Dames-pyama's B. en W. van Castricum willen gezinsverzorgsters helpen Jansen had het moeilijk Week in week uit drie kostuums voor Vides van 9.75 voor 7.98 Goede verlichting Jubileum op verjaardag DONDERDAG 19 MAART 1959 4 Vergoeding gebruik strand kan niet hoger worden Lezing over architecteuur voor N.V.V.-vrouwen Verhoging basisbedrag nodig voor Castricum Speciale aanbieding Ui m Raad van Castricum kan 28.000 gaan lenen Nieuwe brandweerwagen voor Castricum „Ons leekenspel" werd een stichting Vrijdag heeft de eerste steenlegging plaats Ledenwerfactie D.L.E. Niet onder één modern) hoedje te vangen Voor de huisvrouw Binnenkort tienduizendste in gemeente Heemskerk VERLOVINGSRINGEN P. DE GROOT Lezing voor Nutsleden De verhoging van de vergoeding voor het privaatrechtelijk gebruik van het Noordzeestrand tussen vijfhonderd meter ten zuiden van strandpaal 44 en driehon derd meter ten zuiden van strandpaal 45 en tussen 570 meter, ten zuiden van strand paal 43 en tussen 670 meter ten zuiden van die strandpaal, die op 1 januari 1959 was ingegaan, is wederom komen te ver vallen. De hoofdinspecteur-titulair der do meinen heeft medegedeeld, dat de minister van Financiën heeft besloten deze verho ging niet door te laten gaan. De vergoeding is weer bepaald op 337,50 per jaar en de 50% verhoging zal dus komen te vervallen. De hoofdinspecteur-titulair heeft een nieuwe overeenkomst aangeboden voor de periode van 1 januari 1958 tot en met 31 december 1962 en B. en W. zullen tijdens de dinsdag aanstaande te houden raadsver gadering voorstellen tot het aangaan van deze overeenkomst te besluiten. De nog jonge afdeling van de N.V.V.- Vrouwenbond in Beverwijk begint nu reeds met haar eerste werkavonden. De dames zullen zich woensdag 25 maart om 20 uur in het gebouwtje aan de Deken Waare- straat 50 a laten voorlichten op het gebied van binnenhuis-architectuur. De heer A. Hoogendijk zal hierover het een en ander vertellen. Dit apparaat is vervaardigd door het Moskouse instituut voor natuurkundige onderzoekingen. Het dient voor het opsporen van tumors in de hersenen en in andere delen van het lichaam. De werking van het apparaat berust op het feit, dat radio-actieve prepa raten zich concentreren in aangetaste weefsels van het menselijk lichaam. Het toestel geeft die plaatsen van ver hoogde radio-activiteit aan en daar mee de plaats van de tumors. Castricums gemeenteraad heeft de mi nister van Binnenlandse Zaken, Bezits vorming en Publiekrechtelüke Bedrijfs organisatie, verzocht met ingang van het dienstjaar 1959 een verhoging van het basisbedrag van de algemene uitkering uit het gemeentefonds te willen toekennen. Hij motiveert zijn verzoek onder meer door te zeggen dat de gemeente Castri cum een snelgroeiende gemeente is waarin voor alle voorzieningen, die moeten wor den getroffen, grote investeringen nodig zijn, onder anderen voor openbare werken en het onderwijs, die absoluut noodzake lijk worden geacht. Zonder versterking van de algemene middelen zal het niet mogelijk zijn om in alle gevallen de voorzieningen te treffen welke noodzakelijk zijn. Hij merkt bovendien op, dat blijkens de ontvangen afrekeningen de rijks ver goeding in de kosten van het wederop- bouwplan aanmerkelijk lager is vastge steld dan was te voorzien, ten gevolge waarvan de afschrijving op de weder- opbouwkosten aanzienlijk hoger moeten worden gesteld. De verbetering van de Mient-Vinken- baan, zo zegt hij voorts, waarvoor reeds in december 1956 door het college een crediet beschikbaar is gesteld, kan niet langer worden uitgesteld. Er wordt naar gestreefd dat in september met de werkzaamheden een aanvang kan worden gemaakt. De raad vertrouwt er daarom op dat de minister er van overtuigd zal zijn dat de verhoging van het basisbedrag voor onze gemeente absoluut noodzakelijk is. Advertentie Prachtige moderne gebloemd keper flanel jasje, bijpassende effen pantalon, in de maten 40 t/m 46 ZO LANG DE VOORRAAD STREKT Lange Nieuwstraat - Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 De raad der gemeente Castricum zal dinsdag 24 maart om 8 uur bijeenkomen om een uit 23 punten bestaande agenda af te werken. Onder meer zullen voorstellen met betrekking tot onderwijsaangelegen- heden worden behandeld. Ook zullen B. en W. de raad voorstellen met de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten te Den Haag een geldlening aan te gaan van 28.000. Daarnaast za! bovendien een krediet van 7.000.worden gevraagd voor de aanleg van een rijwielpad langs de Van Olden- barneveltweg. Ook zal een aanvullend krediet worden gevraagd voor de uitbrei ding van de zuiveringsinstallatie. Geble ken is dat de reeds gevraagde gelden ten bedrage van 1.100.000.niet toereikend zullen zijn. Een aanvullend ki'ediet van 142.841,53 zal nodig zijn om het geheel naar de eisen Ie kunnen uitvoeren. Naar aanleiding van de beschikking van de minister van Maatschappelijk Werk, waarbü een nieuwe regeling voor de sub sidiëring van de gezinsverzorging en de gezinshulp werd vastgesteld komt het B. en W. van Castricum gewenst voor de raad een nieuwe gemeentelijke subsidie regeling voor te leggen. Deze subsidieregeling komt dan in de plaats voor de reeds eerder door de raad vastgestelde gemeentelijke subsidieregeling gezinsverzorging en gezinshulp 1955. Tot 1 januari 1955 subsidieerde het rijk- slechts het werk van de gezinsverzorging. In de kosten van de gezinshulp verleende het rijk geen enkele bijdrage. De minister van Maatschappelijk Werk stelde bij beschikking een nieuwe rijks subsidieregeling vast. Deze regeling (1 ja nuari 1955) bracht een verruiming van de subsidiëring tot stand, onder andere door het mede-subsidiëren voor de gezinshulp. Bovendien kwam de subsidieregelings limiet te vervallen, welke tot dusver voor de gemeenten gold. In de nieuwe regeling is het systeem van de zogenaamde l:l-verhouding (verzorg ster :helpster) gehandhaafd. Bovendien Voorzien van modernste snufjes De nieuwe brandweerwagen van de Castricumse vrijwillige brandweer is za terdag gearriveerd. Het is een 136 pk Che vrolet, die plaats biedt aan elf manschap pen benevens materiaal. De wagen werd gebouwd door de firma Jac. Met te Alkmaar en is daarbij voor zien van de nieuwste snufjes op dit gebied. Woensdagavond werd deze nieuwe wa gen door burgemeester C. F. Smeets in de kazerne aan het korps overgedragen. Hier bij waren onder meer de oud-comman danten, de heeren J. Tromp en J. Houten- bos, het plaatselijk hoofd zelfbescherming, de heer J. A. Middelhof, de gemeente secretaris, de heer G. Louter en wethouder G. Meyer aanwezig. Ook het volledige korps was present, be nevens de bouwer. Burgemeester C. F. Smeets inspecteerde eerst de korpsleden en nam toen het woord. Hij memoreerde, dat het enkele jaren geleden in de bedoeling lag de oude manschappenwagen te reviseren en hem daardoor weer geschikt te maken. Een nader onderzoek had echter uit gewezen, dat dit hogere kosten met zich zou brengen dan de aanschafing van een nieuwe. Deze aanschaffing werd toenter tijd echter tegengehouden door de beste dingsbeperking. In oktober 1958 evenwel kon toch een crediet van 22.000 beschikbaar worden gesteld om tot aankoop van deze nieuwe wagen over te gaan. Het verheugde burge meester Smeets thans deze, voor het korps belangrijke wagen te kunnen overdragen in de overtuiging dat evenals voor het ander materiaal ook hiervoor uitstekend zal worden gezorgd. De overhandiging van het contactsleuteltje aan de commandant, de heer P. van Maarleveld, symboliseerde de overdracht van de wagen. Na de bezichtiging van de nieuwe wagen door alle aanwezigen, kwam men in het lokaaltje bijeen. Hier bracht de comman dant het gemeentebestuur dank voor deze belangrijke verbetering, welke het korps door de overdracht van de nieuwe wagen heeft mogen ontvangen. Burgemeester Smeets wenste het korps ook geluk. Hij deelde mee, dat het ge meentebestuur nu het vrijwillige brand weerkorps onderverdeeld is in twee een heden, tot de volgende bevorderingen heeft besloten: tot brandmeester eersteklas de heer P. C. Borst en tot brandmeesters de heren G. Bedeke en G. H. J. Hemmer. Commandant is nu de heer P. van Maarle veld, adjunct-hoofdbrandmeester (onder commandant) G. Ronk, brandmeester eer ste klas commandant eerste eenheid M. Hopman, brandmeester eerste klas, com mandant tweede eenheid P. C. Borst en plaatsvervangende commandanten der een heden de brandmeesters G. H. J. Hemmer en G. Bedeke. Het bureau voor lekenspel en amateur toneel „Ons Leekenspel" in Bussum, dat dit jaar vijfentwintig jaar bestaat, heeft de vorm van een stichting gekregen. In 't bestuur van deze stichting hebben zitting genomen Jan Nieuwenhuis, dr. Jop Poll- mann, Bernard Verhoeve, Albert Welling en Willem Nieuwenhuis. Dc stichting heeft een programma van actie opgesteld, waar in voor alles de nadruk valt op het vor mingswerk. wordt het rijkssubsidie slechts verleend indien de gemeente tenminste tot een gelijk bedrag subsidieert. In verband met de handhaving van de 1 :l-verhouding en de huidige verhouding van het aantal gezinsverzorgsters en help sters bij plaatselijke instellingen zal het dus voorlopig nodig blijven voor de kosten van de helpsters, die niet onder de rijks subsidieregeling vallen, een aanvullende gemeentelijke subsidieregeling vast te stel len. Zonder een aanvullende subsidiëring zullen de plaatselijke instellingen genood zaakt zijn hun voor de gemeenschap zo be langrijke werk drastisch in te krimpen. Dit moet naar de mening van B. en W. worden voorkomen, temeer nu het werk van de plaatselijke instellingen nog aan betekenis zal gaan toenemen, door het ver lenen van verzorging en hulp aan bejaar den en aan gezinnen waarvan de huis vrouw chronisch ziek is. Daar het college er van overtuigd is, dat met deze vorm van maatschappelijk werk de gemeente ten zeerste gediend is, stelt zy de raad voor aan de plaatselijke instellin gen, werkzaam op het terrein van de ge zinsverzorging en de gezinshulp, overeen komstig de rijkssubsidieregeling een sub sidie te verlenen, waarvan het bedrag ge lijk is aan het rijkssubsidie; aan deze in stellingen voor het aantal hulpdagen, waarvoor op grond van de rijksregeling geen subsidie wordt verleend, een bijdrage te verlenen, welke neerkomt op een ver goeding van 50% van de kosten en in de kosten van opleiding tot gezinsverzorgstcr een bijdrage te verlenen van 50% van de kosten. Dit laatste is geheel nieuw. Behalve de subsidie voor gezinszorg en gezinshulp zullen B. en W. de raad evenzo voorstellen ingaande 1958 aan de in deze gemeente werkzaam zijnde kraamcentrums per verzorgingsdag (in deze gemeente) een subsidie te verlenen ten bedrage van het exploitatietekort per verzorgingsdag tot een maximum van 2,50. Dependance gemeentesecretarie Dat de gemeente Heemskerk zich zeer snel uitbreidt zal voor niemand een ge heim zijn. Wanneer men in dit verband ziet, dat op 1 januari 1957 het aantal in woners 6691 bedroeg, terwijl op dit mo ment de 10.000-ste binnen korte tijd te ver wachten valt, is het zonder meer duide lijk dat een en ander bijzondere voorzie ningen vereist. Kon enkele dagen geleden gemeld wor den dat met de bouw van een nieuw post kantoor zal worden begonnen, aan de Kerklaan kan men ook bouwactiviteit be speuren. Hier is men begonnen met de bouw van een dépendance van de ge meentesecretarie, want de noodzaak van meer kantoorruimte voor de administra tie der gemeente doet zich steeds meer gevoelen. Voor een ieder die tegenwoordig voor velerlei zaken gebruik dient te maken van het gemeentelijk apparaat zal het duide lijk zijn, dat een dergelijke uitbreiding, gezien het huidige aantal inwoners, zeker geen luxe is. In het nieuwe gebouw zullen straks ge huisvest worden de afdeling bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken, de afdeling sociale zaken, de sociografische afdeling en het kantoor van de gemeente ontvanger, welke laatste dan het huidige kantoor aan de Maerelaan gaat verlaten. Een ruime hal en wachtruimte voor het publiek completeren deze dépendance waarvan de bouwkosten 53.000.- bedra gen. De eerste steenlegging van genoemd ge bouw zal op min of meer officiële wijze plaats vinden op vrijdag 20 maart om 15 uur. De „Onderlinge begrafenisvereniging De Laatste Eer" heeft dinsdagavond in het Witte-Kruisgebouw te Heemskerk haar jaarvergadering gehouden. De waarnemend voorzitter, de heer H. Tijms, deelde in zijn openingswoord mee, dat in het afgelopen jaar door de vereni ging zeven begrafenissen werden verzorgd. Het ledental is vooruitgegaan en bedraagt thans tweehonderdvijfentachtig; dit bleek uit het jaarverslag van de secretaris de heer W. van Doorn. De penningmeester de heer G. Jonge- jans had over het afgelopen jaar een batig saldo van 6.22, waardoor het bezit dei- vereniging steeg tot 'n bedrag van 614,33. De aftredende bestuursleden de heren W. van Doorn en G. Jongejans werden her benoemd. Besloten werd om in de nieuwe wijken een ledenwerfactie te houden. Elf Stormvogels hebben zondag heel hard moeten zwoegen om ten minste één punt in de wacht te kunnen slepen tegen het goed in vorm stekende R.C.H. Als naaste buur had R.C.H. er alles op alles gezet om de Stormpieten de voet dwars te zetten. De vele aanhangers van de Stormvogels die het slechte weer hadden getrot seerd om de verrichtingen van de sterrenploeg op de voet te kunnen volgen, keken na afloop van de wedstrijd wel een beetje zuinig. Maar toen bekend was geworden dat. zowel Sittardia als G.V.A. V. het ook niet verder hadden kunnen brengen dan een ge lijk spel klaarden de gezich- tên toch weer enigszins op. Alleen vond iedereen het jammer dat H.V.C. de volle buit (op het nippertje) wist binnen te halen. Enfin, zon dag gaan de Pieten naar Birkhoven om (dat is de vu rige wens van alle suppor ters) de „Amersfoortse kei" de voet dwars te zetten. En dan is nog de (geringe) kans op het kampioenschap niet verkeken. Het zal vooral de vrouwe lijke Velsenaren verheugen dat Maison Smits haar deu ren van de wel heel moderne nieuwe zaak aan het Velser- duinplein in IJmuiden voor de geachte cliëntèle heel wijd heeft opengezet. Want zij zul len in deze zaak vooral een zeer grote collectie dames hoeden in de meest uiteen lopende en vooral exclusieve modellen aantreffen. Daar hoeft men zich beslist niet onder één hoedje te laten vangen. Bovendien kunnen de dames er voor hun bruids kleding terecht. Maison Smits beschikt namelijk ook over een ruim atelier, waar de dames zich bruidstoiletten maar ook de meest modieuze japonnen en rokken zullen kunnen aanmeten. De heer en mevrouw De Vries zijn wat in hun nopjes met deze nieuwe aanwinst voor IJmuiden. Zij kregen tijdens de receptie die dins dagmiddag werd gehouden, heel wat cadeaus, waaronder een groot aantal fraaie bloemstukken. En als zij dan nog terugdenken aan hun wat ouderwetse zaak aan de Kennemerlaan, dan wrijven zij zich verheugd in hun handen. Wij raden de Velsense huis vrouwen aan donderdag avond van zeven tot negen eens een kijkje te gaan ne men in een van de lokalen van de gemeentelijke huis houdschool in IJmuiden-Oost. Daar heeft de Commissie Huishoudelijke en Gezins voorlichting Velsen voor een alleraardigste tentoonstelling gezorgd. Daar kunt u zien waar vrouwenhanden zo al toe in staat zijn. Dat is heel wat. Dit getuigen vakkundig gesoldeerde werkstukken, zelfgemaakte lampekappen, naaiwerkjes en nog veel meer. Waarom de commissie deze expositie op touw heeft gezet? Wel. dat komt door het succes dat de stand op de BIMIJ heeft gehad. Maar liefst 125 aanmeldingen voor de diverse cursussen van de commissie waren er het ge volg van. Welke cursussen de com missie u kan bieden? Onder meer kookcursussen, cursus sen voor het verrichten van kleine reparaties in de huis houding van alle dag (de zogenaamde klusjescursussen in de beschuttende werk plaats in IJmuiden), bloem schikken, lampekappen ma ken, naaien en een cursus lichamelijke hygiëne. Kom huisvrouwen, neem eens een kijkje. U steekt er vast wel wat van op! Over de voet dwars zetten gesproken. Daar had Jansen jr. zondag nogal last van. Ho. nout wist dit keer op keer klaar te spelen. Nauwelijks was Jansen, na op een bran card te zijn weggedragen, weer in het veld terugge keerd of daar lag onze Jansen weer kreunend ter aarde. Niet dat Honout nu gemeen speelde, dat niet. Maar wel „keihard er op in", zoals dat heet. Men had er buiten de hek ken kennelijk op gerekend dat. het een saaie wedstrijd zou worden, getuige de grote hoeveelheid lectuur die werd uitgedeeld: een gratis sport blad en dan de beide blaadjes met de volledige opstellingen van de concurrerende sup portersverenigingen (die ech ter beiden de Pieten een zeer goed hart toedragen) „De Stormvogel" en De „Storm vogels" Supporter. Grappig was het om zon dag vlak voor het. begin van de wedstrijd te zien hoe meer dan de helft van de toeschou wers op de staantribune ge plaagd door de regen als bij afspraak eensgezind een „run" op de overdekte onder nam. De controleurs hadden er niets tegen in te brengen. Wij hopen dat dit toch geen traditie wordt. Het brengt Stormvogels schade. Vooral wat de recette betreft. WEET U.... dat de koplampen en de daarin aangebrachte gloei lampen van motorrijtuigen (bijzondere typen uitgezon derd) voorzien moeten zijn van een „goedkeuringsmerk" terwijl dat voor de achter- verlichting niet het geval is? dat de achterlichten van alle rijwielen (ook driewie lers) alsmede van bromfiet sen voorzien moeten zijn van een „goedkeuringsmerk" terwijl dat. voor de voorver- lichting niet het geval is? HET IS MAAR EEN WEET. DE VERKEERSVEILIGHEID IS ER MEE GEDIEND. Het gebeurt niet vaak dat iemand een jubileum viert op dezelfde dag als zijn verjaar dag. De heer J. W. Gomes, ambtenaar van sociale zaken in IJmuiden, heeft dit ge presteerd. Vijfentwintig jaar was hij in dienst van de ge meente Velsen. De heer Go- mes heeft grote ervaring in de omgang met mensen. Bo- dien heeft hij een heel vrolijk humeur. Wethouder C. P. J. WIE GOED DOET GOED ONTMOET In véle gezinnen waar men over een televisie ontvanger beschikt zal het op de woensdag- en zaterdagmiddagen vaak een flinke drukte geven wegens de jêugdpro- gramma's. In Velsen- Noord is een familie (Sik- kens) in de Pelsstraat, bij wie op deze middagen een schooltje van twintig tot vijfentwintig kinderen van de jeugduitzending geniet en dan na afloop nog een snoepje toe krijgt. Dat dit door het jonge volkje wordt gewaar deerd bleek zaterdag. Of schoon de vrouw des hui zes jarig was en boven dien visite had, kon de kinderclub toch de be levenissen van Pipo, de clown aanschouwen. Doch niet alvorens de jongelui de gastvrouw met een schat van bloemen en andere leuke geschenken hadden verrast. Het is voor de hele familie van de jarige een bijzonder blijde feestdag geworden. Maas heeft cïe jubilaris na mens het gemeentebestuur gehuldigd. De heer P. Waar denburg, die 22 jaar met de heer Gomes had samenge werkt, sprak eveneens met, grote waardering over het werk van de jubilaris. Heeft u het wel eens gepresteerd om. in nog geen twee jaar 450 kostuums te naaien? Waarschijnlijk niet. Nu, mevrouw Van der Vis uit de Fazantenlaan in IJ muiden-Oost voor meer ingewijden Tante Truus wèl. En dat deed zij niet om haar brood te verdienen. Maar voor haar plezier. En vooral voor de kinderoperettevereniging V.I.D.E.S. Zoals ge onge twijfeld zult vieten zal V.I.D.E.S. 1 en 2 april opvoeringen geven van de operette „Prinses Ezelsvel". Daar komt heel wat voor kijken. Zeker als men weet hoeveel moeite de nijvere aanhangers van de operettevereniging doen om van elke uitvoering een waarlijk groots festijn te maken. ..Ik ontwerp die kostuums zelf. Aan de hand van een kostuumboek. Daar staat de mode van de Pharao's tot de zaklijn in. Soms heb ik wel eens tijd om een bezoek aan een museum te brengen. Kijk ik m'n ogen uit. 't. Is wel een enorm werk. Al die kostuums en dan nog die hoeden. Natuurlijk is het allemaal showwerk. Goed kope stoffen. Als 't maar glanst net als satijn. Kan best zijn dat ik alles na af loop van de opvoeringen weer uittorn en weer voor de vol gende keer gebruik". Tante Truus, die vroeger coupeuse is geweest en nu een ijverige huisvrouw is, gaat elke week naar de markt. Heerlijk rondsnuffe len tussen de stalletjes. Op zoek naar goedkoop glanzend goed en etalageflanel. „Dat is soepel en stevig, prachtig als ondergrond van de kos tuums", zegt ze. „Dit wordt een vis", zegt mevrouw Van der Vis. „Dat heb ik net onder handen ge nomen". Ze wijst op een grote lap citroengele stof. Hel glanzend als de zon even doorbreekt. „Doet 't goed van een afstand gezien, vooral met het felle licht van de schijnwerpers er op". „Als ik het nu in de vorm heb naai ik er kieuwen en vinnen op. Dan lichtgevende verf er op en het sprookje is com pleet". Tante Truus is maan den bezig met. het kostuums naaien voor één enkele uit voering. Al haar vrije tijd en eigenlijk nog meer tijd offert zij, overigens met liefde, op voor V.I.D.E.S. Boven, in een zijkamertje, laat zij de vele kleurige en fantasierijke kostuums zien. En dan de zwierige hoeden niet te vergeten. „Dit is tar latan, een stijf goedje. Doet het heel erg goed als onder grond. Gaan de rokken mooi wijd uitstaan. Hier heb je de nimfjes. Die moeten nog ge streken worden". Vertederd strijkt Tante Truus over de kleurige stof. Ze glimlacht. „Het is allemaal niets waard, maar ik heb er zo'n plezier van. En vooral als je de op getogen gezichten van de kinderen ziet als ze komen passen. M'n dochter zegt wel 's als al die kinderen over huis komen: „Je bent niet alleen mijn moeder.maar moeder van wel honderd kinderen!" Op de zolder wordt ook al voor V.I.D.E.S. gewerkt. Daar is „Ome Jan" van der Vis bezig. Hij maakt een troonstoel. „Het baldakijn moet nog worden opge knapt", zegt hij en wijst naar enige ornamenten, afkomstig van een gesloopte kapel in het Haarlemse ziekenhuis St. Joannes de Deo. „Ze slepen de gekste dingen hier naar toe. Alles kan ik voor V.I.D.E.S. gebruiken". En dan vertelt zijn echtgenote: „We hadden eerst een flat 'maar zijn verhuisd omdat we voor V.I.D.E.S. meer ruimte nodig hadden". Het is een heel werk om „Prinses Ezelsvel" zonder mankementen op de planken te brengen. Vooral als er een „echte" waterval (zij het dan op wieletjes en met elek trische pompen) en voor het eerst zelfgemaakte reuzen- decors aan te pas komen. En dan moet er tenslotte nog gezongen worden ook. Maar iedereen werkt met plezier en vooralenorm hard. De „V.I.D.E.S.-man- nen". die voor de decors, de verlichting, het meubilair en nog zo veel meer klusjes zorgen; Tante Truus en Ome Jan en al die anderen. Want de opvoering moet en zal een succes worden. „Wat de liefste wens van tante Truus is?" Ze zit weer achter haar onafscheidelijke naaimachine. Langzamer hand komt er vorm in de vis. „Mijn liefste wens", mijmert ze even. „Eens grasduinen in de kleedkamers van de opera, de grote opera, en maar kijken". De gemeente Heemskerk breidt zich zeer snel uit. Wanneer men in dit verband ziet, dat op 1 januari 1957 het aantal inwoners 6691 bedroeg, terwijl op dit moment de 10.000-ste binnen korte tijd te verwachten valt, is het zonder meer duidelijk, dat een en ander bijzondere voorzieningen vereist. Kon enkele dagen geleden worden ge meld dat met de bouw van een nieuw postkantoor zal worden begonnen, aan de Kerklaan kan men ook bouwactiviteit be speuren. Hier is men begonnen met de bouw van een dépendance van de ge meentesecretarie, want de noodzaak van meer kantoorruimte voor de administratie der gemeente doet zich steeds meer ge voelen. In het nieuwe gebouw zullen straks worden gehuisvest de afdeling bevolking, burgerlijke stand en militaire zaken, de afdeling sociale zaken, de sociografische afdeling en het kantoor van de gemeente ontvanger, welke laatste dan het huidige kantoor aan de Maerelaan gaat verlaten. Een ruime hal an wachtruimte voor het Advertentie HORLOGES Beter en Billijker Blijft Bij IUWELIER Kennemerlaan 30 HORLOGER Telefoon 4127 publiek completeren deze dépendance, waarvan de bouwkosten 53.000,bedra gen, en die door de fa. Spijker zal worden gebouwd. De eerste steenlegging van ge noemd gebouw zal vrijdag 20 maart te 15.00 uur geschieden. Het departement Heemskerk van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen organiseert vrijdag een bijeenkomst in zaal Dam. De bekende vogelkenner Jan Ivangh zal op deze avond een lezing houden onder de titel „Wasdatter". Het gesprokene zal werden geïllustreerd met getekende pro- jectiebeelden. DE ELFTALLEN VAN „NOORD" VVB—West Frisia (sportpark „Water vliet", 14.30 uur): VVB: A. v. d. Boogaard; A. v. d. Schans en C. Luntz; J. Hogendijk, P. de Wolf en R. Luitjes, G. Steinvoort. F. André, F. Kooimans, J. Kersbergen en A. Stet. Roda '23Kinheim (t,e Bovenkerk, 14 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, A. Bakkum en Th. van Vuuren; W. Demmers, J. Hamers, F. Mosk, H. Haan en A. van Dijk. AMVJKinheim ZMC (zaterdagmiddag te Amsterdam. 16.15 uur): Kinheim ZMC: E. de Boer; J. de Graaf en A. Bax; A. Tan- ger, J. Sparreboom en A. Geerlofs; R. Bos man, J. Folkerts, J. Bax, L. Nieuwenhuis en J. Boender. Vliegende Vogels—IEV (te Haarlem, 14 uur): IEV: J. Jansen; A. Harsveld en G. Bos; P. Stals. G. van Berneveld en C. Schoot; H. de Reus, W. Buur, J. Korver, J. de Reus en P. Bakker. VEILING BEVERWIJK BEVERWIJK 18 maart. Spinazie 45—62, was- peen 16-34. boerenkool 5—16, prei 12—28. knollen 2-18, witlof 3353. peen 510, uien 310.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 6