Voetbal in Kennemerland HKIDIIENSTEN Nieuwe kantine van Hoogovens werd in juiste sfeer gebouwd Velsens Culturele Agenda in de komende week „Regina Coeli" maakt geslaagde proefvaart op de Noordzee LINOLEUM KROMMENIE Uw bril klaar terwijl u wacht DICTUS' 5 Uitspraken rechtbank Oud-directeur Haarlemse n.v. van verduistering vrijgesproken Schepen, rederijen en werven Ons advies? AANWINST VOOR BEDRIJFSSCHOOL K inderdiensten Italiaanse mijnwerkers naar Hoogovens Auto met grote snelheid bij Velser Tunnel uit de bocht gevlogen BIJNA ACHTTIEN MIJL SNELHEID J. DE BOER - Mr. Opticien Hollywood heropend B.M.W. SCOOTMOBIL Meisje door auto in IJmuiden aangereden ZATERDAG 28 MAART 1959 Voor Tweede Paasdag is een beperkt programma vastgesteld, maar desalniet temin bevat het een aantal wedstrijden, die voor de betrokken clubs van het groot ste belang zijn. We deriken daarbij o.a. aan De KennemersVVB; ZVVAlk- maarse Boys, WMSAnimo en De Meer Waterloo. Voor de voetballiefhebbers ten noorden van het Noordzeekanaal is ongetwijfeld de ontmoeting tussen De Kennemers en VVB een aantrekkelijke wedstrijd. De Kenne mers kunnen de punten opperbest gebrui ken en VVB is de laatste weken opvallend goed op dreef, wat bijvoorbeeld West Fri- sia, dat zondag jl. met vier-nul door de Breesapers geklopt werd, grif zal willen beamen. De eerste ontmoeting tussen beide clubs leverde een twee-nul overwinning voor VVB op. Ook nu gaan onze gedachten het meest in de richting van een VVB-over- winning, maar toch zou een gelijkspel ons niet verbazen. De medegegadigde der roodzwarten voor de onderste plaats, Holland, speelt uit tegen JSV en gaat o.i. een vrij zekere nederlaag tegemoet. Beverwijk speelt niet Voor Beverwijk is geen wedstrijd vast gesteld, maar de ernstigste concurrent der roodwitten QSC krijgt bezoek van Al ways Forward. We vrezen, dat Beverwijk na afloop van deze ontmoeting de eerste plaats zal moeten afstaan aan de Wormer- veerders. SVV, dat ook nog niet kansloos is, speelt op eigen grond tegen Velsen en als we be denken, dat Wijk aan Zee zondag jl. op ditzelfde terrein met drie-nul ten onder ging tegen de IVV-ers dan kunnen we de Santpoorters niet veel hoop geven. CSV verkeert zeker niet in direct gevaar en toch kunnen we ons voorstellen, dat de Castricummers er zekex-heidshalve nog wel een paar puntjes bij willen hebben. Het zou ons niet verwonderen, als ZAP dat Tweede Paasdag op bezoek komt, ex- de leverancier van wordt. In 3 B zal de ontmoeting ZVVAlkmaar- se Boys wel de nodige belangstelling trek ken, want beide clubs behoren tot de ern stigste kandidaten voor de kampioens titel. Op 30 november klopte ZVV de Alk- maarders met twee-vier, maar we ver moeden, dat de Zaankanters het thans met een gelijkspel zullen moeten stellen. Ook ADO komt in actie en wel in de uit wedstrijd tegen Rood Wit. Deze ontmoe- De Haarlemse rechtbank heeft de 56- jarige oud-directeur van een Haarlemse handelmaatschappij, die ervan verdacht werd in 1956 en 1957 zich meer keren gel den van deze vennootschap tot een totaal van 63.000, te hebben toegeëigend van het hem tenlastegelegde vrijgesproken wegens het ontbreken van het wettig en overtuigend bewijs. De officier van Justi tie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had zes maanden gevangenisstraf geëist. Een 24-jarige Haarlemse fabrieksarbei der, die begin januari in Haarlem drie fiet sen wegnam en ze verkocht, werd veroox-- deeld tot zes maanden gevangenisstraf met aftrek van de tijd in voorarrest doox- gebracht. De eis was een jaar met aftrek. De rechtbank veroordeelde een vriend Van de fabrieksax-beider, een 28-jarige Haarlemse pex-ser, die een der fietsen ge heeld had, tot twee maanden met aftrek en met bevel tot onmiddellijke invrijheid stelling. Tegen hem was vier maanden met aftrek geëist. Een 62-jax-ige Zandvoortse ober-kelner, die verscheidene keren uit de wijtikelder van het Haarlemse hotel-restaurant, waar hij wex-kte, voor ongeveer vijftig gulden aan sterke drank en verder linnengoed wegnam, werd veroordeeld tot twee maan den voorwaardelijk met een proeftijd van dx-ie jaar en onder toezichtstelling van de reclassering. De eis luidde vier maanden, waarvan twee voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en onder toezichtstelling. De 36-jarige echtgenote van de ober-kel ner, die in hetzelfde hotel met behulp van een valse sleutel uit een kastje 880 nam en het door haar man meegebrachte lin nengoed aanvaardde, werd overeenkom stig de eis van de officier van Justitie veroordeeld tot zes maanden gevangenis straf, waarvan twee voorwaardelijk met aftrek van voorarrest met drie jaar proef tijd en onder toezichtstelling van de re classering. De rechtbank veroordeelde tenslotte een negentienjarige losarbeider uit IJmui- den, die op 2 januari inbx-ak in een woning aan de Velseroordstraat in Velsen, tot vier maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Tegen hem was zes maanden met aftrek geëist. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Petronella, d. v. A. J. Kuijk en H. Kluft; Marianne A., d. v. B. Nierop en A. T. Hubex-tus; Margreet, d. v. J. B. M. Pureveen en D. van Lienen; Christiaan W., z. v. F. E. Mathysen Gerst en E. Hoeffel- man; Andries H., z. v. F. Scholte en G. Schuttrups; Simone, d. v. P. Wolf en J. List; Ignatius G. J., z. v. A. G. M. Hamp- sink en G. A. Elzinga; Gerard A. P., z. v. P. W. I-Iutzezon en A. A. Rampanglilei; Franciscus P., z. v. H. Niesten en A. J. G. Rijke; Adriaan, z. v. J. Hoenderdos en M Hoekema; Bartholomeus W., z. v. N. F. Brieffies en C. G. H. Zandbergen. ONDERTROUWD: J. C. van Tongeren en W. Brielsma; L. S. van Son en G. A. C. Hienkens; M. H. N. Kops en T. E. Hage naar; F. Busscher en J. P. C. van der Zwan; H. A. Hooij en K. van Rijn; S. R. Bulthuis en B. W. L. Kuilman; R. M. Go mes en G. M. van Buggenum; V. Bos én A. F. Bos; B. Rughetti en M. C. M. Durge; J. van Velthuijsen en L. Bosscher. GETROUWD: C. Hartog en C. J. Boeree; J. H. Nijenhuis en H. P. de Vries; J. A. A. van Gils en S. G. C. Maathuis; C. van Be- daf en C. A. Bastiaan; A. Molenaar en C. S. Bouman. OVERLEDEN: C. Salomons, oud 87 jr., gehuwd met A. J. Leuman; C. van Dijk, oud 55 jr., gehuwd met A. Kroon; E. J, van der Jagt-, oud 12 jr.; G. H. M. de Kok, oud 32 jr., echtg. van M. van Beek; G. Uiterwijk Winkel, oud 39 jr., gehuwd met G. Bus; M. Warink, oud 47 jr., gehuwd met O. de Groot. ting moeten de Heemskerkers o.i. tot een goed einde kunnen brengen. De vierde klassers Van de viex'deklassers is Terrasvogels vrij, maar voor Kinheim en Waterloo zijn wedstrijden vastgesteld. Kinheim trekt naar ASV/Arsenal, dat zich wel geducht te weer zal stellen, omdat het nog altijd kans maakt op de onderste plaats. Toch moet Kinheim er een gelijk spel aan kun nen overhouden. De ontmoeting De MeerWaterloo is voor de onderste plaats van zeer groot be lang. Op eigen tex-rein won Waterloo des tijds met drie-twee, doch nu houden we het op een gelijk spel. AJAX 2DEM. DEM speelt tweede paasdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Ajax 2 met het volgende elftal: Aai-denburg: Spanjaard en A. Bakker; Go- derie, Pix-ovano en Niesten; Willems, Zon- jee, J. Bakker, Beentjes en Van Lieshout. IWVELSEN. Velsen: Kaasenbrood; Hijnen en Boon; Spanjaai'd, Bakkum en Schoorl; Wittebrood, Van Schagen, Hoog- zaad, Graman en Heilig. HRC 3—DE KENNEMERS 2. De Ken nemers: Hoeben; Beentjes en Van der Sluis; Geel, Six en Niesten; Sluiter, Fen- ger, Smit, Heere en Aardenburg. De in januari bij de Handel- en Scheeps bouw Maatschappij Kramer Booy te Kootstertille te water gelaten motorti-awler „Regina Coeli" is gex-eedgekomen en arri veerde donderdag in de Vissex-shaven te IJmuiden. Het 564 ton metende schip is 48 meter lang tussen de loodlijnen, 9 m. breed en 4,80 m. diep. en als hoofdmotor is in de machinekamer geïnstalleerd een enkel- werkende Deutz-motor van 1250 pk. De „Regina Coeli" is gemerkt B 2802 en zal dezer dagen worden overgedragen aan de L'Armement Fourny-Duval Société Fran- gaise te Boulogne sur Mei\ Bij ae Scheepswerf Welgelegen te Mak- kum is de motox-kotter Sijtje WR 58 ge reedgekomen en na de proeftocht door de opdrachtgeefster de rederij Koorn ten Bokkel te Wieringen overgenomen. Het vaartuig is uitgerust met een 250 pk In dustrie-motor. De in Bremerhaven gevestigde rederij Kohlenberg Putz heeft een nieuwe mo tortrawler in de vaart gebracht, die is ge bouwd bij de Schiffbau Gesellschaft Unter- weser en „Thunfisch" heet. De gi'ootste lengte bedraagt 66,89 m., de lengte tussen de loodlijnen 60,74 m., de bi'eedte 9,40 m., de holte 5,15 m. en de diepgang 4,44 m. Een 6 cil. Deutz-dieselmotor van 1250 pk. gaf het schip tijdens de px-oeftocht een snelheid van 13 V2 mijl. De A.G. Weser, Werk Seebeck te Bre merhaven heeft de voor Franse rekening gebouwde motortrawler „Richelieu" afge leverd. De lengte tussen de loodlijnen van dit schip bedraagt 56 m., de breedte 9,15 m. en de holte 5 m. De voorstuwing ge schiedt door twee Deutz-dieselmotoren, systeem Vader en Zoon, vermogen respec tievelijk 1060 en 500 pk. De bouw geschied de voor rekening van de x-ederij Compagnie Industx-ielle de Pêche, te Boulogne. Na de „Keizersgracht" heeft Spliethoff's Bevrachtingskantoor te Amsterdam thans ook haar motorschip „Prinsengracht" naar het buitenland verkocht. Het schip is ver doopt in „Athene" en vaart nu onder Ita liaanse vlag. Advertentie MARKTPLEIN Advertentie Als het gaat om een' duurzame cn doel matige en decoratieve vloerbedekking kies dan LINOLEUM KROMMENIE Kies naar hartelust uit onze verjongde collectie want.... linoleum is voordelig bovendien unie MARKTPLEIN DONDERDAGMIDDAG is de nieu we grotendeels door de leerlingen ge bouwde kantine van de bedrijfsschool van Hoogovens officieel geopend door het hoofd van de afdeling Personeels zaken, de heer W. Bakker. De heer Bakker vond de prachtige en grote kantine, die veel weg heeft van een feestzaal, een grote aanwinst. Vroeger moesten de leerlingen namelijk gebruik maken van een schaftlokaal in het hoofd gebouw. Dit leverde door de grote afstand te veel moeilijkheden op. Daarom bleven de meeste leerlingen maar in de werkplaats waar zij hun bx-ood opaten. Het schaft lokaal in het hoofdgebouw zal nu vooi-taan niet meer door de leerlingen worden be zocht, hetgeen ook voor de beambten een groot voordeel is. Dit schaftlokaal houden zij nu immers helemaal voor zichzelf. De heer Bakker deelde mee dat er in de nabije toekomst nog meer kantines zullen worden gecreërd. Zo zullen er onder meer in het hoofdkantoor twee kantines ver rijzen. Uitbreiding Bij de bouw van de kantine is rekening gehouden met een mogelijkheid tot verdere uitbreiding. Dit is noodzakelijk omdat in de toekomst aanzienlijk meer jongelui in op leiding genomen zullen worden dan thans het geval is. Ook jongens van lagere tech nische scholen uit Schagen, Den Helder en Hoofddorp zullen worden aangetrokken. Ook vestigde spreker er de aandacht op dat Eerste en tweede paasdag Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, eerste paasdag, 10 uur: ds. G. van Doorn; 19 uur: ds. D. C. van Wijngaax-den. Tweede paasdag, 10 uur: ds. J. Bronsgeest. Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, eerste paasdag, 10 uur: ds. J. van den Berg; 19 uur: ds. J. van den Berg. Tweede paas dag, 9 uur: ds. S. de Roest. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur: ds. J. van Leeuwen; 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Petrakerk, 10 uur: ds. J. A. Tiemens; 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk, Rambonnetlaan, 9.30 en 17 uur: ds. P. Lok. Chr. Geref. Kerk, eerste paasdag, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog; tweede paasdag, 10 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, Cultureel Gebouw, zon dag en maandag, 10 uur: bijeenkomsten. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10 uur: ds. J. P. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 7 uur: Mis van Paasavond; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Vespers. Maandag 30 ïnaart, 8 uur: vroegmis; 10 uur: hoogmis. Dinsdag 31 maax't, 9 uur: H. Mis. Donderdag 2 apx-il, 9 uur: H. Mis. Leger des Heils, 10 uur: heiligingsdienst; 19.15 uur: openluchtsamenkomst aan de Kennemei-laan; 20 uur; openbare samen komst. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw. 10 uur: de heer G. Planting; 11.15 uur: zondagsschool; donderdag 20 uur: zuster- hulp. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, eex-ste paasdag, 10 uur: ds. J. H. W. Dick- hout; 19 uur: ds. S. de Roest; tweede paasdag, 10 uur: ds. I-I. P. Huisman. Geref. Kerk, Bethelkei'k, 10 uur: ds. W. Diepersloot; 17 uur: ds. J. van Leeuwen. Ver. v. Vryz. Herv., Abelenstraat, 10.30 uur: cis. J. B. Assendorp. Ned. Herv. Evang. op Geref. grondslag, Elonkapel, Vareniusstraat, dinsdag, 19.30 uur: voox-ganger M. de Vos. Evangelisatiever. „Elon", Kapel Vax-e- niusstraat, 10 uur: D. Boschma; 19.30 uur: Th. Dikkes. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, Kapel Wester- veld, maandag 30 maart, tweede paasdag, 10.30 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk. eerste paasdag. 6.30 uur: paasspel op Kerkplein en in de kex-k, gevolgd door paasontbijt; 10 uur: paasbloemendienst, ds. L. Brink; 19 uur: open Avondmaal- viei-ing, ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, eerste paasdag, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huisman; tweede paas dag, 10 uur: ds. J. van den Berg. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal Van Diepensti'aat, 10 uur: H. van den Steen. BEVERWIJK: Maranatha, eex-ste paasdag, 10 uur: G. Nieuwenhuysen; 19.30 uur: paaszang- dienst, De Lofstem. Vrije Evangelische Gemeente, Koning straat 119, 9 uur: J. Nijkamp. Evang. Luth. Gem., 10.30 uur: ds. J. A. Roskam. Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 en 19.15 uur: ds. G. W. IJzerman. Irene- kapel, 9 en 10.30 uur: ds. F. C. Wille- kes. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oort- huys. Jeugdkapel „Gx-oene Huis", 10 uur: heer B. A. Hoogstadt. De cultux-ele agenda voor de week van 29 maax-t tot en met 4 april: 31 maart tot en met 4 apx-il: Pieter Ver- meulenmuseum, geopend van 14 tot 16.30 uur, Cultureel Gebouw, IJmuiden. 31 maart tot en met 4 april: Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heidestraat, IJmuiden-Oost, geopend van: dinsdag, 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord, geopend van 19 tot 21 uur; woensdag, 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filiaal geopend van 14 tot 17 uur (jeugd); donderdag, 10 tot 12.30 uur; filiaal geopend van 10 tot 12 uur; vrijdag, 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur; filaal geopend van 14 tot 17 uur en van 19 tot 21 uur; zaterdag 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur; filiaal geopend van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur. 31 maart: Openbare Leeszaal en Biblio theek, Wijkerstx-aatweg 77, Velsen-Noord, vertelmiddag van 14.30 tot 15.30 uur voor kinderen van 6 tot 9 jaar en van 16 tot 17 uur voor kinderen van 9 tot 12 jaar. 1 apx-il: Kinderoperettever. „Vides", f',0 uur, Patronaatsgebouw, IJmuiden, opvoe ring van de operette „Prinses Ezelsvel". 14 uur idem. 2 april: Kinderoperettever. „Vides", als 1 april, aanvang 20 uur. 3 april: Openbare Leeszaal en Biblio theek, Heidestraat 45, IJmuiden, vertel middag van 14.30 tot 15.30 uur voor kin deren van 6 tot 9 jaar en van 16 tot 17 uur voor kinderen van 9 tot 12 jaar. BIOSCOPEN Tbalia: Zaterdag, eerste en tweede paas dag om 19 en 21.15 uur: „Vuur boven Azië". Zondag 15 uur: „Durango rekent af". Dinsdag geen voorstelling. Woens dag om 20 uur: „De overmoedigen". Dondex-dag om 20 uur: in een speciale voorstelling „Blond wrakhout". Rex: Tot en met zondag om 20 uur: „The naked and the dead". Tweede paasdag om 15 en 20 uur: „De x-obijnen van de Birma-prinses". Zondag om 15 uur: „Tarzan en de ivoox-dieven" woensdag en donderdag om 20 uur: „De zweep der wrake". Vryz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10 uur: ds. R. Boonstx-a van Amsterdam. Geref. Kerk, Moensplein, 9 en 10.30 uur: ds. C. Meyer; 17 uur: ds. A. C. van Nood van Velsen. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein. 10 uur: ds. J. A. Eekhof; 19 uur: ds. J. H. W. Dickhout van IJmuiden. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. M. Wendte. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, 10 uur: G. J. v. Kamp van Amstex-dam; 17 uur: ds. C. Meyer van Beverwijk. CASTRICUM: Ned. Herv. Gem., eex-ste paasdag 10.30 uur: ds. P. Salm; 14 uur: paasfeest zon dagsschool; tweede paasdag 10.30 uur: ds. F. Visser van. Amsterdam. Duinen bosch, eerste paasdag 9 uur: ds. P. Salm; tweede paasdag geen dienst. Ger. Kerk, eerste paasdag 10 en 17 uur: ds. Y. van der Zee; tweede paasdag geen dienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskex-k, 9 en 10.45 uur: ds. D. ter Steege. Maandag 30 maart 9 uur: ds. H. van Willenswaard, kinder- dienst. Adventskerk (ziekenhuiskerk), 10.30 uur: ds. G. H. van Willenswaard. Chr. Geref. Kerk, eerste paasdag, 10 uur: ds. H. Vissers; 16 uur: ds. R. J. Pagee. Tweede paasdag, gemeenschappelijke dienst in Haarlem-Noord. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. H. Visser; 16 uur: ds. R. J. van Pagée; maandag, tweede paasdag, gecombineerde dienst in Haarlem-Noord. Geref. Kerk, Wüstelaan 99. 10.15 uur: ds. E. L. Oostex-hof; 15 uur: ds. P. Lok. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel: Chox-al Communion with Easter Hymne, Rev. Jones, Sunday, March 29th. IJmuiden-West: Ned Hex-v. zondagsschool Bethlehemwijk, Bethlehemschool, aan vang 10 uur; Ned. Herv. Kinderdiensten IJmuiden-West, Comitéschool en Insin- gerschool, aanvang 10 uur; Geref. zon dagsschool „De Zaaier", Ichthusburcht. aanvang 12.15 uur; Chr. Gex-ef. zondags school „Philippus", Consistorie, aanvang 11.45 uur; Leger les Heils, zondags school, Gebouw Edisonstraat 14, aanvang 12 uur; Oud-Katholieke zondagsschool, O.K. Veren.gebouw, aanvang 10 uur: Doopsgezinde zondagsschool, Helmstraat, aanvang 11.45 uur; Comité van Samenw. zondagsscholen, zondagsschool voor Schipperskinderen, Groen van Prinste- rerschool, Koningsplein aanvang 12 uur. IJmuiden-Oost: Ned. Herv. zondagsschool. Julianaschool, aanvang 10 uur; Kinder- kerk IJmuiden-Oost, Emmaschool en Theo Thijssenschool, aanvang 10 uur; Geref. zondagsschool „De blijde Bood schap", Gebouw „De Larik", aanvang 11.30 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorpschool, aanvang 10.30 uur. DriehuisVelsen-Dorp: Ned. Herv. zon dagsschool, Marie Boreelkleuterschool, aanvang 10 uur en Wijkgebouw Toren straat, aanvang 12 'mr. Santpoort: Ned. Herv. Kinderdiensten, Kapel aan de Pastorie weg, Jeugdhuis aan de Burg. Enschedclaan, School met de Bijbel, alle te 12 uur. Velsen-Noord: Ned. Herv Kinderdiensten. Kleuterschool aan de Banjaertstraat. aanvang 12.15 uur; C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, aanvang 12 uur; Geref. Evang. zondagsschool, Da Costaschool, aanvang 11.30 uur. steeds meer jongens van ulo-scholen een kans krijgen bij Hoogovens. Deze jongens worden veelal opgeleid voor bedienings vakman en meet- en regeltechnicus. „De produktieprocessen worden steeds ingewik kelder. Daarom hebben wij goede gespecia liseerde vakmensen nodig." Volgens de heer Bakker kan de nieuwe kantine ook uitstekend dienst doen als ver gaderlokaal. Tot slot van zijn toespraak droeg hij de kantine over aan de afdeling onderwijs. Veel goeds De heer Scherer, hoofd van de afdeling onderwijs, zei: „Als de leerlingen net zo enthousiast zijn als de leerkrachten, dan belooft dit veel goeds voor de toekomst." Tot slot van de plechtigheid was het woord aan de heer G. E. Bouwmeester, de geestelijke vader van de kantine. De heer Bouwmeester die de bouw door ernstige ziekte slechts gedeeltelijk had meegemaakt, was bijzonder blij dat hij de opening kon bijwonen. „De bouw is met Hoogoven- enthousiasme en in de juiste Hoogoven geest ter hand genomen. Mijn naam is een paar keer genoemd, maar we hebben de kantine met z'n allen gebouwd." Een overzicht van het interieur van de gloednieuwe kantine, die eventueel nog uitgebreid kan worden door de achterwand (het donkere gedeelte op de foto) weg te breken. De Koninklijke Hoogovens en Staalfa brieken te IJmuiden onderhandelen op het ogenblik met de Staatsmijnen over de mo gelijkheid bij de Hoogovens Italiaanse ar beiders aan het werk te zetten die bij de mijnen geen emplooi meer kunnen vinden. Het zou ongeveer zestig arbeiders betref fen. Het is echter zelfs niet uitgesloten dat meer van deze arbeiders te werk gesteld zullen worden. Zeer binnenkort zullen enige functiona rissen van de Hoogovens zich naar Lim burg begeven om de kansen en mogelijk heden bij Hoogovens eens met de Italiaan se mijnwerkers te bespreken. Wanneer zij dat zouden wensen bestaat de mogelijkheid om direct bij de Hoogovens aan de slag te gaan. In ieder geval hebben de Hoogovens voor de nodige Hoogovenpensions gezorgd. Donderdagmoi-gen is de dertigjarige wa terklerk J. S. uit Zaandam met zijn auto bij de Velser Tunnel uit de bocht gevlo gen. Hij zou 120 kilometer per uur hebben gereden. De wagen belandde in een sloot en werd zwaar beschadigd. De heer S. werd met inwendige kneuzingen naar het Antoniusziekenhuis in IJmuiden-Oost ver voerd. Na behandeld te zijn is hij naar Zaandam overgebracht. MET DE FRANSE VLAG vrolijk in top en een dek vol „prenters" liep op Goede Vrijdag een prachtige en door Nederlanders voor Franse vissers vervaardigde trawler IJmuidens Vissershaven binnen. De „Regina Coeli", gebouwd op de werf van Kramer en Booy in Kootstertille en overdragen aan de rederij Fourny Duval in Boulogne sur Mer. Een trawler van zesenvijftig meter lengte, die geschikt is voor de visserij op de verre gronden en vijfduizend kisten vis in de ruimen kan bergen. Een schip, waarmee de bouwers eer zullen behalen. Schipper Pierre Wacogne was vooral in zijn nopjes over het feit, dat de „Regina Coeli" op de gemeten mijl tussen Harlingen en IJmudien met anderhalf mijl stroom mee, ma&r de wind tegen, liefst zeventien en een halve mijl liep. De „Regina Coeli" zal naar de visgron den vertrekken met een bemanning van vierentwintig koppen aan boord. Al deze mannen zijn in hutten ondergebracht. De schipper heeft een „zaal van een salon te zijner beschikking en de overige offi cieren beschikken over een eigen mess aan boord van de „Regina Coeli". Op de brug vindt men de modernste navigatiemiddelen: radar, automatische pilot, twee echoloden, richtingzoeker, vis- Advertentie ALLEEN BIJ Lange Nieuwstraat 789 - Telef. 7119 MONTUREN v.a. ƒ6.35 Foto Hollywood in de Lange Nieuwstraat te IJmuiden is donderdagmiddag feestelyk heropend. De zaak is er op vooruitgegaan. Door het verwijderen van de tussenruimte is de eigenlijke winkel tweemaal zo groot ge worden, zodat klanten op hun gemak eens wat rond kunnen neuzen. Achter de winkel is een ruim atelier, en op dezelfde etage zijn ook de ruimten voor ontwikkelen en verdere behandeling van de films, en voor het film- en atelierwerk. De donkere kamei's voor het behandelen van de amateur-foto's zijn nu beneden in gericht, waax-bij men van de modernste apparatuur heeft gebruik gemaakt. Dat de heer Ch. Pointl trots is, valt te begrijpen, want hij heeft het uitbreidings werk bijna geheel zelf gedaan. Advertentie loep en een radiozender, die geschikt is voor een heel ver bereik, zodat schipper Wacogne of zijn marconist zonder veel moeite van de verre gronden bij Labrador een radiotelefonisch gesprek kunnen voe ren met Frankrijk. De marconist beschikt op de brug over een aparte radiokamer. Op de brug treft men ook een kaarten- kamer aan. Hypermodern schip Er staan galgen voor de borden op het schip, anders zou men moeite hebben om deze prachtige „Regina Coeli" als trawler te herkennen. En als men door de gangen onder de brug divaalt, heeft men daar nog meer moeite mee. Wat. een verschil met een oude trawler! Eigen hutten voor de bemanning, douchecellen, messrooms en een keurig kombuis, want de „Regina Coeli" is een hypermodern schip. Dat merkt men ook, wanneer men de trappen afdaalt naar een zaal van een motorkamer, waarin onder meer een 1250 pk. Deutz voor de voortstuwing van dit schip staat opgesteld. Maar ook krachtige hulpinstallaties, onder meer voor het leveren van stroom voor de imponerende elektrische Bx-uxelle-Neptune-winch op het ruime werkdek, dat negen meter breed is. Het schip heeft een holte van 4,50 meter. De schipper zal op dit schip geen be velen behoeven te schx-eeuwen, hij kan dat met de telefoon afAlle afdelingen van het schip zijn telefonisch met de brug verbonden en op het dek zijn luidsprekers aangebracht voor het doorgeven van de bevelen aan de aldaar werkzame mannen. De „Regina Coeli" is het tweede schip, dat de IJmuidense scheepsbouwers Kra mer en Booy in Kootstertille voor Fx-ank- rijk hebben gebouwd. Het eerste schip de „Jean Baptiste de la Salie" ging ook naar Boulogne sur Mer. De waardering van de Fransen voor het produkt van deze Nederlandse werf is zo groot, dat zij nu opdracht hebben gegeven voor de bouw van een derde trawler, die eveneens voor Boulogne sur Mer is bestemd. Advertentie AUTO- EN MOTORBEDRIJF GROENEWEG 69 - IJMUIDEN (O.) Het negenjarig meisje C. P. M. B. uit IJmuiden, dat donderdagmorgen op de hoek van de Fahrenheitstraat en de Sire nestraat in Velsen door een auto werd aangereden, moest met een hersenschud ding en schaafwonden in het IJmuidense Antoniusziekenhuis worden opgenomen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9