De Gruyter-vereniging vecht nog steeds om erfenis „Bloemfontein", laatste schip met Maier-vorm naar sloper Havenberichten IJmond-agenda D.K.W. AUTOMOBIELEN A anmeldingsfo rmuiier DONDERDAG 19 MAART 1959 OM DE LOUIS D9OR VAN EEN MARKIES DICTUS' Bouw van etagewoningen in Santpoort aanbesteed LANGS SLUIZEN EN HAVENS In Nederland doet men niet genoeg voor zeelieden Volleybalkampioenschap is IJmuidense aangelegenheid „De Vezel" op excursie naar Wormerfabriek De onderlinge competitie van Kijk-Uit Opvoering van „Prinses Ezelsvel" door V.I.D.E.S. Betaling abonnementsgeld per giro Wielerronde op 30 april, De Ruiter rijdt weer Het was de 25ste januari 1791, toen Em manuel Ferdinand Frangois Joseph de Bette, laatste markies van Lede, zijn testa ment maakte op zijn kasteel, dicht bij hel bij Brussel gelegen Aalst. „Ik beveel mijn ziel aan God Almachtig, aan de H. Maagd Maria en aan heel het Hemelsch gezelschap", schreef hij. „Ik wens, dat mijn begrafenis eenvoudig is en zonder uiterlijk vertoon. Ik wil, dat voor mijn zielerust 500 missen zullen worden gelezen, alle gecelebreerd op het Altaar van de H. Maagd in de kerk van Lede, voor 14 sou per Mis. Ik benoem tot mijn enige en universele erfgename Mevrouw de Markiezin van Lede, mijn zeer geëerde Moeder". Weinig zal de ongehuwde kerkelijke hoogwaardigheidsbekleder, die een jaar later stierf, hebben vermoed, dat 150 jaar later nog steeds om zjjn erfenis zou worden gevochten door de familie De Gruyter, af stammelingen van zyn overgrootmoeder. Die erfenis was heel groot, want zijn stief vader, Jan de Gruyter, was schatrijk ge weest. Zijn moeder stierf maar weinig later, en toen is er volgens een grote groep mensen een fout gemaakt. Tweederde van de erfe nis is hoogst waarschijnlijk aan een ver keerde tak van de De Gruyters, in vrucht gebruik gegeven. Niet de tak van Philippus de Tweede kreeg de erfenis, maar de tak van Pauline de Gruyter. Onder de goede tak schijnt zelfs het koninklijk huis te horen. Men behoeft maar een bezoek te brengen aan het echtpaar Van der Sterren-De Gruyter, De Weerdstraat 12 te IJmuiden, om te weten wat deze erfeniskwestie voor vele mensen te betekenen heeft. Mevrouw Van der Sterren zal u haar fijn vertellen, hoe zij nu al 27 jaar mee doet aan een gevecht, dat in de negen tiende eeuw begon. Toen zij in 1932 pas getrouwd was, en het paar het niet zo best had, omdat de echtgenoot door de Rijnvaartstaking zwaar werd getroffen, herinnerde zij zich hoe haar vader ook al altijd met de erfenis kwestie De Gruyter bezig was geweest. Zij ging overal op zoek naar papieren, had gedeeltelijk succes ,maar zag er toch 140 verloren gaan, doordat een onbetrouwbare directeur van een rusthuis ze weg had ge maakt. Tenslotte ging een advocaat, mr. Els- hout, de helpende hand bieden. Hij ver zamelde tal van gegevens, maar in de oor log raakte alles weg. Men moest weer op nieuw beginnen. Na de bevrijding werd in Rotterdam de De Gruytervereniging opgericht, waarvan de heer Van der Sterren de eerste voor zitter werd. Er waren liefst 370 belang stellenden, maar toen tenslotte scheen, dat de zaak in elk geval zou zijn verjaard, liet men het er maar bij. Nieuw begin Dat was niet het einde. De strijd om de 84 miljoen Louis d'Or, of 840 miljoen gul den, die de erfenis waard is, zou weer op nieuw beginnen. Vijf jaar geleden kreeg mevrouw Van der Sterren plotseling be zoek van een onbekende heer. „Ben jij Mina de Gruyter?", vroeg 'de heer, die later de neef Hendrik Arnold de Gruytère bleek te zijn. Hij vertelde, hoe men in Amerika had ontdekt, dat er geen sprake was van verjaring, omdat de wetten van Aalst in dit geval gelden. Dat was het begin van het optreden van „Mrs Cora Riet", een Amerikaanse vrouw, die het werk op een enorme manier stuw de vanuit haar woonplaats Salt Lake City, en ook Hendrik Arnold bleek te hebben Ingelicht. Weer volgde groot enthousiastme. Veel Nederlanders gingen azen op de erfe nis van Leendert de Gruyter, een ver fa milielid van Mrs. Riet, die tenslotte vorig jaar zelf naar Utrecht kwam. Voorlopig komt deze zaak van de mysterieuze Leen dert, die als wagenmaker in Den Briel schijnt te zijn gestorven, nog niet in aan merking. Eerst moet de zaak De Bette- De Gruyter zijn opgelost. Juist daarom heeft Mrs Riet zo meegeholpen. Een verwarde geschiedenis voor een buitenstaander, maar voor de insiders is het zo helder als glas. De heer en mevrouw Van der Sterren hebben grote stambomen, talrijke geschriften en een enorme parate kennis over de hele affaire. Ze beschikken ook over een flinke correspondentie met Mrs Riet, die als Mormoonse in Amerika is terecht gekomen. Deze dame schrijft bijzonder duidelijk Nederlands, kan men wel zeggen. Als zij in een brief wil vertellen, dat men in haar eigen familie vaak het belang van samen werking niet begrijpt, schrijft ze: „Ik heb nooit gedacht, dat er onder mijn familie zoveel koeien waren". Miljoenenjacht „Waar ik achteraan ben. zijn de mil joenen van de Marquis de Lede", schrijft ze openhartig. „Als ik deze in de wacht heb gesleept, gaan we het deel van Leendert de Gruyter in de wacht slepen en dan dat van zijn zuster, die mijn overgrootvader huwde". Zodat er dus nog een derde erfe nis schjjnt te zijn Zo zijn ze niet allemaal. Het IJmuider echtpaar leeft van de A.O.W., en het zou in een deel van de erfenis dus een wel- Advertentie AUTO- EN MOTOR BEDRIJF T.TMUIDEN-OOST GROENEWEC» 69 In het raadhuis van Velsen is woens dagmorgen aanbesteed de bouw van 72 etagewoningen in drie bouwblokken ten westen van de Uitendaalstraat te Sant poort-zuid. Architect, van het plan is de directeur van de Dienst voor de Volks huisvesting te Velsen. De laagste drie inschrijvers waren de n.v. J. G. Visser te Leeuwarden voor f 1.047.400, de n.v. Woning- en Scholen bouw „Zuilen" te Soest voor 1.059.997, en de firma J. Ponstein te Aerdenhout voor 1.065.000. De hoogste inschrijver was de n.v voorheen A. Kingma en Zonen te Leeuwarden voor 1.317.500. Er waren in totaal 28 inschrijvers, de gunning is aan gehouden. kome aanwinst zien. Maar over die Mrs Riet schudden ze wel een beetje hun hoofd. Al schrijft ze ook „beste nicht Mina". Er zou over deze affaire nog veel meer te vertellen zijn. Zo schijnt er ook wat geld in Indië te zijn terechtgekomen. De oorzaak van de verkeerde verdeling moet worden gezocht in het feit, dat de „benadeelde" tak van de De Gruyters uit Hugenoten bestond, die naar Nederland vluchtten na de Bloedbruiloft. Deze men sen waren niet te bereiken, en werden dus niet bij de verdeling betrokken. En nu wordt nog over deze mogelijke vergissing gevochten. 99 percent kans? Men kan niet zeggen, dat de vereniging uit pessimisten bestaat. Onder de leiding van de Amerikaanse senator Mr. David S. King te Washington verwacht men nu spoedig succes, zodat men zijn rechten zal kunnen doen gelden op de nalatenschap, waaronder het kasteel bij Lede, met lan derijen, bossen en andere onroerende zaken, die nu onder de Belgische regering vallen. De voorzitter van de Nederlandse tak (er is ook nog een Belgische) H. Schlink en genealoog W. Muusse zijn naar Salt Lake City geweest. Zij vertellen in hun verslag, dat zij in de Mormonenstad gastvrij zijn ontvangen, en het microfilmarchief van Nederlandse acten, dat daar bestaat, heb ben kunnen raadplegen. Het resultaat schijnt zodanig te zijn geweest, dat men nu bijna gereed is. Eén persoon was er, die de reis van het tweetal had willen verhinderen. U raadt het al: Mrs Riet. Deze geheimzinnige fi guur, die vele Nederlanders stambomen liet, opsturen, maar niets terug wil geven, is nu gewipt. Zij schijnt nu weer Neder landers te schrijven en hen te vertellen, dat zij toch geen erfgerechtigden zijn. Het echtpaar Van der Sterren met de zelfgemaakte stamboomvan het ge slacht De Gruyter, die tot 1400 terug gaat. „We zijn er zowat", vertelt mevrouw Van der Sterren. „We moeten eigenlijk nog maar twee papieren hebben, en daarom zijn we nu op jacht naar Roodsant en Ver- wey, want die zuilen ze wei negroen. Er zullen hier en daar ook nog wel onbekende familieleden zijn. Die moeten maar eens bij ons langs komen. De advocaten geven ons negenennegentig percent kans, dat het voor elkaar komt". Maar ook als men de miljoenenerfenis zou kunnen bemachtigen, zou de spoeling wel erg dun worden. Want er zijn zo on der dehand al enorm veel kandidaten. Dat bleek wel duidelijk, toen aan het eind van het onderhoud met de heer en mevrouw Van der Sterren bleek, dat ook uw ver slaggever wel eens bij de nazaten kon be horen. Wat zou Mrs Riet daar wel van zeggen7 MET DE VERKOOP van het vracht- en passagiersmotorschip „Bloemfontein" voor de sloop verdwijnt het laatste schip dat volgens de Maier-vorm is gecon strueerd uit onze handelsvloot. Het is precies vijfentwintig jaar geleden dat de Maier-steven het toppunt van zijn populariteit bereikte. Deze scheepsvorm ontleent zijn naam aan de Weense ingenieur Maier en nadat de eerste proeven, daterende nog van vóór 1913, door de oorlog 1914—1918 op de achtergrond waren geraakt, werden eind 1926, juist toen de uitvinder te Wenen stierf, de proef nemingen hervat en kort daarop werd met de bouw van de eerste schepen met de Maier-scheepsvorm een aanvang gemaakt. De eerste schepen die volgens dit prin cipe werden gebouwd waren drie trawlers, die in de zomer van 1928 door de Deutsche Hochseefischerei Nordsee in dienst wer den gesteld. Dit waren de „Weiszenfels", „Gleiwitz" en „Eisenach", elk van 330 ton. Terwijl deze schepen nog in aanbouw waren, kreeg de werf Dcschimag opdracht voor een aantal vrachtschepen voor de Neptun Linie, Hansa Linie en de Nord- deutscher Lloyd en op haar voorstel wer den deze schepen volgens de Maier-vorm geconstrueerd. De namen der schepen waren „Isar", „Donau", „Agira" en Lichtenfels". Weldra werd de uitvinding van Maier ook toegepast bij de bouw van passagiersschepen die in Duitsland van de helling kwamen. Zo kwamen dertig jaar geleden de „Cyrnos" en de .,11e de Bauté" gereed. De voordelen van de Maier-vorm waren onder andere minder weerstand in kalm water, betere zeewaardigheid, minder stampen bij zee vóór- en achterin, gemak kelijk sturen en goed manoeuvreren. Het opvallende was dat vóór- en achterschip ongeveer gelijkvormig was. Kort nadat de eerste schepen volgens de Maier-vorm in Duitsland waren gebouwd volgde ook ons land met het eerste grote passagiersschip, de „Columbia" van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij, dat in 1930 opgeleverd werd door de scheepswerf P. Smit Jr. te Rot terdam. Dezelfde werf bouwde in 1931-1933 drie trawlers met de Maier-vorm, de „Ta- rana", „Tarascon" en „Telene" van elk 325 reg. ton bruto. Een Nederlandse vis serijmaatschappij had deze schepen be steld, heeft echter alleen do eerstgenoem de korte tijd aan de visserij kunnen laten deelnemen en verkocht ten slotte het drie tal naar Frankrijk. In diezelfde periode werd een begin ge maakt om bestaande schepen van een lila ier-voorste ven te voorzien. Als eerste onderging het passagiersschip „Slamat" een dergelijke verbouwing en dat is in 1931 geweest. De gunstige resultaten, die hiermede werden behaald hadden tot ge volg, dat tal van vrachtschepen werden verbouwd en van een Maier-voorschip voorzien, bij voorbeeld de „Gaasterkerk", „Grootekerk" en de „Boschfontein" en met vele buitenlandse schepen geschiedde het zelfde. Naast de koopvaardijschepen werd de Maier-vorm ook op grote schaal toegepast bij visserijschepen. De grote Duitse traw lerrederij „Noordsee" had begin 1938 reeds 45 trawlers van dit type in de vaart. Engeland liet in Duitsland een serie van 15 stoomtrawlers bouwen, de beken de „Northern"-boten, waarvan de „Northern Pride" de eerste was. Ook Ita lië had een Maier-trawler, de „Umberto Lupi". Het hoogtepunt werd wel bereikt in de jaren dertig en uit die tijd dateert tevens de „Bloemfontein" want, het was in 1934 toen het schip door de Nederlandsche Scheepsbouw Mij te Amsterdam werd af geleverd. De „Bloemfontein" is het eerste schip geweest dat via radio-telefonische weg tewater werd gelaten en wel vanuit Pretoria door de Zuidafrikaanse minister president J. B. M. Hertzog, welke plech tigheid plaats had op 16 juni 1934. Thans, vijfentwintig jaar later, heeft het schip zijn dienst gedaan; het is overigens geluk kiger geweest dan het zusterschip „Ja gersfontein", dat op 26 juni 1942 door een torpedo werd getroffen Arie van der Veer „Wat er in Nederland voor de zeelieden gebeurt staat nog steeds in geen verhou ding tot wat door de Scandinavische lan den wordt gedaan voor zeelieden uit die landen". Dit wordt vastgesteld in het jaar verslag van de sectie zeemansraad van de raad voor de herderlijke zorg der Neder lands Hervormde Kerk. Daar zijn weliswaar Lutherse Staats kerken, maar ook wordt oneindig veel meer gedaan door de Missions to Seamen, terwijl niet heel Engeland door de Church of England wordt gecovered. Evenzo dooi de Deutsche Seemannsmission, terwijl de Duitse Bondsrepubliek zeker niet wordt beheerst door de Evangelische Kirche Deutschlands. Wat voor alle posten geldt, heeft heel sterk betekenis voor de buitenlandse pos ten, namelijk de onmisbare steun van re derijen en bedrijven. Waar nodig was een goed contact met de deputaten voor de koopvaardij van de Gereformeerde Ker ken. Zoals steeds gaf de naam Varende Gemeente voor de arbeid onder de schip pers veel verwarring". Uit het jaarverslag van Amsterdam blijkt, dat 6958 kerstpakjes in 1958 het bureau aan de Marnixkade verlieten, die op 155 schepen hun bestemming vonden. Elk schip kreeg bovendien een grammo foonplaat mee. Het blad Roer en Radar kwam geregeld uit en vond zijn weg over de vloot, ook over de schepen in Zaandam en de sleep boten van Wijsmuller in IJmuiden. Er worden maandelijkse zeem- u- wenavonden gegeven. Huweli. ge- ningen, sacramentsbediening en .grafe- nissen komen veel voor. Beslissingswedstrijd nodig De Dank zij een initiatief van de studieclub „De Vezel" van de Velsense papierfabriek heeft een gezelschap van ongeveer tachtig personen niet alleen personeelsleden van de Velsense fabriek woensdagavond in twee flinke autobussen een excursie naar Van Gelders papierfabriek in Wormer gemaakt. In de laatste jaren heeft dit bedrijf niet alleen bouwkundig grote veranderingen ondergaan, ook het machinepark is aan de moderne en economische bedrijfsvoering aangepast. Na de ontvangst in de fraaie, nieuwe kantine vertelde de heer J. Kee, bedrijfschef van de papierfabriek, welk kardinaal onderscheid er is tussen de fa- brikage van krantenpapier en van pak papier. Dit. laatste is zeer bewerkelijk we gens de aan te maken kleinere partijen en de verscheidenheid ook van kleuring der papiersoorten. Tijdens de excursie had de zogenaamde „Yankee"-machine de be langstelling. welke met slechts één droog- cilinder en een gladcilinder met 5,5 meter diameter speciaal dun papier vervaardigt. Overigens waren kenmerkend de grote op slagplaatsen, waar soorten en kleuren pa pier. zowel in rollen als vellen de grote verscheidenheid van de pakpapierfabrikage illustreerden. In de kantine, waar het gezelschap op nieuw werd onthaald op verversingen, dankte de heer A. Geerlofs, voorzitter van „De Vezel" de rondleiders voor ontvangst en technische uiteenzettingen onder aan bieding van'enige attenties. Hij gebruikte de gelegenheid om „De volleybalcompetitie in de IJmond heeft een wel zeer spannend verloop, want I ,s""'L,"1,c ue. ^^uneiu om ,.ue nu Sportbond van Tyfoon wist te winnen VvS belangstelling van de en VCY kans zag om tegen Tyfoon gelijk Je pIaatsen omdat de studie- club veel leerzaams heeft te bieden, en niet alleen op het gebied van papierfabrikage. In de onderlinge competitie van de IJmuider schaakclub Kijk-Uit is de strijd om het kampioenschap nu toch wel een aangelegenheid geworden tussen F. J. Wal- da en de titelhouder J. Blok. Walda ver beterde zijn positie door zelf met R. Visser af te rekenen en de remise van J. Blok. Voor dit laatste resultaat was G. Maas ver antwoordelijk. Deze slaagde erin met twee pionnen minder handig te profiteren van de lopers van ongelijke kleur. Onderaan werd een belangrijke ontmoe ting gespeeld tussen P. Heidenreich en M. Lanser. Door gelijk te spelen bleef de spanning geheel gehandhaafd. De uitslagen luiden: G. MaasJ. Blok remise, F. WaldaR. Visser 1O, A. Kiste- makerJ. Wijdoogen 10, M. LanserP. Heidenreich remise, G. de HaasTj. de •Jong 10, J. WijdoogenTj. de Jong re mise, Tj. de Jong—P. Lanser 1—0. De stand aan de kop luidt nu: te spelen, is er een beslissingswedstrijd no dig tussen VCY en Sportbond om de kam pioen in de eerste klas heren aan te wijzen. SportbondTyfoon 3-1. Sportbond heeft de enige kans om nog kampioen te worden, met beide handen aangegrepen door Tyfoon te verslaan De eerste set werd een vrij gemakkelijke overwinning voor Sportbond (15-10). In de tweede set werden de rollen omgekeerd. Tyfoon was sterker en Sport bond zag de setwinst verloren gaan. Tyfoon won met 10-15, hetgeen goeddeels aan Van der Veen te danken was. Hoewel de derde set een overwinning voor de Sportbonders werd (15-5), werd de vierde met grote spanning tegemoet gezien. Onder gejuich van de vele IJmuidenaren werd met 15-11 gewonnen. TyfoonVCY 2-3. Tot de laatste seconde toe zagen de talrijke volleyballiefhebbers een prachtige wedstrijd. Rustig ging VCY van start. De eerste set-overwinning was volkomen verdiend. De Tyfoons deden in de tweede set hun naam eer aan, want er ging een ware orkaan over de hoofden der VCY'ers heen, die niets anders konden doen dan time-out aanvragen. Het werd een 15-9 overwinning voor de Wijkers, zodat de stand weer gelijk was: 1-1. Had VCY nu haar gewone spel ge speeld, dan had zij het tot winst kunnen brengen, maar de zenuwen speelden haar kennelijk parten. Het begon er in de derde set op te lijken dat de VCY'ers de eerste nederlaag zouden lijden, want Tyfoon won met 15-13. In de beslissende set gooide VCY alle zenuwen over boord en men kreeg prachtig spel te zien. Onder voortreffelijke leiding van scheidsrechter Kracht'verstreek de tijd; het wefd 15-15, maar uiteindelijk wonnen de VCY'ers met 16-18. De verdere uitslagen luidden: Dames tweede klas: Sportbond 2DEM 2 2-2 (15-5, 13-15. 16-14, 5-15). Heren tweede klas: Sportbond 3DEM 2 2-2 (22-24, 13-15, 15-9, 15-10). Heren eerste klas: VCY 2—VCY 1 0-3 (5-15, 1-15, 3-15), VCK 1—PSV 1 3-0 (15-12, 15-5, 15-1), Sportbond 1—Tyfoon 1 3-1 (15- 10, 15-15, 15-5, 15-11). Dames eerste klas: VCY 1Sportbond 1 0-3 (3-15, 1-15, 10-15). Metaalbewerkers over C.A.O. De afdeling Beverwijk van de Algeme ne Nederlandse Metaalbcdrijfsbond en Electrotechnische Industrie zal vrijdag 20 maart bijeen komen in huize Terpsichore aan de Zeestraat om de congresvoorstel- len te bespreken. Na afloop zal de dis trictsbestuurder, de heer J. Ockoeloen. het een en ander vertellen over de Collectie ve Arbeids Overeenkomst. De kinderoperettevereniging V.I.D.E.S. komt woensdag 1 april aanstaande met een operette, die haar zeker weer een succes volle avond zal opleveren: „Prinses Ezels vel", tekst van mevrouw N. C. Hopman Kwast, muziek van Jac. Bonset, regie A. H. Holtslag. De ontwerper C. Aalbersberg stond de leiding van V.I.D.E.S. terzijde bij de vervaardiging der decors: de kostuums zijn, als steeds, weer samengesteld door het atelier van mevrouw T. van der Vis Baggers. Zij heeft eveneens met het kooi en de kleine solisten de zangpartijen inge studeerd. De dansjes, uit te voeren op mu ziek van Schubert en Chopin werden de kinderen door mevrouw Henny HesPaap geleerd; Rob de Groot zorgt voor de piano begeleiding. Aan de opvoering gaal nog een tweetal dansnummers vooraf: „Wacht- parade" en een Hongaarse dans. De uit voering zal plaats hebben in de grote zaal van het Patronaatsgebouw te IJmuiden - Oost. F. J. Walda A. Kistemaker Tj. de Jong G. L. de Haas J. Blok 14 16 15 17 11 afgebroken partij. De overwinning van J. Plugboer op A. v. d. Pias in de tweede groep heeft de eer ste weer enige hoop gegeven de laatste plaats te kunnen ontlopen. De positie in dit deel van de ranglijst is: 9. J. Verlaak 13 2 5 6 4'/2 10. J. Plugboer L6 4 1 11 4V2 11. E. van Egten 7 3 2 2 4 In de derde groep zorgde A. J. van Nie- kerken ervoor niet verder bij K. Meyer achter te raken. Hij klopte hiertoe W. v. d. Hoek. C. Abspoel werd in deze afdeling door R. Blok verslagen. De stand bovenaan luidt nu: K. Meyer 9 8 10 A. J. v. Niekerken 11 6 2 3 W. v. d. Berg 11 4 4 3 J. v. d. Doel 114 4 3 De leiding in groep vier is in handen ge bleven van C. Donker. Opvallend is hiel de laatste weken het terugvallen van P. Kramer jr. Slechts een spoedig herstel zal zijn fraaie kans op de eerste plaats kunnen handhaven. J. Bontebal behield hier de tweede plaats. De uitslagen luiden: J. BontebalH. F. Schachtschabel 10, A. A. VerkooyenP. Kramer sr. 10, II. WolthuizenP. Kra mer jr. 10, C. DonkerW. Kalis 10, A. SchelvisJ. B. Cleéren 01. G. Koomen H. Wolthuizen 01, J. KroeseJ. Bonte bal 01, J. BontebalP. Kramer sr. re mise. De stand is nu: C Donker 16 11 BV2 7 6 6 J. Bontebal 17 J. E. Cleeren 17 A. A. Verkooyen 16 P. Kramer jr. 13 11 9 I2V2 12 11 9V2 9 Donderdag wordt in het Cultureel Cen trum de competitie voortgezet. Paaswijding in Gereformeerde kerk Woensdag 25 maart zal in de Gerefor meerde Kerk aan de Koningsweg te Vel- sen-Noord een Paaswijdingsavond worden gehouden. Medewerking verlenen het Ge reformeerde evangelisatie zangkoor Vel- sen-Noord-Beverwi.ik en het christelijke jeugdkoor „De Zangvogels", beide onder leiding van de heer H. Slings. Ds. D. J. Roos van Haarlem houdt een meditatie over: „Hij wel u niet". GroningsDrentse toneelavond De Gronings-Drentse Vereniging te Be verwijk heeft de toneelgroep van de ver eniging bereid gevonden om op zaterdag 21 maart in Het Centrum een opvoering te geven van het toneelstuk „Mien freund de Perfester". De heer H. Hut heeft de regie. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op IJmuider Courant 7.65 per kwartaal of 0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt Zij die zich met Ingang van 1 april 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnés 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties •■.it te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres vai de krant vermelden? •Joor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkstezijn formu lieren o, aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de grio-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. 8 vX«X>DOOO&KO^COCO^CCCCCO^a»MCCOCCOKCCOCXXXOOOOOOC' Ook de oud-renner Dirk de Ruiter zal nu weer voor zijn oude vereniging „Ken- nemerland" gaan rijden, evenals Hans van Duin, zoals we onlangs al berichtten. De Ruiter heeft zijn fiets weer uit het vet gehaald, en daar hij nog jong is, is er een goede kans, dat hij „terugkomt". Uit deze feiten blijkt, dat de interne moeilijkheden bij de vereniging nu zijn opgelost. Op 30 april houdt de club in samenwer king met de Vereniging Koninginnedag een groot wielerfestijn in het Gemeentelijk Sportpark te Beverwijk. Ook is er dan weer de traditionele jongensronde voor deel nemers van tien tot veertien jaar om het jeugdkampioenschap van Beverwijk. Na deze jeugdronde start een groot ge selecteerd nieuwelingenveld voor een wed strijd over zestig kilometer. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Wim van Par: Marianne. Delfzijl; Vijgendam, Rotterdam, walsmateriaal Binnenhaven Hoogovens; Naess Commander, Fawley, Leapning, Londen. Reliable, Dunmore, haring: Kilmsky. Port Said: Lijnbaans gracht. Abö: Berit. Theemshaven; Amstelborg, Helsinki, bijlegger IJmuiden: Roelf, La Palice. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: P. C. As- hussen van Norrköping; Capella. Delfzijl: Bril liant. Londen; Imke. Hamburg: Aurora. Londen, laden IJmuiden: Strabo. Rotterdam; Anita Bolten, Hamburg; Brinio, Delfzijl, losmateriaal IJmuiden; Polaroids. Thameshaven; Zaanstroom. Dagenhanv, Langlyclyde, Antwerpen; Oldambt, Norrköping, hout voor Zaandam:: Amigo, Great Yarmouth, ledig Hoogovens; Woolwich, Takoradi: Betty, Terneuzen: Niedermehnen. Liverpool, bijlegger IJmuiden: Yewmount, Greenwich, cokesbreeze voor P.E.N.; Triton. Bremen; Navis. Londen: Po- lvdorus. Port Said: Tauri, Hamburg; Leonidas, Rotterdam, ijzer laden Hoogovens: Arimasan Ma- ru. Rotterdam; Barbara. Rotterdam; Cadans. Huil: Draco, Rotterdam; Lies. Kopenhagen: Marinestad, Rotterdam, kunstmest laden IJmuiden. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Sertan van Vlissingen; Elpenor, Bremen; Lea, Londen; Wieka. Londen, ledig voor Hoogovens: Prinses Irénë Fowey; Frahcisca Héndrika Fisser. Rotter dam: Caltex Delfzijl, Rotterdam, bijlegger IJmui den: Louise Schupp. Stettin; Nova, Antwerpen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: La Paloma naar Goole, kunstmest IJmuiden; Woltersum, Antwerpen; Harry, Liverpool; Zuiderzee, Rotter dam; Robox, Gent; Mira, Antwerpen; Bamo, Hamburg; Iledwigs Hütte, Hamburg; Gerd, Lon den; Lisard, Londen: Con Zelo, Haderslev; Clan- gula. Rotterdam: Stavos Herios, Leith: Bug. Ge- dynia: Ellewoutsdijk. Waterford; Bandama, Bre inen; Marianne, Rouaan: Eemsfroom, Shoreham: Niagara. Delfzijl: Thuntank, Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Amstel- stroom naar Londen: World Japonica. Hampton Roads: Beppie Bohus. zout: Lingestroom, Huil; Wim. Vlaardingen: Heinrich Grammersdorff, Hamburg: Eksv.-ood. Swansea, coils Binnenhaven Hoogovens; Vercena. Perzische Golf: Vijgendam, Londen, walsmateriaal van Hoogovens: Kawi, Waterford; Reriable. Hamburg: Hugo Hammar. Mena Al Ahmadi; Rio Carona, Puerto Ordaz; Amstelborg, Jersey, zout van IJmuiden; Helena. Hamburg: Lamping. Bremerhaven; Amstelsluis. Bremen: Skaraas. Tuapse: Willemstad, Hamburg; Yapeyu, Vigo; Niedermehnen, Skiën, bijlegger IJmuiden: Egon Wesch, Londen; Manto, Duinker ken; Aonea,. Hamburg; Schippersgracht. Rotter dam: Koningin Juliana. Waterford: Nero, Rotter dam; Theano, Rotterdam: Vechtstroom. Bristol: Bloemgracht. Antwerpen: Johan van Oldenbar- nevelt, Noordzee proefvaren: Brouwersgracht, Antwerpen; Imke. Genua: Magas. Lisabon. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat, het schip van of naar Amsterdam is gegaan). VELSEN DONDERDAG 19 MAART Thalia :„De tien geboden", 19.30 uur. Rex: „De trommen van Fu Manchu", 20 uur. Picter Venneulenmuseum: Geopend van 14—16.30 uur. Patronaatsgebouw: Uitvoering christe lijke gymnastiekvereniging „IJmuiden", 19.30 uur. B.B.-gebouw, Driehuis: Geologische voor dracht. voor bedrijf openbare werken, 20 uur. Cultureel Gebouw: Jaarvergadering V.A.R.A., afdeling IJmuiden, 20 uur. Spaarnberg, Santpoort: Lezing door G. Nabrink, psycholoog, voor N.V.S.H., 20 u. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abeelenstr. VRIJDAG 20 MAART Thalia: „De tien geboden" (geprolon geerd). 19.30 uur. Rex: „Operatie Amsterdam", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als donderdag Patronaatsgebouw: Als donderdag. Cultureel Gebouw: Fotokring Velsen, 20 uur; ledenvergadering afd. IJmuiden- West Ned. Chr. Vrouwenbond. 20 uur. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën. 1112 uur. BEVERWIJK DONDERDAG 19 MAART Kennemer Theater, 20 uur: Huldigings avond Hoogovenarbeiders. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De pedaalridders". Doopsgezinde Kerk, 20 uur: Gemeente avond. VRIJDAG 20 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De danseres van de duivel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Genade loze jungle". W. B. Theater, 20 uur: „Aanval op goud- transport". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoho lics Anonymous". Café „Bellevue". 20 uur: „Mercurius", J. J. de Kloe uit Badhoevedorp over een dringend probleem van de hedendaagse tijd.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7