Financiële basis roeivereniging „De Stern" is zeer gezond Havenberichten Steenlegging voor dépendance gemeentesecretarie Heemskerk Beverwijks ere-penning voor zeer verdienstelijk burger WASMACHINES Fa. DE VILDER flT«i? /SS# IJmond-agenda NT ELASTIEKEN KOUSEN ETNA Gasfornuizen LOENDERSLOOT HAARDEN en KACHELS DICTUS' DE BEURS van gisteren kujippr Amsterdamse Beurs ZATERDAG 21 MAART 195 9 6 OP 6 JUNI GROTE WEDSTRIJDEN v.a.f230.- Burgerlijke Stand van Velsen LOENDERSLOOT B.M.W. SCOOTMOBIL Diploma's en afscheid Volleybal Voor 't Nut groeit Tij§ k$lerj e Geen braderie Betaling abonnementsgeld per giro Uitgevaren visserijvaartuigen Tijdens de Sportweek Velsen zal ook de Velser roervereniging De Stern zich aan den volke presenteren. De nog jonge ver eniging houdt op zaterdagavond 6 juni on derlinge wedstrijden in overnaadse vie ren. Alle deelnemers ontvangen een blij vende herinnering. Men is van plan deze wedstrijd groots op te zetten, zodat 't bij wonen er van een ware attractie zal vor men. Zal men tijdens deze wedstrijden kun nen zien, tot welke prestaties men bij de Stern is gekomen, tijdens de jaarverga dering die vrijdag in het cultureel gebouw is gehouden, heeft men duidelijk kunnen constateren, voor welk een zware taak de ze vereniging staat. Roeien is bepaald geen goedkope sport. Een vereniging staat of valt met goede boten, en het is nu een maal niet eenvoudig om aan goede roeibo ten te komen, die niet al te duur zijn. Men heeft dit jaar overigens wel geboft, omdat men van Laga twee vieren en een lub voor een zacht prijsje kon overnemen. Het meest verheugd bleek men echter wel te zijn met de single wherry „Waterlelie" die in april arriveerde, en nu het pronk stuk van de vereniging is. Nieuwe boten te duur Tijdens de vergadering gingen veel stemmen op, die om nieuwe boten vroe gen. Er bestond overigens geen verschil van mening over de noodzaak hiervan. Maar er is een enorm bezwaar: de prijs. Een nieuwe dubbelwherry kost 2800,- een nieuwe singlewherry 2500. Men voelde ook veel voor een overnaadse twee twee, sommigen wilden een skiff, en zo werden nog meer wensen geuit Voorlopig bleef het bij de wens, ook wat betreft de gladde boot, waarvan velen dachten, dat hij in het kanaal niet zo bruikbaar zou zijn. De leden kunnen dit seizoen nu gebruik maken van de „Waterlelie" de skiff „Michiel", en de drie boten, die men van Laga heeft overgenomen. De wherry „Johnny" en de vier „Evertsen" moeten eerst in reparatie, en ook aan de oefenri vier „Haai" moet het een en ander gebeu- Toch is de situatie nu zo, dat men weer nieuwe leden kan gaan aantrekken. Voor zitter Van der Kruk lichtte de toekomst als volgt toe: „We hebben ons na de oprich ting tot taak gesteld gedurende een jaar of vijf; zes de vereniging gezond te maken zodat net bestaansrecht zou kunnen wor den verdedigd. Dan moeten we gaan den ken aan een geheel nieuw botenhuis, mis schien op 'n andere plaats, dat ruimte zal moeten bieden aan acht boten. Het be stuur steekt nu al de voelhoorns uit in dit opzicht. Toch subsidie Principieel houden we strak vast aan de iflossing van de schuld. De subsidie van de gemeente ƒ2500) is nu na beroep bij de Raad van State toch afgekomen. We moe ten, goed aan onze verplichtingen voldoen, om weer e'ens zo'n subsidie te kunnen' vra gen. Uit deze woorden blijkt wel, dat de fi nanciën bij „De Stern", die nu een club blad ,,'t Sterntje" gaat uitgeven, een gro te rol spelen. Penningmeester Veen is dan ook lang aan het woord geweest. Hij bleek een voordelig saldo van 1806,18 te heb ben geboekt, dat op de kapitaaldienst zelfs tot een voordelig saldo van 3297,30 leidde. Het kapitaal is nu 5706,18. Op de begroting 1959 wordt voor voltooi ing van het botenhuis 850,geraamd, voor aanschaffing boten 1800, voor aan schaffing riemen 600. Er ontstond uitvoerige discussie, waar uit ook duidelijke waardering voor het werk van de penningmeester sprak. Lang werd er ook gepraat over het bo tenhuis, dat nu wordt vernieuwd. Een stuk Advertentie "Z Marktplein 30 - Telefoon 4273 Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Markab van Ipswich, iaden Hoogovens: Flardinga, Felixtowe, aden Hoogovens; Nautic, Fowey; Tanny, Londen, aden Hoogovens; Johan van Oldenbarnevelt, te rug van proeftocht Noordzee; Mira, Antwerpen; Jarpe Diem, Grimsby; City of Amsterdam, Ant werpen; Westwood, Neath; Hebe Nobel, Londen, '.aden Hoogovens; Hathor, Rotterdam; Tor, Lon den; Diana, Londen; Argo, Limmerick, zout la den IJmuiden; Orinoco, Delfzijl; Twenthe, New castle, laden Hoogovens; Tove Maersk, Stanlow; Tiel, Rotterdam; Pool Fisher, Rotterdam, laden Hoogovens; Vikaren, Rotterdam; Kursk, Tuapse; Gaasterkerk, Bremen; Torstein, Antwerpen; Noorderkroon, Rotterdam, zout laden IJmuiden. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Klintberg van Rotterdam; Rozenburgh, Rotterdam; Gerard Elfering, Duinkerken, laden Koog aan de Zaan; Berend N, Felixtowe, lossen Buitenhuizen; Reg- geborg, Goole, laden Hoogovens. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Wieka naar Newhaven, kunstmest van IJmuiden; Seertan, Waterford; Flardinga, Perth, kunstmest van Hoogovens; Balje, Norrköping; Louise Schupp, Odda; Ljusteroe, Newcastle, ledig Hoogovens; Bomma, Delfzijl; Swift, Harlingen; Martiniesrad, 3c: :on, kunstmest van Hoogovens; Adema, Ham burg; Clangula, Liverpool; Yewmount, Londen, ledig P.E.N.-Centrale; Wulp, Manchester; Roelf, Kopenhagen; Colette, Aarhus; Nava, Hamburg, iedig van Wormerveer; Johan van Oldenbarne velt, Noordzee, proeftocht van IJmuiden; Leoni- das, Kopenhagen; Dido, Odense; Hable, Rotter dam; Triton, Port of Spain; Pergo, Malmö, kunst mest van Hoogovens. .Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Lagarfoss naar Akureyri; Martenshoek, Sarpsborg, zout van IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of aar Amsterdam is gegaan). van Vit bij 4,2 meter wordt er bij getrok ken, en het is de bedoeling dat het boten huis voor 6 juni wordt geopend. Dan zullen ook alle boten worden omgedoopt. Om de leden te assisteren zal men nu ook enkele betaalde krachten gaan inscha kelen. Zondagstochten Voorzitter Van der Kruk sprak er tij dens de vergadering zijn bevreemding over uit, dat er op zondag zo weinig ge bruik wordt gemaakt van de gelegenheid tot roeien. Men wil dit seizoen op zondag dagtochten gaan houden. Niet alleen zal dit het verenigingsverband ten goede ko men maar ook zullen deze tochten en de instructiemiddagen voor aspirant-stuur lieden-instructeurs tot meer eenheid van stijl leiden in de vereniging. Een symbool voor de gestadige uitbouw van de vereniging was ook de grote club- vlag (blauw met geel vierkant op punt met daarin een witte stern), die de be stuurstafel bedekte. De voorzitter maakte ook nog bekend, dat de Nederlandse roei- bond twee riemen ten geschenke heeft ge geven. Men zal ook een half jaar een vier voor jeugdroeien kunnen lenen. Het aantal leden was op 1 januari 67. In plaats van mejuffrouw E. L. Smit koos men mejuffrouw C. A. Panis als bestuurs lid. Zij zal als secretaresse gaan fungeren. Advertentie CENTRUM GALERIJ Lange Nieuwstraat 433 - 435 - Telefoon 4654 Wij regelen de betaling. BEVALLEN: G. Gravemaker-Aland, z., Dolfijnstraat 246, IJmuiden; H. van der Zee-Klein, z., van Ostadestraat 43, IJmui- den-Oost; J. A. Zonneveld-van Deudekom, d., de Lumeijstraat 36, IJmuiden-Oost; J. de Vries-Schilstra, z. van Ostadestraat 17, IJmuiden-Oost; M. O. Weber-Crombeeri, z., Trompstraat 171, IJmuiden-Oost; J. G. de Vries-de Best, d., de Noostraat 30, IJmuiden-Oost; J. C. de Vries-Nueboer, d„ Litslaan 27, Santpoort; J. Koppen-Boender, z., Geelvinckstraat 67, Velsen-Noord; W. H. Weeber-Groeneweg, z., Venusstraat 17, IJmuiden; M. M. G. Hansen-Hesselman, d„ Bosbeeklaan 15, Santpoort; A .J. M. Dube- laar-van Wattingen, z., Planeten weg 163, IJmuiden; M. A. Kalthoff-Robach, d„ Aart v. d. Leeuwstraat 28, Haarlem; K. M. de Haan-Koks, d., R. Claeszenstraat 6, IJmui den-Oost; T. J. Dekker-Klein, d„ Platanen- straat 26, IJmuiden-Oost. OVERLEDEN: W- Chr. Frenay 6 mnd„ zoon van W. Chr. Frenay en H. Kwaak, Lange Nieuwstraat 138, IJmuiden-Oost; van der Hoek, 89 jaar, weduwe van H. Jansen, Kerkweg 119, Santpoort. GETROUWD: I. S. Korpershoek en J. J. van der Vis, IJmuiden, Planetenweg 226. ONDERTROUWD: W. E. Overkleeft, Helmstraat 20, IJmuiden en W. A. M. Schellevis, Helmstraat 20, IJmuiden; C. Hoogland, Groeneweg 84, IJmuiden-Oost en C. J. R. van der Heijden, Plancius- straat 32, IJmuiden, t.a. Pianetenweg 113, IJmuiden; A. G. Cordia, Wijk aan Zeeër- weg 176, IJmuiden en A. Beuneman, Wijk aan Zeeërweg 218, IJmuiden; G .G. J. van Schagen, Robert Kochplantsoen 35, Am sterdam en S. Berthelot, Cederstraat 14, IJmuiden-Oost. Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerii - IJmuiden Advertentie AUTO- EN MOTORBEDRIJF GROENEWEG 69 - IJMUIDEN (O.) Beverwijk Na ruim 23 jaar onderwijs te hebben ge geven aan verschillende tuinbouwcursus- sen, heeft de heer C. B. Broeze te Bever wijk deze week, tijdens de diploma-uitrei king van de tweejarige cursus, afscheid genomen. Zeventien van de achttien leerlingen kre gen een diploma. Het hoofd van de cursus, de heer A. Floor en de heer J. Verklei, namens de rijkstuinbouwconsulent, spraken woorden van waardering tot de heer Broeze, van wiens voormalige leerlingen er velen nu flinke bedrijven leiden. Met de heer Broe ze verdwijnt de laatste particuliere leer kracht: het vakonderwijs wordt nog uit sluitend door ambtenaren van de voor lichtingsdiensten gegeven. Diploma's werden uitgereikt aan: J. Nu- man, J. Termes, Jb. Termes, mej. G. Vrucht, J. A. Kluft, N. de Vries, H. Stengs en A. de Wit (allen Heemskerk), J. Kaan dorp, C. Molenaar, M. Sonsbeek, en J. Leek (Limmen), P. Hoogeboom en H. de Vries (Beverwijk), J. Oudendijk, J. Gozeling (Santpoort) en J. J. Koelemeij (Hillegom). MolenwiekenKennemers: 30 (155, 1510, 155). Uit de setstanden zou men opmaken dat de Kennemers weinig had den in te brengen, maar zo was het ook weer niet. In de eerste set waren de Ken nemers totaal uit vorm, daarna herstelden zij zich. Bij de dames eerste en tweede klas be haalden twee DEM-teams het kampioen schap: DEM 1 en DEM 2. Voor deze jonge vereniging is dit een keurige prestatie. Het eerste DEM-team was vorig jaar kampioen in de tweede klas; nu is het kampioen in de eerste klas. C.A.O., PRODUKTIE EN WERKTIJD In Huize Terpsichore te Beverwijk heeft de districtsbestuurder van de Algemene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Elektrotechnische Indus trie, de heer C. Ockeloen, voor de leden van deze afdeling een praatje gehouden over het Collectieve Arbeids Contract, of kortweg meer bekend als de C.A.O. De berichten over verkorting van de werkweek zijn niet van de lucht. Verkor ting van de werkweek mag in geen geval vermindering van produktie ten gevolge hebben; hogere produktie betekent niet alleen een zegen voor eigen land en volk, maar ook daarbuiten, aldus de heer Ocke loen. In dit verband wees hij op de grote armoede die in het overgrote deel van de wereld no« heerst en waaraan een einde behoort te komen. Wat de C.A.O. betreft, verwachtte de heer Ockeloen van de werk gevers binnen niet al te lange tijd een duidelijke uitspraak. AMSTERDAM Het gepubliceerde jaarverslag van het Philipsconcern werd ter beurze druk be sproken en zeer gunstig ontvangen. Be langrijk voor de koersvorming van de aan delen is, dat de maatschappij dit jaar niet met een emissie op de markt zal komen. De aandelen werden bij kalme handel op ongeveer 536% verhandeld tegen 533 als vorige slotprijs. De converteerbare obli gaties haalden het verlies van de vorige dag ruimschoots in. AKU boekte een winst van ruim 2 punten en Unilever werd op 465)4 van de hand gedaan. De vorige slot- koers bedroeg 463. Aandelen Kon. Olie ont moetten een goede publieke vraag waar door de koers opliep van 163,30 tot 164,30. De koerswinst bedroeg ongeveer 3 gulden en de aandelen noteerden ruim boven pariteit New York. Aandelen KLM werden, overeenkomstig de koers in Wall- street, een gulden hoger geadviseerd. Obligaties KLM kregen een onveranderde biedprijs. In de scheepvaartsector verliep de'han del zeer rustig bij een verdeelde stem ming. Bij het bekijken van de scheep vaartrubriek komt men, aldus de beurs, dingen tegen die het overdenken waard zijn. Aandelen Holland-Amerika Lijn no teerden ex 8 percent dividend 1958 onge veer 147)4, tegenover aandelen KNSM on geveer 137 ex 11 percent dividend over 1958. De aandelenemissie KNSM is blijk baar nog niet geheel verteerd. Een ander verschil in koers geven aandelen Neder land aan met die van de Rott. Lloyd. Ne derland noteerde ongeveer 137 ex 10 per cent dividend, waarvan 5 percent in aan delen. Rott. Lloyd geeft 3 percent dividend en noteerde ongeveer 143. Aandelen Scheepvaart Unie, houdstermaatschappij van aandelen KPM, Rott. Lloyd en Maat schappij Nederland, liggen aldus de beurs, op ongeveer 131 ruim 10 punten onderge waardeerd. Van de cultures kon Deli de week met een vaste stemming afsluiten. Staatsfondsen door elkaar hoger. De regering van de Nederlandse Antillen gaat binnenkort over tot het plaatsen van een langlopende obligatielening groot 38 miljoen (Nederlandse courant) met note ring te Amsterdam. Deze lening wordt door de Nederlandse regering gegaran deerd en komt in de plaats van de kort lopende dollarlening, die ongeveer een jaar Advertentie vm VOET COMFORT SERVICE DROGISTERIJ „DE PAUW" MARKTPLEIN 27 - TELEFOON 4854 Aan de Kerkstraat te Heemskerk heeft burgemeester Nielen vrijdag de eerste steen gelegd voor de dépendance van de gemeente-secretarie. De enorme uitbrei ding van Heemskerk maakte de stichting van dit nieuwe gebouW onvermijdelijk. De burgemeester verheelde overigens niet, dat er bezwaren aan deze splitsing kle ven. „Deze plechtigheid roept allerlei ge dachten op" zo zei hij. „De gemeente breidt zich uit, en dan wil men, dat het gemeentehuis goed geoutilleerd is. Het is nu zo, dat het raadhuis geheel gevuld is met werk en werkers. Maar het hoort ook enig soelaas te bieden. Als het een echt huis der gemeente is, moeten er meerdere activiteiten uit de plaats zich kunnen af spelen. Dit stadium hebben we echter al lang In „Scheybeeck" te Beverwijk heeft vrijdagmiddag een bijzondere gebeurtenis plaats gehad. De heer G. W. P. Stoutenbeek ontving uit handen van de burgemeester van de aardbeienstad, de heer J. G. S. Bruinsma, ter gelegenheid van zijn zeventigste verjaardag als uiting van erkentelijkheid voor zijn verdienste voor het plaatselijke gemeenschapsleven de erepenning der gemeente. Bijzonder te meer omdat het de eerste keer was dat in Beverwijk een dergelijke penning werd uitgereikt. Velen waren van deze plechtigheid ge tuige, waaronder vertegenwoordigers van het „Comité 650 jaar stad", van het Rode- Kruisziekenhuis, van 't Roode Kruis, per soneel van Stoutenbeek, zakenrelaties van de jarige, vele raadsleden en enige wet houders. De aanwezigen maakten van de gelegenheid gebruik om de heer Stouten beek van harte geluk te wensen met de mooie onderscheiding, die uit een grote penning en een diploma bestond. Ook mevrouw Stoutenbeek deelde in de hulde die haar man ten deel viel. Zij kreeg van mevrouw Bruinsma een schattig boeketje bloemen. Levenswerk „Uw grote levenswerk mogen wij wel het Roode-Kruisziekenhuis noemen. Met hoeveel animo en doorzettingsvermogen heeft u daar voor geijverd", zei burge meester Bruinsma. „U heeft enorm veel voor Beverwijk gedaan. Als voorzitter van 650 jaar stad, voor het Roode Kruis, waar van u een bijzonder hoge onderscheiding bezit en voor uw zaak. Ik hoop dat u nog heel veel jaren in ons midden moogt blij ven". De heer Stoutenbeek was zichtbaar ont roerd. „Ik heb deze onderscheiding niet verlangd noch begeerd. Maar ik vind het toch fijn dat ik haar gekregen heb. En vooral doet het mij goed zo ontzaggelijk veel vrienden hier bijeen te zien. Dat dit in Beverwijk mocht gebeuren, daar ben ik heel dankbaar voor. Want ik heb twee vaderlanden. Dat is natuurlijk Nederland, maar daarnaast is dat Beverwijk. Ik vind het in Beverwijk veel mooier dan waar ook ter wereld. Als ik op reis ben geweest in het buitenland en ik ga. weer huis toe en ik zie de Wijker- toren, dan doet me dat iets. Dat maakt me blij, dat maakt me vrolijk. Ik hoop altijd in Beverwijk te blijven wo nen en hoewel ik vroeger als jongeman altijd gehoopt had dat Beverwijk een tuin stad zou worden net als Hilversum zal het me plezieren als de nieuwe city verrezen zal zijn". „Maar ach, zo ver zal ik het wel niet brengen", voegde de heer Stou tenbeek er schalks aan toe, hetgeen de nodige hilariteit verwekte. Heildronk Nadat de burgemeester een heildronk op „de eerste verdienstelijke Bever- wijker" had uitgebracht kwamen er nog velen naar voren om in vriendelijke be woordingen blijk te gevan van hun blijd schap. Een van hen was de heer Romun- de, nestor van de raad. Advertentie even kijken bij de vakman Velserduinweg 173 - Tel. 4402 Enorme collectie Wasmachines, Centrifuges en Combinaties v.a Betaling in overleg. ƒ119.- overleefd. Het is al zo, dat het werk van velen, die bij de gemeente werken wordt afgestoten. Openbare werken moest in een eigen huis, de gemeente-ontvanger ging de deur uit, en nu was er ook voor enkele delen van de gemeentesecretarie geen plaats meer in het huis der gemeente." De burgemeester constateerde, dat men straks in een verzorgd, respectabel ge bouw zal kunnen werken in dienstbetoon aan de bevolking. Maar hij voorzag ook gevaren in deze opdeling. Het werken met elkaar komt op deze manier in het ge drang, het teamwork zal schade ondervin den. Heemskerk „Eenzelvigheid, ook in de persoonlijke sfeer, zal licht tot verwijdering aanleiding geven. De noodzaak ligt er echter en we moeten wel. Het is nu eenmaal zo, dat de bouw van een nieuw raadhuis, zowel ten opzichte van de plaats als van de vorm momenteel niet kan worden verwezen lijkt." De burgemeester stelde, dat de bouw van het nieuwe raadhuis één van de be langrijkste doelen blijft, waar het ge meentebestuur dagelijks naar streeft. Maar als straks het nieuwe raadhuis er staat, heeft dit gebouw toch nog beteke nis. Het zal dan een groot gemeenschaps goed voor de wijk Heemskerk-dorp kun nen worden. Daarom zou ik het leggen van de eerste steen, waartoe ik nu over zal -gaan, willen zien als een symbool voor het stuk gemeenschapswerk, dat te allen tij de betekenis za? hebben voor de ontwikke ling en verheffing van Heemskerk-dorp." De laatste bijeenkomst in dit seizoen van het departement Heemskerk van de Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, die vrij dagavond in zaal Dam werd gehouden, mocht zich in een grote belangstelling verheugen. De voorzitter, de heer J. D. Vosselman Bosch, sprak hier in het openingswoord zijn grote voldoening over uit. Hij wees de aanwezigen op de groei van het depar tement in ledental en deelde mede dat het bestuur ernaar streeft om de te houden bijeenkomsten op nog hoger peil te bren gen. De zalennood spreekt hier echter een woordje mee, waarom de heer Vosselman de hoop uitsprak dat hiervoor spoedig een oplossing zal kunnen worden gevonden. De bekende natuur- en vogelkenner de heer Jan Ivangh hield op deze avond een inleiding onder de titel „Wasdatten". Spre ker hield een boeiende lezing over het lief en leed in de vogelwereld. Het gesproken woord werd geïllustreerd met getekende projectie, waarbij zijn met eindeloos ge duld bijeengebrachte geluidsopnamen van vele vogels ten gehore werden gebracht. Het werd een zeer geslaagde avond die vele van de aanwezigen een stapje dichter bij de natuur zal hebbén gebracht. OPSTELLING „WIJK AAN ZEE" De badplaatsbewoners spelen de uitwed strijd tegen IVV in de volgende opstelling: De Blok; J. Schellevis en D. Snijders; Bur ger, G. de Winter en Scholten; Seysener, P. de Boer, A. Snijders, Th. de Winter en J. de Boer. Advertentie lisonsHraat aO - iffTnuiderl- telefoon geleden werd afgesloten. De laatste ad viesprijs claims Hollandsche Sociëteit van Levensverzekeringen bedroeg ongeveer ƒ500. Hierdoor werd de aandelenemissie een succes. Aandelen Walvisvaart werden goed prijshoudend geadviseerd. Prolon gatie 3 percent. NEW YORK Een golf van vraag, indekkingen en winstnemingen gaven het beursslot een gevarieerd aanzien. Laatbeurs was er een stevig herstel ontstaan op de aanvankelijk voortgezette verkopen. In de laatste mi nuten verbrokkelde de tendens in indivi duele bewegingen. Onder leiding van Stan dard Oil of New Jersey waren de olies bij voortduring vast. American Steel Foun dries, Bell and Howell, Philadelphia and Reading en Tishman Realty stegen 3 tot 6 dollar. Zenih moest ongeveer 4 dollar prijsgeven. Smith, Kline and French be hielden het grootste deel van een stijging van meer dan 11 dollar. Proctor and Gam ble lag vast in de markt. De pokerwaarden waren flauw. De chemiewaarden konden niet tot een stijging komen en lieten ver liezen van meer dan 2 dollar noteren. At lantic Coast Line was vast in de verdeelde spoorweggroep. De staalwaarden waren lager. De autowaarden bleven wat achter maar laatbeurs was er goede vraag naar American Motors, dat een dollar steeg. Het industriegemiddelde kwam van 610,02 op 610,37; dat voor spoorwegen van 163,22 op 162,22 en dat voor openbare nutsbedrijven van 94.59 op 94.41. Van de 1225 verhandelde fondsen sloten er 556 lager en 456 hoger. De aandelenomzet kwam van 4.150.000 op 3.770.000 (UPI). Slotkoers gisteren 3-3%% Nederl. '47 93 3 °/n Nedl. 1962/64 97% Woningbouw 6 lll1S/lB Pr. A'dam '56 I.. 84% Pr. A'dam '56 II 96% Pr. A'dam '56 III 95% Pr. R'dam '52 I.. 90)4$' Pr. R'dam '52 II.. 91 Pr. R'dam '57.... 99)4 A.K.U 284% Calvé Delft 451 Van Gelder Zonen 215 K. N. Hoogovens. 366 Nederl. Ford 234% N. Kabelfabriek.'. 343 gew.Philips Gloeil. 536 Pref.PhilipsGloeil. 234 Unilever (cert.).. 465% Unilever (nieuwe) 456 Wilton" Fyen oord •215 Werf Gusto 153% Dordtsche Petrol. 692'/2 Kon. Petroleum.. 164.30 Billiton 250 A'dam Rubber 87 K.L.M 131.— Holl. Amer. Lijn. 146% K.N.S.M 137% N. Scheepv Unie 132 v. Nievelt Goudr. 120% Phs. v. Ommeren 239% H.V.A 132% Delimaatschappij 146.20 Amsterd. Bank 270 Nat. Handelsbank 144% Ned. Handel Mij 213 Rotterd. Bank 230% Twentsche Bank. 21b Anaconda Copper Vf r-1 Bethlehem Steel 51% U.S. Steel 92% General Motors.. 46% 83% 23% De Castricumse middenstanders zullen geen braderie, geen Shetland Ponny Show, organiseren: de hoge organisatiekosten zouden nimmer kunnen worden gedekt. De voorzitter der middenstandsvereni ging, de heer Th. Weda sprak echter de hoop uit dat er volgend jaar toch wel iets op gevonden zou worden. In het zomerseizoen, wanneer meer dan 10.000 gasten in Castricum zijn, i loet het, zo meent hij, toch wel mogelijk zijn een dergelijk evenement te doen plaatsvinden zonder dat het verlies oplevert. De middenstandsafdeling Castricum zal in 1963 50 jaar bestaan. Er is 'n jubileum fonds en de verwachting is dat er vol doende geld binnenkomt om het jubileum waardig te kunnen vieren. C«X)COOCCCCOOCCOOCOC<XXX»COCOOCCCCCOCOr)OOCCCOOOCCOOOOOC< U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van De IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is 7,65, post- abonnés f 8,15. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden vóór het eind van de maand, voor. zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres var de krant vermelden? \7oor automatische girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formu lieren op aanvraag gaarne ter be schikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de grio-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE. Zaterdag 7 maart: m.t. Deining KW 8, Arie Ouwehand KW 122, Willem VL 121, Michiel HD 108; m.l. Nestor KW 101. Maandag 9 maart: m.t. Medan IJM 57, Beatrice 1.TM 72. Toronto IJM 97, Jan Senior VL 84; m.l. Martenshoek IJM 283, Bertha KW 38, De Vrouw Dirkje KW 104. Gezina Geertrui KW 176, Onder neming IV SCH 153, Voorlichter VL 114, Koningin Wilhelmina VL 180, Martha Maria VL 199; m.k. Mercator IJM 19, Mare Liberum KW 117. Dinsdag 10 maart; m.t. Ariadne IJM 18; m.l. Vertrouwen KW 6, Hubertha Gerarda KW 9, Everard Christina KW 40, Nelly Maria KW 70, Hette Margaretha KW 74, Huiberdina Gijsbertha KW 85, Toenadering KW 95, Robert William KW 123, Borneo KW 127, Bali KW 129, Noordster VL 197. Vrijdag 13 maart: m.t. Amsterdam IJM 28. Job Gouda IJM 79, Sakina Martin e KW 32, Michiel Jan VL 110, Petronella VL 131; m.l. Willempje KW 89, Bastiaan SCH 45, Clar SCH 162. Zaterdag 14 maart: m.t. Gerarda SCH 8. Maandag 16 maart: s.t. Haarlem IJM 9; m.t. Maria van Hattem IJM 10, Emma IJM 15, Proti- nus IJM 154 (eerste reis);m.l. Adeodatus IJM 30, Kees IJM 43, Verwachting IJM 204, Wiron III IJM 221, Fierman Eduard KW 5, Willem Cornelis KW 16, Grietje KW 20, Concordia KW 26, Henk KW 66, Molva KW 91, Jacoba KW 107, Sursum Corda KW 124. Petronella KW 125, Voorwaarts KW 140, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Dolfijn RO 2, Bertina VL 85, Prinses Juliana VL 97, Anna Suzanne WR 88; m.k. Dageraad IJM 4 (19 maart binnen). Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Pool ster IJM 11, Bettie IJM 29, Emisel IJM 31, Arend Willem IJM 40 (19 maart binnen). De Hoop I IJM 45, Frederika Maria IJM 52, De Hoop II IJM 59, Klaas Junior IJM 60. K.P. IJM 61. Michiel IJM 63, Ronny IJM 64, Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Magda IJM 272, Anne Marie KW 27, Petronella KW 31. Tiny KW 34, Stern KW 36 Prinses Mar griet KW 51, Dinemarie KW 57, Cornelia Adriana KW 58, Alice KW 62, Margriet Jozien KW 63, Ni co KW 72, Zeearend KW 79, Neeltje Johanna KW 81. Nico KW 96. Arendje KW 98, Koningin Juliana KW 133 Dirk Taat. KW 134, Elly Gerda KW 142, De vro. ,v Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Jana KW 210. Maryanne WR 7, Tiny Dieuw WR 33. Jan Willem WR 34, Internos WR49, Stella Ma- ris WR 51, Coen Bot UK 3. Dinsdag 17 maart: m.t. Curacao IJM 99, Sham rock IJM 129, Wiron IV IJM 209, Wiron II IJM 211, Maria Theresia KW 99, Francina KW 153, Dirkje RO 53, Cornelis Vrolijk Fzn SCH 171; m.l. Rijnmond IV KW 15. Arie Nico KW 17. Dirk KW 19, Orion KW 22, Volharding KW 23, Nederland VI KW 37. Rijnmond III KW 44, Neptunus KW 45, Cornelis Marinus KW 48, Saturnus KW 69, Dog- gersbank KW 75, Willy KW 141. Gijsbert Bastiaan KW 161. De Vier Gezusters KW 162, Eendracht KW 168, Onderneming KW 175; m.k. Gronland IJM 50. Fleov WR 50. Woensdag 18 maart: m.t. Albertha Hendrika KW 81. Albatros KW 87, Emma Wilhelmina KW 135. Ali SCH 210; m.l. Onderneming II SCH 27; m.k. Jaap IJM 62, Neeltje IJM 240, Leendert Ja coba KW 12, Arendje Jacoba KW 21, Limanda KW 33. Vier Gebroeders TX 14. Donderdag 19 maart: m.t. Allan Water IJM 34, Claesje RO 46, Oceaan IX SCH 54; m.l. Onderne ming III SCH 117; m.k. Jannie IJM 38, Margrita IJM 42. Rein KW 30, Vijf Gebroeders KW 53, Gijsbertha KW 61, Marianne KW 71, Twee Ge zusters KW 77. Vrijdag 20 maart: s.t. Herman IJM 2. Advertentie MET RAAD EN DAAD! Wij helpen u gaarne met raad en daad bij al uw foto-problemen alles op foto- en filmgebied Kennemerlaan 5 - (bh de brug) VELSEN ZATERDAG 21 MAART Thalia: „De tien geboden" (geprolon geerd), 19.30 uwt. Rex: „Operatie Amsterdam", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. ZONDAG 22 MAART Thalia: „Knock-out in kruitdamp", 15 uur. „De tien geboden" (geprolongeerd), 19.30 uur. Rex: „Gevaarvolle opdracht", 15 uur. „Operatie Amsterdam", 20 uur. MAANDAG 23 MAART Bioscopen: Als zaterdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als zaterdag. Raadhuis: Spreekuur burgemeèster, 10 12 uur; spreekuur wethouder van onder wijs, 1517 uur. BEVERWIJK ZATERDAG 21 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur? „De danseres van de duivel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ge nadeloze jungle". W.B. Theater, 20 uur: „Aanval op het goudtransport". Het Centrum, 20 uur: Toneelavond van „De Handsrug". „Mien frund de per- fester". Café „Sport", 1517 uur: Receptie Sport vereniging „Beverwijk". Café „Scheywijck", 20 uur: Klaverjas- drive „Onder Ons". ZONDAG 22 MAART Kennemer Theater, 14.30 uur: „De zoon van de wreker"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De danseres van de duivel". Luxor Theater, 14.30 uur: „Een kinder meisje voor papa gezocht"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Genadeloze jungle". W.B. Theater, 14.30 uur: „Geheime op dracht"; 16.30 en 20 uur: „Razzia op nar- cotia". Statenhuis, Velserweg, 10.30 uur: Huma nistisch Verbond. De heer Ehrbecker spreekt over „Volwassenheid". MAANDAG 23 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De danseres van de duivel". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Jacht op een scherpschutter". W.B. Theater, 20 uur: „Razzia op nar- cotia". HEEMSKERK Marquette-theater, zaterdag 20 uur, en zondag 14.30 en 20 uur: „Der Bettel- student".

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 8