Groot IJmond-handbaltoernooi VVB was opnieuw net iets te sterk voor Kennemers A. J. BRASSER Springconcours Marienbosch onder ideale weersomstandigheden Koopje van de week enkalon kousen Voetbal in Kennemerland STOFZUIGERS Individuele en équipe wedstrijden groot succes Wasmachines - Centrifuges DINSDAG 31 MAART 1959 5 IEV Kennemers Algemene vergadering van Stormvogels CSV Hercules Jong LOENDERSLOOT Eechtrop gaat terreinen complex uitbreiden Duitse gasten van IJmond Athene-dames en Herrenhausen winnaars LOENDERSLOOT per paar voor slechts "f Traditionele bloemen veiling Alliance won beker van Kennemerlandtoernooi Jan Maenhout-toernooi Meevaller van kwartmiljoen Van de afwerking van het toch al niet te grote paasprogramma is door afkeuring van vele terreinen niet veel terecht geko men. Zo ging bijvoorbeeld voor de derde klasse A en voor de beide vierde klassen geen enkele wedstrijd door. Alleen van de zes voor de tweede klas A en de tweede klasse B vastgestelde wedstryden kon het grootste gedeelte doorgang vinden. Tot deze laatste groep behoorde ook de semi-plaatselijke ontmoeting tussen De Kennemers en VVB en evenals op 30 no vember, toen VVB met tweenul won, gingen ook ditmaal weer de punten naar de Breesapers, die ditmaal met ééntwee hun meerderheid demonstreerden. Door dit resultaat is De Kennemers weer even meer in de knel gekomen, hetgeen uit onder staande cijfers blijkt: Watergraafsmeer 1712; De Kennemers 1810 en Holland 166. De roodzwarten resten nu nog de thuiswedstrijden tegen Holland (166) en HBC (1613) en de uitwedstrijden tegen Hollandia 1921) en Zeeburgia (1616). De medegegadigde voor de onderste plaats, Holland, ontvangt nog op eigen terrein Baarn (19—29), West-Frisia (1—24), VVB (19—20) en HBC (16—13) en speelt uit tegen De Kennemers (1810) en JSV (1615). Aan de hand van deze programma's menen we te mogen concluderen, dat De Kennemers de toekomst niet al te donker behoeft in te zien. In 2B verspeelde Aalsmeer door tegen O VVO gelijk te spelen (éénéén) een kost baar puntje en vergrootte Hercules door een tweeéén zege op Schoten haar voor sprong op TOG tot vijf winstpunten. In 3B wist ZVV de belangrijke wedstrijd tegen de Algmaarse Boys tot een goed einde te brengen (drietwee). De stand in de kopgroep is nu: Vitesse 1928, Alk- maarse Boys 1825 en ZVV 1623. Zon der te spelen kwam Vitesse toch wat ste viger op de bovenste plaats te staan. Op „Rooswijk" heeft IEV, dat na lange tijd weer in oude opstelling verscheen, een duidelijke overwinning behaald op BSM. Het werd desondanks een felle strijd van beide ploegen, van wie na enig verken nen de IEV'ers het beste spel te zien gaven. IEV had na tien minuten succes, toen de BSM-doelman de bal uit een hoekschop in eigen doel sloeg (1-0). De bezoekers wa ren door deze tegenslag even gedeprimeerd waardoor de thuisclub het wat gemakke lijker kreeg. De scheidsrechter hield de touwtjes strak. Na 26 minuten was het Korver, die uit een goede pass een fraai schot loste (2-0). De bezoekers gingen het de IEV-verdediging lastig maken maar za gen geen kans Jansen te passeren. Zelfs niet toen BSM een strafschop kreeg toe gewezen; Jansen stopte de bal op voor beeldige wijze. Na de hervatting ving de IEV-achterhoede de felle aanvalsstoten van BSM goed op. De thuisclub ging na de rust beter spelen. Het duurde geruime tijd voordat de IEV-voorhoede een gat vond. Het was Buur, die na 26 minuten uit een mooie voorzet een fraaie kopbal afvuurde (3-0). De thuisclub speelde nu veel rustiger. Nóg binnen het half uur scoorde J. de Reus opnieuw (4-0). B.S.M. speelde nu een verloren wedstrijd, doch een minuut' voor het einde beging Hartveld een over treding en de strafschop werd benut (4-1). Door een 3-2 nederlaag van lijstaanvoerder Ripperda 2 (onder protest) tegen Renova zijn de kansen van IEV thans weer ge stegen. Hoewel Kennemers in de eerste helft van de wedstrijd tegen VVB talrijke kan sen kreeg om te scoren, heeft de ploeg niettemin met één-twee verloren. Na de aftrap waren de bezoekers iets sterker, maar niet zodra had Kennemers het initiatief overgenomen, of de voorhoe de ondernam een gevaarlijke aanval, die werd besloten met een keihard schot van linksbinnen Huisman tegen de lat. Kenne mers bleef in de aanval. Vlak voor het VVB-doel kreeg Jan Mosk een vrije trap te nemen, doch zijn kogel ketste via de paal het veld weer in. De bezoekers kwamen hierna onder de druk van Kennemers uit en zij konden het spel verplaatsen, met vier corners als resultaat. Deze leverden evenwel niets op. Kort voor de rust nam Kennemers een hoekschop op het VVB- doel, doch met alle inspanning kon doel man Van der Boogaard een doelpunt voor komen. Onmiddellijk in de tweede helft ging Kennemers weer in de aanval, doch het harde schot van Jan Mosk kon de VVB- doelman niet verschalken. Na zeven mi nuten kwam een pass van Mosk ver op de rechterhelft en de toesnellende Kops trof doel: één-nul. VVB was niet ontmoedigd en bouwde direct een aanval op. Het was jammer, dat spil Brethouwer de bal on nodig met de hand wegsloeg. Verswijve- ren zette de strafschop keurig in een doel punt om: één-één. Kennemers was nu enigszins de kluts kwijt. De bezoekers kregen een vrije trap te nemen, doch doelman Meijer stompte de bal corner. Het spel werd harder, doch niet onsportief. De midvoor van Kenne mers moest echter geblesseerd het veld verlaten. Na ongeveer een half uur zag Steinvoort kans door de Kennemers-ach- Vanavond zal de Algemene Vergadering van Stormvogels de op 28 november 1958 ontstane bestuurscrisis trachten op te los sen. Een uit 19 personen bestaande „com missie van goede diensten" heeft teneinde uit de impasse te geraken voorbereidend werk verricht, o.a. door besprekingen met het afgetreden bestuur te houden. Hierbij is, naar wij vernemen, komen vast te staan, dat de afgetreden bestuursleden W. Chr. Suwerink, Chr. Wymer, J. Weimar, W. Verhoef en A. Westerwal bereid zijn een herbenoeming te aanvaarden, mits zij allen nerkozen worden. Verder zou men ook als eis gesteld hebben, dat in de statu ten en het huishoudelijk reglement wijzi gingen moeten worden aangebracht, die het o.m. mogelijk zullen maken, dat er een sectie betaald voetbal en een sectie ama teurvoetbal kan komen en dat de alge mene vergadering vervangen kan worden door een ledenraad. Over deze en nog en kele andere punten wordt reeds van de hedenavond te houden ledenvergadering een principiële uitspraak gevraagd. terhoede heen te komen en hard in te schieten: een-twee. De verwoede pogingen van Kennemers om nog gelijk te maken hadden geen succes. VVB won verdiend. De opstelling van de oud-Vitessespelers v. d. Valk en Borst heeft ook in de vriend schappelijke wedstrijd van CSV tegen Meervogels geen gewicht in de schaal kun nen leggen. De Castricummers verloren deze strijd zonder veel spanning met drie- vier. De Akersloters maakten van diverse kansen gebruik om de thuisclub op de knieën te brengen. Met de rust hadden zij reeds een drie-nul voorsprong. Na de hervatting kwam aanvankelijk de Cas- tricumse vuurlinie op het doel van de gas ten te liggen, doch CSV kon direct nog geen succes boeken. Even later profiteerden invaller Neeter en v. d. Wal van enkele misverstanden in de Akerslootse defensie (twee-drie). Op nieuw liepen de bezoekers uit door een fraai doelpunt van de midvoor, doch Web ster wist uit een verre pass van linksbui ten Stolk de achterstand nog tot drie-vier te verkleinen. De niet genoemde wedstrijden werden afgelast. Tweede Jeugd verloor van het bezoe kende Jong Hercules met een-vier. Na twintig minuten gaf v. d. Bos de bal aan Snippe. Deze omspeelde de backs en gaf Jong Hercules de leiding. Na een half uur scoorde De Bree uit een pass van Nijboer: nul-twee. Kort voor rust passeerde de mid voor van de thuisclub bij een onverwach te aanval onhoudbaar doelman De Geus: één-twee. In de tweede helft trachtte Tweede Jeugd zelfs gelijk te maken en Jong Hercules moest alle zeilen bijzetten om de voor sprong te behouden. Na vijfentwintig mi nuten kon Snippe echter de stand op één drie brengen. Jong Hercules was onbetwist de sterkste en met nog enkele minuten te spelen maakte Veerbeek er uit een voorzet van v. d. Linde nog één-vier vai.. Advertentie Holland Electro - Ruton - AEG - Excelsior Eigen crediet-service (Inruil) LANGE NIEUWSTRAAT 433-435 CENTRUM GALERIJ - IJMUIDEN Er werd in de IJmond maar weinig hockey gespeeld gedurende het paas weekeinde. In Driehuis werd op het Straw- berriesterrein gespeeld om de Kennemer- landbeker. Leden van Eechtrop maken een toer naar Duisburg. Bij Scheybeeck werd de competitiewed strijd tussen Adelborsten en Scheybeeck afgelast. Scheybeeck jongens a werd af delingskampioen door een zege van ne gen-een op Rood Wit. Eechtrop heeft voor na de Pasen al weer vérstrekkende plan nen gemaakt. De vier speelvelden zullen grondig onder handen worden genomen, zodat het nieuwe seizoen weer over drie speel- en een oefenveld kan worden be schikt. Getracht zal worden een veld te verlichten, zodat des avonds kan worden geoefend. De vereniging wil vóórts een jeugdbestuur benoemen. Aan het eind van het volgende seizoen bestaat Eechtrop twintig jaar en het bestuur wil dit feit niet ongemerkt voorbij laten gaan. Voor de competitie in de Onderbond Noordholland speelde het herenelftal Strawberries V tegen Alliance VI. De gas ten zegevierden met vijf-drie. Alliance verwierf zich een voorsprong van drie-nul voordat Strawberries tegenpunten kon maken. Deze werden gescoord door Par son en Beijshuizen (2). Advertentie KIES voor hel stofferen van uw meubelen 'n vakman met jarenlange ervaring. Een goede voorlichting is voor u van groot belang. Koningsplein 8 IJmuiden Tel. 4540 Onder auspiciën van de Noordholland se Ruitersportvereniging werd eerste paasdag op Mariënbosch een springcon cours in de klassen A en B, en tevens een springconcours voor equipes gehouden. Zeer veel belangstellenden begaven zich hiertoe naar het bijzonder mooi oefenterrein van de Noordhollandse, Ma riënbosch, waar onder de ideale weers omstandigheden tegen het middaguur in de „klasse A, met hindernissen tot 1 meter" werd gestart. Al spoedig bleek dat dit 1 meter parcours niet zeer zwaar genoemd kan worden, aan gezien een zeer groot aantal deelnemers foutloos rondkwam en waarbij dus de tijd beslissend werd voor de uitslag. Hier zege vierde mejuffrouw T. Schippers met Cas sandra (Duinmanege), die samen met So phie van Ittersum op Jan de Wit (Elswoud) veruit het snelste parcours reed. Veel min der snel waren direct al no. 3 de heer Jan Albrechts met Surprise (stal Groenendaal), no. 4 mejuffrouw Zeeegers Veekers met Ciablone (Groenendaal), no. 5 de heer P. de Bruin met Oberon (Kenn. Rijcentrum), no. 6 Rob Rutte met Athene (Groenendael), no. 7 Ellen Picard met Marbe (Kenn. Rij centrum), 8. Pim Houtkoper met Bruno en 9. Loes Keller met Fiesta (beiden Kenne- mer Rijcentrum), die allen eveneens een foutloos parcours reden. Hierop volgde nog een tiental met minder goede prestaties. In de klasse B, het zwaardere L-parcours met hindernissen tot 1.20 m; was de jeug dige Robbie de Jong op Aranka (Elswoud) de enige die geheel en al foutloos rond kwam. Overigens was dit een succes voor de Rijschool Kennemer Gaerde, voor wie Arnoud Muller op Talpa en Tanny Strad- meyer op La Susarde respectievelijk num mer 2 en 3 werden (ex aequo) en Ruut de Greef op Siboni nummer 4. De vijfde plaats was voor mejuffrouw Marjan Eichholtz op Cape d'Or. Equlpewedstryden De middag werd besloten met de equipe wedstrijden, die als zodanig wel als de meest spectaculaire kunnen worden be schouwd. Direct het eerste equipe al van Groenendael, bestaande uit mejuffrouw Jos van Loon en de heren Friso van der Wal en Robbie de Jong reed bijzonder goed 3 foutloze paz-coursen, waarbij geen van drieën een gedeelte van elkaar behoefde over te nemen. Een keurige prestatie, die werd verricht in de tijd van 3.34 minuten en beloond werd met de eerste prijs. Dit was ruim een halve minuut sneller dan de tweede-prijswinnaars, eveneens van Groe nendael, bestaande uit de heren Wijnberg, J. Albrecht en Rutte, met 4.12 minuten. De equipewedstrijd werd helemaal een Groe- nendaelse aangelegenheid toen als eerde eindigden mejuffrouw Zeegers Veckers, mejuffrouw Oet en de heer Albrecht. Vier de werd het equipe van de Rijschool Ken- nemer Gaerde, met de dames Liesbeth Groot, Nellie Kruit en Margo Reyenga. Hierbij leverde mejuffrouw Liesbeth Groot de opmerkelijke prestatie door, nadat haar teamgenoten beiden waren uitgeschakeld, de resterende 2Va parcours foutloos uit te rijden en de vierde prijs in de wacht te slepen. Een bijzonder staaltje van taai volhouden! Als vijfde werden geklasseerd de heren Hissing, K. Piller en mejuffrouw Schippers van de Duinmanege. Prijsuitreiking Na afloop vond de prijsuitreiking plaats in Boekenroode te Heemstede, waar zich deelnemers en belangstellenden hadden verzameld. De voorzitter van de Noordhol landse Ruitervereniging, de heer Horsen, dankte de organisatoren, speciaal daarbij noemende mevrouw Iburg, die steeds weer op de haar eigen prettige manier bergen werk weet te verzetten. Bij zijn beschou wing over het concours zelf wees hij op de nogal ruwe wijze van rijden door enkele der jonge mannelijke deelnemers, waarbij, aldus de heer Horn, uitstekende rijinstruc- teurs als de heren Wijier van de Kennemer Rijschool uit Santpoort, Sterk van stal Els woud en Zoetman van het Kennemer Rij centrum, wel met gefronste wenkbrauwen terzijde zullen hebben gestaan. Hierna ging de voorzitter over tot de werkelijke prijsuitreiking, waarna een ge zellig samenzijn deze zozeer geslaagde rui- terdag besloot. De handbalvereniging „IJmond", die haar traditie wordende handbaltoernooi tijdens de paasdagen ook nu weer een internationaal karakter heeft kunnen geven, heeft zaterdagavond in het Staten- huis een groep van vierentwintig Duitse gasten uit Herrenhausen (bij Hannover) begroet. Via Hoevelaken waren zij met particuliere auto's aangekomen. De be groetingsavond begon met een etentje. De heer W. Siebers, IJmond-voorzitter, ver welkomde de gasten. Hij hoopte, dat zij goede dagen in de IJmond zouden hebben en dat aan het bezoek wederkerig goede herinneringen zouden worden verbonden. Namens Kennemerstaten betreurde drs. A. Demmers het feit, dat de dames uit Hann over niet aan het grote toernooi deel kon den nemen. Het Europees denken wordt door steeds meer Europeanen aangevoeld en in Nederland streeft men oprecht naar sportverbroedering. In deze zin hoopte de heer Demmers, dat het contact zowel gas ten als Nederlandse sportvrienden het ge voel zal seven iets te hebben gekregen, maar ook iets te hebben gegeven. De heer H. D. Kübler verheugde zich narfiens Herrenhausen over de prettige ontvangst. Hij verhaalde reeds driemaal in de Oostzone te zijn geweest met zijn club en had nu grote verwachtingen van het „IJmond"-uitstapje. Een fraaie ets van Hannover werd als geschenk aangeboden. Lange tijd bleef men in een gezellige drukte feestelijk bijeen. De handbalvereniging „IJmond" heeft door een prima organisatie en een uit stekende vriendschappelijke en sportieve sfeer op paasmaandag haar grote, inter nationale handbaltoernooi op het zeer druk bezochte sportpark „Watervliet" weer tot een goed einde gebracht, ondanks het feit, dat een fikse regenbui in de middaguren de velden er niet beter op had gemaakt. Ruim vijftig teams, van welpen tot senio ren, speelden op zes velden tegelijk hun wedstrijden, die 's morgens wegens auto panne van de verenigingen Vlugheid en Kracht uit Twello en Swift uit Helmond, eerst een half uur later dan bedoeld was konden beginnen. Het oponthoud bracht het grote werkschema echter niet in de war. Er viel in de grote hoeveelheid van wed strijden in de verschillende poules bij de dames, damesjunioren en heren veel goed spel te zien, vooral waar het de hoofd- en eerste klasseclubs betrof. De lager geklas seerde districts- en afdelingsclubs probeer den zich aan het betere spelpeil op te trek ken, zodat er vaak verrassend goed werd gespeeld. Een van deze verrassingen was de 1-3-overwinning van de IJmond-heren op de hoofdklasser Hellas (Den Haag) en het gelijke spel tegen de eerste klasser Swift uit Helmond. De Duitse gasten speel den weliswaar hard, doch sportief en zij boekten twee overwinningen, zodat zij met een gelijk spel de winnaars bij de A-heren werden. Eenzelfde prestatie leverden de Athene- dames uit Den Haag, die ook vorig jaar de door haar zelf geschonken fraaie wissel beker opnieuw veroverden, na reeds op de eerste beker definitief beslag te hebben gelegd. De Heemskerkse ADO-dames, die de Duitse dames uit Hannover vervingen, bereikten de eerste plaats in poule D, dank zij een iets gunstiger resultaat dan de dames van Hellas '57 uit Leeuwarden. In de heren-B-poule was HVL (Leiden) heer en meester; won alle drie wedstrijden en kreeg de verenigingsprijs. Bij alle „klasse"-handbal was de strijd onder de aspiranten en welpen, onder wie enige IJmond-scholen, niet minder aan trekkelijk en vaak zelfs bijzonder interes sant om te zien. De uitslagen hier varieer den van het kleinste minimum-verschil tot dubbele cijfers. Prijsuitreiking in „Watervliet" Ondanks de minder goede weersgesteld heid was er veel belangstelling voor dit grote sportgebeuren, dat besloten werd met de prijsuitreiking in het eivolle paviljoen „Watervliet". Hier gingen prachtige bekers als wisselprijzen en medailles als vaste prijzen naar de winnaars, die alle door voorzitter W. Siebers werden gelukgewenst met de behaalde successen. De tweede prijswinnaars ontvingen hun medailles als herinnering. Menige persoonlijke dankbe tuiging kregen de IJmond-organisators van verscheidene verenigingsvertegenwoordi gers voor het uitstekende werk bij het ogenschijnlijk overvolle toernooi, dat een prima verloop had. Uitslagen De uitslagen van de gespeelde poules waren: Dames A: Athene (Den Haag) 5 p. Amstel (Amsterdam) 4 p. Vlugheid en Kracht (Twello)) 3 p. Swift (Helmond) 0 p. Dames B: ADO (Heemskerk) 4 p. Hellas '57 (Leeuwarden) 4 p. Athene 2 2-p. IJmond 2'punten. Heren A: Herrenhausen (Duitsland) 5 p. IJmond 3 p. Swift 2 p. Hellas (Den Haag) 2 punten. Heren B: HVL (Leiden) 6 p. Unitas (Am sterdam) 3 p. Hellas '57 3 p. IJmond 0 p. Dames-junioren: Athene 7 p. Hellas '57 6 p. Vlugheid en Kracht 5 p. Amstel 3 p. IJmond 0 punten. Heren-junioren: Unitas 6 p. Hellas 3 p. Hoogovens 3 p Hellas '57 0 p. Aspiranten-meisjes A: CSV (Castricum) 7 p.; Athene 6 p. IJmond 5 p. Hellas '57 2 p. Amstel 0 p. Meisjes B: Unitas 4 p. Athene 3 p. IJmond 3 p. AVA (Alkmaar) 2 punten. Welpen-meisjes A: CSV 8 p. De Blinkert 6 p. IJmond 4 p. AVA 2 p. Unitas 0 p. Welpen-meisjes-B: De Blinkert 6 p. Ju- lianasqhool 4 p. Noorderschool 2 p. IJmond 0 punten. Jongens A: Vondelschool 6 p. IJmond 4 p. Unitas 1 p. De Blinkert 1 p. Jongens B: Noorderschool 8 p. Juliana- school 6 p. Watervliet, De Blinkert en IJmond, alle 2 punten. Het grandioze sportevenement werd 's avonds in paviljoen „Watervliet" met een afscheidsfeestje met de Duitse gasten, die IJmond voor de pinksterdagen naar Han nover uitnodigden. Er heerste tussen IJmonders, pleegouders en gasten een zeer gezellige stemming. Advertentie Miele - AEG - Edy - Bico - Ruton e.a. Eigen crediet-service LANGE NIEUWSTRAAT 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden In een Aalsmeerse bloemenkas is tot eind september weer 's werelds klein ste bloemencorso, „Aalsmeers mini- corso", te zien. Het bestaat uit achttien miniatuur-praalwagens en vier ver sierde personenautootjes, die tussen honderden planten en bloemen in de kas rondrijden. Een inwoner van Aals- meer heeft dit „minicorso" in zijn vrije uren gemaakt. De baten komen geheel ten goede aan het Rode Kruis. Een ongekende aanbieding van de bekende T) zonder naad. Woensdag en donderdag koopt u deze le keus, 51 gauge, 20 denier kousen zonder naad voor 1.59 En dat niet alleen, elk paar van deze spotgoedkope Enkalon-kousen wordt ook nog bijgeschreven op uw kousen- kaart, waarop u na 12 paar in 1 jaar gekocht te hebben 1 paar cadeau krijgt. Mocht u nog geen kousenkaart van ons hebben, dan wordt u deze bij aankoop van Dameskousen, Heren sokken, Sportkousen en Sokjes gaarne verstrekt. Woensdagmorgen om half 9 begint de verkoop van deze „ZEPHYR" kousen zonder naad in mooie kleuren en in de maten 9 - 9v4 - 10 - 10Va en 11 ZOLANG DE VOORRAAD STREKT Lange Nieuwstraat Marktplein IJmuiden - Telefoon 5205 Op tweede paasdag werd te Beverwijk, der traditie getrouw, een bloemenveiling gehouden. De aanvoer was ditmaal heel groot, als gevolg van het zachte weer in de laatste dagen. De prijzen waren niet slecht te noemen, maar het was merkbaar dat de handel op een dergelijke aanvoer niet had gerekend. Na een goed begin liepen de prijzen tegen het einde belangrijk terug, al bleven de goede bloemen goed op prijs en werd er voor een goede bos Copland nog rond de 80 cent betaald. Zoals altijd, bestond er voor deze veiling veel belangstelling van de zijde van het publiek, dat deze gelegenheid aangreep om eens te zien hoe de veiling nu precies werkt. Op de velden van de Kennemer Hockey club Strawberries zijn op tweede paasdag de wedstrijden van het B-tournooi van de Kennemerlandbeker gespeeld. Het B-tour nooi wordt gehouden voor elftallen uit de derde en lagere klasse. Sedert 1958 komen voor dit toernooi mixed elftalllen in het veld. Winnaar in 1958 was Strawberries. Dit keer kwam het mixed team van Alli ance uit Heemstede voor een jaar in bezit van de wisselbeker. Dit elftal won in de finale met drie-een van Strawberries B. In het nieuwe clubhuis van Strawberries heeft de voorzittter van deze vereniging, de heer Joost Otto, de beker aan de aan voerder van Alliance uitgereikt. Er werd gespeeld in drie poules. De wed strijden duurden twee maal twintig minu ten. Poulewinnaars werden Strawberries A, Strawberries B en Alliance. Als vierde team werd daaraan toegevoegd de beste tweede in het tournooi, Rood Wit In de halve finale won Alliance met drie-een van Rood Wit. Strawberries B won van het A-elftal met doelschieten nadat de wedstrijd twee-twee gelijk was geëindigd. De volledige uitslagen luidden: Strawb. A.BMHC 2-2; Strawb. B.Zandvoort 2-0; Strawb. AEechtrop 4-0; R.W. Strawb. B. 1-2; Ev. SwiftTerriers 2-2; R.W.Zandvoort 1-0; All.Terriers 4-2; EechtropHBS 0-3; All.Ev. Swift 3-0; BMHC—HBS 2-1; ZHC—Saxenburgers 0-2; Strawb.A—HBS 3-1; Strawb. B.—Sax. 3-2; Ev. SwiftScheybeeck 6-1; R.W.Sax. 1-0; ScheybeeckTerriers 1-2; Alliance Scheybeeck 8-0; BMHCEechtrop 1-2. Halve finale: Strawb. AStrawb. B 2-2; (Strawb. B wint na doelschieten); All. R.W. 3-1; Finale AllianceStrawb. B 3-0. Het door de jeugdcommissie te Bever wijk georganiseerde Jan Maenhout-voet- baltoernooi op tweede paasdag is, ondanks de regen in de morgenuren, een sportief succes geworden. Bij de officiële opening hingen de vlag gen halfstok, ter nagedachtenis van de onlangs overleden Jan Maenhout, naar wie dit toernooi genoemd is. De Beverwijkse Harmoniekapel speelde treurmuziek. Hier na klonk het Wilhelmus en vervolgens gingen de vlaggen omhoog. Na het défilé door de deelnemende ver enigingen sprak burgemeester J. G. S. Bruinsma een woord van welkom tot de deelnemende elftallen, waarbij hij wees op de grote opvoedkundige waarde van der gelijke toernooien. Burgemeester Bruinsma uitte de wens dat dit toernooi geheel zou staan in het teken van de man naar wie het genoemd is, Jan Maenhout. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van Beverwijk kregen de aanvoerders van de deelnemende clubs een herinnerings vaantje. Op verschillende velden begonnen hier na de wedstrijden. Er werd sportief ge speeld en alles had een vlot verloop. Toen de strijd gestreden was, bleek het dat de junorenploeg van de Alkmaarse Boys winnaar was geworden van de wisselbeker, die dus door HRC uit Den Helder moest worden afgestaan. Schoolvoetbal In afdeling E van het schoolvoetbaltoer- nooi zijn in poule C de volgende wedstrij den gespeeld: D. C. van Krimpenschool Zeewijkschool (2—3); Noorderschool— Ireneschool (01). In poule D: Bethel- schoolEmmaschool (30); Vondelschool— Chr. Nat. School (2—0). FEEST VOOR „BEVERWIJK"-JEUGD Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de voetbalvereniging „Bever wijk" wordt voor de aspiranten en welpen een feestmiddag georganiseerd, welke plaats vindt op zaterdag 11 april in de bovenzaal van het veilingsgebouw ,,'t Cen trum". „PAT MAT" IN ONDERLINGE COMPETITIE In de onderlinge competitie van de Ken nemer schaakclub „Pat Mat" werden de volgende resultaten behaald: Groep I: D. G. HuygenP. Tijssen afg.; G. v. d. BergK. Comis 01. Groep II: W. LubertA. Slings afg.; A. SlingsB. de Heer afg. Groep II en III: H. W. LubertJ. Been tjes 01; F. WesterB. Sauer 10. Groep III en IV: D. HorstW. v. d. Lely 0—1. Groep IV: J. F. DingerdisG. A. Doets 0—1. Alg. competitie: M. P. SuikerP. Hart 10; J. ZoontjesP. H. Janssen 01; M. DockesH. Steeman 10; ir. A. W. Fal terJ. Sonneveld 10. BRIDGECLUB „SANS-ATOUT" In een onderlinge drive van de bridge club „Sans-Atout" werden de volgende resultaten behaald: Groep I: G. Tabak—J. Krab 48V2; 2. A. TandG. Zoontjes 48; 3. J. BerleeC. Hoogeboom 45V2; 4. J. BlomJ. Nijman 45; 5. Worst jr. en sr. 44'/2. Groep II: R. Hoenmevr. Reymers 67V2; 2. J. StalsJ. de Lalijne 60; 3. G. Gunne- manH. Welagen 57; 4. mevr. TabakD. Biben 55V2; 5. G. PlooyA. Tabak 50. TECHNICI EN CHEMICI VERGADEREN De afdeling Beverwijk van de Neder landse katholieke bond van hogere-, mid delbare- en lagere technici en chemici „St. Bernulphus" zal op donderdag 2 april in hotel-café Bellevue haar jaarvergadering houden. Een van de punten van de agenda is de bestuursverkiezing. Mede in verband met de verdere ontwikkeling van de in dustrie en het als gevolg daarvan groeien de ledental, stelt het bestuur voor dit col lege uit te breiden tot zeven leden. De be stuurders W. J. Klaassen en F. J. Uijlen- broek stellen zich niet herkiesbaar en om het bestuur te completeren wordt een vijf tal leden genoemd die voor een benoeming in aanmerking komen. Uit het voltallige bestuur moet een voorzitter worden aan gewezen. daar ook de tegenwoordige voor zitter, de heer F. Kuipers, zich als zodanig niet meer beschikbaar stelt. Plet terrein tussen het Schulpstet en de provinciale weg te Bakkum, waarop in de toekomst een zwembad zal komen, is door de technische dienst van de Nederlandse Heidemaatschappij de grondgesteldheid onderzocht. Gebleken is dat de grond uiter mate geschikt is voor dit doel, waardoor de kosten belangrijk lager kunnen worden dan men eerst wel dacht. Meende men aanvankelijk dat die kosten 750.000 zou den bedragen, thans is de raming tot 500.000 teruggebracht Aan de technische dienst van de Heide maatschappij is opgedragen uitgewerkte plannen en een begroting te maken, die 15 mei gereed moeten zijn.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 9