Eerherstel voor Nederlands 4 eerste koning HLATELIE Zie Boven: Gedeeltelijke maansverduistering PUZZEL No. ACHTTIEN Hulpkok wilde meer dan zijn verloofde „verdienen" Expositie in Rijksmuseum werpt nieuw licht op een miskende figuur O Drie jaar geëist wegens overval op controleur van „Wagons Lits" 7 HeScaf i Verdwijning van talrijke katten in het Gooi opgehelderd Politie - te Eemnes - deed trieste ontdekking Cura^aose verdacht van flessentrekkerij Gouwenaars zetten hun honden op straat wès het weg, dat eerste grijze haartje! Tramrit in Den Haag gaat 30 cent kosten Journalist Kallee weldra weer vrijf Diploma's zonder waarde Hongaren gingen uit inbreken Gees Nooteboom en Paul Rodenko krijgen opdracht Letterkundige opdracht voltooid ZATERDAG 21 MAART 1959 (Van een onzer redacteuren) LODEWIJK NAPOLEON en t Konink rijk Holland staan bij ons niet in zo'n erg goed blaadje. Zowel de vorst als die kort stondige staatsvorm is te nauw verwe ven met de Franse tijd en die scheren we het liefst over één kam met de Spaanse en de Duitse overheersing. Wie schuch ter opmerkt, dat er toch wel een paar be langrijke principiële verschillen zijn aan te wijzen tussen dat merkwaardige tijd vak, dat met de vrijheidsboom in- en met de slag bij Waterloo uitgeluid werd, en de meest recente periode van vreemde dwin gelandij loopt gevaar als een collabora- teur-après-la-lettre te worden beschouwd. De verdedigers van een fijner genuan ceerd standpunt jegens Lodewijk Napo leon en het Koninkrijk Holland kunnen evenwel tot 25 mei de twijfelzuchtigen wijzen naar het illustratiemateriaal dat in de vorm van een tentoonstelling in het Rijksmuseum is gegroepeerd. De drie zaaltjes met documenten, schil derijen, borstbeelden, kostuums, degens, meubelen en snuisterijen maken op de be zoeker inderdaad een tweetalige indruk; het sterkst misschien wel bij dat in het Frans gestelde verzoekschrift om een pen sioen van de man die koning Lodewijk Na poleon de Nederlandse taal leerde, Guil- laume de Teisterbant, dit (Frans voor „genaamd" Bilderdijk. Tweetaligheid, welke al dadelijk na de zegevierende in tocht van Pichegru en Daendels in 1795 met de eerste proclamatie van de Bataaf se Republiek haar intree maakt: de Ne derlandse tekst nog in traditioneel pseu- do-gotisch schrift, de Franse met de dui delijke klassieke letters der Verlichting. Die Bataafse Republiek, met haar vlaggen en wimpels maar zonder burgemeesters pruiken, vormt het door de figuur van Rut- ger Jan Schimmelpenninck, Nederlands eerste ambassadeur in Parijs, beheerste voorspel tot het tweede bedrijf van de Franse tijd, waarin Lodewijk Napoleon de hoofdrolspeler zal zijn. „Petite histoire" In de vitrines van het Rijksmuseum zijn het echter niet de door hem bekrachtigde verdragen of de manuscripten van zijn redevoeringen die ons ontroeren. Zoals al tijd wint de „petite histoire" het ook hier van de officiële, de menselijke herinnerin-. gen en de curiosa palmen ons eerder in dan de staatsstukken waarbij het postwe zen en de munt worden georganiseerd, het Rijksmuseum, de Koninklijke Biblio theek en de Jaarbeurs gesticht, instellin gen welke na de restauratie door de Oran jes graag worden overgenomen. Wij kij ken liever naar het sabeltje, dat de klei ne Charles Napolén droeg voor hij in het Paleis Noordeinde aan de kroep stierf, naar de rekening van de fluitist Drouet, die de composities van koningin Horten- se corrigeerde, naar Lodewijks kriebel briefjes aan zijn grote broer over de „état diabolique de mes finances" en over die merkwaardige correspondentie na 's ko- nings aftocht uit zijn Haarlemse zomer verblijf in 1810. Een hofdame meldt aan koningin Hortense, die ook nu weer in Frankrijk vertoeft, dat de koning is ver trokken en dat zij wil weten waarheen zij zich met de kleine Napoléon Louis moet begeven. Waarop Hortense op haar beurt aan de Franse keizer om instructies vraagt: van het aftreden van haar gemaal weet zij nog niets. Het zijn deze menselijke documenten, gerangschikt temidden van de schilde rijen van de gevierde kunstenaars uit die tijd, zoals Hodges, Kleyn, Scheffer en Knip, die ons de vier jaren van het be wind van Lodewijk Napoleon het dichtst bij ons brengen. Maar al zijn goede bedoe lingen en al zijn hartverwarmende eigen schappen ten spijt, blijft hij toch een fan toom, een vluchtige, vage verschijning in onze geschiedenis. Dat komt omdat alleen het borstbeeld van zijn broer, de échte Na- Advertentie Het zorg bereid! normaal - coffeïnevrij - espresso" Lodewijk Napoleon in hofkostuum met de keten van de Orde van het Legioen van Eer, zoals Louis Charles Ruotte hem schilderde. poleon een werkelijkheid vertegenwoor digt. En die was niet zo prettig. De ten toonstelling die in Parijs reeds een groot aantal bezoekers trok, is overeenkomstig haar aard in Frans-Nederlandse samen werking tot stand gekomen. De rij van in zenders wordt geopend door Zijne Keizer lijke Hoogheid Prins Napoleon, die aan dit eerherstel van zijn voorvader van har te heeft meegewerkt. De rijkspolitie van Eemnes in het Gooi heeft gisteren in een schuurtje en in de achtertuin van een 64-jarige koopman de kadavers aangetroffen van een groot aan tal dieren, voornamelijk katten. Toen de politie langs het huis kwam, werd haar aandacht getrokken door het klagelijk ge jammer van een kat. Het dier bleek op gesloten te zitten in een klein kistje in een schuurtje. Het was niet moeilijk te gis sen wat het lot van het dier zou zijn ge weest, want in het schuurtje lagen enige kattekadavers. Deze ontdekkingen in het schuurtje vormden de aanleiding tot een verder on derzoek. In de tuin bleken talrijke kada vers van katten begraven te zijn. In een zak vond de politie het gebeente van een niet meer na te gaan aantal katten, maar ook de resten van een geit en een schaap evenals de huiden van enkele lammeren. Ook ontdekte de politie een tiental hals banden voor honden. Er werd de laatste tijd veel geklaagd over het verdwijnen van honden in het Gooi. Of de koopman hiermee iets uitstaande heeft is nog niet te zeggen. Hij beweert van het doden van dieren niets af te weten. In elk geval is door de ontdekking van gisteren een ver klaring gevonden voor het verdwijnen van talrijke katten te Eemnes. Vermoedelijk heeft de koopman de dieren naar zijn tuin gelokt, gevangen en gedood. In zijn schuur werd ook een klem gevonden. De politie acht het waarschijnlijk dat het om de kat- tevellen te doen is geweest. De koopman was gistermiddag niet thuis. Toen hij gisteravond kwam opda gen. is hij aangehouden en opgesloten in het Larense politiebureau. Advertentie N.V. MIJ „HOLSTER" - OVERVEEN Tel. K 250(1 - 60002, 57290 en 57833 Centrale verwarming Airconditioning Aut. oliestook Vanmorgen om 9.55 uur i$ de lente be gonnen; volgende week zondag is het eer ste paasdag. Gegeven de rol die de maan speelt bij het bepalen van de paasdatum kunnen we hieruit dus opmaken dat het ergens tussen vandaag en volgende week zondag volle maan moet zijn. Dat is dins dag het geval, maar er ligt dit jaar een schaduw over de paas-vollemaan en het is de schaduw van de aarde. Dinsdagavond zullen we een gedeeltelijke maansverduis tering te zien krijgen. Een maansverduistering is gedeeltelijk, wanneer de maan (op het ogenblik dat zij vol is) niet dicht genoeg bij een „knoop" staat om helemaal schuil te gaan in de schaduw van de aarde een knoop is het punt waar de banen van zon en maan aan d< hemel elkaar snijden. Dinsdagavond staat de maan zover bezuiden die knoop, dat alleen op het noordelijke deel van de maan (de bovenkant) een stukje aardscha- duw te zien zal zijn- De verduistering begint om kwart over acht, dinsdagavond. De maan is dan nog geen anderhalf uur op en staat dus nog maar laag boven de oostelijke horizon. In het westen is te zelfder tijd het restant van de avondschemering nog zichtbaar, want de zon is pas om ongeveer zeven uur ondergegaan. Deze gedeeltelijke maaneclips bereikt haar hoogtepunt om 21.11 uur; op dat ogenblik zal ruim een vierde gedeelte van dg maanschijf zijn verduisterd. Als de aarde geen dampkring had, zou de rand van de zwarte vlek op de maan scherp-be- grensd zijn; nu is het maar een vage rand, waarlangs het-4icht ge- leidelijk-aan in het don ker overgaat. En zelfs het donkere gedeelte van de maan zal niet pikzwart zijn: de kleur ervan is eerder rossig. Een gevolg van het feit dat de rode stralen uit het zonlicht in de aard atmosfeer de sterkste breking ondergaan. Dat de maan altijd nét vol is, als zij wordt ver duisterd, komt doordat een verduistering alleen maar kan ontstaan, Zo zal de maan er dins dagavond uit zien. wanneer zon, aarde en maan op één lijn in de wereldruimte staan. Al leen in die situatie treft de aardschaduw onze satelliet. G. v. W. Horizontaal: 1. hals bont; 3. kleverige stof; 5. vlaktemaat; 7. langs; 9. hevig; 10. vreemde munt; 11. familielid; 12. tegenslag; 14. Eng. bier; 15. wolvlokje, 16. soort; 18. muziek noot; 19. inhouds maat (afk-.); 20. zui ver; 21. afgodisch; 23. in naam des He ren (Lat. afk.); 24. deel van het oor; 26 ontkenning; 28. Bijb figuur; 30. vod; 32 voor; 34. smalle weg. 36. kern; 38. deel van een wet (afk.) 40. Europeaan; 41. delf stof; 43. deel van een leus uit de Fr. revo lutie; 45. reeds; 46 familielid; 47. Bijb figuur; 48. Portug eretitel; 49. aarden vaas; 50. weide; 52. pers. vnw. (Duits); 53. inhoudsmaat; 54 Europeaan; 55. klap; 56. baan voor balspel; 57. telwoord; 58. elektrisch geladen atoom. Verticaal: 1. zangstem; 2. graflelie; 3. storten; 4. nederzetting; 5 .heldendicht van Vergilius; 6. ambt; 7 .schadeloosstelling; 8. prooi; 13. heldendicht; 17. op de wijze van; 20. bitter vocht; 22. insect; 25. aan zien; 27. tijdrekening; 29. traag; 31. ijzer houdende aarde; 32. vrijbrief; 33. grafzuil; 34. Oosterse duif; 35. netelige toestand; 36. voorspel in de muziek; 37. oefenen; 38. Inheemse adellijke titel (Ind.); 39. ge sloten; 42. dwaas; 44. hc ~<«lheid; 47. stek; 51. onbep. vnw. Inzendingen voor donderdagochtend aan een van onze bureaus uitsluitend per briefkaart. Prijzen: f 7,50, 5,— en f 2.50. Oplossing puzzel no. 17: „Alle baten helpen". Prijswinnaars: C. van Accooy, Vissers einde 24, Spaarndam, 7,50; Mevr. Huel, Snelliusstraat 21 r., IJmuiden, 5,—; A. J. Röben, Schalkwijkerweg 21, Haarlem, 2,50. De Amsterdamse recherche heeft in een hotel in de hoofdstad een 37-jarige Cura- caose secretaresse aangehouden onder ver denking van flessentrekkerij, onder meer in Den Haag en Haarlem. In Haarlem heeft zij zich in een hotel laten inschrijven onder de naam Rita Maria Pareira, afkomstig van Aruba. Zij maakte verteringen tot een bedrag van f 150,— en verdween daarna spoorloos. Op haar hotelkamer vond men alleen een radiotoestelletje, dat zij, zoals uit het onderzoek bleek, had gekocht in een Haarlemse zaak zonder het te betalen. Voorts had zij een radio van f 200.die zij evenmin betaald had. weer verkocht voor f 25,—. Ook in Den Haag zou zij zich aan fles sentrekkerij schuldig gemaakt hebben. Zij is ingesloten. Na ontvangst van de aanslagbiljetten voor de hondenbelasting heeft een aantal inwoners van Gouda hun viervoeter op straat gezet. Het dierenasiel van de afde ling Gouda van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van Dieren nam de hon den op, waardoor dit huisdierenpension al gauw was „volgeboekt" met bijna dertig honden. Toen dit in de stad bekend werd, hebben de meeste gasten van het asiel een nieuwe baas gekregen. ROMY SCHNEIDER VERLOOFT ZICH De Duitse filmster Romy Schneider gaat zich v.erlo-en met de Franse acteur Alain Delon. De verloving zal volgende week bekend worden gemaakt. Romy en Alain heben elkaar verleden jaar voor het eerst ontmoet, toen zij samen speelden in de film „Christine". Advertentie Do« *fc zfclf - óók de crème behandeling - met de POLYCOLOR Haarkuur. Vraag het nw drogist of parfu merie. (1.95) ...geen schrik en geen moeite! Gewoon thuis zélf uw haar wassen met POLYCOLOR-Kleurshampoo. Het wordt zónder verven bijgetint in uw eigen kleur of een modieuze nuance. Een weldaad voor uw haar en uw verschijning! Tube voor 2 wassingen 1.95 (Keus uit 20 tinten) tintgevende haartvassing: 9t hoort bij uw make-up LAHNEMANN LirenN.H. Poitbus 18. Imp. van POLYCOLOR K2r PUcentubex Moujon M»rjret Aster Blendix. „Dit feit is toch wel buitengewoon ern stig'. Dergelijke aanslagen komen in Neder land niet zoveel voor", zei de president van de Amsterdamse rechtbank gisteren tot de 24-jarige Hilversumse hulpkok M. S., die in de late avond van 13 novem ber vorig jaar getracht heeft een overval te plegen op de 22-jarige controleur H. J. Cohnen van de Wagon Lits in het kantoor op het centraal station in Amsterdam. De aanleiding tot deze overval, waarbij de verdachte een doek voor het gezicht gebonden had getracht de controleur met een stok bewusteloos te slaan, bleek eer', kwestie van prestige jegens zijn ver loofde te zijn. Ruim een jaar tevorep had hij haar ont moet. en al spoedig besloten zij te trouwen. Oo voorstel van het meisje begonnen zij te sparen. Het meisje zou het inkqmen beheren, ook dat van de verdachte, die er echter niet voor durfde uitkomen dat hij minder verdiende' "dan zijn aanstaande vrouw. Geruime tijd wist hij nog door bij verdiensten op de Expotreinen een groter loon te verwerven, maar toen dit niet meer lukte beraamde hij de overval. Hij hac uitgerekend dat er op 13 november in het kantoor van de Wagons Lits ongeveer 6000 aanwezig moest zijn. Tegen midder nacht stapte hij net kantoor binnen op het verlaten deel aan de westzijde van het eerste perron van het station. De con troleur die over zijn bureau gebogen zat te werken, keek niet op toen S. binnen kwam. Pas op het laatste moment, toen verdachte naast hem stond, zag hij hem. De verdachte sloeg hem enkele malen met een stuk hout op bet hoofd, maar de opzet mislukte. De controleur raakte niet be- De Haagse Tramweg Maatschappij heeft van het directoraat-generaal van het Verkeer de mededeling ontvangen, dat algehele goedkeuring is verleend aan de door haar voorgestelde nieuwe tarieven, zowel voor het locale als voor het inter- locale vervoer. In de mededeling wordt gezegd dat de regering met grote zorg en ongerustheid de toeneming van de tekor ten gadeslaat en dat het feit, dat het te kort van de H.T.M. zó groot is. dat er na de verhoging van de tarieven nog een te kort zal blijven, voor haar aanleiding is geweest, zich niet tegen het verzoek van de H.T.M. om tot tariefsverhoging over t.e gaan, te verzetten. De verhoging zal er, wat het locale vervoer betreft, op neerko men dat een enkele rit 30 cent in plaats van 25 cent zal gaan kosten en dat voor een gulden een vierrittenkaart in plaats van eén vijfrittenkaart verkrijgbaar zal zijn. Medio april gaat deze verhoging in. DJAKARTA, (Reuter) In Djakarta is vrijdag medegedeeld, dat de gisteren aan gehouden correspondent van A.F.P., de heer H. Kallee, eventueel zaterdag in vrij heid zal worden gesteld als het onderzoek naar een door hem verzonden bericht is afgesloten. Dan zal ook worden besloten of hij zich voor de rechter zal moeten verant woorden. In dit thans officieel ontkende bericht werd gezegd, dat de Indonesische rege ring had besloten de benzineprijs te verho gen op aandrang van de oliemaatschap pijen. Van de zijde van het hoofdparket werd medegedeeld, dat het bericht „de veiligheid zou kunnen verstoren". Colle ga's mochten de gearresteerde journalist vrijdag een kort bezoek brengen. (UPI) Het comité van buitenlandse correspondenten in Indonesië heeft bij premier Djuanda een protest ingediend te gen de arrestatie. Het noemde de arresta tie een ..poging de vertegenwoordigers van buitenlandse persmedia te intimideren". Het verzocht Djuanda een publieke verkla ring te geven van de redenen, die tot Ka- lee's arrestatie leidden en onthulling van de tegen Kalee ingebrachte beschuldigin gen. Het comité bracht in herinnering dat een ander lid, S. T. Hsieh, correspondent in Djakarta van „Time" het centrale persbu reau van nationalistisch China, bijna een jaar geleden werd gearresteerd zonder dat hij formeel in staat van beschuldiging was gesteld. wusteloos en begon luidkeels om hulp te roepen. In een paniekstemming had 5. toen doorgeslagen om zijn slachtoffer tot zwijgen te brengen. Toen ook dit niet lukte, rende hij weg. De verloofde van verdachte, die door de verdediger als getuige was opgeroepen, zei dat zij S. wel eens had gezegd dat het vreemd is als een man minder zou ver dienen dan zijn vrouw. „Als ik geweten had dat hij zo weinig verdiende had ik hem voorgesteld een andere baan te zoe ken". Het meisje heeft geld, dat de ver dachte had geleend, inmiddels met over werk terugverdiend en bovendien finan ciert zij op het ogenblik de studie voor het. middenstandsdiploma, waarmee S. tijdens zijn voorarrest is begonnen. De officier van Justitie eiste drie jaar gevangenisstraf. ,Het is een veeg teken dat dergelijke gevallen steeds meer voor komen".- zei' de officier-. „Zo iet-s-kunnen wij in de Nederlandse samenleving niet hebben'5.0" Ui De verdediger drong aan op een gedeel telijk voorwaardelijke straf. Óp 3 april zal de rechtbank uitspraak doen. Het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen deelt mede, dat in Ne erland wordt overwogen wettelijke maat regelen te treffen die praktijken zoals die van de instelling „Etudes universitaires in- ternationales" onmogelijk zal maken. De ze te Vaduz (vorstendom Liechtenstein) gevestigde instelling geeft sinds vorig jaar in Nederland de gelegenheid op zeer gemakkelijke voorwaarden „doctorale examens" af te leggen en te „promove ren". Er wordt de indruk gewekt alsof de behaalde diploma's en graden dezelfde waarde zouden hebben als die van andere buitenlandse universitaire instellingen. Het ministerie van Onderwijs vestigt er de aandacht op dat de door genoemde in- stellin6 verleende titels en graden irrNe- derlanc geen enkele wettelijke bevoegd heid geven. De Arnhemse recherche heeft drie Hon garen en één Nederlander in Arnhem woonachtig, aangehouden, die door het gehele land inbraken en diefstallen hadden gepleegd, 's Avonds verlieten zij Arnhem, meestal met een gestolen auto om soms zelfs tot in Limburg toe diefstallen te plegen. Niet zelden gebeurde het, dat het viertal een auto in Arnhem wegnam, naar de plaats van het voorgenomen misdrijf reed en met een andere, eveneens weggeno men auto, naar Arnhem terugkeerde. De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft de toneel groep Puck en de Nederlandse Comedie in staat gesteld aan Cees Nooteboom respec tievelijk Paul Rodenko een opdracht te verlenen tot het schrijven van een toneel stuk. Dit stuk zal in samenwerking met een regisseur tot stand moeten komen. De letterkundige Albert Besnard is ge reed gekomen met de hem door de staats secretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verleende opdraent tot het schrijven van een gedichtenbundel. Advertentie Uit cfe beste koffiebonen! normaal coffelnavrty upruso* TSJECHOSLOWAKIJE. Voor het 50- jarig bestaan van de Tsjechoslowaakse ijshockeybond en voor de wereldkam pioenschappen ijshockey 1959 zijn twee postzegels uitgegeven. Het zijn een 20 h. en een 60 h., respectievelijk een speler in actie en een doelverdediger voor stellend. Tegelijkertijd zijn vier post zegels in omloop gebracht, die verschil lende takken van sport uitbeelden, waarin de Tsjechen tijdens kampioen schappen goede resultaten hebben be haald: 30 h., spieswerpen, 1 kr., hard lopen, 1.60 kr. kanoën en 2 kr. hoog springen. Elke zegel is gedrukt in twee kleuren. FINLAND. In een oplage van twee miljoen exemplaren zal 22 maart een postzegel van 30 mk. in circulatie wor den gebracht. Die dag is het 150 jaar geleden, dat de eerste zitting van de Finse landdag in Porvoo (Borga) werd gehouden. De zegel geeft een beeld van de openingsplechtigheid van de landdag in 1809. Het motief is ontleend aan een schilderij van de kunstenaar R. W. Ek- man. FINLAND. Voor het honderdjarig bestaan van het bosbeheer en ter her innering aan het feit, dat honderd jaar geleden de eerste Finse stoomzagerij werd opgericht, zullen twee postzegels verschijnen in de waarden 10 en 30 mk. De eerste zegel brengt het zagen van een plank iri beeld en de tweede waar de gestyleerde bomen. 13 mei is de eer ste dag van uitgifte. JAPAN. Op 10 april zal de Japanse kroonprins in het huwelijk treden. Die dag zullen twee gelegenheidszegels wor den uitgegeven. De waarden zijn 5 yen en 10 yen. Op de 5 yen is een keizerlijke waaier afgebeeld en op de 10 yen de portretten van het prinselijk paar. LUXEMBURG. De zegels ter her denking van het tienjarig bestaan van de NAVO, die evenals in Nederland en België het embleem van de organisatie dragen, zullen door Luxemburg worden uitgegeven in de waarden 2.50 fr. (licht- olijfgroen en blauw) en 8.50 fr. (kas tanjebruin en blauw). De eerste dag van uitgifte is 3 april. MONACO. In de loop van de maand mei zal een postzegel van 100 fr. ver krijgbaar -worden gesteld ter herinne- rina aan de 28ste Rally van Monte- Carlo, waarop de route van de sterrit is aangegeven. GHANA. De tweede verjaardag van Ghana's onafhankelijkheid is onder meer gevierd met een serie postzegels van vier waarden. De reeks is als volgt samengesteld: V» d. Kentekleed versierd met traditionele symbolen, 2'/s d. spre kende trommen en olifantshoornblazer, l s. 3 d. groetsymbool, 2 s. blinde kaart van Afrika, waarop de ligging van Ghana is aangegeven, kokospalmen en de vlag van het land. De zegels zijn res pectievelijk ontworpen door Theodora Sutherland (Ghana), Miriam Karoly (Is rael), Kofi Antubam (Ghana) en Angel Medina (Uruguay). DENEMARKEN. Ten bate van het Groenland Fonds is de 30 öre van de koerserende serie frankeerzegels met het portret van koning Frederik IX overdrukt met „Grgnlandsfondsen 10". Groenland heeft voor dit fonds de koerserende 25 öre met het portret van de koning in admiraalsnniform van de zelfde opdruk voorzien. VERENIGDE STATEN. Onder hel motto .Wereldvrede door wereldhan del" zal 20 april een postzegel van 8 cent in omloop worden gebracht met als voorstelling een wereldbol en een lauwertak. De uitgifte valt samen met het 17de congres van de internationale kamer van koophandel, dat van 19 tot 25 april, in Washington wordt gehouden. EUROPA. Evenals het vorige jaar hebben de zes landen van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal be sloten dat de Europa-zegels van 1959 in alle landen dezelfde voorstelling zullen dragen. Dit jaar is het Duitse ontwerp nan Walter Brudi, professor aan de Kunsthochschule te Stuttgart gekozen: een keten van zes schakels die de ver bondenheid van de betrokken landen symboliseert. Er waren 27 ontwerpen uit. België, Duitsland. Italië en Luxem burg ingezonden; door Frankrijk en Nederland waren geen bntwerpen in gediend, omdat in de voorafgaande jaren reeds tekeningen uit deze landen werden uitgevoerd. De zegels zullen op 19 sevtember worden uitgegeven, in elk '.and in twee waarden. In Nederland zijn j het een 12 cent en een 30 cent.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3