een nieuw A. J. BRASSER Vanmorgen in de vis hal en op zee IJmond-agenda Belgische vakbonden in verzet tegen sluiting van bedrijven Havenberichten Nasser trekt al feller van leer tegen Rusland Paasjubel geslaagd in IJmuiden Bridgeclub „de Gieteling" huldigt kampioen Posities sleepboten van bureau Wijsmuller Heitje voor een karweitje Tweeduizendste schip door IJmuider sluizen Ongeval bij Breedband Sociale factoren prevaleren boven de economische Heemskerk DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Scheepvaart DINSDAG 31 MAART 1959 Op de morgen van de eerste paasdag hebben bijna zevenhonderd mensen zich op het Marktplein verenigd in een uit bundige paasjubel, die ondersteund werd door de christelijke muziekvereniging „Wilhelmina". Ds. W. Diepersloot, gereformeerd predi kant, opende met bijbellezing, waarna ge zamenlijk paasliederen werden gezongen. Wegens ziekte van de hervormde predi kant ds. S. de Roest voerd daarna kapitein K. H. Bilder van het Leger des Heils het woord. Ds. Diepersloot besloot deze samenkomst. Hij wekte iedereen op naar de eigen kerk te gaan, daarmee het oecumenische karak ter van dit paas-appèl onderstrepend. De wintercompetitie om het clubkam pioenschap voor paren en viertallen van de Bridgeclub „De Gieteling" zijn geëin digd. Na een zeer spannende strijd wisten de heren Spijker—Koopman het clubkam pioenschap voor paren te behalen, terwijl bij de viertallenwedstrijden het kampioen schap, zij het eerst na een beslissingswed strijd, terecht kwam bij de heren Braam- Stiphout met SchuurmanVermeulen. De belangrijkste resultaten in de res pectieve competitie behaald, waren: Parenwedstrijden: Afd. A: 1. SpijkerKoopman;-2. echtp. Molenaar; 3. SchuurmanVermeulen; 4. StiphoutBraam; 5. dames SpitsKok; 6. echt. Gerssen; 7. echt. Fris; 8. Keyser Brons. Afd. B: 1. ReijmerKonz; 2. Kroons- bergVerboog; 3. Baggex-manmevr. Key ser, 4. TabakKleijn; 5. echtp. Stiemer, 6. HoogeboomHoogeboom; 7. echtpaar Schaafsma;8. GerritsenSlief. Afd. C: 1. KorsmanVlotman; 2. Veen- stramevr. Wetselaar; 3. echt. Thomas; 4. dames BaisGutteling; 5. MartiniusDe Gx-aaf; 6. dames Reijmer—Belterman; 7. dames SpijkerKleijn, 8. PoolmanFlach. Afd. D: 1. Overmanv. d. Wel; 2. dames VisserOskam; 3. dames de Vriesde Vries; 4. Wessels—Zonderman; 5. De GrootDe Boeck; 6. echtp. Hagenaar; 7. SchoutenLijesen; 8. echtp. Ster. Viertallenwedstrjj den Afd. A: 1. Bi-aamStiphout en Schuur manVermeulen, 2. dames SpijkerKleijn en dames BaisGutteling, 3. Korsman Vlotman en ReymerKons, 4. Tabak Kleijn en echt. Gerssen, 5. KeyserBrons en KroonsbergVerboog, 6. echtp. Mole naar en dames SpitsKok, 7. Veenstra mevr. Wetselaar en Baggermanmevr. Keyser, 8. Overmanv. d. Wel en echtp. Schaafsma. Afd. B: 1. SpijkerKoopman en Marti niusDe Graaf, 2. B. en K. Hoogeboom en echtp. Thomas, 3. dames Vissei-Oskam en dames ReymerBeltei-man, 4. echtp. Stie mer en echtp. Fris, 5. LijesenSchouten en echtp. Hagenaar, 6. echtp. Stor en dames De VriesDe Vries, 7. GerritsenSlief en De BoeckDe Groot. Dinsdag j.l. werd tot besluit van deze wedstrijden een bijeenkomst gehouden. Hierop mochten de heren Spijkex-Koop man uit handen van de voorzitter de wis selbekers in ontvangst nemen. Daarnaast werden aan hen, evenals aan de viertallen- kampioenen, ereprijzen uitgereikt, terwijl de-overige prijswinnaars luxe prijzen in ontvangst mochten nemen. Tot besluit vond een drive plaats, na af loop waarvan menig een met een smake lijke prijs naar huis mocht gaan. De „Zeeland" is zondag met een boor- ponton uit Schiedam aangekomen in Port Harcourt. De „Noordholland" arriveert daar vandaag met een boordok. De „Cycloop" is met twee pontons onder weg van Beyrouth naar Khargeiland. De sleper passeert vandaag Masirah-eiland. De „Nestor" is maandagavond uit Tor- bay waar men wegens het slechte weer had geschuild met zijn kraan vertrok ken naar Cobh in Ierland. Op de thuisreis zal de „Nestor" de „Helemar H" mee brengen. Ook in Velsen gaat de actie „Heitje voor een karweitje" van het Nederlandse Pad vindster Gilde van start en wel op 1, 2 en 3 april. Senior padvindsters van de Wia- wahagroep Velsen willen graag worden opgebeld voor allerlei werkjes, die door grotere meisjes verricht kunnen worden, zoals auto's wassen, schuren opruimen, een flinke lijst boodschappen doen, met de baby wandelen, babysitten, strijken en tal van andere karweitjes die zich zo dagelijks in het huishouden kunnen voordoen. Advertentie Met de schoonmaak Prijzen vanaf 56.50 WONINGINRICHTING Koningsplein 8 - IJmuiden - Tel. 4540 Wij accepteren alle betaalzegels VELSEN DINSDAG 31 MAART Tlialia: Geen voorstelling. Rex: Geen voorstelling. Pieter Vermeulenmuseum: Geópend van 14 tot 16.30 uur. Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelenstr. WOENSDAG 1 APRIL Thalia: „De overmoedigen", 20 uur. Rex: „De zweep der Wrake", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Als dinsdag. Raadhuis: Spreekuur wethouder van Sociale Zaken, 1012 uur. BEVERWIJK DINSDAG 31 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Pi kant verlof in Parijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Grafin Maritza". WOENSDAG 1 APRIL Bioscopen: als dinsdag. Op 27 maart is het tweeduizendste schip de sluizen van IJmuiden gepasseerd. Het was de „Michael Swinden" op weg naar Amsterdam. Het vorig jaar passeerde het tweeduizendste schip pas op 10 april IJmuiden. In de dompelvertinnerij van Breedband te IJmuiden moest zaterdagmiddag een der vertinmachines worden omgebouwd. In verband hiei-mede zouden de vertinner J. L. uit Velsen-Noord en een collega het zogenaamde flux-bad, dat uit een hete hechtvloeistof bestaat met een vlonder af dekken. Doordat de vlonder met één kant in het bad terecht kwam, spatte de. vloei stof op, waardoor L. spatten in het gelaat kreeg. Met brandwonden is hij opgenomen in de oogheelkundige kliniek van het Wilhelminagasthuis te Amsterdam. NIEUWE ADO-CONTACTEN In het afgelopen seizoen heeft de Heems- kerkse voetbalvereniging ADO een aantal contactavonden voor leden en donateurs gehouden. Deze bijeenkomsten zijn een groot succes gebleken. Ook de laatste avond die in zaal Kloes plaats vond, werd goed bezocht. De voorzitter van de contactcommissie, de heer J. Velthuis, spi'ak als zijn mening uit dat deze bijeenkomsten ertoe hebben bijgedragen om de band tussen de leden en donateurs steviger te maken. Hij hoopte dat de sportiviteit ook op de voetbalvelden hoogtij zal vieren. Op de contactavonden werd voorname lijk geklaverjast, hiervan werd een compe titie gemaakt, waarvan H. Welboren de winnaar werd. Tweede werd G. van Eg- mond en O. de Wit. eindigde als derde. Afscheid D. van Diepen In de i-aadszaal van het gemeentehuis te Castricum is zaterdagmorgen afscheid ge nomen van de heer D. van Diepen, tech nisch hoofdambtenaar, die in verband met de pensioengerechtigde leeftijd de gemeen telijke dienst gaat verlaten. De scheidende werd hierbij toegesproken door burge meester C. F. Smeets, die in het kort de loopbaan van de scheidende functionaris releveerde. Spreker releveerde de vele moeilijkheden die vooral bij de wederop bouw door de heer Van Diepen, toen archi tect, moesten worden overwonnen, doch van welke taak hij zich uitstekend heeft gekweten. Ook in de culturele sector heeft de heer Van Diep?n zich verdienstelijk ge maakt. De heer Van Diepen kreeg een kistje sigaren, een enveloppe met inhoud en nog diverse andere cadeaus. (Van onze correspondent in Brussel) De socialistische en rooms-katholieke vakbonden hebben te Sleidinge bij Gent een protestactie gehouden tegen het voor genomen ontslag van het grootste deel der arbeiders in een jutespinnerij. Na overleg met de vakbonden, en nog voor de minis- ster van Economische Zaken was geraad pleegd, trok de directie van de spinnerij daarop de ontslagen in. De 24-uren staking van de vakbonden in Gent had succes. De actie verliep zonder incidenten. Het eigenaardige is dat de jutespinne rij in Vlaanderen, evenals de vlasindustrie en de tapijtweverij, een sterke bedrijfs tak is. De spinnerij, de n.v. Calcutta te Sleidinge, behoort tot een kapitaalkrachti ge groep van drie grote moderne spinne rijen en weverijen van jutedoek. Men ver moedt dat de directie op een nieuw pro- dukt wilde ovei-gaan zonder overleg met de vakbonden. In het dorpje Sleidinge, waar de helft van de arbeiders in dat be drijf werkt, wekten de ontslagen eei-st ver bazing en later vex-ontwaai'diging, gezien belangrijke en kostbare investeringen in de onderneming. Het onslag van vijfhon derd arbeiders was een psychologische fout. Individualisme Uit economisch oogpunt blijft reorgani satie van de textielindustrie in België ech ter geboden. Er zijn teveel „ambachte lijk" georganiseei-de kleine weverijen en er is ook nog een te groot aantal spinne rijen, zowel in de wol-, de katoen-, als de kunstvezelsector. Langzamerhand heeft een concenti-atie plaats, maar in plaats van tijdig overleg te plegen met andere bedrijven van dezelfde sector om tot een verantwoorde fusie van vennootschappen te komen en aldus een grote en doelmati ge produktie-eenheid op te richten, vech ten de bedrijfsleiders liever tot hun kapi taal is verdwenen. Een typische uiting individualisme. De reactie van de beide grote Belgische vakbonden tegen sluitingen van textielbe drijven noopt de industriëlen tot een her ziening van hun standpunt. Juridisch zijn de industriëlen volkomen in hun recht, maar sommige rechtbanken van koophan del hebben al meer dan eens overigens met succes familievennoten, die een bedrijf wensten te liquidex'en, gewezen op de sociale gevolgen en op de kosten van een liquidatie. De fiscus beschouwt iedei-e overwaai-de op het geïnvesteerde als winst, ofschoon het klaarblijkelijk om schijnwinst gaat, daar een te liquideren bedrijf in de meeste gevallen zware kapi taalverliezen heeft geleden. Vaak kan een reorganisatie de onderneming evenwel op nieuw levensvatbaar maken. In de geval len waarin het klaarblijkelijk gaa'. om fa miliekwesties en niet om economische oor zaken zullen de vakbonden bijvoorbeeld kunnen eisen dat een van de bekwame fa milieleden het bedrijf voorzet, ondanks het vei'zet van de overige familieleden aandeelhouders. Hier komt het sociale as pect van de kwestie wel sterk naar voren. In de andere gevallen, waarin duidelijk blijkt dat het te liquideren bedrijf margi naal is, wordt er op aangedrongen dat de bedrijfsleiders tijdig proberen met een concurrent een fusie aan te gaan. Binnen kort wordt bij het pai'lement een wetsont werp aanhangig gemaakt dat de fiscale nadelen van dergelijke fusies zal wegne men. Het is een van de algemene maat regelen van de regering om de industrie voor te bereiden op de concurrentie in de gemeenschappelijke max-kt. CAIRO (UPI) President Nasser heeft premier Kroesjtsjev maandagavond op nieuw beschuldigd van het zaaien van vei'deeldheid in de Arabische wereld. Nas ser sprak voor cadetten van de militaire academie van Cairo. Hij beschuldigde de Russische premier van inmenging in binnenlandse aange legenheden van de „Arabische wereld" en pogingen verdeeldheid te zaaien. Het geschil Kroesjtsjev-Nasser bereikte een hoogtepunt kort na de pro-Nasser op stand in Mosoel, Irak. Nasser daagde de communisten uit eni ge hulp te noemen, die gedurende de eer ste negen dagen van de Engels-Frans-Is- raelische aanval in 1956 werd verstrekt. Vele landen boden morele steun, maar al leen Syrië verklaarde zich bex-eid de wa pens op te nemen. De communisten wa ren tegen de fusie van Egypte en Syrië ge kant omdat zij gereed waren Syrië „over te nemen", aldus Nasser. De president zeide, dat tijdens het be zoek in mei aan Moskou, de Russische staatslieden hem vroegen de Syrische communistische partij niet te ontbinden. Nasse>' zeide, dat hij dit had geweigei-d. Het parlement van de Sovjet-Unie is maar éénmaal bijeen geweest en toen ont bonden, aldus president Nasser. Sinds dat tijdstip is slechts de communistische par tij toegestaan. Refererend aan Russische aantijgingen, dat hij de democratie in de Arabische wereld om hals brengt vroeg president Nasser retorisch: „Welk soort democratie bedoelen zij eigenlijk". Israet waarschuwt JERUZALEM 'ÏAFP/Reuter) De Is raëlische minister van buitenlandse za ken, mevrouw Meir, heeft maandag in het parlement een beroep op het Westen gedaan, de positie van president Nasser van de V.A.R. niet te versterken „uit ijde- le hoop, dat men hem voor het Westen zal kunnen winnen". Zij noemde Nasser een „ambitieuze dictator die er op uit is ande re landen in de omgeving te onderwer pen". Mevrouw Meir sprak veiwolgens over de groeiende vriendschap tussen Israel en enige landen in Afrika en Azië, die door Israëlische deskundigen bij hun techni sche ontwikkeling worden geholpen. Ex-keizerin Soraya van Perzië verblijft in Rome op uitnodiging van prins Or- sini. Voortdurend doen geruchten de ronde over een hiLwelijk van Soraya en de prins. Het gevolg is dat foto grafen en filmmensen haar onop houdelijk onder schot nemen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Argos van Algeciras;Oresund, Kalmar; Leonidas, Wismar; Erik Bove, Rotterdam; Apha, Noordzee, provian deren IJmuiden; Texel, Par; Helene Schepers, Kiel, schroot lossen Hoogovens; Pres. Rooseveld, Rotterdam, laden Binnenhaven IJmuiden; Colo nial, Leith; Vechtstroom, Pool. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Hospitaal- kerkschip De Hoop van de Lofoten, doorgegaan naar Amsterdam: Mary Sophia, New Orleans: Randfontein, Antwerpen: Equator, Karlshamn; Result, Balhna; Hilda Ahrens. Swansea; Amstel- stroom, Londen; Helicon. Antwerpen; Skauma, Bremen; Waterland, Hamburg; Lizard, Londen; Roelf, Kopenhagen; Haveland. Antwerpen; Gerd, Londen: Boulogne sur Mer, Brest; Hestia, Ant werpen: IJstroom. Hull; Orkanger, Batumi: Eem- stroom. Lojden; Labotas, Hamburg; Philetas, Hamburg; Lingestroom, Hull; Bauta, Norrköping, gez. hout lossen Zaandam; Pionier, Stettin, ce ment lossen Haarlem; Gabonkust, Hamburg; Tem po. Gothenburg; Prins der Nederlanden, Ham burg; Theano, Dublin; Zaanland, Las Palmas; Tiaianus, Kingston; Heriot, Grangemouth; Claus, Homsvik; Astra, Middlesborough; Leo. Kotka, cellulose lossen Velsen; Martha Ahrens, Hamburg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Coracero naar Duinkerken; Khasiella, Trinidad; Frieda Blokzijl, Gloucester, kunstmest van IJmuiden; Madjoe, Domsjö, zout geladen IJmuiden; Jonet, Dagenham, walsmateriaal geladen IJmuiden; So lent, Stockholm, aardappelen geladen IJpolders; Kanbe, Rotterdam; Kennemerland, Hamburg; Marie Sven, Casablanca; Joh. van Oldenbarne- velt. Wight (cruise); Boreas, Gothenburg; Helena. Barbados; Myronich, Antwerpen; Jans. Londen; More, Stockholm; Wexford, Boston, stukgoed van Koog a.d. Zaan; Leliegracht, Antwerpen; Fdey, Malmö; Lea, Londen; Aardenburgh, Stockholm. Mututa Fides, Rotterdam; Tempo, Leith; Tim S, Rensburg; Annie G. Berwick, kunstmest van IJ muiden: Michel Swenden, Hansweert, walsmate riaal IJmuiden; Clotilda M, Visby, kunstmest IJmuiden. Zondag vertrokken uit ITmuiden: Nestor naar Kingston; Dortmundt, Hamburg; Marne, Le Ha vre; Berend N, Londen, walsmateriaal IJmuiden, Rijnstroom, Londen; Ardeas, Hamburg: Honte- stroom. Huil; Duurt W, Londen, Walsmateriaal van IJmuiden. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Karl Gor- than van Wilhelmshaven; Kalmarsund. Gefle, hout lossen Zaandam; Bomma. Oslo; Amstelborg, Jersey, zout laden IJmuiden; Befast,. Oslo; Hi- rondelle, Londen: Elizabeth Broecker, Kotka; Navis,Par; Povolje, Mantyluoto. hout lossen Zaan dam; Martien. Par; Rigel, Kotka; Royal Emblem, Cork; Ring, Gefle; Terpenbek, Bahia (Hond.); Sparta, Ventspils; Uman, Odessa; Geert, Stettin, lossen te Haarlem. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Ingeborg van Korsnaes, hout lossen, Zaandam; Merchant Knigt, Falmouth; Emerald. Swansea; Clangula, Liverpool; Derflinger, Malmö; Johan van Olden- barnevelt, Wight (terug van Paascruise). Maandag vertrokken uit IJmuiden: Yewforest naar Greenwich, ledig van P.E.N.-Centr.: Kroon- borg, Hamburg; Witmarsum, Bremen; Ivoorkust, Antwerpen; Draco, Hamburg; Beppie, Bohus, zout geladen IJmuiden; Argos, Rotterdam: Sten tor, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Vandaag aan de markt In IJmuiden werden vandaag aange voerd 7450 kisten vis. Hiervan waren 1050 schelvis, 870 wijting, 265 gul en kabeljauw, 730 koolvis, 800 haring, 250 makreel, 250 varia, 1500 schol, 75 tarbot, 320 kleine ha ring, 50.000 kilo tong en 1300 stijve kabel jauwen. De SCH 171 (17) zorgde voor 120 schelvis, 740 haring, 100 makreel, 80 wijting, 55 gul en kabeljauw, 140 koolvis, 40 diversen en 120 stijve kabeljauwen. De RO 53 Dirkje (17) zorgde voor 475 schelvis, 120 haring, 49 makreel, 140 wij ting, 200 gul en kabeljauw, en koolvis, en 20 diversen. De Allan Water (19) voerde 200 schelvis, 120 haring, 120 makreel, 300 wijting, 40 gul en kabeljauw, 100 koolvis, en 200 kistjes kleine haring aan. De Herman (20) bracht 190 schelvis, 100 haring, 50 makreel, 50 wijting, 30 gul en kabeljauw, 290 koolvis, 25 stijve kabel jauwen en 300 kistjes kleine haring mee. Er waren 68 schepen van de kleine vaart. Voor het buitenland Voor het buitenland werd in guldens be taald voor: grote rijen kabeljauw 8096, kleine rijen kabeljauw 3545, kisten grote kabeljauw 100114, kisten kleine kabel jauw 100110, zwarte koolvis 3238, jum bo's 6571, grote schelvis 3640, groot middel schelvis 2636, grote tong 2.90 3.20, grootmiddel tong 2.502.90, klein- middel tong 2.602.90, tong I 2.602.90, slips 2 20—2.70, grote schol 3035. middel schol 3542, zetschol 3045, schol I 3242, Voor het binnenland Voor de binnenlandse markt werd in guldens betaald voor: grote gul 3238, middelgul 3233, torren 2226, koolvis I 1518, koolvis II 1215, witte koolvis 112, leng 5763, kleinmiddelschelvis 2332, pennen 2128, braad 1318, wijting 1017, schol II 30—37, schol III 15—28, haring 2023, kleine haring 1215, makreel 20—27. Wat er komt De KW 81 komt morgen aan de markt met 190 schelvis, 55 haring, 95 makreel, 115 wijting, 40 gul en kabeljauw, 190 koolvis, 70 varia. De KW 99 zorgt dan voor 50 schelvis, 50 haring, 230 makreel, 150 wijting, 140 gul en kabeljauw, 40 koolvis en 10 varia. De Emma Wilhelmina KW 135 brengt 200 schelvis, 100 haring, 70 makreel. 160 wijting, 270 koolvis; de Albatros KW 87 komt met 440 haring, 40 makreel, 50 wij ting, 210 koolvis. De Sakina KW 32 komt aan de markt met 1050 kleine hai-ing, 150 toters, 40 diver sen, en 20 stijve kabeljauwen. En op zee Om de noord was het briezig weei\ De vangsten waren beslist niét zo slecht, er werden dagvangsten doorgegeven van 150 tot 200 manden haring, wijting en koolvis. De Fx-ancina had een trek van twee pak jes, de Job Gouda een trek van veertig manden haring, De Toronto ving in twee trekken zeventig manden wijting en ma kreel. De Postboy had zondag een dag vangst van 120 manden makreel en schel vis en ving maandag in twee trekken zestig manden haring en wijting. De Vios is thuis- stomend voor de woensdagmarkt.. Prijzen van zaterdag Heilbot 3.40—2.30, gr. tong 3.40—2.90, grm. tong 3.10—2.60, kim. tong 3.30-2.80. kl. tong I 3.50—2.9Ó, kl tong II 3.20—2.90. tarbot I 3.40—2.60, zalm 11.00 —3.80 per kg.t Tarbot IV 8657, gr. schol 43 30, grm. schol 4931, kim. schol 54—33, kl. schol I 5125, kl. schol II 43—11, schar 22—8, bot 8, v. haring 20— 11, makreel 2313, gr. schelvis 41—30, grm. schel vis 41—30, kl.m. schelvis 29—25, kl. schelvis I 25— 19. kl. schelvis II 18 10, wijting 14—8, gr. gul 37 —27, mid. gul 30—24, kl. gul 22—14.50, poontjes 20—17, kl. koolvis zw. 128, kl. koolvis wit 38—9 per 50 kg. Gr. kabeljauw 23276, gr. koolvis zw. 37—20. gr. koolvis wit 77, gr. leng 6047 per 125 kg. Aanvoer van zaterdag 1010 kisten tong en tarbot, 6 k. heilbot, 2175 k. schol, 180 k. schar, 70 k. bot, 470 k. haring, 395 k. makreel. 1115 k. schelvis, 1025 k. wijting,255 k. kabeljauw en gul, 19 k. leng, 20 k. poon, 910 k. koolvis en 30 k. diversen. Totaal 7680 kisten vis. Besommingen van zaterdag 1 trawler met I 17.200, IJM 10 Maria v. I-Iattem 11.400, VL 131 10.900, VL 110 9750, KW 91 I 5550, KW 20 5800. KW 37 4790, KW 175 6200, KW 23 5410. KW 162 5710, KW 125 2610. KW 140 3850, KW 168 5550. KW 51 1750, KW 22 I 5050. KW 69 500, KW 33 4710, KW 16 4850, IJM 14 3050, RO 27 ƒ4100. KW 63 1800, KW 1250, KW 60 1310. KW 71 1800, KW 178 4700, KW 34 I 6900, KW 94 1600, KW 30 2400, KW 77 I 1480, KW 56 1650, KW 35 1750. KW 61 2750, KW 21 1000, KW 27 1750, IJM 40 2450, IJM 62 5300, IJM 31 2350, IJM 38 1800, IJM 50 6150, IJM 11 ƒ2010, IJM 4 ƒ2910, IJM 29 ƒ1110, IJM 7 2150, IJM 42 1510, IJM 78 1950, WR 67 4200, WR 88 1700, WR 49 3350, TX 14 1750. De prijzen voor de vis waren de afgelopen week niet zo best. Het is lang geleden, dat er vis voor zo'n lage prijs werd verkocht. De week begon met een flinke aanvoer van alle soorten, al hield de braad zich maandag nog goed. Hoe meer de week ver streek, hoe meer de prijs zakte, zelfs tot een gulden of vijftien. Koolvis was er de hele week voldoende; en waar zowel Duitsland als Frankrijk eveneens flinke aanvoeren meldden, daal de ook hier de prijs tot f 30 per grote kist, terwijl de kleinere soorten rond de f 10 lagen. Ook de Belg was rustig. Voor grove schelvis wilde hij niet veel neertellen, ter wijl ook voor de kabeljauw de stemming maar matig was. Deense importen speelden hier een grote rol. Zoals gewoonlijk had Engeland belang stelling voor schol, al daalde ook hier de prijs aanzienlijk, vooral vergeleken met de voorgaande week. Binnenland had een drukke week, al ging de handel stroef. En vooral bij een dalende vraag, (dus dalende markt) wex-d alle mogelijke moeite gedaan, zoveel mo gelijk vis te kunnen opnemen, al moest de dichte wijting het loodje leggen, terwijl de werkelijk goede kwaliteit dichte braad van de Emma eerst ook geen koper kon vinden, doch later door een Katwiikse combinatie werd overgenomen. De Congo liet zich ook weer zien in de markt, wat eigenlijk een veeg teken is. want ze kan maar weinig betalen. En bij de onzekere toestand daar is de animo zeker niet groot. Alle soorten haring, maar weinig goede kwaliteit makreel werden aangevoerd. En het lijkt misschien weinig geloofwaardig, doch ondanks flinke aanvoeren van ma kreel zijn er nog honderden kisten uit Duitsland geïmporteerd. Deze waren be slist veel beter van kwaliteit en zeker niet goedkoop. De tongen hielden zich weer prima. Lap pen daalden niet onder de 3,20 per kg, grootmiddel lagen tussen de 2.80 en 3,20, halfnondjes van 3.10 tot f 3,60, terwijl de tong I en II rond de f 3 tot 3,50 lagen. Tot en met vrijdag kon de schol III zich handhaven op ongeveer f 20, doch toen er zaterdag voor de paasdagen een 75 log gers en kotters aan de markt waren, daal de de prijs tot een gulden of vijftien. De Zuidzijde van de haven heeft weer eens ervaren, dat de zogenaamde „Goede Week" een slechte week kan zijn. Schepen met 1700 kisten vis die slechts 25.000 be sommen zijn alleen maar een bevestiging hiervan. Advertentie Bouwvakkersbond veertig jaar Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de Heemskerkse afdeling van de r.-k. Bouwvakarbeidersbond wordt op zon dag 5 april in zaal Dam een feestelijke bij eenkomst belegd, waarvoor het programma wordt verzorgd door het IJmond Cabaret, 's Middags vindt in deze zaal van drie tot vier uur een receptie plaats. NEW YORK Het koersniveau daalde gestaag bij toe nemende omzetten. De beurs sloot op de laagste dagwaarden. Alle grote groepen hadden deel aan de daling, die de groot ste verliezen deed noteren bij de banden fondsen. Bij de spoorwegen moesten Illi nois Central, Baltimore and Ohio. Kansas City, Southern en Chesapeake and Ohio meer dan een dollar prijsgeven. De chemiegroep was flauw, evenals de staal- groep. National Steel daalde 2 dollar; Lukens sloot meer dan een dollar lager na aanvankelijk vast te zijn geweest. U.S- Steel en Bethlehem waren fractioneel lager. De olies waren verdeeld. Grumman was vaster in de vliegtuigbouwsector, wegens een contract met de marine. Boeing daalde meer dan een dollar. Non- ferro metalen waren onregelmatig. Thio- kol en Du Pont, waren meer dan een dol lar lager. Het industriegemiddelde kwam van 606.58 op 602.65; dat voor spoorwegen van 159.74 op 159.10 en dat voor openbare nutsbedrijven van 93.80 on 98.46. De aan- delenomzet. kwam van 2.900.000 op 2-940.000 Van de 1259 verhandelde fondsen sloten er 386 hoger en 670 lager. (UPI) 3-3Vi ®/o Nederl. 47 3°/o Nedl. 1962/64 Woningbouw 6"/n Pr. A'dam '56 I Pr. A'dam '56 II Pr. A'dam '56 til Pr. R'dam '52 L Pr. R'dam '52 II Pr. R'dam '57 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil Pref.PhilipsGloeil Unilever (cert.) Unilever (nieuwi Wilton Fyenoord Werf Gusto Dordtsche Pet-ol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschaopij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel. U.S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers vrijdag 93% 97*/u 112 84 95% 94% 90 90 98% 294 452/4 212 359 226 345 545% 234% 468% 459 211% 156% 702% 164,40 249% 85% 135.20 149% 138% 135% 12? 239% 134% ƒ147.90 270% 141% 214% 231% 210 70 51% 89% 45% 83% 23% Voorbeurs koersen 295 554% 473 462 163.20 Aavdijk, 31 te Djibouti. Asmidiske, 30 580 m. n.w. Fayal n. Amsterdam. Aikaid. 30 60 m. n.o. Kp. De Saotome n. B. Aires. Ameland, 30 130 m. n.n.o. Guadeloupe n. Landsend. Amstelbrug, 30 650 m. o. Mauritius n. Singapore. Arendsdijk, 30 215 m. z.w. Bishoprock n. Le Havre. Agamemnon, 30 550 m. w.z.w. L'end n. Curacao. Aigcnib, 30 50 m. o.z.o. Recife n. Las Palmas. Arnedijk, 30 250 m. o.z.o. Bermuda n. Houston Attis, 30 300 m z.w. Azoren n. Amsterdam. Axeldijk, 30 100 m. n. Fortaleza n. New York. Aldabi, 9/4 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Amsteldijk, 28 v. Rotterdam n. Bremen. Aalsdijk. 30 v. Djibouti n. Penang. Abida! 30 v. Le Havre n. Rouaan. Acila, 31 te Malta. Averdijk, 30 v. Antwerpen n. New York. Angtedijk, 31 te Port Elisabeth. Aegis, pass. 30 Haiti n. La Guaira. Alnati, 30 v. Santos n. Montevideo. Alphacca, 30 te Rio de Janeiro. Aludra, 31 v. Port Said n. Le Havre. Appingedijk, 30 v. Norfolk, 31 te Baltimore. Arendskerk. 31 te Marseille. Banggai, 1/4 te San Francisco verwacht. Bantam, 30 v. Marseille, 31 te Genua. Bali, 30 te Antwerpen verwacht. Bantam, 30 v. Marseille, 31 te Genua verwacht. Bloemendael, 30 365 m .z.w. Dakar n. Vlaardingen. Bloemfontein. 5/4 te Las Palmas n. Amsterdam. Bussum. 30 50 m. o. Ras Al Kalb n. Rastanura. Ealong. 1/4 te Djibouti verwacht. Banda. 31 te Belawan. Bennekom, 30 v. Horta n. Emden. Cal lex Delft, 30 dw. Muscat n. Bahrein. Caltex Rotterdam, pass. 30 Quessant n. R'dam. Caltex The Hague, 30 ten anker rede Bahrein. Camerounkust, 30 te Bordeaux. Camitie, 30 v. Stockholm n. New Orleans. Caltex Leiden, 31 te Kaapstad. Carillo, 31 te Cristobal. Cartago, 30 v. Mobile n. Puerto Cortes. Castor, 31 te Rotterdam. Ceronia. verm. 1/4 v. Sydney n. Brisbane. Caltex Arnhem. 30 70 m. o. Gibraltar n. PerniS. Coolsingel. 30 345 m. w.z.w. Landsend n. R'dam. Cistula. 30 30 m. z. Balikpapan n. Singapore. Cities Service Valley Forge, 30 530 m. n.w. Kaap stad naar Philadelphia. Caltex Eindhoven, 30 144 m. z. Djeddah n. Suez. Cradle of Lib., 30 300 m. n.o. Bermuda n. Mena. Congokust, 30 v. Freetown, 31 te Conakry. Duivendijk, 31 v. Rotterdam n. Bremen. Diemerdijk, 30 75 m. n.o. Bahamas n. Cristobal. Drente, 30 420 m n.o. Azoren n. Jacksonville. Delfshaven, 30 400 m. z.z.w. Kp. Race n. U. York. Dordrecht, 30 140 m. n.o. Vitoria n. Rio de Jan. Duivendrecht,30 180 m. w.z.w. Lissab. n. Liverpool. Delft, 30 v, Pto. Cabello, 31 te Curacao. Doris, pass. 30 Jamaica n. Maracaibo. Esso Nederland. 30 v. Spez n. Mena A1 Ahmadi. Etrema, 30 90 m. z.o.t Rhodes n. Istanbul. Fravizo, 31 te Las Palmas. Friesland, 30 v. Vancouver n. New Westminster. Gaasterkerk, pass. 30 Kp. Villano n. Port Said. Gabonkust., 28 v. Hamburg n. Rotterdam. Geertje Buisman, 28 v. Rotterdam n. Abo. Groot.e Beer, 30 te Rotterdam. Gaasterland, 30 dw. Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Giessenkerk, 31 te Genua. Huthor, 30 v. Tunis n. Alexandrië. Heemskerk. 30 v. Daircn n. Manilla. Haarlem, 30 60 m. z.w. Ouessant n. Cd. Trujilló. Helicon. 29 te Amsterdam. Hestia, 29 te Amsterdam. Hermes. 30 rede Kingston v. Ciudad Trujillo. Holland, 30 v. East-London n. Durban. Hilversum. 30 te Isle of Grain. Hispania, pass. 30 Kp. St. Vincent n. Bremen. Holland. 30 v. East-London n. Durban. Iberia, 30 dw. Bougie n. Joegoslavië. Ivoorkust, 30 v. Amsterdam n. Antwerpen. Jacob Verolme, 30 255 m. z.o. Kp. Hatteras naar Philadelphia. Japara, 28 te Rotterdam. Johan v. Oldenbarnevelt, 31 terug te Amsterdam. Joseph Frering, pass. 30 Dakar n. IJmuiden. Kaap Hoorn, pass. 30 Malta n. Rotterdam. Koningswaard, 30 25 m. n. Muscat n. Abadan. Kennemerland, 28 v. Amsterdam n. Hamburg. Korenia, 30 te El Palita verwacht v. Curacao. Karossa, 31 te Singapore v. Timordilly. Kerkedijk. 30 500 m. o. Kp. Race n. New York. Kabylia. 30 260 m. w.n.w. Finisterre n. Curacao. Kenia, 30 150 m. n.o. Martinique n. Landsend. Kertosono, 30 550 m w. Bombay n. Belawan. Keizerswaard, 31 te Bridgeport verwacht. Khasiella. 28 v. Amsterdam n. Trinidad. Kieldrecht, 29 te Rotterdam. Kreeft, 28 v. Rotterdam n. Narvik. Kara. 30 te Saltend. Karachi, 1/4 te Penang verwacht. Kinderdijk, 29 v. Tampa n. Rotterdam. Koningswaard, pass. 30 Muscat n. Abadan. Keizerswaard. 31 te Bridgeport. Laagkerk. 30 v. Karachi n. Bombay. Laarderkerk, pass. 30 Algiers n. Port Said. Lsurenskerk, 31 te Antwerpen verwacht. Lelykerk, 30 te Kuwait verwacht v, Bushire. Loppersum, 30 v. Mobile n. Jacksonville. Laurenskerk. 30 45 m. n.o. Cherbourg n. Antw. T,eiderkerk, 30 te Arg. LetO, '30 225 m. z.w. Lissabon n. Huil. Lissekerk, 30 464 m. z.z.o. Suez n. Suez, illiildekerk. 30 ac Khorramshahr. Loosdrecht. 30 28 m. n.o. Ras Bahnas n. Rastanura. Lekhaven, 29 v. Rotterdam n. Hamburg. Lutterkerk, 28 v. Rotterdam n. Basrah. Lekkerkerk, 1/4 te Bushire verwacht. Leopoldskcrk. 31 te Rotterdam verwacht. Leuvekerk, 30 v. Port Said n. Antwerpen. Loppersum. 28 te Mobile. Louis Lantz, 30 dw. Kp. Blanco n. Monrovia. Maasdam, 29 te Hamilton, 2/4 te Naw York verw. Maaskerk. 30 te Marseille. Meerkerk, 31 te Genua. Modjokerto, 30 v. Tandjong Priok n. Cheribon. Molenkerk. 30 te Duinkerken. Merwede, 30 110 mt n.w. Lissabon n. Amsterdam. Meliskerk, 31 v. Port Said n. Rotterdam. Mentor. 31 te Curacao. Merseylloyd, 28 v. Rotterdam n. Zeebrugge. Muiderkerk, 28 v. Rotterd. n. Basrah via Londen. Munttoren, 31 te Singapore. Musilloyd, 31 te Manilla. Mijdrecht, 30 230 m. z.o. Kp. Hatteras n. Norfolk, Nanusa. 30 400 m. n.o. Azoren n. La Guaira. Nieuw Amsterdam, /4 v. N. York te R'dam verw. Noordam, 30 v. Rotterdam te New York verwacht. Noordwijk, 30 240 m. z. Dakar n. Las Palmas. Nestor, 30 300 m. n. Mona Passage n. Curacao. Oranje, 4/4 in Suezkan., 14 te Amsterdam verw. Oranjefontein, 30 v. Amsterdam n. L. Marques. Oranje Nassau, 31 te Aruba. Ossendrecht, 31 v. Norfolk n. Rotterdam. Ootmarsum. 30 480 m. w. Flores n. Le Havre. Oostkerk, 30 te Djibouti. Perna, 30 250 m. o. Madras (Colombo) n. Calcutta. Prins Alexander, 28 v. Rotterdam n. Napels. Prins Casimir, 30 675 m. z.o. Kp. Race n. Quebec. Pr. Willem II, 30 200 m. o.z.o. Halifax n Le Havre Frins Willem IV, 30 v. Lissabon n. Horta. Prins Willem George Frederik, 30 825 m. o. Kaap Rave naar Montreal. Prins der Nederlanden, 29 te Amsterdam. Provenierssingel, 30 630 m. w.z.w. Az. n. Houston. Purmerend, 30 240 m. z.w. Pt.. Adelaide n. Aden. Pygmalion. 31 te Ciudad Trujillo. Radia, 30 te Beyrouth. Randfontein, 29 te Amsterdam. Rempang. 30 900 m. z. Colombo n. Fremantle. Reza Shah The Great, 30 v. Eastham n. Pt. Said. Ridderkerk, pass. 30 Ouessant, n. Antwerpen. Rotti, 30 dw. eil. Masira n. Daz eiland. Rijndam, 4/4 te Halifax, 6 te N. York verwacht. Sanana, 30 voor anker Rangoon v. Penang. Schiedijk. 30 v. Rotterdam n. Nordenham. Stentor, 30 v. Amsterdam n. Hamburg. Sarpedon, 31 te Puerto Cabello. Soestdijk. 30 te New York. Sibajak, 30 v. Curacao n. Balboa. Sloterdijk, 30 te Philadelphiave rw. v. Boston. Schelpwijk, 30 115 m. n.o. Bataan eil. n. Miri. Statue of Liberty, 30 135 m. n.o. Bougi n. P. Said. Stad Amsterdam, 30 85 m. z.w. L. Palm. n. IJmuid. Stad Arnhem. 30 135 m. n. Dakar n. IJmuiden. Stad Gouda. 30 500 m. z.z.o. K. Race n. Baltimore. Stad Leiden, 30 v. Port Sudan n. Aden. Stad Rotterdam, 30 105 m. n. Ouess. n. IJmuiden. Stad Schiedam, 30 te Narvik. Stad Utrecht, 30 460 m. z. Kp. Race n. Vlaarding. Stanvac Djirak, 30 te Singapore v. Sungeigerong. Statendam, 30 te Yokohama. 9/4 te Honolulu verw. Straat Malakka, 31 te Hongkong. Straat Mozambique, 31 te Port Elizabeth. Straat Soenda. 31 te Mombasa. Tara. 28 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tarakan, 31 te Singapore. Tawali, 30 v. Mangalore n. Aden. Teiresias, 31 te Hongkong. Tero, 30 te Buenos Aires. Trajanus. 29 te Amsterdam. Themis, 31 te Paramaribo. Tibia, 30 110 m. n.o. Paramaribo n. Trinidad. Tjipondok, 29 v, Palembang n. Semarang. Tneobaldius, 30 290 m. n.n.o. Fortaleza n. B. Aires. Tjiluwah, 30 v. Makassar n. Buleleng. Tweelingen, 30 310 m. z.w. Flores n. Pto. Ordaz. Towa, 29 et Rotterdam. Van der Hagen, 30 v. Lobito n. Walvisbaai, Vasum, 30 v. Thameshaven n. Banias. Van Neck, 31 te Tolcalau (Union eilanden). Van Spilbergen, 29 v. Singapore n. Kaapstad. Waal, 29 te Rotterdam. Waiwerang, 30 v. Wallacebay n. Darwin. Waterland, 29 te Amsterdam. Waterman, 2/4 te Melbourne verw. v. Fremantle. Westerdam, 29 te Rotterdam. Witmarsum, 30 v. Amsterdam n. Breinen. W'ieldrecht, 31 te Covenas. Willem Ruys. 3/4 te Melbourne, 6 te Sydney verw. Willemstad. 2/4 te Madeira, 12 te Barbados verw. Wonosari. 31 te Alexandrië. Zuiderkerk, 30 80 m. z.z.o. Kreta n. Genua. Zuiderkruis, verm. 24/4 v. A'dam n.Kaapstad. Zwijndrecht, 28 v. Baltimore n. Nederland. SLEEPVAART Blankenburg, 31 v. Hoek v. Holland n. IJmuiden Cycloop, 31 dw. Moryabaai n. Arabische Golf. Humber, 27 v. Port Arthur n. Belem. Nestor, 31 v. Torbay n. Cork. Noordholland, 31 te Port Harcourt. Oostzee, 28 v. Portsmouth te Maassluis. Stentor, 27 terug te IJmuiden. Witte Zee, 31 v. New York n, Rotterdam. Zeeland, 31 te Port Harcourt.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 10