Voorlopig Nederlands hockeyteam versloeg Cambridge University Volbloeds komen tweede paasdag weer in de baan Nederlagen voor Nederlandse teams in wereldtitelstrijd Brazilië versloeg Uruguay na wilde vechtpartijen De opstellingen Nuttige oefenpartij in Bloem endaal Haarlem—B.V.V. Weinig verrassingen op de eerste dag ZATERDAG 28 MAART 1959 9 HAARLEM II—H.Y.C. II Nederlander Jan Buis tweede in Londen Hockey Kanoërs bereiden zich voor op de Spelen Het Nederlands elftal tegen de Belgen Amerikaanse militairen wonnen in Brussel De basketbaluitslagen Voorwedstrijden hoofd klasse libre KNBB Koersen op Duindigt Het jeugdtoernooi van de Europese Voetbalunie Voetbal Mei Charles naar Arsenal Feijenoord-ploeg versloeg Kaiserslautern met 5-1 ïfÈSPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Voetbal in Engeland Manchester United nam de leiding over HFC winnaar in jeugd toernooi „De Acht" Tennis Data landenwedstrijden nu vastgesteld Het tennistoernooi in Monte Carlo Advertentie 2e PAASDAG 2 uur 12 uur De Nederlander Jan Buis is vrijdag op de Herne Hill-baan in Londen als tweede geëindigd in een achtervolgingswedstrijd over ruim 2 mijl (ca. 4000 meter). Win naar werd de Italiaan Simonigh in 5.31, Buis tweede in 5,34 en de Britse wereld kampioen Norman Sheil derde in 5,44. De sprintwedstrijd over 1000 meter ein digde met een zege voor wereldkampioen Valentina Gasparella, voor de Britten Bar ton en Lloyd Binch. Het voorlopig Nederlands hockeyteam spelend onder de naam Pioniers heeft vrijdagmiddag op het BMHC-terrein in Bloemendaal een uiterst nuttige wed strijd gespeeld tegen het elftal van de Cambridge University. De Nederlanders wonnen uiteraard mogen wij wel zeg gen met 41 welke stand de krachts verhouding in het veld vrij aardig weer gaf. De Nederlandse midvoor De Beer (Tilburg) scoorde drie goals, doch daarbij dient gezegd te worden dat hij de bal tot twee keer toe voor het inschieten had na fraaie soloacties van linsbinnen Zwier van SCHC. Al met al was net een bij tijd en wijle zeer aantrekkelijke wedstrijd, die een vrij grote publieke schare zag gisteren. Het tempo lag dikwijls vrij hoog en de Engelse hockeyers toonden zich vooral verdedigend zo stug en onverzettelijk dat het een ware krachtproef werd voor de Nederlandse aanval. Tot aan de rust hielden zij vrij aardig stand en de 10 stand voor het Nederlandse team, dat vrij wel steed in de meerderheid was, mochten de Engelsen als een compliment beschou wen. Zij dankten die geringe achterstand vooral aan hun achterhoede, die de Neder landers vrijwel geen moment vrij spel liet. Vooi-al de dekking was voortreffe lijk. De enige goal ontstond uit een straf- corner, die door Carel Dekker (DSHC) hard werd ingeschoten, doch die zeker niet het net had getroffen als niet een back van Cambridge de bal van richting had veranderd. Hetgeen niet wegnam dat de goal dubbel en dwars verdiend te noe men was. Na de rust tapten de Nederlanders uit een ander vaatje. Het aanvalsspel werd in een aanzienlijk hoger tempo uitgevoerd en er was ook meer variatie te bespeuren. Binnen vrij korte tijd liep Nederland dan ook uit tot een 30 stand door twee doel punten van De Beer. Het waren twee vrij wel gelijke doelpunten waarbij Zwier met onnavolgbare acties de bal door de Engel se verdediging bracht en met omgekeerde stick een voorzet gaf die De Beer geen noemenswaardige moeilijkheden opleverde. Cambridge zette daarna nog een paar keer stug door en bereikte zelfs een tegen- goal toen spil Jones een voortreffelijk speler onverwacht een schietkans kreeg en de bal keihard achter Honnebier, die betrekkelijk weinig te verwerken had ge kregen, schoot. Dat niet veel later aan valsleider De Beer na een zeer fraaie solo actie het vierde Nederlandse doelpunt deed aantekenen was eigenlijk niet be langrijk meer. Zoals gezegd, het was een goede oefe ning voor de Nederlandse hockeyers, die in het geheel genomen nog verre van een team vormden. De buitenspelers waren af en toe vry zwak vooral Van Erven Do rens na de rust en in het middenveld was er af en toe nog een te groot „gat", ondanks het feit dat spil Overdijking (DSHC) een zeer redelijke partij speelde. Duidelijk was evenwel dat een krachtiger tegenstander dan Cambridge University daar terdege gebruik van gemaakt zou hebben. De achterhoede kreeg het niet al te zwaar en Jos Terlingen, die ziek was, werd dan ook nauwelijks gemist. De Nederlandse kanoërs zullen dit sei zoen beginnen met de voorbereiding voor de Olympische wedstrijden van 1960, die op het Albano-meer zullen worden gehou den. In verband hiermee bestaat bij het bestuur van de Kanobond het plan om de Nederlandse kanoërs in de gelegenheid te stellen, meer dan tot dusver het geval was, aan buitenlandse wedstrijden deel te nemen. Behalve naar de Europese kampioen schappen, die van 28 t/m 30 augustus in Duisburg worden gehouden, zal Nederland dit jaar ook een ploeg zenden naar de open kampioenschappen van Duitsland, België en Frankrijk. Tevens staat een landen- wedstrijd tegen onze zuiderburen op het programma. Het ligt in de bedoeling van het bestuur om, aan de hand van de resultaten bij bo vengenoemde wedstrijden, een selectie- oloeg samen te stellen van Olympische kandidaten. Voor de Europese kampioenschappen in Duisburg hebben, behalve Nederland, nog 16 landen ingeschreven, n.l. Bulgarije. De nemarken. Rusland, Frankrijk, Groot-Brit- tannië, Italië, Luxemburg, Oostenrijk, Po len, Roemenië, Oost-Duitsland, Zweden, Zwitserland, Tsjechoslowakije, Hongarije, en West-Duitsland. Een van de doelpunten van De Beer. Zwier heeft de Engelse verdediging verschalkt en biedt de Nederlandse aanvalsleider een kans die haast niet te missen is. Aanvallend moest het te veel van de tech nisch en tactisch voortreffelijke Zwier komen, die evenwel in tempo dikwijls wel wat tekort kwam. Midvoor De'Beer toon de zich weer een stugge doorzetter zonder evenwel bijzonder te imponeren. Het Nederlands hockeyteam dat zondag 5 april in het Wagener-stadion in Amstel veen tegen België speelt, is als volgt samengesteld: doel: Honnebier (BMHC); achter: Jos Terlingen (Be Fair) en Mar- res (Laren); midden: Gooswilligen (SCHC), Overdij- kink (DSHC) en Van Dijck (Kampong); voor: Dekker (DSHC), Van 't Hooft (Hil versum), Kristen (DKS), Zwier (SCHC) en Van Erven Dorens (Laren). Reserves: De Ruiter (DKS), Gerrits (Venlo), Hooghiemstra (SCHC) en De Beer (Tilburg). Linksback Theo Terlingen is wegens een knieblessure niet beschikbaar. Hef Amerikaanse legerteam heeft het toernooi om het intergeallieerd basketbal kampioenschap, dat in Brussel werd ge houden, gewonnen. In de laatste wedstrijd tegen Frankrijk zegevierden de „Yanks" met 7855. Bij de rust was de stand 3420 voor de Amerikanen. Nederland won met klein verschil van Luxemburg 7269 (2928) en eindigde voor Luxemburg op de zevende plaats. De Verenigde Arabische Republiek zege vierde met 6661 (3235) over Turkije. De uitslagen van de donderdagavond in het Krelagehuis in Haarlem gespeelde bas ketbalwedstrijden luiden: Dames: HOC 3—HCK 0—2 (regl.) Excer- citiaTyphoons 2 1021, TyphoonsSC Haarlem 2812. Heren: SC Haarlem 3—HCK 2 12—41, AntilopenTyphoons 4049, AuroraSC Haarlem 3446. De uitslagen van de in 't Wapen van Heemstede gespeelde voorwedstrijden hoofdklasse libre district Haarlem KNBB: Bosse 250 24 78 10.42 2 Van de Vaart 201 24 32 8.38 0 Oomen 250 20 49 12.50 2 Kraayer 167 20 48 8.35 0 Oomen 250 26 34 9.62 2 Bosse 182 26 46 7.— 0 Broertjes 250 11 74 22.73 2 Kiaayer 80 11 21 7.27 0 Slot 250 26 48 9.62 2 Broertjes 177 26 42 6.81 0 Slot 250 24 56 10.42 2 Van de Vaart 175 24 31 7.29 0 VOETBAL. De eredivisieclub DOS heeft in Utrecht met 32 verloren van de Zweedse ploeg Orgryte uit Gothenburg. Bij de rust hadden de Zweden reeds een 26 voorsprong. In de befaamde Westfalenhalle in Dort mund zyn vrydag op zestien tafels de wedstrijden om de wereldtitels tafelten nis begonnen voor slechts een gering aan tal toeschouwers, hetgeen de teleurgestelde organisatoren wijten aan het mooie zomer weer in West-Duitsland. Er waren op deze eerste dag weinig opmerkelijke dingen. Bij de heren behaalden de vier geplaatste teams (Japan, Tsjechoslowakije, Hongarije en Communistisch China) namelijk grote overwinningen op hun tegenstanders. De enige verrassing was in feite, dat de Chi nees Wang Chuan-Yao een der favo rieten voor de titel enkelspel een game verloor tegen de Portugees Manuel Car- valho (2022). Hij herstelde zich echter onmiddellijk: 2117, 2116. Van de Ja panners was vooral Ichiro Ogimura in een grootse vorm. Ook bij de dames, die elkaar de Corbil- lon-cup betwisten, onderscheidde zich het Japanse team. Hoewel de nationale kam pioene Kimiyo Matsuzaki wegens griep niet kon deelnemen. Het team wordt nu gevormd door wereldkampioene Fujie Eguchi (eveneens zeer sterk spelend op de eerste dag), Taeko Nanba en Kazuuek Yamaizumi, die de partner was van Egu- ch> in het dubbelspel. De Engelse dames wonnen gemakkelijk van Oost-Duitsland. Verrassend was de grote tegenstand, die de Chinese meisjes Chin Chung-Hui en Sun Mei-Ying onder vonden van het Spaanse dubbel Maria Hospital en Alicia Guri: 2220, 217. De Nederlandse teams verloren. De heren met 54 van Oost-Duitsland en 50 van Joegoslavië; de dames met 32 van Denemarken. In de ontmoeting tegen Oost-Duitsland zorgden Bert Onnes :n Schoofs elk voor twee winstpunten. Ne derland kreeg zelfs een 41 voorsprong. Maar in hun beslissende partijen, respec- Voor het eerst na vele maanden van rust verschijnen op tweede paasdag bij de opening van Duindigt de volbloeds weer in de baan. Hoewel de weersomstandig heden in het algemeen goed zijn geweest om de paarden voor het komende seizoen voor te bereiden, zijn de drie rennen echter zeer matig bezet. Vooral in de Indian Prince-prijfi, doch de goede klasse hierin vergoedt veel. De verwachting is dat Arklow Rock over zijn „veteranen-tegen standers" Mararit en Remus de baas zal kunnen blijven. In de maidenren voor 3-jarigen krijgt First Trial de gelegenheid de eerste over winning in zijn loopbaan te boeken, vóór Golden Arrow en Missouri. In de derde ren komt Cold Water aan de start, die de afgelopen week nog een knappe zege in België behaalde. Dit kost hem 4 kg extra gewicht, waardoor zijn winkansen niet groter zijn dan die van een outsider. Meer vertrouwen genieten Irish Doll en Sans Aide, die elkaar nauwelijks in kracht ontlopen. Bij de dravers ziet het er weer naar uit, dat Geersen met het leeuwedeel van de buit zal gaan strijken. Alleen blijft echter in enige koersen de vraag met welk paard, daar hij meer ijzers in het vuur heeft. O.a. in het openingsnummer, waarin zijn keuze (Xuthus Hollandia. X Mieke en Xema S) slechts bij grote verrassing zou zijn te kloppen. Het paard, dat bij machte is dit sterke trio als paassurprise te ver rassen, is Xuthus T. In de Aïda-prijs waagt hij zich met Ville France voor het eerst over 2500 m., maar dit paard heeft voldoende klasse om zijn tegenstanders ook over dit parcours achter zich te houden. Winston Spencer en Vico BS zullen hem nog het dichtst kunnen be naderen. Ook het hoofdnummer kan een prooi voor Geersen worden met Theo Messidor, die zijn tegenstanders in de Grote paasprijs overklast. Slechts van zijn trainingsgenoot Enterprise dreigt enig gevaar, maar terecht wordt gevreesd dat deze hengst de lange rechte einden van Duindigt niet liggen. Out sider in dit gezelschap is de schimmel merrie Sirona. Ook in de auto-startkoers heeft Geersen het in zijn macht te winnen als hij Ugold- man K buiten de fouten weet te houden, wat hem in dit kleine veld wel zal lukken. De keuze van Dooyeweerd wordt op de tweede plaats verwacht. Outsiders: Tiende van Zora en Rob. Verder heeft stal Geer sen op deze paasmeeting nog uitstekende winstkansen met Uranie en Uranus, zodat resumerend geconstateerd kan worden, dat dit voortreffelijk geleide entrainement in de zes draverijen als de grote favoriet aan de start zal komen. tievelijk Hantschmann en Schneider, kon den zij zich toch niet handhaven. Bij de dames behaalde Ursula Artz twee winstpunten, één in haar enkelspel tegen mejuffrouw Scandorph (2117, 1521, 2116) en één met mevrouw Kromperton in het dubbelspel tegen de Deense dames Scandorph en Hauth: 2118, 1021 21—18. Het Italiaanse jeugdteam, vorig jaar bekerwinnaar, heeft vrijdag opnieuw een succes behaald. Het won namelijk in Pa- zardjik met 4—0 van Turkije. Griekenland versloeg in Sofia Roemenië met 10. De stand in groep B werd daardoor: Italië Griekenland Roemenië Engeland Turkije 7—0 1—0 5—1 0—3 0—9 In de competitie om 't Zuidamerikaanse voetbalkampioenschap is weer een twee- lal wedstrijden gespeeld. Brazilië won van Uruguay met 31 (rust 01) en Chili er- sloeg Bolivia met 52 (31). Argentinië leidt met 8 punten uit 4 wedstrijden. Bra zilië staat tweede met 7 uit 4. Het is tussen Brazilië en Uruguay een waar voetbalgevecht geworden. Tweeën dertig minuten ging alles nog goed er werd in die periode vaak voortreffelijk gespeeld daarna echter volgde het ene incident op het andere. De aanleiding tot alle narigheid was een grove botsing tussen de doelman van Uruguay, Leiva, en enkele Braziliaanse voorhoedespelers. Leiva bleef gewond liggen, en onmiddellijk begon een wilde vechtpartij tussen spelers, reserves en officials, waarbij 73.000 opgewonden Ar gentijnen als dankbare toeschouwers fun geerden. De politie moest er tenslotte met traan gas aan te pas komen om de orde te her stellen, hetgeen overigens nog 25 minuten duurde. Vier spelers werden uit het veld gestuurd de Brazalianen Orlando en Almir Mel Charles, de 23-jarige Wales-inter- national, is door zijn club Swansea voor een bedrag van 40.000 pond sterling (ruim 400.000 gulden) en twee spelers overgedaan aan het Londense Arsenal. Mel Charles' broer John is Engelands duurste voetbal ler. Hij werd in april 1957 door het Ita liaanse Juventus gekocht voor 65.000 pond sterling (ruim 650.000 gulden). Mei Charles blinkt evenals zijn broer zowel op de middenvoorplaats als op de spilplaats uit. De manager van Arsenal, George Swindon, verklaarde, dat Charles bij Arsenal als spil zal spelen. Een superieur Feijenoord heeft donder dagavond in een aantrekkelijke en vooral in de eerste helft vaak zeer snelle wedstrijd met 51 gewonnen van de Westduitse eersteklasser Kaiserslautern. De ruststand van deze wedstrijd, die voor meer dan 35.000 toeschouwers bij kunstlicht in het Feijenoord-stadion werd gespeeld, was 3-1. De hard werkende Duitsers hadden in aanvoerder Fritz Walter, die veelal achter zijn voorhoede opereerde en zijn voor- waartsen vaak van sublieme passes voor zag, hun gevaarlijkste man. Toen de West duitse ere-aanvoerder zich na de eerste helft moest laten vervangen door Schmidt, verloren de aanvallen van de gasten dan ook veel van hun precisie en stootkracht. In de tweede minuut opende Scheffler de score (01. In de twaalfde minuut werd liet gelijk door Rijvers, Feijenoord nam na 22 minuten de leiding door Cor van dei- Gijp (21). Schouten maakte er vijf minu ten voor rust 31 van. In de 20ste minuut na rust verhoogde Van der Gijp de score (41) en twaalf minuten later schoot rechtsback Kerkum een straf schop wegens hands langs de Duitse doel man 51. VOETBAL De voetballers werken op tweede paas dag een volledig programma af. De wed strijden voor het bctaaid voetbal zjjn de volgende: HaarlemBW, Volewijckers RCH, StormvogelsIlermes DVS en Lon- gaEDO. De wedstrijd van VSV wordt vanmiddag al gespeeld. De tegenstander in deze wedstrijd is Alkmaar. Stormvogels, zo is vooral verleden week zondag weer gebleken, behoort tot de clubs die nog een beste kans hebben op de bo venste plaats. De tegenstander van maan dag, Hermes DVS, eveneens. Het lijkt dus waarschijnlijk dat er een felle strijd zal ontbranden maandag op Schoonenberg in Velsen. De thuisclub geven wij evenwel verreweg de beste kansen op de zege, want vooral Stormvogels weet van door zetten als het erom gaat. Haarlem speelt op eigen veld het beste, zo is dit seizoen gebleken. Vandaar ook dat de roodbroeken maandag tegen BW zeker niet kansloos zijn en het zou ons dan ook niet verbazen als een kostbaar gelijk spel behaald zou worden. RCH trekt naar Amsterdam om te pro beren Volewijckers onder zich te houden op de ranglijst. De Amsterdammers heb ben twee punten minder met twee wed strijden minder gespeeld en het kan dus geducht spannend worden. Een puntenver deling lijkt waarschijnlijk. VSV tenslotte speelt al vanmiddag tegen Alkmaar en gaat een zware strijd tege moet. De ranglijsten zijn op het ogenblik: Eerste divisie A: Eerste divisie B: Volendam 23 38 L.warden 24 33 Sittardia 22 31 Limburgia 24 29 GVAV 20 27 SVV 24 28 HVC 20 27 Eindhoven 23 26 Stormv. 20 26 AGO VV 24 26 HDVS 22 26 Alkmaar 24 26 Heracles 22 24 DFC 24 24 KFC 21 22- Helmond 24 23 Vitesse 22 21 ZFC 24 23 RBC 21 20 BW 24 21 Excelsfor 21 20 VSV 23 20 Helm. '55 22 18 W.ningen 24 19 RCH 23 17 Fortuna (VI.) 23 18 Volewijckers 21 15 Haarlem 24 14 Rigtersbleek 22 14 Graafschap 24 14 Roda Sport 21 12 In de tweede divisie speelt EDO met een redelijke kans op een gelijkspel tegen Longa in Tilburg. De stand is hier: DHC 21 31 Longa 21 17 't Gooi 21 31 Baronie 21 17 Hilversum 21 28 EDO 20 16 EBOH 21 25 Zeist 21 16 Velox 22 25 ONA 19 11 UVS 19 24 Dosko 20 11 Valk 19 20 Wilhelmina 19 10 Xerxes 19 20 AM ATEURVOETBAL Bij de amateurs is het programma voor maandag vrij summier. In de tweede klasse B speelt Schoten uit tegen Hercu les, dat ernstige degradatiezorgen heeft. Toch geven wij de Haarlemmers een goede kans op de volle winst. In de derde klasse is o.a. vastgesteld de plaatselijke ontmoeting tussen TYBB en Ripperda. In de vierde klasse worden ge speeld: EHSOnze Gezellen, Concordia (H)Geel Wit en SJCLisse. Voorts speelt HFC nog een vriendschap pelijke thuiswedstrijd tegen WA, HOCKEY Vanmorgen heeft de voorzitter van de Bloemendaalse mixed hockeyclub „Houdt Braef Standt", de heer J. Hogenhuis, het tot en met tweede paasdag durende vier de internationale hockeytoernooi geopend. Op de velden van het sportcomplex „Bleek en Berg" komen hockeysters en hockeyers uit Engeland, België en Nederland tegen elkaar uit. In de loop van de middag van tweede paasdag worden de finales ge houden, gevolgd door de prijsuitreiking in hotel Velserend. Tijdens het paasweekeinde komen Am sterdam en Hilversum, de kampioenen in de beide overgangsklassen, twee maal tegen elkaar in het veld. De winnaar van deze „hele competitie" promoveert naai de eerste klasse heren westen. Op de velden van Strawberries wordt maandag het mixed-toernooi om de Ken- nemerlandbeker gehouden voor teams uit de derde en lagere klassen. Er nemen twaalf elftallen aan dit toernooi deel. Om half drie maandagmiddag op de Brederodelaan achter Zomerzorg in Bloe mendaal paat BMHC proberen op het be zoekende Be Fair twee punten te behalen. Als dit lukt zijn de Bloemendaalse hockeyers veilig en degradeert Kampong. Zo niet, dan zal op 19 april de beslissing volgen als BMHC en Kampong de laatste wedstrijd van het seizoen spelen. BMHC komt maandag tegen Be Fair uit in de volgende opstelling: doel: Honne bier; achter: Hendrikse en Rahusen; mid den: Van Olphen, Dijkstra en Elias; voor: Berkman, Moolenburgh, Bunge, Wagener en Wout. Voor de beslissing in de promotieklasse is van belang de ontmoeting tussen BMHC III en Hurley, maandagmiddag om een uur in Bloemendaal te spelen. Bij de dames gaat kampioen BDHC op bezoek b" RBC in Rotterdam. De promo- tieklasser Leonidas speelt zondag in Rot terdam tegen BDHC II en maandag in Heemstede tegen Rood Wit. WA TERPOLO Bij de waterpolowedstrijden, die van avond om acht uur in het Sportfondsen- bad in Haarlem gespeeld worden, zullen de Alkmaarse Waterratten goed vertegen woordigd zijn. Nadat de reserves van Haarlem en VZV de krachten hebben be proefd, gaat DAW 3 in duel met de reser ves van HPC; de reserves van DAW bin den vervolgens de strijd aan met HVGB 2 en daarna komt DAW in het water tegen HVGB. Het sluitstuk van het programma is de ontmoeting DWRHPC. HANDBAL Voor de handbalcompetitie wordt met de paasdagen niet gespeeld. Enkele Haarlemse verenigingen nemen deel aan de paastoer- nooien van IJmond en Niloc. Op sportpark „Watervliet" in Velsen-Noord vraagt vanaf tien uur een interessant veldhandbaltoer- nooi de aandacht Er wordt deelgenomen door de Haagse hoofdklassers Athene en Hellas en Amstel, Swift, Vlugheid en Kracht, ADO Hellas '57, Herrenhausen (Duitsland), HVL, Unitas en IJmond en nog jeugdploegen van De Blinkert, Concordia en THB. Tot ongeveer zes uur wordt er gespeeld. In het RAI-gebouw in Amsterdam wordt tweede paasdag door de vereniging Niloc een groot zaalhandbaltoernooi gehouden. Vierenveertig verenigingen, honderdzesen vijftig teams, waarvan acht buitenlandse, zullen vanaf negen uur 's morgens op zeven velden hun krachten meten. De verenigin gen Rapiditas en De Blinkert (liefst met De eerste-divisieclubs uit het betaal de voetbal uit Haarlem en omgeving en de amateur tweedeklassers zijn voor hun wedstrijden van maandag als volgt samengesteld: Stormvogels: De Graaf; v. d. Oever en Freriks; Jansen sr., Snoeks en Tol; Groot sr., De Boer, Jansen jr., Groot jr. en Luppens. Haarlem: Snijders; Oepkes en Maas: Boom, Sybrandi en Berendregt; Brokx, Degenaar, Groeneveld, Schilp- zand en De Graaf. RCII: Huyer; Schoonenberg en Honout; Krist, v. d. Brink en v. d. Klugt; Brouwer, Kruyer, v. d. Lippe, Bies- brouck en Henke. VSV: Geerlofs; Schoon en Pieterse; Mertens, Spaans en Uniken; Vendel, Pelser, Brederveld, Kramer, v. d. Heijden. EDO: v. d. Berg; Petterson en Berends; Nijman, Van Dijk en v. d. Sluis; Bel- frond, Spiers, Duivenvoorden, Leon- hardt en Van Vark. Amateurs Schoten: Kessens; Van Veen en Ho- gendijk; Dinkelberg, Geurts en Kop pen; Brussee, Vlug, Otte, Van Oosten en Zandberg. Kennemers: Meyer; Lejeune en Van der Sluis; Horeman. Brethouwer en Ter voort; Kops, Van den Outenaar, Zwanenburg, Huisman en Mosk. en Borges en Gonsalez van Uruguay. De Braziliaanse doelman Castillo moest wegens ernstige blessures worden vervan gen; bovendien liepen nog enkele spelers na de vechtpartij met pleisters en verband op het lichaam rond Uruguay kwam aanvankelijk met negen spelers tot de beste prestaties. Maar na de rust verhoogde Brazilië het tempo en de wereldkampioen bereikte tenslotte nog een 3—1 zege dank zij drie prachtige doelpun ten van middenoor Paulhino. Door een ruime 61 overwinning op Portsmouth en het feit, dat leider Wolver hampton Wanderers niet speelde, heeft Manchester United vrijdag de leiding in de eerste divisie in Engeland overgenomen. Voor de zege op Portsmouth waren voor al Bobby Charlton en Dennis Violett ver antwoordelijk. Zij scoorden ieder 2 doel punten. De stand aan de kop van de eerste di visie luidt nu: 1. Manchester United 48 punten uit 36 wedstrijden; 2. Wolver hampton Wanderers 47 uit 34; 3. Arsenal 42 uit 35; 4. Blackpool 40 uit 34. De uitslagen waren: Eerste divisie: Blackburn RoversNottingham Forest 30; BlackpoolChelsea 50; Bolton WanderersLeicester City 33; Burnley- Preston North End 10; Luton Town— Everton 01; Manchester UnitedPorts mouth 61; Tottenham HotspurAston Villa 32; West Ham UnitedNewcastle United 30. Tweede divisie: Briston City Ipswich Town 30; FulhamSheffield Wednesday 62; Grimsby TownRother- ham United 11; Lincoln CityScun thorpe United 3—3; Liverpool—Barnsley 32; Swansea TownBristol Rovers 21. Het jeugdteam van HFC heeft op Goede Vrijdag op Houtrust in Den Haag het toer nooi De Acht hieraan doen de jeugd- elftallen van de acht oudste amateurver enigingen in Nederland mee gewonnen. De HFC-ers versloegen in de finale Quick (H.) m(?t 2—0. In de poule wonnen de HFC-ers van HBS (20), Kampong (10) en Concordia Delft (10). Als tweede eindigde in deze poule HBS, als derde Kampong en als vierde Concordia. In de andere poule was de eindstand 1. Quick (H.), 2. HVV, 3. U.D. en 4. VOC. veertien teams)) zijn hier de Haarlemse vertegenwoordigers. MOTORSPORT De RAC West houdt maandag voor de zestiende keer autosprints en behendig- heidsproeven die plaats zullen hebben op het circuit in Zandvoort. De wedstrijden beginnen 's middags om twee uur. De motorclub Haarlem en omstreken houdt maandag een puzzel-attractierit voor auto's en motoren. De start is om twee uur 's middags bij café Kennemer- land aan de Rijksstraatweg in Haarlem- Noord. Het bestuur van de Belgische Tennis- bond heeft de jaarlijkse wedstrijd Neder landBelgië voor gemengde ploegen vast gesteld op 29 en 30 augustus in de Bel gische badplaats Blankenberge. De jaarlijkse wedstrijd tussen de ge mengde ploegen van Nederland en Duits land wordt op 22 en 23 augustus in een nader te bepalen plaats in Nederland ge speeld. De wedstrijden voor de groep Neder land in het toernooi om de Galea-beker zijn vervroegd en worden nu gehouden van 16 tot 19 juli, waarschijnlijk in het Woburn-tennispark in Vught. Nederland komt daar uit tegen Rusland en Spanje speelt tegen Luxemburg. De winnaars van deze beide ontmoetingen spelen vervolgens tegen elkaar. De uitslagen van de vrijdag in het inter nationale tennistoernooi in Monte Carlo gespeelde wedstrijden zijn: Heren enkelspel kwartfinales: Patty V.S. verslaat Gulyas (Hongarije) 57, 62, 64; Knight (G.B.) verslaat Molinari (Frankrijk) 64, 62; Brichant (België) verslaat Fancutt (Zuid-Afrika) 62, 61; Haillet (Fr.) verslaat Scholl (Duitsland) 4—6, 7—5, 6—1. Dames enkelspel kwartfinales: mej. Ra mirez (Mexico) verslaat mej. Fageros (V.S.) 60, 75; mej. Rees-Lewis (Fr.) verslaat mej. De la Courtie (Fr.) 63, 61; mevr. Kormockzy (Polen) verslaat mej. Cour- teix (Fr.) 6—2, 6—2. Herendubbelspel (om de Butler-trofee) derde ronde: Drisaldi/Tacchini (Italië) ver slaan Argon/Aguitre (Uruguav) 63, 36, 8—6, 4—6, 6—3; A. Arilla/J. L. Arilla (Spanje) verslaan Scholl/Nietsche (Duits land) 1—6, 6—1, 11—9, 7—9, 6—0. Heren enkelspel derde ronde: Molinari (Fr.) verslaat Grigy (V.S.) 7—5, 6—1; Knight (G.B.) verslaat Skonecki (Staten- loos) 63, 75; Brichant (België) verslaat Pilet (Fr.) 7—5, 6—2; Haillet (Fr.) verslaat Maggi (It.) 2—6, 6—1, 6—2; Patty (V.S.) verslaat Legenstein (Oostenrijk) 16, 62, 64. Dames enkelspel achtste finales: Karol Fageros (V.S.) verslaat L. Bassi (It.) 64, 63. Damesenkelspel kwartfinales: mej. Peri- coli (Italië) verslaat mej. Muller (Austr.) 4—6, 7—5, 6—1. Herendubbelspel (om de Butler-trofee) kwartfinales: Fancutt/Warren (Zd.-Afrika' Austr.) verslaan Knight/Pickard (G.B.) 7—9, 6—3, 9—7, 6—4. De Fransen Haillet en Pilet bereikten de halve finales, doordat hun tegenstanders, de Spanjaarden J. L. en A. Arilla opgaven tijdens de eerste set. De stand was op dat moment 51 in het voordeel van het Franse dubbel; Patty/Mullou verslaan Dri saldi/Tacchini (Italië) 64, 64, 63.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3