Nederlandse amateurploeg duidelijk de mindere van West-Duitsers (0-2) ZONDER RENTE Duitsers braken taai verzet na tempostrijd in 2de helft r KLEDING TERMIJN Young Boys had tegen Stade Reims aan één goal voldoende HVS-reserves niet opgewassen tegen sterk serverend CIOS HAARLEMSE KLEDING CENTRALE Verrassende nederlaag voor Die Raeckse-dames 13 De volleybaicompetitie Voetbal BW was geen partij voor militair elftal TYBB in volgende ronde om de KNVB-beker Rotterdams elftal voor wedstrijd tegen Antwerpen Nederlands elftal nog niet bekend Vijftien spelers geselecteerd °p JANSSTRAAT 63 Wijzigingen in Nederlands honkbalnegental Om de Europese voetbalbeker GVAV verraste Rot Weiss (Essen): vijf-één Twee winnaars in de KNVB-voetbalpool B-elftal voor Brugge samengesteld Franse tafeltennistitel voor Vietnamees Ploeg van 41 Japanners naar Squaw Valley Honnebier (BMHG) opnieuw in Nederlands hoekeyelftal Lon Dekker. Dini Hietbrink en Riekje Molenburg in B-elftal Daria-prijs voor Souveraine Maire Wederom verrassingen in nationale titelstrijd Nederlandse judoka's naar titelstrijd in Wenen DONDER DA G 16 APRIL 1959 (Van onze sportredacteur) Ook tegen de Westduitse amateurploeg heeft het Nederlandse team van nletbetaalde of nóg nletbetaalde voetballers het moeten afleggen. Het werd gisteravond bij kunstlicht in het stadion Dieckman in Enschede voor 10.000 toeschouwers een 0-2 nederlaag en geen weldenkend mens, die er Iets op kon afdingen. De Duitsers waren verdedigend en aanvallend sterker, beschikten over een gaver techniek en slaagden er voorts in een hoog tempo te onderhouden. Vooral dat laatste gaf uiteindelijk de door slag. Na taai verzet van een uiterst stugge Nederlandse defensie stootten de West duitsers uiteindelijk in de tweede helft door en bereikten toen een verdiende 0-2 voordelige score, die zonder moeite tot het laatste signaal van de Franse scheids rechter Fauqucnbcrgue kon worden gehandhaafd. En het had niemand verwonderd als de zeer snelle Duitse aanvallers nog enkele keren gehoor hadden gegeven aan de smeekbeden van hun vele supporters op de tribunes die niet moe werden met hun „Noch ein Tor"-gebrul. De betere conditie van de Duitsers gaf dus de doorslag. Een opmerkelijk betere conditie overigens. En vooral wat dat betreft valt er nog wel wat te verbeteren bij de Nederlandse ploeg met het voetbal toernooi van de Olympische Spelen in het vooruitzicht. Andere punten in dat verband zijn ongetwijfeld het vormen van een vast team en het speuren naar begaafde aan vallers. Want de samenwerking tussen de linies onderling zowel als de aanvalskracht lieten gisteren nog wel wat te wensen over. Midvoor Derks (de Spartaan) faalde zon der meer, terwijl Bosma (Herenveen) in zijn club midvoor en Den Hollander (DWS/A) verre van talentvolle vleugel spelers waren. Van de binnenspelers was Westra (Ajax) verre te prefereren boven De Kreek (Feijenoord), welke laatste een klasse minder speelde dan twee jaar ge leden. Kortom, als linie was deze voor hoede in het geheel niet opgewassen tegen de prima dekkende Duitse achterhoede en de kansen, die de Nederlanders zich in de eerste helft nog schiepen waren vrijwel alle het gevolg van het feit, dat de Duitsers zich lieten verrassen door een van de typi sche kenmerken van het Nederlandse aan- valsspel, de onverwachte dieptepass. Wat dat aanvallen betreft: de Duitsers hadden hun zege heel wat ruimer kunnen doen uitvallen als zij maar niet volhard hadden in het ver doorgevoerde en te breed opgezette aanvalsspel, dat Claus (Hel mond) en Donner (Enschede) kansen te over bood om tijdig in te grijpen. Beiden speelden een prima partij, evenals stopper- spil Van Ierland (Willem II), maar op den duur konden zij toch de Duitse druk niet weerstaan. Ook doelman Koers (Hengelo) niet. die dikwijls zeer fraai werk liet zien, maar enkele keren het geluk toch sterk op zijn hand had. In de middenlinie speelde de RCH-er Wooning een ex-Schoten-lid, dat in af wachting van een contract in het reserve team van Racing speelt) een aanzienlijk betere party dan Vanbruggen van DFC, die te veel ruimte liet aan zijn tegenstrevers in het middenveld. Dat deed Wooning be paald niet. Deze ongetwijfeld talentvolle voetballer liet by tijd en wijle prima positiespel zien en vooral zijn plaatsen van de bal was opmerkelijk veel beter dan van vele van zijn teamgenoten. Bovendien had hij het nadeel, dat. rechtsbuiten Bosma zich zeiden in een verantwoorde positie opstelde. Ondanks al deze critiek op spel en spelers willen wij voorts toch wel vaststellen, dat de match tussen de beide landenteams, al thans vóór het scoren van de beide goals bijzonder aantrekkelijk was. Er waren tal van verrassende situaties en in de eerste helft was er bepaald geen sprake van een groot Duits veldoverwicht. In het algemeen genomen combineerden de Duitsers beter, lieten hun degelijker spelinzicht blijken, maar kwamen daarentegen gevoel voor produktiviteit te kort. Dikwijls ook waren de binnenspelers, die bij een Nederlandse aanval ver terugkwamen, niet tijdig ge noeg in de voorste linie om actief te kun nen deelnemen aan de afwerking van een tegenattaque. Wat overigens niet wilde zeggen dat de oranjedeffensie het gemak kelijk had, want meer dan eens ontstonden er de meest, verwarrende situaties voor het doel van Koers. Zo kon Donner een keer Het voorlopig Nederlands militair elftal heeft woensdagavond voor 2000 toeschou wers in het sportpark De Vliert in Den Bosch met 5-1 gewonnen van de eerste di visie club BW. De ruststand was 2-1. Berkelmans scoorde na een kwartier het enige doelpunt voor BW en gaf zijn ploeg de leiding. Door doelpunten van Swart (Ajax) en Loo (Rapid) leidden de militai ren echter bij de rust reeds met 2-1. Na de hervatting zorgden Loo en de Vi- tesse-speler Teunisse (2x) ervoor, dat de eindstand 5-1 werd. Het Nederlandse militaire elftal speelt zondag 26 april in Lissabon tegen de Por tugese militairen. Een Nederlandse aanval op het Duitse doel, welke door de achttienjarige Duitse keeper Eglin wordt onder schept. Links de Nederlandse midvoor Derks, rechts Den Hollander (DWS). nog maar net redding brengen op de doel lijn bij een schot van de rappe midvoor Stein en knalde rechtsbuiten Keiler een keer buiten bereik van Koers tegen de paal. Aan de andere kant onderschepte óf spil Gerhard al spoedig invaller óf de voortreffelijke doelman Kunter voortijdig de onzuivere Nederlandse aanvallen. Na rust ontspon zich al spoedig een uiterst felle strijd met de gedachte: „er op of er onder"! Nederland hield de half- spelers steeds meer in verdedigende positie, maar gaf geen krimp. Doch toen de Duit sers het tempo aanzienlyk verhoogden en het spel steeds meer gingen leiden over de snelle vleugelspelers, móést de oranje defensie wel buigen. Vlak nadat Vanbrug gen met een enorme sliding de bal nog net voor de doellijn had kunnen wegglijden, trof midvoor Stein in de 18-dc minuut het net met een zuivere kopbal uit een voorzet van links. Van dat moment af was het nagenoeg zeker dat Nederland de strijd verloren had. De Duitsers konden rustiger gaan spelen en van alle kanten vlogen toen de schoten en kopballen naast het doel van Koers. En in de 31ste minuut viel toen de tweede treffer. Rechtsbuiten Keiler gaf een slim passje „middendoor" en Kunter was er weer als de kippen bij om Koers kansloos te verslaan, hetgeen een bijzonder luid gejuich teweeg bracht bij de 5000 Duit sers. De rest van de match was toen weinig interessant meer. De Nederlandse aanval bleef onmachtig en de Duitsers lieten nog even zeer duidelijk blijken dat zij de 0-2 score dubbel en dwars verdienden. Advertentie Het zorg bereid! ftESCAFg normaal - coffeïnevrij - espresso* De woensdagavond gespeelde wedstrijd voor de eerste ronde van het toernooi om do KNVB-beker ZFC tegen TYBB is ge ëindigd in een 01 overwinning voor TYBB. De eerste-divisieclub ZFC was gedurende de gehele wedstrijd veel sterker dan TYBB. De Haarlemmers stonden echter pal en vooral doelman Bakker weerde zich uitstekend. Keer op keer greep hij op tijd in en zijn snelle reacties maakten de ZFC-ers soms bepaald moedeloos. Het enige doelpunt in deze wedstrijd werd twintig minuten na het begin ge scoord door rechtsbinnen Blom. De samenstelling van het Rotterdamse elftal, dat op zaterdag 18 april op het Spartaterrein te Rotterdam een wedstrijd speelt tegen Antwerpen, luidt als volgt: doel: Den Hertog (Excelsior); achter: Van Kerkum (Feijenoord) en Zaal (Sparta); midden: De Koning (Sparta), Walhout (Feijenoord) en Bak (Feijenoord); voor: Van Ede (Sparta), W. van der Gijp (Sparta), Daniëis (Sparta), Schouten (Feijenoord) en Meyers (Feijenoord). Reserves: Van Diest (HDVS), Visser (Sparta), Den Hartog (Excelsior) en Van der Tuyn (HDVS). Bondscoach Elck Schwartz heeft na af loop van de laatste centrale training in het sportpark De Vliert te Den Bosch de na men bekend gemaakt van vijftien spelers, die in aanmerking komen voor het Neder lands elftal dat zondag tegen België speelt. Elek Schwartz zal het elftal vermoedelijk pas vrijdag definitief samenstellen. Het zijn: De Munck (DOS), Pieters Graafland (Feijenoord), Wiersma (PSV), Kuys (NAC), Van der Hart (Fortuna), Kraay (DOS), Notermans (Fortuna), Klaassens (VVV), Van der Kuil (Ajax), Rijvers (Feijenoord), Van der Linden (DOS), Mou- lijr (Feijenoord), Bosselaar (Sparta), Len stra (Enschede) en Canjels (NAC). De Belgische voetbalbond zal de samen stelling van de Rode Duivelsploeg don derdagavond bekend maken. Te elfder ure heeft bondscoach Schwartz vooral tot. teleurstelling van de Belgische journalisten die naar Den Bosch gekomen waren besloten de op stelling van het Nederlandse elftal nog niet bekend te maken. Toch kan men nu reeds veilig aannemen dat er weinig verrassingen op komst zijn. Immers, de enkel-blessure van Canjels blijkt ernstiger te zijn dan aanvankelijk gedacht werd. De NAC-er was wel in De Vliert aanwezig doch bleek niet in staat de training te volgen en bleef dus buiten de lijnen. De kans dat hij voor zondag zover1 zal zijn hersteld, dat hij in de zware lan- denwedstrijd tegen de Belgen kan uitko men is bijzonder klein. En dan blijft er maar één kandidaat over voor het leiden van de Nederlandse aanval: Tonny van der Linden. Voor de overige vier plaatsen in de voorhoede zijn voorts in feite maar vier kandidaten Van der Kuil, Lenstra, Rijvers en Moulijn zodat het wel heel vreemd moet lopen indien de formatie van de Nederlandse aanval voor de 88ste landenwedstrijd tegen België afwijkt van de volgende: Van der Kuil, Lenstra, Van der Linden, Rijvers en Moulijn. In de middenlinie zal de vervanging van de geblesseerde Van Wissen door Noter mans naar alle waarschijnlijkheid de eni ge wijziging zijn, temeer daar de dijbeen blessure van Van der Hart geheel gene zen is. De wedstrijd die het Nederlandse B-elf tal dinsdag tegen FC Köln heeft gespeeld, heeft verder geleerd dat er in Nederland thans moeilijk een sterkere achterhoede kan worden opgesteld, dan die welke ge vormd wordt door het duo Wiersma-Kuys. Dat Schwartz voorts aan de meer gerou tineerde De Munck als doelman de voor keur geeft boven Pieters Graafland, ligt eveneens in de lijn der verwachtingen. Advertentie zonder prijsverhoging RUIME KEUZE: Leuke modellen Japonnen Mantelcostuums Zomer-Regenmantels Costuums in moderne dessins Sportcolberts en Pantalons enz. enz. Het Nederlands honkbalnegental dat za terdag 18 april te Eindhoven op het nieu we Amerikaanse honkbalveld van PSV te gen België zal spelen, is als volgt samen gesteld: Werpers: Brands en Schmidt; vangers-: N. Tromp en Roosenkrantz; eerste honk: R. Kok, tweede honk: Keulemans, derde honk: H. Kok; kortestop: Kops, linksveld: Houtkamp, midveld: Oosterbaan rechts- veld: B. Tromp. Het is de bedoeling van coach Jole om zowel de beide werpers als de beide van gers vier en een halve innings te laten spelen. BILJARTEN. Bij de in Den Helder ge houden gewestelijke kampioenschappen heeft de kampioen van het district Haar lem H. Bertholee het tot een vierde plaats gebracht. VOETBAL. De uitslagen van de woens dag voor de Engelse league gespeelde wed strijden zijn: Eerste divisie: Nottingham ForestChelsea 1-3; PortsmouthEver- ton 2-3; West Bromwich AlbionLuton Town 20. Tweede divisie: Rotherham Uni tedSheffield United 2-2; SwanseaCar diff City 1-3. De Zwitserse kampioensclub Young Boys heeft woensdagavond met 1-0 gewon nen van de Franse kampioensclub Stade Reims, in de eerste van hun twee ontmoe tingen uit de halve finales van het toer nooi om de Europese voctbalbeker. Het enige doelpunt werd in de 15-de mi nuut van de eerste helft gescoord door rechtsbinnen Meier. Er waren 60.000 toe schouwers in het Wankdorf-stadion in Bern, een record voor een voetbalwed strijd in Zwitserland. De returnwedstrijd zal op 13 mei in Parys worden gespeeld. De 1-0 was een magere beloning voor de Zwitsers, die ruim tweederde van de wedstrijd het spel beheersten. Doordat de Zwitsers pech hadden met een paar scho ten, Colonna het doel van Reims uitste kend verdedigde en de Belgische scheids rechter Van Nouffel zijn dag niet had en de thuisclub een en misschien wel twee straf- De Groningse eerste divisie club GVAV heeft voor een grote verrassing gezorgd. Met niet minder dan 5-1 versloeg GVAV woensdag in Groningen de Duitse club Rot Weiss (Essen). Bij de rust leidden de Groningers reeds met 3-0. De ruim 13.000 toeschouwers hebben een zeer aantrekkelijke wedstrijd gezien, waarin GVAV duidelijk het betere team was. De Duitsers hielden het spel te kort en daardoor konden de verdedigers van de Groningse club steeds tijdig ingrijpen. Voor rust scoorden Seemann (2x) en Klunder, na de hervatting voerden Fott- ner en Klunder de stand op tot 5-0. Pas in de laatste minuut kon Helmuth Rahn het enige Duitse doelpunt scoren (5-1). ADOBorussia ADO heeft woensdagavond op het VUC- terrein in Den Haag de lichtwedstrijd te gen Borussia (Dortmund) met 1-5 verlo ren. De ruststand was 0-2. Ongeveer 10.000 toeschouwers woonden de wedstrijd bij. Peters opende na 21 minuten de score voor de Duitsers (0-1). Na een half uur spelen vergrootte Kelbassa de voorsprong tot 2-0. Twee doelpunten van Kelbassa gescoord in de 14de en de 22ste minuut van de tweede helft brachten do beslis sing (0-4). Wel kon Clavan na goed een half uur nog tegenscoren (1-4), doch dat was van weinig belang. Kulz zorgde enke le minuten voor tijd, dat de eindstand 1-5 werd. De heer H. Beumer uit Rheden, lid van de voetbalvereniging van die naam, en A. J. H. Slot, uit Nijmegen, lid van de vereni ging NEC, zijn ieder bijna een halve ton rijker geworden. Zij delen de eerste prijs in de KNVB-toto van zondag, 48.315 voor ieder. Zij waren de enige deelnemers, die 14 uitslagen juist raadden. De 34 deelnemers, die 13 punten behaal den, krijgen ieder 1.218, schoppen onthield, kwam Stade Reims er nog goed af. De wedstrijd gaf een heel ander beeld dan verwacht was. Young Boys beheerste de ontmoeting met snel en handig samen spel, terwijl de Fransen hun geluk zoch ten in individuele acties en het aan hun energieke, soms wat ruwe defensieblok te danken hadden dat het verlies niet groter werd. In de Franse ploeg was doelman Colon na uitstekend en waren Jonquet en Pen- verne goed in de verdediging, zij het dat zij zich nog al eens aan hard spel te bui ten gingen. In de voorhoede was alleen Vincent goed. Fontaine was middelma tig. Het Nederlands B-elftal, dat zaterdag middag 18 april in Brugge tegen de Bel gische B-ploeg uitkomt, is als volgt samen gesteld: doel: Van Dijk (Sparta); achter: Brull (Rapid) en Van der Lee (Sparta); midden: Verhoeven (Sparta), Schilder (Sparta) en Munsters (Fortuna). voor: Theunissen (Vitesse), Bennaars (NOAD), C. van der Gijp (Feijenoord), Rutten (MVV) en Bouwmeester (NAC). Reserves zijn: Onderstal (NOAD), Veld hoen (Feijenoord), Engelander (Blauw Wit) en Luiten (DOS). De wedstrijd wordt geleid door de Fransman Devillers. In de internationale tafeltenniskam pioenschappen van Frankrijk heeft Le Van Tiet uit Vietnam woensdagavond de titel in het herenenkelspel gewonnen. In de finale versloeg hij de Japanner Terruo Murakami met 1721, 1321, 2116, 21—12, 21—16. De damestitel was voor Fujie Eguchie uit Japan, die in de finale haar landgenote Kimiyo Matsuzaki versloeg met 1521, 21—14, 21—7, 14—21, 21—13. Het damesdubbelspel werd gewonnen door Eguchi en Matsuzaki, die in de finale met 1821, 2113, 2113, 2118 wonnen var. Ann Haydon en Diana Rowe uit En geland. In de finale gemengd dubbelspel won nen Matsuzaki en Murakami uit Japan met 11—21, 21—16, 22—20, 21—14 van hun landgenoten Namba en Hoshino. Het Japanse Olympische Comité heeft besloten een ploeg van 41 deelnemers en 10 officials naar de Olympische Winter spelen te Squaw Valley te zenden. Voor het eerst sedert 1936 zal Japan aan het Olympisch ijshockeytoernooi deelnemen. Leider CIOS speelde woensdagavond in het Krelagehuis een gave party volleybal en geen ogenblik heeft de reserveplocg van HVS, zonder de minste stootkracht, de zege van de toekomstige sportleiders kunnen bedreigen. Volgende week woensdag ont moet CIOS zyn enige concurrent Santpoort, dat met een verliespunt meer de „blauwen" op de voet volgt en zal dus dc beslissing in de eerste klasse heren vallen. Voornamelijk aan opslag besliste CIOS de eerste set, 15-4. Door fouten aan het net liep CIOS in de tweede set een 6-2 achter stand op, maar harde slagen deden de kansen weer keren en na 10-6 en 11-9 ser veerde Jan Boerop (CIOS) de set uit, 15-9. In de derde set maakte Broekman aan serve een serie van liefst elf punten, zodat de 8-4 voorsprong van de HVS-ers in een rush werd omgezet in een setzegc voor de titelkandidaten: 15-8. Met veel moeite heeft OVRA de reserve- ploeg van Die Raeckse kunnen weerstaan. De reserves speelden met veel elan en zeer beweeglijk. Setstanden: 15-5, 15-13, 12-15 en 15-7. Dames Mede door de aanvechtbare arbitrage van de Alkmaarse scheidsrechter heeft Die Raeckse. dat overigens in spelinzicht en techniek vaak te kort schoot, de punten moeten afstaan aan hekkesluiter SVV uit Utrecht. In de eerste set leidde Die Raeckse liefst met 10-3, maar door slecht aangeven ging de set toch nog verloren, 15-13. Door sterk netspel van Corry v. d. Haar en Hannie Witkamp nam Die Raeckse ook in de tweede set een belangrijke voorsprong (9-3), maar andermaal ging de winst naar de Utrechtse gasten, die met veel zelf vertrouwen speelden en met een betrouw bare opslag, een behoorlijke verdediging en profiterend van iedere smashkans een goe de indruk maakten, 15-12. In de derde set liep SVV via 4-4 uit tot 8-4 doch toen Hannie Witkamp als rechts achter, Corry v. d. Haar, als linksvoor, van voortreffelijke passes bediende, werd de tegenstand met goede smashes snel gebro ken en won Die Raeckse met 15-11. SVV nam in de vierde set met 7-1 de leiding. Die Raeckse reduceerde door voortreffelijk werk van Hannie Witkamp tot 8-8, nam Hockey Het Nederlands hockey-elftal, dat zater dag 25 april in Londen tegen Engeland speelt, heeft na de wedstrijden tegen Bel gië ën West-Duitsland alleen in de voor hoede een wijziging ondergaan. De Beer (Tilburg) is op de midvoorplaats terugge keerd. Om studieredenen is Van 't Hoott (Hilversum) niet beschikbaar. De ploeg voor de strijd tegen de Engel sen ziet er dus als volgt uit: doel: Honnebier (BMHC); achter: J. Terlingen (Be Fair) en Van Gooswilligen (SCHC); midden: Marres (Laren), Overdijkink (Delftse Studenten) en Van Dijck (Kam pong); voor: Hooghiemstra (SCHC), Dekker (Delftse Studenten), De Beer (Tilburg) Zwier (SCHC) en Van Erven Dorens (Laren). Reserves: De Ruyter (DKS) en Kristen (DKS). Het Nederlands B-elftal dames, dat zon dag op het terrein van B.M.H.C. tegen Zuid-Afrika speelt, is als volgt samenge steld: doel: Lon Dekker (BDHC); achter: Bea Terlingen (Be Fair) en Mia van Erven Dorens (Be Fair); midden: Dini Hietbrink (Alliance), Pau line Hissing (Amsterdam) en Eugenie Kuypers (Groen Geel); voor: Loes Smit (TOGO). Marijke Tep- pema (Groen Geel), Riekje Molenberg (BDHC), Els Haagsma (HGC) en Marga Schuyers (Union). Koersen^ Duindigt De uitslagen van de woensdag op Duindigt ge houden draverijen luiden: nienaresprljs (2000 m.): 1. Venus 1.31.7; 2. Ve- locitv Hollandia; 3. Vissertje Scott. Winn. 1.60; pi. 1.40. 1.30. 1.50; gek. 5.00; cov. 4.50. niomedesprljs (2100 m.): 1. Vainqucur 1.26.9: 2. Valencia; 3. Vita Kinley. Winn. 3.80; pi. 1.80. 1.60; gek. 6.80; cov. 3.10. nariaprijs (2520 m.): 1. Souveraine Maire 1.25 3: 2. Uranie; 3. Sjakie Scott. Winn. 4.70: pl. 2.50, 1.30; gek. 6.70; cov. 4.80. Dronteprijs (2100 m.): 1. Triton Erebus 1.28.7 2. The Lady Bond; 3. Ukas. Winn. 4.20; pl. 2.30, 2.40. 1.70: gek. 6.70: cov. 6.90. neterminationprijs (2120 tri.): 1. Quicksilver S 1.22.-: 2. Theo Messidor: 3. Sandra. Winn. ƒ3.60. pl. 1.10. 1.10: gek. 1.70: cov. 5.80. Mehrdilprijs (2000 m.) Eerste deel: 1. Arklow Rock 2.14.4: 2. Sans Valeur: 3. Clemenceau. Winn. 18.60: pl. 2.40. 1.50, 2.30: gek. 18.60: cov. 3.40. Mehrdilprijs (2000 m.) Tweede deel: l.Prinsesse Aldis 2.18.9: 2. Maelstrom: 3. East Wyn. Winn. 2.10; pl. 1.30 1.60. 1.90; gek. 5.00; cov. 4.80. Totale omzet 66.407. Advertentie Uit <fe beste koffiebonen! zelfs even de leiding (10-8), doch werd even later de dupe van de onregelmatige arbi trage die het de Utrechtse gasten bijzonder gemakkelijk maakte om de Haarlemse dames te passeren; 15-10. OSS en OVRA gaven elkaar weinig toe; OVRA won de eerste set met 15-5, OSS de tweede set met 15-7 en in de derde set bleven de ploegen tot 10-10 bij elkaar, waarna enkele te keren serves het pleit ten gunste van de Zandvoortse dames be slechtten; 15-10. De vierde set vond zijn beslag in een opwindend slot. OVRA leid de met 14-9. waarna mej. v. d. Bos OSS aan een kleine voorsprong hielp, 15-14. OVRA kwam terug, nam weer de leiding met 16-15 om ten slotte via 16-16 met 18-16 de set te winnen. HVS en Gios deelden de punten met de setstanden 15-17, 15-13, 15-5 en 9-15. De Blinkert ondervond van Eclecta meer tegenstand dan de tussen standen doen vermoeden: 15-8, 15-4, 13-15 en 15-4. Het vastgestelde competitie-programma voor 29 april wordt met het oog op de voorbereidingen voor het oranje-bal ver schoven naar woensdag 6 mei. De uitslagen luidden: Heren; PSCBSantpoort 2 3-0, HVS 2 CIOS 0-3, OVRA—Die Raeckse 2 3-1, HVS 3—PSVH 0-3, De Blinkert 2—Gios 2 1-3, WIK 2—HVS 4 0-3. Dames: Die RaeckseSVV 1-3, HVS Gios 2-2, OSS—OVRA 2-2, De Blinkert— Eclecta 3-1, Vesmia 2Set up 3-0, DSS 3 Topscore 2 1-3. Gios 3Topscore 0-4, Sant poort—PWN 3-0, Eclecta 3—HBC 5 3-1, OVRA 2—SSO 2-2. OG 3—De Blinkert 4 3-0, OVRA 3—HBC 4 2-2 Basketbal De strijd om de nationale basketbal- titel blijft verrassingen opleveren. Land- lust herstelde zich geducht en versloeg zo wel titelhouder DED als de Amerikaanse Sabres. Blue Stars schakelde DED prak tisch uit na een bijzonder aantrekkelijke en spannende wedstrijd (7170). De stand is nu: Blue Stars Landlust 3 6 3 4 Sabres DED 3 2 3 0 normaal - coffeïnevrij - espresso" Het volkomen falen van favoriet DED is te wijten aan het zwakke moreel van deiploeg van Aldenberg, die bij de ge ringste tegenslag uit haar evenwicht wordt gebracht. Vooral de sterren Ton Boot en Luc de Jonge hebben daar last van. Boot zorgt echter altijd nog voor een twintig punten, maar Luc de Jonge kon de juiste richting slechts zelden vinden. Landlust was weer ouderwets op dreef. Rob Ster ker kreeg vooral steun van verdediger Posthumus, terwijl de jeugdige aanval ditmaal de goede passes van haar aan voerder wel afrondde. Scoreverloop: Landlust—DED 10—0, 19—6, 26—27, 30— 29 (rust), 39—33, 39—39, 54—45, 70—57 (eind). Tegen de Sabres waren de Landlust- spelers er weer goed in en vooral de af standschoten van Rob Sterker zorgden er voor, dat de Amerikanen bij rust een kleine achterstand hadden. De Sabres wa ren door de blessures van Smith en Wil- loughby, die daardoor op halve krachten speelden, wel erg gehandicapt. Bovendien had Duncan zijn schot op Soesterberg ge laten en toen de lange Toulbert na enkele vreemde scheidsrechterlijke beslissingen met vijf persoonlijke fouten het veld moest verlaten, was Landlust zeker van de zege. Scoreverloop: LandlustSabres: 118, 19—19, 30—25, 34—27 (rust), 40—33, 50—39, 6051, 7155 (eind). Topscorers: Land lust: Sterker (10—16), v. d. Kamp (8—8). Sabres: Toulbert (14—16), Duncan (2—8) en Willoughby (28). De wedstrijd Blue Stars—DED was van het begin tot eind uiterst spannend en had De Jonge niet volkomen gefaald, dan hadden de DED-ers in de laatste minuten de wedstrijd nog in hun voordeel kunnen beslissen. Maar De Jonge, die Boot (5 per soonlijke fouten) verving, scoorde slechts een doelpunt na vele pogingen. Score verloop: DED—Blue Stars: 2—9, 9—19, 17—19, 28—28, 34—32 (rust), 42—37, 48— 48, 56—56, 58—64, 66—64, 70—71 (eind). Topscorers: DED: Boot (10—6), Smit (9— 8), Breusers (68). Blue Stars: Posthumus (9—9), Alberda (7—11), Hagers (10—3) en Kaatee (3—11). In de landelijke competitie kwam Ty phoons weer eens boven de honderd pun ten. HAV, dat uit de hoogste afdeling de gradeert, moest met 10147 het onderspit delven. ZBVS moest helemaal naar Gro ningen reizen om twee winstpunten rijker te worden. Er werd met 6742 van Donar gewonnen. Donar zal waarschijnlijk een beslissingswedstrijd met Zeemacht moe ten spelen, om uit te maken wie er nog een jaar in de landelijke competitie uit komt. Vandaag en vrijdag worden de laatste wedstrijden voor de districtsklasse heren in het Krelagehuis gespeeld. Aurora ont moet Punch 2 en HOC krijgt bezoek van Rode Duivels. Alle beslissingen zijn ech ter al gevallen, zodat de wedstrijden slechts van statistisch belang zijn. Dc programma's luiden: Donderdag 16 april: Dames: White Stars 2SC Haarlem; TyphoonsAntilopen 2. Heren: ZBVS 3 HCK 2; Typhoons 3Rapiditas 2; Anti lopen 2—Exercitia; Aurora—Punch 2 (Distr. kl. 8 uur); HOCRode Duivels (Distr. kl. 9.15 uur). Vrydag 17 april: Dames: HOC 2—ZBVS; Heren: ZBVS 2—White Stars 3; HOC 2— White Stars 2; Flamingo's 2Rapiditas; Antilopen 4—HOC 4; Typhoons 2—IHJ. 2; White StarsArgus 2. Judo - Jioe Jitsoe Ruim 180 judoka's uit 16 landen zullen deelnemen aan de Europese judokampioen schappen, die op 8 en 9 mei in Wenen wor den gehouden. Het zijn: West-Duitsland, Oost-Duitsland, Engeland, Oostenrijk, Bel gië, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Ne derland Hongarije, Italië, Luxemburg, Po len, Zwitserland, Tsjechoslowakije en Joe goslavië. De mogelijkheid bestaat dat ook Bulgarije en Portugal enige judoka's zullen afvaardigen.

IJmuider Courant | 1959 | | pagina 15