Voetbal in Kennemerland Geen huurverhoging Nieuwe losinstallatie biedt vele voordelen bij „Toekomst" Arend Reym IJmuider Courant iimó va e ^LOeefe Uw bril klaar terwijl u wacht A anmeldingsformulier ZATERDAG 21 MAART 1959 5 Collectanten gevraagd voor „Meer en Bosch" Erepenning van Beverwijk voor G. W. P. Stoutenbeek K ind erd iensten O L P CLOTHES NEW Snelle verwerkingbederf uitgesloten Steeds meer voorjaars groenten auto- en motorrijschool Opening dameskapsalon aan Lange Nieuwstraat Schepen, rederijen en werven mmm wmmm Operatie A msterdam De tien geboden Aanval op goudtransport Genadeloze jungle Danseres van de duivel Het wordt druk op de bloemenveiling J. DE BOER - Mr. Opticien Laatste peen Het einde van de competitie komt voor sommige clubs al aardig in het zicht en toch is nog in geen der afdelingen, welke wekelijks in deze rubriek besproken wor den, de beslissing ten opzichte van de onderste of bovenste plaats gevallen en het -ziet er naar uit, dat dit zondag ook nog niet het geval zal zijn. Vandaar, dat men nog een paar interessante competitie zondagen voor de boeg heeft. In het Kennemers-kamp haalt men na de nederlaag van Holland tegen Zand- voortmeeuwen voorlopig weer even vrijer adem, maar dit zal voor de roodzwarten allerminst een reden mogen zijn om zon dag tegen Zeeburgia de zaken maar op hun beloop te laten. Integendeel, vooral ook met het oog op de keeperspech zal er extra moeten worden aangepakt, wil men althans net als op 7 december tenminste een gelijkspel behalen. VVB krijgt het sterke West Frisia, dat altijd nog een zeer behoorlijke kans op de bovenste plaats heeft, op bezoek en zulke pittige wedstrijden zijn juist een kolfje naar de hand van de VVB-ers, die destijds in Enkhuizen maar op het nippertje ver loren. Ditmaal houden de VVB-ers er o.i. een gelijkspel aan. over. DEM's tegenpartij voor de komende zon dag is AFC. „The Reds" maken dit seizoen niet direct een sterke indruk, maar toch moeten de DEM-ers niet denken, dat ze de punten cadeau zullen krijgen. Spelen ze echter voor wat ze waard zijn, dan komt het ons voor, dat de punten in Beverwijk zullen blijven. In 3A: VelsenQSC Van de drie kampioenspretendenten in 3A heeft Beverwijk het zondag het ge makkelijkst. De roodwiten krijgen n.l. As sendelft op bezoek en al weten we wel, dat deze Noordhollanders zich de laatste weken aardig weren, toch verwachten we, dat Beverwijk beslag op de punten zal leg gen. De IVV-ers spelen op eigen terrein tegen Wijk aan Zee en het staat nog ern stig te bezien, of zij deze wedstrijd tot een goed einde zullen brengen. We geloven, dat de IVV-ers er niet zonder kleerscheu ren zullen afkomen. En QSC krijgt het ook al niet gemakke lijk, want Velsen kan een lastige tegen partij zijn, vooral nu het zelf uit hoofde van het feit, dat gevaar voor degradatie niet gevreesd behoeft te worden, rustig kan spelen en anderzijds de prikkel om QSC een (sportieve) hak te zetten aan wezig zal zijn. In Castricum vindt het treffen plaats tussen CSV en Alcm. Victrix. Zou in deze semi-plaatselijke ontmoeting onder ge wone omstandigheden al de nodige span ning heersen, nu is dit nog meer het ge val, omdat de Castriéummers nog best een paar punten kunnen gebruiken. We hou den het op een gelijkspel. In 3B: EgmondiaVitesse Egmondia is zeker niet meer van de kracht van het vorige seizoen, maar toch verwachten we, dat Vitesse het in Egmond verre van gemakkelijk zal hebben. Op eigen terrein boekten de Castricummers destijds een benauwde éénnul overwin ning en ook ditmaal verwachten we zeker geen sprekende overwinning. ADO werd zondag j.l. voor het eerst na 12 oktober weer eens op-eigen terrein geklopt. De Heemskerkers zullen nu in Zaandijk tegen de club van die naam trachten zich te rehabiliteren, maar dat zal o.i. nog niet eens zo gemakkelijk gaan. Een zeer belangrijke wedstrijd in deze af- Advertentie k mé i3.M x per vierkante meter Wat is.de functie van tapijt als vloerbedekking? Tapijt schept sfeer Tapijt doet uw meiibelen beter tot hun recht komen Tapijt eist geenaandacht voor zichzelf maar vormt het „decor" voor uw Interieur Felta lusbouclé schept een sfeer van voorname gezelligheid Alleen verkoop Van 6 tot 11 april wordt in Velsen een collecte gehouden voor de Christelijke Ver eniging voor de Verpleging van Lijders aan Vallende Ziekte in Haarlem, „Meer en Bosch". Dat er veel geld nodig is voor deze instelling blijkt wel uit het feit dat er niet alleen ruim zeshonderd mensen in „Meer en Bosch", die aan epilepsie lijden, moeten worden verpleegd, maar dat ook de acht consultatiebureaus die dagelijks heel wat werk hebben te verzetten, moeten worden gefinancierd. Bovendien wachten velen nog op opname, terwijl het ook hoog tijd wordt dat de oude gebouwen van „Meer en Bosch" eens worden opgeknapt. Het hoeft dus geen verder betoog dat er zelfs heel veel geld nodig is. Maar niet alleen geld; ook collectanten. Degenen, die hun medemensen willen helpen, kunnen zich als collectant opgeven bij mevrouw Van Rijn, Braamstraat 3 in iJmuiden-West en bij de heer Hartmans, Lange Nieuwstr. 121 in IJmuiden-Oost. En als u niet kunt collecteren: geeft dan met milde hand. deling is voorts nog die tussen WSV en ZVV. De vierdeklassers De Velser vierdeklassers gaan lastige wedstrijden tegemoet. Zo op het oog schijnt dit met Terrasvogels, dat Fokke op be zoek krijgt, niet het geval te zijn, maar we moeten de Santpoorters nog zien winnen. Waarschijnlijk nog lastiger krijgen Kin- heim en Waterloo het, voor wie resp. de uitwedstrijden tegen Roda en Animo op het programma staan. Het zou ons niet verwonderen, als in-beide gevallen de Vel ser clubs met lege handen huiswaarts keerden. TerrasvogelsFokke. Terrasvog.: Drost; Disselköter en Van Gelder; Van Dillewijn, Goedhart en Vader; Buijs, Van Vuuren, J. Veldman, Bouwer en H. Veldman. VelsenQSC. Velsen: Kaasenbrood; Van Bugnum en Boon; Spanjaard, Bakkum en Schoorl; Wittebrood, Hijnen, Hoogzaad. Graman en Van Schagen. De Kennemers 2Hollandia 2. De Ken- nemers: Groot; Beentjes en Van der Sluis; Hofland. Six en Van der Plas; Fenger, Sluiter, Smit. Hecre en Aardenburg. .Stormvogels 3EDO 3. Stormvogels: Dekker; Van der Stelt en Gouda; Goed hart, Admiraal en Venus; Van der Velde, Wortel, Durge. Stelling en Ramakers. HRC 3DEM 2. DEM: Rozemeyer; Per- sijn en Van Lieshout; Burger, Niesten en Willems; Van Lieshout, Noordermeer, Van Someren, Aardenburg en De Boer. BeverwijkAssendelft. Beverwijk: Raap; Niesten en J. Minneboo; Wolterman. K. Minneboo en Van der Pas; Springer, Ger- rits, Waanders, Kick Minneboo en Van Oost. Advertentie Het college van B. en W. van Beverwijk heeft besloten aan de heer G. W. P. Stou tenbeek de onlangs ingestelde erepenning uit te reiken ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag. Volgens het col lege verdient de heer Stoutenbeek deze onderscheiding ten zeerste omdat hij ge durende vele jaren veel heeft gedaan voor het plaatselijke gemeenschapsleven. De uitreiking heeft hedenmiddag in „Schev- beeck" plaatsgehad. Advertentie in de toekomst, indien u nü deelneemt aan de bouw van een complex van 8 woningen aan de Kruidbergerweg nabij het station Santpoort-Noord- Deze woningen omvatten o.m. 2 woonkamers, 4 slaapkamers, ruime bergingen enz. Stichtingskosten 22.435.De bijkomende kosten (hypo theekakte, beschrijvingskosten, geiser enz.) ad 1080.kunnen in de hypotheek worden opgenomen. Hoge hypotheek aanwezig; garantie over eenkomstig gemeentelijke regeling. Inlichtingen: BNG-kantoor, Dreef 34. Haarlem (tel. 0 2500-13986) en Raadhuis Velsen (tel. 0 2550 - 5141, toestel 02). Zondag 22 maart en Goede Vrijdag IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. G. van Doorn (openbare belijdenis); 17 uur: voorbereiding H. Avondmaal. Goede Vrijdag, 10 uur: ds. G. van Doorn; 19 uur: ds. G. van Doorn (bed. H. Avond maal). Ned. Herv. Kerk, Bothlehemkerk, 10 en 19 uur: ds. J. van den Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: ds. J. Tiemens; 17 uur:' ds. W. Diepersloot; Goede Vrijdag, 20 uur: ds. W. Dieper sloot. Petrakerk, 10 uur: ds. W. Dieper sloot; 17-uur: ds. J. van Leeuwen; Goede Vrijdag 20 uur: ds. J. van Leeuwen. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Kerk van Jezus Christus van de Heili gen der laatste dagen, Cultureel Gebouw, 10.30 uur: bijeenkomst. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, 20 uur: bijbelbespreking door J. Jenninga. „De Gideons", Cultureel Gebouw, woens dag 20 uur: opwekkingsdienst. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon; Goede Vrijdag 19.30 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: vroegmis; 9.30 uur: Hoogmis; 19 uur: lijdensmedi tatie; 25 maart 19 uur: algemene voorbe reiding. Goede vrijdag 9 uur: H. Dienst (26 maart, 9 uur: hoogmis; 20 uur: lof en avondgebed). Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemerlaan; 20 uur: openbare samen komst. Baplistengemeente, Cultureel Gebouw, 10 uur: ds. J. v. Dam; 11.15 uur: zondags school. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. Dickhout; 19 uur: ds. De Roest. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: mevrouw H. F. CalkoenVan Thie- nen. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondslag, Elonkapel, Vareniusstraat, dinsdag, 19.30 uur: voorganger M. de Vos. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vare niusstraat, 10 en 19.30 uur: Jb. Kleyn Haneveld. Woensdag, 19.45 uur: J. Kits. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, 10.30 uur: ds. J. A. Roskam; Witte Donderdag, 19.30 uur: ds. J. A. Roskam Avondmaal); Goede Vrijdag (zie Be verwijk). VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink. Goede Vrijdag, 10 uur: ds. L. Brink; 19.30 uur: ds. L. Brink (vie ring Heilig Avondmaal). VELSEN-NOORD: Ncd. Herv. Kerk, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman. Goede Vrijdag, 7.30 uur: ds. H. P. Huisman (H. Avondmaal). Vrije Evang. „Emanuel", gem. ontsp.- lokaal Van Diepenstraat, 10 uur: A. T. Polderman. BEVERWIJK: Maranatha, 10 uur: F. Niemeyer; Goede Vrijdag, 7.30 uur: H. Avondmaal. Evang. Luth. Gem., zondag geen dienst; Witte Donderdag (zie Driehuis); Goede Vrijdag, 19.30 uur: ds. J. A. Roskam. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. G. W. IJzerman; 19.15 uur: ds. F. C. Willekes. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Populierenlaan, 10 uur: ds. Oorthuis. Jeugdkapel „Groene Huis", 10 uur: heer P. van Zwol. Goede Vrijdag: Grote Kerk, 10 uur: ds. J. A. Eekhof van Wijk aan Zee; 19.30 uur: ds. G. W. IJzerman. Irenekapel, 19.30 uur: ds. F. C. Willekes. Populieren laan, 19.30 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugd kapel „Groene Huis" geen dienst. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. A. G. v. Wijk van Alkmaar. Goede Vrijdag: 19.30 uur: ds. A. G. van Wijk van Alkmaar. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. J. Homans van Heemskerk. Goede Vrijdag: 19.30 uur: ds. C. Meyer. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur,: ds. J. A. Eekhof. Goede Vrijdag: 19.30 uur: ds. J. A. Eek- "hóf. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. V/endte; 19.15 uur: ds. H. J. S. Kalf van Bennebroek. Goede Vrijdag: 19.30 uur: ds. N. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 10 uur: ds. H. Homans; 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. Goede Vrijdag: 19.30 uur: ds. A. Homans. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., 10.30 uur: ds. Salm. Belijdenis des Geloofs: 10.30 uur: jeugd dienst, voorg. mevr. Salm, woensdag 25 maart: 20 uur: Wijdingsdienst ds. P. Salm. Vrijdag 27 maart 19.30 uur: ds. P. Salm, bediening H. Avondmaal. Duinenbosch, 9 uur: ds. Plug van Eg- mond. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. Y. van dei- Zee. Vrijdag 27 maart, 19.30 uur: ds. Y. van der Zee. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. G. H. van Willenswaard; 19 uur: ds. W. G. IJzerman. Adventskerk (Ziekenhuiskerk), 10 uur: ds. A A. Wildschut. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. W. J. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10.30 en 16 uur: M. Rebel. Goede Vrijdag: gemeenschappe lijke dienst in Haarlem-Noord. Geref. Kerk, Wüstelaan 99. 10.15 uur: ds. E. L. Oosterhof; 15 uur: ds. P. Lok. IJmuiden-West: Ned. Herv. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier" Ichthusburcht aanvang 12.15 uur; Chr. Geref. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger les Heils. zondags school. Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur' Doopsgezinde zondagsschool. Helmstraat aanvang 11.45 uur; Comité van Samenw zondagsscholen. zondagsschool voor Schipperskinderen. Groen van Prinste- rerschool, Koningsplein aanvang 12 uur Mmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost. Emmnsohool en Theo Thijssenschool, 'aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool ..De blijde Rood- schap", Gebouw „De Larik". aanvang 11.30 uur; Geref. Evang. zondagsschool Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Eoreelkleuterschool aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat. aanvang 12 'ur. Santpoort: Ned. Ierv Kinderdiensten Kapel aan de Pastorieweg. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedclaan. School met de Bijbel, alle te 12 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv Kinderdiensten Kleuterschool aan de Banjaertstraat aanvang 12.15 uur: C.V.O.-school aan de Langev.eldstraat, aanvang 12 uur; Geref Evang. zondagsschool, Da Costaschool aanvang 11.30 uur. Advertentie REINIGEN VAN COSTUUMS f i— JAPON ƒ3.50 KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 De chemische industrie „De Toekomst" n.v. in IJmuiden, in de wandeling beter bekend als de vismeelfabriek, heeft een hypermoderne vislosinstallatie in gebruik genomen, die ontzaglijk veel voordelen biedt. De installatie is verrijdbaar en voor zien van een laddersysteem, waarmee de vis via een schraapgoot uit het scheeps ruim wordt opgeschept. Via de ladder be landt de vis in een weegbunker. Als de weegbunker zeshonderd kilo vis bevat loopt hij automatisch leeg. De lossing geschiedt dank zij deze in stallatie in de helft van de tijd die vroeger noodzakelijk was. Bovendien wordt de vis nu niet meer beschadigd. Ook zijn er heel wat minder arbeidskrachten nodig dan vroeger. Men kan het nu met tweederde van het aantal arbeiders, dat voordien bij de lossing moest worden ingeschakeld stellen. De weegbunker is ook al een hele uit komst. Automatisch wordt het juiste ge wicht van de geloste vis vastgesteld. Het grootste voordeel is echter wel de snelle lossing, waardoor de verwerking niet lang op zich hoeft te laten wachten. Snelle verwerking van industrievis is na melijk een eerste vereiste. Bederf uitgesloten Het zal dus in het hoogseizoen ongetwij feld niet meer voorkomen dat schepen met industrievis lang op lossing behoeven te wachten, zoals het afgelopen jaar nog is voorgekomen. De vis krijgt hierdoor geen kans meer om tot bederf over te gaan. Een bijzonder groot winstpunt. De lossing ver loopt voortaan volgens een vaste „dienst regeling", hetgeen inhoudt dat de pene- Op de groenteveiling te Beverwijk wordt de aanvoer van voorjaarsgroenten steeds groter: naast spinazie en rabarber kwamen deze week ook de eerste radijsjes. De win tergroenten ruimen nu snel het veld. Zij ne men toch nog een belangrijke plaats in. De handel had een vlot verloop: spinazie ging tot 75 cent per kilo, witlof draaide rond de 40 cent per kilo, rabarber ging vlot weg tot 84 cent per bos, radijs was goed aan de prijs en kwam tot 37 cent per bos; waspeen liep weer in prijs op tot 34 cent per kilo. Minder vlot ging het met boerenkool en knollen: hiervan lagen de prijzen aan de lage kant. Prei bracht het tot 31 cent per kilo; er was veel vraag naar groene kool die nog voor 26 cent per kilo verkocht werd. Peen en uien waren heel slecht te verkopen. De noteringen op vrijdag waren: rabar- bers 2384, radijs 2238, spinazie 4978, waspeen 1235. boerenkool 716, prei 1029, witlof 2850, groene kool 1227, rode kool 820, uien 510, peen 4—9. soepgroenten 715, spruiten 23100. Advertentie KERKWEG 67 SANTPOORT Telefoon 02560 8950 Gediplomeerd door ANWB - KNAC - FNOP KNMV J Opnieuw is de Lange Nieuwstraat ver rijkt met een nieuwe zaak. Dit maal was het de heer W. Lust die met een trots gezicht de deur opende van zyn ultra-moderne dameskapsalon. De ruimte is in deze zaak op waarlijk geniale wijze benut. Men treft in deze kap salon geen traditionele cabines, waarin de dames apart worden gekapt, maar het een en ander is ontworpen in één strakke lijn; zelfs de laden bevatten geen uitsteeksels in de vorm van knoppen. De kleuren In deze zaak werden speciaal ontworpen door een kleurdocent. De vloer is van gegoten plastic, waarop de bijtende chemische stof fen geen enkele nadelige invloed hebben. Als primeur voor IJmuiden brengt de heer Lust een permanentapparaat met ge richte stoom en een injector voor olie- baden. Dit Nederlandse apparaat heeft ook in het buitenland al grote aftrek. Heerlijke fauteuils wachten nu op de dames, die bij de heer Lust heur haar willen laten verzorgen. De Scheepswerf Ton Bodewes n.v. te Franeker, die voor kort de eerste motor- kotter afleverde, welke inmiddels als Neel- tje Johanna KW. 84 in de vaart is ge bracht, heeft thans opdracht gekregen een houten K.F.K.-kotter te verlengen en te verijzeren. Onder de naam Maria Lovisa IJM. 16 zal dit vaartuig te zijner tijd aan de visserij gaan deelnemen voor de Rederij „IJmond" te IJmuiden. Het vaartuig wordt ongeveer 26 m lang, 6,40 m breed en 3,15 m diep en het zal worden uitgerust met een 300 pk Crossley motor. Een Texelse rederij heeft bij de Scheepswerf Welgelegen te Harlingen twee kotters besteld die zullen worden uitgerust met een Industriemotor van 250 pk. Bij de Scheepswerf Kramer Booy te Kootstertille zal een zusterschip worden gebouwd van de „St. Jean Baptiste de la Salie", eveneens voor Franse rekening. Als hoofdmotor zal deze trawler voorzien wor den van een Deutz van 1250 pk. trante geur van rottende vis, zoals men die voorgaande jaren zo gewend was, ach terwege zal blijven. De installatie kost heel veel geld, maar is dit in alle opzichten waard. JEUGDWERK IN IJMOND De N.V.V.-jeugdorganisatie „Jonge Strijd" heeft in een der lokalen van de Moerberg- school te IJmuiden thans een nieuw cen trum. Aan dit NVV-jeugd werk, dat in Vel- sen-Noord boven de openbare leeszaal is begonnen heeft men nu uitbreiding kunnen geven nadat de grote ruimte boven de ge meentelijke zelfwasserïj aan de Snellius- straat beschikbaar is gekomen. Deze ruim te, die voorheen door de B.B. werd ge bruikt, is zeer geschikt voor het jeugd werk. mm .üv.p.ü u:mmmmmM,*: (R e x) Tot en met maandag draait de film „Operatie Amsterdam" waarover wij reeds schreven. De IJmuidenaren vooral zal het interesseren te zien hoe hun stad door de Engelse filmmakers wordt betrok ken bij de oorlogsdagen van 1940. Heel wat waarschijnlijker is dat beeld dan wat de film over Amsterdam ophangt. Enfin, spanning is er genoeg en er wordt een flink robbertje gevochten. Zondagmiddag evenzeer spanning om „Gevaarvolle opdracht". Woensdag en donderdag opnieuw de film „Operatie Am sterdam. (Thalia) Het vaak indrukwekkende schouwspel, dat de film „De tien geboden" biedt, blijft de bezoekers van dit theater nog een week lang voorbehouden. Zij zien daarmee tegelijk de laatste film, die re gisseur Cecil B. de Mille maakte. Zondag middag.gaan we even naar „Carson City", waar volgèns d'e aanduidingen geen vo gels, maar kogels fluiten. Men maakt er de' „bekering" in 'mee van een bende aanvoerder. die, voor hij zijn geliefde in de armen sluit, een ware vuurproef moet afleggen. Daarin slaagt hij onvervaard. (W. B. - theater) Weer dreunen de paardehoeven op de rotsachtige bodem van het wilde westen en wel als de „Aan val op het goudtransport" plaats heeft. Dit gebeurt vandaag nog. Er wordt fiks ge schoten en een stevig robbertje geknokt, zoals men gewend is in dit theater. De trouwe bezoekers van de Witte Bioscoop zullen deze film vast niet willen missen. In „Razzia op Narcotica" vallen er zowel aan de zijde van de politie als aan de zijde van een bende voor niets en niemand te rugdeinzende gangsters rake klappen. Twee pond heroïne vormen de aanleiding om deze klappen zondag en maandag uit te delen. In „Geheime opdracht" welke rolprent in de matinees wordt vertoond, gaat het ook al niet zo zachtzinnig toe. (L u x o r) Opwinding en spanning te over in „De genadeloze jungle" (tot en met zondag). Het oerwoud levert altijd wel stof op voor avonturenfilms. Ook nu is er weer een druk gebruik van gemaakt door de regisseur. Maandag tot en met woensdag „Jacht op een scherpschutter" en in de matinees „Een kindermeisje voor papa gezocht". (Kennemer theater) „De dan seres van de duivel" is dan de veelgepre zen en schaars geklede B.B., of voor de genen die deze fraaie afkorting niets zegt: Brigitte Bardot. B.B. zorgt voor de nodi ge opwinding, juist onydat zij even weinig om het lijf heeft als het verhaal. Men kan aanschouwen hoeveel moeite een rijke stieren fokker moet doen om de verleide lijke supervrouwelijke Eva (en dat ze arm is doet er dan nog maar weinig toe) in zijn netten te verstrikken. Voor degenen die van avontuurlijke liefdesperikelen, Don Juans en verleidelijke vrouwen hou den. tot dinsdag op het doek van dit thea ter. Een gezellige film is „Liebe jazz und Uebermut". Zondagmiddag „De zoon van de wreker. Op de bloemenveiling te Beverwijk was het deze week al aan de drukke kant, er was een grote vraag en alles wat er was bracht veel geld op. De grootste belang stelling ging ook nu weer uit naar de tul pen, die wat de gewone soorten betrof alle rond de gulden per bos draaide. Maar er waren ook soorten die heel wat duur der waren en tot f 1,70 per bos kwamen, zoals de Apeldoorns. Er was al ruime aanvoer -'an narcissen, alle nog van onder het. glas. De prijzen la gen gunstig: er werd voor de gele narcis senro.nd de 75 cent per bos betaald, de Flower Record en Kosters draaiden rond de 50 cent per bos. Er komen nog grote partijen blauwe druifjes, die van 15 tot 35 cent per bos opbrengen. De aanvoer van anemonen is nog klein, terwijl die van de hyacinten minder gaat worden. Er ko men steeds meer kistjes met perkplanten, die vlot van de hand gaan. Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 711-1 MONTUREN v a ƒ6.35 Op de gewone groenteveiling en op de peenveiling was Ons Belang te Castricum was deze week weinig te beleven. Wat de groenten betrof, de aanvoer beperkte zich tot slechts enkele kistjes spruiten en wit lof. Boerekool en prei kwamen niet meer in grote hoeveelheden aan de markt. De laatste peenaanvoeren hebben eveneens niet veel meer te betekenen; donderdag kwam er nog twintig ton aan de markt, maar hiervoor bleek geen al te grote animo te bestaan; de beste partijen konden een afnemer vinden, maar het overige was tot doordraaien gedoemd! De prijzen waren: spruiten 0.270.93; witlof 0.310.52; boerekool 0.05. De noteringen voor peen: peen b 10 tot f 10.80; peen c 8 tot 10, peen O 5.50 f 8. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op k f 7.65 per kwartaal of ƒ0.59 per week Handtekening: Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zff die zich met Ingang van 1 april 1959 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 31 maart 1959 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's, dus niet voor omzetting van week- ln kwartaalabonnementen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7