Problemen l4 m m, De vloot van de rederij Goedkoop EEN VERRUKKELIJK PAASFEEST VAN SNOETIE, DE BOXER IIP lil iü lil ill Hf 3 B 3 g§ jjjf s B Rj in B B KJ H B Igj BS 8 B B fit B 11 11 B B IS B B HP JU B B 3 ;fH 8 ll§ B B ÉI B u 3 B B Hi B iH ijjt B B Él B Él B B w B üf 8 XJmond-agenda Twee functionarissen Velser brandweer namen afscheid VSV-junioren winnen beker in voetbaltoernooi Havenberichten PONTIAC HAARDEN en KACHELS OP DE HONDERD VELDEN R0QMT0MP0UCEN 21 cent 5 LANGS SLUIZEN EN HAVENS „Die Jahreszeiten" Beroepskern brandweer gaat aan het werk Al vier kampioenen bij Beverwijks sehoolvoetbal H. J. NIJMEIJER EN M. M. v. d. HORST LOENDERSLOOT THES NEW OLD CL (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Hf fl 1 m§ of 8 fl fl WOENSDAG 1 APRIL 1959 DE „DANIëL GOEDKOOP" is de enige sleepboot van de n.v. Rederij v.h. Gebr. Goedkoop, die uit het buitenland afkomstig is. In 1935 is deze boot ge bouwd in Hamburg bij H. C. Kiehn en de oorspronkelijke naam luidde „Hermann Kirsch". De grootste lengte bedraagt 28 meter en de machine ontwikkelt 550 pk. Deze sleepboot, die in 1951 aan de vloot van de Rederij Goedkoop werd toege voegd, is de derde die de naam „Daniël Goedkoop" draagt. De eerste „Daniël Goedkoop" kwam 55 jaar geleden in de vaart, in een tijd toen oude sleepboten werden verkocht, enkele nieuwe daarvoor in de plaats werden aangekocht en andere weer werden verbouwd en gemoderniseerd. Ook aan de passagiersdienst van Goedkoop werden nieuwe schepen toegevoegd. Op donderdag 16 april geeft het Bever- wijks Katholiek Gemengd Koor in het Kennemer Theater een uitvoering van „Die Jahreszeiten" van Jos. Haydn. Medewer king wordt verleend door het Rotterdams Kamerorkest onder leiding van Jaap Spigt. Als solisten treden op: Dora Lindeman, sopraan: Jan Waayer, tenor; Leo Rommerts bas en Copy Spigt, clavecimbel. Watervlieters gaan feesten De leden van de korfbalvereniging „Wa tervliet" gaan het zesde lustrum van hun club vieren. Dit gebeurt zaterdag 25 april met een bonte avond in het sportpaviljoen „Watervliet", waaraan onder meer de eigen toneelclub meewerkt. Er zal ook worden gedanst. In 1906 werd voor de IJmuider dienst een grote salonboot, de „Koningin Wilhelmina" (kosten 72.000) gebouwd, tegelijk met een kleine directiemotorboot, een steiger te Houtrakpolder en een nieuw kantoorge bouw te IJmuiden. In 1910 kwam bij de Nederlandsche Scheepsbouw Mij. in Am sterdam het nog grotere passagiersschip „Prins Hendrik" (kosten 135.000) gereed. Jarenlang is het 't grootste schip geweest dat in Nederland voor de vaart op de bin nenwateren in gebruik was. Na deze twee passagiersschepen volgden twee motorvrachtboten, de „IJmuiden Ex press" en de „Amsterdam Express", be stemd voor het vervoer van vis en goederen tussen Amsterdam en zijn voorhaven. Deze opsomming alleen toont reeds, dat de dienst op IJmuiden zowel voor passagiers als voor goederenverkeer floreerde in die jaren. Zijn voornaamste aandacht besteedde de heer Jan Goedkoop jr. aan de sleepdienst. Steeds was hij bezig zijn vloot van sleep boten te vernieuwen, te moderniseren, uit te breiden; de oude schepen verkocht hij met winst, meest naar het buitenland. In 1904 voegde hij twee nieuwe boten, de „Daniël Goedkoop" (de eerste) en de „An toinette Goedkoop", gebouwd op de werf 't Kromhout, aan het bedrijf toe; in 1907 de „Jan Goedkoop Dzn.", in 1909 een nieuwe „Daniël Goedkoop" en in 1911 de „Pieter Goedkoop Dzn In 1905 reeds was de vloot door aankoop en nieuwbouw tot negen sleepboten aangegroeid. De rederij is jaren achtereen op deze sterkte gebleven. Jan Goedkoop bouwde zijn onderneming uit tot verreweg het belangrijkste sleepvaartbe- drijf in het Amsterdamse havengebied. Hij schafte ook nieuwe ijsbrekers aan en zijn rederij was ook in het bezit van bagger molens en heimateriaal. De oorlogstijd van 19141918 heeft de sleepvaart sterk benadeeld. Zó weinig zee schepen die assistente van sleepboten be hoefden, kwamen er binnen, dat de sleep boten van Goedkoop op den duur bijna alle waren opgelegd. Maar de dienst op IJmui den bloeide. Toen na de oorlog de sleep vaart weer op volle toeren kwam, scheen de toekomst voor de stoombootdienst on gunstig. Toen de N.V. Alkmaar Packet een lijn op IJmuiden aan haar diensten wilde toevoegen, bleek een voordelige verkoop mogelijk en heeft de Rederij Goedkoop in mei 1920 de gehele IJmuider dienst, met de drie grote passagiersschepen, twee motor- De berocpskern van de brandweer In d«» gemeente Velsen zal over enkele weken aan het werk gaan. Het betreft hier het begin van een reorganisatie, waarvan de voltooiing voorlopig nog niet valt te ver wachten. Tot nu toe bestond de brandweer uit vrijwilligers, waarvan een deel werd gevormd door leden van gas- en water bedrijven. Het is de bedoeling op den duur t3 komen tot een beroepskern van twintig man, waarvan twee voor de preventie en achttien voor de uitrukdienst zfjn bestemd. Plannen om van de Velser brandweer een volledige beroepsbrandweer te maken zün er niet. Films om te kamperen Maandag 6 april geeft de verkenners- groep „De IJmondtrekkers" om 14 uur in het gebouw van Christelijke Belangen in IJmuiden-West een filmmiddag voor jon geren en om 20 uur een filmavond voor ouderen. De opbrengst wordt gebruikt om kampeermateriaal aan te schaffen. De films „Taxi kolder", „Sinbad de zeeman" en „Charley de tandarts" zullen worden vertoond. Advertentie SWISS MADE ANTIMAGNITISCH 4950 (mat Irlaina wc Fa. R. DE BOER Kennemcrlaan 6062 VELSEN WOENSDAG 1 APRIL Thalia: „De overmoedigen", 20 uur. Rex: „De zweep der wrake", 20 uur. Pieter Vermeulenmuseum: Geopend van 14 tot 16.30 uur. Patronaatsgebouw: Kinderoperettever- eniging VIDES met „Prinses Ezelsvel", 20 uur. DONDERDAG 2 APRIL Thalia: „Blond wrakhout", 20 uur (speciale voorstelling). Rex: Als woensdag. Pieter Vermeulenmuseum: Als woensdag Alcoholics Anonymous: Van 20 uur af spreekuur in de zaal aan de Abelen- straat. Raadhuis: Spreekuur wethouder van openbare werken, 9.3012 uur. BEVERWIJK WOENSDAG 1 APRIL Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Pi kant verlof in Parijs". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Grafin Mariza". Statenhuis, Vclserweg, 20 uur: Jaarver gadering Schaakclub „Pat Mat". DONDERDAG 2 APRIL Géén bioscopen. vrachtboten, kantoren en steigers over gedaan. Het bedrijf is sindsdien geheel op de sleepvaart en (later) het bergingsbedrijf ingesteld gebleven. Het groter worden van de zeeschepen deed de rederij besluiten tot het aanschaffen van krachtiger sleepboten. Het bedrijf van Goedkoop had zijn oor sprong aan de Binnenkant No. 18 in Am sterdam. waar sedert 1895 het kantoor ge vestigd was. In 1912 werd het verplaatst naar de open waterkant naast het Centraal Station aan de De Ruijterkade No. 44. Tc zijner tijd zal de zetel opnieuw worden verplaatst naar een gebouw dat geheel naar de eisen des tijds zal worden ingericht. Arie van der Veer In het schoolvoetbaltoernooi te Bever wijk zijn de eerste poule-kampioenen be kend geworden. Tijdens de dinsdag ge speelde wedstrijden meldden zich vier kampioenen, die nu straks in de winnaars ronde gaan spelen om de hoogste titel. In afdeling E werd in poule C de Zee- wijkschool ongeslagen kampioen; alle vier de wedstrijden werden gewonnen met maar liefst 21 doelpunten voor en 3 tegen. De' jongens van „meester" Schipper gooien in dit toernooi hoge ogen! In afdeling D waren er drie kampioenen. In poule A werd dit Openbare ULO 2; de twee wedstrijden wonnen zij. In poule C werd de Tweede Chr. ULO kampioen, ter wijl in poule D de Openbare VGLO kam pioen werd. De uitslagen van dinsdag in afdeling C poule B luiden: RK ULO 2—RK LTS 1 0-1. Afdeling D poule A: RK LTSOpenbare ULO 2 1-3; poule B: Duinwijk ULO 3—RK LTS 3, Duinwijk niet opgekomen: poule C: 2e Chr. ULO—RK ULO 4 2-1; poule D: Chr. VGLO—Openbare VGLO 0-1. Afdeling E, poule A: RK LeerschoolSt. Jozefschool 0-13, St BavoschoolH. Hart- school 0-2: poule B: WilhelminaschoolSt. Josephschool (Velsen) 3-2. H. Hartschool W.A.Z.H. Hartschool 2 B'wijk 3-1; poule C: NoorderschoolIreneschool 0-1, W. en DekenschoolD. C. van Krimpenschool 2-2. „Weenink" in onderlinge competitie De uitslagen in de onderlinge competitie van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" waren: Afd. I: De KoterVan 't Hoff remise; SlingsKoomen rem.; NijkampWortel afgebroken. Afd. II: NijmanDe Bruin afgebr. Duin- meyerVan Verseveld remise. Afd. III: Zweers-MeyerDe Jong 0-1, Jansenv. d. Veen rem. De BockWallien 0-1. v. d. SluisVan Putten 1-0. Jeugdafdeling: v. d. Windenv. d. Bos 1-0. In Royal te IJmuiden heeft men dinsdagavond afscheid genomen van twee ver dienstelijke leden van de Velser brandweer, de heren H. J. Nijmeijer en M. M. van der Horst. Commandant P. J. de Klerk zette uiteen, dat men ook brandmeester Van der Horst in de plechtigheid had betrokken, omdat hij wel op 1 januari al Is ver trokken, maar toen niet op een dergelijke wijze afscheid van zijn korpsvrienden had kunnen nemen. De heer Van der Horst, die in 1930 in dienst kwam, was zeer gewaardeerd als brandmeerster in Velsen-Noord. Hij ver tegenwoordigde als man van gas- en wa terbedrijven het ambtelijke element in het verder uit personeelsleden van de pa pierfabriek bestaande korps. Hij zorgde niet alleen voor de huisvesting van het materieel, maar was ook een verdienste lijk secretaris en notulist bij de kaderver gaderingen. De heer De Klerk bood de heer Van der Horst een kist sigaren aan. Vervolgens lichtte hij de doopceel van plaatsvervangend commandant Nijmeijer, die in 1893 in Deventer werd geboren en in 1920 brandwacht tweede klasse in Am sterdam werd. Eerste brandje Daar was veel aan voorafgegaan. Toen hij in zijn jeugd door het ijs was gezakt had hij alle sporen willen verbergen en daarbij onder anderen zijn schoenen in de oven van vaders bakkerij gezet. Dal leverde de volgende dag zijn eerste brandje op! Toen hij werkloos was moesten hij en zijn vriend op het arbeidsbureau kiezen tussen twee baantjes: politie of brandweer. De vriend koos de politie, dus voor Nij meijer bleef de brandweer over, hetgeen hij nooit heeft betreurd. Langzaam klom de heer Nijmeijer in Amsterdam, waar hij de grote branden in het paleis voor Volksvlijt, het Flora-thea ter en het Blaauwhoedenveem meemaak te, op tot adjunct-hoofdbrandmeester. Hij kwam in detachering voor de opleiding terecht in Leiden en Rotterdam, in welke laatste plaats hij oorlogservaring opdeed in het blussen van grote brarïtlen. Naar Velsen In 1950 ging de heer Nijmeijer met pensioen, betgeen er toe leidde, dat hij een „kalm baantje" in Velsen aannam, waar hij de preventie moest organiseren. Er loopt op het ogenblik een inwoonster van IJmui den rond, die nog steeds met gemengde gevoelens aan de paasdagen terug denkt. „We komen logeren" luidde de blijde mare, die zij dadelijk doorgaf aan haar huisgenoten- Keer op keer herlas zij de brief, die een levendige boxer, die de begroeting van de mensen even met belangstelling gadesloeg, maar toen in de tuin verdween, waar hij veel leukere dingen ont dekte. Kippen! Dat was iels nieuws voor hem. Opge wonden blaffend rende h:j achter ze aan, en onmid- koest. Naast de schoor steenmantel had hij zich neergevlijd en vol overgave droomde hij van kippen, kippen en nog eens kippen. Het ivas etenstijd De gastvrouw dekte de tafel, en maakte daar was zij al aan gewend geraakt -- even een omwegje om het1 bruine gevaarte bij de zij van haar zoon en dellijk was het krjjgerspel- kachel. Het bleek echter schoondochter had gekre gen. Het zou een prachtig paas-weekend worden! Zij was zo verheugd, dat zij bijna vergat om de kippen die morgen te voeren. Maar het gekakel van deze zo nuttige dieren herinnerde haar tenslotte toch aan haar plicht. De volgende dag arri veerden de logè'sDe be groeting was hartelijk, e.i dat gold vooral voor de pas een jaar oude klein zoon. die harder werd ge knuffeld, dan hij in zijn korte maar al veelbewo gen leventje ooit had mee gemaakt. Er was nog een logé bij: de hond Snoetie, letje in volle gang. „Snoetie" riep de baas opeens. Hij was hem bij de begroeting van zijn ouders helemaal vergeten. Gehoor zaam kwam de hond aan rennen, maar hij was nie' meer alleen. In zijn bek had hij de vetste kip van de gastvrouw. De kip slaakte een kreetmaar hei was ook zijn laatste. „Ik had hem toch willen slachten" gelonk het man moedig, „het is helemaai. niet erg". En de hevig ge schrokken loges vernamen, dat er 's avonds een heer lijk kippesoepje op tafel zou komen. Snoetie hield zich verder niet nodig te zijn, want Snoetie ivas verdwenen- Vol bange voorgevoelens snelde zij naar de keuken. Toen hief zij de handen ten hemel, en slaagde zij er niet. meer in haar 's mid dags nog zo goed onder drukte gevoelens te beteu gelen. Want met de voor- ooten op het aanrecht stond daar de boxer, die juist het laatste restje van de kippesoep naar binnen slobberde- Zijn dromen waren be waarheid, hij had zijn kij< '.och gekregen, en hij hoef de nog niet eens te kauwen ook „Dat heb je gedaan op de moeilijke manier", zei de heer De Klerk. „Je hebt alles bereikt door overreding. Dank zij jouw prettige wijze van praten met de mensen, staat Velsen er nu goed voor op het gebied van brandbeveiliging". Na 1953 kreeg de heer Nijmeijer ook de organisatie van de opleiding voor zijn re kening. Hij legde meteen de vinger op enkele zwakke plekken. Een van de ge volgen was, dat in 1957 de nieuwe garage tot stand kwam. De heer De Klerk, die memoreerde, dat de heer Niemei.ier een enorme stimulans voor de brandweer is geweest, boon na mens het gemeentebestuur een boekenbon en sigaren aan. Namens de brandweergroepen Velsen- Noord. Santpoort, IJmuiden en beroeps kern voerde de heer Elmers het woord. Hij zei, dat de heer Nijmeijer veel gedaan heeft voor de gemeenschap Velsen. De heer Nijmeijer kreeg een prachtig geschenk, dat voor zijn hobby, de water sport, goed te pas komt- De verschillende groepen droegen achtereenvolgens talrijke onderdelen aan voor onder anderen een fraaie boormachine. Tevens bood de heer Elmers namens de bedrijfsbrandweer van de papierfabriek sigaren aan, terwijl hij de heer Van der Horst een boekenbon overhandigde. De heer Beun sprak namens het perso neel. Oud-commandant M. Kapman prees het initiatief, steeds door de heer Nij meijer getoond, en de heer C. W. Visser, Advertentie Alle bekende merken - Vakkundige plaatsing Eigen crediet-service Lange Nieuwstraat 433 - 435 Centrum Galerij - IJmuiden directeur van gas- en waterbedrijven, gaf een enveloppe met inhoud. Namens de B.B. offreerde de heer G. Heykoop sigaren. De plaatsvervangend commissaris van politie, de heer W. Sepp, bracht de prettige samenwerking in her innering. De inspecteur van het brandwezen, de heer Fehres, schonk een ets van Jan van der I-Ieyden, waarna de heer Poorta, voorzitter van de bond van brandweer commandanten in Noordholland, zich tot de scheidende ondercommandant richtte. Als persoonlijk vriend voerde de heer Vlameling, commandant van de Utrechtse brandweer het woord, waarna de heer P. Jansen van de ABVA de rij van sprekers besloot. Hij bood een boekenbon aan. In zijn dankwoord prees de heer Nij meijer het personeel van de brandweer. „Jullie hebben gewerkt als paarden". Hij verklaarde, dat men van een vrijwillige brandweer niet kan verwachten, dat het zelfde wordt gepresteerd als door een be roepskorps geschiedt. Men doet echter wat men kan. Steeds weer legde hij tijdens zijn toe spraak, waarin hij uitvoerig op alle toe spraken inging, de nadruk op het belang van goede verhoudingen. Hij toonde zich verheugd met het werk van de preventiecommissie, waarin hij tot nu loe zitting heeft. „In Amsterdam is men aan het preventiewerk begonnen, maar de basis moet breder worden. Daar om juich ik het toe, dat het probleem in steeds breder kring wordt bestudeerd". De heer Nijmeijer zei met een gerust hart het commando te kunnen overdragen aan de heer M. Verhoef, die hij had leren kennen als een zeer bekwaam man. De plechtigheid werd met een gezellig samenzijn besloten. De junioren van VSV hebben een prach tig paasweekeinde gehad. Niet alleen be haalden zij in Schötmar in Duitsland een fraaie overwinning in een jeugdvoetbal- toernooi, maar ook maakten zij een uit stekende indruk door hun mooie spel. Aan het toernooi namen deel PSG uit bad Sal- suflen aan de Lippe, de voetbalvereniging Nieuw Vennep uit Nieuw Vennep, VSV zelf en de gastheren, Schötmar, welke ploeg in de finale om het kampioenschap van West-Duitsland slechts met 10 van Schalke 04 verloor. Op eerste paasdag zorgden de Velser jongens al dadelijk voor een prachtig wa penfeit. Zij klopten hun Nederlandse mak kertjes uit Nieuw Vennep met liefst 110. In de strijd tussen de twee Duitse ploe- pen zegevierde Schötmar met 61 over PSG. Op tweede paasdag kwam. nadat eerst PSG Niquw Vennep met 2—0 had geklopt, de grote 'strijd. Op één koolas-sinter-ter-' rein juichte het Duitse publiek de ploegen van VSV en Schötmar toe, waarbij men zeer in zijn schik bleek met de mooie combinaties, die de VSV'ers op de gras mat legden. Na twintig minuten leverden een mooie voorzet en een prachtige kopstoot de ope ningstreffer op voor VSV, dat toen even dacht, dat het wel weer net zo gemakke lijk zou gaan als tegen Nieuw Vennep. Schötmar dacht daar anders over. De Advertentie REINIGEN VAN COSTULMS ƒ4 JAPON ƒ3.50 TEL. 4886 KONINGSPLEIN 10 De poging van de clubkampioene van Kennemerland, de Damclub Beverwijk om een plaatsje in de Noordhollandse hoofd klasse competitie te veroveren is mislukt. De Amsterdamse clubkampioene „Door Combinatie Groot" en het aloude „Aris de Heer" uit Wormer, zijn de nieuwe Noord hollandse hoofdklassers geworden. Het Amsterdamse CDA en „Damlust" uit Noord-Scharwoude waren de oude hoofd klassers en zij komen in het najaar weer in de eerste klasse uit. Nu is het spel van onze Beverwijkse damvrienden in deze promotiewedstrijden wel beneden kunnen gebleven. Dit was echt jammer, maar een kampioenstiental moet nu eenmaal de kracht willen en kun nen opbrengen om goed te blijven spelen. Wij laten hieronder het spel van de BDC-ers in dit toernooi tussen Texel, DCG en Aris de Heer volgen. De witspeler J. Graanstra (BDC) kreeg het volgend eindspel tegen Aris de Heer speler S. Ronner met zwart. '/M-M mm m m •oc^^«x)Ooc<^^^oooooo^^>oooooó^mcooocod^^)ooo3cc Wit was aan zet en het spel liep remise. Maar Graanstra had kansrijker spel kun nen hebben na de damcombinatie. Eerst het spelverloop in de partij: 42) 32-28 22-27. 43) 37-32 11-16. 44) 42-37 14-19?. Wit nam hier de damcombinatie die uit eindelijk remise oplevert. Toch was de wit stelling zó goed, dat Graanstra beter met 45) 34-30 had kunnen vervolgen. Op 3-8, 9-14 of 13 kan sterk 33-29 volgen. Het is dit spel dat wit winnend spel oplevert. 45) 28-22 27x18. 46) 37-31 26x30. 47) 35x4 18-23. 48) 4-22 3-9. 49) 22x4 23-28. Stand na de 49e zet: WA wm1 mm m 'mm WW m mm, WA mm yyxooacc<xr>scoyx>oocxcooc>x<xaoyxcocciooooooooocxxxxx>x In de partij vervolgde Graanstra met 36-31 en het werd remise. Nu is dit eind spel ook remise, maar voor het bord en tijdens het spel moet de speler toch trach ten kar sen te scheppen. Daarom was beter dat Graanstra had vervolgd in plaats van 36-31 met 4-13. Logisch is nu: 28-32, 38x27 21x32, 13-24 27-32? Het teruggooien met 36-31 is re mise. Maar na 37 wint 24-29 16-21 of 29-23 37-42 23-37 42x31 en 36x16 en zwart verliet net op tempi. Dat zijn van die eind spelkansen die altijd blijven meetellen en die de geroutineerde eindspelkenner kan sen geeft! De enige winnaar voor Beverwijk was de heer Rikke, aan bord 7. Maar als wit de heer Zeeman (Aris de Heer) na de 16de zet de juiste voortzetting had genomen? K. KIKKE (BDC) eooooc<r^/y-coooccoco: cococcecc »oocoooc»ococooooooooooooooooooooooooooooooóooooooooooo J. ZEEMAN (Aris de Heer) Wit vervolgde met 17) 44-40. Dwangspel ontstaat door 17) 33-29 2-7 of 18) 39-33 15-20 of 19) 44-40 10-15. En wit heeft uitmuntend spel. Met de 23ste zet kon de heer Kikke ook uitmuntend spel krijgen. Wit: 25, 27, 28. 31 tot en met 38, 40. 42. 43. 46 en 48. Zwart: 3. 6, 7, 8, 10 tot en met 16, 18. 19, 23. 24 en 26. Hier had de BDCer voor zéér goed spel. de ruil 16-21, 18-22 en 24-30 met 19x28. Toen de heer Kikke met de zwakke zet 23-29 34x23 18x29 vervolgde, kwam Zeeman met 25) 43-39 3-9 of 26) 46-41 15-20 in een gewonnen stelling. 27) 35-30. Toen Zeeman op zijn beurt, weer zwak speelde, kon de heer Kikke winnen. Winst verzuimd Aan bord twee verzuimde P. J. Smit voor BDC de winst nadat deze keurig stukwinst had geforceerd. Wit staat beslist moeilijker door de top zware lange vleugel. Op bijvoorbeeld 27-22 18x27, 31x22 12-18, 37-31 18x27, 31x22 16- 21, 26x17 13-18, 22x35 11x42 met winst. Het beste voor wit is nog 45-40 maar ook dit levert nadeel op. De wanhoopszet 26-21 werd door zwart snel afgestraft. 41) 26-21 3-8. Nu is 38-33 en 45-40 ver hinderd door 19-24 en 30-35 met doorbraak van 25x43 of 45. 42) 31-26 11-17. 43) 39-33 30-35. 44) 36-31 6-11. (45) Ook 44-39 24-29 19x30 38-33 30-34 39-30 35x24 verliest di rect). 45) 33-29 23x34. 46) 44-39 34x43. 47) 38x49 18-23? Vrij eenvoudig levert 19-24 winst op. 48) 28-22 17x28. 49) 21-17 11x22. P. J. SMIT (BDC) >xc«x»rco^xooo^""t.xioooccoccooococcon.:ccoooócopóopa x mm mm y/m. mm WA. x Duitse jongens spraken al hun reserves aan, bombardeerden de VSV-veste en maakten tien minuten later de stand toch weer gelijk. Een boeiende strijd ontspon zich, VSV bleef verbeten doorvechten, en dapper volhouden van de linksbuiten leverde tien minuten voor tijd weer een doelpunt op: tweeéén. Maar toen kwam er een strafschop, die Schötmar de kans gaf weer op gelijke hoogte te komen. In de verlenging van tweemaal vijf minuten kwam er geen ver andering meer in de stand. De organiserende vereniging, die het met de meeste beslissingen van de scheids rechter niet eens was geweest, oordeelde dat VSV het meeste last van de arbitrale fouten had gehad. Hoffelijk schonk men toen de bokaal aan de ploeg, die volgens de Duitsers het beste had gevoetbald: VSV. Zaterdag voor Pinksteren komt Schöt mar naar IJmuiden met twee jeugdploe- gen, een a- en een b-ploeg, die in Drie huis tegen VSV-a en b in het veld zullen komen. Voor de tweede pinksterdag staan wandel- en fietstochten op het programma. ABVA-leden komen bijeen De afdeling Beverwijk van de Algemene Bond van Ambtenaren houdt op dinsdag 7 april in 't Centrum een ledenvergadering. De bondsbestuurder de heer J. W. Dut- man zal op deze avond diverse vragen be antwoorden over actuele onderwerpen als gemeenteclassificatie en ziektekostenrege ling. NOTERINGEN BEVERWIJK Spinazie 5265. witlof 2243, waspeen 18—38, radijs 1826, raapstelen 1418. boerekool 610, rabarber 3278, peen 59, uien 39. Bonte avond hervormde jeugdraad De Hervormde jeugdraad te Heemskerk houdt zaterdag 4 april een bijeenkomst in zaal Dam. Onder de titel „Van alles wat" wordt een programma uitgevoerd waaraan mede werking verlenen de Hervormde zondags schoolvereniging, de meisjesvereniging „Jonge kracht", de jongensclub „Op jonge wieken" en de Hervormde toneelvereni ging. Voor de muzikale afwisseling zorgen de ensembles van de mondaccordeonver- eniging „Excelsior". De baten van deze avond komen geheel ten goede aan het zondagsschoolwerk. Advertentie ew\ AieA*ov\cfa<te(ktfWbokkaM KENNEMERIAAN 88, I)MUIDEN; TELEFOON 5520* xw^CO»^OC<XO^3MOO30OK»c>3OCOCO-COO»>:CCO30OCOCO:COCO WESTERVELD (Aris de Heer) 50) 27x9 19-24. 51) 9-4 28-33. 52) 49-43 24-30 53) 31-27 12-17. 54) 4-15 8-13. 55) 15x47 17-21. 56) 26x17 35-40. 57) 45x34 30x48. Met remise. Verweer In de partij R. Conradie (BDC, wit)—A. Eussen (Aris de Heer). Wit: 25, 26, 27, 30. 32, 35. 40, 43. 45, 48. Zwart: 6, 11, 12, 14. 15. 17. 18, 19, 20, 24. Zwart aan zet vervolgde keurig mei 24-29. Conradie kon dus met 30-24 stuk winst nemen door 35x33 te slaan, doch dan volgl dam met 14-19 winnende damzet. In de partij vervolgde wit met 30-24 maar sloeg van 25x23, en het eindspel ein digde in remise. Maar in de cijferstand is het de moeite waard te onderzoeken of 32-28 niet tot uistekend spel leidt. Na 24-29 39) 32-28 20-24 gedwongen. 40) 43-38 18-23. 41) 38-32 12-18. Met ongeveer gelijk spel. Het is te hopen, dat de Beverwijkse Damclub, die een tiental jaren terug in de Noordhollandse hoofdklasse speelde, er in het komend damseizoen 1950-1960 opnieuw in zal slagen het kampioenschap van Ken nemerland te winnen, en dan beter van de promotiekansen zal profiteren! De kwali teiten om de hoofdklasse te bereiken heb ben de BDC-ers bepaald wél. Oplossingen en correspondentie te zenden aan het adres van de dam.redact.eur, E Dukel, Wijk aan Zeeërweg 125, IJmuiden. naar Amsterdamss gegaan). Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Lancing van Londen; Manto. La Palice; Clyde Scientist, Rot terdam: Blankenburg, Rotterdam: Conrad, Hel sinki; Irene S. Vlissingen: Fernland, Antwerpen: Franka 2, Rotterdam: Congo, Rotterdam. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Pluto van Rotterdam, laden Binnenhaven Hoogovens; Sene- gaikust. Hamburg. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Alpha naar Noordzee (bodemonderzoek langs de kust); Hi- rcndelle. Harlingen; Reggeborg. Colchester, kunst- mest geladen IJmuiden; Pres. Roosevelt, Goole, v. alsmateriaal geladen IJmuiden; Mosel, Odense; Blankenburg, Meiford Haven met ponton van ITmuiden; Wanda, Antwerpen, ledig van Velsen; Heriot, Leith; Navis, Fowey: Claus, Stettin; Ka- rimata. Bremen; Clangula. Rotterdam; Eem- stroom, Shoreham; Amsteistroom. Londen; Glo- risna, Boulogne sur Mer, ledig van Buitenhaven IJmuiden. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Tempo naar Stralesund, palmolie Wormerveer; Spaarne- stroom, Hull; Anne S, Boston, kunstmest van IJ muiden; Farel, Newcastle, kunstmest van IJmui den; Havelland, Bremerhaven: Erik Boye, Kopen hagen. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen andere aan duiding volgt, betekent dit dat hel schip van of

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 7