Leslie Archer superieur in motocross van Boekei BMHC door zege op Be Fair behouden voor eerste klasse Fraaie overwinning van Piet Damen in het Amsterdamse Bos LOCOMOTIEF Ronde van Vlaanderen werd een Belgische triomf Goed rijden leverde Nederlander Van den Oever een tweede plaats op Jaap Kersten was de beste Nederlander 13 Nog geen verrassingen in wereldtitelstrijd Bij dames gaat strijd tussen de Aziatische landen Engelse motorrenners verongelukt Geldermans (Beverwijk) in Berlijn-Warsehau-Praag De hockeycompetltle Beverwijker Niesten debuteerde met een zesde plaats loopt lichter! JAM v. d. HEER Het Belgische hockeyteam tegen Nederland Australische dames versloegen België Hockeyclub HBS hield internationaal toernooi watorpolocompetltie VOETBAL KORFBAL HOCKEY HVGB was net iets te sterk voor DAW DINSDAG 31 MAART 1959 Op het bosrijke, geaccidenteerde circuit „Arendsnest" in Boekei hebben meer dan 10.000 toeschouwers de Brit Leslie Archer op superieure wyze zien zegevieren in de internationale motocross van Boekei. De drie manches leverden even zoveel over winningen voor de Norton-rijder op. Zyn voornaamste tegenstander was wel zjjn landgenoot Dave Curtis, die in de eerste manche door een val achterop raakte en daarmee zijn kans op de eindzege verspeelde. Bijzonder goed reed ook de Nederlander Piet van den Oever. Hij moest tijdens de eerste manche voor Archer wijken, maar slaagde erin de Zweed Sigvardsson achter zich te laten en de tweede plaats voor zich op te eisen. Dat Archer werkelijk de beste rijder was, bewees hij vooral in de tweede man che, waarin hij Curtis met gering verschil versloeg. Het was een bijzonder boeiend duel van start tot finish. Toen de Brit over de streep ging bedroeg zijn voorsprong slechts 0,1 sec. Zeer tot teleurstelling van het publiek moest de verwoed strijdende Van den Oever tijdens de vijfde ronde wegens kettingbreuk het circuit verlaten. Maar de Nederlander kwam terug. Hij voerde zelfs een ronde lang het renners- veld aan. Ook nu kende Archer geen ge nade. Hij nam de leiding over en ging met ruime voorsprong als eerste over de eind streep. Helaas moest Van den Oever ook Dave Curtis laten passeren, zodat de Nederlander in deze manche derde werd. De wedstrijd in de klasse tot 250 cc heeft zich gekenmerkt door een langdurige strijd tussen de Nederlanders Rudi Boom en Simon Schram. Pas in de derde manche, die gewonnen werd door de Belg Verhae- gen, viel de beslissing. Boom was daarin juist 0,2 sec. sneller dan de Amsterdam mer en de tweede plaats die hij daardoor De strijd in de voorronden om de Swaythling-cup bij de heren en de Cor- billon-beker bij de dames is gestreden. En er hebben zich geen verrassingen voorgedaan. Alle favoriete landen hebben zich voor de halve finales geplaatst. Bij de heren zijn het Hongarije, China, Ja pan en Vietnam, terwijl bij de dames geen enkel Europees land een kans kreeg en de halve finales een onderlinge strijd zullen worden tussen de Aziatische landen Chi na, Zuid-Korea en Japan. tafèlteriW# Het wil overigens zeker niet zeggen dat er van een klasse-verschil sprake was. In de wedstrijd ChinaEngeland voor groep A hebben de Engelse meisjes Ann Hay- don en Diane Rowe slechts op het nipper tje verloren. Ann Haydon won tweemaal en Diane Rowe verloor tweemaal zodat het dubbelspel de beslissing moest brengen. Tweemaal kwamen zij tot 20 en 21 gelijk, maar de felle smashes van de Chinese meisjes gaven de doorslag. Ook Japan in groep C heeft tegen Hon garije hard moeten vechten en hier was eveneens een 3-2 zege het eindresultaat. Bij de heren in groep C zegevierde Ja pan reeds eerder op de dag met 5-0 over hun grootste rivaal Joegoslavië. De zege werd echter niet zo gemakkelijk verkre gen als de cijfers doen vermoeden. De be kerhouders, die Seyo Narita, hun als num mer drie geplaatste speler, na diens ne derlaag van eerste paasdag uit het team hadden gelaten, hebben voor elk punt hard moeten vechten. Behalve de moei lijke partij van de oud-wereldkampioen Ogimura tegen Josep Vogrinc (19-21 in de eerste game) heeft Murakami twee zwa re partijen van drie games moeten leve ren tegen Markavic en Harangozo. Het was de grote strijd in groep C. Hongarije sloot met een 5-3 zege op Roe menië succesvol de voorronde af. De Hon garen wonnen alle zeven ontmoetingen, waarbij zij slechts 6 partijen verloren. De felle Berczik, de ster van het Hongaarse team, verloor in deze laatste match in groep A van de Roemeen Neguleseu. De Roemeen, Europees kampioen en winnaar van het Belgische open kampioenschap, was in het duel van bijna louter defensief spel juist iets sterker met zijn smashes. De Nederlandse dames hebben zeker niet slecht gespeeld. Op Zwitserland werd een goede overwinning geboekt. Dat de En gelse dames Haydon en Rowe te sterk voor hen waren was reeds bij voorbaat zeker. Marianne Krom Perton verloor van Ann Haydon met 21-10 en 21-11, terwijl Ursula Artz met 21-14 en 21-15 van Diane Rowe verloor. De Nederlandse heren Bert Onnes en Frans Schools waren wel bijzonder op dreef. In de wedstrijd tegen Luxemburg won Onnes tweemaal, daarentegen faalde Gimbel tegen Jaminet. Ook Piet Weel kon zijn oude vorm niet geheel bereiken, het geen te begrijpen is in een dergelijk slo pend toernooi. In de eerste manche van de 500 cc- klasse viel een van de voorste rijders (in het midden de gevallen motor, rechts de gevluchte rijder) waardoor hij zichzelf en zijn volgers in grote moeilijkheden bracht. in deze derde manche behaalde, maakte dat hij eerste werd in het eindklassement vóór Schram. De 34-jarige Eindhovense crack Frans Baudoin ging in de eerste manche enkele meters voor Schram zegevierend over de streep. De zeer tactisch lijdende Rudi Boom heeft daarna in de tweede manche de Belg Verhaegen als het ware op de finishlijn verslagen. Baudoins machine raakte onklaar waardoor de man uit Eind hoven veel tijd verspeelde. Verhaegen won tenslotte de derde man che. Boom en Schram verzetten zich hef tig, maar slaagden er niet in de Belg ach ter zich te houden. Zoals gezegd moest het duel tussen de twee Nederlanders om de bezetting van de tweede plaats in de man che de beslissing brengen voor de eind zege,, Rudi Boom was jui»st 0,2 sec. sneller en dat pracht hem de''eindoverwinning. EindkI'asSëment tot 250 cc: 1. Boom 86 pnt.; 2. Schram 85 pnt.; 3. Verhaegen 80 pnt.; 4. Baudoin 76 pnt.; 5. Van der Mei 76 pnt. (totale tijd beslissend voor klas sering); 6. Var der Hoek 74 pnt.; 7. Vier dag 68 pnt.; 8. De Haas 65 pnt.; 9. Colijn. 62 pnt.; 10. Cortie 58 pnt. Eindklassement tot 500 cc: 1. Archer 90 pnt.; 2. Curtis 82 pnt.; 3. Sigvardsson 80 pnt.; 4. Swiggers 75 pnt.; 5. Rietman 74 pnt.; 6. Hansen 72 pnt.: 7. De Soete 72 pnt.; 8. Griekspoor 71 pnt.; 9. Dreisilker 68 pnt.; 10. Larsson 63 pnt. Tijdens motorraces in Crystal Palace zijn twee Britse renners verongelukt. Het ongeluk gebeurde toen twee coureurs in een bocht met elkaar in botsing kwamen en vielen. Vier renners konden de geval len motoren niet meer ontwijken. Twee coureurs, Boarer en Luscombc, overleden aan de opgelopen verwondingen, twee an dere deelnemers aan de wedstrijd moesten in een ziekenhuis worden opgenomen. Wielrennen Ploegleider A. Koopmans heeft, in over leg met de sportcommissie van de KNWU, drie van de zes Nederlandse amateurs en onafhankelijken aangewezen, die aan de 12-etappen-wegwedstrijd Berlijn—War schauPraag zullen deelnemen. Het zijn de amateur Swaneveld (Dordrecht) en de onafhankelijken Geldermans (Beverwijk) en Teunisse (Utrecht). De overige twee amateurs, die in deze wedstrijd (2 tot en met 16 mei) starten, zullen worden aangewezen na de 14de ronde van Noordholland, die 12 april wordt gehouden. In Bloemendaal werd op de middag van tweede paasdag onder zeer goede weersomstandigheden maar op een iets glad veld de belangrijke compe titiewedstrijd BMHCBe Fair ge speeld. Het resultaat was een iets ge flatteerde Bloemendaalse overwin ning van drieéén. Hierdoor behoudt Piet Damen uit het Brabantse plaatsje Lieshout, die vorig jaar zo'n uitstekend debuut maakte in de Tour de France, heeft zich zaterdagmiddag in het Amsterdamse Bos de sterkste beroepsrijder getoond in de eerste van vier te houden wegwedstrij den om de „Grote Locomotief-prijs. Sa men met Piet de Jongh, Jan Westdorp en Michel Stolker, die hij in de laatste om loop rond de roeibaan met een scherpe de marrage verraste, was Damen in de slot fase van deze boeiende strijd, toen velen langs het parkoers zich reeds verzoend hadden met een in het verschiet liggende massasprint, uit het peloton ontsnapt. Ook de Zeeuw Piet Rentmeester en Coen Nies ten uit Beverwijk, die op de vijfde en zes de plaats beslag legden, waren daar nog in geslaagd. Alhoewel het voluit sprinten de peloton deze twee debuterende semi- profs nog heel dicht op de hielen kwam. Zij hadden aan de finishlijn nog slechts een tiental meters speling. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat deze wedstrijd, waarvoor 94 renners waaronder 2 Belgen en 4 Duitsers aan de start verschenen, zo'n boeiend en aan trekkelijk verloop zou krijgen. De eerste veertig kilometers draaide het peloton in gesloten gelid over het parkoers. Alleen de premiesprints brachten enige opleving. Pas in de negende ronde (42 km.), toen Van Breenen, De Haan, Hijzelendoorn, Post en Steenvoorden een kopgroepje vormden, dat een paar honderd meter voorsprong veroverde, werd de strijd fel ler. Ook de Zeeuwen Rentmeester en Van Sluis gingen toen in het offensief en wis ten aansluiting bij de kopgroep te verkrij gen. Een beslissende voorsprong wisten de zeven koplopers evenwel niet te ver overen. Ook al deden zij daartoe nog zo hun best. Even voordat de helft was afgelegd wer den zij weer door het peloton ingelopen. Van pauzeren was echter geen sprake, want Van Wetten en de Belg Hoevenaars, Advertentio Zijn Winst: is PIET DAMEN De grootste sortering LOCOMOTIEF-RIJWIELEN bij Gen. Cron.iéstraat 1 op de hoek - Tel. 55429 de enige van de zeven buitenlanders die zich actief met de strijd in de voorste ge lederen bemoeide, legden de basis voor een nieuwe kopgroep, die gecompleteerd werd door Wim en Piet van Est, Gram- ser, Wuyts en Kersten. Dat de gebroeders Van Est zich in deze ontsnapping bevon den, strookte niet met de krijgsplannen van Gerrit Schulte. Krachtig gesteund door Captein en Niesten ging de onver slijtbaar geachte „veteraan" tot de tegen aanval over en het resultaat van zijn ac tie was, dat er met uitzondering van Wuyts zich een algehele hergroepering voordeed. Wuyts profiteerde van de be trekkelijk korte rust om een flinke voor sprong op te bouwen. Van der Brand, weer Van Breenen, Pauw, Van der Horst, Van der Ven, Van de Zande en Zieleman gin gen tenslotte ook over tot de aanval en wisten de eenzame vluchteling te achter halen. Er ontstond zodoende weer een kop groep van acht man, die geruime tijd 'n rond de 40 seconden schommelende voor sprong in handen wist te houden. Met nog vier omlopen (20 km.) rond de Bosbaan voor de boeg, toen het er alle schijn van had dat deze kopgroep zijn aanval met succes zou bekronen, werd door Schulte het sein voor de tegenaanval gegeven. En dat werd de tot zeven man geslonken kop groep Van der Horst was teruggeval len in het peloton noodlottig. Met nog elf kilometer te fietsen kwam alles weer bijeen. Het was slechts van korte duur. Nauwelijks was de hereniging een feit of Stolker sprong weg. Damen doorzag de ze manoeuvre bijtijds en ging met De Jongh en Westdorp aan zijn wiel mee in de aanval. Deze vier demarranten, die zich bij de verschillende schermutselingen niet vermoeid hadden, wierpen al hun op gespaarde krachten in de strijd en wisten buiten bereik van het peloton te blijven. Van hen bleek Piet Damen uiteindelijk over de meeste reserves te beschikken, want toen de kleine Brabander halverwe ge de laatste ronde een nieuwe demarra ge lanceerde, waren zijn driemakkers niet meer bij machte om hem nog een halt toe te roepen. Hartstochtelijk toegejuicht door het publiek ging favoriet Piet Damen als een sterk winnaar door de finish. Rentmeester en Niesten, die eerder in de strijd al de aandacht op zich gevestigd hadden en in deze koers een geslaagd de buut als beroepsrijder maakten, waren in de spannende slotfase ook nog met succes uit het peloton ontsnapt. Ofschoon zij de kopgroep niet meer konden bereiken en aan de finish nog bijna door het fel sprin tende peloton werden ingelopen, wisten Piet en Coen met inspanning van al hun krachten nog een alleszins eervolle klas sering te behalen. De uitslag luidde: 1. P. Damen, Lies hout, de 150 kilometer in 3 uur 47 min. en 56 sec.; 2. op 8 sec. P. de Jongh, Made; 3. J. Westdorp, 's Heerenhoek: 4. M. Stol ker, Breda; 5. op 36 sec. P. Rentmeester, Ierseke; 6. C. Niesten, Beverwijk: 7. op 38 sec. J. Captein, Amsterdam; 8. P. Post, Amsterdam; 9. P. de Paepe, Antwerpen; 10. J. Zieleman, Amsterdam; 11. G. Schul te, Den Bosch; 12. A. v. d. Steen, Etten; 13. J. v. d. Putten, Den Haag; 14. W. van Est, St. Willebrord; 15 ex aequo: de rest van het peloton. De 43ste Ronde van Vlaanderen de eerste grote Bclgiscshe „klassieker" in net nieuwe seizoen is geëindigd met een ware Belgische triomf: Rik van Looy win naar vóór Frans Schoubben, Gilbert Desmet en de jeugdige Arthur Decabooter. De Nederlander Jaap Kersten werd vijfde en dus de eerste buitenlander, een knappe prestatie in het sterk bezette veld van 144 coureurs. De 242 km lange rit van Gent naar Wet- teren door het Vlaamse heuvellandschap is een voortdurend boeiende strijd gewor- doen. Een strijd met talrijke uitlooppo gingen, felle jachten en een uiterst ener verende slotfase. Met moyenne was bijna 39 km'uur. Het echte duel begon pas na de ravitail lering in Deerlijk (na 118 km), in de Vlaam se Ardennen, waar Dis Keeteleer alleen op avontuur ging. De Belg kwam niet ver. Wel kon hij bij Kwaremont, op de kruis berg en de Mont de la Station, de „berg- premies" winnen, maar het waakzame pe loton gunde hem voortdurend niet meer dan een voorsprong van enkele honderden meters. Na 155 km tenslotte zetten Rik van Looy en Nino Defillippis een felle achter volging in, waartegen Keeteleer geen ver weer had. Het trio kreeg nog een voor sprong van ruim een halve minuut, maar in Zottegem (na 172 km) volgde toch weer een hergroepering. De rust bleef niet lang. Want onmiddel lijk na Zottegem sprong Sorgeloos weg uit het peloton en forceerde tijdens de bestij ging van de „Vlakenberg" een voorsprong van een minuut. Maar de Belg had teveel van zijn krachten gevergd. Achter hem vormde zich een groepje van acht renners (Van Looy, Michel van Aerde, Decabooter, Vannitsen, Debruyne, Noel Foré, Hoeve- naars en Vlayen), dat hem reeds tijdens de afdaling inhaalde. De negen renners bereikten de beruchte „Muur van Geraadsbergen" (de Rue de Cloïtre) ruim een minuut vóór net pelo ton, dat het tempo zeer sterk had ver hoogd. Van Aerde kreeg een lekke band en verloor het contact met de kopgroep, waar uit ook Vlayen en Foré terugvielen. Rik van Looy bereikte als eerste de „top" en vooral door zijn krachtsinspanning behiel den de vluchtelingen nu zes renners een voorsprong op een fel jagend groepje van 14 coureurs, onder wie Oelibrandt, El liott, Schoubben, Defilipis en de Neder landers Kersten en De Jongh. De verschil len werden echter steeds kleiner en daarom ontvluchtten Van Looy en Debruyne na 209 km (bij Voorde) opnieuw. Vannitsen miste in deze fase de steun van ploegge noten en werd met Hoevenaers, Sorgeloos en Decobooter ingehaald door de groep- Kersten. De samenwerking tussen de twee grote concurrenten Van Looy en Debruyne was voorttreffelijk, voortdurend losten zij el kaar tijdig af en de achtervolgers leken geen kansen meer te hebben. Maar inmid dels was niet alleen een felle strijd tussen de renners begonnen ook tussen de volgers, die zich naar de finish haastten. De volg- wagens vormde enorme files en daardoor kregen de achtervolgers de gelegenheid om zich te laten „optrekken" naar de vluchte lingen. Tien kilometer voor Wetteren wer den Van Looy en Debruyne tenslotte in gehaald. De beslissing moest nu vallen op het kleine circuit bij Wetteren, dat eenmaal moest worden afgelegd. Frans Aerenhouts werd onmiddellijk door een valpartij uit geschakeld, juist op het moment waarop Gilbert Desmet in een wanhopige poging uit de groep wegsprong. Rik van Looy rea geerde onmiddellijk, evenals Frans Schoub ben. De overigen hadden daarvoor geen krachten meer. Het trio liep precies tien seconden uit het was voldoende. Rik van Looy won uiteraard de sprint. De uitslag was: 1. Rik van Looy (België) 242 km in 6.14.00; 2. Frans Schoubben (België) op 2 lengten; 3. Gilbert Desmet (België) op 10 meter; 4. Arthur Decabooter (België) op 10 seconden; 5. Jacques Kersten (Ned.) z.t.; 6. Edgar Sorgeloos (België) z.t.; 7. Jean Claude Annaert (Fr.) z.t.; 8. Nor- bert van Tieghem (België) z.t. 9. Seamus Elliott (Ierl.) z.t.; 10. Henri Denijs (België) BMHC zijn plaats in de eerste klasse en is Kampong zonder te spelen gedegradeerd. De thuisclub heeft de overwinning voor al te danken aan felheid en enthousiasme. Technisch waren de gasten zeker niet de minderen en geruime tijd werd het spel op de helft van Bloemendaal gespeeld. Pas ongeveer vijf minuten voor de rust gaf Rudolf Bunge BMHC de leiding toen hij na een goed opgebouwde aanval de bal in zijn bezit kreeg en inschoot. Na nauwelijks drie minuten in de tweede helft kwam rechtsbuiten John Berkman helemaal naar het midden, kreeg de bal op zijn stick, passeerde een aantal verdedigers en schoot toen hard langs de doelman. Uit een scrimmage ontstond 'n kwartier later het enige tegenpunt van Be Fair. Kort daarop moest een der Geel Zwarten, Tho- len, wegens een blessure het veld ruimen. Een junior nam zijn plaats op waardige wijze in. Met de uitslag van twee-een voor BMHC had men tevreden kunnen zijn. Het werd echter drie-een toen Dijkstra een strafbully benutte. Achterspeler Jos Ter- linger had de bal uit een korte hoekslag met de voet gestopt en werkte bij de straf bully de bal met de bolle kant van zijn stick tot corner. Hieronder geven we de stand in de wes telijke eerste klasse heren, waar nu alle beslissingen zijn gevallen: SCHC werd kampioen en Kampong degradeert. Het is waarschijnlijk, dat de competitieleider de nu niet meer van belang zijnde voor zondag 19 april vastgestelde wedstrijden BMHCHHIJC en KampongBe Fair wegens het reeds vergevorderde seizoen zal laten vervallen. De stand: SCHC Laren Be Fair Delftse Stud. 14 10 3 1 23 29— 9 13 6 6 1 18 22—10 14 3 9 2 15 16—15 13 5 3 5 13 16—17 13 4 5 4 13 20—17 13 2 5 6 9 14—28 13 2 5 6 9 13—23 13 2 2 9 6 14—22 Promotiewedstrijden De kampioenen van de beide overgangs klassen, Amsterdam en Hilversum, hebben elkaar met het weekeinde twee maal ont moet. Zaterdag won Amsterdam van en in Hilversum met een-nul. Amsterdam thuis tegen Hilversum maandagmiddag werd een zege voor de Hilversummers (0-1). Het Belgisch hockeyteam, dat op 5 april in Amstelveen tegen de Nederlandse he- renploeg speelt, is als volgt samengesteld: Doel: E. Carbonnelle. Achter Dubois en Vanderstappen. Midden: A. Carbonnelle, Goossens en Remy. Voor: Vandenbemden, Marionex, Han sen, Musch en Fayat. Reserves: Delbecque, Delaet en Bernaert. Het Australische dames hockey-elftal, dat in de tweede helft van april naar ons land komt om deel te nemen aan het gro te landentoernooi in Amstelveen, heeft in Knokke met 4-1 van de Belgische dames- ploeg gewonnen. Bij rust leidden de Bel gische dames nog met 1-0. Hierdoor zal nu nog een beslissingswed strijd nodig zijn. Kampioenselftallen Door een overwinning van twee-nul op AMVJ II heeft BMHC VII maandag in Bloemendaal het kampioenschap van de vierde klasse D behaald. Dit heeft tot ge volg dat BMHC VII naar de derde klasse kan promoveren door het spelen van pro motiewedstrijden. BDHC verliest van RBC Kampioene BDHC heeft maandag met twee-een verloren van RBC op een mod derig, hobbelig en glad veld in Rotterdam. RBC en Groen Geel delen nu de laatste plaats, maar RBC heeft een wedstrijd min der gespeeld. Verliest RBC de laatste wed strijd dan is een beslissingswedstrijd tegen Groen Geel nodig; anders degradeert laatstgenoemde ploeg. De thuisclub, die verdiend won. speelde met een tot op de halfplaats teruggetrok ken voorhoedespeelster. Er werd dus stug verdedigd. RBC passeerde eerst twee maal doelverdedigster mej. M. van der Stad (mej. Jurrissen speelde weer middenvoor), voordat mej. R. Vermaat die toen rechts half was gaan spelen de bal in haar be zit kreeg en langs de doelverdedigster van RBC schoot. In de eerste klasse eindigde de wedstrijd tussen Kieviten en Be Fair met een over winning van twee-een voor de thuisclub. Bij de dames eerste klassers is de stand nu: BDHC 14 9 2 3 20 31—14 Kieviten 14 7 4 3 18 26—15 Be Fair14 6 5 3 17 26—11 Gooise H.C. ..14 4 4 6 12 22—30 Alliance 13 5 2 6 12 16—28 TOGO 12 5 1 6 11 17—20 RBC 13 2 5 6 9 17—28 Groen Geel 14 2 5 7 9 16—25 Voor de vierde keer heeft de Bloemen daalse mixed hockeyclub „Houdt Braef Standt" een internationaal Paashockey- toernooi in Bloemendaal gehouden. Er zijn aantrekkelijke wedstrijden gespeeld en het toernooi heeft een vlot, prettig en sportief verloop gehad. Half twaalf opende zaterdagmorgen de voorzitter van HBS, de heer J. E. J. Ho- genhuis, op de sportvelden van „Bleek en Berg" het toernooi. Alle gastelftallen had den zich in een halve cirkel rond de vlag- gemasten opgesteld. Na het in het Engels, Frans en Nederlands gehouden welkomst woord gingen de vlaggen van Engeland, België en Nederland in top. Vervolgens werden de clubvlaggen gehesen, acht in totaal. Alleen de Berkshire Boars uit Rea ding hadden hun verenigingsvlag verge ten. In plaats daarvan hesen zij een in derhaast buit gemaakt laken, waarop zij hadden geschreven „B.B. left their flag home". Daarna werd zaterdagmiddag met de wedstrijden begonnen, die op eerste en tweede paasdag werden voortgezet. Het belangrijkste evenement gold diezelfde middag ongetwijfeld de wedstrijd tussen een toernooi-elftal en de Boekaniers. Laatstgenoemd team stond bij de rust met een-nul voor. Internationaal Carel Dekker maakte die goal uit een voorzet van zijn clubgenoot van Delftse Studenten, links binnen De Lange, D. Good, speler van Berkshire Boars, die in het toernooi-elftal middenvoor speelde, bracht de beide ploe gen op gelijke voet. Na de eerste wedstrijden was het zater dag nog moeilijk uit te maken welke de prominente elftallen waren. Zondag kwam er meer tekening in de strijd. Bij de da mes werd hierop een uitzondering ge maakt, want Winchmore Hill, Chester la dies en HBS eindigden gelijk met elk zes Zwolle in actie voor het doel van de Berkshire Boars tijdens het internatio nale Paastoernooi van HBS in Bloemendaal. punten. HBS had een beter doelgemiddel- de, maar stelde de prijs voor nummer twee bes( hikbaar, Chester Ladies. Bershire Boars toonde zich een sterk elftal, maar moest toch aan MOP de eer ste plaats laten. MOP behaalde acht, BB zeven punten. Derde werd Zwolle met vijf punten. De buitenlandse gasten namen de extra prijzen mee naar huis. De door Prins Bernbard beschikbaar gestelde bronzen medaille ging naar Berkshire Boars; de zilveren medaille van het gemeentebe stuur van Bloemendaal naar de dames van Chester. Deze medailles en uit antie ke voorwerpen bestaande prijzen werden maandagmiddag door voorzitter Hogen- huis uitgereikt aan de aanvoerders van de winnende elftallen. De prijsuitreiking geschiedde tijdens een in restaurant Velserend gehouden thé- dansant. Daar waren ook de Haarlemse bloemenmeisjes present. K.N.V.B. DISTRICT WEST I Tweede klase A: WestFrisiaZeeburgia 4—2 KennemersVVB 12 Tweede klasse B: Aalsmeer—OVVO 1—1 (o.p.v. Aalsmeer) Hercules—Schoten 21 Tweede klasse B: ZVVAlkmaarse Boys 3—2 DISTRICT WEST II Derde klasse A: TYBB—Ripperda Alphen—VVSB Virde klasse A: T eylingenForeholte 3—3 3—2 2-3 K.N.V.B.-reserves Derde klasse F: Zandv.m. 2Schoten 2 1—1 K.N.V.B.- zaterdngnvlddagcompetitie Derde klasse A: SIZO—Jong Holland 3—4 De Geuzen—KMVZ 3—1 Vierde klasse A: VVGAAGT 1—3 SVJ—Lisser Boys 12 Kinheim—Zandvoortm. 21 Reserve derde klasse A: VI. e. Vaard.2IJmuid.2 2-0 SIZO 2—Kennemerl. 2 7—2 H.V.B. KI. 1 A: Ripperda 2Renova 23 Halfweg—VI. Vogels 1-2 IEV—BSM 4-1 KI. 2 B: NAS 2-RCH 5 4—0 KI. 2 D: DEM 4—ADO 3 2—5 KI. 3 A: VSV 6—Velsen 3 3—2 Stormvog.6-Terr.vog. 3 24 KI. 3 B: VVH2-DSS2 KI. 3 C: Kinheim 3—DSB KI. 3D: IEV 2Stormvogels 7 Kinheim 4Kcnnem. 5 2—5 1-1 2—1 3—5 KI. 3 F: Vog.zang 2Ripperda 5 2—2 KI. 3 G: Kinheim 5—Bl'daal 5 7-2 KI. 4 D: ADO 4-Wijk a Zee 3 4—2 KI. 4 F: DEM 7—ADO 5 2—4 KI. 4 H: IEV 4—EDO 9 2—5 KI. 4 K: SVIJ 4—Geel Wit 4 2—3 Jeugd: Velsen a-HBC a 1—1 Zaterdagmiddagcompetitie KI. 1: TYBB—Energie 6-4 Tw. JeugdJ. Hercules 14 VEW—SMS 3—1 IJmuid. 3—Kenn.land 3 3—1 KI. 2: VEW 2—Kennem.land 4 1-3 Telefonia 2-VVSV 1—5 KI. 3: VVRAZandv.meeuw.2 08 KI. 4 A: Energie 2Kenn.land 6 2—1 SMS 3-SIZO 3 0—2 KI. 4 C: J. Hercules3—Kinheim 5 0—8 Wegens terreinafkeuring ging geen enkele wedstrijd door. Westen Eerste klasse: Heren BMHC—Be Fair 3-1 Kampong degradeert Vierde klasse D: BMHC 7—AMVJ 2 2—0 BMHC 7 kampioen Prom. overg./eerste klasse: HilversumAmsterdam 01 AmsterdamHilversum 0—1 Onderbond: Heren Strawberr.5—Alliance 6 3—5 Eerste klasse: Dames Kieviten—Be Fair 2—1 RBC—BDHC 2—1 Promotieklasse A: Leonidas—BDHC 2 32 Strawberries degradeert De Alkmaarse Waterratten, die zaterdag avond met drie zeventallen, voor de water- polocompetitie district Noordholland in het Sportfondsenbad in Haarlem de strijd aanbonden, hebben het niet tot een over winning kunnen brengen. HVGB kwam voor de eerste klasse he ren in duel met DAW. Na twee minuten spelen werd de HVGB-er Dekker voor een overtreding het water uit gestuurd. Met de spelersmeerderheid kreeg DAW geen kans om de leiding te nemen en na vijf minuten bracht Meijer de stand op één-nul voor HVGB. Na de hervatting bracht Meulenberg een HVGB-aanval tot een goed einde (twee-nul). Riet schoot een straf- worp in en Van Bekkum bracht de balans in evenwicht. In de strijd om de overwin ning zegevierde HVGB daar Meulenberg er kort voor het einde drie-twee van maakte. Een harde strijd was de ontmoeting DWRHPC. Piet de Bruyn bezorgde DWR de leiding maar Dreyer en Termeer brach ten de stand op twee-één voor HPC. Na de hervatting kreeg de voorhoede van DWR een vrije worp te nemen waarna een HPC'er de bal het eigen doel in tikte. Dat ontging de scheidsrechter echter; het doelpunt werd niet aan DWR toegekend en HPC kreeg een vrije worp te nemen. HPC zat er fel op om de voorsprong te behouden. Met nog vijf seconden te spelen werd het zwoegen van DWR beloond. Sint bracht de stand op twee-twee en daarbij bleef het. De stand luidt: Nereus 6 12 HPC 7 4 DWR 6 8 DAW 6 2 HVGB 7 6

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3