COR OLY COR OLY COR OLY Huisvrouwenmoeheid komt het meest voor in grote steden IJmond-agenda VAN OUD TOT NIEUW Over bussen en bussen Slopershamers dreunen TIEMAN'S Havenberichten DONDERDAG 26 MAART 1959 MEVROUW HAMAKER IN DRIEHUIS Duitse handhalsters komen niet Korte vergadering „Slachthuis" N. Weer mooie paaswijding in Gereformeerde kerk Christelijke Filmactie gaat seizoen besluiten Schaakclub „Weenink" Slechts één wedstrijd voor Watervliet Open avondmaalsviering in Engelmunduskerk De elftallen van „Noord" ir heilige f rolschaatsen Geen bloemen, toch bloemen Naar Duitsland Geeft voorrang ANMB-kinderen hebben genoten op filmmiddag Alkmaar-VSV wordt op zaterdag gespeeld Spakenburg-I Jmuiden Mevrouw A. Hamaker-Willink heeft woensdagmiddag in het gebouw van de B.B. in Driehuis voor de afdeling V eisen-IJ muiden van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrouwen een lezing gehouden over „Huisvrouwenmoeheid". Zij vertelde dat de huisvrouwenmoeheid meer voorkomt in de grote steden dan in de kleine dorpen op het platteland. De oorzaak hiervan moet worden gezocht in het veel enerverender en jachtiger leven van de grote stad. Men moet volgens spreekster een duidelijk onder scheid maken tussen huisvrouwenmoeheid die aan lichamelijke vermoeidheid is te wijten en die welke wordt veroorzaakt door storingen van meer geestelijke aard. „Het is de plicht van de huisvrouw dat zij bij geval van lichamelijke klachten on middellijk naar de dokter gaat. Want niets is deprimerender voor een gezin dan de huisvrouw die zich ellendig en doodmoe voelt." Volgens mevrouw Hamaker zijn er vele probate middelen om lichamelijke huisvrouwenmoeheid te voorkomen. Bij voorbeeld: goede nachtrust, een beperkt dieet, goede lichaamshouding (huisvrou- wengymnastiek!) een doelmatig gebruik van de spieren, een steungevend corset, goed schoeisel, veel frisse lucht en een uurtje rust tussen de middag. Bijspringen Dat de jonge huismoeders het tegen woordig door de vrij kleine woningen en het ontbreken van huishoudelijke hulp vrij moeilijk hebben gaf spreekster grif toe. „Andere vrouwen die het wat minder druk hebben moeten zo nu en dan zo'n vrouw eens helpen. Ook de man zal af en toe wel eens moeten bijspringen. Zijn vrouw zal hem daar dan erkentelijk voor moeten zijn, de aangeboden dienst gracieus aan vaarden." Mevrouw Hamaker bepleitte meer effi ciency in de huishouding; d.w.z. het aan schaffen en doelmatig gebruiken van de juiste machines. In het vakblad van de Nederlandse Vereniging voor Huisvrou- wen „Denken eno Doen" en in het blad van de huishoudelijke gezinsvoorlichting „Ons Gezin" worden wat dit betreft uitstekende tips gegeven. Bereidheid „Toch kan in een geheel gerationaliseer de huishouding ook huisvrouwenmoeheid voorkomen, dus ondanks een efficiënte werkwijze en een praktische inrichting. We moeten proberen het werk in het huis houden zo glad en plezierig mogelijk te laten verlopen. Bereidheid om het werk te verrichten is van het allergrootste be lang. Bereidheid, fut en „zin er in hebben" is juist datgene dat nodig is in het huis houden." Huisvrouwenmoeheid kan volgens me vrouw Hamaker ook voortvloeien uit span ningen die in een gezin leven. De verhou ding tussen man en vrouw kan gespan nen zijn. Dit heeft veelal een terugslag op de kinderen. Het is niet prettig werken in zo'n gezin. „Eenheid tussen man en vrouw is echter een groeiproces. Beide .-partners moeten vechten en werken om er het bes te van te maken. Ook hier weer is de be reidheid daartoe van groot belang." Te kleine woningen De kleine woningen van tegenwoordige werken volgens mevrouw Hamaker huis vrouwenmoeheid in de hand. „Er is in de tegenwoordige woningen altijd rommel. In grote woningen kan alles veel gemakke lijker worden opgeruimd. Er valt dus over het geheel genomen minder werk te ver zetten in grote woningen. Bovendien word'l men in een kleine woning gauw overspan nen. Je hebt soms het gevoel dat je in een kooi zit. En dan nog het lawaai van de radio, de televisie, de telefoon, de bel en De toernooicommissie van de handbal vereniging „IJmond", die maandag op „Watervliet" haar zesde paas-handbal- toernooi houdt, heeft een week vóór het toernooi een teleurstelling ervaren. Van de Duitse damesvereniging „Hanno ver" is gisteren bericht ontvangen, dat zij met haar elftal niet naar Velsen zal komen. Desondanks blijft het toernooi interna tionaal wegens het meespelen van de herenploeg ,.1-Ierrenhausen". In de plaats van de Duitse dames is nu het Heèmskerkse dameselftal van ADO in geschreven als deelneemster. Advertentie voor SOLEX v.a. ƒ325— VELSEN DONDERDAG 26 MAART Thalia: „De tien geboden", 19.30 uur (ge prolongeerd). Rex: „Operatie Amsterdam", 20 uur. Pieter Vermeulenmuscum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstraat. VRIJDAG 27 MAART Thai ia: „Vuur boven Azië", 20 uur. Rex: „The naked and the dead", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als donder dag. Raadhuis: Spreekuur wethouder van financiën, 1112 uur. Gent. Ontspanningslokaal, Velscn-N.: Paaskienavond van samenwerkende speeltuinen, 20 uur. ZATERDAG 28 MAART Thalia: „Vuur boven Azië", 19 en 21.15 uur. Rex: als vrijdag. Pieter Vermeulenmuseum: als zaterdag. BEVERWIJK DONDERDAG 26 MAART Kennemer Theater, 20 uur: Abonne mentsvoorstelling (toneel). Luxor Theater, 20 uur: Italiaans opera- concei't. VRIJDAG 27 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Strijd voor de vrijheid". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Gravin Mariza". W.B. Theater, 20 uur: „Apachen op het oorlogspad". (vooral in flats) de buren. Bovendien nog heel vaak inwoning." Huisvrouwenmoeheid kan volgens me vrouw Hamaker vaak worden voorkomen door voor elke dag een goed overdacht werkschema op te stellen en bovendien een weloverwogen budgetering toe te pas sen. Advertentie voor SPARTA MOTOREN en BROMFIETSEN De openbare vergadering van het bestuur van het rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam „Slachthuis IJmond" heeft nog geen vijf minuten geduurd. Men ging een rekening-courant-over eenkomst aan met de gemeente Velsen. De beloning van de secretaris werd vastge steld op 500.per jaar, terwijl op hem het ambtenarenreglement van de gemeente Velsen van toepassing werd verklaard. Advertentie Inderdaad het eerste nieuws van de laatste mode, trouwens dat weet iedereen. Voor de fijnere Heren- en Juniorenkleding 'n Zaak apart! Kloosterstraat 35, Beverwijk Veranderingen GRATIS op eigen atelier. Vriendelijke, vlotte, vakkundige bediening. Uitgaande van de Gereformeerde Evan gelisatie is woensdagavond in de Gerefor meerde kerk aan'ae Koningsweg de tra ditionele paaswijding gehouden, waarvoor ook nu weer grote belangstelling bestond. De medewerking van het Gereformeerd Evangelisatie Zangkoor en het christelijk jeugdkoor „De Zangvogels" onder leiding van de heer H. Slings was beperkter dan anders. Een grote plaats was ingeruimd voor samenzang tijdens de liturgie, die als het ware door de heer A. Kok werd voor gedragen. Het grote koor vertolkte het in Oudhollandse trant gecomponeerde werk „Paeschlam" van J. W. van Settcn met een fraaie harmonie, die in het ontroerend ge dragen zingen van „Gethsémané" in C. de Wolf's harmonisatie nog sterker werd ge ïllustreerd. In Jac. Bonset's „Christus ster vende" kwam het grote koor met zijn prachtig stemmenmateriaal tot zeer grote hoogte onder de strakke leiding van de heer Slings, die ook „Das Ende dek Ge rechten" van Joh. G. Schicht beheerst en rustig liet zingen. Het jeugdkoor kwam ondanks moeilijke zetting van enige liede ren tot een mooie, contrastrijke uitvoering, vooral samen met het grote koor in het bekende „Daar juicht een toon". Deze al tijd weer stemmingsvolle wijdingsure, die aan het orgel werd begeleid door de heer Th. G. Kohier, kreeg haar hoogtepunt in de meditatie van ds. D. J. Roos van Haarlem over het onderwerp: „Hij wel u niet". Maandag 30 maart (tweede paasdag) be sluit de Christelijke Filmactie te Bever wijk in het kerkgebouw aan het C. H. Moensplein het seizoen met de vertoning van de film „Dr. Solm". In deze rolprent wordt de kundigheid van dr. Solm ge toond, als specialist op het gebied van hersenoneraties. De figuur van dr. Solm wordt vertolkt door Hans Söhnker. In de onderlinge competitie van de Be- verwijkse schaakclub „Weenink" werden de volgende resultaten behaald: Afdeling I: Koomenv. 't Hoff 10; Nij- kampBeekhoven 01; Stetde Koter 10; WortelMaven 10. Afdeling II: v. VerseveldJ. Meyer 10; J. Meyerv. Verseveld afgebr.; R. Meyer Duinmeyer 01; DuinmeyerR. Meyer afgebr. Afdeling III: Zweers—Meyer-Hoogvorst 10; Mallienv. d. Sluis 01; v. d. Veen Belterman 0—1; De LangeDe Boek re mise; JansenBrandjes 10: v. Putten De Jong afgebr. Jeugdafdeling: v. d. Windenv. d. Kom mer 01; BouwmanL. v. d. Kommer 10; J. v. d. BosC. Joor 01; v. Vlis- singenK. Joor 01; Franckv. d. Bo- venkamp 10; BoerColthof 10. Het grootste deel van de leden van de korfbalvereniging „Watervliet" zal een rustige, wedstrijdloze Pasen hebben, aange zien er voor deze feestdagen maar één seniorenwedstrijd zal worden gespeeld. Watervliet 4 gaat maandag op bezoek bij Haarlem 5. De Velsense ploeg, die nog wel enige punten kan gebruiken, zal (zon der wegblijvers deze keer) grote moeite hebben om het van de Haarlemmers te winnen. Advertentie voor ZUNDAPPBELLA de mooiste scooter In de oude Engelmunduskerk in Velsen zal Eerste Paasdag een open avondmaals viering worden gehouden, die toegankelijk zal zijn voor de leden van alle christelijke kerken, voor zover zij van hun kerk hier voor toestemming krijgen. De avondmaal viering heeft plaats om zeven uur des avonds. Om half zeven 's morgens heeft op het kerkplein en in de kerk een paasjubel met koper plaats. Hierna volgt een paas- ontbijt, dat door De Jonge Kerk wordt aangeboden. Om tien uur is er een bloe- mendienst. Adressen van zieken kunnen worden opgegeven bij ds. Brink, Driehui- zerkerkweg 7. De KennemersVVB (sportpark Bever wijk 14.30 uur): VVB: A. v. d. Boogaard; A. v. d. Schans en C. Luntz; J. Hogendijk, P. de Wolf en R. Luitjes; G. Steinvoort, F. André, F. Kooimans, J. Kersbergen en A. Stet. ASV ArsenalKinheim (te Amsterdam 14.15 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en W. Luntz; J. v. d. Griend, Th. v. Vuuren en C. Mol; W. Demmers, J. Hamers, F. Mosk, PI. Haan en A. van Dijk. KINHEIM ZMCZandvoortmccuwen (sportpark „Tussenwijk" zaterdagmiddag 16.15 uur): Kinheim ZMC: E. de Boer; T. Bax en J. Sparreboom; G. Tanger, A. Bax en. A. Geerlofs; R. Bosman, R. Folkerts, J. Bax, L. Nieuwenhuis en J. Boender. IEVBSM (sportpark „Rooswij k" 14.30 uur): IEV: J. Jansen; A. Hartveld en G. Bos; C. Schoot, G. v. Berneveld en P. Stals; H. de Reus, W. Buur, J. Korver, J. de Reus en P. Vink. Advertentie wl*lbfve»tiging io«der mo«ren LANGÉ' NIÉUWSTftXAï' 491 OP DE ZOLDER van de heer J. Böhm aan de Lange Nieuwstraat 399 staan drie juweeltjes van autopeds. In de kleuren van Velsen. En bovendien nog voorzien van het wapen van deze gemeente. „Ik hoop dat de autopeds over enige weken hier rijen dik staan", zegt de heer Böhm en hij glimlacht vergenoegd als wij vol bewondering naar de prachtige vehikels kijken. „Allemaal oud roest", merkt hij op. „Allemaal bestemd voor de vuilnisbelt". IN ELKE PLAATS zijn wel eens dingen waar men on tevreden over is. Het zal ook in de IJmond wel het geval zijn. Maar met één ding is men het beslist niet: mét de chauffeurs van de N.Z.H.V.M. Allerwegen heerst grote waardering voor het werk van deze mensen, die goed weten wat service be tekent. Dat is ook geen wonder, want men brengt het „heer in het verkeer" zijn steeds in praktijk. De heren J. Böhm en F. Al ders werken bij de Velsense gemeentereiniging en verdie nen hun dagelijkse brood met het ophalen van het vuil, dat de Velsense huismoeders in hun vuilnisbakken plegen te deponeren. Bovengenoemde heren zijn dikke vrinden, te meer omdat zij samen op trommelwagen 53 rijden. Doorgaans althans. Want nu de schoonmaaktijd aanbreekt trekt de heer Böhm er met nummer 49 op uit. „Je staat er van te kijken wat de mensen zo al weg gooien," zegt de bestuurder van nummer 49. „Ik vind vaak nog gave frames van autopeds. Dit bracht mij op het idee om ze op te knappen en te voorzien van eveneens bij het vuil gevonden spat borden en wielen. Met z'n vieren, waaronder Alders en ik, zijn we nu al een week of drie bezig. De volgende week hopen we de vijftiende auto ped te hebben voltooid. In totaal willen we er echter veertig maken." Hoe de vier nijvere wer kers van de reiniging aan de bandjes, het hout voor de stepplank en de verf komen? Doodeenvoudig. Ze hielden een inzameling bij de reini ging. Er werd gul gegeven. Nog geen veertig man brach ten honderd gulden bij el kaar. Wel een compliment waard, dachten wij zo. Hon derd gulden. Hetgeen nog al tijd te weinig geld is als men weet dat twee binnen- en twee buitenbanden op onge veer acht gulden komen. Nu vragen de nijvere wer kers van de reiniging de volle medewerking van de Velse- naren. Zij zeggen: „iedereen die hier of daar nog een on- „Zeg het ditkeer maar lie ver niet met bloemen. Maar met worsten en taarten en met fruit", hebben vele vrienden van de heer De Ruiter aan de Kennemerlaan ongetwijfeld dinsdag ge dacht. Toen vierde de heer De Ruiter namelijk het feit dat hij veertig jaar geleden in Apeldoorn een bloemen- zaak opende. Van deze parel van de Velüwe verhuisde de heer De Ruiter naar de Bloemenstad in de I-Tmond. Beverwijk, en vervolgens naar de stad aan de zee. Het was eigenlijk een dubbel feest want de zaak is nu al weer vijf jaar in I.Jmuiden gevestigd. Zoals gezegd: het was er dinsdag druk. maar ook gezellig. En hoe kan het ook anders in een zo fleurige zaak als die van De Ruiter toch is. Want al kreeg de heer De Ruiter geen bloemen hij had er zelf wél in grote hoeveelheden voor gezorgd. derdeel van een autoped heeft liggenlaat die dit bij de vuilnisbak leggen. We vinden het dan vanzelf. En wij Wij maken er een spiksplin ternieuwe autoped van." En waarom de heren zo veel vrije uren besteden met het maken van autopeds? „Voor de VARA-speelgoed- actie", roepen de vier eerste Sinterklazen van 1959 u in koor toe. Dus voor een heel goed doel, willen wij hier aan toevoegen. Zaterdag is dè grote dag voor de junioren A van VSV. Dan zullen zij namelijk en vermoedelijk wel met heel opgewekte gezichten op het IJmuidense Marktplein in een spiksplinternieuwe en heel gerieflijke autobus stappen waarmee koers zal worden gezet naar Duits land. Naar Bad Salzuflen am Lippe. Daar zijn zij de gas ten van de voetbalclub Post Sport Gemeinschaft. De jeugdige voetballers van Nieuw-Vennep trekken ook naar het aardige Duitse olaatsje om in een toernooi lat door bovengenoemde Duitse club wordt georgani seerd op eerste Paasdag de krachten te meten met de jongens van VSV. De Duitse club Sehöttmar zal dan tegen de organiserende vereniging in het veld verschijnen. On weede Paasdag heeft de verliezers- en winnaarsronde plaats. De tocht naar Duits- and belooft heel gezellig te worden. Niet alleen omdat drie vrolijke leiders en de trainer met hun echtgenoten meegaan, maar meer nog Dat was ook het geval met de chauffeur, die plotseling zijn bus tot stilstand bracht. Het was helemaal niet bij een knipperbol. Er stond ech ter een echtpaar met enkele kleine kinderen op het trot toir, dat maar niet naar de overkant kon. „Ga uw gang maar" beduidde de chauffeur en dankbaar snelden man, vrouw, kinderen en hond naar de overzijde. Deze staal tjes kan men vaak meemaken bij de chauffeurs van deze onderneming, die ook altijd netjes alle gevraagde inlich tingen verschaffen. En kon men laatst ook niet een inge zonden stuk in de krant lezen waar een inwoner van Haar lem vertelde, dat de N.Z.H. V.M. 't knipperbollensysteem goed hanteerde? Dit compli ment geldt evenzeer voor de IJmond. De IJmond kan tevreden zijn over zijn buschauffeurs, die altijd de vriendelijkheid zelf zijn. En is het dan won der, dat laatst eens een chauffeur zei: „Wij zijn altijd vriendelijk voor de passagiers maar waarom leggen zoveel mensen een kwartje neer om jmdat er ook gezorgd is voor twee olijke gitaristen en een accordeonist. Boven dien zal ook af en toe een ;onferencier grapjes ten beste geven. De bestuurderen van VSV overwegen in de .oekomst een sportuitwisse- ling op grotere schaal te or ganiseren, zodat ook de an dere junioren en de aspiran- en eens een kansje krijgen. Voorlopig zijn deze jongens ;chter wel zo sportief om de unioren A een uitstapje raar Duitsland te gunnen. Het geluid van de 'Slopers hamers klinkt de laatste di- gen "over het Pu de IJmuiden. I-Iet blok woningen op de hoek van Annastraat en Bloemstraat gaat tegen de vlakte en men is er al een heel eind mee gevorderd. De woningen waren volkomen uitgewoond, en nu de bewo ners zijn verdwenen, heeft men maar de meest radicale weg gekozen, zodat er nié mand in kan gaan wonen. Stuk voor stuk komen de stenen naar beneden, en heel _spoedig zal het blok vol komen zijn verdwenen. Zoals er in het oude stads gedeelte al meer kale plek ken liggen, vaak overwoe kerd door onkruid. Het ligt in de bedoeling, dat er nieuwe woningen zullen ver rijzen. Dat zal echter nog wel even duren, want de gemeente Velsen heeft het nu eenmaal niet zo gemak kelijk met zijn woningbouw. Men hoopt natuurlijk, dat de premiebouwers, voor wie de grond bestemd is, zo spoedig mogelijk aan de gang kun nen gaan, maar er zullen nog wel enkele jaren over heen gaan voor het zover is. Niet alle kale plekken zijn oestemd voor woningbouw. Er zullen nieuwe huizen komen langs Neptunusstraat en Blcemstraat, maar achter de nieuwe woningen komt in net gedeelte ten westen van Oranjestraat industrie. Niet alleen de slopers hamer beheerst momenteel Oud-I.Tmuiden. Ook de rio leringswerkzaamheden spe len er een belangrijke rol. De Bloemstraat is openge broken geweest. De sporen daarvan zijn goed te zien. want het speelterrein ligt nog bezaaid met stenen. Nu is men in de President Kru- gerstraat aan de gang. Ook Oud-IJmuiden zal straks meer allure krijgen. Dat blijkt uit al deze dingen. dan zonder iets te zeggen met hun kaartje door te lopen?" Er zijn bussen en bussen. Nu het toerisme steeds gro tere afmetingen aanneemt, worden ook de bussen steeds geriefelijker. Zo werd ons van de week de laatste IJmuidense aanwinst getoond die met zijn grote ruimte tussen de banken vooral voor lange mensen geriefelijk is. En bij net bekijken van deze bus viel het weer op, hoeveel snufjes men tegenwoordig in deze vervoermiddelen toepast om het reizen over lange af standen te veraangenamen. Wat wilt u: radio, sigaretten- bakjes, ruime bagagerekken, gedempt en groot licht, kle- dinghaken. en een microfoon voor de reisleider. Het is begrijpelijk, dat ondernemer F. Levasier er enthousiast over is. En wat te zeggen van die ramen, die niet open kunnen? Nu kan niemand meer wat naar bui ten gooien. Ventilatie is er door een speciaal systeem toch genoeg, zonder dat tocht mogelijk is. Televisie? Nee, daar begint hij maar liever niet aan. De aspiranten van VSV zijn de eersten, die met deze bus meegaan, als zij zo dadelijk hun trip naar Duits land maken. Al hebben die jongens de ruimte eigenlijk niet nodig! WEET U.... dat al het rijverkeer op de hoofdbaan en de ventweg van de Waterloolaan en de hoofdbaan van de Van den Vondellaan voorrang heeft boven het verkeer op de Driehuizerkerkweg? dat dit op de Waterloo laan en de Van den Vondel- laan wordt aangegeven door middel van een waarschu wingsbord. voorzien van de verticale dikke zwarte balk. horizontaal gekruist door een- dunne zwarte lijn en dat de verplichting tot het voor. rang verlenen op de Drie huizerkerkweg wordt aan gegeven door het beken de driehoeksbord (nadering voor rangsweg/kruising)? dat de Driehuizerkerk weg bovendien nog voorzien is van witte driehoekige tegels in het wegdek ten teken dat men daar moet stoppen om voorrang te ver lenen aan het verkeer op dp dwarsrichting? GEEFT VOORAL TOCH VOORRANG. DE MEESTE ONGELUKKEN ONTSTAAN OMDAT GEEN VOORRANG WORDT VERLEEND. HET STIPT NALEVEN VAN DE VOORRANGSREGELS BE TEKENT EEN VEILIGER VERKEER! Advertentie 2ÖME' 'GtKÓCHTMPè Laat Speciaal Optiek u adviseren bij de keuze van uw ZONNEBRIL BLOEMSTRAAT (hoek Koningsplein) OPTICIEN/ iiiii'iiiliilMlilBnBianiiiiwv», J jDievpastsnustmt! TELEFOON 5990 De Heemskerkse afdeling van de Alge mene Nederlandse Bedrijfsbond voor de Metaalnijverheid en de Elektrotechni sche Industrie heeft in de korte tijd sinds haar oprichting blijk gegeven van een groot aantal activiteiten. Zijn er in het afgelopen seizoen een aan tal filmavonden voor de volwassenen ge houden, woensdagmiddag was de jeugd aan de beurt. In zaal Dam werd een filmvertoning ge geven waarvoor een zo grote belangstel ling bestond dat men stoelen tekort kwam om alle kinderen aan een plaats te helpen. Het plezier was er echter niet minder om en van het vertoonde programma een aantal speelfilms, afgewisseld met enkele tekenfimpjes hebben de jeugdigen op recht genoten. Deze afdeling koestert voor de kinderen der leden nog meer plannen. Men denkt aan een speelmiddag in de Heemskerker duinen. Deze oorspronkelijk voor Tweede Paas dag vastgestelde wedstrijd zal gespeeld worden op zaterdag 28 maart om kwart over drie. De bekerwedstrijd tegen Spakenburg, die enkele weken geleden werd uitgesteld, zal nu zaterdag a.s. worden gespeeld. Beide elftallen zullen alles op alles zetten om de volgende bekerronde te bereiken, zodat n interessant duel verwacht kan worden. Voor de IJmuidenaren is een gelijkspel voldoende. Het tweede elftal trekt naar Amsterdam om de strijd aan te binden tegen Vlug en Vaardig 2. IJmuiden 3 ontvangt Kenne- merland 3 en zal moeten winnen om uit de gevarenzone te blijven. Het zesde elftal gaat op bezoek bij Hillegom 1. Het programma luidt: Spakenburg IJmuiden; Vlug en Vaardig 2IJmuiden 2, IJmuiden 3—Kennemerland 3 (4 uur) en Hillegom 1IJmuiden 6. Woensdag aangekomen in IJmuiden: Zaan- Stroom van Londen; Cato, Antwerpen, coils iaden binnenhaven Hoogovens: Zaanborg, Rotterdam, zout laden IJmuiden; Oran.ie, Londen, walsmate- riaal laden Binnenhaven; Atlas, Oporto; Midas, Kopenhagen; Kylix, Liverpool; Eemsborg. Hang- soe, bijlegger provianderen; Gerolda, Hamburg; Karimata. Barcelona; Rubi. Rochester, kunstmest laden IJmuiden; Herm, Halmstad; Lea, Londen; Vaterland, Stettin. Donderdag aangekomen in IJmuiden: Alja V van Salvisborg: Fokke de Jong Sr.. Sodertalje; Duurt, Honfleur. walsmateriaal Binnenhaven Hoogovens: Marvan. Wells; Ali, Londen, oud pa pier lossen Wormerveer; Lutterkerk. Londen; Freshfield, Swansea: Leliegracht, Helsinki; To- mocyclus. Easthaven; Kroonborg. Rotterdam; Paul Hoop, Terneuzen; Swift, Londen: Energie, terug uit zee met machineschade n. Amsterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Marivia naar Bremen; Flardinga. Newhaven, kunstmest van IJmuiden; Oosterdiep B. Preston, kunstmest van IJmuiden; Timo, Portsmouth, kunstmest van IJmuiden; Geestemonde, Los Angeles; Groote- kerk, Bremen; Christa Koenke, Kopenhagen IJs- selborg, Sarpsborg, zout van IJmuiden; Eem- stroom, Shoreham; Kaïsa Christensen. Stettin; Orion, Rotterdam, ledig van Hoogovens: Eems borg, Londen, bijlegger geproviandeerd; Vilnjus. Kaliningrad; Trito. Rotterdam: Severomorsk, Klaipeda; Krischan Stark. Odense; Energie. Rot terdam: Aeneas. Rotterdam: Geertje Buisman. Rotterdam; Strabo. Pasajes: Mynias. Rotterdam; Elpenor. Port Said: Henriette B, Londen, wals materiaal IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ciudad de Cuenca naar Vlissingen; Spora, Esbjerg; Nanusa, La Guaira. (Indien achter de scheepsnaam en' de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Advertentie voor de nieuwste RAP 3 versnellingen BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 11