Fa KOSTER's Zoekt u iets? v/h P. Kolk A. BURGER •a H. J. Lokman VERFDEMONSTRATIE A. DE JONG Jacobijnestr. 11-13 Te koop: 6 Tijd- en afstandrecord onder het noordpoolijs gebroken Twee Oostenrijkse politici mogen Italië toch binnen Subandrio over kabinets formatie in Nederland Irak zet drie Amerikaanse journalisten het land uit U hebt in volle vrijheid gestemd en dus ge kozen. Een groot voorrecht! Of u nu wél of niet op de Partij van de Arbeid heeft ge stemd - u hebt meegeleefd. En dat was en is verheugend. Mocht evenals een belangrijk deel van ons volk, de Partij van de Arbeid weer uw vertrouwen hebben geschonken, dan betuigen wij u hier onze dank! Dit vertrouwen is voor ons een nieuwe aan sporing te blijven ijveren voor een beleid, dat de voorwaarden schept voor de verwezenlij king van ieders recht op vrijheid en welvaart Grote raad van Indiaanse stamhoofden bijeen Scheepvaart BEHANG, GLAS- en SCHILDERWERK Wij hebben de primeur PLAATS EEN LUIDSPREKER Vraag geen verf;-.... vraag RIPOIIN ZATERDAG 28 MAART 1959 Laat uw huis thans modern behangen of schilderen door SCHILDERSBEDRIJF NIET DUURDER WEL BETER Vraagt vrijblijvend offerte KANAALSTRAAT 54 - TELEFOON 5752 Handel in glas - verf en behangselpapieren. WASHINGTON (Reuter-AFP) De Amerikaanse marine heeft bekendge maakt, dat de onderzeeboot Skate die met behulp van kernenergie wordt voortbewo gen op een nieuwe reis onder de ijskap van de noordpool tijd- en afstandrecords heeft gebroken, door ongeveer twaalf da gen onder het ijs te blijven en bijna vijf duizend kilometer af te leggen. De Skate is tien maal aan de oppervlakte gekomen na gaten in het ijs te hebben gebroken. Precies op de plaats van de noordpool is het vaartuig ook boven gekomen om de as van de Australische ontdekkingsreizi ger Sir Hubert Wilkins, overeenkomstig diens laatste wil, uit te strooien. Volgens de Amerikaanse marine toont deze reis aan, dat de Skate in staat is op elk tijd stip van het jaar in poolstreken te opere ren. Het vaartuig wordt te New London terugverwacht op zes april. Het zal dan precies vijftig jaar geleden zijn dat ad miraal Robert Perry de noordpool ont dekte. (UPI) De Skate, die zijn eerste reis naar de pool vorig jaar augustus maakte, vertrok op 4 maart uit New Londen (Con necticut). Op 14 maart werd onder het ijs gedoken. Op 17 maart, vijftig jaar na Perry, was de Skate aan de oppervlakte op de noordpool. De eerste onderzeeboot die onder de noordpool doorging, was de atoomonderzeeboot Nautilus, maar deze kwam er niet aan de oppervlakte. De Nau tilus stak de Poolzee van de Grote Oceaan naar de Atlantische Oceaan over en was op 3 augustus onder de pool. Sir Hubert Wilkins, die in december overleed, heeft indertijd reizen naar zowel het noordpool- als het zuidpoolgebied ge maakt. Een poging van hem om 28 jaar geleden met een onderzeeboot Nautilus onder de ijskap van de noordpool door te varen, mislukte. ROME (Reuter) De Italiaanse rege ring heeft de lastgeving ingetrokken, waarbij aan dr. Oberhammer, voorzitter van de Tiroolse afdeling van de Oosten rijkse Volkspartij, en dr. Tschigg-Frey, provinciaal gouverneur van Oostenrijks Tirol, de toegang tot Italië werd ontzegd. Het besluit is genomen in de zekerheid, dat de betrokkenen zich op Italiaans ge bied zouden onthouden van tegen Italië gerichte politieke bedrijvigheid. De Italiaanse regering is de overtuiging toegedaan, dat dit gebaar door regering en volk van Oostenrijk op zijn juiste waar de zal worden geschat. Italië is bereid op hoog niveau met Oostenrijk over „vraag stukken van wederzijds belang" te spre ken. Aan de twee Oostenrijkse politici was de toegang tot Italië ontzegd, toen zij in het Italiaanse deel van Tirol de herdenking wilden meemaken van het feit, dat 150 jaar geleden de Tirolers onder Andreas Hofer in opstand kwamen tegen Napoleon. Minister Subandrio heeft in een vraag gesprek met een journalist van PIA ge antwoord op de vraag in hoeverre er na de verkiezingen in Nederland met het oog op de voorbereidingen voor een nieuw kabinet, de mogelijkheid tot toenadering tussen beide landen bestaat. „Ik wil geen commentaar geven op de gebeurtenissen in Nederland omdat ik mij niet wil mengen in de binnenlandse kwesties van Neder land", aldus Subandrio, die hier echter aan toevoegde: „Ik hoop dat, wie er dan ook zitting zal hebben in het Nederlandse kabinet, de Nederlandse regering de dingen realistisch benadert en niet langer uitgaat van gevoelens uit het verleden, namelijk van het vooroordeel, dat Indonesië niet in staat was de moeilijkheden waarvoor het zich geplaatst zag, te overwinnen". „Als de Nederlanders nog denken, dat kolonialisme in welke vorm dan ook. ver dedigd kan worden, dan geloof ik dat de internationale ontwikkeling in de afge lopen negen jaren voldoende bewezen heeft, dat het juist omgekeerd is. In het belang van de Nederlanders zélf in Indo nesië is een realistische benadering van Nederlandse zijde noodzakelijk. Indonesië is bereid Nederland te beschouwen op grond van realistische factoren". Tenslotte zei hij, dat. Indonesië steeds beter in staat is het hoofd te bieden aan eventuele Nederlandse tegenwerking bij de Indonesische economische betrekkingen met andere landen, aldus PIA. WASHINGTON (Reuter) Irak heeft drie Amerikaanse correspondenten uit het land gezet. Larry Collins van „United Press International", Winston Burdette van „Columbia Broadcasting System" en William McHale van de tijdschriften „Time" en „Life" kregen donderdag aan zegging binnen twaalf uur het land te ver laten met als enige mededeling, dat zij „lang genoeg" in Irak waren. Dit heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken mee gedeeld. Burdette zei vrijdag, dat Irak ten minste 156 tanks van de Sovjet-Unie heeft ontvan gen, alsmede ander militair materieel, waaronder anti-tankkanonnen, pantser wagens voor troepenvervoer en geweren. CAIRO (Reuter) De Iraakse ambas sadeur te Cairo, Faim el Samarai, heeft meegedeeld, dat hij ontslag heeft genomen en de regering van de V.A.R. zal vragen als politiek vluchteling in haar land te mo gen blijven. Hij zei ontslag te hebben ge nomen uit protest tegen het „binnendrin gen van communisten in de Iraakse rege ring". De Iraakse ambassaderaad Adib Mo hammed Soliman heeft, met ingang van donderdag, in de functie van zaakgelastig de de leiding der Iraakse ambassade op zich genomen. Hef Partijbestuur wm He Partij van He ArbeiH. MIAMI (Reuter) De opperhoofden van verschillende Indianenstammen in Noord-Amerika zijn bijeen in de „ever glades" in Florida het moerassige ach terland van de Seminolen die beweren dat zij nooit door de blanken zijn verslagen waar zij een Verenigde Indiaanse re publiek willen uitroepen. Opperhoofd „Dolle Beer" die eerder In maart een demonstratie van Indinanen bij het Witte Huis leidde en die ook deelnam aan de korte „opstand" van Canadese In-, dianen tegen het blanke gezag in Brant- ford (Ontario) zou per auto onderweg zijn van Washington naar een bijeenkomst die de Seminolen zondag zulen houden. De gro te raad van stamhoofden zal onder meer vertegenwoordigers van de Tuscarora's, de Irokezen en de Indianen in Utah om vatten. Zij hopen een verbond te sluiten, waar aan Indianenstammen van geheel Noord- Amerika „die hun vrijheid, volk en land willen beschermen", kunnen deelnemen, met als einddoel een verenigde Indiaan se republiek. Volgens een bekendmaking van opper hoofden van de Seminolen zal een van de belangrijkste punten die tijdens de komen de conferentie besproken zullen worden de vraag zijn of stappen bij de UNO moeten worden ondernomen. Agamemnon, 26 v. Amsterdam n. Curacao. Aloabi. 27 te Bremen v. Rotterdam. Algënib. 27 d\v. Vitoria n. Las Palmas. Alioth, 27 rede Salvador. Alkaid. 27 40 m. z.o. Recife n. Santos. Alkmaar, 28 te Amsterdam. Aludra, 27 640 nr. z.z.o. Suez n. Port Said. Ampenan. 27 te Suez. Ar.nenkerk, 27 v. Amsterdam n. Zuid-Afrika. Arendskerk. pass. 27 Ushant n. Marseille. Argos. 28 te Amsterdam. Avkeldijk. 27 v. New York n. Mobile. Averdijk, 27 v. Rotterdam n. Antwerpen. Baarn, 27 700 m. z.w. Flores n. Willemstad. Banda, 28 te Port Swettenham. Bantam, 27 te Marseille. Bennekom, 27 1050 m. n.o. Barbados n. Emden. Billiton, 27 1020 m. n.o. Guam n. Los Angeles. Borneo, 28 t.e Surabaja verwacht. Boskoop, 27 te La Guaira v. Curacao. Btissum, 27 100 m. o.n.o. Port Sudan n. Rastanura. Caltex Arnhem. 27 130 m. o. Malta n. Pernis. Caltex Delft, 27 84 m. o.n.o. Aden n. Bahrein. Calt. Eindhov., 27 200 m. o.n.o. R. Fartak tl. Suez, Caltex Gorinchem, 27 v. Rotterdam n. Fredericia. Caltex Rotterdam, 27 124 m. o. Gibralt.. n. R'dam. Caltex The Hague. 27 90 m. o.n.o. Kuria Muria eilanden naar Bahrein. Camerounkust. 27 v. Amsterdam n. Bordeaux. Cnmitia, 27 te Stockholm. Cist.ula. 28 te Balikpapan. Cities Service Valley Force, 27 dw. Durban naar Philadelphia. Dinteldijk. 27 te Rotterdam. Eemland, 28 te Rio de Janeiro. Eenhoorn, 27 t.e Alexandrië. Elizabeth B, 27 te Iwauni v. Yokkaichi. Eos, 27 te Famagusta verw. v. Lattakia. Esso Amsterdam. 27 v. Avonmouth n. Fawlev. Fravizo. pass. 27 Bizerta n. Teneriffe. Esso Nederland. 27 180 m. n.w. Kreta n. Pt. Said. Etrema. 27 te Iskenderun v. Beyrouth. Friesland SSM, 27 z. Wight n. Setubal. Garoet, 27 v. Suraba.ia n. Semarang. Giessenkerk, 27 v. Alexandrië n. Genua. Cleveland. 28 te Rio Grande. Grootekerk, 27 v. Bremen n. Hamburg. Haarlem. 27 v. Amsterdam n. Zeebrugge. Hathor, 27 te Algiers. Hecuba, 27 v. Willemstad n. Oranjestad. Helena. 27 te Amsterdam. Helicon. 27 v. Bremen n. Antwerpen. Hera, 27 te Amsterdam. Hersilia, 26 140 m. n.n.w. Sombrero n. Bremen. Hestia. 27 te Antwerpen v. Hamburg. Jason, 26 v Puerto Plata n. San Juan. Joseph Frering, 27 v. Monrovia n. IJmuiden. Kaap Hoorn, 27 v. Port Said n. Rotterdam. Kamperdijk, 27 te Hamburg v. Lübeck. Katelysia, 27 150 m. n.w. Fortaleza n Curagao. Korenia, 27 te Curagao v. Puerto Mirande. Kermia, 27 v. Punta Cardon n. Buenos Aires. Korovina. 27 v. Liverpool n. Curagao. Laarderkerk. pass. 28 Finisterre n. Port Said. Langkoeas, 27 te Bremen v. Hamburg. Laurenskerk. pass. 28 Finisterre n. Antwerpen. Leiderkerk, 28 te Bushire. Lekkerkerk, 27 135 m. w.z.w. Kuria Muria eiland naar Bahrein. Lelykerk, 27 v. Damman n. Kuwait. Leopoldslcerk, 27 50 m. z.z.w. Lissabon n. R'dam. Leto. 27 450 m. n. Dakar n. Huil. Liberty Bell. pass. 27 Gibraltar n. Port Said. Lissckerk. pass. 27 Aden n. Suez. Lutt.erkerk. 27 te Rotterdam. Maasdam, 26 v. New York n. Hamilton. Maasland, 28 te Amsterdam. Maaslloyd, 27 v. Belawan n. Padang. Marlekerk, 27 v. Cochin n. Madras. Mataram, 27 v. Iskenderun n. Beyrouth. Merwede. 27 v. Las Palmas n. Amsterdam. Molonkerlc, 27 v. Cadiz n. Duinkerken. Munttoren, 28 t.e Miri v. Yokkaichi. Naess Lion, 28 te Houston verwacht. Oostkerk. 27 te Assab. Orion. 27 v. Alexandrië n. Beyrouth. Ouwerkcrk, 27 v. Lour. Marques n. Beira. Overijsel, 27 te Rotterdam. Philine. pass. 27 Fantellaria n. Rotterdam. Poelaulaut. pass. 27 Wight n. Key West. Prinses Irene. 27 te Rotterdam. Prins der Nederlanden, 27 402 m. w.z.w. Plymouth naar Plymouth. Prins Willem George Frederik, 27 700 mijl west Ushant naar Montreal. Pr. Willem IV, 27 150 m. w. Lissab. n. Montreal. Pvovenierssingel, 27 265 m. n.o. Azoren n. Houston. Radja, 27 te Piraeus v. Napels. Randfontein, 27 t.e Antwerpen v. Hamburg. Rotti. 27 25 m. n.w. Zuqar eil. n. Ummsaid. Rijndam, 27 v. Rotterdam n. New York. Saloüm, 27 te Zinguinchor v. Dakar. Sanana. 27 v. Penang n. Rangoon. Sarangan, 27 100 m. o. Mogadiscio n. Djibouti. Sarpedon. 27 te Maracaibo verwacht. Scherpendrecht, pass. 27 Perim n. Rastanura. Sibigo. 30 te Sydney v. Port Swettenham. Slamat. 28 te Port Swettenham v. Penang. Stad Arnhem. 27 v. Pepcl n. IJmuiden. Stad Rotterdam, 27 145 m. z.w. Lissab. n. IJniuid. Stad Schiedam. 27 220 m. z.z.w. Stavang. n. Narvik. Stanvac Djirnk 28 te Sungeigerong verwacht. Statendam, 28 te Kobe. Statue of Lib., 27 210 m. z.o. Sta. Maria n. P. Said. Steenwijk, 29 te Norfolk verwacht. Stentor, 26 te Amsterdam. Str. v. Diemcn. 27 150 m. n.n.w. Jebeltair n. Japan. Sumatra. 26 te Amsterdam. Tabian, 27 v. Penang n. Melbourne. Tarakan, 27 ten anker Patani. Tawali, 27 rede Calicut. Thelidomus. 27 te Boston v. Curagao. Themis. 27 t.e Fort de France verwacht. Tjipondok, 27 te Palembang v. Priok. Van Linschoten, 27 v. Douala n. Lagos. Van Riebeeck, 27 dw. Anambas eil. n. Saigon. Waterman. 28 te Fremantle. Westerdam. 27 520 m. w. Landsend n. Rotterdam. Westland, 27 te Amsterdam. Willem Barendsz, 27 v. Kaapstad n. Rotterdam. Willem Ruys. pass. 28 Str. Soenda n. Melbourne. Willemstad. 27 v. Amsterdam n. rede Cowes. Witmarsum, 27 te Amsterdam. Woltersum. 27 480 m. w. Finisterre n. Houston. Wonogiri. 28 te Singapore. IJssel. 27 te Elcusis v. Rhodes. Zaanland, pass. 27 Finisterre n. Amsterdam. Zuiderkerk, 28 te Suez verwacht. SLEEPVAART Blankenburg, 26 te Hoek van Holland. Oostzee. 26 v. Portsmouth n. Maassluis. Foolzee, 26 v. Venetië n. Kaapstad. Naar MEUBELEN behoeft u niet te zoeken KOLK toont u een enorme collectie in de betere kwaliteit voor huiskamer en betere kwaliteit voor HUISKAMER en SLAAPKAMER. Tevens een schitterende sortering BANKSTELLEN. Ook voor GORDIJNEN. VITRAGES. VLOER BEDEKKING in de meest uiteenlopende soorten. KOLK als adviseur Stelt u nooit teleur (ook niet met de prijzen). PRES. KRUGERSTRAAT 60 - TEL. 4129 COMPLETE MEUBILERING SCHILDERSBEDRIJF voor uw PLATANENSTRAAT 31 - IJMUIDEN-O. - TEL. 4877 A.B.C.-BEHANG Zijlstraat 96 a Haarlem - Tel. 12199 woensdag 1 april van 9.30 uur af Weet u. dat wij permanent wave hebben, die gelijk een oliebad innevelt? Veel langer houdbaar dan welke permanent wave ook. Ook voor het allermoei lijkste haar. Precies natuur. Uniek in Nederland. Natuurlijk onder volle garantie. Daarnaast kunt u natuurlijk ook gebruik maken van onze bekende andere soorten. - Kleurspoelingen. Nat. en intern, bekroond. Telefoon 18731 Lev.middelenzaak IJmuiden, Sigarenzaak Haarlem. idem Amsterdam, Fcnsionbedrijf Santpoort, Prachtig Woonhuis Hoofdstraat, Santpoort Nieuwbouwhuis, prima inger. incl. stoffering, S'poort-N. 2 Middenh. Santpoort-N. Inl. W. DE GROOT, Make laar, Santpoort, Brederoodse- weg 92, Telef. 8539. Voor fouten in telefonisch opgegeven advertenties kun nen wjj geen verantwoorde. Hjkheid aanvaarden. De Administratie WAGEMANS VAN TUINEN NV FABRIKANTE VAN ARTIFORT MEUBELEN EN EPEDA MATRASSEN Zoekt U een vrien uelijk en bekwaam meisje om U een behulpzame hand te bieden? U kent de zekere weg naar succes Blekersvaaitweg 57 Telefoon 38201 Heemstede ,,'k Heb er geen tijd veer!" Hoe dikwijls hoort u niet deze bekende huismoederklacht? Geen tijd voor de kin deren, geen tijd voor de echtgenoot, geen tijd om te naaien Maarwaarom maakt U dan geen tijd? Stuur toch uw was naar wasserij RHEE en het hele „geen tijdprobleem" is ipgelosfj Eén veter nogde laatste schoen. Dan is het gedaan. Na een dag lang lopen nog twee, drie stappen. De laatste stap pen van vermoeide voetenvóór de nachtrust komt. De eerste (en belangrijkste!) stap naar uw nachtrust doet u bij de keus van uw matras. Want wat mag u verlangen van uw matras? Dat hij u jaar-na-jaar draagt in volmaakt slaapcom fort. Een matras dus die niet moe wordten z'n veer kracht houdt. De keus is niet moeilijk. Want er is Epeda! Epeda-matrassen zijn gemaakt voor verkwikkende nachtrust. Voor een dutje is ailes goed - maar wie slapen wil heeft Epeda nodig, Epeda-matrassen (met blijvende veerkracht) zijn er reeds vanaf f 74.50 Voor de moderne slaapkamer: Epeda; Litesse! De nieuwe ondermatras metj volmaakt slaapcomfort en moderne vormgeving! Twee mogelijkheden bijl Epeda Litesse: zonder pootjes ais onder^ matras in bed onder uw Epeda... met; pootjes ais zelfstandig element meti daarop uw Epeda. De ideale combi-: natie van goed liggen en goed slapen!; Epeda Litesse reeds vanaf f 86.59

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10