Koopjes uit de Kennemerlaan CO-OP bSzen dividend. DONDERDAGKOOPJES van het PLEIN 1945 Vanmorgen in de vishal en op zee Wanneer u niet blind is M nu A 1/ Philips radio's JCeizei JONGEJANS KEUTER BETERE VOEDING DOET DE MENS STEEDS LANGER WORDEN HET GESCHENKENHUIS WOENSDAG 15 APRIL 1959 13 Italiaan van thans groter dan de Zweed van 1860 Verkeersmaatregelen tijdens bloemencorso Moeder en dochter herenigd Ondoeltreffende poging tot verzoening Scheepvaartraad onder zoekt stoten „National Prestige' „Steenwijk"-affaire voor Scheepvaartraad Humanisten verlangen zendtijd Scheepvaart LOENDERSLOOT (Van onze correspondent in Bonn) Dc gemiddelde mens is langer dan zijn grootvader uit de vorige eeuw. En dat is het gevolg, zo is medegedeeld tijdens een wetenschappelijk congres van de Duitse maatschappij voor de voeding te Mainz, van betere voeding. De mens is langer ge worden doordat hij de laatste honderd jaar. meer vlees en betere melkprodukten is gaan eten. Het gaat hierbij niet om klei nigheden. Onderzoekingen op Hamburgse gymnasia hebben uitgewezen dat de ge middelde scholier in 1957 zestien centime ter langer en dertien kilo zwaarder was dan de gymnasiast uit 1877. In Zweden wa ren de rekruten van 1958 tien centimeter langer dan die van 1840. Wie ooit in een museum een ridderharnas heeft gezien, zal zich verbaasd hebben over de kleine omvang van die harnassen, waarin de mensen van thans niet passen. Een onder zoek heeft uitgewezen, dat een Zweed uit de vorige eeuw, die toen zeker heel wat langer was dan de gemiddelde Italiaan, op het ogenblik een klein mannetje zou zijn vergeleken bij de Italiaan van thans, want die Italiaan is een hele kerel geworden. Trouwens, de Zweden zijn, vergeleken bij 1840, ook tien centimeter gegroeid. De Hamburgse geneticus dr. Lenz en zijn Zwitserse collega Du Pan voerden te Mainz meer voorbeelden van de menselij ke groei aan. Daaruit bleek, dat kinderen van een jaar oud thans gemiddeld vijf cen timeter langer zijn d? n kinderen van een jaar in 1900, en ze wegen gemiddeld twee kilo zwaarder. Er is een stadje in Noord - Italië waar de gemiddelde arbeider in de periode 1811-1946 negen centimeter is ge groeid, de gemiddelde student en kantoor bediende zes centimeter. Een kind, dat waar ook in de westelijke wereld wordt geboren, is over het algemeen 300 gram zwaarder dan het pasgeboren kind uit 1880. Kleine Eskimo's De Lappen en de Eskimo's bleven ech ter even klein. Een Laplander uit 1850 is gemiddeld nog even lang als een Laplan der van thans: 1,59 meter. En de Eskimo's van thans, die weinig contact met de be schaving hebben, zijn nog altijd kleine mannetjes. Zij eten blijkbaar niet meer vlees en niet meer vitaminen. De wetenschap houdt zich intensief met het probleem van de steeds langer en breder wordende mens bezig. Langer en breder, want hoe groter hij wordt, hoe zwaarder. Deskundigen zeggen dat het ligt aan de voeding, niét aan de sport of aan de hogere geestelijke eisen, die thans aan de mens worden gesteld. De voeding Als volgende week zaterdag het bloemen corso „Bloemenparadijs" om elf uur van de Warmonderdam bij Sassenheim af vertrekt, neemt de rijkspolitie uiteraard speciale maatregelen om het verkeer in goede banen te houden. Het corso wordt 's middags even over twaalf in het centrum van Lisse en om even over een in het centrum van Hillegom verwacht. Om kwart voor twee zal het bij de grens Bennebroek-Hillegom aankomen, waar zal worden gepauzeerd. Om drie uur vertrekt dc stoet praalwagens weer in de richting Sassenheim. Om tien over half vier is het corso weer in het centrum van Hillegom. een uur later in het centrum van Lisse. Om zes uur wordt het corso bij de Warmonderdam in Sassen heim ontbonden. Van tien uur 's morgens tot zes uur des avonds wordt in Heemstede alle doorgaan de verkeer in de richting Leiden via de Van Merlelaan geleid naar de rijksweg AmsterdamDen Haag. Het verkeer voor het bloemencorso zal over de rijksstraatweg en de Glipperweg zo lang mogelijk in de richting Bennebroek worden doorgelaten. Om twaalf uur wordt het verkeer over de rijksstraatweg in zuidelijke richting gestremd. Deze afsluiting geschiedt om twaalf uur bij de Pastoorslaan in Hillegom en om half één in Bennebroek bij de Zwarteweg-Bennebroekerlaan. De strem ming duurt tot ongeveer half vier. Van twaalf uur af is de Venneperweg afgesloten voor verkeer in de richting Hil legom. Deze stremming duurt tot drie uur. De rijksstraatweg in Sassenheim is 's mor gens om half acht tot kwart voor twaalf en 's middags van vier uur tot 's avonds half acht niet toegankelijk voor verkeer. Het doorgaand verkeer uit de richting Den Haag in de richting Haarlem wordt via rijksweg 4 (Den HaagAmsterdam) geleid over Hoofddorp. Met het oog op de te verwachten enorme drukte dringt de districtscommandant van de rijkspolitie in Leiden erop aan, dat men vooral vroegtijdig in de bollenstreek aan wezig is. In de dorpskommen kan geparkeerd wor den in de straten ten oosten van de rijks straatweg. In Lisse zijn ook de parkeer plaatsen van „Keukenhof" beschikbaar. In Hillegom kan men auto's parkeren op het terrein achter café-restaurant „Treslong", in de nieuwe woonwijk bij „Treslong" en bij de Haven. In Bennebroek kan men de auto's ondermeer plaatsen op het parkeer terrein van „Linnaeushof" aan de Glipper weg. is beter dan ooit: er zitten meer eiwitten en vitaminen in dan in vroegere tijden. Men wijst daarbij op de inwoners van de Amerikaanse staat Kentucky, die al 150 jaar lang zeer eenzijdig voedsel eten: veel gezouten vlees en melk, weinig groene en fruit. Het gevolg is dat hij weliswaar niet tot de gezondste, maar wel tot de langste Amerikanen behoort. Gestegen melkverbruik noemt men als oorzaken van de groei van de mens, zowel in de steden als op het platteland overigens, en zonder rang of stand. Voorlopig, zo zeggen de deskundigen, zal dit proces wel doorgaan. Er is wel ech ter degelijk een grens aan het groeiver- mogen van de mens: waar die ligt, onder of boven de twee meter, weet men nog niet. Het groeien zal men ook in de toe komst vooral merken bij de jeugd die nog niet naar school gaat. Als gevolg daarvan zal de puberteit steeds vroeger intreden (thans reeds een jaar eerder dan honderd jaar geleden). Zo groeit de mens tot een bepaalde lengte. Een wereld vol reuzen zal er nooit ontstaan, zeggen zij die het weten kunnen. Maar een mens uit de dertiende, de vijf tiende en zelfs uit de negentiende eeuw is, vergeleken met het huidige geslacht, een dwerg. Zorgelijk is die groei niet, omdat zij gepaard gaat met een evenredige groei in gewicht. Aan de andere kant: ons intel lect is gemiddeld waarschijnlijk niet gro ter dan dat van onze voorouders Oost duits meisje liftte naar Nederland Dezer dagen is een 19-jarig meisje uit Oost-Duitsland naar Nederland gekomen om haar moeder te zoeken. Een adres bezat zij niet en vragen aan de politie of aan iemand anders durfde zij niet. Dan zou immers uitkomen dat zij een vreem delinge was in dit land en dat zij geen pa pieren bezat. Vrijwel haar hele leven heeft zij gewoond in het door de Russen bezette Oost-Duitsland, waar zi.i door pleegouders was opgevoed nadat haar moeder aan het einde van de oorlog met een Nederlander hertrouwde en met deze naar Amsterdam ging. Ursula had nim mer kunnen denken, dat zij nog eens een kans zou krijgen haar moeder, die zij zich nauwelijks herinneren kon, terug te zien. Het waren echter de Oostduitsers zelf, die haar die gelegenheid ongewild uiter aard gaven. Ursula werd namelijk in gedeeld bij een sportgroepje, dat in Ham burg zou uitkomen tegen een Westduit.se ploeg. In Hamburg liet Ursula haar land genoten in de steek. Zij kreeg een lift van een Nederlandse vrachtautobestuurder naar Amsterdam. Het passeren van de grens bij De Lutte, nabij Oldenzaal, gaf geen moeilijkheden. Maar in de 'hoofdstad wist Ursula niet tot wie zij zich wenden kon om hulp. Zij zwierf een paar dagen door de stad en kreeg toen weer een lift, nu in oostelijke richting, een lift die haar regelrecht in de armen van de Nederland se politie dreef. Deze kennismaking was voor Ursula een openbaring, want zij had de zo vurig verlangde ontmoeting met haar moeder tot gevolg. In Markelo werd de auto, waarmede Ursula naar het oos ten liftte, aangehouden door de rijkspoli tie. Haar werd gevraagd haar papieren te tonen, een vraag waaraan zij niet kon voldoen. Zij moest toen uitstappen en zo begon de kennismaking met de politie van de vrije wereld. De Markelose politie belde de bevolkingsadministratie in Amster dam op, waarna in samenwerking met de Amsterdamse recherche haar moeder spoedig was opgespoord. Gistermiddag vielen zij elkaar in de burgemeesterska mer van het Markelose gemeentehuis om de hals. Ursula, die wat armoedig gekleed in Markelo was aangekomen, werd door een aantal Markelo'ers in nieuwe kleren en schoeisel gestoken. Met haar moeder is het ondernemende meisje naar Amster dam teruggekeerd. De Vreemdelingen dienst zal haar vermoedelijk toestemming geven bij haar moeder in Nederland te blijven. De recherche te Hengelo heeft proces verbaal opgemaakt tegen de 26-jarige me vrouw M. J.-R. die zondagavond getracht zou hebben haar woning in brand te ste ken. In de middaguren brak in haar wo ning eerst brand uit doordat wasgoed bij de kachel begon te schroeien. Buren doof den toen de vlammen, daar de bewoners niet aanwezig waren. Toen mevrouw J. 's avonds van de brand hoorde kwam ze op het idee zelf brand te stichten om haar echtgenoot, met wie zij onenigheid had. tot een verzoening te be wegen. Voor het naar bed gaan stapelde zi.i poetslappen in een kast op, slak de sta pel aan, deed de deur dicht en ging naar bed. Het vuur smeulde verder en na ver loop van tijd stond de hele kamer in lich ter laaie. De vrouw wist zich met haar drie kinderen via een raam in veiligheid te stellen. De brandweer doofde de vlam men De man was toen nog niet thuisge komen (Van een onzer verslaggevers) Bij het binnenlopen van de haven van IJmuiden op 27 januari van dit jaar stootte het 10.004 b.r.t. metende Liberi aanse vrachtschip „National Prestige" op het Zuiderhoofd. Het gebeurde tijdens een dichte mist. Er kwamen vier sleepboten aan te pas, die er ten slotte in slaagden het schip naar de Berghaven te slepen, waar het hoog aan de grond werd gezet. De „National Prestige" was onderweg met erts van Puerto Ordaz naar Amster dam. Het is eigendom van de Viana Cia Navigacion. De Liberiaan is later in Amsterdam op geknapt. De Raad voor de Scheepvaart had opge roepen de loods die zich tijdens het onge val, ongeveer halfnegen in de morgen, aan boord bevond. De loods L. J. verklaarde dat er, toen hij aan boord van het schip kwam. nog goed zicht was. Hij had voor de zekerheid toch een portofoon meegebracht voor contact met de radar bij de semafoor. Aan boord van de „National Prestige" constateerde hij dat zowel de radar als het gyrokompas van het schip defekt was. Toen het zicht opeens volkomen wegviel gaf hij order volle kracht achteruit te slaan. Hij ging naar buiten om te kijken wat het schip deed, maar toen hij weer op de brug kwam constateerde hij dat de telegraaf nog steeds op vooruit stond. Hij besloot toen maar vooruit te varen, maar even later raakte het schip even de pier. De inspecteur-generaal voor de scheep vaart, de heer Metz. zei naar aanleiding van dit gebeuren dat men zich wel zou kunnen afvragen of het achteraf niet beter zou zijn geweest toch maar achteruit te varen, maar dat dit op het moment zelf wel erg moeilijk voor de loods was geweest om te beslissen. Hij noemde dit dan een bedrijfsongeval onder moeilijke omstandig heden. Tijdens de zitting kwam wel vast te staan hoe moeilijk de loodsen het hebben op deze schepen, waar niemand Nederlands en meestal ook niemand Engels verstaat. De suggestie werd dan ook gedaan dat op deze schepen de loodsen voortaan beter met z'n tweeën kunnen komen. (Van een onzer verslaggevers) De Raad voor de Scheepvaart te Am sterdam nam woensdagmorgen in behan deling het lekstoten op de Zuiderpier te IJmuiden van het Nederlandse vracht schip „Steenwijk", in de nacht van 12 op 13 januari van dit jaar. Opgeroepen waren de gezagvoerder (schuldvraag) en de betrokken loods. De „Steenwijk", 6995 bruto register ton, is eigendom van Erhardt en Dekkers te Rotterdam. Het schip was met een lading kolen op weg van Baltimore naar de Hoog ovens in IJmuiden. Toen, omstreeks twee uur 's nachts de „Steenwijk" probeerde binnen te komen langs de Zuiderpier, liep het schip op de betonblokken, waardoor de bodem als het ware werd opengesneden. Drie sleepboten, die gereed lagen om de gebruikelijke assistentie bij het binnen lopen te verlenen, maakten onmiddellijk vast en sleepten het snel water makende schip naar de bergingshaven achter het Forteiland, waar het aan de grond kon worden gezet. De lading kon worden ge lost en nadat de noodzakelijke voorzie ningen waren getroffen, kreeg het schip toestemming om naar Amsterdam te wor den gesleept, waar het ter reparatie in het dok werd opgenomen. Tijdens de behandeling voor de Raad van de Scheepvaart kon worden vastgesteld dat de omstandigheden moeilijk waren ge weest. Er had een storm gewoed en op het moment dat de „Steenwijk" naar binnen wilde gaan was er nog steeds een noor denwind, windkracht vijf, terwijl er nog twee uur lang een ebstroom zou lopen. Er lagen twee schepen buiten die niet be- loodst waren. De gezagvoerders van deze schepen achtten het niet raadzaam naar binnen te gaan, zodat de „Steenwijk" het eerste schip was dat de haven van IJmui den na de storm wilde binnenlopen. De loods H. J. K. had tegen de kapitein Van der W. gezegd dat hij geen bezwaren had tegen de manoeuvre. Toen het schip aan liep was het ietwat benoorden de lijn. zodat men hieruit vaststelde dat de stroom minder sterk was dan men had verwacht. De loods liet daarom stuurboord geven maar toen hij later deze manoeuvre wilde opvangen door weer bakboord uit te gaan liep het schip aan stuurboord tegen de stenen van de pier. De loods zag kans door snel te reageren het schip voor een ramp te behoeden. De president, mr. Dirkzwager kwam tot de conclusie dat het dus eigenlijk nog goed was afgelopen. De „Steenwijk" kon een maand later al meer naar zee. De inspecteur-generaal voor de Scheep vaart. de heer Metz, kwam to de conclusie dat de loods toch wel een fout had ge maakt. Hij had zich namelijk in de stroom vergist. De inspecteur-generaal was van mening dat de gezagvoerder, die volledig op de loods had vertrouwd, geen enkele schuld droeg. De beslissing van de raad volgt later. Aanvoer van dinsdag 46 kisten tong en tarbot. 6 k. heilbot, 205 k. schol, 35 k. schar, 25 k. bot. 790 k. haring. 1100 k. ma kreel, 655 k. schelvis. 880 k. wijting. 285 k. kabel jauw en gul, 45 k. leng, 10 k. wolf. 5 k. poon, 285 k. koolvis en 18 diversen. Totaal 4390 kisten vis. Prijzen van dinsdag Heilbot 3.30—2.20, gr. tong 3.10—2.80, grrn. tong 2.90—2.70. kim. tong 3.00, kl. tong I 3.30—2.60, kl. tong II 2.90 2.60, tarbot I 2.30-1.80 per kg. Grm. schol 55. kim. schol 58—52. kl. schol I 57, kl. schol II 55—16, schar 18-8, bot 12—8, v. ha ring 22.4015, makreel 3215, gr. schelvis 3126, gim. schelvis 31—25, kim. schelvis 28 21. kl. schel vis I 2618, kl. schelvis II 1810, wijting 16 8, gr. gul 57—41, mid. gul 41—37, kl. gul 32—23, poontjes 19, kl. koolvis zw. 27—22, kl. koolvis wit 30-28 per 50 kg. Gr. kabeljauw 260—108. gr. koolvis zw. 75—61, gr. koolvis wit 72—66, gr. leng 70—55, gr. wolf 100 per 125 kg. Besommingen van dinsdag RO 53 Dirkje 18.870. IJM 154 7420, KW 87 22.630, VL 131 I 19.230, KW 23 2620. Vanmorgen aan de markt Vier trawlers, drie loggers en tien kot ters zorgden vanmorgen voor in totaal 5000 kisten verse vis, waarvan 535 schelvis, 570 haring, 2110 makreel, 775 wijting, 125 gul en kabeljauw, 215 koolvis, 515 kleine haring, 300 schol, 200 varia, 200 stijve ka beljauwen, 5000 kilo tong. De SCH 210 kwam aan de markt met 1150 makreel en 40 diversen. De Vios IJM 24 (4 april) liep de vissershaven binnen met 260 schelvis, 165 haring 180 makreel, 430 wijting, 30 gul en kabeljauw, 35 koolvis, 300 kleine haring. De Gezina Jacoba IJM 36 (2 april) kwam de pieren binnen met 25 schelvis, 310 haring, 370 makreel, 30 wijting, 245 gul, kabeljauw en koolvis, 30 diversen. De Maria Theresia KW 92 (1 april) 210 schel vis, 220 haring, 200 makreel, 240 wijting, 60 gul, kabeljauw en koolvis, 20 stuks stijve kabeljauwen. De Shamrock IJM 29 zorgde voor 40 schelvis, 60 makreel, 25 wij ting, 25 diversen, 150 stuks stijve kabel jauwen. De HD 79 was present met 10 schelvis, 25 gul en kabeljauw, 5 koolvis, 210 makreel, 20 haring, 40 wijting. De kleine vaart was er met 22 schepen. Voor het buitenland In guldens werd betaald: grote rijen ka beljauw 122-132, kleine rijen kabeljauw 60-65. kisten grote kabeljauw 150-166, kis ten kleine kabeljauw 120-124, grootmiddel tong 2.402.70, kleinmiddel tong 2.702.90, tongen I 2.60—2.80, tongen II 2.10—2.70, grote en middel schol 4654, zetschol en schol I 47—52. Voor de eigen markt In guldens werd betaald: grote schelvis 27—32, middel schelvis 26—30, kleinmiddel schelvis 2630, pennen 2025, braad 14 20, wijting 1732. zwarte koolvis 5067, koolvis I 2527, koolvis II 22-23, lengen 5558. witte koolvis 7377, schol II 23— 41, schol III 1424, bonken 44, middel makreel 1720, kleine makreel 1316, ha ring 1922. Wat er komt De Toronto (4 april) met 280 schelvis. 240 haring, 260 makreel, 180 wijting, 70 gul en kabeljauw, 30 koolvis, 5 varia en 90 stuks stijve kabeljauwen is al binnen, maar lost voor de donderdagmarkt. Voorts wor den donderdag aan de markt verwacht de SCH 27 met 175 schelvis. 250 haring, 250 makreel, 60 wijting en 60 gul, kabeljauw en koolvis. De kans bestaat dat de KW 8 Deining met ongeveer 1100 kisten aan de markt Jvomt. Van de visgronden Ondanks het goede weer is er om de noord niet veel gevangen. De vangsten lie pen bovendien sterk uiteen. Gemiddeld werd er 125 tot 250 manden haring, ma kreel. schelvis en koolvis uit het water ge haald. De Deining ving in drie trekken 70 manden. De Elie deed een trek van 60 man den evenals de Emma, die voornamelijk makreel en haring buitmaakte. De Job Gouda had een dagvangst van 140 man den haring en koolvis. Bij de P. boei werd veel tong gevangen. Gemiddeld 100 tot 150 kisten tong werden hier uit het water ge haald. Bovendien 100 tot 150 kisten tong werden hier uit het water gehaald. Boven dien werd er 10 tot 15 manden schol en „De humanistische beweging in Neder land bevindt zich nog steeds in een onbe vredigende situatie. Aan vele kanten ont moet zij kleinzieligheid, hoogmoed en be krompenheid. Nog steeds zijn de huma nisten niet toegelaten tot geestelijke ver zorging in het leger. Het werk onder de gerepatrieerde Indische Nederlanders is ernstig belemmerd. In het wetsontwerp op het nieuwe radiobestel is voor hen geen plaats ingeruimd", aldus de voorzitter van het Humanistisch Verbond, dr. J. P. van Praag bij de opening van het dertiende jaarlijkse congres, dat het verbond het af gelopen weekeinde in Rotterdam heeft ge houden. De strijd om zendtijd vormde het belang rijkste onderwerp van dit congres. „Wij wensen ons niet te laten dringen in de po sitie van bedelaars om zendtijd", aldus dr. Van Praag. Om de actie kracht bij te zet ten is een luisterkring opgericht. De congressisten werden zaterdagmid dag door het gemeentebestuur van Rot terdam ontvangen, 's Avonds was er een openbare bijeenkomst, waarin de grond gedachten van het humanisme uiteengezet werden. Gisteren werden uitsluitend pun ten van huishoudelijke aard behandeld. wijting per etmaal gevangen. De kustvis- sers verschalkten meer tong dan vooraf gaande dagen. Zij maakten dagvangsten van 200 tot 250 kisten tong en 10 tot 15 manden schol. Besommingen De besommingen van heden zijn: IJM 36 f 22.800, IJM 12 f 5060, SCH 210 f 19.300. KW 99 f 15.700. KW 126 f 3250, KW 89 f 3690, KW 28 f 3630, KW 51 f 3060; KW 169 f 2650. KW 10 f 2930, KW 17 f 3050, KW 91 f 3150, KW f 3070, HD 79 f 6380, KW 63 f 2700, KW 53 f 880. KW 31 f 3050, WR 34 f 3260, IJM 65 f 4630, IJM 42 f 1410, IJM 43 f 910. Alkcs, 15 te Victoria. Ampenan. 14 v. Boston n. New York. Amsteldicp, pass. 14 Alexandria n. Belfast. Arnedijk. 15 te Galveston. Averdijk. 15 te Philadelphia. Alcor. 14 150 m. z.o. Bahia n. Rio de Janeiro. Asmidiske. 14 440 m. w. Bishop Rock n. H. Roads. Axeldijk. 14 150 m. z.w. Kp. God n. Norfolk. Aagtedijk, 14 200 m. z.z.o. Kp. Verde n.L. Palmas. /^egis, pass. 14 Groot Inagua n. Mobile. Asterope. 14 400 m. n.vv. Finisterre n. Hpt. Roads. Attis. 14 v. Antwerpen n. Amsterdam. Abbcdijk, 13 v. Panamacity n. New Orleans. Alphacca, 14 te Paranagua v. Montevideo. Amstelsluis. 14 v. Suez n. Aden. Acila. 15 te Rastanura verwacht. Arendskerk, pass. 14 Guardafui n. Fremantle. Alkmaar. 15 v. Rotterdam n. Southampton. Amstellaan. 14 v. Rotterdam te Londen. Andijk. 14 v. Rotterdam n. Bremen. Arendsdijk, 15 te Rotterdam. Artemis, 14 v. Rotterdam n. Bremen. Abida, 14 te Fredericia v. Holtenau. Albireo. 14 150 m. o. Madeira n. Antwerpen. Amstelkroon, 14 196 m. w. Thursday n. Brisbane. Alwaki. 14 260 m. n.n.o. Finisterre n. Marseille. Amstelbrug. 14 90 m. n.w. Brunei Sarawa n. Japan. Boskoop. 14 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Calamares. 14 v. Ciudad Bolivar n. Los Angeles. Bengkalis. 14 v. Belawan n. Colombo. Blitar, 14 60 m. o.z.o. Kp. St. Vincent n. R'dam. Balong. 14 75 m. z.o. Barcelona n. Amsterdam. Batu, 14 v. Kohsichang n. Saigon. Bintang. 14 v. Pcnang n. Port Swettenham. Caltex Arnhem. 14 te Sidon. Caltex Delft. 14 v. Port Said n. Stockholm. Castor, 14 v. Antwerpen n. Trinidad. Cistula. 14 v. Singapore n. Pladju. Caltex Leiden. 14 420 m. z. Socotra n. Abadan. Coolsingel, 14 360 m. n.o. Trinidad n. Pto. Ordaz. Camitia. 14 300 m. z.o. Bermuda n. New Orleans. Caltex Delfzijl. 14 te Delfzijl n. Kopenhagen. Caltex The Hague. 14 te Mogadiscio v. Mombasa. Colytto. 14 610 m. w.z.w. Fayal n. Liverpool. Cartago, 14 te Christobal verwacht v. New York. C'rania, 13 130 m. n. Galapagos eil. n. Brisbane. Caltex Rotterdam. 14 170 m. o.z.o. Pt. Sudan naar Rastanura. Cradle of Liberty, pass. 14 Perim n. Band. Mashur. Cleodora. 18 et Cochin verwacht. Caltex Eindhoven. 14 v. Rotterdam n. Rastanura. Daphnis, 15 te Willemstad. Delft, 14 300 m. o.n.o. Barbados n. Bremen. Drente. 14 te Houston v. Jacksonville. Dorestad. 14 v. Suezkanaal n. F?o. Groote Kerk, 14 te Hamburg. F.os. 14 v. Sevilla n. Amsterdam. Etrema, 15 te Istanbul. Esso Nederland. 14 60 m. z.w. Ras Fartak n. Suez. Eemdijk, 15 te Rotterdam. Eemdijk, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Farmsum, 14 v. Amsterdam n. Antwerpen. Gaasterland, 15 te Bremen v. Amsterdam. Giessenkerk, 14 te Rotterdam. Garoet. 14 v. Singapore n. Port Swettenham. Gaasterland, 15 te Bremen verwacht. Grootckerk, 14 te Hamburg v. Antwerpen. Helicon, 15 te Curagao. Haarlem. 14 v. Ciudad Trujillo n. Pt. Au Prince. Maron. 14 1050 m. w.z.w. Azorcn n. Antwerpen. Hersilia, 14 v. Amsterdam n. Bremen. Houtman. 14 340 m. w. New Plymouth n. Albany. Hector. 14 v. Bremen n. Hamburg. Java, 14 360 m. w. Fayal n. Piraeus. Jason. 15 te Amsterdam. Jagersfontein. 14 te Kaapstad. Joseph Frering, 14 90 m. n.n.o. Kp. Villano naar Monrovia. Kerkedijk, 15 te Norfolk. Kloosterdi.jk. 15 ten anker Coatzacoalcos. Kabylia, 14 700 m. n.o. Martinique n. Le Havre. Karsik. 14 400 m. n.o. Mahe n. Dar Es Salaam. KhasieJla. 14 v. Curagao n. Trinidad. Kalinga, 14 .v. Singapore n. Kaapstad. Krebsia, 14 te Rotterdam. Kryptos, 15 te Rotterdam. Kteeft. 14 130 m. n. Trondheim n. Rotterdam. Klyix. 14 50 m. z.w. Kristiansand n. Pernis. Kellia. 14 te Cardon. Khasiella, 14 v. Curagao n. Trinidad. Kopionella. 14 te Algiers. Koratia, 26 te Curagao verwacht. Koren ia, 16 te Hoek van Holland verwacht. Korovina, 14 v. San Nicolaas n. Kingston. Laertes, pass. 14 Minicoy n. Djibouti. Limburg. 14 v. Beira n. Mozambique. Larenberg, 14 165 m. n.w. Freetown n. Antwerpen. Leiderkerk, 14 te Kuwait. Lekhaven, 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. Lekhaven, 15 te Rotterdam. Loppersum, 14 300 m. n.w. Finisterre n.Le Havre. Louis Lantz. 14 80 m. w.z.w, K. St. Vine. n. Einden. Maasdam. 14 v. New York n. Southampton. Memnon 15 te New York. Mississippilloyd, 14 v. Suez n. Akaba. Maureen 14 135 m. w.n.w. Bermuda n. Key West. Maaskerk. 14 v. Akaba n. Port Sudan. Memnon. 14 te Philadelphia verw. v. Baltimore. Moordrecht 14 135 m. z.w. Ouessant n. Liverpool. Muiaerkerk, 14 v. Suez n. Dubai. Merseylloyd. 14 660 m. z.o. Socotra n. Pcnang. Mitra 14 115 m. o.n.o. Massawa n. Bombay. Modjokerto. 15 te Surabaja verwacht. Maetsuycker, 15 te Singapore. Meerkerk, 14 te Antwerpen. Muiderkerk. 14 v. Suez n. Dubai. Mijdrecht, pass. 14 Malta n. Mena Al Ahmadi. Naess Commander, 15 te Port Said. Naess Tiger, 14 830 m. z.w. Landsend n. Fawley. Ni.ikerk, 14 180 m. n. Kp. St. Vincent n. Marseille. Nieuw Amsterdam. 14 v. R'dam, 15 te Le Havre. Naess Lion, 14 ten anker bij Aruba. Omala, 15 te Pernis verwacht v. Aalesund. Oranjestad. 14 v. Plymouth n. Amsterdam. Oostkerk. 14 te Singapore. Oranie Nassau, 14 te Trinidad verw. v. La Guaira. Omala, 15 te Rotterdam. Oranjestad, 14 te Plymouth v. Madeira. Peperkust. 14 v. Grandbassa n. Freetown. Papendrecht. pass. 14 Galipoli n. Novorossik. Pendrecht, 14 120 m. z.z.w. Kp. Blanc n. Accra. Ferna. 14 60 m. o.z.o. Kuantan n. Bangkok. Prins der Nederlanden, 14 150 m. n.o. Azoren naar Barbados. Pr. Fred. Hendrik. 14 210 m. n. Az. n. I.e Havre. Pr. Fred. Will., 14 125 m. z.o. K. Race n. Montreal. Parkhaven. 14 v. Antwerpen n. Rotterdam. I'. G. Thulin, 14 te Cristobal verw. v. Baltimore. Parkhaven 15 te Rotterdam. Prins Willem II, 14 te Rotterdam. Prins Willem V. 15 v. Rotterdam n. Quebec. Philine, 14 115 m. n.w. Djeddah n, Mena Al Ahm. Poseidon, 14 v. Port of Spain n. Puerto Ordaz. Pygmalion. 14 v. Kingston n. Laceiba. Rondo, 14 v. Port Elisabeth n. East-London. Rijnkerk, 15 te Nacala verwacht v. Zanzibar. Kenia, 16 te Hoek van Holland verwacht. Raki, 14 470 m. n.o. Guam n. Manilla. Rotti. 14 voor anker te Ummsaid. Randfonlein, 14 480 m. n.n.o. St. Helena n. K'stad. Srheldelloyd. 15 te Hamburg. Sibajak, 15 v. Tahiti n. Wellington. Statendam, 15 te San Francisco. Steven. 14 v. Genua n. Nemours. Straat Madura. 15 te Mauritius. Sibajak. 14 v. Tahiti n. Wellington. Sommelsdijk. 14 480 m. n.w. Azor. n. Antwerpen. Stad Amsterdam. 14 200 m. w.z.w. Ouessant naar Las Palmas. Stad Delft, 14 240 m. w.n.w. Key West n. Belfast. Solon. 13 v. Paramaribo n. Curagao. Senegalkust. 15 te Amsterdam. Sloterdijk. 14 te Rotterdam. Statue of Lib., 14 v. Bandar Shapur n. Ph.delphia. Straat Banka, 15 te Singapore. Straat Johore. 15 te Pcnang. Straat van Diemen, 14 v. Hongkong n. Moji. Stad Schiedam, 14 130 m. n.w.Trondheim n. Narvik. Schelpwijk, 14 130 m. n.o. Brisbane n. Sydney. Senegalkust, 14 v. Antwerpen n. Amsterdam. Silindoeng, 13 v. Hollandia n. Biak. Tegelberg, 14 v. Mauritius n. Lorenzo Marques. Tero, 14 v. Santos n. Ilheus. Teucer, 15 te Tripoli. Tarakan. 14 400 m. o. Ceylon n. Djibouti. Tibia. 14 240 m. o.n.o. Paramaribo n. Rio de Jan. Themis, 14 te Nassau v. Curagao. Tjisadane, 14 v. Santos n. Montevideo. Telamon. 14 te Rotterdam. Theobaldius, 26 te Curagao verwacht. Thelidomus. 14 310 m. w. Flores n. Shellhaven. Tawala, pass. 14 Civitta Vecchia n. Genua. Tankhaven III. 14 v. Singapore n. Buatan. Tweelingen, 14 228 m. n.w. Dakar n. Rotterdam. Tjipanas, 14 v. Surabaja n. Balikpapan. T.iiljalengka, 14 v. Singapore n. Hongkong. Vivipara. pass. 14 Gibraltar n. Mena. Van der Hagen, 15 te Beira. Van' Heemskerk, 15 te Hongkong. Vlist. 14 v. Newport News n. Genua. Westertoren, 14 te Curagao. Wieldrecht, 14 v. Puerto La Cruz n. New York. Willemstad. 15 te Paramaribo. Woensdrecht. 14 v. Manaus n. Curagao. Waingapoe, 14 te Ummsaid verwacht. Waterland, 14 130 m. o. Bahia n. Santos. Waterman. 14 850 m. z.o. Mauritius n. Kaapstad. ITssel, pass. 14 Kp. Finisterre n. Bremen. Zuiderkerk. 15 te Rotterdam. Zonnekerk, 14 te Lissabon n. Genua. SLEEPVAART Argus. 13 v. Amsterdam n. Rotterdam. Barentsz Zee, 15 v. Barankas n. Curagao. Blankenburg, 13 v. A'dam te R'dam m. Trajanus.. Hector, 15 te Port Said verwacht. Hudson 15 te Durban. Loire. 15 te Khor. Stentor 15 te IJmuiden. Tasmanzee. 15 v. Madeira n. Fayal. Titan, 10 te Suez v. Kharg eiland. Tyne. 15 v. Madeira n. Beira. dan zult u ongetwijfeld regelmatig gebruik maken van onderstaande 3 mooie plastic Bak thans patates Een prachtig Gelakte beuken voorraadbussen i".^,e,ze aIumï,nium droogrek kleerhangers j frituurpan. Zuinig Een sieraad in uw in gekruik en onge_ met 6 meter droog- met rokinkeping keuken kend voordelig. lengte 3 stuks voor RAAKPRIJS: 2.29 RAAKPRIJS: 3.49 RAAKPRIJS: 2.29 RAAKPRIJS: 49 C Deze prijzen zijn t.m. zaterdag a.s. geldig. in de KENNEMERLAAN Tel. 4219 1e ETAGE Speciale afdeling JAPONNEN Grote maten GROTE HOUTSTRAAT 167 Telef. 16062 Enige overjarige voor belachelijke prijzen. ALLEEN DONDERDAG Bij aankoop van een paar NYLONKOUSEN met of zonder naad van 2.95 Het tweede paar voor halve prijs PLEIN 1945 No. 49 Bij aankoop van een rol KASTPAPIER De tweede rol voor halve prijs. Dit koopje alleen donderdag bij PLASTIC BROODTROMMEL van 12.50 voor ƒ7.95 ALLEEN IN Willemsbeekwcg 64 Tel. 5325

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 3