezichten. Zij werden namelijk ieder ongeveer 24.490 gulden rijker door voor de KNVB-toto van zondag jl. 14 uit slagen juist te raden. De tweede prijswin naars moeten met belangrijk minder te vreden zijn. 58 deelnemers delen 41.985 gulden. Advertentie Door lange levensduur en betrouwbare constructie uiterst economisch in ex ploitatie. Eén DKW-eigenaar koopt steeds weer DKW. Prijzen v.a. 6995- OFF. DEALER: A.R.M. HOUTPLEIN 21 - HAARLEM Real door doelpunten van rechtsbinnen Mateos en middenvoor Di Stefano maar met 21. Ook na de hervatting wisten de Oostenrijkers nog geruime tijd stand te houden. Pas in de 20ste minuut vergrootte Di Stefano de voorsprong van zijn ploeg toe 31. Toen was het gebeurd met de Weense club. Nog geen vier minuten later gaf het scorebord dankzij Rial en Di Stefano al 51 aan. In de 30ste minuut zorgde Di Stefano voor een zesde treffer en Gento bracht in de laatste minuut de eindstand op 71. De wedstrijden voor de halve finales moeten voor 5 mei zijn gespeeld. Real Madrid komt uit tegen stadgenoot Atletico en Stade de Reims tegen de winnaar van de beslissingswedstrijd Young BoysSC Wismut. De protestcommissie van de KNVB heeft woensdagavond in Utrecht het protest, dat NOAD indiende na afloop van de op 1 maart voor de eredivisie gespeelde wed strijd PSVNOAD. behandeld en afge wezen. De uitslag van deze ontmoeting blijft dus 43. Het nieuwe ,,Flaminio"-stadion in Rome. is woensdag geopend in tegenwoordigheid van de heren Antonio Segni, president van de ministerraad, Giulio Andreotti, minister van Defensie en president van het organi satiecomité van de Olympische Spelen in Rome en de president van het Italiaans Olympisch Comité, Giulio Onesti. Het sta dion werd ingezegend door mgr. Ettore Cunia, plaatsvervangend vicaris-generaal van Rome. De voetbalwedstrijd tussen de amateur- ploegen van Italië en Nederland, die van daag wordt gespeeld, is de eerste officiële wedstr;:d. die in het nieuwe stadion wordt gehouden. Het stadion, waarvan de bouw kosten ongeveer 800 miljoen lire (4.8 mil joen gulden) bedragen, kan 50.000 toe schouwers bevatten. Er behoort ook een overdekt en verwarmd 25-meter-bad met 10 banen bij. co»x>ocoxx>3orwor«>^xx:cor>x>ococcoo3occcox>wy*xx5ccoocco WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE CO»OOCCOX:COCCCCOXXXXCCOCCCCCCOXCCCCOOCCCOOOOCCCttOCCCO wmm®m De derde-divisieclub Norwich City heelt woensdag in de in Birmingham gespeelde replay voor de halve finales van de En gelse bekercompetitie met 10 verloren van Luton Town. Het enige doelpunt werd na de hervatting gescoord. Luton Town zal zaterdag 2 mei in de finale op Wem bley uitkomen tegen Nottingham Forest. Precies 990 minuten heeft de Cupdroom var. Norwich City geduurd. Na 11 wed strijden werd de derde-divisièelub, die ondermeer van Manchester United, Tot tenham Hotspur en Sheffield United had gewonnen, woensdag door Luton uitge schakeld. Het dezer dagen verschenen jaarverslag 1958 van de Kennemer Turnkring bevat weer het gebruikelijke overzicht van de in 1958 plaats gehad hebbende gebeurtenissen. Als gevolg van de Bondsuitvoering van het KNGV vonden de meeste gebeurte nissen nó Pinksteren plaats. Later in liet jaar volgden atletiekwedstrijden voor de aspiranten en junioren, vaardigheidsproe- ven gymnastiek, alsmede de kringkam pioenschappen. Het totaal aantal werkende leden der bij de kring aangesloten verenigingen liep in het verslag over 1958 terug van 5921 tot 5701. Deze teruggang is grotendeels ver oorzaakt door het bedanken van de Gym nastiekvereniging Turnlust Haarlem. De jaarvergadering zal plaats vinden op zaterdag 21 maart in Haarlem. Behalve de gebruikelijke agendapunten als vast stelling algemeen en financieel verslag, benoeming notulen- en kascontrole-com missies, bespreking technisch programma 1959 en begroting 1959, aanwijzing afge vaardigden voor de bondsvergadering en het voorzien in enige periodieke aftredin gen van bestuursleden, vermeldt de agenda bovendien het voorzien in de vacatures wegens het bedanken van de tweede secre taris, de heer A. W. Volmer en van de technische leden F. W. L. Sauer en J. Ja german. Het voorgestelde programma 1959 is vrij lang en vermeldt o.a. leidersbijeenkomsten, een organisatorisch kaderwcekend (in sa menwerking met de turnkring N. H. Zui- der Kwartier in Aalsmeer), een technisch weekeinde, jury-cursussen, zwem- en atle tiekwedstrijden, vaardigheidsproeven gym nastiek, kampioenschapswedstrijden, de bondswandeldag KNGV (te organiseren door VOLO op 30/31 mei in Haarlem) en vermoedelijk een kringuitvoering en een cursus ritmische gymnastiek. De bondstechnische commissie van het Nederlands Handbalverbond heeft met het oog op de komende interlandwedstrijden een uitgebreid trainingsprogramma samen gesteld. Op 26 en 27 april wordt begonnen met een centrale training voor dames en heren in Lunteren, daarna wordt de trai ning on woensdagavonden, namelijk op 29 april, 6 en 13 mei in Utrecht, voortgezet. Tevens bestaat er een plan om op 8. 9 en 10 mei in het oosten van Nederland een bijeenkomst te organiseren voor club leiders. De Duitser Fritz Fromm, oud-trai ner van het Duitse nationale elftal is hier voor aangezocht. Zo mogelijk speelt op zaterdag 9 mei de damesbondsploeg tecen een vertegen woordigend elftal van Nederrijn en daar bij aansluitend een technisch weekeinde waaraan ook de heren, die in aanmerking komen voor het Nederlands elftal, kunnen deelnemen. Op tweede pinksterdag spelen de dames en heren bondsploegen. hoogstwaarschijn lijk in Den Haag, tegen Hamburg een oefenwedstrijd. Het Nederlands dames- en herenelftal speelt op 24 mei in Wenen tegen Oostenrijk en op 31 mei volgt in Lier de wedstrijd tegen België. Voor de centrale training zijn de vol gende spelers(sters) uitgenodigd: Heren: Ab Mastenbroek (Olympia, Hen gelo), De Boer (Blauw Wit), Jan Blitters- wijk, Guus van Heil, Puck Vranken en Cornelis Wittekoek (allen Hellas, Den Haag), J. Toonen (Hermes, Den Haag), Dick Scheffer (Dynamo, Rotterdam), Jan Koelemans (DES, Eindhoven). Frans van der Heydcn (Niloc, Amsterdam). R. Briedie (Olympia, Den Haag), Henk Leupen (UDI, Arnhem), J. Punselie (Operatie 55, Den Haag), P. Been en P. Tulp (beiden Aals meer), P\. Kempinksi (V. en L., Geleen) en C. Kooy (Hellas, Leeuwarden). Dames: R. Geeken (PSV), N. van Hooff, J. Overbruggen en Walraven (allen WLC), T. de Groot (Sparta, Groningen). A. Nelse en R. Proper (Hellas), M. de Neef, H. de Jong, L. Schwencke, A. Bosman (allen Hygiea), les van der Velde, Lyda Jansen (Athene), Gien van Maanen (Athleta), L. Opgeld (Swift, Roermond), A. Kusters (V. en L., Geleen), Bep Kanne (Zeeburg, Am sterdam) en Hoven en Lunshof (beiden Ac tief, Paterswolde). Bingham (tweede van rechts in wit shirt) maakt het enige doelpunt van de wedstrijd. Nog in de lucht hangend na een vergeefse sprong kijkt doelman Kennon van Norwich City de reeds in het net verdwijnende bal na. De ge zichten van de Norwich-spelers druk ken duidelijk spijt uitLuton Toivn zal op Wembley in de „Cup-finale" tegen Nottingham Forrest uitkomen. En dat gebeurde nog vrij onverwachts. De kanaries waren in het eerste halfuur Vrijwel constant in de aanval geweest, toen uit een plotselinge tegenaanval van Luton Town een doelpunt werd gescoord, dat achteraf beslissend bleek te zijn ge weest. Billy Bingham kreeg door een han dig hakje van Allan Brown onverwachts een goede kans, die hij uitbuitte. Door een 3-1 zege op het Zaanse Molen wiek heeft MHBS gisteravond in het Kre- lagehuis in Haarlem het kampioenschap van de dames overgangsklasse west I be haald. De Haarlemse kampioenen zullen 30 mei in Alkmaar voor de tweede maal hun kandidatuur voor de hoofdklasse stel len. De ploeg bestond uit de dames Josien van Calmthout (aanv.), Joke Smink, Mar jan Fortenier, Elly Claassen, Betty Bender, Joke v. d. Putten en Loes Terpoortcn. We hebben de „witten" dit seizoen weinig wedstrijden overtuigd zien winnen en zien dan ook met enige reserve de promotie- strijd tegemoet. Ook gisteravond vormde het spel van MHBS geen demonstratie van macht. m de eerste set ging men gelijk op tot 7-7, waarna MHBS aan serve de strijd besliste. Het .opvangen van de serve bleek in de tweede set weer de zwakke zijde van de kampioenen; vrij eenvoudig liep Molen wiek tot 13-16 uit. Joke v. d. Putten redu ceerde tot 13-10, waarna de opslag vaak over en weer ging en MHBS de score op 14-14 bracht. Met 16-14 wonnen de Zaanse gasten ten slofte. In de derde set nam MHBS in de laatste fase met 13-10 de leiding, moest de voor sprong afstaan (13-13), maar herstelde zich door twee harde opslagen van aanvoerster Josien van Calmthout. In de vierde set liepen de gasten uit tot 6-1, het spel werd iefs beter en MHBS, aanvallend toen iets in de meerderheid, won de set en de strijd via 11-8 met 15-10. Eerste klasse Voor de eerste klasse dames moest De Blinkert tegen Vesmia met een gelijkspel genoegen nemen en dit heeft de spanning weer iets doen toenemen, want HBC volgt de groenwitten nu met een punt achter stand. Het duel tussen De Blinkert en HBC, op 8 april, zal waarschijnlijk de beslissing brengen. Nadat De Blinkert in de eerste set een regelmatige zege behaalde (15-8) bracht Vesmia, voornamelijk door een sterke serve, in de tweede set de balans weer in evenwicht (15-7). In de derde set nam De Blinkert een ogenschijnlijk veilige voor sprong (12-6), doch toen Vesmia's aan voerster Tonnie Broersen de serve ver kreeg, bleef er van de Blinkert-voorsprong niets over (12-12) en even later voegde Marijke van Velzen, geholpen door de over speelde tegenstandsters, de drie ontbreken de punten aan de score toe, 15-12. Vrij eenvoudig liep De Blinkert in de laatste set naar 7-2 en deze ruime voor sprong gaf de ploeg rust. Er werd goed opgebouwd en van de talrijke zuivere sets- up van Wil Daan, profiteerde vooral Kitty Hoevens waardoor De Blinkert ten slotte de laatste set met niet. minder dan 15-3 in haar voordeel beslechtte. Eclecta. en, OSS_ deden al het mogelijke orh hun spel goed op te bouwen, maar veel verder kwam men niet. want alleen Ria Rooijers (Eclecta) slaagde er in om het monotone spelbeeld met een forse klap te verbreken. Ook gisteravond bleek dat het spel van de Zandvoortse dames in opgaande lijn Nederland heeft in de vierde ronde van het Clare Benedict-toernooi door een ne derlaag tegen Zwitserland een goede kans laten voorbijgaan om in het eindklasse ment de derde plaats te bezetten. De Zwit sers winnaars van verleden jaar had den Walther, die in de eerste drie ronden faalde, vervangen. Marthaler speelde daar door aan het vierde bord. De vertegenwoordigers van Zwitserland, die tot nu toe weinig succes hadden gehad, trokken woensdag fel van leer, speelden zeer solide en gaven geen enkele kans weg. De Nederlandse spelers moesten aan de eerste drie borden met remise genoegen nemen. Juist bij het beëindigen van de speeltijd won Marthaler van Van Steepis. Donner speelde tegen Keiler Nimzo- Indisch De Zwitser gaf zijn lopers voor de witte paarden en manoeuvreerde daar na zeer handig met zijn paarden. Zijn on gewone strategie had in zoverre succes, dat hij remise door eeuwig schaak be reikte. Bij NievergeltBouwmeester werd een flank-opening door beiden scherp opgezet, waarbij de strijd voortdurend om e4 ging. Een kwaliteits-offer door de Zwitser op f6 dreigde steeds, maar kon tenslotte toch niet worden uitgevoerd, daar Bouwmees ter bijtijds zijn verdediging consolideerde. Na het bereiken van een volkomen gelijk eindspel, werd tot remise besloten. Cortlever met wit en Bhend speelden een onregelmatige opening, waarbij wit twee pionnen in het centrum kreeg, die prompt door de Zwitser onder vuur wer den genomen. Hij kon daarbij de afruil van de goede loper van wit afdwingen, waardoor zwart iets in het voordeel kwam. Een minder goede voortzetting deed het minieme voordeel te niet. Een remiseaan bod werd in eerste instantie door Cortle ver geweigerd, maar even later alsnog Marshal Pil met 15/2 als favoriet getipt, heeft woensdagmiddag de Lincolnshire handicap gewonnen. Het vijf jaar oude paard werd gereden door Peter Robinson en had een voorsprong van bijna een leng te op Chalk Stream gereden door de 15-jarige Steve Francis en Precious Heather, die gelijktijdig door de finish gingen. Bij de start lag Marshal Pil op de 28ste plaats en pas in de laatste 200 meter slaag de Peter Robinson erin de leiding te ne men. geaccepteerd, toen bleek dat zonder gevaar voor de eigen stelling niets meer te be reiken viel. Van Steenis speelde tegen Marthaler het aangenomen dame-gambiet De Nederlan der kwam duidelijk beter te staan. Er ont stond uiteindelijk een eindspel van lopers, waarin Van Steenis nog steeds een betere stelling had. Hij behandelde het eindspel echter niet goed verloor onnodig een pion en kon zich toen niet meer handhaven. De uitslagen voor de vierde ronde waren: SpanjeDuitsland IV2-IV2 (en 1 afge broken partij): PomarUnzicker 1-0: Toran—Schmidt V2-V2; Albareda—Darga afgebroken. LladoNiephaus 0-1. ItaliëOostenrijk 0-2 (en 2 afgebroken partijen): GiustolisiBeni 0-1: Scafarelli— Kinzei afgebr.; PaloiStöckl 0-1; Castaldi Auer afgebr. NederlandZwitserland l'/s^/s: Don nerKeiler '/2—*/a; BouwmeesterNiever gelt V2-V2', CortleverBhend V2-V2; Van SteenisMarthaler 0-1. Na vier ronden is de stand: 1. Duitsland IOV2 P"t. en 1 afgebr. partij; 2. Spanje 8'/2 pnt. en 1 afgebr. partij; 3/4. Nederland en Zwitserland elk 7 pnt.; 5. Oostenrijk 6Vz pnt. en 2 afgebr. partijen; 6. Italië 51/2 pnt. en 2 afgebr. partijen. gaat, ook al wat het spel van hun roodwitte tegenstandsters iets beter verzorgd en kwam de zege van Eclecta met 14-16, 15-6, 15-13 en 15-9 op de juiste plaats terecht. Heren In de eerste klasse heren gebeurde er niets dat buiten het normale viel. CIOS won met 15-7, 15-3, 12-15 en 15-6 van de Bloemendaalse politie, HVS 2 ondervond alleen in de eerste sets felle tegenstand van de Santpoort-reserves en won ten slotte met 18-16, 13-15, 15-4 en 15-7. De Blinkert trachtte Santpoort te weerstaan, hield het resultaat van de eerste set lang in het onzekere, maar verloor ten slotte van Leijen en zijn teamgenoten met 15-12, 15-7 en 15-3. In de derde klasse heren versloeg het team van de Heemsteedse politie de reserve ploeg van PWN en zal nu in een beslis singswedstrijd met Spaarnestad moeten strijden om het kampioenschap in de derde klasse A. In de derde klasse B verspeelde leider HBC 3 een winstpunt aan WIK 2. Hier is eveneens een beslissingswedstrijd in het vooruitzicht nu HBC 3 in verliespunten gelijk is gekomen met HVS 4. De uitslagen luidden: Heren: OVRA 2—PSVH 3-1, PSCB— CIOS 1-3, Santpoort 2De Blinkert 3-0, Hepol—PWN 2 3-1, Santpoort 2—HVS 2 1-3, WIK 3—CJMV 1-3, WIK 2—HBC 3 2-2, HVS 4—WIK 4 3-1. Dames: De BlinkertVesmia 2-2, MHBS —Molenwiek 3-1, Eclecta—OSS 3-1, MHBS 2-Vesmia 2 1-3, Die Raeckse 3Santpoort 3-1, DSS—De Blinkert 3 2-2, Eclecta 3—De Blinkert 5 3-0, Topscore 2HBC 5 2-2, DSS 2—WIK 2-2, DSS 4—Gios 3 1-3. Hogan Bassey, de wereldkampioen veder gewicht uit Nigeria, heeft woensdagavond in Los Angeles zyn titel verloren aan de Amerikaan Davcy Moore uit Springfield. Aan het einde van de 13de ronde maakte de scheidsrechter een einde aan het fu rieuze gevecht toen Bassey verblind was door het bloed uit wonden aan beide ogen. „Ik kon hem niet meer zien" zei de kleine ex-kampioen na afloop, „mijn ogen zaten dicht". Hij liep de wonden op in de 4e, 7e en 9e ronde. In de vierde ronde trof Davey hem boven de rechter wenkbrauw, in de negen de plaatste hij een harde hoek vlak bij het oog en twee ronden later moest Bas sey een voltreffer op het linker oog in casseren. In de laatste vier ronden, toen Bassey zijn tegenstander vrijwel niet meer zien kon, vocht hij instinctief, vergeefs trachtend een eindstoot te plaats waardoor hij de strijd nog zou kunnen winnen. De manager van Bassey verzocht referee Tommy Hart aan het einde van de 13e ronde in te grijpen, en Hart gaf hieraan gehoor. Op dat moment stond Moore voor op de kaarten van de referee en van de twee juryleden. Hij had deze voorsprong te danken aan zijn doeltreffende counters. Telkens werd Bassey opgevangen met harde linkse en rechtse halfarmstoten als hij zijn gevreesde rechtse in het geding wilde brengen. Daarnaast maakte Moore, bijgenaamd „the Springfield rifle", gebruik van zijn langere reach om Bassey met linkse hoeken te bestoken. Toen Bassey last kreeg van het bloed in zijn ogen, kwam Moore op korte afstand en strafte de titelhouder af met felle hoeken en op stoten. Advertentie Bjj zwemwedstrijden in de Zweedse plaats Malmö, waaraan onder meer wordt deelgenomen door een ploeg van De Rob ben, zorgden Judith cn Lenie de N(js voor successen, door respectievelijk de 400 meter vrije slag én de 200 meter rugslag te winnen. Op de 400 meter vrije slag zorgde de Zweedse Karin Larsson voor een verras sing door na een uitstekende race in 5 min. 2.8 sec. als tweede te eindigen achter Ju dith de Nijs (5 min. 1.9 sec.), maar vóór Mary Kok, die tot 5 min. 3.8 sec. kwam. Op de 200 meter rugslag hadden de Ne derlandse meisjes minder tegenstand te overwinnen. Lenie de Nijs won vrij ge makkelijk in 2 min. 40.9 sec. vóór Greetje Kraan (2 min. 42.0 sec.). Derde werd de Zweedse Gull-Britt Joensson in 2 min. 43.8 sec. Op het nummer 4 x 100 meter vrije slag dames vestigde Ran Malmö een nieuw Zweeds verenigingsrecord met 4 min. 31.8 sec. Later op de avond won Judith de Nijs de 400 meter wisselslag persoonlijk in de prachtige tijd van 5 min. 33.8 sec. Zij bleef hiermede ruim 5 seconden beneden het Nederlandse record 25 meterbaan, dat sinds december 1956 op naam staat van Mary Kok (5.38.9). Mary Kok eindigde ditmaal als vierde in 5 min. 51.1 sec. De 100 meter vrije slag dames leverde eveneens een Nederlandse overwinning op. Greetje Kraan werd eerste in de matige tijd van 1 min. 7.0 sec. De Zweedse Barbro Andersson werd met 1.08.4 tweede. De Robben wonnen tenslotte ook nog het nummer 4 x 100 meter wisselslag estafette. De tijd was 5 min. 19.4 sec. Een gecombi neerde Zweedse ploeg bezette met een achterstand van 2.3 sec. de tweede plaats. Karin Larsson (links) feliciteert Judith de Nijs. Advertentie smaakt het genoegen de opening bekend te maken van onze nieuwe afdeling Deze zijn in diverse modellen en modetinten verkrijgbaar. DE PRIJS van 98.-t/m ƒ175.- DE BETALING v.a. 10.-'p. m. Ook in ontvingen wij een nieuwe collectie. In prijzen van 49.- t/m 89.- Vraagt vrijbjijvend uitgebreide zichtzending aan Van Diemenstraat 132a Den Haag - Telefoon 336349 NAAM ADRES PLAATS In verband met de verschuiving van de data van de eerste ronde van het toernooi om de Davis Cup hebben de Belgische en de Nederlandse Tennisbond besloten de wedstrijd BelgiëNederland voor deze eerste ronde nader vast te stellen op vrij dag 1, zaterdag 2 en zondag 3 mei in Brus sel. Oorspronkelijk waren voor deze ont moeting 17, 18 en 19 april gereserveerd. Van de Braziliaanse Tennisbond is bij de KNLTB het voorstel ingekomen de week daarvoor dus van 24 tot en met 26 april een oefenwedstrijd te spelen tussen de Braziliaanse en de Nederlandse tennis- ploeg. Brazilië moet namelijk in de eer ste ronde tegen Duitsland uitkomrn en de Brazilianen maken de reis naar Duitsland via Nederland. FILM OVER OPENBAAR ONDERWIJS De hoofdbesturen van de vereniging Volksonderwijs en van de Nederlandse onderwijzersvereniging hebben de cineast Max de Haas opdracht gegeven tot het vervaardigen van een voorlichtende film over openbaar onderwijs. De film zal nog dit jaar in circulatie komen. De tekst is van de heer H. Wielek. Produktie, regie en montage zijn in handen van Max de Haas.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 19